Galasek: 'Willem II wint met 2-1' del W&rpolis 18.00 uur ff Winter: 'Elke ploeg die tegen Ajax speelt heeft dat speciale gevoel' ir Eeuwige stand Willem II Georgië blij met Tilburgse steun LOON OP ZAND ener i F SIDE Doe CHRYSLER W DeTilburgse Keerier brengt de re^io in beweging Supporter van de week r 1999 pagina 8 Donderdag 30 september 1999 pagina 9 DE TILBURGSE KOERIER wordt opge- Hoofdsponsor WILLEM II Foto: Fotoburo Toin Damen Corné Dalebout begonnen met het vertrek van oot én klein. toen was ik er nog niet bij.' Harrie Verhoeven lies wat je maar wilt. de opbrengst zal worden overgemaakt aan de UNICEF. -I Uit Totaal SpeelPaleisDip- ander kind mee- Harrie Verhoeven Tilburg Het mooiste kadootje voor Uw sportvrienden Kapelmeesterlaan 112a (Stokhasselt) Tilburg 013-4561199 Kaarten Champions League wedstrijden Willem ll-Ajax: zondag 3 oktober De vorige thuiswedstrijd van Willem II tegen Ajax eindigde in een 3-1 overwinning voor de Tilburgers. Kijkend naar de cijfers lijkt dat op een klinkende overwinning voor de Tricolores. Maar volgens middenvelder Tomas Galasek is de uitslag van die wed strijd nogal geflatteerd. ‘Ik kan niet zeggen dat wij toen de bete re ploeg waren, want Willem II werd in fases weggespeeld. Maar omdat wij een goede serie wedstrijden achter de rug hadden, hadden we veel zelfvertrouwen en geluk, daarom werd het 3-1.' Deze zondag treedt Willem II in Tilburg opnieuw aan tegen de Amsterdammers. Het grootste gevaar kan volgens Galések ver wacht worden van de meest ge routineerde Ajacieden. Een van hen is de Deen Brian Laudrup. 'Deze rechtsbuiten is iemand die het spel kan verdelen, een goede passing heeft en vooral veel kan sen creëert. Verder moeten voor al bepalende spelers als aanvoer der Aron Winter en Richard Witschge niet vergeten worden.' Toch is de Tsjech niet helemaal te spreken over Richard Witschge. 'Richard probeert de tegenstan der te irriteren en op te naaien als Ajax een voorsprong heeft in de wedstrijd. Door bijvoorbeeld de bal een aantal keren hoog te houden. Maar als Ajax achter staat in een wedstrijd, dan laat hij gelijk z'n koppie naar beneden hangen en doet hij niks meer.' 25 0 3 22 50 6 40 Begroting Het belooft volgens de Tsjech een leuke wedstrijd te worden: 'Ajax speelt net als Willem II goed com binatievoetbal en zeer aanval lend. Het is een beetje hetzelfde systeem als dat van ons, daardoor wordt het een open wedstrijd met kansen voor beide ploegen. Dat Ajax een veel hogere begro ting heeft dan Willem II wil niet zeggen dat wij minder kans ma ken op de overwinning. Het be langrijkste is dat wij geconcen treerd blijven spelen, want de uitslag van de wedstrijd wordt bepaald door de ploeg die het beste met zijn kansen weet om te gaan. Voor beide ploegen staat bovendien een plaats in de top van de ranglijst op het spel. Het zal niet makkelijk worden maar ik denk dat we met 2-1 gaan win nen van Ajax.' op vakantie. Toen de Unie een paar jaar geleden uiteenviel en de geldkraan door Moskou werd dichtgedraaid, was daar geen sprake meer van. De Russen be stelden geen producten meer in Georgië en de arbeiders kregen steeds meer te kampen metwerk- Over hun hele loopbaan geno men speelden ze meer dan drie honderd wedstrijden in het be taalde voetbal, bovendien delen ze de status van international. Winter: 'Stan en ik kennen elkaar al heel lang en hij is zeker een maatje van me. Büitën het voet- Behulpzaam 'Het is geweldig om te merken dat ik, gezien mijn ervaring en gelegen gebieden omdat de eco nomische crisis daar het grootst is. Maar liefst 3000 schoolkinderen in de leeftijd van zes tot achttien nachtkledij en toiletartikelen. Roelofs: "De mensen zijn erg blij met wat ze krijgen, al schamen veld te pushen. Ze helpen als het tegenzit, maar ook als het goed gaat. Er gaat voor jonge spelers een hele wereld open als ze prof- sommigen zich omdat zij afhan kelijk zijn van buitenlandse hulp. Het is niet altijd gemakkelijk om daar mee om te gaan. Ik zeg te- jaar de omstandigheden mis schien wel andersom zijn. Toerisme Voorzitter Jan Vullings is blij dat nen. Het toerisme kan immers ook een bijdrage leveren om het land een stapje verder te brengen. Tot slot wil ik alle mensen namens de Georgiërs bedanken voor hun steun. Denk niet dat het maar een druppel op een gloeiende plaat was. Hij siste echt heel hoorbaar!" Peter Année krijgen in Tilburg, geen twijfel over mogelijk. Het is jammer dat Willem II kwalitatief en qua erva ring te kort komt in de Cham- een paar jaar wachten - want ze hebben nu bewezen geen een dagsvlieg te zijn - en dan draaien ze vol mee. Ik zei al: we krijgen het heel moeilijk zondag. Zo moeilijk dat we verliezen? Nee dat niet. We gaan winnen met 0- 2. Ja, ik weet dat Ajax vorig sei- In verband met de recht streekse uitzending door Canal+ begint de wedstrijd Willem ll-Ajax om 18.00 uur. 3-2 2-4 1- 0 2- 1 1-4 1-0 0-1 0-1 3- 1 Thuis 0-1 5-1 2- 4 3- 5 0-1 2-3 0-4 1-3 1- 7 0-3 0-2 0-1 2- 5 Uit 5- 0 3-1 2- 2 6- 0 3- 2 7- 0 4- 0 1-1 4- 1 8- 2 5- 0 3-1 1-0 1- 0 3-1 3-0 0-0 3-1 7-0 5- 1 3-0 6- 1 2- 0 gesp, gew. gel. verl. Sportprijzen van SPOREL De Hoogt Tel .30 uur .30 uur Aron Winter (32 jaar) speelde ze ven seizoenen voor Ajax en ver trok daarna, in 1992, naar Lazio Roma. Vandaaruit verkaste hij naar Internazionale Milaan en nu speelt hij weer samen met zijn maatjes van toen, Verlaat, Menzo en Grim. In het boek wordt Win ter bechreven als "een honds trouwe voetballer die nooit zeur de, ook als hij niet werd opgesteld". Hij speelde inder daad opvallend veel interlands. Kinderen gratis naar Willem II - RKC Waalwijk 1956-1957 1958- 1959 1959- 1960 1960- 1961 1961- 1962 1962- 1963 1965- 1966 1966- 1967 1979- 1980 1980- 1981 1981- 1982 1982- 1983 1983- 1984 1987- 1988 1988- 1989 1989- 1990 1990- 1991 1991- 1992 1992- 1993 1993- 1994 1994- 1995 1995- 1996 1996- 1997 1997- 1998 1998- 1999 consulaat in de hoofdstad Tbilisi. Zij speelde een grote rol tijdens de actie die de dames van de be stuursleden van Willem II op touw zetten in het bijzonder voor de ou den van dagen en de kinderen in loosheid. Ook de import van zaden de voormalige Sovjet-republiek. stopte abrupt waardoor ook de agrarische sector grote klappen opliep. Na een paar jaar was de economie een puinhoop. Lang zaam komt daar gelukkig weer verbetering in. Amerikaanse, Itali- SOCO bleek het juiste aanspreek punt te zijn om het bijeengebrach- gen die mensen dan dat over 50 te geld een goede bestemming te geven. Op 18 september was zij aanwezig bij Willem ll-AZ. Voor de tje, vanwege de verbondenheid en gelijkenis met de Amsterdam mers. Winter: 'Ik denk dat elke club die tegen Ajax speelt het ge voel heeft een meer dan gewone wedstrijd mee te maken. Willem II is een geweldig goede ploeg, ze zoen dik verloren heeft, maar zijn vorig jaar verdiend tweede geworden. Natuurlijk heeft de vorm van andere clubs er ook Co Adriaanse op de foto. Deze blijvende herinnering wordt aan geboden door Fotoburo A. Da men. De gelukkige kan zijn toe- bune en ontvangt een rondleiding gangskaart afhalen aan het loket door het stadion, een blijvend aandenken en een uitnodiging Enkele weken geleden kwam, een must voor elke sportgek, het boek 'De top 500 van de beste Nederlandse sporters van de eeuw' uit. Hierin wordt de balans opgemaakt van honderd jaar topsport in Nederland. Uit 52 takken van sport heeft een team van vijftig deskundigen de absolute top gekozen. Op pagina 550 velden. 'De voorzitter wilde mij staat een Surinamer die komende zondag zijn kwaliteiten in het Willem ll-stadion mag en zal vertonen. Zijn naam: Aron Winter. Willem II krijgt dikwijls een verzoek om een bijdrage te geven voor een goed doel. Daar wordt door de dub niet op ingegaan. Dat wil niet zeggen dat de dub de doelstellingen van die acties afwijst, maar zij geeft er de voorkeur aan om zelf te bepalen voor welke goede doelen zij zich in wil zetten. De actie voor Georgië was daar een voorbeeld van. Dit jaar zullen door leden wedstrijd deed zij verslag van de van de kidsside gemaakte schilderijen geveild worden waarvan zes deelprojecten waaraan de fi nanciële middelen zijn besteed. De het geld een goede bestemming stichting koos bij haar hulp voor de kreeg. Uit Georgië komen immers meest kwetsbare groepen in de af- ook wel eens negatieve geluiden over maffiapraktijken. Sandra Roelofs: "Er zijn ook in dat land rij ke mensen die op een oneerlijke manier aan geld komen. Toch wil ik de Nederlanders aansporen om hun vakantie eens door te bren gen in Georgië. De politieke situ atie is stabiel, er heerst een heerlijk subtropisch klimaat, er zijn prach- sportattributen. Vooral voetballen tige bergen en uitstekende wij- waren in trek. Meer dan 1000 ou deren ontvingen voedselpakket ten met onder andere meel, rijst, macaroni, suiker en gejodeerd zout. Een bejaardentehuis werd Economische puinhoop aanse, Duitse en Italiaanse inves- Georgië was eens de meest welva- teerders tonen nu belangstelling rende republiek van de Sovjet- voor dat land. Moet ook wel, want Unie. De elite uit Rusland ging daar de armoede is groot. Sandra Roe lofs woont er nu drie jaar. Zij werkt werden voorzien van schoolboe- sindsjuni 1998 bij het Nederlandse ken. Gehandicapte kinderen, straatkinderen en wezen kregen hulp in de vorm van kleding, schoeisel, meubels, speelgoed en Menzo Zijn contract bij Internazionale was nog niet verlopen, toch keer- bal trekken we af en toe met el- de hij terug op de Nederlandse Supporters, sponsors en de spe lersgroep brachten fl 50.000,- bij elkaar. De Stichting Wilde Ganzen verblijd met een televisietoestel, verhoogde het bedrag tot fl 70.000,-. De in 1997 door Roelofs opgerichte humanitaire stichting is aan zijn knie. Vorig jaar heeft Ajax veel kwaliteit verloren, dat is om te praten.' Komende zondag speelt Willem II pions League. Het verschil is ge- thuis tegen Ajax. Het kan niet an- woon te groot. Ze moeten nog ders of deze wedstrijd heeft voor leeftijd, jonge spelers mee op mee te maken, in dit geval geen sleeptouw kan nemen. Ik vind het goede vorm, maar Willem II heeft leuk om ze zovyel in als buiten het veel punten gehaald en ze spelen terecht Champions League. Op dit moment heb je Ajax, Feye- noord en PSV, dan komt Willem II en daarna een tijdje niets. Ik weet Inlichtingen en wordt vervolgens een half uut voor aanvang van de voor het bijwonen van een busreis wedstrijd verwacht bij de admini- van de supportersclub. Bovendien stratie van Willem II. De Kids Side van Willem II laat van zich horen. Iedere thuis wedstrijd laten de jongste fans van Willem II, vaak geschminkt in de 'oorlogskleuren' rood, wit en blauw, aan Mariano, Yassi- ne, Jatto en Ousmane weten dat die goal toch wel gescoord dient te worden. Het is er reijze- gezellig, op de Kids Side. Wil jij als jeugdige Willem II fan ook wel eens een wedstrijd van jouw club bijwonen? Dankzij kinder pagina Fluks, die je ook in deze Koerier vindt, kuri je voor iedere thuiswedstrijd van Willem II kaartjes voor de Kids Side winnen. En dat niet alleen voor jezelf. Welnee! Je krijgt ooknogeen_ a i kaartje voor een begeleider, zodat je niet helemaal alleen naar de wedstrijd hoeft. Kijk snel op kinderpagina Fluks wat je moet doen om kaartjes te winnen voor de wedstrijd Willem II - RKC Waalwijk, die op 16 oktober gespeeld wordt. afslag 28 Best. J Aquabest volgt. '99 en is niet gel- I t 12A* 5175 AX Loon op Zond jlefoon (0416) 36 39 93 Fax (0416) 36 19 89 In de amateurperiode (1896-1954) hebben de tricolores 870 competi- ?n gespeeld. Daarvan 74 gewonnen, 157 ge- ?ld en 239 verloren. Het bedroef 2261 voor en :1 hoopt dat die een hond jmen kijken, n een nieuw Statistische feiten Willem II - AJAX tiewedstrijden werden er 47^ lijkgespeeli doelsaldo I 1472 tegen. Voor de KNVB-beker speelde Willem II60 wedstrijden' Daarvan werden er 40 gewonnen, 2 gelijkgespeeld en 18 verloren. Het doelsaldo bedroeg 224 voor en 125 tegen. In het be taald voetbal speelde Willem II vanaf 1954 tot nu toe 1534 wedstrijden, Kim Dijcks waarvan 26 in de Eerste Klasse, 34 in de Hoofdklasse, 626 in de Eerste Divi sie en 846 in de Eredivisie/KPN Tele- competitie. Van deze 848 wedstrij- Foto: Fotoburo Toin. Damen De supporter die op bijgaande foto mag de supporter samen met een omcirkeld is, zal tijdens de wedstrijd speler naar keuze of trainer-coach Willem ll-Ajax uitgeroepen worden tot 'supporter van de week'. De supporter van de week krijgt een mooie plaats op de hoofdtri- Clubartikel van de wedstrijd De Willem ll-clubwinkel heeft voor de wedstrijd tegen Ajax een speciaal Champions League T-shirt met daarop de namen van de tegenstanders en de speeldata in de aanbie ding voor Fl. 19,95 (Op deze speciale aanbiedingsprijs is geen Seizoen Club Card kor ting meer van toepassing). De openingstijden van de dub- winkel zijn: maandag t/m vrij dag van 14.00 uur tot 19.30 uur en zaterdag van 11.00 uur tot 14.00 uur en tijdens de thuiswedstrijden van Willem II. Dan zijn ook de verkooppun ten bij vak B en M geopend. den op het hoogste niveau werden er 274 gewonnen, 193 gelijkgespeeld en 381 verloren. Het doelsaldo be draagt 1258 voor en 1520 tegen. Voor de KNVB-beker/Amstel Cup speelde Willem II in het betaald voet bal 103 wedstrijden. Daarvan wer den er 51 gewonnen, 14 gelijkge speeld en 38 verloren. Het doelsaldo bedraagt 220 voor en 150 tegen. De wedstrijd tegen Ajax wordt competitiewedstrijd nummer 1535 in het betaald voetbal en nummer 849 in de Eredivisie/KPN Telecom- petitie. Het is de 2744e officiële wedstrijd van Willem II vanaf de op richting. kaar op, niet veel. Zo gaat dat nou eenmaal. Een voetballer heeft weinig vrienden en de mij ne heb ik buiten het voetbal ge vonden. Maar jk vind het hartstik- voetballer worden, compleet met zeker dat we het heel moeilijk ke leuk om weer met Stan te 25 6 1 18 doelsal. 32-62 16-95 48-157 niet kwijt en de trainer ook niet, maar het ging slecht met mijn moeder en dat is een reden ge weest om terug te komen. Geluk- ke leuk om weer met Stan te voor- en nadelen. Het is goed dat kig had Ajax belangstelling, want spelen, hoewel hij nu geblesseerd er op dat moment iemand voor ik wilde niet zomaar ergens voet- is aan zijn knie. Vorig jaar heeft ze klaarstaat, al is het alleen al ballen.' I is best leuk, lie dieren die t komen om- er kan of wil aar in de 110 Ierjaartach- :en! els voor de een andere aok nu weer, itie heel veel Open avond supportersclub Op maandag 4 oktober organi seert de supportersclub een open avond. Vanaf 20.00 uur bent u van harte welkom om samen met de spelers na te praten over de eerste Cham pions League ervaringen. bijna tachtig, maar vooral als in valler. Jaar in, jaar uit werd hij door de respectievelijke bonds- coaches geselecteerd, zelden had hij een basisplaats. Volgens Guus Winter heeft veel gemeen met Stanley Menzo. De ooievaar vond Ronald en Frank de Boer. Er wa- hun wieg in Paramaribo, maar ren veel blessures en er ontston- beiden groeiden op in Nederland, den kliekjes. Dit jaar is er een heel Willem II een extra bijzonder tin- nieuw elftal en is de groepsvor ming weggevallen, hoewel ik merk dat mijn generatie veel met elkaar optrekt. Wat ik met Stan heb, dat deel ik ook met Grim, Verlaat en Witschge.' van Holland, van het NRC Han- delsblad, zou hij met een grotere mond veel meer hebben bereikt. Winter zegt hier zelf over: 'Bij Vele jaren speelden ze in hun be- mijn clubs heb ik altijd van me af- gintijd samen bij Ajax, Menzo gebeten. Ik heb heel weinig over spëelde 249 wedstrijden voor de mijn kant laten gaan. Ik ben zeker Amsterdammers, Winter 187. niet te passief geweest, heb niet over me heen laten lopen. Bij het Nederlands Elftal heb ik dat pas sieve wellicht iets mëer gehad, ik weet het niet. Al met al valt het heel erg mee.' Voor de thuisduels van Willem II tegen Sparta Praag en Girondins Bordeaux in de Champions League zijn nog kaarten verkrijg baar via de vrije verkoop. Voor de meeste actuele informa tie omtrent de kaartverkoop van wedstrijden van Willem II in de Champions League adviseren wij u pagina 677 van NOS Teletekst te raadplegen of even binnen te lo pen bij de supporters service unit. baasje.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1999 | | pagina 9