AKaS T Koningschieten in Udenhout RS 0 in Spiegeltent Boeken rond het Paleis Muziektheater en dans 1 O' sen L Derde grootste boekenmarkt van Nederland Nieuwe Mega Movie op 23 september L WILLEM II Qood Clinical practice FC DEN BOSCH Bezorgers logrnwffi»8. ZWANGER KOOP WONING 040 2833300 lRU Mensen gezocht voor nieuw medicijn tegen veelvuldig nachtelijk plassen UW JS1999 «pagina 6 Oplage104.000 Deksel Het koningschieten vindt één keer in de drie jaar plaats. CLUSIVE 4.800 Strange Fruit trotseert de zwaartekracht in Flight@ H3-5JH437 7 o MOET V 'S NACHTS VAAK PLASSEN? |D» Ifoeriwl ERIK VAN DER BURGT VRI.lt JUBILEUM BISON AANBIEDING 127 zie pagina 9 De FOTO: UWE BROCK (vanaf 14 jaar) zie pag. 2 of bel 06-53414758 20.850,- 20.950,- 49,950,- 29.950,- iropees rijcom- Wheels. verraden door Msgenomen. II Boeken rond het Paleis; een eldorado voor boekenliefhebber en -verza melaar. De grondleggers van parket LEES VERDER IN DIT NUMMER: ZATERDAG 28 AUGUSTUS 19.30 UUR >ver tot er een grote verkoop van afge schreven boeken. Bakker Floor G ND imputer, cruise :he transmissie 1 schakelen. En Breda. Sophiastraat 11 tel. (076) 521 48 48 Eindhoven, Vestdijk 50 tel. (040) 295 01 20 de aftredende konii rechtigd is om zijn L, over is de ie. Na Internationaal Willem IICZ- Jeugdtoernooi Rondom Hart van Brabant Flexwerk Personeel. Films Fluks: kinderpagina Kleurrijk Tilburg Gemeentenieuws Geestelijk leven Cursussen Sport Uitagenda Kultuur/Amusement ^Mega vurige 40 DAG ZATERDAG Diverse BERLINER BOLLEN 5 halen 4 betalen f 17.500,- 28.650,- 35.950,- 19,950,- 38.950,- 32.975,- 21.950,- 26.950,- 25.950,- 27.950,- 27.950,- Dan snel naar BABYSUPER Niet de grootste wel de goedkoopste. Leenherenstr. 120 Tilburg tel. 013-5443378 I Gevraagd BEL ONS (ook buiten werktijd) 1 voor kinderen en jongeren :twij- Sar- ïkende muiten- tIJF ns 2.500 9.900 0.900 7.900 3.500 9.900 8.500 2.900 7.500 4.500 7.900 •pag. 3 pag. 4 pag. 5 pag. 5 Pag-7 pag. 10 en 11 Pag-13 pag.14 Pag-15 Pag-15 Pag-15 Pag-16^ REISBOEKWINKEL Nieuwlandstraat 16, 013-536 04 38 van Lieshout LooierspUtn 26. Dongen schoten en er dus jning i »t het zelfde cere- hu2.95 11.95^^ Tl4.95^*’ TILBURG GOIRKESTRAAT16-18 Tel. 013-535 25 25 Donderdag 26 augustus 1999 42ste jaargang nr. 2116 Bison Kit en Bison Tix tube 50 ml Bison Kit bus 750 ml NU Bison Tix bus 750 ml N MMS ZOMERTRAKTATIES j9_ Natuurlijk zijn vrijwel alle Til- btirgse boekhandelaren aanwe zig op deze markt, evenals muse um Scrytion en Tilburg University Press. Ook de bibliotheek op het Ko ningsplein is zondag geopend, bibliotheek is de cd- en platen- Manon Uphoff, Jace van de Ven, De PARA NORMAAL BEURS 28 29 augustus, TILBURG IJssportcentrum Stappegoor, Slappegoorweg 3 100 stands, 12-18 uur Entree 12,50 ind. lezingen Info: VIEW 071-5611934 ytiterpoz/i Openbare Bibliotheek door Martin Ros. Ros, die bekendheid geniet als radio- en televisiepre- sentator in programma's boeken (en wielrennen), eregast van de organisatie zijn openingstoespraak zal hij 's mid dags in de literaire tent ook een voordracht houden over zijn enerverende leven als uitgever, schrijver, en lezer. Behalve R os zullen nog vele be kende schrijvers meewerken aan het literaire programma in de li- teratuurtent en de Openbare Bi bliotheek: Yvonne Keuls, Mar- cel M(ring, Yvonne 1Kroonenberg, Sevtap Baycili, -iretbeek rs de cd- en platen- ManonUpiioffiJacc vaude Ven, markt gesitueerd. Op de eerste Eddie Besselen, Nick J. Swart, venfi^g vamde^iWiotheek is Christian Maurer, Robert Haas- ju noot Albert Megens, Maarten van den Elzen, en Huub van der Lubbe. Precieze informatie over programma de optredens is te vinden in de De opening vaam tte mankt zal om folders die overal op de markt 11 uur verricht worden in de beschikbaar zijn. Uitgave: De Tilburgse Koerier bv Dir.: J.A.J.M. de Beer Oprichter: J.H.G. de Beer Verschijnt in Tilburg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel-Enschot, Oisterwijk, Moergestel, Hilvarenbeek en Hulten Redactie-advertentie-afdeling en administratie: N.S. Plein 14-5014 DA Tilburg Postbus 10001 5000 JA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax. 013/5359985 E-mailtilburgsekoerier@tref.nl Sluitingstijd voor advertenties dinsdagavond 22.00 uur. Redactie vrijdag 12.00 uur uitgezonderd sport maandag 12.00 uur. Voor mensen met een leeshandicap verschijnt een selectie uit De Tilburgse Koerier ook op cassette ingesproken. Int: Centrum voor Gesproken Lektuur, PB 24,5360 AA Grave -Tel.: 0486-482345 ML 00 ^HEU^ Buitenspektakel Het Spiegeltent Buitenspektakel begint zondagmiddag om 16.00 uur. (Inter)nationale theater- en muziekgroepen zullen tot laat in de avond het Wilhelminapark als podium gebruiken. De Nederlandse formatie Night hawks at the Dinner zal om 16.00, 19.30 en 20.45 uur uur aantonen waarom zij de titel 'Neerlands eerlijkste vertolkers van het werk van Tom Waits' met recht verdienen. Chrome verzorgt twee straattheater- llJder voorstellingen: om 16.30 uur Pink Fif, een blits trio van glad de jongens met 'onweerstaanba re charme' en om om 20.35 uur The Birds-, zeepapemeeuwgaai- en als goedaardige verstoorders van de openbare orde in parken. Op donderdagavond 23 septem ber vindt op de Tilburgse Heuvel voor de tweede keer in korte tijd een Mega Movie plaats. Is het op 2 september de beurt aan Titanic, ‘"lens dit tweede grote film- Hiema gaat het in optocht terug naar de dorpskom en wordt men is bij het eer- ontvangen op het gemeetehuis '-■> door burgemeester J. Stekelen- ^iss ;t andere gilde. Als burg. Op het gemeentehuis wor- een nieuwe koning den de koningen door de hoofd- W1 mannen voorgesteld aan de mag beginnen. Om 11.30 uur koningen de installatie. Dit wil burgemeester en zal er geproost tpn zal als eerste drie maal door gil- zeggen dat ze eerst hun handen worden met een borreltje bran- deheer W. van Sprang worden laten wassen door de deerne, of- dewijn met kandij. Als dit voor geschoten op de houten vogel, wel de vrouw van de gildehuis- bij is volgt het zelfde ritueel bij Daarna is het de beurt aan de ere- kastelijn. Daarna wordt hen het de gildeheer pastoor W. van hoofdman, burgemeester Johan koningszilver omhangen door Sprang. Daarna wordt het Gilde Stekelenburg, om eveneens drie de hoofdman. Als dit achter de St. Antonius-St. Sebastiaan door schoten te lossen. Daarna volgt rug is mogen zij over het gilde- St. Joris te voet naar het gilde- die ge- vaandel lopen. Dit is een privile- huis café Boslust gebracht, waar ge die alleen maar voor de ko- de beide koningen nog een rond- ning is weggelegd. Met een je bier aanbieden aan de gilde- vendelgroet voor beide nieuwe broeders. De beide gilden zetten koningen wordt het installatie daarna in hun eigen gildehuis de programma afgesloten. festiviteiten voort. wel de vrouw van de gildehuis- kastelijn. Daarna wordt hen het ningszilver omhangen door S[ t achter de St mogen zij over het gilde- lel lopen. Dit is een privile- die alleen maar voor de ko- is weggelegd. Met een voor beide nieuwe Op zaterdag 28 en zondag 29 au gustus organiseert Willem II voor de zevende maal het Internatio naal Willem II CZ-Jeugdtoemooi voor D-pupillen en C-junioren. Dankzij hoofdsponsor CZ Groep Zorgverzekeringen is de toemooi- commissie erin geslaagd een ster ker deelnemersveld te formeren dan de jaren ervoor. FC Barcelona (Spa) en Bayem München (Dui) zijn nieuwkomers naast de vol gende topclubs: Arsenal (Eng.), FC Nantes (Fra.), Anderlecht (Bel.), Willem II, Ajax en Feye- noord zijn Nederlandse clubs die het opnemen tegen deze buiten landse clubs. De wedstrijden die op het jeugd- en amateur-complex van Willem II worden gespeeld beginnen elke dag om 9.30 uur. Het complex bevindt zich op 200 meter afstand van het Willem II- stadion naast de Academie voor Lichamelijke Opvoeding (ALO). - Als de laatste houtsplinter naar t beneden is gesel een speciaal een nieuwe konii ste gilde volgt monieel bij het ook dit gilde heeft, volgt voor beide nieuwe beginnen. Om 11.30 uur koningen de installatie. Dit wil bui zeggen dat ze eerst hun handen MEDISCH %>EKCt^ Medisch onderzoekcentrum Good Clinical Practice (GCP) onderzoekt op dit moment een medicijn voor de behandeling van mensen die 's nachts vaak moeten plassen. Men verwacht dat dit geneesmiddel er voor zorgt dat men 's nachts minder hoeft te plassen. GCP zoekt voor dit onderzoek medewerking van mannen en vrouwen die aan de volgende voorwaarden voldoen: U bent 18 jaar of ouder; U moet 's nachts minimaal 2 keer plassen; U heeft geen ernstige hart-, nier-, maag- of darmaandoeningen. Deelname aan het onderzoek betekent dat u 5- tot 7-maal voor controle naar GCP komt. Het is mogelijk om hierna mee te doen aan een vervolgonderzoek. Er zijn voor u geen kosten verbonden aan het onderzoek en uw reiskosten worden vergoed. Als u deelneemt aan het onderzoek zullen wij, in overleg met u, uw huisarts hierover informeren. Als u interesse heeft, kunt u voor meer informatie contact opnemen met GCP. U kunt ons op werkdagen van 13.00 tot 16.00 uur bereiken op 013-58 11 325. GROENSTRAAT 154 - 5021 LM TILBURG De acht Australische durfals van Strange Fruit zullen ongetv feld samen met het Spaanse S«, - ruga de meest aanspreU1* voorstellingen van het bi spektakel spelen: Flight en Ep- pure si muove. In Flight verkent Strange Fruit om 17.15 uur en 20.00 uur de ob sessie van de mens om te vliegen en zo de zwaartekracht te over winnen. Zes acteurs op flexibele palen wiegen ver boven de hoof den van het publiek. Sarruga besluit dit jaar het vijf daagse Spiegeltent-festival. In lure si muove draait alles om sbegoocheling. De vijf meter s woeste spin, het bloemen- van onwaarschijnlijke grootte en een reusachtige draak spelen een spel met realiteit en fantasie. Het Buitenspektakel is, in tegenstelling tot de avond voorstellingen in de Spiegeltent, gratis toegankelijk. De tweede editie van de Tilburg se boekenmarkt, die op zondag 29 augustus in het centrum van Tilburg gehouden wordt, brengt ruim dan honderd handelaren in oude en nieuwe boeken naar Til burg. Met meer dan honderd- vijftig kramen is deze nieuwe Zomertraktatie na één jaar al irit- gegroeid tot de derde grootste boekenmarkt van Nederland (na Deventer en Dordrecht) en die grootste van Zuid- Nederland. Zoals de naam van dit evene ment al doet vermoeden, is de markt gesitueerd rond het Paleis Raadhuis. Ongeveer de helft vam de kramen heeft een plaats ge kregen op het Willemsplein. De overige kramen staan in een aan eengesloten lint naast de kerk van het Heike, langs Stadskan toor 1, in de Emmapassage, op het Stadhuisplein, en vandaar langs de Schouwburgring terug naar het Willemsplein. Het programma van deze Til burgse Zomertraktatie biedt naast de avondvoorstellingen in de tent op donderdag, vrijdag en zaterdag een gratis te bezoeken buitenspektakel op zondagmid- g dag en zondagavond. Vanavond is het thema van de hoge avondvoorstelling:X7assrêk Ko- miek. Vanaf 21.00 uur zingen de vier mannen van Mezzo Macho zich een weg door de muziekge schiedenis: van klassiek en jazz tot pop en tango, met een geluid van fanfare tot oerwoud. Miss Emily Barlaston zal daarna lens haar One lady Show /ijzen dat zij/hij met stem, ïugel en wat simpele attribu ten het publiek meeneemt op een komische sentimental journey. Vrijdagavond vormt De Lach het centrale thema. Het Vlaamse Wurre Wurre weet met de voor stelling 7^,3 Hupla zelfs de meest chagarijnige zuurpruim een glimlach te ontlokken. Het duo Tom Roos en Philippe de Martelaere schuwt daartoe geen middel: goochelen, muziek, acrobatie en wetenschappelijk onderzoek, waarbij ze elkaar re spectvol als proefkonijn gebrui ken. Ook deze voorstelling be gint om 21.00 uur. Muziek. Daar draait het zater dagavond vanaf 21.00 uur om in de Spiegeltent. Flamenco, zowel traditioneel als modem. Muziek, zang en dans door gitarist Michel Gillian en dansers Soledad Capa en Emilio Salazar. Kaarten voor de avondvoorstel lingen in de Spiegeltent zijn in de voorverkoop verkrijgbaar t” Tommy in de Nieuwlandstraat. Op kermismaandag 30 augustus organiseren de Udenhoutse gil den St. Joris en St. Antonius-St Sebastiaan het driejaarlijkse Koningschieten. Dit evenement vindt plaats op eer spe”?4*1 schietterein dat maar één keer in de driejaar wordt gebruikt Dit schietterrein, genaamd Het Schutswijke, is gelegen aan de Krei- tenmolenstraat net voor de bebouwde kom van Udenhout Het koningschieten begint trad- de tioneel om 6.00 uur met het wek ken van alle leden door een aan tal gildebroeders met trom en vendel. Om 9.00 uur is er een gil- demis in de St Lambertuskerk. Gildeheer W. van Srpang zal voorgaan in het gebed. Na een vendelgroet op het kerkplein de aftredende koning, volgt de afmars naar Het Schuts- rechtigd is om zijn titel te verde- wijke. Na 3 maal rond de daar ge- digen met eveneens drie schoten, plaatste schutsboom gelopen te Als dit achter de rug is schieten hebben om de schutsboom te be- de overige gildebroeders in vrijden, volgt de loting welk gil- volgorde van loting. Stichting Leopold verzorgt tij dens de boekenmarkt een mid- dagvullend literair programma in een 'literatuur'tent naast de Heikese kerk van 't Heike en in de bibliotheek op het Konings plein. Daarnaast kunnen bezoe kers van de boekenmarkt genie ten van diverse muziek- en (straat)theater-voorstellingen. Boekhandelaren uit het hele land hebben zich aangemeld voor de Tilburgse boekenmarkt. Het aanbod van voornamelijk oude boeken is dan ook zeer breed: li teratuur, kinderboeken, reisver halen, strips, filosofie en kunst, esoterie en brabantica, prenten, topografie, psychiatrie en infor matica. Het moet raar lopen wil de liefhebber niet iets van zijn gading vinden. Fluks staat iedere week in de Tilburgse Koerier. Een pagina vol nieuws, activiteiten en wetenswaardigheden voor iedereen die nog geen zestien jaar is. Jouw pagina dus, die je deze week kunt vinden op bladzijde 5. ide bij O 1 spektakel wordt de speelfilm There's Something About Mary vertoond. Vlak daarvoor vindt de vertoning plaats van een nieuwe promotiefilm van de ge meente Tilburg. Een exclusief, éénmalig concert van Tom America en aNDERE ANDERe vormde gisteravond de opening van wederom vijf da gen Spiegeltent in het Wilhelminapark. Tot en met zondag kun nen muziek-, theater- en dansliefhebbers in en rond de sfeervol le Spiegeltent nog genieten van de andere acts en voorstellingen die uitblinken door originaliteit, creativiteit en inventiviteit. Je blijft verbaasd staan o\ de bedragen die van tijd tijd over de tafel gaan in het betaald voetbal en over de sa larissen, die worden betaald door clubs in binnen- en voor al buitenland. Het is natuur lijk te begrijpen dat spelers hun slag willen slaan als de kans zich voordoet. Vaak lukt het een speler om de hoofd prijs weg te kapen, maar soms krijgt een "goudzoeker" niet of niet meteen wat z'n hartje begeert. Neem nu een speler als Jerrel "Jimmy" Hasselbaink. Niet meer dan een modale speler, die in het Nederlandse be taald voetbal amper aan de bak kwam. Toch heeft Hassel baink met zijn overgang van Leeds United naar Atletico Madrid zijn schaapjes op het droge. De spits mag dan een modale voetballer zijn, hij heeft dat over de Noordzee toch aardig weten te verber gen. Dat is op zich knap en hij plukt daarvan nu de vruchten. De miskoop van Atletico zij je gegund, Jerrel.... Er is heel af en toe een speler, die het niet zo goed treft. De Marokkaanse international Youssef Rossi komt zoals het er nu naar uitziet maar zeg in de voetballerij nooit nooit) niet naar Willem II. Hoewel hij in de loop van de week wat water bij de wijn deed stelde de centrale verdediger, waar schijnlijk ingefluisterd door zijn zaakwaarnemer die zijn percentage van een flinke buit dacht op te strijken, te hoge salariseisen. En kreeg in zijn zoektocht naar het grote geld het deksel op de neus. Hij zag een prachtig avontuur met de Tricolores in de Champions League aan zich voorbij gaan. Willem II heeft in de persoon van technisch direc teur Martin van Geel slag vaardig gehandeld en een moedig besluit genomen. En niet de quasi-gearriveerde Rossi, maar de jeugdige Kew J aliens van Sparta gecontrac teerd. Die wilde wel eerst presteren, alvorens de hoofd prijs te vragen. Kew, welkom in Tilburg. Gemeentenieuws Ombudsman 1 september aan de slag Informatiebijeenkomst cursus werkzoekenden Maandag vergadering gemeenteraad AA A zie pagina ROH 10 en 11 MfU/

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1999 | | pagina 1