’99 WRi L* J zo'n groot mogelijk effect bereiken' 'Met zo min mogelijk middelen won^n inrichting \MMA algemene tendensen najaar klin k^lnt s01 sr r1 hp ■Hl /f u J Donderdag 30 september 1999 pagina 21 DE TILBURGSE KOERIER 1999 pagina 20 N D D M A A M A N E E V A H Gaskeur-label repetitie Tilburg Big 1DAG 4 OKTOBER FOTO'S: PETER LIGTENBERG iDAG 5 OKTOBER -22.00 uur "Opvallende accessoires" matig geconfronteerd met meu- Stiliste Joke Koudijs in haar woonkamer Woonmode 2000: ningsruimte bij uitstek: lekker ensdagSokt. 1999 rialen voort. Steunpunt Wonen officieel van start :n in neen bineren. Antiek met design, dure met goedkope objecten, oude met nieuwe dingen. Smaken verschillen We worden ons steeds beter be wust van onze eigen smaak. Ons interieur is steeds meer een weerspiegeling daarvan. Door het grote aanbod van wooninfor- matie zijn we beter op de hoogte van nieuwe producten en collec ties waardoor we kritischer wor den bij aankopen. De individuele smaak krijgt hierdoor meer vorm en inhoud. Er ontstaan geen uni forme woontrends meer. Styling is een modern woord voor de wijze waarop de meubels, stoffen, verlichting, accessoires met elkaar worden gecombi neerd in de leefruimte. Het creë ren van een bepaalde sfeer in huis staat of valt met de "styling". Het is een illusie te denken dat al leen maar dure en exclusieve producten beeldbepalend zijn voor de perfecte inrichting en woonsfeer. Het is de combinatie van de juiste kleuren en materia- Nederlander helemaal een on dergeschoven kindje; als ik de Een deel van het interieur van de serre zwaar inspireren door de voor trekkers in de mode. Uit de sport- Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.00 uur Zaterdag van 9.00 uur tot 12.00 uur De Zomerexpositie in de ruimte van de MBK, die Joke Koudijs inrichtte. Fusion betekent letterlijk: sa mensmelting. Een samensmel ting van sober en decadent, na turel en fluor, high tech en ambachtelijk, antiek en futuris tisch, verschillende culturen, trends en ontwikkelingen. Het in terieur van de toekomst is fusion I We letten bij de aanschaf van een nieuw warmwatertoestel op zaken als stookkosten, comfort, compactheid, bedie ningsgemak en prijs. Maar wat zijn toch die cijfers en letters op het Gaskeur-label, zoals CW 6 en HR 107? Het Gaskeur CW is een prestatielabel voor gasge stookte warmwatertoestellen. De aanwezigheid van het label garandeert de koper dat het toestel aan minimumvoorwaar den voldoet. Het Gaskeur-label maakt de keyze van een toe stel gemakkelijker. De kwalifi catie HR 107 geeft aan dat hier sprake is van een ketel met het hoogste rendement, dus een ketel in de zuinigste klasse. Binnen het Gaskeur CW-label onderscheidt men zes verschil lende klassen, CW 1 t/m CW 6, die een oplopend niveau van warmwatercomfort aangeven. Zo staat de classificatie CW 1 voor een toestel dat geschikt is voor het voeden van een warm- waterkraan in de keuken met tenminste 2,5 liter warm water per minuut. Hieraan voldoet een eenvoudige geiser. De hoogste Gaskeur - CW 6 - wordt verleend aan toestellen die voldoen aan de hoogste ei sen op het gebied van warm- watercomfort. Deze toestellen kunnen grote hoeveelheden warm water leveren, speciaal voor douche en bad, en indien nodig zelfs gelijktijdig. Het eni ge wat u hoeft te doen is bepa len welk toestel het beste bij uw warmwaterwensen past. Kapt. Hatterasstraat 23, 5015 BB Tilburg Tel. 013 536 00 96. Fax. 013 535 35 54 Informeren De bedoeling is om cliënten te informeren die een plaats heb ben toegewezen gekregen voor een GGz-voorziening of Begeleid Wonen, of daarbin nen willen verhuizen. Hiervoor is de speciale brochure 'Kenni smaken met een beschermde woning' ontwikkeld. Deze bro chure geeft niet alleen informa tie, maar maakt het de cliënt ook mogelijk zich mondiger op te stellen. Door middel van een informatiebon kan de cliënt ver volgens zijn of haar woonkeuze duidelijk maken, waarna het Steunpunt Wonen deze wen sen doorgeeft aan de verant woordelijke instelling of organi satie. Belangrijk hierbij is dat de cliënt een duidelijk beeld heeft van zijn eigen wensen en van de mogelijkheden die er zijn. Het Steunpunt Wonen is on derdeel van het Regionaal Ser vice Centrum GGz en is te vin den in het RPCP-gebouw, Piushaven 1-02 in Tilburg. Het is geopend van maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Telefonisch is het Steunpunt te bereiken op tel. 013-5441309. len en de zorgvuldige opstelling waardoor het interieur in balans is. Actief en recreatief De van oudsher secundaire ruimtes in huis, de badkamer en de keuken, krijgen een primaire rol in het huis van de 21e eeuw. De keuken is multifunctioneel, het hart van het huis met ruimte genoeg voor allerlei bezigheden. De badkamer is de ontspan- Bijzondere ideeën in bouwbeslag Exclusiviteit in bouwbeslag IME GOEDZAK 104-20.00 uur iring 79 -19.00 uur met Esther Hoffman OX straat f lusit i ■componisten: -s, Henk Woonmode 2000: woonsfeer passion met klassieke eenvoud. FOTO: PERSCENTRUM WONEN rustige daarbij alikmanova, piano en cello op. Zij brengen programma ten geho- ichumann. Na het con- enheid tot naprater >nder het genot van ichtensap. tussen 16.00 en 16.30 ijn. Gezien het beperk- tsen in de Andreaskerk ;ewenst. Voor nadere, formatie kunt u bellen S.uur ox straat 62 -10.30 -12.30 Iedereen vindt het belangrlijk om op een goede en plezierige plek te wonen. Voor mensen die te maken hebben met psy chische problemen geldt dit eens te meer. Wie aangewe zen is op de geestelijke ge zondheidszorg heeft naast zorg ook een geschikte plek nodig om te wonen. Een plaats die afgestemd is op zijn of haar individuele behoeften en wen sen. Tegenwoordig wordt aan deze wensen meer tegemoet gekomen dan in het verleden. Daarbij is het echter belangrijk dat deze wensen duidelijk zijn. Hiertoe is eind 1998 het initia tief tot oprichting van het Steunpunt Wonen genomen. Op 29 september vond de offi ciële opening plaats. Het steunpunt is opgezet voor en door cliënten die aangewe zen zijn op de dienstverlening van een instelling van de GGz of Begeleid Wonen in de regio Midden-Brabant. Zij houden het steunpunt ook zelf draaien de. Op termijn is het ook de be doeling om woningbouwcorpo raties bij het project te betrekken. modern en klassiek in messing chroom RVS nylon kristal hout deurkrukken knoppen meubelbeslag voordeurbeslag garderobes sanitaire accessoires aat 62 -21.00 uur sic for normal people ERDAG 7 OKTOBER ■NUE nring 79 -19.30 uur go crazy dinershow IEUGD ijk-22.00 uur e Doedel met 'de »n en het veld Opgeruimd staat netjes Een ouderwetse uitspraak die weer helemaal klopt. We (her)ontdekken het prettige ef fect van een opgeruimd en schoon huis. Opbergen is niet meer alleen het verbergen van rommel. Tegenwoordig wordt er ook in de kast zorgvuldig gesty- led en krijgen we steeds meer open kasten of kastdeuren van half transparant glas. Kastruim- tes worden zo efficiënt mogelijk ingedeeld en overbodige spullen durven we weg te gooien. Door ruimte te scheppen in huis is er weer plek om te genieten van iets nieuws, dit kan van een nieuwe aanschaf zijn óf de verkregen ruimte. Trends ontstaan niet alleen in de interieurbranche, juist invloeden van buitenaf zijn vaak de oor sprong voor een nieuw interieur- beeld. Mode is altijd een grote in spiratiebron geweest voor interieurvormgevers. Bij de be- 19.30 uur «?uur Si; SST jptor 16j. SS. 1:14.00 uur >wers the spy who 4.00-20.00 uur ■RVATORIUM ein 1 -17.00 uur studenten fluit JWBURG 1-20.15 uur TVERKOCHT •20.30 uur or theatergroep Het Slot 4.00-: luur squad 16j. Het interieur van de toekomst is flexibel en variabel. We veran deren zelf voortdurend: kleding, kapsel, gewicht, smaak en leef patronen. Het nieuwe interieur verandert mee. Voor de inrich ting van leefruimtes gelden dan ook geen vaste regels meer. Lichtgewicht, modulaire, mobiele en stapelbare meubels maken de bewegelijkheid van de ruimte makkelijker uitvoerbaar en waarborgen daardoor een maximaal wooncomfort qua sfeer en functionaliteit. Een eigen, aparte stijl heeft Koudijs niet. "Ik ben niet als Jan des Bouvrie, hoezeer ik ook res pect voor hem heb. Het is niet zo dat je zegt: hier is zij geweest. Het gaat mij erom met zo min mo gelijk middelen zo'n groot moge lijk effect bereiken. En het hoeft niet altijd erg serieus te zijn, er mag soms ook best iets komisch inztten. Er hangt bij mij geen prijskaartje aan; dat schept al leen maar verwachtingen. Ik heb liever dat de mensen meeden ken en zich gelukkig voelen." :rvatorium sin 1 -13.00 uur eert Peter Damm, hoorn Moerdijk, piano EL DE LINK (Kempenbaan) - 20.30 Het huis is niet alleen een plek waar we wonen maar ook steeds vaker de plek waar we werken en recreëren. Wonen en werken overlappen elkaar, verplichtin gen en plezier versmelten. Een huis met zoveel verschillende functies moet flexibel zijn. Zonder accessoires wordt het in terieur wel heel sober. Naast de basisbehoeftes: bed, bank, kast, tafel en stoelen, is er in elk interi eur ruimte voor decoratieve ele menten. In het toekomstige inte rieur draait alles om de juiste mix van accessoires. Bouw het interi eur stap voor stap op, begin met de basisbehoeftes en voeg daar na zoveel mogelijk functionele accessoires toe. Planten en bloemen van een ex tra groot formaat in bijpassende potten, vissen in grote glazen va zen, keramische objecten en ab stracte schilderijen, design sche- mer-lampjes, strak vormgegeven tijdschriftenrek ken zijn enkele voorbeelden van trendy accessoires. Het motto voor de 21 e eeuw is durf te com- Een heel ander soort werk gaan doen op latere leeftijd: Joke Koudijs koos ervoor het onderwijs achter zich te laten en als stiliste interieurs te gaan herscheppen. De laatste tijd wordt de autodidact steeds vaker gevraagd woonkamers een nieuw karakter te ge ven. Ze zegt geen stempel te willen drukken. "Ik wil gewoon mezelf zijn. Als ik klaar ben wil ik dat die mensen gelukkig zijn met het resultaat. En ik wil ook zelf weggaan met een goed gevoel." ken gebruik van haar adviezen. "Dat is hun huis zienals een visitekaart- dingen willen met hun huis, ma- je, om te laten zien wat je je kunt plekje zoeken." »- pan en Feng Shui zijn nu erg in, permitteren, of als een warm hol- "Het belangrijkste is dat er har- maar ik vind dat alleen leuk als bij- letje, waarin je je lekker kunt te- monie heerst. Als ik kom maak ik verschijnselen. Onze westerse rugtrekken." Vrijwel altijd gaat het om woon kamers. "Van keukens is meest- gevoelsmatig: planten in een groep, van laag naar hoog, zodat pen bijvoorbeel je diepte schept. Niet overal prul- elke week de etalage theater wo.: 21.30 uur iwersinTheSpyWho wo.: 18.45 uur !SK,' 'O.15.00-18.45-21.30 uur 5 uur :ert met Mirel lancovici, ean Schils, piano fiX straat 62 -1 ssie o.l.v. itoriumstudenten IWBURG -20.15 uur FVERKOCHT I-20.30 uur Sabaté: A touch of Weill, OCHT begin jaren negentig. Een sche ve neus mag weer, net zoals een pondje meer. De perfectie zit in de imperfectie, een huis is om in te leven en geen toonzaal, dan maar een kras op de designtafel, een vlek op het tapijt of deukjes in de houten vloer. Hobby Zelf wonen Joke Koudijs en haar echtgenoot sinds decem ber vorig jaar in een huis in de Reeshofontworpen door Jacq de Brouwer van het Goirlese ar chitectenbureau Bedaux Brou wer. Zij tekende voor de inrich ting. Koudijs is overigens niet haar hele werkende leven stiliste. Na dat ze hoofd van een kleuter school en vervolgens adjunctdi- recteur op een basisschool was geweest, stopte ze met werken in een baan. Wel was ze nog be trokken bij individuele begelei ding van kinderen met leerpro blemen. Toch was de overgang naar haar huidige werk niet abrupt. "Het was een soort groeiproces. Het onderwijs werd me te bureaucra tisch bovendien heb je na 25 jaar alles wel een beetje gezien. Van jongs af aan was ik al nieuwsgie rig naar de kunst van het inrich ten van huizen, het scheppen van sfeer. Ik heb er ook veel over gelezen. Toen we twaalf jaar ge leden naar Brabant verhuisden, was dat een keerpunt. Ik nam al leen nog tijdelijke banen op scho ld-17.00 uur ais RTZAAL lin-14.30 uur ide ontmoetingen: Orkest Tilburg iLLERY 1-16.30 uur el m.m.v. Moonlight I KATHEDRAAL 1-14.00 uur rabantse Maurice Pirenne, hram liet, Frans Kerkhofs, ikelman, Martin en, Fons Mommers en melsfoort RTUSKERK -15.00 uur ;ert door Kees van Visitekaartje De laatste tijd wordt ze steeds va kere gevraagd. Dat komt door mond-tot-mond-reclame en waarschijnlijk ook door de tijdelij ke inrichting van expositieruim tes die ze onlangs verzorgde voor kunstenaars in de Reeshof en voor de Zomerexpositie van de MBK in De Verschijning aan de Lanciersstraat. Mensen die totaal verschillende ISDAG 6 OKTOBER IEUGD ijk-22.00 uur e Doedel met'de ■n en het veld' tNTS iRVATORIUM sin 1 -16.00 uur iieconcert Masterclass nm, hoorn g-19.00 uur Soapie ENTRUMDE !S s-14.00 uur La Troupe Saaba IWBURG -20.15 uur FVERKOCHT I-20.30 uur Girl e taak van een stiliste is len en hield me steeds meer met wat bescheidener dan inrichten en stileren bezig. Ei- die van een binnen- genlijk is het een uit de hand ge- huisarchitect, maar het resultaat lopen hobby." van haar werk kan even ver- Ze doet het werk als stiliste op vrij- bluffend zijn. "Een binnenhuisar- willige basis. "Ik wil niets meer chitect pakt de hele inrichting moeten. We hebben het goed en aan, geeft advies over aan te hoeven het niet beterte hebben. Ik schaffen meubels, bedenkt bij- krijg liever een bos leuke bloemen zondere nieuwe dingen", legt en wil bereiken dat de mensen om Joke Koudijs uit. "Ik probeer met wie het gaat en ook ik tevreden bestaande dingen een leefruimte zijn. Het klinkt misschien idealis- te creëren, in de ruimste zin van tisch, maar ik zo zit in elkaar." het woord." schuiven, zien ze iéts nieuws. Zo maak je de allerleukste huiska mers." Haar uitgangspunt is met be staande dingen werken. Soms schamen mensen zich voor be paalde zaken in hun interieur. Ze vinden het lelijk, maar zijn er wel erg aan gehecht. Dat mogen ze van mij gerust zijn. We houden we zoiets er in, maar soms moet je het dan soms een ander plekje geven, zodat het beter tot zijn recht komt. Laten zien dat het heel anders kan." Hoe ze te werk gaat? "Dat is moeilijk uit te leggen, het is puur op gevoel. De mensen die advie zen willen, moeten al een drem pel over om me te vragen. Dan gaan we eerst samen rond de ta fel zitten. Ik vraag waar ze het is afhankelijk van hoe ze liefste zitten en waar als ze tv kij ken, waar ze instinctmatig een eerst een praatje, maar dan ga ik belevingswereld past daar niet in." meteen schuiven. Dat doe ik Wel kijkt ze altijd goed om zich heen, naar etalages in Antwer- al weinig te maken. En de slaap- groep, van laag naar hoog, zodat pen bijvoorbeeld. "Ik vernieuw kamer is bij de gemiddelde je diepte schept. Niet overal prul- elke week de etalage van een letjes, maar in een hoekje bij el- winkel in bijzondere tweede- kaar zodat je er soms op je ge- hands kleding; dat is een proef- suggestie daar eens een zitje mak naar kunt kijken. Om verder tuintje voor mij. En we gaan naar neer te zetten, kijken ze je heel rust en harmonie te scheppen Italië, het Mekka voor ontwer- raaraan." zijn ook kleuren heel belangrijk, pers. Nu naar de Biennale van In de huiskamers wordt ze regel- Die mogen niet overheersen. Venetië en het Guggenheim-mu- Dus geen kleurrijke gordijnen, seum daar. Het werk van die kun- bels die te groot zijn voor de ruim- maar vloer en raambedekking in stenaars is geen directe inspira- te waar ze staan. "Mensen rustige tinten en de meubels in tiebron, maar levert wel worden tegenwoordig -met daarbij passende kleuren. Af- brandstof voor mijn motor." name op tv- overspoeld met in- hankelijk van je stemming kun je formatie en ideeën over inrich- daarna bijvoorbeeld kussens in ting van huizen. Ook in winkels knalkleuren op de bank leggen of ziet zo'n bank er dan mooi uit; ergens kleine opvallende acces- maar als die twee maanden later soires zetten." geleverd wordt blijkt ie toch te Waarom heeft ze dan in haar ei- groot." gen huiskamer een groot, kleur rijk schilderij hangen? "Dat kun je Intuïtief van de wand af halen. Je mag Dat ze als 'vreemde' bij mensen best een uitschieter maken. Of in huis komt, is voor de stiliste dat goed is en en welke kleuren een voordeel. "Als je ergens al ja- het mag hebben, is afhankelijk ren woont, zie je de mogelijkhe- van je stemming." den niet. Iemand anders heeft een andere invalshoek. Meestal Trends drinken we eerst een kopje koffie Aan trends heeft Joke Koudijs en loop ik door de rest van het weinig boodschap. "Dat is een huis. Als ik dan dingen ga ver- vies woord, puur commercieel. Ja- vroeger alleen in zitkamer of paling van het kleurbeeld, de langdurig in bad met een glas slaapkamer zagen en er wordt keuze van materialen en zelfs de wijn en een goed boek of om te nagedacht over alternatieve in- vormgeving laten we ons vaak genieten van een massage of ge- richting, styling en de juiste ac- zichtsmasker. cessoires. Omdat in de keuken en badka- Zonder licht geen leven. We la- wereld bijvoorbeeld komen de mer meer tijd wordt doorge- ten het daglicht zoveel mogelijk fluorkleuren en technisch hoog- bracht, zullen deze ruimtes gro- ons huis binnendringen en met waardige en lichtgewicht mate- ter worden en zullen er ook de juiste toepassing van kunst- mooiere en betere producten licht bepalen we hoe de kleuren voor worden ontwikkeld. Er wor- en materialen in huis tot hun den materialen toegepast die we recht komen. In het hedendaag- Perfectie van imperfectie se bouwen wordt er weer volop Neem het allemaal niet te seri- rekening gehouden met de be- eus, wonen doe je voor je plezier, hoefte van de mens aan Volmaaktheid en perfectionisme (dag)licht. kunnen heel vervelend zijn en dat geldt ook voor het interieur. De topmodellen van vandaag zijn ook niet meer de perfecte beauty's van de jaren tachtig en

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1999 | | pagina 21