Ff t InterpoZis 'en De best burg 001001 \^rpolis Jim van Fessem •?»7 ff Danny Landzaat kijkt uit naar het nieuwe seizoen Bestuur Kids Side geïnstalleerd 1 ATIS kjestrommel O SUBARU 'Opnieuw Europees voetbal zou fantastisch zijn' Supporter van de week ?199.- i 139.’5 Ha? WILLÉMjR 1® i 1999 pagina 8 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 6 mei 1999 pagina 9 Contract Mathijsen Hoofdsponsor Buskaarten Cambuur Leeuwarden ADV. Nieuw spandoek voor Wesley Foto: Fotoburo A. Damen IZ Clubartikel van de wedstrijd Foto: Fotoburo A. Damen het in principe elke tegenstander Willem II start jeugdcampagne 4-3 Foto: Fotoburo A. Damen Uit Totaal 12 Harrie Verhoeven imt Het mooiste kodootje 24 5 iEBIED Ondanks de goede positie van Willem II op de ranglijst is Van 47 17 16 14 74-71 Volgend seizoen maakt Landzaat namelijk deel uit de selectie van de Tricolores. De nieuwe speler heeft in ieder geval humor, want op de vraag hoe hij naar zo'n wedstrijd van zaterdag gaat, geeft hij in eer ste instantie als antwoord: 'met de bus'. Het ijs is gebroken en de 22- jarige middenvelder praat enthou siast over zijn nieuwe club. 'In ja nuari tekende ik bij Willem II en sinds die tijd hebben ze geen wed strijd meer verloren. Dat geeft me Willem II op zeventienjarige leef tijd nadat hij overgekomen was van Longa. 'In mijn eerste jaar trainde en speelde ik nog bij de want ik ging ook nog naar school, de MEAO.' Zijn debuut voor het eerste elftal kwam op een grillige manier tot stand. Voordat Willem II zich op eigen veld van Ajax ontdeed, vond in het stadion een andere opmerke lijke gebeurtenis plaats. Tijdens een sfeervolle bijeenkomst gaf Co Adriaanse het startschot voor een uniekjeugdproject: de "Kids Side". Het bestuur ervan, be staande uit voorzitter Stephanie van Gulik (11), Wilfred de Rooy (10), Claire van Elsacker (8) en Jo han Swanen (11) maakte bij deze gelegenheid meteen zijn televi- siedebuut - TV8 en Tilburg TV maakten opnames - en door stond deze vuurdoop met glans. Het doel van de Kids Side is het stadion voor kinderen klantvrien delijk en veilig te maken. Dat ge beurt door de jeugd een eigen vak te geven, allerlei activiteiten te ontplooien en vooral ook goed Frank Brugel, de tweede keeper en tevens keeperstrainer, werd uitgeschakeld dooreen nierinfec- tie. Derde keeper Martijn Besse- Ajax De MW'er komt oorspronkelijk uit de Ajax-jeugd en maakte drie link, tegenwoordig reserve bij De Graafschap, scheurde in een wedstrijd zijn enkelbanden af. 'Binnen een week zat ik ineens merte maken met ander voetbal. 'MW is toch vaak genoodzaakt degradatie voetbal te spelen. We op de bank, het kan dus snel gaan. Ik speelde dat seizoen al leen de competitiewedstrijd te gen PSV, maar sindsdien ben ik niet meer uit de selectie wegge weest.' Joop Hiele Tot aan het begin van het vorige seizoen streed Van Fessem samen met Roland Jansen en Kris Mam- paey om de plaats van eerste keeper. Sinds de komst van trai ner Adriaanse lijkt hij nu verze kerd van een basisplaats. 'Ik ben constanter gaan keepen en heb minder last van pieken en dalen. Ik wissel niet meer zo vaak goede wedstrijden af met slechte. Mijn niveau wordt ook steeds hoger en dat is mede te danken aan Joop Hiele. Het is jammer dat hij naar PSV vertrekt, want je kunt een hoop van hem leren.' Ook voor Adriaanse heeft Van Fessem een goed woordje over. 'Adriaan se heeft een hele goede visie op het voetbal. Hij weet van een se lectie een heel goed elftal te sme den. Door zijn manier van trainen weet het elftal altijd net iets meer te geven dan de tegenstander. We presteren nu al twee jaar heel erg goed en dat is de verdienste van Adriaanse, dat lijkt me duide lijk. Als je twee jaar op rij Euro pees voetbal haalt, mag je de trai ner toch ook wel e.en complimentje geven I Corné Dalebout een leerzame tussenstop gezien, maar ik wil me zelf ook op een hoger niveau bewijzen.' Attractief Er was belangstelling voor hem van meerdere clubs, maar uitein delijk koos hij voor Willem II. 'De ring van Stephanie de persverte genwoordigers weten dat er met hen niet te spotten viel. 'Geloof maar dat we onze stem zullen la ten horen', deelden zij vol over tuiging mee. Zij zitten boordevol prachtige ideeën en zouden die club te kiezen.' Landzaat wil zich volgend seizoen dolgraag bewijzen, maar hij be seft dat het nog moeilijk zal wor den om een basisplaats te verove ren. 'Ik ben vooral gehaald voor het middenveld, maar er zijn meer posities waar ik uit de voe- enorm, want dit team draait ge woon supergoed. Een trainer zou natuurlijk gek zijn als hij spelers eruit gaat halen die goed voetbal len. Wat dat betreft, heeft Adri- maken. Mijn techniek en inzicht zijn mijn sterkste kanten. Ik hoop laten zien. Ik kijk uit naar het nieuwe seizoen en kom met het volste vertrouwen naar Willem II.' Katja van der Linden zoiets tijd nodig heeft. Niettemin is een aantal plannen al uitgekris talliseerd. De Coninck: 'De kinde ren worden geschminkt voor de wedstrijd, kunnen rekenen op een spreekbeurtpakketen krijgen een vrolijke krant. Ook worden er spelmiddagen onder leiding van Co Adriaanse en de spelers geor ganiseerd.' Aan het krachtdadige stuur valt echter af te leiden dat er nog veel meer in het vat zit. Hein Wilsens De supporter die op bijgaande foto omcirkeld is, zal tijdens de wedstrijd Willeen II - MW uitge roepen worden tot 'supporter van de week'. De supporter van de week krijgt een mooie plaats op de hoofdtri bune en ontvangt een rondlei ding door het stadion, een blij vend aandenken en een uitnodiging voor het bijwonen van een busreis van de suppor- te belangen voor Willem II op het spel staan. Wilt u dat meemaken dan kunt u tot vier dagen voor de wedstrijd een buskaart kopen bij de supporters service unit. Daar AUTOMOBIEL BEDRIJF treebiljet. De supporters service unit is geopend van maandag t/m tersclub. Bovendien mag de sup porter samen met een speler naar keuze of trainer/coach Co Adri aanse op de foto. Deze blijvende herinnering wordt aangeboden door Fotoburo A. Damen. De ge lukkige kan zijn toegangskaart afhalen aan het loket inlichtingen en wordt vervolgens een half uur voor aanvang van de wedstrijd verwacht bij de administratie van Willem II. Willem II en Joris Mathijsen (19) zijn een nieuwe vijfjarige verbin tenis aangegaan. De Goirlenaar en kersverse jeugdinternational, afkomstig uit de eigen jeugdop leiding, maak vanaf volgend sei zoen definitief deel uit van de eerste selectie. De Willem ll-dubwinkel heeft voor de wedstrijd tegen MW een acryl shawl in de aanbieding van Fl 12,50 voor slechts Fl 9,95. (Op deze speciale aanbiedingsprijs is geen Seizoen Club Card korting meer van toepassing). De openingstijden van de clubwin- kel zijn: maandag t/m vrijdag van 14.00 uur tot 19.30 uur en zater dag van 11.00 uur tot 14.00 uur en tijdens de thuiswedstrijden van Willem II. Dan zijn ook de verkoop punten bij vak B en M geopend. gesp, gew. gel. verl. 1- 0 2- 2 0-1 2-2 1- 2 0-2 2- 1 2- 0 1-0 3- 0 1-0 keeper meer dan van Willem II fbij Longa. De 23- cteerd voor Jong- een contract tot 1 Thuis 0-0 3-3 5-2 3-3 3- 1 2-2 4- 3 4-2 2-0 Uit 2-2 0-0 2-4 2-3 2-0 1- 0 4-1 2- 2 3- 1 Kapelmeesterlaan 112a 013-4561 0-1 0-0 1-0 1- 0 2- 0 denkbare combinatie Sportprijzen van SPOREL Subaru FORESTER 2.0 AWD vanaf 49.995,- ijn' IN: Wesley heeft een nieuw spandoek. Het 22 meter lange spandoek met de tekst 'Hup Willem II stoere kerels. Veel succes Wesley' was nodig aan vervanging toe. Vitek Totaal Reclame, GMR Pro motions, Technoprint, Clear Touch Schoonmaakdiensten en Golfcentrum 'Vossehole' die deel uitmaken van de Willem II- sfeersponsors sloegen de handen ineen en bezorgden Wesley dit prachtige cadeau. (Stokhasselt) Tilburg >1199 voor Uw sportvrienden iwmarkt Big Boss rt in Goirle vanaf lensen bekend zal ingrijk" meent de Tevens laat hij ns het bezoek van ;een verkoop zal foto's kunnen op ig Boss in Goirle Bij de wedstrijd tegen MW komt Van Fessem een aantal bekenden ling aan het begin van dit seizoen tegen uit de tijd dat hij voor Jong Oranje speelde. 'Danny Landzaat, die volgend seizoen naar Willem II komt, is een belangrijke speler van MW en die kan zeker goed voetballen. Trainer Koevermans ken ik vooral van het WK onder 21dat vorig jaar in Roemenië werd gehouden. Hij is een heel 1967-1968 1955- 1956 1956- 1957 1958- 1959 1959- 1960 1960- 1961 1961- 1962 1962- 1963 1965- 1966 1966- 1967 1976- 1977 1977- 1978 1979- 1980 1980- 1981 1981- 1982 1986-1987 1988- 1989 1989- 1990 1990- 1991 1991- 1992 1992- 1993 1993- 1994 1994- 1995 1997- 1998 1998- 1999 Sinds januari van dit jaar kijkt hij niet alleen hoe MW er voor staat, maar blikt hij automatisch ook gelijk naar het linkerrijtje van Studio Sport om te zien hoe zijn nieuwe club het doet. Nu de Champions League steeds meer in zicht komt en Europees voetbal vrijwel zeker is voor Willem II volgt hij de stand nog frequenter. De wedstrijd van zaterdag is niet de meest bijzon dere van het seizoen, maar voor Danny Landzaat heeft de avond wel degelijk een extra tintje. een goed gevoel. Ze spelen ge woon goed, verzorgd voetbal en ze zijn aanvallend ingesteld. Dat doen ze nu al twee seizoenen lang. Bovendien zit Europees voet- hebben best een goede ploeg die bal er dik in en is er zelfs kans op de Champions League. Dus voor mij is het een club waar ik graag voor wil voetballen.' te luisteren naar de wensen en de door één grote rood-wit-blauwe opvattingen van de jonge sup porters. Het bestuur van de Kids Side wacht dus een hoop werk. Volgens Alex de Coninck, direc teur Commerciële Zaken, krijgt het bestuur bij zijn activiteiten ook verregaande bevoegdheden. Dat mag uniek worden genoemd in de Nederlandse voetbalwereld. Ambassadeurs Voetbal is vooruitzien. Niet alleen op het veld maar ook daarbuiten en niet alleen in periodes waarin het de club sportief naar den vle ze gaat, maar ook als eens wat mindere tijden aanbreken. Het is daarom essentieel de jeugd blij vend warm te krijgen en te hou den voor de tricolores. Co Adri aanse verwoordde het zo: 'Het is de bedoeling dat het stadion in het vervolg wordt opgefleurd was het behalen van de vijfde of vierde plaats op de ranglijst en ons zo te plaatsen voor Europees voetbal. Het is eigenlijk al mooi genoeg als we dat halen. Als we Champions League willen spelen dan moeten we in elke geval blij ven winnen. Ook van clubs als MW, waarvan veel mensen nu al gedreven trainer die altijd bezig is denken; "dat doet Willem II wel even"' Hij is 23 jaar oud en al aan zijn vijfde seizoen bezig als keeper bij Willem II. Onder Co Adriaanse lijkt hij nu eindelijk een vaste basisplaats verworven te hebben. Keeper Jim van Fessem over de aankomende wedstrijd tegen MW. we altijd aanvallend voetbal en gaan we voor de winst. Tegen Fessem voorzichtig over het even- wie of waar we ook spelen.' tueel bereiken van Champions League voetbal. 'Onze doelstel- kindermassa. Aangevoerd door een duidelijk herkenbare mascot te zorgt de Kids Side dan ook voor een unieke sfeer op de tribu ne. En daar profiteert iedereen van. We kunnen dan ook met recht spreken van een ambassa- deursfunctie voor de Kids Side. Een ware promotie van het voet bal voor en door kinderen. Wil lem II is ervan overtuigd met de Kids Side een voortrekkersrol te vervullen in de Nederlandse voet balwereld. We leggen met deze jeugdcampagne het fundament voor een veilig voetbalproduct nu liever nog vandaag dan morgen en inde toekomst.' Stem Het jongste voetbalbestuur van Nederland heeft er zin in, dat werd snel duidelijk. In koor lieten de bestuursleden onder aanvoe- tijd was dat geen extra réden om voor Tricolores te tekenen. 'Mijn dat ik die ook op dit niveau kan samenwerking met Adriaanse was in die tijd altijd prima, maar het is voor mij geen reden om al leen op grond daarvan voor een gerealiseerd zien. Maar zoals het een volwaardig bestuur betaamt, beseffen Stephanie, Wilfred, Clai- eerste optreden van het jeugdbe- re en Johan dat besturen vooral een kwestie van zorgvuldig plan nen en organiseren is en dat Op zondag 16 mei speelt Willem II kunt u ook terecht voor uw en- in Leeuwarden de laatste uitwed strijd van het seizoen tegen Cam buur. Een wedstrijd waarin er gro- vrijdag van 14.00 uur tot 19.30 uur en op zaterdag van 11.00 uur tot 14.00 uur. Wij verwijzen u voor actuele informatie naar pagi na 673/2 van teletekst. iger CE POWER rust met olie denkbore xdusief vormgegeven AEG prijs 349.- w.- Foto: Fotoburo A. Damen U Prepaid tahfoon Pockatline Swing Hiermee loopt u bellend dewnkelut Geen abonnement en geen regtstrahe' Mei beltegoed en vooi moeder nog eens 100 belmmuten* extra Statistische feiten Willem II - MW II E |f If E D Q KORVELSEWEG 99, TILBURG ULl\l\LrlÜ TEL. 013-5355575 Radio Paloma Willem II Club show Vanavond is tussen zeven en negen uur weer een prominen te Willem ll'er te gast bij Radio Paloma in De Willem II Club Show. De presentatie van deze interactieve radio talkshow is in handen van Katja van der Lin den. De telefoon is een belang rijk onderdeel van het 'live' pro gramma. Luisteraars kunnen bellen naar de studio om de gast vragen te stellen of om mee te doen aan een spelletje, waarmee kaarten voor de ko mende wedstrijd te vyinnen zijn. Radio Paloma is te vinden op de frequentie 106 FM. Radio Palo ma is telefonisch bereikbaar via het nummer 00-3214659192. '26) speelde in zijn >ens speelde hij bij tz (fra). Bij Willem ddels alweer 21 in 16 doelpunten heeft bij Willem II 23 12 9 2 doelsal. 48-30 26-41 jaar geleden de overstap naar MW. 'Ik was uitgeleerd bij Ajax. Ik maakte geen kans op een plek bij de A-selectie. Na twee seizoe nen in het tweede te hebben ge speeld, merkte ik dat ik stil bleef staan. Ik vond het voor mijn ont wikkeling dan ook beter om naar MW te vertrekken.' Bij de Maast- club liet heel duidelijk merken dat ten kan. De concurrentie is richtse club kreeg de Amsterdam- ze me graag wilde hebben. Dat gaf voor mij de doorslag en na tuurlijk het attractieve voetbal. Er is hier meer kwaliteit en voor mij is het een verademing om hier te mogen spelen.' Hoewel hij trainer aanse soms moeilijke keuzes te lastig kan maken, maar toch moe- Adriaanse nog kent uit zijn Ajax- ten we te vaak achteruit voetbal len, waardoor we te weinig aan ons eigen spel toekomen.' Het was voor hem een reden om zijn sterk verbeterde contract niet te verlengen. 'Ik heb MW altijd als I Ttaua «Ie «nnda. en met voetbal. De wedstrijd tegen MW zal moeilijk worden want het is een lastig ploegje dat vrij Oude bekenden verdedigend speelt. Het is zeker in de uitwedstrijd tegen MW had geen slechte club. Willem II echter de grootste moeite met de Limburgers. Van Debuut Fessem: 'Met het oog op het toen Van Fessem begon zijn carrière bij naderende UEFA-cup duel tegen Betis Sevilla, hadden we besloten om tegen MW verdedigend te spelen. We kwamen echter op een 1 -0 achterstand door een pe- A-jeugd en het tweede elftal. Op nalty. Toen moesten we wel gaan mijn achttiende mocht ik al mee aanvallen en maakten we uitein- trainen met het eerste elftal. Ik delijk nog gelijk door een gelukki- had het toen behoorlijk druk ge klutsbal. Het was de enige wedstrijd waarvan we afgespro ken hadden om voor één punt te gaan. Normaal gesproken spelen Willem 11-2 kampioen Het 2e elftal van Willem II is kampioen geworden van de reserve eerste divisie A. Het team dat bestaat uit een mix van jeugdige talenten en eer ste selectiespelers promoveert daardoor naar de reserve ere divisie. Ook de C1 jeugd is kampioen en strijdt momenteel met vijf andere regiokampioenen voor de landstitel waarvan de finale op 5 juni wordt gehouden tijdens de landelijke Shell-jeugddag in het Willem II sta dion. 1.— [Sr;

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1999 | | pagina 9