PM Open monumentendag Tilburg Veel belangstelling voor cursus werkzoekenden IMP 1999 - pagina 10 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 9 september 1999 - pagina 11 gemeente Tilburg Sportbedrijf september om kamer 402 van o.m.: oor de bezwaar- Wet milieubeheer/Algemene Wet Bestuursrecht •uwe Per ;es, inzake vernum- Wilhelminapark 13. Werken aan de weg ïden. nr Zie verder ook imeentenieuws op pagina 12 Werkzaamheden aan kabels en leidinge Aanstaande zaterdag 11 september 1999 in Een reis door groen en monumentaal Tilburg euws igoed ol en (ingang obla- met Prof. Van >rllch- iet! mi gebrt teiter gewr bless Werkboek Sociale Zaken Aquaslank in Recreatiebad Stappegoor irk 38 tl900) (nu: in de (barokke) vorm van een sterrenbos. J 387 (±1916) 1 013-542 int u ook 13.00- )0 uur is de aan geric kortt Tot begin o herbestrati tussen Arer I 122 172-1889 de pastorie is Afslankcursus De avond start iedere week met de afslankcursus. Dit uur begint met (1857/1910) I 3 (Berkel talige oefen staat er nog. tverheid isteuning. i tot het iet infor- mdapunt deel Maas Merwerde rijstrook n P. Kc...„ leerlinge! en huurde ng pand L even tenabdij Koningshoeven Tussen huisnummer 87 en de brug over het Wilhelminakanaal nog afgesloten wegens riolerings- en bestratingswerkzaamheden. jsche Waterleidingmaatschappij (1898). tpunt van een fietsroute door de landgoederen tot in de it een kraampje waar o.a. een fietsroute met kaartje ligt. Saturnusstraat Bestratingwerkzaamheden tot eind september. Marengostraat/Textielplein Ongeveer een week afgesloten wegens rioleringswerkzaamhet iplein 1 stcluster Wagemakers geeft en 1 5.00 uur een Adres Publiekszaken dinsdag (op afspraak) tevens van 17.00- 20.00 uur. Voor inzage tijdens avonduren, iSSESS1'*” IK Parochie 't Heike >f 1 shuis (1894) en fraterklooster. tanen van dit park stonden op het voormê unxioutkazerne. Eén van de hoofdgebouwen 204 e Missionarissen van het Heilig Hart ("Rooi Harten" tot kloostertuin. >r commissies vindt ia 182 en 185 van de teletekst Tilburg- taal van TV Krant Gasthuisring Aanleg bromfietsdrempels en aanpassing wegdek tussen Lange Nieuwstraat en Wilhelminapark. Adres Wijkzaken Stadskantoor 1Stadhuisplein 130, 5038 WG Tilburg. Openingstijden: 9.00 tot 16.00 uur. Voor inzage tijdens avonduren, of voor =ér^ Udenhout Tot circa half september reinigen van het rioolstelsel. Het verkeer ondervindt geen hinder van de werkzaamheden. n werking. Per dezelfde reglement van de commissie voor de rkvoorziening van 22 gerestau- age met kap. Door werkzaamheden is een aantal wegen voor bepaalde tijd geheel of gedeeltelijk afgesloten voor door gaand verkeer. Voor meer infor matie over wegafsluitingen kunt u bellen tel. 540 81 32. Heuvelstraat TE:Werkzaamheden aan kabels en leidingen. men de 1. Voor informatie of gader- ivt opnemen verzoek worden ingediend tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek kan alleen worden gedaan als ook een beroepschrift bij de Afdeling is ingediend. De meldingen liggen ter inzage van 9 september 1999 tot en met 7 oktober 1999 bij Wijkzaken. interessant. In het Gemeentearchief (Kazernehof 75) is een speciale tentoonstel ling ingericht met ontwerpen en historische foto’s van tuinen en parken. Statenlaan De westelijke rijbaan van de Statenlaan/Conservatoriumlaan is bij de spoortunnel afgesloten. Het verkeer wordt tot begin oktober omgeleid via de oostelijke rijbaan. Werkzaamheden aan kabels en leidingen in de Heuvelstraat. (Foto Evenementenbedrijf gemeente Tilburg) 44) Werkhoven 5, 13.30 .ut voor «ogels. eptember om kamer 120 van r 1. rzitting inzake 'ten van: iut vaste raadscom- wethouders maken den 1 en 2 van artikel 1 iestatuut voor de vaste van advies gemeente ijzigen. In de vergade- mteraad van 30 :rd besloten om het t voor de vaste raads- dvles gemeente Tilburg n met een nieuw artikel i lid 4 en artikel 6 lid 3 estatuut te wijzigen. mber 1999 in werking. 32. Reitse Hoevenstraat 58 Wevershuis uit de 19e eeuw. Alleen de tuin is te bezichtigen. Het gaat hier om een kenmerkend, zeer diep perceel, waar vroeger ook groenten werden gekweekt en klein vee werd gehouden. 33. Reitse Hoevenstraat 129 Tongerlose Hoef, 17e-eeuwse boerderij Het ruime perceel heeft nog de kenmerken van een erf. Open dag bij centrum voor ie lokale ov ngsonderst degenheid 1 igen. Na het dt het ager., ideld. den kunr ijwonen. meer ir /an vergac u contact iris van de ins Vos, telefoon- ■542 93 17. Melding AMvB (artikel 8.41) De volgende meldingen zijn ontvangen van bedrijven die onder de werkingssfeer van een AMvB milieubeheer vallen: 1. Berkdijksestraat 89 te Tilburg, Cattenstart Glas in Lood, betreffende het besluit detailhandel en ambachtsbédrijven milieubeheer. 1. Jules Verneweg 18 te Tilburg, Werts kantoormeubelen B.V., betreffende het besluit opslag goederen milieubeheer. 1. Arrestraat 13-03 te Tilburg, A.J.A. Trommelen, betreffende het besluit hout- bewerkende bedrijven milieubeheer. 1. Bredaseweg 84 te Tilburg, café-Bar De Fynproever; 2. Zwartvenseweg 79 te Tilburg, Naturistenvereniging Hart van Brabant, betreffende het besluit horeca- sport- en recreatie-inrichtingen milieubeheer. Loonsche Heideweg/Stokhasseltlaan Tot medio oktober op de Stokhasseltlaan slechts een rijstrook beschikbaar. Vanuit de Stokhasseltlaan is de Loonsche Heideweg tot op- en afritten Midden Brabantweg afgesloten. Wegdeel tussen IJpelareweg en Stokhasseltlaan afgesloten voor (brom)fietsers en voetgangers. Lotgenoten Naast het aquasporten en de afslankcursus is het sociale aspect natuurlijk heel belangrijk. Qursisten blijken heel veel steun aan elkaar te hebben. Bovendien is het ook heel gezellig om samen te sporten en daarna nog even na te praten. De cursus is bedoeld voor werkzoe kenden tussen de 20 en 50 jaar en met een uitkering van Sociale Zaken. Tijdens de cursus kunnen zij nagaan wat zij nodig hebben om aan werk te komen. Dat kan een ““richte beroepsopleiding zijn, een iKv.te cursus, leren op de werkplek Kanaalzone Riolerings- en bestratingswerk zaamheden in de omgeving van de Goirke Kanaaldijk, Oude Lind, Ysselstraat, Rijnstraat, Waalstraat, Maasstraat, Merwedestraat, en Ringbaan Noord (tussen Maasstraat en Merwedestraat). De Oude Lind is afgesloten behalve voor (brom)fietsers. Stremmingen op het Ml Hasseltstraat Tot begin oktober stremming door werkzaamheden aan boomkransen, kabels en km Kennisgeving beschikking last onder dwangsom Van Nunen Groenbeheer B.V., Gilzerbaan 149 te Tilburg, heeft op 31 maart 1999 een melding als bedoeld in het Besluit opslag goederen milieubeheer ingediend. Bij diverse controles is geconstateerd dat eer aantal voorschriften van dit Besluit niet het Besluit. Deze voorschriften hebben betrekking op de opslag, het bewaren en de afvoer van (gevaarlijke) afvalstoffen, de algehele toestand van het terrein van de inrichting en het keuren van de boven grondse olietank. Daarnaast hebben wij het vermoeden dat voorschrift 10.30 e.v. van de Wet milieubeheer niet wordt nageleefd. Deze voorschriften betreffen de verplichte afgifte van gevaarlijk afval aan een erkend verwerker en het overleggen van afgiftebe- wijzen. De exploitant blijft volharden in de overtredingen. Burgemeester en wethouders hebben daarom besloten aan Van Nunen Groenbeheer B.V. een last onder dwangsom op te leggen. De definitieve beschikking wijkt niet af van de ontwerp beschikking. De hoogte van deze dwangsom is afhankelijk van het desbetreffende voorschrift dat over treden wordt. De beschikking ligt gedurende zes weken, Toezicht van Wijkzaken, Stadhuisplein 130 (Stadskantoor I), tussen 09.00 en 16.00 uur. igen in trottoirs, leidingen. of het opdoen van werkervaring. De consulenten van Sociale Zaken kunnen belangstellenden voor deze informatiebijeenkomst opgeven. Ook kunnen zij nadere informatie geven over de duur van de cursus en de mogelijkheden voor kinderop vang. Wie op eigen initiatief komt, is ook van harte welkom. Gezien de grote belangstelling organiseert Buro Van der Aa weer informatiebijeenkomsten met als onderwerp een cursus voor werk zoekenden. De bijeenkomsten zijn op de maandagen 1 3, 20 en 27 september, telkens van 13.30 tot 14.30 uur. Buro Van der Aa is gevet tigd naast het Nederlands Textielmuseum, Goirkestraat 90, telefoon 013 542 49 13. Ambtshalve wijziging voorschriften Het bevoegd gezag kan aan een vergunning verbonden voorschriften en beperkingen wijzigen, aanvullen of intrekken danwel alsnog’ beperkingen of voorschriften aan een vergunning verbinden. Op grond van artikel 8.22 en/of artikel 8.23 van de Wet milieube heer is besloten over te gaan tot wijziging van de voorschriften m.b.t. het lozen van afvalwater behorend bij: Bosscheweg 160 te Tilburg betreffende een inrichting voor de opvang en huisves- D^envrUn'den^piOTSgCH^311 06 St‘Chtlng BenW zijn voornemens om over te gaan tot wijziging van de voorschriften danwel beperkingen. Daartoe is een ontwerp beschikking opgesteld. De ontwerp-beschik- king met bijbehorende stukken liggen van 13 september 1999 tot en met 26 september 1999 ter inzage bij Publiekszaken. Tot 27 september 1999 kunnen schriftelijk en met redenen omklede bedenkingen worden ingé bracht tegen de ontwerp-beschikking bij burgemeester en wethouders van Tilburg (per adres Koningsplein 8, 5038 WG Tilburg). Schrijf een aparte brief als u verzoekt persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Alleen wie tijdig bedenkingen tegen de ontwerp-beschikking indiende, of kan aantonen dat in redelijkheid niet eerder te hebben kunnen doen, kan tegen de uitein delijke beschikking beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Aquasporten De laatste drie kwartier van de avond zijn wekelijks bestemd voor een frisse duik in het zwembad. Het Aquasporten bestaat uit aquajog- ging, aquatraining en aquafitness. Oefenvormen gericht op conditie, spierversterking, coördinatie en souplesse komen elke les terug. Tc ondersteuning zullen regelmatig iuziek en diverse materialen ebruikt worden. Alle aqua-activi- ;ilen zijn minder belastend voor ewrlchten en spieren, de kans op ssures is dan ook heel klein. Aanstaande zaterdag staat gemeente Tilburg geheel in het teken van de Open Monumentendag. Thema is dit jaar Monumentaal Groen. In Tilburg, Berkel-Enschot en Udenhout zijn tussen 10.00 en 17.00 uur zo'n 44 monumentale panden, parken en tuinen voor het publiek geopend. Er zijn rondleidingen en exposities. Hier vindt u een over zicht van de locaties die op de Monumentendag geopend zijn voor publiek. Er is ook een folder Open Monumentendag verkrijgbaar. Daarmee kunt een route uitstippelen langs landgoederen, religieuze gebouwen, parken, raadhuis, enkele tuinen, industrieel-archeologische monumenten en herenhuizen. Eigenaars, beheerders of gebruikers van deze panden zullen u gastvrij ontvangen. En op veel locaties is iets bijzonders georganiseerd. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met bureau Monumenten (dienst Stadszaken), telefoon 8766. Tijdens de dag zelf kur terecht bij het centraal informatiepunt van het Gemeentearchief, Kazernehof 75, telefoon 013-542 9470. 41. St. Willibrordstraat 1 (Berkel-enschot) H. Willibrorduskerk 42. Eindhovenseweg Enschot) Voor auto’s t Ringbaan-Óc Hoevense k Pauwstraat oktober riolerings- en tingswerkzaamheden sndlaan en Leyparkweg. kommissie voor ingeving cature Hijsen, 1, tel. 542 91 57. Diverse stremmingen Tot half oktober kan het verkeer op het Tilburgse wegennet op verschil lende plaatsen te maken krijgen met stremmingen. Waar de rode kleur van fietsstroken is versleten, wordt een nieuwe rode laag aangebracht. Deze werkzaamheden kunnen alleen uitgevoerd worden bij droog weer en duren mogelijk tot half oktober. Verder wordt op diverse plaatsen de kwaliteit van het riool stelsel onderzocht. Dit onderzoek gaat gepaard met wegversmallingen of omleidingen voor korte tijd. Informatie over wegwerkzaam heden vindt u ook op pagina 139 van de gemeentelijke teletekst Tilburg-TXT op het kanaal van TV Krant Tilburg. Kennis, inzake envervoer; ders, inzake Laarstraat 3 staat gemeente 1 •ndag. Thema is di t en Udenhor* - tanden, par„c» i.dingei Ie op d< De locaties 32, 33 34 zijn gelegen in de ‘Groene Long’. Dit gebied was oorspronke lijk een onderdeel van de herdgangen ‘De Hoeven’ en ‘De Hasselt'. Weverswoningen tonen de overgang tussen een agrarisch- ambachtelijke en een meer industriële nederzetting. Vervolgcursus Voor wie al eens bij het Sportbedrijf een cursus Aquaslank gevolgd heeft, is er nu ook een vervolg cursus. Deze bestaat uit een uur Aquasporten onder professionele begeleiding, wegen en natuurlijk gezelligheid! Voor meer informatie kunt u bellen naar de receptie van Recreatiebad Stappegoor, telefoon 013-543 8 7 59. Beschikking Wij hebben een vergunning verleend voor: Prometheusstraat 2 te Tilburg aan De Vossenberg bv voor het oprichten en in werking hebben van een tankstation en een wasplaats (m/99/0056) De beschikking is niet gewijzigd ten opzichte van de ontwerp-beschikking en ligt van 13 september 1999 tot en met 24 oktober 1999 ter inzage bij Publiekszaken. Een ieder die bedenkingen heeft ingebracht tegen de ontwerp-beschikking of wie niet verweten kan worden geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp beschikking of indien de beschikking is Gravenhage. De beschikking wordt van kracht op 25 oktober 1999, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en, met toepas sing van artikel 8:81 Algemene Wet Bestuursrecht en artikel 36 Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. te bereiken via Óóst, Oisterwijksebaan en kanaaldijk (oostzijde) naar de Torentjeshoeve/ Eindhovenseweg. Fietsers kunnen gewoon rijden via Koningshoeven. a. Abdijkerk van Koningshoeve" (1894), kerk van de TrappistCi.au 'O.L. Vrouw van Koningshoeven'. Openstelling van vrouwentuin, c’ tentuin, gastentuin, binnentuin. b. Trappistenbierbrouwerij De Schaapskooi, deel van de abdij. ilm en voorlichting over de brouwerij. 43. Ringbaan-Zuid Buchemlaan (Tilburg) Leijpark, ontworpen en aangelegd door Leonard A. Springer (1855-1940) Gen. Smutslaan Riolerings- en bestratingswerk zaamheden in de omgeving van de Gen. Smutslaan en de Tafelbergstraat. vijzing van de loop traten verspreid ied van Tilburg; naamgeving aan n in Koolhoven wegen, daarna worden ervaringen uitgewisseld, menu’s besproken en voedingsadviezen gegeven door een professionele diëtiste. Het is de bedoeling dat het voedingspatroon verandert en dat de cursisten anders met voeding omgaan. Ringbaan Noord Rioleringswerkzaamheden en herbestrating op de parallelweg tussen Plesserstraat en Scheerderstraat. Er zijn tijdelijke doorsteken naar de hoofdrijbaan. Doorgaand verkeer moet over een rijstrook. Het parkeerverbod op de noordelijke rijbaan is tijdelijk opge heven. Thema-avond Op donderdaga\ aan de Spoorlaa Groen in Tilburg, zijn diverse lezingen e Monumentendag offici 1. Pompstationweg/Bredaseweg Park Vredelust Heidepark. Tijdens de hoogtijdagen van de Tilburgse textielindustrie lieten veel fabrikanten en andere notabelen een tweede huis bouwen met daaromheen een park voorzien van slingerende wandelpaden en meanderende vijvers. 2. Bredaseweg De Oude Warande Deze is aangelegd 3. Bredaseweg Villa Mariënhof (±1916) (nu: kantoor) met tuin van L.A. Springer (1855-1940). 4. Coba Ritsemastraat/Henriëtte Ronnerstraat Kromhoutpark. De monumentale plate terrein van de Kromhc 5. Bredaseweg 2‘ Missiehuis van de Er is alleen toegang t< 6. Bredaseweg Begraafplaats Rk 7. Frater Mattheushoi Voormalig jongenswees) Voor eventuele inzage buiten kantooruren kunt u een afspraak maken via telefoon nummer 542 8850. Gedurende dezelfde Alleen degenen die tijdig bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp beschikking, belanghebbenden aan wie adviseurs die gebruik hebben gemaakt van hun adviesbevoegdheid, kunnen beroep instellen. Daarnaast kan bij de Voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak een Startpunt: Gilzerbaan 425 Pompstation NV Tilburgss Het pompstation is startf stad. Op het terrein staat Tien weken lang actief Aquasporten en tegelijk een volledige afslankcursus volgen. Dat is nu mogelijk met Aquaslank. Op woensdag 29 september gaat weer een niet cursus van start van een voedingsadviesbureau in samen werking met Recreatiebad Stappegoor. Wegens succes geprolongeerd! speurtocht door het museum. 29. Kap. Poellplein 2 Smederij (1894) en wolmagazijn (1915) (nu: Tapisserie en Damastweverij) Demonstraties van weven. 30. Goirkestraat 78 Koopmanshuis met bedrijfsruimte (omstreeks 1780) (nu: galerie 'Pjotr') Beelden in de tuin; expositie met werk van N. van den Oever. 31. Goirkestraat 68 St. Dionysiuskerk (1839) Expositie over historische bouw materialen; rondleidingen. avond 9 september vindt in het Noordbrabants Natuurmuseum aan 434 in Tilburg een bijeenkomst plaats over Monumentaal De avond begint om 19.30 uur en eindigt om 22.00 uur. Er en wethouder Horvers sluit de avond af door de Open cieel te openen. oorspronkelijke vliering met koor, is opengesteld. 24. Gasthuisring 5 Voormalig winkelwarenhuis van ‘De Cruyter’ uit 1933 25. Wilhelminapar Woonhuis/winkel (±1 Galerie Artikel) Expositie over het park en de bebouwing; rondleidingen; diaserie. Rondleidingen door architect W. van Asten om 10.00, 11.15, 13.30 14.45 uur langs gebouwen rondom het park. 26. Wilhelminapark Park (1898) (Zie ook 4 Rondleidingen doorj. (IVN) om 10.00, 11.15, is.au 14.45 uur met aandacht voor waardevolle bomen en vogels. 27. Wilhelminapark 1 Fabriekshal (1939) (nu: DE PONT, stichting voor hedendaagse kunst) Open vanaf 11.00 uur; tussen 1 3.00 en 16.00 uur kunnen kinderen -bij goed weer- in de tuin met een kleine auto een speciaal parcours volgen. Dit is een onderdeel van het kunstwerk Kinderspielplatz van Rosemarie Trockel. 28. Goirkestraat 96 Mommers-fabriekscomplex (nu: Nederlands Textielmuseum) Demonstraties van diverse textiel technieken; rondleiding door conservator ‘industriële cultuur’. Voor de jeugd is er ondermeer een Rondleidingen Rondom Tilburg ligt veel groen: heidegebieden, weilanden, bossen. Denk maar eens aan de Loonse en Drunense Duinen, de Regte Heide, of de Brand. Maar ook de stad kent veel groene oases. Van oorsprong in het buitengebied gelegen landgoederen zijn inmiddels deel van de stad geworden, maar nog steeds waar devol en goed herkenbaar. In het zuidwestelijk deel van de stad is een landgoe derenroute uitgestippeld. Startpunt is het oude pompstation van de Tilburgsche Waterleidingmaatschappij aan de Gilzerbaan. De route loopt vervolgens langs de Bredaseweg met zijn vele buitenplaatsen en villa’s door tot het centrum van de stad met de begraafplaats en de kloostertuinen. In het zuidoosten van de stad is aandacht voor het groen rondom Abdij Koningshoeven en het Leijpark. In en rond het Wilhelminapark worden rondleidingen verzorgd. Ook in Udenhout is een route uitgezet. Vooral de historische buitenplaats De Strijdhoef is daar iswijzen schriftelijk naar voren te inzien van het geningsplan. Voor naar voren u desgewenst tele- spraak maken onder >428619. ienswijzen kunnen den naar burge- thouders van US717, 5000 AS 16. St. Josephstraat 137 Patriciërshuis (1875) Openstelling stadstuin en expositie van historische documenten uit bank- en verzekeringswezen. 17. Heuvel 47 Café-restaurant De Proeverij). Deel van voormalige grossierderij voor Koloniale Waren, Grutterswaren en Comestibles. 18. Heuvelring St. Jozefkerk (181 Ook de tuin van opengesteld. 19. Willem-ll-straat 47 49 Fabrikantenhuis uit 1865 (nu: Theater De Vorst en TKS) 20. Willem-ll-straat 45 Patriciërshuis uit 1885 (nu: notariskantoor) 21Stationsstraat 5 Herenhuis eind 19e eeuw (nu: notariskantoor) Expositie kunstenares Desiree Leijs. 22. Spoorlaan 434 Herenhuis uit 1880 (nu: MEC, Scryption en Noordbrabants Natuurmuseum)Tuin, museumcafé en Milieu Educatie Centrum zijn gratis toegankelijk, de musea ni< 23. Theresiaplein/Oude Langestraat De oorspronkelijk driebeukige Theresiakerk (1929) is in 1998 verbouwd tot appartementen Toegang via Oude Langestraat 63a. Alleen de centrale hal, de 8. Capucijnenstraat 76 via Frater Mattheushof) Kapel 1933) van voormalig fraterklooster 9. Oude Dijk/Nieuwstraat Stadspark. 10. Zwijsenj: Tuin bij Kunst Tuinarchitect Rob om 11.00, 13.00 i rondleiding door de door hem ontworpen tuin. 11. Stadhuisstraat 6 St. Dionysiuskerk (1826-1829), voorgevel 1894-1895) 12. Oude Markt 10-12 Huis St. Joris (nu: café De Sinjoor café Anvers) Toegang tot de onlangs ge reerde zaal op de 1 e etage bijzondere 17e eeuwse k_ 1 3. Kazernehof 75 Gemeentearchief Centraal informatiepunt Expositie ‘Historisch monumentaal groen in Tilburg’; tentoonstelling over de voormalige Voltfabrieken; rondleiding door archiefdepot; verkoop boeken en foto’s; voor" ting over digitale historische informatie en een informatiemarkt. 14. St. Josephstraat 109 Woonhuis uit 1930 Met name de ‘monumentale’ tuin is opengesteld. 1 5. St. Josephstraat 1 33 Voormalige katoenfabriek (1862) Wie wil weten hoe de sector Sociale Zaken van Publiekszaken werkt, kan het Werkboek Sociale Zaken inkijken. Het boek ligt ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum. Het bevat wettelijke en interne richtlijnen rondom de uitvoering van de Algemene Bijstandswet en aanverwante regelingen. Er zijn onlangs wijzigingen in aange bracht. isstraat/ Ringbaan Noord, lestraat. Hier is maar een c beschikbaar. verstandelijk gehandicapten. 34. Hasseltplein Driehoekig plein; deel van de oude herdgang ‘de Hasselt’ Tussen 10.00-11.30 uur, 14.00 uur en 1 5.30-17.0( Hasseltse Kapel (±1530) toegankelijk. 35. De Schans 121 Kerk van O.L.V. Onbevlekte Ontvangenis (1873), met gerestau reerd beeld van 'Peerke' Donders. 36. Pater Dondersstraat 14 Bedevaartscomplex Petrus Donders met café, houten bidkapel (1923), reconstructie van geboortehuis, monument (1933) en park kruiswegstaties (1933) 37. Slimstraat 9 (Udenhout) St. Lambertuskerk (1841) De Stichting Heemcentrum 't Schoor heeft door de kern van Udenhout een plaatselijke route opgesteld naar de volgende drie locaties en geeft ter plaatse uitleg. 38. Slimstraat 2 (Udenhout) Neogotisch raadhuis (1849) 39. Schoorstraat 2 (Udenhout) Woonhuis met bedrijfsruimte (19e eeuw) Gedeeltelijk open gesteld; tuin geheel. 40. Schoorstraat 14 (Udenhout) Kasteel De Strijdhoef, Kasteel (1760) met vleugels, toegangspoort en tuinhuis (midden 19e eeuw) Gedeeltelijk opengesteld.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1999 | | pagina 11