r KLEINE BEURT Mooie wijn, koppige mensen interpoZzs IJ Z ?n Bordeaux: de outsider als winnaar SPOREL \^terpoiis Feitjes F 1 KKERS llseweg 99, Tilburg |oon 013-5355575 Donderdag 28 oktober 1999 pagina 23 DE TILBURGSE KOERIER 1999 pagina 22 Hoofdsponsor Foto: Fotoburo Toin Damen onder andere St. Etiènne onder Hein Wilsens Frank van Dijck ■EFOON (013) 533 27 56 tabel was de manier waarop de VERLICHTING! o's Info: VAvw.profiie.nl Foto: Fotoburo Toin Damen DE HOEVE j lARUl AS1ASE Het mooiste kodootje Kapelmeesterlaan 112a (Stokhasselt) Tilburg 013-4561199 (INCL. OLIE VERVERSEN) PROJECT JB TILBURG 7 Clubartikel van de wedstrijd Tweede Willem II tegen RBC 2 ll'ers tegenover elkaar in het veld staan. Aan Nederlandse zijde zou dat Kew Jaliens en aan Belgische zijde Tom Caluwé kunnen zijn. Absolute topper Bordeaux is in zijn geschiedenis ’ERMANENTE JDSSALON De Girondijnen zijn afkomstig uit de Bordelais, de streek waar de rivier de Gironde in Zuid-West Frankrijk doorheen stroomt. Het is een koppig soort mensen die regelmatig in opstand zijn gekomen tegen Parijs. De Girondijnen uit Bordeaux zijn hele maal bijzonder. er aan de boorden van de Garon ne serieus aan voetbal gedaan. Bordeaux ligt in zuid-west Frank rijk. Het is het centrum van de be roemdste wijnstreken ter wereld. Door haar verbinding met de At- De Willem ll-clubwinkel heeft voor de Champions League wedstrijd van Willem II tegen Bordeaux een Champions League cap te koop van Fl 29,95 voor Fl. 19,95 (Op deze speciale aanbiedingsprijs is geen Seizoen Club Card kor ting meer van toepassing). De openingstijden van de clubwinkel zijn: maandag t/m vrijdag van 13.00 uur tot 18.00 uur (vrijdag koopavond tot 19.30 uur) en zaterdag van 11.00 uur tot 14.00 uur en tijdens de thuiswedstrij den van Willem II. Dan zijn ook de verkooppunten bij vak B en M geopend. Wankele positie Misschien is dit wel een der rede- lairder was bij de 'Bordelais' (in woners van Bordeaux) dan wakije (een tamelijk pittige pot overigens: drie spelers wegge stuurd, twee gebroken benen). wederom voor een WK gebruikt, terwijl het in 1984 ongeschikt werd bevonden voor het EK. Ondanks de vrij wankele positie van het voetbal in hun streek wis ten de Girondins betrekkelijk snel aansluiting te vinden bij het Fran- rondins van doen hebben. Toen een vorige clubvoorzitter, Alain beeld van collega's als Tapie van Marseille waar het creatief boek- drie keer de cup-finale en bracht het op Europees niveau regelma tig heel ver. In de historie is de fa meuze Alain Giresse de absolute topper. De Piet de Jong van Bor- Sterren In 1996 bereikte Bordeaux het sampa. Weinig Nederlandse clubs zijn Willem II voorgegaan in offi ciële wedstrijden tegen Bor deaux. Vorig jaar werd Vitesse kansloos door de Girondins opzij geschoven. In 1988, de vierde ronde van de Europacup I, scha kelde PSV de marineblauwen uit (1-1 in Bordeaux, 0-0 in Eindho ven). Dat jaar won 'Philips' de Eu- Overeenkomsten Zijn er overeenkomsten tussen Bordeaux en Tilburg? Wie zoekt dan in positieve zin, de kaarten al grotendeels geschud. Al metal dige wedstrijd leiden met een verrassende uitslag. ongetwijfeld een doorlopen de regen aan vrije trappen op. Wat groter maar nóg lichter is het spitsen duo Venhlinskyi en Rebrov van Dinamo Kiev: beiden 60 kilo schoon aan de haak. Veruit de oudste ploeg is die van Chelsea. Leboeuf, Desail- ly, Le Saux, Deschamps, Gold- baek en Petrescu zijn 31De Goey en Poyet 32, Wise, Hogh en Zola 33 en keeper Hitch cock zelfs 37. De veteranenaf deling wrijft zich daar bij zo veel toekomstperspectief vergenoegd in de handen, ter wijl de bouw naast het stadion van Huize Avondschoon aar dig schijnt te vlotten. Voor de alleroudste speler moeten we naar Arsenal, waar keeper John Lukic tekent voor het bouwjaar 1960. Met zijn bijna 40 jaar verslaat Lukic de grootste voetballende nit wit aller tijden, Lothar Mat thaus, met wie we al 38,5 jaar opgescheept zitten. Aan de andere kant treffen we even eens bij Arsenal de spits Jer maine Pennant, krap 16 jaar en vorige week eindelijk zijn laatste melktandje ingeleverd. Vanavond wordt de wed strijd Willem II2-RBC 2 ge speeld in het kader van een beloftecompetitie. Aanvang: 19.30 uur. De toegang van de wedstrijd is gratis. sen 4ES >AUNA’S - DMCABINES FAX 013-5343130. i VAN 9.00-17.00 NIET ALLEEN BETER IN BANDEN BANDEN UITLATEN ACCU'S VELGEN UITLIJNEN REMMEN BALANCEREN TREKHAKEN SCHOKDEMPERS PREZA >lus AWD 'ENNEN IS. s een dagje jnheids- Sportprijzen van /GIRONDINS) 'de bordeauxI PROFILE TYRECENTER Tilburg, Ind. Terr. "Loven", Siriusstroat 116, Tel. 013 - 54 36 122 Tilburg, Ind Terr. "Katsbogten", Emma Goldmanweg 6, Tel. 013 - 59 00 589 Trots zijn ze op hun mooie oude stad (ongeveer 500.000 inwo ners) met zijn fraaie kathedraal, zijn beroemde Tour St. Michel, het in barokke stijl opgetrokken Grand Theatre, uiteraard zijn Musée des Vins en zijn prachtige achterland: 180 km Les Landes, veelgezochte vakantiebestem ming van talloze Nederlanders. Én dan is er natuurlijk de wijn, voor Uw sportvrienden op heden: de UEFA Cup finale te gen Bayern München. Op een foto vóór die wedstrijd zien we Girondins-captain Lizarazu glim lachend vaantjes uitwisselen met die vindt, dus: Bordeaux is na Bayern-aanvoerder Matthaus, de- Reims (vroeger Frankrijks voetbal- zelfde die hij, nu als ploeggenoot bij Bayern, in augustus 1999 een ren tachtig als het lichtende voor- fikse oorvijg zou verkopen. Behalve Lizarazu hebben de Gi rondins nog een aantal interna tionale sterren in hun gelederen gehad. De bekendsten zijn Alain Giresse, de all-time topscorer, Dugarry, Papin en Zidane en de huidige, gevreesde aanvaller Les- Girondins de Bordeaux is een bui tengewoon eerbiedwaardige 'club omnisports', met veel spor ten die beoefend worden. De al lerdiepste wortels dateren al van 1881maar pas sinds 1936 wordt voetbal. De tweede sport was wiêlrennen en daarom bevond zich naast een atletiekpiste dan ook een wielrenbaan in het Pare de Lescure - het stadion van de Girondins dat in 1938 tijdens het WK van dat jaar is geopend met lantische Oceaan via de brede 'su- de wedstrijd Brazilië-Tsjechoslo- perrivier' de Gironde is Bordeaux ook een belangrijke havenstad. Vanwege de diverse veranderin gen in het Europese mozaiek door Zestig jaar later werd 'Lescure' de eeuwen heen maakt de stad der Girondijnen pas ruim 500 jaar (sinds 1452) deel uit van Frankrijk. Daarvoor hoorde het drie eeuwen bij Engeland. Indrukwekkende geschiede nissen Maar vandaag is Bordeaux in de eerste plaats bij ons bekend om zijn profvoetbalclub Les Girond ins de Bordeaux, tegenstander in een Champions League waarin het ons duppie nog niet voor de wind gaat. Maar wie weet? Alle begin is moeilijk en het is begrij pelijk dat onze mannen geïmpo neerd raken in stadions met dat type entourage en bij clubs met zulke indrukwekkende geschie denissen. Volgend jaar spelen we wéér Champions League en dan gaat het beter! FC Girondins de Bordeaux heeft een nog oudëre geschiedenis dan Willem II: opgericht in 1881De club telt ruim 5000 leden en heeft geen officiële maar wel minstens vijf supportersverenigin- zijn hoede had. De aanvoerder is gen. Het mooie stadion kan 35.000 toeschouwers bergen en ontving in 1985 tegen Juventus FC ruim 40.000 toeschouwers. De hoofd-coach is Elie Baup, een Fransman van 45 jaar die eerder Caluwé en Jaliens tegen elkaar? Jong Oranje speelt in november twee maal tegen Jong België. De kans is niet gering dat twee Willem houden betreft. In de jaren tach tig stootte hij Bordeaux op in de vaart der verenigingen met de al genoemde titels en bekers als re spectabel gevolg. Minder respec- deaux bracht het tot maar liefst 519 wedstrijden in de competitie vier keer kampioen geweest, won en 158 goals. Willem II heeft geen heel grote belangen meer in kan dat nog wel eens tot een aar de Champions League en zal mede daarom met minder ze nuwen en stress het veld ingaan. Ook voor Bordeaux zijn, maar stad nummer één) de bekendste wijnstad. Tilburg heet dan wel de wijnstad van Nederland vanwege de aanwezigheid van enkele grote wijnimporteurs, maar zoals de Ro meinse wijsgeer Seneca bijna 2000 jaar geleden al aan een vriend schreef: 'Pas op met Bordeaux-wij- nen, daar krijg je het pootje van.' Paul Vroom vooral en in ruil voor wol, geëx porteerd naar Engeland. Tot op hedën tot binnen de stadsmuren wordt een van de mooiste Graves geproduceerd: de Haute Brion, Onbetaalbaar voor wie niet heel rijk is. Andere bekende wijnen zijn: Pomerol, Médoc en St. Emi- iion. Deze adie is geldig t/m 30 oktober 1999 Prijs, geldig voor 3 of 4 c Excl milieuheffing en dieselmotoren Daar vanaf 31.995,- Als extra kleine beui Michel Pavon en de preses is Jean Louis Friand, die, zoals in Frank rijk, Italië en Spanje gewoon is, zich financieel gesproken royaal kan permitteren om président van een grote voetbalclub te zijn. Toen bij de loting voor de Champions League-wedstrijden van dit seizoen FC Girondins de Bordeaux in de groep van Willem II belandde, steeg hier en daar beschaafd gejuich op. 'We' had den niet ongunstig geloot en Bordeaux leek van de drie tegen standers het makkelijkst te kloppen. De hortende start in de Franse competitie scheen deze mening te staven. Inmiddels blijken de Girondins de meest succesvolle deelnemers in groep G tot nu toe. Ook in de eigen competitie zijn de marineblauwen se voetbal-etablissement, dat langzaamaan weer in de top verzeild geraakt. men zeker in die periode voorna melijk in het noorden van het land moest zoeken. In 1943 vero verde Bordeaux de Beker van nen dat rugby tot voor kort popu- Frankrijk en in 1950 werd het voor het eerst landskampioen. Dat zouden ze nog vier keer her halen, waarbij drie titels in dezelf de periode vielen (1984,1985 en 1987). In 1986 en 1987 werd ook de beker binnengehaald, dus kan men het vorige decennium zon der overdrijving de Bordeaux-ja- ren van het Franse voetbal noe men. Het laatste kampioenschap i$ dit jaar gewonnen, op de laat ste dag van de competitie. Voor onderhoud aan uw auto bent u bij Profile Tyrecenler aan het juiste adres. Tijdens een kleine beurt wordt uw auto bij Profile _e_. Tyrecenter gecontroleerd op een aantal essentiële onderdelen zoals o.a. banden, schokdempers, remmen, uitlaat en verlichting. Tevens wordt er door Profile jJnVS» Tyrecenler gecontroleerd of het peil van de vloeistoffen J ffr'fijt nog op peil is en daar waar nodig bijgevuld. i service biedt Profile Tyrecenter nu de irt aan inclusief olie verversen en filter. Radio Paloma Willem II Club show Vanavond is tussen zeven en negen uur weer een prominen te Willem ll'er te gast bij Radio PalomairiDeWillem IIClub Show. De presentatie van deze interactieve radio talkshow is in handen van Katja van der Linden. De telefoon is een be langrijk onderdeel van het 'live' programma. Luisteraars kun nen bellen naar de studio om de gast vragen-te stellen of om mee te doen aan een spelletje, waarmee kaarten voor de ko mende wedstrijd te winnen zijn. Radio Paloma is te vinden op de frequentie 106 FM. Ra dio Paloma is telefonisch be reikbaar via het nummer 00- 3214659192. Het is en blijft een koddig ge zicht om de spitsen van Ro senborg aan het werk te zien. De levensgevaarlijke Noren, elk jaar erbij en elk jaar goed voor verrassende resultaten, brengen voorin namelijk een heuse 'Mini en Maxi' op het veld. Naast Jahn Ivar Jacobsen met zijn 168 centimeter ope reert namelijk de reus Thor Hogne Arroy, 204 centimeter en 95 kilo zwaar. Arroy is daarmee de langste en zwaar ste speler van de Champions League, hoewel hij deze laat ste kwalificatie moet delen met enkele keepers: Andrei Smetanin van Spartak Moskou en Frank Juric van Bayer 04 Le verkusen brengen ook 95 kilo op de schaal. Onze Jimmy van Fessem is trouwens maar licht jes lichter. Jacobsen is overigens nog lang niet de kleinste op de Eu ropese velden. Die eer gaat naar het ukkie Rui Gil Soares de Barros, een vlieggewichtje van 160 centimeter en 61 kilo dat bij FC Porto op het mid denveld staat. Er is maar een zuchtje wind nodig om hem met zijn snufferd tussen de pollen te krijgen, maar ge wiekst als hij is en met het oog op de kwaliteit van de huidige arbitrale kwartetten levert dat neblauwe clubtenue wilde ver vangen door een bordeauxrode uitmonstering (net als Sparta Praag), puur om daarmee de fi nanciële steun van de wijnbou wers te verwerven, was de re spons van deze beoogde sponsor.groep zo lauw dat de voetballers al rap weer in hun ver- grootste internationale succes tot ropacup voor landskampioenen, trouwde clubkleuren rondren den. Afflelou verliet de club en opereert inmiddels als voetbal- voorzitter in de regio Parijs. Voetbalvoorzitters: soms een ze gen, ook wel eens de pest voor een vereniging. Zo gold Girond- ins-voorziter Claude Bez in de ja- Vertrouwde clubkleuren Bij 'Bordeaux' denk je aan wijn- Foto: Fotoburo Toin Damen boeren. Toch willen deze super- tabel was de manier waarop de landes. Nederlanders in Bordelai- agrariërs niet echt veel met de Gi- financiën voor dit alles bijeen wa- se dienst waren de ex-Ajacieden ren gebracht. Fraude, zwart geld, Kieft, Witschge, Menzo en Mu- malversaties en onwettige con- Afflelou, in 1989 het stoere mari- tracten zorgden voor een club- schuld van meer dan 100 miljoen gulden en een gevangenisstraf voor de clubpresident, waaraan hij alleen dankzij zijn zwakke ge zondheid ontkwam. Spelerscontactavond Maandag 8 november van 20.00 uur tot 23.00 uur organiseert de supportersclub een spelerscontactavond in het supportérscafé. Naast de mogelijkheid om vragen te stellen aan één van de aanwezige spe lers, kunt u karaoken en zal een tonproater zijn licht laten schijnen over het Champions League avontuur. Leden hebben op vertoon van hun lidmaatschapspas gratis toegang. Niet-leden kunnen voor Fl 5,- een entreebewijs kopen in de supporters service unit. Kris Mampaey Kris Mampaey raakte tijdens het duel tegen Sparta Praag zo danig geblesseerd dat hij voor lopig het doel van de Tricolores niet kan verdedigen. Een eerste diagnose doet vermoeden dat hij met gescheurde enkelban den het veld moest verlaten. De komende dagen zal een nieuw onderzoek plaatsvinden om vast te stellen wat er precies aan de hand is. Buskaarten De Graafschap Op zaterdag 6 november speelt Willem II in Doetinchem de uitwedstrijd tegen De Graafschap. Wilt u deze wed strijd bijwonen dan kunt u tot vier dagen voor de wedstrijd een buskaart kopen bij de sup porters service unit. Daar kunt u ook terecht voor uw entree biljet. Ook passepartouthou- ders dienen een (gratis) bus kaart af te komen halen. De supporters service unit is geopend van maandag t/m vrijdag van 13.00 uur tot 18.00 uur en op zaterdag van 11.00 uur tot 14.00 uur. Wij Verwij zen u voor actuele informatie naar pagina 677 van teletekst.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1999 | | pagina 23