L/C _^VflLVSI Ida .n I Daewoo Nubira Grootse DATO I occasionshow bij Willem II stadion Mi Nissan vernieuwt de Primera D4TO Mercedes werft actief perso neel voor dealerbe- drijven AUTO BRAAT TILBURG B.V. 399 pagina 22 Jaargang 11 nr 23 Donderdag 10 juni 1999 Oplage 104.000 Autotest Focus Trend Deze week .013 I 5351035 .0416 I 361553 in andere landen hadden of ..013 1 4563956 .013 I 5423030 .013 I 5420143 aan Parijs dat tot ver in de .0131 5364011 uitstappen. Echter de toene- .013 1 4634355 013 I 5355575 .013 1 4683911 .013 I 5363924 beeld van speciaal openbaar ..013 5355655 vervoer is nog steeds de dub beldekker in Londen en diver- .013 I 5443330 se andere Britse steden. Een maximale hoeveelheid zit- .013 I 5350045 terwijl dit type bus daarnaast .013 5422133 uitgegroeid is tot een natio- ..013 I 5053944 naai verschijnsel waar men DAEWOO dag in, dag uit gezellig door .013 I 5430022 de hoofdstad willen rijden in .0416 I 363412 .013 I 4647676 kader van de Europese een- gende station Picadilly Circus Tony Vos best id ge LM! TO als en de en jaren zestig vooroorlogse bus- sen rondreden met een open Lijken onze Nederlandse stadsbussen vrij standaard, Het openbaar vervoer ver schilt vaak van land tot land. hebben ze zeer specifieke oplossingen. Oudere mensen herinneren zich van bezoeken achterplatform. Hierop stond de conducteur die bij stilstand keurig het kettinkje losmaakte om passagiers te laten in- en mende capaciteit die aan stadsbussen gesteld werd in Parijs, zorgde voor het ver dwijnen van dit stukje cul tuurgoed. Een actueel voor plaatsen bij een relatief bescheiden vloeroppervlak, hun rode gevaarte. Daarom zijn ze over de landsgrenzen gaan kijken en hebben een wervingscampagne losgelaten op Noord Frankrijk. Grappig genoeg heeft men in Londen inmiddels al acht Franse apetrots op is. Maar zoals het in vele sectoren op dit moment moeilijk is om geschikt perso neel te vinden, lukt het het Londense busbedrijf moeilijk om Britten aan te trekken die gemaakt. Daarnaast zijn er zo’n veertig Franse chauffeurs in opleiding. Zijn leren om te gaan met de voertuigen, maar ook niet ombelangrijk, Engels spreken. Al zou het in het chauffeurs die zich het links rijden en de bediening van de dubbeldekkers eigen hebben wording best aardig zijn als men in Londen in een dubbel dekker op z’n Frans geatten deerd zou worden dat het vol- Franse dubbeldekker Speciale testprogramma zijn er de laatste jaren door het Koreaanse Daewoo gehouden om de wen sen en eisen van de Europese automobilist in beeld te brengen. En dat resulteert bij dit merk op een relatief korte termijn in belangrijke product- verbeteringen, zoals bij de vernieuwde Nubira. Mercedes-Benz Nederland heeft een budget van maar liefst 350.000 gulden uitgetrokken voor een landelijke actie om jongeren te interesseren voor het autovak bij één van de Nederlandse Mercedes-dealer- bedrijven voor zowel personen auto’s als bedrijfswagens. De hele autobranche kampt met een chronisch tekort aan perso neel. Via advertenties en recla mespotjes wordt de aandacht gevestigd op de landelijke Job Info Dag op zaterdag 19 juni bij alle Mercedes-Benz dealers. Uiteraard opent ook Autoparc in Loon op Zand haar deuren voor mensen die meer willen horen over de carrièremogelijk heden bij de prestigieuze Duitse automerk. En Mercedes zoekt zowel technische als com- KRAAIVENSTRAAT 28 TILBURG TEL 013-4680044 van de mid- hoogste Naar de klant geluisterd Toyota Autonova.... Mercedes Autoparc Mazda Van Baast.... Citroën Bertens Rover lateria- 8r uit VW I Audi Auto Bongers013 1 5321411 Renault Van der Boom Daewoo Auto Braat Tilb. ..013 1 4680044 Chrysler Chrysler L. op Zand.04161363993 Peugeot Collaris Subaru Dekkers Nissan Denissen Skoda Elan Suzuki Gijsbers Mitsubishi Kluitmans Seat Auto Noordhoek.,013 14553678 Ford Obam Tilburg •BMW Renova Ford Van Rijn Volvo Van Roosmalen ...013 I 5840000 •Kia Schapendonk013 I 5331206 Peugeot Goirle Spijkers013 I 5347771 Opel Gebr. Vullings013 1 4680468 Alfa Romeo Wouters Daihatsu Ad v.d. Wouw.. Seat Zuid Oost zijn kap ook i DEALERS auto, de Shell Ferrari van Schumacher. Iedereen die tij dens de show een auto koopt, krijgt bovendien 500 airmiles cadeau en ter plaatse is de IDM bank aanwezig om snel en discreet een passende financieringsvorm uit te wer ken. =i Enschot, Redactie: Tony Vos Tel. 013/4686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg meer ben. Mas alleen t, Nubirs - aanziem pag. 03 Uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. Dato De Nubira is de hogere mid denklasser van Daewoo die verkrijgbaar is als vijfdeurs hatchback, vierdeurs sedan en royale stationwagon. De auto zag er tot nu toe uitermate keurig, maar niet bepaald spannend uit, waardoor ie in z’n segment weinig opviel. Sluitingstijd: redactie en advertenties: De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. Dealer Associatie Tilburg en Omstreken, verschijnt in geheel Tilburg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Ensc1- -• Oisterwijk, Moergestel Hilvarenbeek. Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14, 5014 DA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax 013/5359985 niveau staat de CDX met hou- topdruk op de middenconsole, de automatische airco en een alarmsysteem inclusief afstandsbediening op de centra le vergrendeling. pen die onderin de voorbumper worden geplaatst. Nissan gebruikt zowel projector- als gasontladingstechnieken. De nieuwe wielen, brede dorpels en opvallend gestyleerde stoots- trips zijn het nieuws aan de zij kant, terwijl de achtersteven wordt gekenmerkt door andere lichtunits en gewijzigd koffer- deksel/vijfde deur. Uiteraard blijft de nieuwe Primera lever baar als sedan, hatchback en estate. In het interieur is niets meer van de bestaande Primera terug te vinden. Het dashboard is in twee kleuren uitgevoerd en voorzien van chromen details. In de middenconsole zit de bediening van de automati- airconditioning en voor het eerst levert Daewoo in de CDX- versie een volledig automatisch geregeld klimaatbeheersings systeem. De uitrusting is al vanaf de basis SE behoorlijk compleet. Zo zijn elektrisch bediende voorportierruiten, van binnen uit te ontgrendelen kofferklep, in twee delen neerklapbare achterbank, vier luidsprekers, achterruitantenne, centrale ver grendeling, verstelbare stuur- kolom, dubbele airbag, hoofd steunen achter en een derde remlicht standaard. Het SX- niveau voegt daar nog aan toe de meegespoten buitenspiegels en portiergrepen, ABS, mist lampen voor, elektrisch bedien de achterportierruiten, elek trisch verstelbare en verwarm de buitens 1 steun achten ccu um-look afwerking denconsole. Op het De DATO houdt haar occa sionshow op vrijdag 11 juni van 13.00 tot 21.00 uur en op zaterdag 12 en zondag 13 juni van 10.00 tot 17.00 uur zoals gezegd op het terrein rond het Willem II stadion in Tilburg Nieuw dashboard Het volledige dashboard van het bestaande model werd aan de kant gezet en maakte plaats voor een nieuw exemplaar. De uitstroomopeningen, het instru mentarium en de middenconso le zitten samen onder één over kapping. De gebruikte mat len zien er veel verzorgdei en de afwerking oogt beter. Het instrumentenpaneel bestaat uit een grote snelheidsmeter in het midden, links een kleinere toe- renteller en rechts twee instru menten voor motortemperatuur en brandstofvoorraad. Alle ver sies hebben voortaan standaard wordt opgebouwd en “weet’ wanneer er sprake is van een noodsituatie. De nieuwe Primera komt beschikbaar met vier motoren. De vertrouwde 1,6 en 2,0 zijn weer van de partij. Daarnaast komt er een volledig nieuwe 1,8 liter motor die niet alleen krachtig, maar ook uitermate zuinig en schoon is. Uiteraard blijft de 2 liter turbodiesel leverbaar voor veelrijders. De carrosserie is aan de buiten kant op het dak en de portieren na volledig vernieuwd. De motorkap loopt tot in de bum per door en heeft een grille in twee segmenten. Alle lichtfunc- ties zijn te vinden achter de heldere koplampglazen, met Nubira is ondanks de beschei den veranderingen in techniek toch Europeser geworden en dat is nu precies wat de Nederlandse importeur beoog de met het doorsturen van praktijkervaringen naar Korea. exemplaar. Vanaf het tweede uitrustingsniveau krijgen ook de portiergrepen, buitenspie gels en stootstrips een kleurtje. Het profiel is van de drie ver sies vrijwel gelijk gebleven, alleen levert Daewoo andere wielen en wieldoppen. Aan de achterkant zijn de wagon en hatchback niet merkbaar ver anderd of we moeten de iets gewijzigde achterbumper mel den. Het verschil is bij de sedan echter duidelijk te zien. De auto heeft frdaiere achterlichten, een sterker geprofileerd kofferdek- sel en een chromen bies boven de nummerplaat. En hierdoor zit ‘t geheel gewoon wat lekker der in het vel. Alle versies pro fiteren van de andere buiten spiegels die een aërodynamisch meer verantwoorde vorm heb- i. Maar Daewoo liet het niet 1 bij het uiterlijk van de bira ook de binnenkant werd izienlijk aangepast. Prijzen Het totale Nubira-programma bestaat uit vijftien verschil lende uitvoeringen. Er zijn vast stapjes van £1.500,= van de hatchback naar de sedan en van de sedan naar de wagon. Voor £32.995,= levert het merk de 1.6 SE vijfdeurs gevolgd door de 1.6 SX voor £35.495,=. Deze auto met automaat komt op £38.495,=. De 2.0 CDX vijfdeurs kost £39.495,=. De sedan begint bij £34.495,= en de wagon komt minimaal op £35.995,=. De prijzen zijn gelijk gebleven aan de bestaande versie. vinden. Uiteraard worden alle auto’s verkocht met BOVAG garantie inclusief Nationale Auto Pas voor kilometerzeker- heid, want de DATO staat voor kwaliteit en betrouwbaarheid. Verder kan worden gekozen uit hatchbacks, stationwagons, sedans, terreinwagens, cabrio’s, ruimtewagens etc. Ouders kunnen rustig hun kin deren meebrengen, er wordt door de DATO voor het nodig vertier gezorgd. Natuurlijk staat er een springkussen, een clown geeft regelmatig voorstel lingen en men kan even plaats nemen in een echte Formule 1 Driehoeksvorm Zonder nu van een paleisrevo lutie te spreken, is de Nubira er zichtbaar, maar ook voel baar aanzienlijk op vooruit gegaan. Dat heeft men onder meer weten te bereiken door het uiterlijk op te frissen. Het meest in het oog springt het gewijzigde front. Hier hebben de relatief rechthoekige units plaats gemaakt voor heldere lampen in een afgeronde drie hoeksvorm. Maar ook de chroom omlijnde grille is nadrukkelijker aanwezig door grotere vorm. De motor- i is hierop aangepast en de bumper kwam opnieuw van de tekentafel. Deze wordt meegespoten in de carrosse- riekleur evenals het achterste Komend najaar krijgen de Nissan-dealers de beschikking over een ingrijpend gewijzigde Primera met niet alleen een opgefrist uiterlijk, maar ook nodige technische noviteiten. Hiertoe behoort ondermeer de Continu Variabele Transmissie (CVT) die nooit eerder in com binatie met een 2 liter motor werd aangeboden. Het gaat om de zogenaamde Hypertronic CVT met als optie de M6 met sequentiële schakelmogelijk heid. Ook introduceert het Japanse merk op deze in Europa gebouwde auto een mechanisch werkend systeem dat bij remmen in noodsitu aties de bestuurder assisteert. Het systeem herkent de snel- Dit weekend organiseren ruim twintig bij de DATO (Dealer Associatie Tilburg en Omstreken) aangesloten offi- ciïle merkdealers een groots opgezette occasionshow op het terrein van het Willem II stadion aan de Ringbaan Zuid in Tilburg. Meer dan 400 hoogwaardige gebruikte auto’s staan er bij elkaar en het aanbod is zeer divers. Iemand die een auto zoekt vanaf zo’n £7.500,= kan er al terecht, maar ook mensen die gaan voor een duurder exemplaar zullen er abso luut iets naar hun gading Geen bijgeluiden Het motorenprogramma is niet gewijzigd, maar door het aan passen van de motorelectronica is het brandstofverbruik aan zienlijk teruggebracht en dat is toch een belangrijke verande ring. De 1,6 liter 16-klepper levert een vtermogen van 106 pk bij 5800 tr/min en een koppel van 145 Nm bij 3800 tr/min. Deze machine haalt hiermee een top van 185 km/u (4/5- deurs) en trekt in 11 seconden naar de 100 km/u. De Wagon heeft een iets lagere topsnel- ispiegels, middenarm- heid. Nieuw is het variabele nter en een alumini- inlaatsysteem waardoor de souplesse is verhoogd. De motor is tegen meerprijs ook te voor zien van een viertraps auto maat. De 1,6 liter is verkrijg baar in combinatie met het SE- en SX-uitrustingsniveau, de 2 liter is voor de CDX gereser veerd. Deze motor levert 133 pk bij 5400 tr/min en 184 Nm bij 2400 tr/min. Het is een kracht bron die redelijk stil is en al vanaf lage toerentallen behoor lijk wil presteren. Dit is ook te zien in de cijfers: een top van 195 km/u en acceleratie van 0 tot 100 in 9 seconden. Het onderstel is op details aan gepast. Zo noemt Daewoo een nieuwe pomp voor de stuurbe krachtiging, een dikkere torsie- staaf en versterkte stabilisator- stangen voor een hogere stabili teit bij hoge snelheden en in bochten. De algehele indruk is goed en wat meteen opvalt is dat het onderstel geen bijgelui den vertoond, die bij de door ons gereden eerste exemplaren wel optraden. De Daewoo

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1999 | | pagina 23