TBK Leefbaarheid; hoe doe je dat? M nrichting W3Ö Bijvoorbeeld I. I fast, In dit huis voel ik ruimte Toe aan een nieuw dekbed? DIS helpt verder! jonJ-t !s Udenhout verrijkt met Pensioen/Hypotheek Inzicht 5.000.- 1500.- i(>l MJ J - ««assasüii Hou het net rondom de flat Donderdag 30 september 1999 pagina 25 1999 pagina 24 DE TILBURGSE KOERIER I)%) Het volledige team van Pensioen/Hypotheek Inzicht. 5 ing bv O t 'J Passende oplossing FOTO PETER LK3TENBERG Bijvoorbeeld: 3.10.00-17.00 uur 2211 0106-22237119 :NDE Bijvoorbeeld: O De TBV bespreekt de plannen altijd met betrokken bewoners. IGEN Bijvoorbeeld: Na overleg is er een mooie speeltuin aangelegd in het park bij De KorvelsèHojjes. Bijvoorbeeld: Vlnr. F.Hulskramer, E. Ariës, T. van Dommelen, J. Robbe en J. Koendering. Op de foto ontbreekt helaas de heer W. Sely. Een muur van groen rsteen den Eigentijds design in voormalig pakhuis uur) lis.- e mogelijk!!! De medewerkers beschikken over ruime werkplekken, voor zien van de nieuwste computer apparatuur en technische snuf jes, en de klanten kunnen ons makkelijk bereiken." kunnen al onze klanten, binnen gn buiten Udenhout, van op aan I" nu DIS, het Dekbed Informatie Systeem. DIS is de nieuwe, uni forme kwaliteitsstandaard voor de betere dekbedden! DIS is de nieuwe, uniforme stan daard voor dekbedden die is op gesteld door de Stichting Promo tie Dekbedden in samenwerking met de consumentenbond en TNO. Vanaf 1 januari 1999 heb ben alle fabrikanten die meewer ken aan DIS hun dekbedden voorzien van een label met daar op tien punten die belangrijk zijn Een volle, al dan niet strakke haag rondom de tuin of het terras is een goede barrière. Het be hoedt u niet alleen voor nieuws gierige blikken van buren en voorbijgangers. Oktobermaand tuinmaand is hèt tijdstip om een haag te planten. Een ideale haag maakt u bijvoorbeeld met de Plant van de Maand oktober. Die luistert naar de naam Ligustrum ovalifolium; de bekende liguster. De populariteit van Ligustrum Ovalifolium als haagplant komt niet zomaar uit de lucht vallen. De plant groeit redelijk snel, waardoor u niet jaren op een beetje privacy hoeft te wachten. Ligustrum ovalifolium bloeit in juli met witte bloemetjes in kleine pluimen. Later volgen zwarte vruchten. De bloemen en vruch ten komen vooral tot hun recht wanneer de liguster de kans krijgt vrij uit te groeien. Bij een strak geschoren haag gaat dat sierlijke karakter voor een deel verloren. Wat blijft is echter een perfecte "groene muur". Voor wie houdt van eigentijds design, is een bezoek aan het pakhuis Amsterdam de moei te waard. In het voormalige Azië Pakhuis aan het Amster damse IJ laten tweeëndertig Europese fabrikanten en im porteurs van toonaangeven de designmerken de laatste trends op interieurgebied zien. Doordat de karakteris tieke kenmerken van het pak huis bewaard zijn gebleven en er bij de verbouwing veel is gewerkt met materialen als glas en roestvrijstaal oogt het gebouw ruimtelijk, licht en sfeervol. Hierdoor kunnen de gepresenteerde meubelen, stoffen, verlichting en acces soires optimaal tot hun recht komen. Het Pakhuis Amsterdam is vooral bedoeld als informa tiecentrum. Het meeste de sign is niet te koop. Het pakhuis Amsterdam is geopend van maandag tot en met vrijdag van 10.00-17.00 uur. Vanaf september tot en met december zal het Pak huis Amsterdam ook op de eerste zondag van de maand zijn geopend van 12.00- 17.00 uur. Adres: Oostelijke Handelskade 15-17 in Am sterdam; tel. 020-4211033. Pensioen/Hypotheek Inzicht BV, tel. 013-5230715. IGN ■PEN nnen en m! ;"As- is afge- "ttder TNTEST ÉÉR OED Er ca. FERNET: l/noltekeukens RTIFICEERD Leefbaarheid, Plezierig Wonen, het draait eigenlijk allemaal om het zelfde. Wonen is méér dan een goed onderhouden huis. Je moetje ook prettig, veilig en betrokken voelen. Niet alleen binnen je woning of complex, maar ook in de wijk. De TBV maakt zich sterk voor alle za ken die de leefbaarheid kunnen vergroten. persoonlijke be- uitstekende ser- wij ber tebesp hoei kan brandgang in, waardoor sommige van hen een heel eind om moeten lopen. Er lijkt een mogelijkheid te zijn om de brandgang ook vanaf de andere kant toegankelijk te maken. De de tails moeten nog worden uitgewerkt, maar het lijkt er op dat deze bewoners binnenkort niet meer zo ver hoeven te sjouwen met hun spullen. Er zijn vele onderwerpen die te maken hebben met leefbaarheid. Er zijn eveneens vele wegen om die leefbaarheid te verbeteren. Grotere projecten gaan vaak in samenspraak met meerdere partijen. Met behulp van deze tien punten kunt u snel beoordelen of het dekbed voldoet aan uw eisen. Of het nu gaat om wol, dons of syn thetische vezels, met DIS wéét je als consument waaronder je slaapt. En zijn ertoch nog twijfels of vragen, dan weet de verkoper in de winkel raad. Want DIS is al leen te vinden in de slaapkamer- speciaalzaken en bij de betere woninginrichter. Kortom, bij win kels waar u zeker kunt zijn van een deskundig advies. Spoorakkerweg 6 te Udenhout. Dat is sinds 1 september het nieuwe adres van Pensioen/Hy potheek Inzicht BV. Na jaren vanuit Oisterwijk te hebben ge werkt, is het voor de medewer kers van dit bekende, landelijke werkend adviesbureau nog wel even wennen. Het nieuwe, mo dern ingerichte kantoor bevalt echter goed. "Vooral de zee aan ruimte is een verademing", ver telt directeur Caroline Smit. "Door de snelle ontwikkeling van ons bedrijf zijn we letterlijk uit ons jasje gegroeid. Om onze relaties dezelfde kwaliteit te kunnen blij ven bieden en te kunnen door groeien, hebben we daarom een nieuw onderkomen gezocht. De plek waar we nu zitten, is in alle opzichten perfect. WONINGCORPORATIE Wo,r,L"ê?efl*nd^ dagehjkétélefpnischvan Eigen initiatief bewoners Hier en daar stropen bewoners ook gewoon de mouwen op en regelen de zaken voor hun eigen complex op eigen houtje. De Hoffmannlaan is daar een mooi voorbeeld van. Elders op deze pagina kunt u meer lezen over hun "schoonmaak-initiatief. Als nu ook nog iedereen zijn hond on der controle kan houden, er niets meer "spontaan" van de balkons afvalt en de groep zich uitbreidt tot 10 personen, dan zijn deze 6 harde welkers hele maal tevreden. Wij vinden dat ze in elk geval wel een compliment verdienen. rans (43) en Mima (6) geze- ten op de derdehands leren bank wonen met Pauli en Rosa en de drie poezen in een huis dat stamt uit 1869. Het huis dat ze bewo nen behoort tot een rijtje van drie dat deel uitmaakt van een stukje be schermd stadsgezicht in de nabijheid van het Wilhelminapark. Het is een huis met een geschiedenis. Frans bewoont het huis al sinds 1982. Als student kwam hij er terecht. 'Ik houd van karakteristieke panden en heb een hekel aan recht toe recht aan huizen. In 1986 kreeg ik de mogelijk heid het te kopen van de gemeente en deed dat ook. Drie jaar opknapwerk ging er vervolgens inzitten alvorens het weer bewoonbaar was. Het huis kent sinds die verbouwing geen geheimen meer voor meleder hoekje en gaatje ken ik Het huis is totaal gemoderni seerd. Er is geprobeerd om het eigene van het huis te behouden. De woon kamer is ouderwets hoog. Grote ra men die zorgen voor de broodnodige lichtinval. Van oorsprong was het een zeer donker huis. De woonkamer is een echte woonkamer. Gescheiden van de keuken. De inrichting wordt be paald door spullen die vaak al een le ven achter zich hebben. Vaak voor een habbekrats gekocht. De bank is niet mooi maar functioneel. ‘Ik wil er geen trendy spullen in’Een paar grote plan ten maken het meer leefbaar. Kortom de charme van dit huis is dat het geen doorsnee woning is. Alles in het huis heeft zijn verhaal. Troubadourptein Met de projectgroep van enkele seniorenwoningen aan het Trou badourplein wordt nu bekeken hoe de ontsluiting van hun ber gingen kan worden verbeterd. In de huidige situatie kunnen de bewoners maar aan één zijde de Grijs én groen Het blijft overigens niet bij het schoonmaken van het verharde deel, want ook het groen wordt waar no dig aangepakt. De gemeente heeft de beplanting sinds kort iets onder- houdsvriendelijker gemaakt en bo- bij de keuze van een nieuw dek bed: vulling: dons, wol of synthe tische vezels; model: de manier waarop de vulling bij elkaar wordt gehouden door de confec tie of door thermofixatie; afme tingen: eenpersoons, twee per- soons, lits-jumeaux of extra lang; tijk: de stof die is gebruikt om de vulling binnen te houden; vulgewicht: het gewicht van het dekbed exclusief de tijk; warmte- klasse: van 1 (extra warm) tot 4 (zomerdekbedden); gewichts- Vakmanschap, een totaalpakket aan financiële diensten, per- viesbureau: de soonlijke service en een open oor voor de wensen van de klant, nadering en de Dat is de aanpak van financieel adviesbureau Pensioen/Hypo- vice. "Menig assurantiekantoor theek Inzicht BV. een succesformule, getuige de onstuimige maakt onderscheid tussen grote groei van het bedrijf. Om de vleugels verder uit te kunnen slaan, verhuisde het kantoor onlangs van Oisterwijk naar Udenhout. Goed nieuws voor alle Udenhouters, particulieren en onderne mers. Voor elk financiële vraagstuk hebben zij nu een echte spe cialist vlak in de buurt. vendien wordt het grasveld nu in zijn geheel gemaaid in plaats van al leen de gebruikszones. Dat oogt een stuk netter en bovendien is het ook makkelijker bij te houden. Dat is zo wel voor de gemeente als de bewo ners prettig. en kleine klanten. Onder het mom van: wie het meeste ople vert, krijgt de meeste aandacht. Wij werken anders. Elke relatie is voor ons even belangrijk. Onze adviseurs staan dan ook altijd voor iedereen klaar, zowel over dag als ’s avonds. Persoonlijke Zowel particulieren als onderne- aandacht is de ruggegraat van mers kunnen bij Pensioen/Hypo- ons bedrijf. En dat zal zo blijven, theek Inzicht terecht voor een to- hoe groot we ook wordenDaar taalpakket aan financiële diensten. Caroline Smit: "We hebben zoveel kennis en erva ring in huis, dat klanten met elke financiële vraag bij ons kunnen aankloppen. We vinden altijd een passende oplossing, of het nu gaat om employee benefits, (be- drijfs)verzekeringen, hypothe ken, pensioenen, sparen, beleg gen of financieringen. Belangrijk Er gaat niets boven een lekker extravoordeel voorde klant is dat dekbed. Het is warm, comforta we onafhankelijk zijn en uitste- bel, valt prettig om het lichaam kende contacten hebben met alle en is bovendien gemakkelijk in toonaangevende verzekerings- het gebruik. Maar een dekbed maatschappijen in Nederland, heeft niet het eeuwige leven. Na Daardoor kunnen we de beste tien jaar is de vulling een stuk produkten selecteren tegen de dunner geworden, begint de tijk gunstigste prijs/kwaliteit-verhou- slijtageplekken te vertonen en ding. De wensen van de klant zijn kunnen stiksels loslaten. En dat daarbij ons uitgangspunt. slaaptveel minder prettig. Dan is Maar er is nóg een verklaring het tijd voor een nieuw dekbed, voor de stormachtige groei van daarkomjenietonderuit. Omhet het kersverse Udenhoutse ad- kiezen eenvoudig te maken is er Elke donderdagmiddag kunt u ze aan het werk zien; 1 dame en 5 he ren die de buitenboel rondom de Hoffmannflat schoon houden. Vol enthousiasme vegen ze de paden en stoepen, peuteren ze het onkruid tussen de tegels uit en wordt het zwerfvuil opgeruimd. De beloning voor hun werk bestaat uit de koffie van de huismeester en de waarde ring van andere flatbewoners in de vorm van een compliment of een pak koekjes voor bij de koffie. Bo vendien hebben ze een hoop lol met elkaar. Veiligheid, milieu en armoede Leefbaarheid is een ruim begrip. Vei ligheid en milieu spelen daar bijvoor beeld een rol in. De TBV werkt aan veiligheid door het afsluiten van en trees, het aanbrengen van beter hang en sluitwerk e.d. Met de actie "As best? Weg ermee!", die bijna is afge rond, werken we aan een gezonder milieu. Dat doen we ook door bij voorbeeld gebruik te maken van duurzame materialen en grondstoffen bij renovaties en nieuwbouw. Natuur lijk heeft ook het uiterlijk van de om geving invloed op het welzijn van mensen. We kiezen onze architecten klasse: totaalgewicht van vulling en tijk op basis van een 1 -per- soons dekbed, er zijn vier klas sen: superlicht (tot 1200 gram), licht (1300-1700 gram), medium (1800-2400 gram) of zwaar (meer dan 2500 gram); ge bruiksvoorschrift: handleiding voor het dagelijks onderhoud; garantie: hoe lang is de fabrikant aansprakelijk voor eventuele ge breken; wasvoorschrift: aanwij zingen voor het reinigen van het dekbed. Participatie Bewoners hebben een spilfunctie bij het vergroten van de leefbaarheid. Het is immers van groot belang dat u als bewoner meepraat over uw om geving. Voelt u zich er veilig en pret tig? Hebt u contact met de mensen in uw buurt? Dat lijkt allemaal heel vanzelfsprekend en toch moet er soms hard gewerkt worden om een plezierige woonomgeving voor el kaar te krijgen. De huurders(com- missies) en de TBV zitten daarom regelmatig samen om de tafel, als het om zaken gaat die in het com plex spelen. Als het om de hele buurt of wijk gaat, zitten daar ook andere partijen bij. Gezamenlijk wordt dan bekeken wat er precies aan de hand is, wat daar aan moet gebeuren en wie er dan aktie moet ondernemen. Soms levert dat snel resultaat op, soms duurt het langer. dan ook met grote zorgvuldigheid. Leefbaarheid heeft ook met de socia le taken van de TBV te maken. Daar om streven we naar een wijkopbouw die voor alle mensen een goede en betaalbare woning biedt, ook in de nieuwbouw. De TBV heeft boven dien het initiatief genomen tot de op richting van een zogenaamd "meld punt armoede", dat onlangs van start is gegaan. Want ook al woon je in een prima huis, als je vanwege geld gebrek niet kunt deelnemen aan de maatschappij voel je je waarschijn lijk toch niet prettig. Ook daar probe ren we dus bij te helpen. Dit zijn slechts een paar voorbeelden, er zijn nog talloze andere te noemen. Als u iets wilt doen om de leefbaar heid in uw buurt te verbeteren, steek Projectgroep Wanneer de TBV een renovatie voorbereidt, richt zij een pro jectgroep op. De bewoners die hier aan deelnemen zijn betrok ken bij het ontwikkelen van het plan. Uiteraard komen daar ook vaak zaken bij kijken die verder gaan dan gewoon onderhoud. Zaken die te maken hebben met "plezierig wonen". De huismeester heeft voor hen via de gemeente bezems en ander han dig materiaal geregeld en nu wordt er naar hartelust geveegd en ze heb ben zelf hun eigen "priqaleur" aan gesteld. Waarschijnlijk kent u dit woord nog niet, maar verbaas u niet als deze, aan de Hoffmannlaan ver zonnen term, binnenkort in het Til- burgse woordenboek wordt opgeno men. Het gaat hier namelijk om een man (of vrouw) die zwerfvuil ver wijderd met behulp van een prik stok of een "grijpertje aan een lange stok". Edisonlaan Vanuit het Wijkveiligheidsplan Oerle is de "onveilige situatie" aan de Edisonlaan naar voren gebracht. Als aandachtspunt kwam naar voren dat er aan de kant van de Ringbaan Zuid een paar donkere plaatsen zitten waar zich soms lieden ophouden die daar niks te zoeken hebben. Daarom is besloten extra buiten verlichting aan te brengen aan de zijde van de Ringbaan. Daar mee worden het in elk geval minder aantrekkelijke "schuil plaatsen". Kwestie van doorzetten Het is voor bewoners niet altijd een voudig om datgene geregeld te krijgen wat naar hun idee nodig is. Het vergt vaak een lange adem om iedereen op één lijn te krijgen en dan ook nog de nodige steun vanuit de buurt te krijgen. Leefbaarheid in een wijk valt of staat immers met het gedrag van de mensen die er wonen. Werken aan Plezierig Wonen betekent vaak doorzetten en mensen enthousiast maken voor watje wilt. En als er dan eenmaal resultaat is, dan is dat zeer be vredigend. Iets waar alle betrokken partijen trots op mogen en kunnen zijn. dan de koppen eens bij elkaar met bijvoorbeeld de huurders- commissie van uw complex of gewoon met enkele buurtgeno ten. Gezamenlijk kunt u een hele hoop bereiken. Uiteraard zijn wij bereid om uw ideeën met u «spreken en te kijken of en een en ander gerealiseerd i worden. Rondom netjes Met het einde van de renovatie van de 256 woningen in zicht, ontstond bij een van de bewoners het idee om ook iets aan de directe woonomge ving van de flat te doen. De oproep "Hou het net, rondom de flat!" in het eigen huisblad "het Hoffmanneke" had een groep van 6 mensen tot re sultaat. Deze groep is actief sinds half mei. Korvelse Hofjes. In dit gebied trokken bewoners aan de bel omdat zij zich niet prettig voelden in hun eigen wijk. Onder het motto "Korvelse Hofjes, schoon, heel en veilig!" hebben bewoners, TBV en ge meente er de schouders onder gezet. Er is gezamenlijk een in grijpend plan ontwikkeld; on derdoorgangen worden dichtge- zet, enkele woningen worden gesloopt, anderen krijgen een grootonderhouds-beurt. Een aantal wordt zeer ingrijpend ge renoveerd, zodat deze tevens meer zicht krijgen op het park. Tot slot wordt de woonomge ving aangepakt, zodat er een be tere verkeersstructuur komt. In middels is de renovatie in volle gang. Ook aan de andere onder delen van het totale plan wordt hard gewerkt. Vanuit het wijkbeheeroverleg is bovendien een spelenplan opge zet. In het park bij de Korvelse Hofjes is bijvoorbeeld een speeltuin aangelegd. De kinde ren uit de buurt hebben daar veel plezier van.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1999 | | pagina 25