<s CZA St IM HE PICTURE ir iel I25 79 Het kerstboomsysteem is ontstaan bij Den Haag 25 is Marco Gentile: Willem II INTERNATIONAAL 28/29 AUGUSTUS 1999 WILLEM II CZ-JEUGDTOERNOOI St, 375 650 15.. 55.. 399 pagina 18 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 12 augustus 1999 pagina 19 I I JNEN In Eindhoven - en misschien ook el- LEN ren op. ATEN Marco Gentile Foto: Fotoburo Toin Damen Kerstboom wordt aangezien. 'Ik ben niet ge- Waddle kwam hij daar niet aan heeft die visie. Gentile kent hem dat hetandersom is. Destijds train- Adriaanse ben ik wel veranderd. Bas Lippmann Harrie Verhoeven Programma Willem II seizoen 1999-2000 Tl 1/8 finale Amstelcup 1 2000 2 - 2 VOOR C-JUNIOREN EN ORUPILIEN DEELNEMENDE CLUBS Wijzigingen voorbehouden afonds 9 Joris Mathijsen Foto: Fotoburo Toin Damen Peter Année )ED! Tilburg 'm 17.00 uur. Eeuwige stand Willem II Paul Roozen wint auto met gulden schot Willem ll-stadion tijdens competitie wedstrijden uitverkocht 13-5426245 13-5321473 op 27 februari 1999 tegen FC Utrecht; December wo. za. wo. za. Augustus do. za. za. 8 - 8 - 1999 1999 1999 1999 1999 1999 1999 1999 1999 1999 1999 1999 1999 1999 1999 1999 1999 1999 1999 1999 1999 1999 1999 1999 Sparta - Willem II Willem II -Fortuna Sittard Willem II - FC Den Bosch Sterk: uitschakelen directe tegen stander, goed linkerbeen en regel matig scoren; Zwak: rechterbeen kan beter. Ik Hotspur; Mooiste shirt: Tottenham Hotspur, wit shirt en zwarte broek; gen ton terwijl De Graafschap maar een half miljoen bood. In 8 15 22 30 11 18 24 3 - 3 3 3 3 2000 2000 2000 2000 2000 2000 2000 2000 2000 2000 2000 2000 Willem II -Cambuur Leeuwarden MW-Willem II RKC Waalwijk-Willem II Willem II - FC Twente Ajax-Willem II Willem II - Feyenoord Fortuna Sittard - Willem II Desso - Bergoss Bonaparte - Parade Forbo Krommenie Louis de Poortere e.v.a. AJAX ARSENAL BAYERN MÜNCHEN FC NANTES Project- en interieurverzorging ANDERLECHT BARCELONA FEYENOORD WILLEM II 1e ronde Champions League De Graafschap - Willem II Willem II-RodaJC FC Twente - Willem II Feyenoord - Willem ll Willem II - FC Utrecht Willem II - NEC Vitesse - Willem II Willem II - Sparta Maart vr. za. za. vr. Mei zo. zo. FC Den Bosch-Willem II Willem II - Vitesse RodaJC - Willem II Willem II - De Graafschap FC Utrecht-Willem II Het gaat goed met Willem II. Wat enkele jaren geleden nog onmo gelijk leek is gebeurd. Het Willem ll-stadionis uitverkocht! Alleen voor supporters van de bezoeken de club blijft een tribunevak gere serveerd. De run op seizoenkaar ten was na het behalen van deelname aan de Champions League zo groot dat de kassa's tij dens de competitiewedstrijden ge sloten zullen blijven. Ook de jeugd bleek enthousiast. De 800 beschik bare plaatsen van de Kids Sid&tri bune waren in een mum van tijd weg. Een uniek record in de ge schiedenis van de club. Verant woordelijk voor dit resultaat zijn behalve de aansprekende sportie ve successen, de steeds hogere graad van dienstverlening aan het publiek dat met volle teugen ge niet van de sfeer in het stadion. SC Heerenveen - Willem II 1e ronde Champions League Willem II-AZ 1e ronde Champions League PSV- Willem II 1e ronde Champions League Willem II - Ajax Cambuur Leeuwarden - Willem II Willem II - RKC Waalwijk 1e ronde Champions League Willem II - MW 1e ronde Champions League AZ-Willem II Willem II - SC Heerenveen NEC-Willem II Willem II - PSV Oktober zo. di. za.j IHOUT pprofiel m ers en terrassen. IPLEX POORT rvast k massief F ZÉLF ortiment IKVERF »te September za. Februari wo. zo. zo., za. November di.ofwo. za. za. za. April za. za. za. za. zo. GROEP ZORGVERZEKERINGEN kwaliteit! icplaat 40,5 cm NU tapijt - gordijnen linoleum - vinyl - zonwering van alle bekende merken zoals: 12 - 8 - 21 28 Na vier maanden zonder ook maar Een een enkele speelminuut kon hij het seizoen afmaken in Volendam, Januari do., vr. of zo. 27/28/30 juichten mee. Op dat moment wist Paul Roozen nog niet dat hij win naar zou worden van een Volks wagen Lupo, die gesponsord was door Bongers BV en Willem II. Er televisieprogram- waren nog andere gegadigden. Dit alles voor betaalbare prijzen en deskundig advies Offenbachstraat 165 - Tilburg Noord - Tel. 013-4555305 t en met te groeven gelijk. 3 -10 - 12 -10 - 16 -10 - di.ofwo. 19/20 -10 - za. 23 -10 - di. of wo.26/27 -10 - Ado - Onland Egger - Deja Artelux - Vriesco Eyffinger Luxaflex In de amateurperiode (1896*= 1954) hebben de tricolores 87GP competitiewedstrijden gespeeld Daarvan werden er 474 gewon-J nen, 157 gelijkgespeeld en 23<£ verloren. Het doelsaldo bedroef' 2261 voor en 1472 tegen. Voor de KNVB-beker speelde Wil- lem II 60 wedstrijden. DaarvarL werden er 40 gewonnen, 2 gelijk* gespeeld en 18 verloren. Het doel saldo bedroeg 224 voor en 125te- gen. In het betaald voetbal speelde Wil- lem II vanaf 1954 tot nu toe 1528 wedstrijden, waarvan 26 in de Eer- j ste Klasse, 34 in de Hoofdklasse, 626 in de Eerste Divisie en 842 in de Eredivisie/KPN Telecompetitie. op maat. En amers extra I bent van lowroom. F- •ert iat. ten. ting 3 JNDPANELEN luren afmeting Icht rondom lor plafond en Irisering) I zo. El i dat ik ten voetballen. Er moet een be- half jaar onder Adriaanse. 'In die tijdontstond het"kerstboom-sys- val zijn.' teem". Sommige mensen zeggen Wat betreft de coaching is voor tijd heb wil ik ook oefenmeester-1 dat het een kopie van het systeem Gentile de cirkel rond. 'Vergele- halen. Endepraktijkisdaarvoorde doelsaldo bedraagt 220 voor en beste leerschool.' 150 tegen. Roozen: 'Ik kreeg maar één kans om te schieten. Wedstrijdbespreking Co Adri- Geoefend had ik niet, aanse: uitgebreid. Voor je het Maar mijn voetbalervaring Kranten en sportbladen Bra- veld opgaat, weetje alles van je te- bij RKTW speelde zeker bants Dagblad en VI; genstander. een rol bij dit succes. Het Muziek: top 40; Peter Année was een heel spannend Theater: het is al jaren geleden moment. De loting trou- dat ik daar ben geweest; wens ook.' 2000 5 - 2 - 2000 13 - 2 20 - 2 26 - 2 - 9 - di.ofwo. 14/15 - 9 - za. 18 - 9 - di.ofwo.21/22 - 9 - za. 25 - 9 - di.ofwo.28/29 - 9 - 7 - 5 - 2000 14 - 5 - 2000 Hij sprak pas met Co Adriaanse nadat hij in Tilburg éen tweeja- spelen toe. 'Het was niet recht- rig contract getekend had. Na een aantal jaren in de anonimiteit vaardig wat daar gebeurde. Ik heb kan hij zich nu in de Champions League meten met de besten van er mijn stinkende best gedaan, Europa. Marco Gentile (30) over zijn karakter, zijn carrière en het maar als de manager je niet nodig weerzien met zijn vroegere leermeester. heeft word je meteen afgedankt, je krijgt geen enkele kans. De meen. Mij zul je nooit zien slaan of macht van de managers in Enge- ders in Europa - zullen ze zich vol- spugen. Ik probeer altijd op een zo land is echt ongelofelijk. In Neder- gend jaar wel even achter de oren fair mogelijke manier het duel aan land is zoiets ondenkbaar. Hier krabben als ze Marco Gentile op tegaan. Heb natuurlijk nooit de in- krijg je tenminste een kans.' het wedstrijdformulier zien staan, tentie om medespelers te blesse- 'Ik was nog vrij jong, het was in ren. Daar heb ik een te lief karakter Volle mep 1990 of zo. We speelden met Den voor. Dat klinkt misschien een Haag tegen PSV en stonden met 9- beetje gek, maar het is wel 1 achter. Romario ging alleen op heleboel mensen denken de keeper afHeel het stadion riep krankjorum, "steekie-los" ben. destijds de rode lantaarndrager in al "tien, tien, tien". Ik dacht: dat Maar als ze met me praten dan vin- de PTT Telecompetitie. 'Ik was moet niet gebeuren natuurlijk, denzemeweleenheleaardigego- enorm blij dat ik weer koh gaan 'Zette een sliding in om hem het zer. Kijk, ik wil gewoon winnen, elk voetballen en wilde en kreeg een scoren te beletten en raakte hem. spelletje dat ik speel. En dat vind ik contract voor anderhalf jaar. Na de Zoiets gebeurt dagelijks op de trai- geen slechte eigenschap.degradatie toonde De Graafschap ning, maar dit pakte verkeerd uit. Ondanks complimenten van Ruud interesse. Maar omdat ik goed had Op het moment dat ik hem raakte Gullit, die Gentile begin jaren ne- gespeeld wilde Volendam opeens stond hij met zijn voet vast in het gentig als een van de opvolgers de volle mep voor me hebben. Ne- veld. Het heeft hem een half jaar van de gouden (EK '88) generatie gekost. Tsja, het was natuurlijk wel zag, dienden topclubs zich niet Romario... PSV kon geen beroep aan. De eerste acht jaar van zijn mijn carrière heb ik wat transfers op hem doen voor de Euro- carrièrespeeldehij voor Den Haag, betreft veel pech gehad. Clubs viel er ook weinig eer te behalen, nog van zijn tijd bij Den Haag. Op- de Van Gaal nog bij AZ en boekte Vroeger dacht ik: voetbal gewoon Van deze 842 wedstrijden op het Co Adriaanse successen met Den mee en probeer te winnen. Ik hoogste niveau werden er 270 ge- Haag. Adriaanse kan enorm veel dacht niet na over andere dingen, verbeteren aan de kwaliteiten van meer pacup I en voor Romario ging het Daarna volgde twee jaar MW, vroegen altijd de hoofdprijs voor 'Ik speelde een goed seizoen, maar vallend is dat Co Adriaanse pas WK in Italië naar zijn mallemoer. Ik waarmee hij in 1997 promoveer- me. Dat kon meestal niet betaald voetbal is natuurlijk wel een team- met Gentile sprak nadat een twee- Haag. Adriaanse kan enorm veel dacht niet na over andere dingen, wonnen, 192 gelijkgespeeld en-, vond het verschrikkelijk, maar de.'In Maastricht kon mijn vrouw worden.' sport. Volendam had na de degra- jarig contract ondertekend was. verbeteren aan de kwaliteiten van Nu denk ik veel meer mee. Ik kan 380 verloren. Het doelsaldo be- goed, zo gaat het in het voetbal, echter niet goed aarden. Boven- Volendam werd vorig jaar ternau- datie goed ingekocht, maar het 'Hij weet hoe ik als mens en als het voetbal. Kijk maar wat hij bij nu alleen nog maar meer van Co draagt 1244 voor en 1508 tegen. Als ik zoiets bij Juul Ellerman had dien wilde ik dolgraag naar Enge- wernood gered van een faillisse- bleek totaal niet te klikken. Je kunt voetballer in elkaar zit.' Bij Den Den Haag, de Ajax-jeugd en na- Adriaanse leren omdat ik veel Voor de KNVB-beker/Amstel Cup gedaan, dan had er nooit een haan land.' merit.'Ook de spelersgroep heeft een team niet kopen en zo maar la- Haag speelde Gentile al drie(neen- tuurlijk bij Willem II heeft gepres- meer dingen opneem. Ik ben nu speelde Willem II in het betaald naar gekraaid.’ Die droom kwam uit met de trans- hiervoor een steentje bijgedragen, ten voetballen. Er moet een be- half jaar onder Adriaanse.'In die teerd. Dat kan gewoon geen toe- inmiddels zelf in het bezit van het voetbal 103 wedstrijden. Daarvan fer naar Burnley. Al heel snel ver- We hebben in totaal meer dan vijf- paalde visie achter zitten'. tijd ontstond hetkerstboom- sys- valzijn.' oefenmeester-2 diploma en als ik werden er 51 gewonnen, 14 ge- Fair anderde die droom echter in een tigduizend gulden aan premies teem". Sommige mensen zeggen Wat betreft de coaching is voor tijd heb wil ik ook oefenmeester-1 lijkgespeeld en 38 verloren. Het Gentile is niet de spijkerharde ver- nachtmerrie. Onder de nieuwe aan de club geschonken. We heb- dediger waarvoor hij zo af en toe manager (ex-international) Chris ben zelfs loten verkocht om Volen- Zijn nieuwe coach Co Adriaanse van Louis van Gaal is, maar ik zeg ken met de eerdere jaren onder dam te redden.' Sportief gezien Tijdens de open dag mocht hij van ongeveer 30 meter aanleggen. Met een fraaie boog verdween de bal in de cabriolet. De handjes gin- Dansen: voetballers kunnen niet gen omhoog en de omstanders dansen; Disco Talk of the Town; Politiek: ik stem op de WD; Favoriet gerecht: nasi goreng; Hekel aan: regenachtig weer; Favoriete ma’s: alle sportprogramma's en Het lot bleek Paul gunstig de comedie 'Fresh Prince of Bel gezind. Op 6 augustus was Air; het zover. Alex de Conink, Bondscoach UEFA-jeugd: Johan directeur commerciële za- Neeskens. Hij komt duidelijk over; ken en Johan Bongers, di- Het meest geleerd van: mijnou- recteur/eigenaar van ders; Volkswagen dealer Bon- Huidig Willem II: als collectief gers BV waren present vormen wij een sterk team; voor de overdracht van de Ambitie: basisplaats veroveren bij wagen die Roozen won Willem II; door zijn gulden schot. De Organisatie: alles is perfect gere- heer Bongers overhandig- geld; de met enig ceremonieel Interland in april met het UEFA- Sportief dieptepunt: degradatie Spelregelkennis: er zijn spelers de sleuteltjes van de fon- A1-team in het seizoen 1996- die niet precies weten wanneer kelnieuweautoaande25- 1997; een scheidsrechter een directe of jarige Willem ll-supporter. Vrije tijd: tennis en darts, maar indirecte vrije trap moet toeken- niet in clubverband; nen. Ik ben goed op de hoogte; Laatst gelezen boek: De Aan slag van Harry Mulisch; Leeftijd: 19 jaar; Woonplaats: Goirle; Vriendin: Iris Volkersz; Broer: is 15 jaar, voetbalt bij VOAB en heeft een seizoenkaart oefen veel en het gaat beter; van Willem II; Sliding: het kiezen van het juiste Opleiding: HAVO; tijdstip voor het inzetten van een Huidig beroep: full-prof voetbal- sliding is het moeilijkste; Ier; Beste voetballer bij Willem II Clubs: tot mijn 12e bij VOAB, Tomés Galasek. Zijn spelinzicht is sinds 1992 bij Willem II; uitstekend. Hij hoeft een bal maar Zaakwaarnemer: Johan Tukker één keer te raken; namens de WCS; Contractduur: ik heb pas een team tot 18 jaar tegen Italië; nieuw contract afgesloten van vijf Favoriete club: Tottenham jaar; Lengte: 180 centimeter; Gewicht: 73 kilogram; Positie: linksback; Gespeelde wedstrijden eerste Mooiste stadion het PSV sta- elftal: 1 dion is zeer indrukwekkend; Debuut eerste elftal invalbeurt Sportief hoogtepunt debuut in het eerste van Willem II en de wed strijd in het UEFA-team;

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1999 | | pagina 19