Uitdaging zonder weerga p sen, IS Champions League IE SIDE 'Kids Side* uniek jeugdproject Opmerkelijke feiten EOT mensm 2LU295- Danny Landzaat: 'Champions League? Schitterend!' wmg, MG& RDAG Wi 1999 pagin 10 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 12 augustus 1999 pagina 11 StadionNieuws WILLEM II Gezondheid >en/Bromfletsn Foto: Fotoburo Toin Damen NaudJ. van der Ven zijn niet gering en de UEFA stelt organisatie van de wedstrijd in Peter Année commerciële zaken Harrie Verhoeven Co Adriaanse bij Ajax heb ge- Grote clubs komend voordeel van Willem II Ellen Vingerhoets meer F 200, s fiets Danny Landzaat Foto: Fotoburo Toin Damen winst of verlies onmiddellijk aan het filosoferen over de gevolgen ar garantie ie kleur blauw het is niet uitsluitend c Wij ontvangen een a< halen door actieve deelname aan Ajax hebben inmiddels ons voor- het business platform van de beeld gevolgd. Ook voor de sup- team wat minder speelt. Het sei zoen wordt aantrekkelijk, maar voor de spelers ook loodzwaar. Al werpt de Champions League haar schaduwen ver vooruit, toch mag onze aandacht voor de nationale competitie niet verslappen omdat de sportieve resultaten bepalend zijn voor nog een seizoen Euro pees voetbal. Aantrekkelijk voet bal met een grote amusements waarde blijft onze doelstelling, maar met de steun van supporters en sponsors behoort een verlen ging van Europees voetbal tot de mogelijkheden.' Alex de Coninck en zijn staf gaan er voor! Het vrolijkste vak in het stadion. Dat moet de Kids Side worden. Na zeventien jaren Penaltybo- kaal, opgevolgd door de huidi ge Pauzecup, is de Kids Side een nieuw initiatief van Willem II om de jeugd van de regio aan zich te binden. De meeste doelpunten in competitieverband scoorde Willem II in het seizoen 1954-1955, namelijk 96. Een goede tweede is het sei zoen 1998-1999 met 69 doelpunten. Topscorer aller tijden wat betreft doelpunten in officiële wedstrij den voor Willem II is Piet de Jong met 216 doelpunten, gescoord van 1947 toten met 1961. Hij wordt gevolgd door Jos van Son met 185 en Jan van Roessel met 152. Recordhouder wat betreft het aantal officiële wedstrijden, ge speeld voor Willem II, is John Feskens met 483 wedstrijden van 1982 tot en met 1996. Hij wordt gevolgd door Jan Brooijmans met 402 en Cor Stolzenbach met 393 wedstrijden. In totaal 17 Willem ll-spelers waren international. In chronologische volgorde: Tinus van Beurden, Harrie Mommers, Piet Stevens, Jan Jole, Jos van Son, Gerrit Horsten, Jan Gielens, Huub de Leeuw, Manus van Loon, Jef Mertens, Jan van Roessel, Jo Mommers, Sjel de Bruijckere, Jan Brooijmans, Coy Koopal, Henk Vriens en Toine van Mierlo. Van hen speelde Sjel de Bruijckere de meeste interlands, namelijk zeven. Willem II werd gekozen tot Club van het jaar in 1987,1990en 1999. ’OMFIETSEN .d. VEN Iburg 716 fax 5801715 vragen! :R ‘MOSEL' ouw krans- t met hoekkast/ n 3-deurs vier kleuren "1495,- succes. het NS Pleir rieksadv.) TENBODEIV Bij aankoop un d matras 12,00 14,25 16,50 18,75 21,00 23,25 25,50 27,75 30,00 woorden. R ‘HOLLAND' 895,- 249,- (v.a. 30,- p. maed) e, alles rijklaar Champions League, Champions League, Champions League. Veel Tilburgers denken aan niets anders meer. Het gonst door hun hoofd. Zij zien de beelden al voor zich van wedstrijden te gen Barcelona en Manchester United. Alex de Coninck, directeur commerciële zaken, laat zich het hoofd niet op hol brengen. Hij geeft leiding aan een hard werkende groep medewerkers en zet voortdurend alle prioriteiten op een rijtje. De organisatie rond de Champions League eist veel energie maar het is meer dan de moeite waard. 'Het moet een groot voetbalfeest voor Tilburg worden', aldus De Coninck. weet wat hij van zijn spelers ver- zie het voor mijn carrière wel als wacht. Ik zal mijn uiterste best een grote stap vooruit.' doen om aan die verwachtingen te beantwoorden.' De geboren en Enthousiast getogen Amsterdammer heeft Toen Landzaat vertrok bij Ajax en veel vertrouwen in zijn toekomst gebrikte ties, loet isrijvels- trg. 7 Dager per lavond. Tel. ÏUR inemassage met Kleling. tel. 536826. een goede g fietsreparatii ij- de Stations rilbur„ i6^94Pa De voorbereidingen op het met daarin een aantal eisen. Bo- nieuwe seizoen zijn in volle gang, vendien moest de directie met be- Er is al veel werk verzet. Ruim hulp van meegestuurde vragen- 13.000 seizoenkaarten, een abso- lijsten alle mogelijke informatie luut record, moeten tijdig in de over de vereniging en het stadion brievenbussen liggen: Het stadion geven. Men wilde van alles weten, is uitverkocht. Afgesloten spon sorcontracten eisen een correcte Vandaag start de competitie voor Willem II met een uitwedstrijd te gen Sparta. Het seizoen 1999-2000 wordt voor Willem II zeer bijzonder met deelname aan de Champions League. Bij iedere thuiswedstrijd van Willem II zullen wij u via het StadionNieuws in de Tilburgse Koe rier op de hoogte houden van al het nieuws over de club. De Kids Side beschikt over een apart kindervak, vak K. Nog niet alle activiteiten die het bestuur wil Eigen bestuur organiseren, zijn uitgekristalli- Wil je mee blijven draaien in de top seerd. Op dit moment denkt men van het Nederlandse voetbal dan aan bijvoorbeeld: het schminken moet je investeren in de jeugd, van kinderen voor de wedstrijd. Zorgen dat er steeds opnieuw jon- een vrolijke krant, spelmiddagen ge mensen naar het stadion ko- onder leiding van Co Adriaanseen men. Dat is geen gemakkelijke op- de spelers, spreekbeurten, mas- gave, want de jeugd van nu heeft cotte en vooral veel rood-wit- steeds nieuwe, wisselende wen- blauw. Volgens Alex de Coninck, sen en eisen. Vandaar ook dat met directeur Commerciële zaken en de Kids Side gekozen is voor een initiatiefnemer van dit project, ‘zal concept, waarbij jonge mensen onze vereniging hiermee een binnen bepaalde grenzen voor voortrekkersrol gaan vervullen in hun eigen doelgroep mede het de Nederlandse voetbalwereld, beleid bepalen. De Kids Side heeft Met de Kids Side en leggen we het een eigen bestuur. Onder leiding fundament voor een mooi en vei- van de jongste voetbalvoorzitter lig voetbalproduct, nu en in de van Nederland Stephanie van Gu- toekomst. Op deze manier hoopt lik (11), vormen Wilfred de Rooy Willem II dat het voor nog meer ten is verheugend. Tilburg weet (10),ClairevanElksacker(8)enJo- mensen gezellig wordt in het sta- sponsors te motiveren hun con- Willem II te vinden. Vermoedelijk han Swanen (11) een jeugdbe- dion. Het moet één grote rood- aan. Ik erken dat het een nadeel is tract niet op te zeggen wanneer is dat ook te danken aan de stuur dat verregaande bevoegd- witblauwe familie worden.’ De middenvelder was afgelopen seizoen nog te bewonderen bij zat ik bij het eerste op de bank. Bij vallend voetbal en dat is iets wat Champions League. Ik heb ooit Landzaat is blij dat hij nu ook wat MVV, maar vanaf dit seizoen draagt hij het vernieuwde rood- MWkon ik tenminste spelen.' En mij erg aanspreekt. Sowieso ben maarliefst drie minuten voor Ajax dichter bij zijn familie in Amster- wit-blauw van Willem II. En daar ziet deze 23-jarige voetballer dat is dan ook precies wat deze ik iemand die zich gemakkelijk mogen spelen in het Olympisch dam komt te wonen.'Maastricht dan ook enorm naar uit. Danny Landzaat:'Ik heb er vreselijk veel vriendelijke jongeman wil: voet- aanpast in een groep, dus ik denk Stadion tegen Dortmund. Ik is toch een heel stukkie verder.'De zin in om voor Willem II te gaan spelen.' ballen. 'Afgelopen seizoen ben ik dat ik het wel naar mijn zin zal krij- kwam toen als wissel in het veld kennismaking met de spelers ver- iedere wedstrijd opgesteld. Bo- gen. Daarnaast is het prachtig dat voor Jari Litmanen.'De voetballer liep perfect. 'Een aantal spelers. Landzaat is opgeleid bij de jeugd volwassen speler geworden en ik vendien zijn we in het eerste jaar deTilburgersperwedstrijdzo'n70 voelt dat hij klaar is voor Europees bijvoorbeeld Schulp, kende ik al van Ajax.'Daar zal ik bij Willem II weet zeker dat Willem II mij daar dat ik bij MW speelde kampioen procent aan de bal zijn, terwijl dat voetbalen de Champions League, van Ajax, dus dat maakt het alle- zeker veel profijt van hebben verder bij kan helpen.'Zoals iede- geworden in de eerste divisie, bij MW 30 procent is. Dat is uit- 'Het blijft afwachten, want het is maal wat makkelijker. Ik denk dat Daarnaast is het natuurlijk in mijn re voetballer door wil groeien, zo waarna ik meteen aan de slag kon dagend en geheel volgens mijn allemaal nieuw voor mij, maar ik de sfeer binnen het team prettig is voordeel dat ik al een jaar onder wil Danny Landzaat dat ook.'Wil- in de eredevisie. Ik heb de moge- stijl.' ben, denk ik, ver genoeg om op en dat ik me er binnen de kortste lem II hoeft natuurlijk niet mijn lijkheid gehad te bewijzen wat dat niveau te spelen.' keren thuis zal voelen. Toen Wil- traind. Ik ken zijn aanpak en ik eindstation te betekenen, maar ik mijn kwaliteiten zijn op het veld.' Grote clubs lem II tegen MW moest spelen. Die kwaliteit heeft Willem II in ie- Spelen in de Champions League Perfecte kennismaking maakten ze al grapjes tegen mij der geval opgepikt. Landzaat: 'Het ziet Danny Landzaat als een extra Van de stad Tilburg weet hij nog dat ik wel goed m'n best moest bestuur van mijn nieuwe club was uitdaging.'Het is natuurlijk schit- niet zo veel.'Buiten het stadion doen, omdat ik volgend seizoen meteen zeer enthousiast over mij. terend dat Willem II dit bereikt ben ik nog niet in Tilburg geweest, hun teamgenoot zal zijn. Een bij- Hun interesse stak met kop en heeft. Ik hoop dat de loting ons te- maardatkomtnogwel.lkweetal- tekende bij het Maastrichtse MW schouders uit boven die van an- gen grote clubs brengt. Aan de an- leen dat de kermis er enorm moet vindt Landzaat dat de groep gro- bij de Tilburgse club. 'Ik heb ook kreeg hij veel commentaar vanuit dere clubs, die mij gevraagd heb- dere kant is het natuurlijk óók erg zijn. Trouwens, ik heb wel eens tendeels is gehandhaafd. 'Dat is vertrouwen in mezelf als voetbal- zijn omgeving. 'Iedereen zei me ben volgend seizoen bij hen te ko- aantrekkelijk om verder te komen, eten gehaald in de binnenstad van prettig. Je leert iedereen zo mak- ler. Ik ben de afgelopen jaren een dat het zonde was dat ik'zo'n stap menspelen.' dus wat dat betreft is het mis- Tilburg, toen we met de hele fami- kelijker en sneller kennen, dat be- achteruit'maakte. Maar ik heb dit Landzaatverwachtdathijgoedzal schien beter dat we beginnen te- lie op de camping in de Beekse vordert de sfeer.' nooit zo ervaren. passen in de Tilburgse selectie, gen wat kleinere clubs. Het is ove- Bergen zaten, maar dat kan ik me Bij Ajax spëelde ik in het tweede of 'Willem II speelt verzorgd en aan- rigens niet mijn debuut in de niet goed meer herinneren.' tot en met het aantal vierkante meters van het toilet van de administratieve verwerking. Het scheidsrechters. Het is niet uitge- succes van de laatste jaren mist sloten dat extra tribunes worden zijn effect niet. De deelname aan bijgebouwd en enige noodvoor- de Champions League is een uit- zieningen moeten worden getrof- daging die zijn weerga niet kent fen. De club moet bijvoorbeeld re- met als beloning een aardig finan- kening houden met de mogelijke cieel douceurtje. Directeur Alex de komst van 150 journalisten, 40 te- Coninck: ‘Iedereen denkt dat de levisiecommentatoren en radio- zilvervloot is binnengevaren maar verslaggevers. Bekeken is of men ^en vetpot, in de gracht onder de eretribune aardige som maar over de spelerstunnel heen geld maar zullen daar zeer zorg- 40 extra plaatsen kan creeëren vuldig mee omspringen. Onze filo- voor de journalisten. De gestelde Feestvreugde op de Heuvel bij het bereiken van de Champions League sofie is de toekomst als goede sub- eisen zijn niet gering. Iedereen be- tppper veilig te stellen. Datwil niet grijpt dat daaraan een aardig kos- teem de kwaliteitvan het veld aan- baan is een interessante uitda- nog maar beperkt.‘De kunst is de zeggen dat wij op onze centen tenplaatje hangt. Toch zal Willem tast. Men zoekt naar een goed al- ging. Ik ga er voor 200% tegen gaan zitten. Deelname aan een II ongetwijfeld aan het Europese ternatief om bij slecht weer toch te cjergelijk evenement kost nu een- avontuur geld overhouden. De lei- kunnen spelen. Men denkt daarbij dat ik niet uit de voetbalwereld de sportieve successen wat min- nieuwe sfeer in het stadion. Dein- heden heeft. Natuurlijk vindt maal veel geld. De spelers moeten ding beseft echter dat er nog de aan een afdeksysteem. Maar ook kom, maar ik deed veel ervaring der zijn. Dat kan door hen te laten troductie van sfeersponsors bleek regelmatig overleg plaats met het premies ontvangen, de reiskosten nodige investeringen gedaan dat kost vele guldens. Geen won- op in het bedrijfsleven. Als ex- inzien dat zij meer omzet kunnen zeer effectief te zijn. Feyenoord en moeten worden om de toekomst der dat directie en bestuur voor- hockeyer en voetballer heb ik bij extra hoge eisen aan de accom- vandeclubveiligtestellen. Dehui- zichtig met de financiële middelen Willem II voldoende affiniteit met modatie van het stadion. Nieuws- digesponsorruimte met de daarbij willen omgaan. de club opgebouwd om bij ieder club’, legt De Coninck uit.‘De toe- porters is het een uitdaging om de gierigen die de laatste weken een behorende stoelen zijn onvol- doelpunt te juichen. Wel ben ik bij name van het aantal seizoenkaar- club trouw te blijven wanneer het kijkje namen bij het stadion is het doende om de begroting over de Uitdaging niet ontgaan dat de club een 18 miljoen heen te tillen. De bouw Als geen ander beseft Alex de Co- nieuwe lichtinstallatie in gebruik van skyboxen - wat een lelijk ninck dat hij sinds zijn indiensttre- van het wedstrijdresulaat. Ik meen neemt. De lichtmasten zijn wat in- woord - inclusief horecafacilitei- ding op 1 juli 1998 al een prachtig na een dienstverband van één jaar gekort maar de lichtopbrengst is ten zal vermoedelijk na het ko- voetbalseizoen achter de rug me nog niet met recht een echte verhoogd van 450 lux tot bijna mende seizoen aanvangen, zodat heeft. Hij viel met zijn neus in de Willem ll'er te mogen noemen. 1200 lux. Dat is meer dan een ver- de begroting kan doorgroeien botertoendeclubna35jaarweer Daarvoor ben ik nog te kort bij de dubbeling van de capaciteit. De naar20 miljoen. Men worstelt nog Europa in ging. Voor een deel be- club. Echte Willem ll'ers zijn de kosten zijn niet gering: 800.000 met de vormgeving, omdat vol- lastte men hem met de organisa- mensen die de club trouw blijven gulden.' gens de filosofie van de club deze tie. Enkele maanden later kreeg hij ook als het niet best gaat.' sponsorruimte toch om een open als directeur commerciële zaken Inspectie sfeer vraagt die geen associatie de dagelijkse leiding. Dit seizoen Actieve deelname Een delegatie van de UEFA uit oproept met bobo's. hoopte het werk zich op door de In welke fase verkeert de club? De Zwitserland kwam in juli voor een Willem II zal ook geld op tafel tamelijk onverwachte deelname Coninck vertelt dat het afgelopen inspectie van het stadion, om de moeten leggen voor het behoud aan de Champions League. Veel seizoen veel contacten zijn gelegd van de kwaliteitvan het veld. De tijd om zich rustig in te werken met de sponsors. De resultaten op kaart te brengen en voor overleg KNVB verwacht van de clubs dat zij was er niet. Iedereen vroeg om zijn het veld leidden tot een uitver over veiligheid, persbeleid en sta- investeren in veldverwarming. De aandacht waardoor het stellen kochte eerste verdieping van de Foto: Fotoburo ToinDamen dionbeheer. In juni al ontving Wil- technische staf is daar echter geen van prioriteiten niet altijd gemak- sponsorruimte. Het aantal be- Alex de Coninck, directeur lem II van deze instantie een brief voorstander van omdat zo'n sys- kelijk was. De Coninck: 'Deze schikbare stoelen op de 2e etage is De Kids Side is een exclusieve jeugdclub voor kinderen tot en met 12 jaar. De oprichting heeft management van de vereniging, op de eerste plaats ten doel het maar uiteindelijk liggen de beslis stadion een kindvriendelijk en vei- singsbevoegdheden, net als bij het lig karakter te geven. Op langere 'grote bestuur' bij deze enthou- termijn biedt dit tevens de verze- siaste bestuursleden, kering dat er ook in de toekomst goede supporters zullen komen Activiteiten en dat het kader telkens kan wor den aangepast en vernieuwd. 5

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1999 | | pagina 11