Jatto Ceesay wil vlammen nn» HE PICTURE D \flterPo/zs V&erpolis Gratis naar Willem II Bosman: 'Voor straf dertig kilometer lopen vind ik hoogst ongewoon' No; 1 SIDE OPFRISSERTJENODIC? GOEDBETERBERTEN5|j O O Supporter van de week DeTüburgse Keerier ra Donderdag 16 september 1999 pagina 8 DE TILBURGSE KOERIER DE TILE Hoofdsponsor WILLEM II Gerben van Eeuwijk doelpunt per twee wedstrijden. Kim Dijcks Marco Gentile RmIMadri* Foto: Fotoburo Toin Damen Harrie Verhoeven Het mooiste kodootje voor Uw sportvrienden Kaarten Champions League wedstrijden Jatto Ceesay prijst zichzelf gelukkig als profvoetballer bij Wil lem II. Trainer en publiek hebben vertrouwen in hem en dat waardeert de rechtsbuiten uit Gambia zeer. Nieuwe uitdagin gen staan Ceesay en zijn club dit seizoen te wachten. De jonge Afrikaan trappelt van ongeduld. greep ik de taal niet goed en had ik geen basisplaats in het elftal. Bovendien viel het alleen wonen erg tegen. Ik miste mijn familiele ven thuis, vooral het samen eten men we de echte toppers daarna wel tegen.Volgens Ceesay lij den de Tricolores niet aan zelf overschatting. Hij geeft een ver klaring voor het huidige succes: "Willem II is een zeer professio nele club met veel ambities en een grote prestatiedrang. Met manager Martin van Geel zijn harde werkers. Samen met ande ren brengen zij Willem II aan de top. baar spel. Zo is niet één speler bij Willem II zeker van zijn plaats." waarin ik uitkwam voor Twente en ik wilde nog minstens één keer scoren.' 218 doelpunten scoorde. Daar naast speelde hij dertig A-inter- lands, waarin hij zeventien keer het net raakte. Grofweg een ten als voetballer. In Afrika is Ge orge Weah het grote voorbeeld mens staat hij daar op een voet stuk, en volgens Ceesay meer dan terecht. Tijdens zijn contractbespreking met Twente, werd Bosman bena derd door AZ's Willem van Hane- gem. 'Ik kom uit het westen en wilde graag weer terug. Boven dien leek een samenwerking met 'De Kromme' me wel wat. Dat ging helaas niet door, maar Ger ard van der Lem is ook prettig om mee samen te werken. Hij wil aanvallend spelen met 3 spitsen sen. De oefeningen lijken op die van Ajax. We trainen op het com- petitiespel, erg wedstrijdgericht. Andere trainers richten zich weer meer op indivuele oefeningen of weer iets anders, maar zo heeft iedere oefenmeester een ander trainingsperspectief.' Zoals het Lengte: 185 centimeter; Gewicht: 82 kilo; Positie: centrale verdediger; Sterk: in één tegen één; Zwak: linkerbeen; Begeerde eigenschap heb ik niet; Sterke eigenschap doorzet- Hekel aan: te laat komen; Boek voor een onbewoond eiland: ik neem een aantal biografieën mee; straftrainingsperspectief: dik ver liezen en naar huis lopen? 'Ik was wel in de lach geschoten als een trainer dat tegen mij zou zeggen, ik had me wel even achter mijn oren gekrabd. Of ik het zou doen? Ik weet het niet. Ik vind het hoogst ongewoon, maar mis schien heeft die spelersgroep een dergelijke maatregel wel nodig. Zoals ik al zei: ieder heeft zijn ei gen manier van werken en pro beert dat zo goed mogelijk te doen.' De voorbereiding van AZ verliep naar wens. 'We hebben niet overdreven zwaar getraind, dat is me goed bevallen. Conditie doe je ook tijdens wedstrijden op. Ik weet dat Willem II qua conditie op een hoog niveau staat, dat is voor hen een groot voordeel.' Foto: Fotoburo Toin Damen school en leerde voor accoun tant. Later wil ik mijn studie in En geland weer oppakken.Al pra tend over zijn privéleven komt hij op een idee en zegt: En nu ga ik even een Egyptische vriend op zoeken, die heeft een zaak hier om de hoek.Ceesay staat op en loopt na een vrolijke groet weg. Hij oogt als een kleine en gelukki ge koning in zijn stad Tilburg. Vrije tijd Met een verhuizing achter de rug en twee kinderen blijft er weinig vrije tijd over voor Bosman. 'We zijn van Enschede naar Amstel veen verhuisd en het pand waar we nu in wonen, heeft wat res tauratie nodig. Daar houd ik me nu, naast het voetbal, veel mee zoekers de derde match in één week. 'We hebben een zwaar programma rond die tijd, dus het wordt moeilijk om overtuigend te 0-0, nee doe maar niet. Ik hoop dat ik een paar goede voorzetten krijg zodat ik gebruik kan maken van mijn kopspel. We maken er 4-4 van.' Totaal 20 2 8 10 19-44 tersclub. Bovendien mag de sup porter samen met een speler naar keuze of trainer-coach Co Adri- Top CD: U2 the best off; Favoriete club: Manchester United; Mooiste stadion: Old Trafford; Mooiste shirt: het witte shirt van Uit 10 0 4 6 8-26 3-0 2-2 2-0 10 2 4 Uit 2- 2 3- 1 3-3 2- 0 3- 0 4- 0 0-0 1-0 Thuis 0-0 0-6 0-2 2-3 0-3 Sportprijzen van SPOREL CENTR Champions League De clubleiding heeft zich vrij te vreden getoond over de loting. “Natuurlijk mogen we niet kla gen, hoewel geen enkele tegen stander te onderschatten is. We treffen nog niet de grote clubs, bal draait alles om plezier. In Eu ropa telt naast techniek vooral tactiek." Voor eer bia is dit ontzettend wennen ge- herinnering word door Fotoburo A. lukkige kan zijn toegangskaart afhalen aan het loket Inlichtingen en wordt vervolgens een half uut voor aanvang van de wedstrijd verwacht bij de administratie van Willem II. Zaterdag Arthur l verder; C de grond Wegens g grove dit Schouwbt gramma over het g< 'twee stra Begeleid wijk speel met fluwe negentig nooit tevn leten in h zich uit o| nisbakken In een café op de Heuvel toont de name trainer Co Adriaanse en 24-jarige Ceesay zich een vlotte en zelfverzekerde prater over zijn leven als voetbalprof in Neder land. "Mijn doel bij Willem II is om te groeien als voetballer. Al leen door veel te spelen word ik een echte topspeler. Hier heb ik de kans gekregen om veel te le ren en die kans heb ik gepakt. Toch heeft Ceesay als jong talent veel aanpassingsproblemen ge- leven daar op het strand van Ca diz. Ik mocht zelf een partner uit zoeken en kwam uit op Nico-Jan Hoogma. We waren allebei groen tjes, maar we bereikten wel de kwartfinales. Het is zeker voor her haling vatbaar, ik heb me prima vermaakt en Veronica had alles heel goed geregeld.' De wedstrijd bezig. Bovendien heb ik twee kin- Willem ll-AZ betekent voor de be- deren van zes en drie jaar die ook hun tijd en aandacht nodig heb ben. Verder vind ik het lekker om te golfen, ik ben in Amstelveen ook meteen op zoek gegaan naar winnen. Ik gok op een bloedeloze een goede baan.' In de vakantie vormde Bosmah samen met oud- Twente-collega Nico-Jan Hoogma een voetvolleykoppel. 'Ik werd be naderd door Veronica, ze zochten deelnemers. Ik had nog nooit mee gedaan en wilde het wel eens be- 1967-1968 1971-1972 1979- 1980 1980- 1981 1981- 1982 1982- 1983 1983- 1984 1987-1988 1996-1997 1998-1999 Zijn laatste doelpunt voor Twente scoorde hij tegen... Willem II. Tilburg heeft dus nog een appeltje te schillen met de spits die We hadden het kunnen weten, een glorieuze huldiging net iets minder glans gaf. Nu voetbalt hij bij AZ en is hij terug in het westen. John Bosman: 'Ik ga niet voor een plaats in de middenmoot.' Door bij Cambuur uit te winnen, verzekerde Willem II zich van Champions League. De suppor ters vierden na die wedstrijd al een feestje in het klein. Maar de echte grote dag liet nog een weekje op zich wachten. Op 23 mei 1999 was het zover: winnen Van FC Twente en met die zege een onberispelijke reeks overwin ningen glorieus afsluiten. Er was echter een 34-jarige spits die er in voor genoemde clubs, waarin hij de laatste minuten een voetje voor stak en 1 -2 scoorde, John Bosman: 'Ik was gemotiveerd, het was de laatste wedstrijd currentie aan met spelers als wereld veel moeilijker, meent Shoukov, Sanou en Hermes. Zelfs Ceesay. In het Afrikaanse voet- Ramzi kan als rechtsbuiten op Ceesays favoriete positie spelen. Onze trainer houdt van variatie en tactische zetten. Elke wed strijd is anders en Adriaanse be studeert de tegenstanders van te- weest. Plezier haalt hij echter niet Trainingsperspectief In 1983 begon zijn profcarrière bij Ajax, waar hij tot 1988 bleef om te vertrekken naar KV Meche- en profiteren van de vleugelspit ten. Na een seizoen PSV, volgden Anderlecht en FC Twente. In to taal speelde hij 428 wedstrijden Naam: Marco Gentile; Leeftijd: 31 jaar; Woonplaats: Maassluis; Burgerlijke staat: gehuwd; Kinderen: twee; Opleiding: MAVO; Clubs: FC Den Haag, MW, Burnley, Volendam, Willem II; Contractduur: twee jaar met een tingsvermogen; wederzijdse optie van nog een jaar; Zaakwaarnemer Arnold Oosterveer; ternational. "Voordat ik naar Wil lem II kwam, had ik al ruim 40 in terlands voor Gambia gespeeld. Op mijn 17e maakte ik mijn de buut. In West-Afrika worden ech ter veel toernooien gespeeldre- meer alleen uit het voetbal zelf, lativeert hij. De titel 'Koning van maar ook uit zijn vrije tijd.Ik houd van muziek en van eten, maar het meeste van Afrikaanse thee. Ik ga soms met mijn voet- balvrienden uit Gambia naar een discotheek in Antwerpen. Zij spe ten namelijk bij Belgische clubs. Twee keer per jaar bezoekt hij in de vakantie zijn familie voor lan gere tijd. Toch mist hij zijn vader land niet zo erg, zo blijkt uit zijn ?n dartele jongen uit Gam- plannen voor na de voetbalcarriè re. “Thuis zat ik op een Engelse gesp. gew. gel. verl. doelsal. 11-18 De supporter die op bijgaande foto omcirkeld is, zal tijdens de wedstrijd Willem ll-AZ uitgeroe pen worden tot 'supporter van de aanse op de foto. Deze blijvende week'herinnering wordt aangeboden De supporter van de week krijgt door Fotoburo A. Damen. De ge- een mooie plaats op de hoofdtri bune en ontvangt een rondlei ding door het stadion, een blij vend aandenken en een uitnodiging voor het bijwonen van een busreis van de suppor- Zoals iedereen ongetwijfeld ge zien heeft, staat er al enkele maanden een speciale kinderpa gina in De Koerier: Fluks. Een pa gina die de jeugd in Tilburg en omgeving op de hoogte houdt van alles wat de moeite waard is, dus ook van het reilen en zeilen van Willem II en de Kids Side. Sterker nog: voor iedere thuis wedstrijd van Willem II zijn er dankzij Fluks kaartjes voor de Kids Side te winnen. En omdat lang niet alle ouders het een prettig idee vinden om hun spruitfen) alleen op de Kids Side naar een voetbalwedstrijd te laten kijken, krijgt ieder kind dat in de prijzen valt ook nog een kaartje voor een begeleider. Deze keer zijn er kaartjes beschikbaar voor de wedstrijd Willem II - Ajax, die 3 oktober gespeeld wordt. Eén van de topwedstrijden van dit seizoen. Gratis naar Willem II - Ajax wordt voor voor twintig kin deren met begeleiders op 3 oktober realiteit. Wie die twintig ge luksvogels zulten zijn? Elk kind dat Willem II een warm haft toe draagt, weet natuurlijk al lang tegen welke clubs Willem II moet speten in de eerste ronde van de Champions League. Laat ons even weten uit welke landen deze clubs afkomstig zijn. Zou het bijvoor beeld om Real Madrid gaan, dan is het antwoord: Spanje. Uit alle inzendingen die wij ontvangen, worden de twintig win naars getrokken. Zij krijgen van ons bericht, zodat ze op tijd hun kaartjes voor de wedstrijd kunnen komen ophalen. Inzendingen moeten uiterlijk 26 september binnen zijn bij De Koerier/Fluks, NS plein 14, 5014 DA Tilburg. Je kunt ook faxen (013-5359985) of e-mailen: tilburgsekoerier@tref.nl Foto: Fotoburo Toin. Damen Kapelmeesterlaan 112a (Stokhasselt) Tilburg 013-4561199 Zaterdag Lucky Li| Op en top tainment i nagerJohr Zaterdag Het Brabi fantasie; eert nr. 31 Het conce ka's Walst door een der instrui Het werk t dat duidel latere balk komen val Bij het pi; nov is van; Rachman i zende strijl tisch uitge expressie i deel, waar Statistische feiten Willem II - AZ Donderd; uur: The De payofl Johnny KJ veel ervan evenemen droom ein den; The 1 tieme bel romantiek Vooral he ervaart tiji zy morne met zijn I partners E beide net 2 muziekbn rant staat onderstem band, pra kwaliteit t Eveline Candy Du tournee 'S Nits, Lois ridisookv rises. Doc muzikale i ontstond c Crazy 5811866. Vrijdag Welcome Een com; woord FE geschreve weldige x showballe mee op e door de tv tieensfeei rug in de ti Years' koi twintig, di on, de An Na het va rock- and Elvis Pres chard, Fat hers, etc. avond. Nt zestig. D< Soul', de i Richard, tl Jones, Enj Tina Turn Power en het toetje! co Dance tachtig. W Sisters, S TheBeeG ney M. 2 strijd gew veren: tel. Het aardig feit dat het cursussen bijna vol. 1 cursussen Grime, eei nen die a gevolgd 1 ductie, theater va provisatie, pakket; T; richte im] wassenen theater he gingstraini Gevel reinigen kalkzandsteen Gevel impregneren kalkzandsteen Incl. 10-jarig garantiecertificaat Frans Schollen jr. DO|. 013-4638286 DCI‘ 06-53183624 Voor de BESTE voorzet. CITROEN BERTENS TILBURG BV Geminiweg 39, TILBURG (industrieterrein Oost) telefoon 013/5423030 Clubartikel van de wedstrijd De Willem ll-clubwinkel heeft voor de wedstrijd tegen AZ een rood Champions League T- shirt in de aanbieding voor Fl. 20,- (Op deze speciale aanbie- dingsprijs is geen Seizoen Club Card korting meer van toepas sing). De openingstijden van de club- winkel zijn: maandag t/m vrij dag van 14.00 uur tot 19.30 uur en zaterdag van 11.00 uur tot 14.00 uur en tijdens de thuiswedstrijden van Willem II. Dan zijn ook de verkooppun ten bij vak B en M geopend. brengt de regio in beweging Voor de meeste actuele informatie omtrent de kaartverkoop van wed strijden van Willem II in de Cham pions League adviseren wij u pagi na 677 van NOS Teletekst te raadplegen of even binnen te lopen bij de supporters service unit. Levensmotto: zorg goed voor mijn gezin en gezondheid; Favoriete televisieprogramma de misdaadverslaggeving van Peter R. de Vries; Theater: bezoek ik nooit; Sportbladen ik lees uitsluitend Voetbal International; Vrije tijd: ik vind het leuk om dagelijks een uurtje te internetten; Favoriet gerecht: spaghetti; Ambitie: slagen bij Willem II; Kampioen van Nederland Feyenoord; Champions League: we gaan er voor! I Sportief hoogtepunt: transfer naar Willem II en het behalen van het kampioenschap in de Toto Divisie in 1997 metMW. Peter Année voren. Hij is en blijft de baas, dus als wisselspeler moet je bij een in valbeurt extra inzet tonen. Trou wens, wedden dat de winnende goal in de Champions League fi nale dit jaar weer door een inval ler wordt gescoord? waagt Ceesay te vóórspellen. Kluivert deed het voor Ajax in 1995, het jaar waarin Ceesay naar Neder land kwam. Zijn grote idool is echter een andere oud-Ajacied, Dromen zijn bedrog namelijk Marco van Basten. Op tv Over zijn eigen ambities is Ceesay in Gambia bekeek hij de wereld- minder uitgesproken dan over die spits al vol bewondering. Ceesay van zijn werkgever. Hij wil zo lang betreurt met veten het tragische mogelijk blijven speten, waar dan vroegtijdige einde van Van Bas- ook in Europa. “Topvoetballen had. In mijn eerste jaren hier be- hebben geen vast huis en geen vast land om in te wonen. Dankzij voor veten. Als voetballer én als talent kun je overal terecht ko men. Voorlopig is Willem II voor mij het belangrijkste. Mijn con tract loopt tot 2001dus ik moet en het buitenleven.De heimwee hier nog minstens twee jaar goed Koning in Tilburg heeft inmiddels plaats gemaakt voor het zelfvertrouwen van een volwassen professional. Ook de Nederlandse lessen hebben dui delijk hun vruchten afgeworpen. presteren.Lacherig vertelt Ceesay dat hij de Zijn dagdromen over een topclub tel kwijt is bij zijn loopbaan als in geeft de Gambiaan niet prijs. "Zonder hard werken komen dromen toch niet uit. Ik concen treer me liever op Willem II dan op andere clubs", zegt hij nuch ter. De top haten is het ultieme doel van elke voetballer, maar voor Ceesay telt toekomstmuziek Gambia', zoals hij onlangs in een niet. "Voetbal is zo'n onvoorspel- voetbaltijdschrift werd genoemd, vindt hij dan ook te veel eer. Overdrijven is geen kunst, be- maar als Willem II goed speelt ko- Ceesay gaat echter graag de con- scheiden blijven is in de voetbal- Open avond supportersclub Op maandag 4 oktober organiseert de supportersdtib een open avond. Vanaf 20.00 uur bent u van harte Vvelkom om samen met de spelers na te praten over de eerste Cham pions League ervaringen. Radio Paloma Willem II Club show Vanavond is tussen zeven en negen uur weer een prominen te Willem ll'er te gast bij Radio Paloma in De Willem II Club Show. De presentatie van deze interactieve radio talkshow is in handen van Katja van der Linden. De telefoon is een be langrijk onderdeel van het 'live' programma. Luisteraars kun nen bellen naar de studio om de gast vragen te stellen of om mee te doen aan een spelletje, waarmee kaarten voor de ko mende wedstrijd te winnen zijn. Radio Paloma is te vinden op de frequentie 106 FM. Ra dio Paloma is telefonisch be reikbaar via het nummer 00- 3214659192. Kaartjes uitzending CL-uitwedstrijden in stadion Degenen die niet meereizen naar de uitwedstrijden van Willem II in Bordeaux en Praag kunnen ook in het stadion terecht, waar de wed strijden op een levensgroot scherm kunnen worden gevolgd. Er is plaats voor 1.000 toeschouwers, die in het stadion terecht kunnen tussen 19.30 en 24.00 uur. Voor de prijs hoeft men het niet te laten: 5 gulden per wedstrijd, inclusief twee consumpties. Men kan kaartjes ko pen voor een wedstrijd of desge wenst ineens voor allebei de wed strijden. iterpolid

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1999 | | pagina 8