5l 3 Opel Omega 2000 KSAUTOFEEST I D4TO Ford vernieuwt de Fiesta uur imber Nieuwe Europese Nissan Almera Sterker aanbod r8.m. en On Primeur! s DATO-dealer het hele weekend geopend rrnPtNpvanU-nw» 1999 pagina 20 t Jaargang 11 nr35 Donderdag 16september 1999 Oplage 104.000 Autotest Fiat Punto 1.2 16VHLX5d pag. 3 Uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. Dato Deze week DEALERS Peperduur .01315430022 .01315422133 .01315423030 .01315943943 ..01315053944 .01315802020 Houtlook .01315331206 Strakke lijnen .01315443330 .01314683911 .01314680468 ..01314634355 .01315347771 Executive .01315420143 .01314647676 .01315363924 .01315355575 ..01315355655 .01315351035 Lees verder pagina 7 .01315321411 Tony Vos Nü bij ons in de showroom de ?re etc. 205 Nm] grote 4 cil z’n werk, Er wordt gesproken over maar liefst 3000 nieuwe onderdelen bij de Opel Omega 2000, terwijl deze grote auto in totaal uit 8000 delen is opgebouwd. Toch is er aan het uiterlijk weinig gesleuteld. De auto maakt nog steeds een voorname, zelf chique indruk en daar is niets mis mee. en kan een top worden behaald van 210 km/u. De stationwa gon moet het met 206 km/u doen en een sprintje dat pre cies een seconde langer duurt. De achterwielaangedreven Omega zal zeker onder vlakke Nederlandse omstandigheden goed voldoen, maar bijvoor beeld in bergachtig gebied moet er harder aan getrokken worden. Het uitstekende on derstel van de Omega is verder verfijnd. De afstelling van ve ring en dempers is gewijzigd alsmede de geometrie van de hele vooras en het gevoel in de besturing. De Omega kan zich op dit vlak zonder meer met de concurrentie meten. trappen e.d.) EN, HEN. Nu lees ik waarschijnlijk net als u de bekende Nederlandse rod delbladen alleen bij de kapper of bij een tante die toevallig een abonnement heeft. Iedereen mop pert wel over het journalistieke niveau van deze bladen, maar menigeen smult er wekelijks van. Nederlanders lezen graag over de sterren en dromen dan tegelijk een beetje weg in deze wereld van glamour en glitter. Althans dat doen onder meer Story, Privé en Weekend maar al te graag geloven. Zó kreeg is onlangs Privé onder ogen, dat naast een uitgebreid verhaal over de liefdesperikelen van kroonprins Willem Alexan der een vaste rubriek blijkt te hebben waarbij een fotograaf in de struiken zit en diverse beken de Nederlanders portretteert als ze er op uit trekken. En dat laat ste kan allerhande zeer dagelijk se taferelen opleveren, waarop we met z’n allen blijkbaar zitten te wachten. In het nummer dat ik in handen had was Sonja Ba rend het ‘slachtoffer’. Zij was met haar regisseuse Ellen Blazer in de Amsterdamse P.C. Hoofd straat gaan winkelen. Is dat nieuws? Voor Privé blijkbaar wel, want de fotograaf had er een rol van vol geschoten. Sonja gaat een winkel binnen en komt met een kleurrijk petje op het hoofd weer naar buiten. Oooh, Sonja heeft een nieuwe pet gekocht. Op een ander plaatje kijkt ze be drukt in haar portemonnee, waaruit de schrijvers van het blad concluderen dat het budget bijna op is. Maar geen nood, Sonja is een vermogende vrouw. Nu wil ik dat laatste best gelo ven. Maar ik vind het ronduit stemmingmakerij als het gaat om het bijschrijft over de auto waarin zij komt aan rijden. Ze stapt op de foto overigens uit aan de rechterzijde van een Opel As tra Cabriolet. Volgens het blad stapt ze uit haar ‘peperdure’ ca briolet. Het feit dat ze aan de rechter kant uitstapt wijst al bij na op het feit dat ze met Ellen Blazer is meegereden en beste Privé-journalisten, onder de ca- brio’s is de Opel Astra een zeer betaalbare auto, die absoluut niet als ‘peperduur’ gezien mag worden. Wellicht dat men dat bij Privé dat ook wel weet, maar het staat veel leuker om de bekende Nederlander als rijke stinkerd neer te zetten. Zeker als het om een ‘rooie vrouw’gaat... Seat/Saab Zuidoost Seat Auto Noordhoek.,.01314553678 Skoda Elan Subaru Dekkers Suzuki Gijsbers Toyota Autonova Volvo Van Roosmalen ....013 5840000 VW/Audi Auto Bongers Daewoo Auto Braat Tilb013 4680044 Daihatsu Ad v.d. Wouw04161363412 Ford P.v.d.Ven Ford Honda De Graaff. •Kia Schapendonk Mazda Van Heumen01315478980 Mercedes Benz Autoparc04161361553 Mitsubishi Kluitmans Nissan Denissen •Opel Gebr. Vullings.. Peugeot Peugeot Spijkers Goirle. Renault Van der Boom013 5364011 Rover Alfa Romeo Wouters •BMW Renova Chrysler Chrysler L. op Zand...O4161363993 Citroen igen i ook con- sn aan- De nieuwe Mazda Premacy... Redactie: Tony Vos Tel. 0495/430930 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg zijn de nd van Sluitingstijd: redactie en advertenties: -van is ruimte uitge- het scherm van een rzigatiecomputer, nieuw systeem van „leuf wordt dikt om senodigde infor- j4ll t VF van de achterbank versterkt om het binnendringen van bagage bij een aanrijding te voorkomen. Het vlaggenschip van Opel mag nog enkele jaren mee. Het gaat bij de nieuwste versie niet zomaar om een facelift, maar behoorlijk inpijpende wijzi gingen. Zo zijn er nieuwe moto ren en een compleet gewijzigd interieur. Met de introductie van de nieuwe Almera volgend jaar, ko men alle belangrijke modelse ries van Nissan ook werkelijk uit Europa. De nieuwe Almera is door de Europese ontwerp teams van het merk getekend en sluit daardoor veel beter bij de smaak van ons werelddeel »n. In eerste instantie gaf Nis- de foto vrij van de Almera 3- urs, maar in Frankfurt is ook vijfdeursvariant te bewonde- lOUt- It op de jortge- ium heeft i snelheids- ier die in el- n met aan weers- inere Nijmegen Oss Tiel ’s-Hertogenbosch Tilburg Oisterwijk iujjUdMjta De Ford Fiesta gaat aan zijn derde leven beginnen. Op de IAA in Frankfurt presenteert Ford de derde generatie van deze compacte auto. Aan de buitenkant is vooral het front aangepast en zien we voorzich tig wat New-Edge details. Het gaat om een nieuwe motorkap, koplampen, grille, spatborden en bumper. Aan de achterkant behoudt de Fiesta zijn ver trouwde uitstraling. In het in terieur gaat het met name om nieuwe bekledingsstoffen, ex tra opbergvakken en afhanke lijk van de uitvoering accenten in chroom of metallic grijs. Een nieuwe versie is de Fiesta Sport voorzien van een 103 pk sterke 1,6 liter Zetec SE motor die bekend is uit de Ford Fo cus. De krachtbron levert zijn structuur die 30 procent stijver is. Behouden blijft de wielbasis, de McPherson voorwielophan- ging en de multi-link achter- wielophanging. Het meest op merkelijke stylingdetail is de daklijn die vlak voor de achter klep weer omhoog loopt. Hier door krijgt de auto een krachtig uiterlijk dat vooral bij de drie- deurs trekjes heeft van de Fiat Bravo. De Almera krijgt drie nieuwe multikleps motoren die stuk voor stuk in Europa wor den gebouwd. Het gaat om twee 4 cilinder 16-kleppers met 1,5 en 1,8 liter inhoud en een 2,2 liter direct ingespoten turbodiesel ook met 16 kleppen. De 1,8 liter kennen we inmiddels Uit de nieuwe Primera en is voorzien van variabele kleptiming. De nieuwe Nissan Primera wordt in de eerste helft van volgend jaar in de showroom verwacht De basisvorm van de Omega is behouden gebleven en dan moet vooral worden gedacht aan de kenmerkende daklijn en de portieren. Bij de station wagon is de volledige achter kant identiek. Het front is ech ter herzien. De typische grille die voor een deel in de bumper zat, heeft plaats gemaakt voor een chroom omlijnd exemplaar dat is opgenomen in de motor kap. De grille wordt extra be nadrukt door twee groeven in het plaatwerk. De heldere kop lampen zijn nieuw van vorm, maar niet opvallend anders. Wel heeft Opel een nieuwe voorbumper aan de Omega meegegeven. Aan het profiel zijn het vooral de stootstrips en de wielen die anders zijn, maar vooral van deze kant oogt de Omega zeer bekend. Aan de achterkant zijn de verschillen niet schokkend, maar toch zien we bijvoorbeeld compleet ande re lichtunits, een meer hoekige bumper en een nieuw koffer- deksel waarin op fraaie wijze een handgreep is verwerkt. Bij de stationwagon is de indeling en kleur van de lichtunits ver anderd en is tevens de op de achterklep doorgetrokken stootstrip gewijzigd. De nieuwe Omega staat afhanke lijk van de uitvoering op 15 inch stalen wielen of 16 en 17 inch lichtmetalen exemplaren. Het interieur heeft de grootste verandering ondergaan. Niets bleef bij het oude. Het comple te dashboard is nieuw van de Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax 013/5359985 gaat hier in feite om een vinding van Saab. Bovenin de rugleu ning is een metalen plaat aange bracht. Wordt men bij een aan rijding met de rug fors in de stoel gedrukt, dan wordt door de druk op deze plaat de hoofd steun verder naar voren ge drukt, waardoor deze eerder het hoofd opvangt. Daarmee wordt de kans op een whiplash sterk verminderd. Het is alleen jam mer dat vanwege deze voorzie ning de hoofdsteun maar be perkt in hoogte kan worden versteld en voor langere perso nen beslist ontoereikend is. De grote stoelen bieden een relatief harde, maar uitstekend onder steunde zit. De verstelbaarheid laat haast niets te wensen over. Ook achterin de Omega is er veel ruimte en bijvoorbeeld za ken als hoofdsteunen en een op klapbare middenarmsteun. De Omega is standaard voorzien van twee airbags en twee side bags opgenomen in de rugleu ning van de stoelen. Bij de sta tionwagon zijn is de rugleuning Het komende weekend zijn de bij de Dealer Associatie Tilburg en Omstreken (DATO) aangesloten officiële merkendealers ook op zondag geopend. Dé kans voor u als consument om u extra te oriënteren op een nieuwe of andere auto. De zomer lijkt nog hoog tij te vieren, maar de winter staat weldra voor de deur, een perio de waarin auto’s het zwaarder te verduren hebben en eventuele tekortkomingen direct naar boven komen. Daarom is het najaar bij uitstek een periode om naar een andere auto uit te zien. De ge zamenlijke merkendealers uit Tilburg en omgeving bieden u een zeer uitgebreide keuze aan nieuwe modellen, waarvan een aantal zojuist geïntroduceerd zijn of hun debuut tegelijk beleven op de IAA autotentoonstelling in het Duitse Frankfurt, die op dit mo ment wordt gehouden. Maar voor een aantal primeurs hoeft u echt niet naar Duitsland af te reizen, ze staan gewoon bij de eig“" dealer in de showroom. Samen presenteren de DATO-dealers Ovn. en zeer uitgebreid aanbod gebruikte auto’s die een strenge trole hebben ondergaan en met maximale zekerheid worder geboden, zoals een uitgebreide garantie en kilometerzekerheid via de Nationale Autopas (NAP). Uit recente cijfers is gebleken dat veel kopers van een gebruikte auto kiezen voor de merken- specialist die iedere dealer immers is. De dealer is volledig thuis in het eigen merk, alle medewerkers hebben direct bij de impor teur of fabrikant opleidingen genoten en kunnen als geen ander de beste service verlenen. Naast de normale openingstijden op vrijdag en zaterdag, z meeste DATO-dealers op zondag 19 september as. geopenc 10 1 7 OO nnr Opmerkelijk is dat beide auto’s aan de achterkant gelijkenis vertonen met de Audi A3. De vijfdeurs stond op de stand voor zien van twee dakrailings die c' uitstraling van de auto veel goed doen, maar die ongetwij feld standaard niet geleverd worden. De nieuwe Almera is 20 mm breder, 55 mm hoger en 60 mm langer dan de huidige ver- troductie weer een First Edition leverbaar worden. Het motoren programma bleef verder onge wijzigd met de 1,3 liter, de 1,3 li ter 16V en de 1,8 liter diesel. De 1.3 16V wordt leverbaar met een verbeterde CVT. De basisversie is de 1.3 d’Eco driedeurs voor f.22.995,=. Dezelfde auto in de Century-uitvoering komt op £24.495,= en de First Edition met dezelfde motor vergt een uitgave van £26.495,= en dat is dan inclusief metaallak, aircon ditioning, audio-installatie, lichtmetalen wielen en de com binatie van centrale vergrende ling en elektrisch bediende por tierruiten. De Fiesta Sport wordt begin volgend jaar lever baar. De prijs van deze auto is nog niet bekend. tekentafel gekomen en ziet er met name door de rechthoekige vorm van de middenconsole mo- dem/klassiek uit. Deze brede console is afhankelijk van de uitvoering gevat in een rand in zwart metallic, metaal- of hc look. Dit materiaal wordt o" portierpanelen verder voc zet. Het instrumentaril nog steeds de grote si meter en toerentellei kaar overlopen zijde twee klein instrumenten. Rechts daarve- spaard voorhc optionele navig een compleet nieuw sys Siemens. Via de CD-gle de navigatie-CD ingesli vervolgens alle benodig matie in het geheugen op te slaan. Daarna kan de CD wor den uitgenomen en een muziek- CD worden ingevoerd. Het navi gatiesysteem maakt gebruik van een snellere processor, waardoor herberekeningen van de route veel sneller worden uit gevoerd. Het systeem kan wor den uitgebreid met een telefoon, CD-wisselaar en een Bose soundsystem. Grappig is dat de forse overkapping van het dash board gemaakt is uit een zacht materiaal, dat bij aanraking tij dens een ongeval minder letsel zal veroorzaken. Het stuurwiel is in hoek verstelbaar. De vorm geving van de portierbekleding is zeer geslaagd te noemen. Strakke lijnen bepalen hier het beeld. Er zijn twee opbergvak ken in verwerkt en aan bestuur- derskant ook de bedienings knoppen voor de elektrische ramen en spiegels. Opel rust de Omega uit met nieuwe stoelen die standaard worden geleverd met zogenaam de actieve hoofdsteunen. Het De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.i Dealer Associatie Tilburg en Oms treken, verschijnt in geheel Til burg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Üdenhout, Berkel Enschot, Oister wijk, Moergestel en Hilvarenbeek. maximale koppel van 145 Nm bij 4000 tr/min en accelereert in 10,2 seconden vanuit stilstand naar de 100 km/u. De auto heeft een verlaagd chassis en een stuggere vering. De versnel lingsbak krijgt specifieke over- brengingsverhoudingen en de eindoverbrenging van het diffe rentieel is korter. Verder wor den grotere remmen gemon teerd en is de stuurbekrachtiging verder ver fijnd. De Fiesta Sport is herken baar aan de roestvrijstalen draadrooster grille, specifieke voorbumper met mistlampen, 15-spaaks 15 inch lichtmetalen wielen, achterspoiler en sides- kirts. Er kan bij de nieuwe Fiesta ver der worden gekozen uit de d’Eco, Century, en Ghia en zal er bij in- xenon-koplampen, 17 inch licht metalen wielen en cruise-con trol. De Elegance heeft de nor male stoelen met een velours bekleding, 16 inch wielen en alle elementen van de Sport. Aan de top staat de Executive stan daard met lederen bekleding, een niveau-regeling op de achte ras, zonnescherm voor de ach terruit, metaallak, specifieke 17 inch wielen en een radio met CD-wisselaar en geïntegreerde telefoon en BOSE-systeem. Motorisch is vooral de basis aan gepakt. De 8 en 16 kleps 2,0 liter zijn verdwenen. Nieuw is de Ecotec 2,2 liter 16-klepper die is gebaseerd op de bestaande 2,2 liter uit de Sintra. Deze voor de Omega nieuwe motor levert een vermogen van 144 pk bij 5400 tr/min en een keurig koppel van 205 Nm bij 4000 tr/min. Deze cilinder doet redelijk stil maar wil voor maxi male prestaties graag op toeren gehouden worden. In dat geval is een acceleratie mogelijk van 0 tot 100 km/u in 10,5 seconden Begin volgend jaar wordt de passagiersstoel uitgerust met een sensor die bemerkt of de stoel is bezet of niet. Ook her kent dit systeem de montage van een Opel Fix kinderzitje. In beide gevallen gaat de airbag bij een aanrijding niet af. Stan daard is iedere Omega verder voorzien van een volledig auto matische airconditioning met temperatuursinstelling per wa- genhelft, afstandsbediening op de centrale vergrendeling en achterklep, een met leer bekleed stuurwiel en een startonderbre- ker. De Sport-uitgave heeft een verlaagd onderstel en aangepas te vering en demping. De uitrus ting biedt onder meer mistlam pen voor, sportstoelen waarbij de lengte van de zitting aan te passen is, elektrisch bediende ramen achter, boordcomputer, BGG?TW 923^.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1999 | | pagina 21