IT ri ■n «25 Tiwos: meer seniorenwoningen in huursector bouwen Vijf genomineerden voor Mundial Award klin oint Landelijke Fietsdag I Ruim 1 miljoen gulden voor Praktijkleerbedrijf I I I I EDER ik van 1 OM 4738 MEUBELHUIS ent. Studie naar verruiming Wilhelminakanaal vertraagd Circus Royal viert ook in Tilburg feest ALTIJD RIJK OPHEFFINGS UITVERKOOP DE TOTALE VOORRAAD WORDT UITVERKOCHT VOOR DE HELFT VAN DE PRIJS!! Donderdag 6 mei 1999pagina 3 DE TILBURGSE KOERIER 1999 pagina 2 Gemeente en BZW schrijven boze brief aan Rijkswaterstaat Het trapeze-nummer van Eva Garcia vormt één van de hoogtepunten. Nieuw programma in 'reizend theater’ bouwbeslag Start onkruid borstelen en branden Vervolg van pag 1 laan,’ je-Na Scholing voor bijna 600 langdurig werklozen beiaard-excursie Incl.alle ipparatuur Kom snel, zoek uit en profiteer luknecht KEUKEN (van onze bestaande voorraad) Oosterse schoonheid voor betaalbare prijzen zondag open! Werk in Heuvelstraat Postkantoor Berkel-Enschot verhuist Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.00 uur Zaterdag van 9.00 uur tot 12.00 uur Bijzondere ideeën in bouwbeslag Exclusiviteit in deurkrukken knoppen meubelbeslag voordeurbeslag garderobes sanitaire accessoires i, mijn Kapt. Hatterasstraat 23, 5015 BB Tilburg Tel. 013 536 00 96. Fax. 013 535 35 54 RONDOM HART VAN BRABANT /en' 1-04. Het 0 uur open en lUteerde Staten van de j hebben i over te maken i Oosterse en Perzische tapijten Piusplein 40 TILBURG Tel. 536 52 66 Voorheen Con Verdonck dagmiddag RCHITECT i tuinschets ojecten prijs op club! club! dekc filosofische lezing In het voorjaar van 1999 organiseert de Faculteit der Wijsbegeerte van de Ka tholieke Universiteit Brabant in Til- Verhuurbedrijf mag tijdelijk op openbare weg parkeren Veel wagens van at Johan Melissantaanc r den tot op heden geparkeerd op 1.. rein op de hoek Spoorlaan/Enth m piloot (FMS). N ze als arts naar Tanzania. er met een Tanzaniaan. iding bleef ze in Afri- i of ze het als alleen- BEZOEK-TIP Kom op weekdagen meer aandacht, minder drukte. dit werk i het deel rstraattotde ihuis aan de Piushave bhuis is dan om 11.00 coffie staat klaar. zorg en betrok maken met al diegenen &r zijn van het conflict in besluit tot schenking van teerde Staten heeft de unanie- imming van de statencommis- siona- sraad) en ie Zonne- volgende week zijn tenten op burg. Onder het motto Ouderwets la chend naar het nieuwe millennium wordt dan het vernieuwde program ma 1999 gepresenteerd. In een nieuwe circustent, die eerder het predikaat “reizend theater” ver dient. De bekende circusfamilie Teuteberg introduceert van 11 toten met 13 mei weer een selectie hoog staande acts uit binnen- en buiten land. n projec t in deze planning eerst de haalbaarheid aan- modern en klassiek in messing chroom RVS kristal hout LEUK WONEN VOOR WEINIG GELD Ga dan eens kijken bij die heeft 500 m2 boordevol kwaliteitsmeubelen voor belachelijk lage prijzen. Voor in- en verkoop van gebruikte meubelen Korvelseweg 159 TILBURG Tel. 013/5359858 opvang van u vluchtelinger ken. De dag r men vinge een kleine staande fabriek en toverden deze om tot een opvangkamp voor 300 vluchte lingen. De fabriek is één van de vier opvangkampen die het echtpaar met Kerken in Actie heeft opgezet. tpaar Wilma en Joost van den :rtrok vijfjaar geleden met hun kinderen naar Albanië. Daar startte ze' een landbouwproject voor Kerken in Actie. Door de oorlog in Kosovo; kwam dit in maart stil te liggen. Wilma en Joost besloten hulp te bieden bij de nnvano van de duizenden Kosovaarse: m die naar Albanië uitwe- j na de eerste NAVO bom- gen ze 250 vluchtelingen op in ie kerk. Ze huurden een leeg- JR-810Ö (Longueville). Design Product Development.Verhaert Consultancies n.v. Absolute ontspanning aan comfortabele prijzen. Onze comfortabele prijzen geven u de ruimte om-zorgeloos weg te zinken in onze sofa's. De JR-8100 (Longueville) en de JR-2700 plooien zich naar uw wensen dankzij hun flexibele armleggers. Zo transformeert u de JR-8100 van een éénzit in een chaise longue. De armleggers van de JR-2700 kunt u omhoogklappen tot een gezellig zithoekje. Beniet dankzij onze exclusieve kortingen op deze 2 modellen van de zuiverste vorm van ontspannen, van 15 april tot en met 15 juni. JR-2700: sofa laag 170 cm in leder vanaf 4.298,- i.p.v. 5.090,- JR-8100 (Longueville): sofa mobiel 175 cm in leder vanaf 5.198,- i.p.v. 6.185,- .„aai. uv ijzing ‘Tussen Mitterand u. Clinton: over het onderscheid Open- baar/Privaat in de Europese traditie door prof.dr. E. Bems op het programma. Vrouwenbesnijdenis Waris Dirie het Somalische/Engelse fotomodel zet zich als ambassadeur van de Verenigde Naties in tegen vrou wenbesnijdenis. Zelf is Waris besne den toen ze vijf jaar oud was. Haar ou dere zusje overleed aan de gevolgen Op dertienjarige nadat ze uitgehu wden. Daar werd Opmerkelijk is volgens Tiwos dat on der de gegadigden ook dertien belang stellenden waren, die hun woning wil len verkopen om (weer) van een woningcorporatie te huren. Door de vele aanmeldingen voelt de corporatie zich gesterkt in haar opvatting dat er ruimte gecreëerd moet worden om in Voorstellingen Circus Royal geeft in Tilburg voorstel lingen op: 11 mei, 16.30 en 19.30 uur 12 mei, 15.00 en 19.30 uur 13 mei, 13.00 en 16.30 uur Het circus is volgende week te vinden op evenemententerrein ‘t Laar in Til burg. Kaarten zijn in de voorverkoop onder meer te koop bij de VVV Tilburg aan het Stadhuisplein 128 streerd. ‘s Middags is er een rondlei- J:“~Ht beiaard museum in Asten. en vervoer (20,- p.p. In- .iviiuiigen én opgave: mr. L. Simons 4682830) of ir. W. Hulsbergen ingssamenwerking reikt donder- van Festival Mundial 1999 de Mun- iiu ui „.menwerking met de KRO-omroepgidsen TV 's is het dit jaar mogelijk om de Award-winnaar met een Iden te belonen. De Mundial-KRO Award is bestemd misatie die zich het afgelopen jaar op een bijzonde- voor mensenrechten, internationale samenwerking Tijzondere mensen dus, met een geweldige "drive" in. Soms met gevaar voor eigen leven. De 10.000 gulden wordt door de winnaar aan een goed doel geschonken. De winnaar zelf krijgt een bronzen kunstwerk, vervaardigd door Ousmane Gandema uit West-Afrikaanse Burkina Faso. Op dinsdag 11 mei gaat het postkan toor in Berkel-Enschot verhuizen naar de Brunawinkel (Eikenbosch 40-41). Op de nieuwe locatie is er geen loket, maar een open balie waar alle diensten en producten van de Postbank en PTT - Post verkrijgbaar zijn. Er worden ook strippenkaarten, abonnementen open baar vervoer en telefoonkaarten ver- kocht en zijn er de folders van Postbus 51 verkrijgbaar. Ook de giromaat zal. ...i in het verlengde van zijn be- worden verplaatst naar de nieuwe lo- ~'S tandarts. catie. Op dinsdag 11 mei is het post eerde daarbij met name een be- kantoor geslotén in verband met de ijke bijdrage als bestuurder of verhuizing. ontmoetingsavond bisexuelen tie, bijv een dierenparkje, speelwei des, een bloementuin en een vijver die is aangelegd als visvijver voor minder- yaliden. Door exotische eiken en es doorns valt het park erg op, ook is er een grote collectie inheemse bomen en struiken. Een zeldzaamheid is zeker de zakdoekenboom. Aanvang: 10.00 uur. Startplaats: ingang park aan de Sweel- incklaan tussen de twee flats bij de Van Anrooylaan. provincie besloten z.w.w0 gulden over te maken op giro 555 voor de slachtoffers en vluchtelin gen uit Kosovo. Met de schenking wil het provinciebe- stuur tevens haar zorg en betrokken heid kenbaar n die slachtoffer Kosovo. Het I Gedepute stel-van Delft, sje voor algemene en bestuurlijke aan- 1, Udenhout, gelegenheden. ihet vernieuwde) gepresenteerd, ircustent, iredikaat “reizend ut. De bekende erg introduceert mei weer een e acts uit binne Er is een grote vraag naar seniorenwoningen in de huurkiasse rond de 700 gulden per maand. En er valt, zij het voorzichtig, een beweging waar te ne men van de koopsector naar de huursector. Dat concludeert woningcorpo ratie Tiwos uit de grote belangstelling voor de 48 seniorenwoningen die op het voormalige terrein van de Angela Mavo aan de Albertus Magnusstraat gebouwd worden. De onderwijsinstellingen zijn de An nie van Dierenschool, het ROC, de So- lidariteitswerkplaats en de Stichting LeerWerkplaatsen. Hoewel het PLB vorig jaar goed ge werkt heeft bij het bereiken van de doelgroep, is het toeleiden naar werk minder goed verlopen: van 1304 werk lozen zijn er742 naar werk toegeleid In principe zijn alle beroepsrichtingen in het PLB vertegenwoordigd. Ook dit jaar zullen Arbeidsvoorziening en ge meente gezamenlijk inkopen bij het PLB. Tussen de 550 tot 600 Tilburgse langdurig werklozen in uitkering zul len van het PLB gebruik kunnen ma ken. Daarvoor zal het PLB met circa 700 mensen een eerste gesprek voeren. De bedoeling is dat tussen de 60 en 80 procent van de cursisten na afloop perkte gebr werk krijgen of naar een vervolgoplei- eindresulta bestaande wijken seniorenwoningen te bouwen. Tiwos zal daarom haar oude plan voor nieuwbouw van senioren woningen aan bijvoorbeeld de Krui- denlaan weer uit de kast halen. Het aantal reacties voor de woningen aan de Albertus Magnusstraat overtreft alle verwachtingen. Inmiddels hebben Maandag starten de borstelmachines iet ceptrum en werken van daaruit iting de ringbanen. Daarna komen buitenwijken, Berkel-Enschot en de industriegebieden, aan de beurt. Het is moeilijk precies aan te geven wanneer de borstelmachines waar zullen ko men. Weeromstandigheden, druk ver keer, bereikbaarheid en technische sto ringen kunnen dat beïnvloeden. terst; jaarg ring.De Vërkennings kanaal is in mei 1996 was één van de eerste 1 studie zo uitgebreid is gema ms van Tdburg tot door ook toen al vertraging ven Loven staat al Naeen politieke lang op het wenslijstje van ge- 1996 besloot nte en bedrijfsleven. Het kanaal Wilhelminakar naar verschee voor de 1 i opgeno- tijdsplan suitgaven werkte p t Meerja- kwartaal en kennismakingsrit mc ‘t motorrijerke MC ‘t Motorrijerke is een motortoer- club die dikwijls toerritten voor haar leden organiseert. Om motorrijders, die geen lid zijn van deze club, te laten proeven aan het fenomeen ‘toerrit’ is er elk jaar een kennismakingsrit van on geveer 90 kilometer, waarbij belang stellenden gratis kunnen meerijden. Dit jaar is de kennismakingsrit op zon dag 9 mei. Vertrek om 12.00 uur bij het I Heb je als man of vrouw (ontluikende) bisexuele gevoelens en zou je graag op een leuke manier gelijkgestemden wil len ontmoeten, dan is de “ho/bi-avond” op elke le donderdag van de maand misschien iets voor jou. Man, vrouw, jong en oud worden van harte uitgeno digd op donderdag 6 mei a.s. in bar/dis- co My Way. Homo/lesbisch en bi- vriendelijk? Ook prima. Vanaf 21.15 uur ben je welkom in de Leonard van Veghelstraat 1. Voor meer info, ook over een gespreksgroep: tel 5343405; Jos, Ton en Judith. TILBURGSEWEG 64 (slaapwinkel) Zandkuilstraat 23 (woonwinkel) POPPEL-BELGIË Alle dagen open van 10 tot 19 uur. Zaterdag en zondag open van 10 tot 18 uur. Dinsdag gesloten. i-P^°0nXdendoags’ vetzotgav Bewoners van straten waar een bor stelmachines aan het werk is, wordt verzochthun auto’s tijdelijk ergens an ders te parkeren. Dat maakt het werk eenvoudiger en zo- kan er ook meer onkruid worden ver-’ wijderd. Het onkruid dat wordt gebor steld wordt door veegmachines van het BAT verzameld en afgevoerd. In 1977 ging Ze trouwde i Ooknahaarscheic ka en wilde zien staande vrouw ook zou redden. Nu coördineert ze medische projecten. FMS is één van die projecten en ze be-; zoekt als arts afgelegen gezondheids- posten. Meer dan een miljoen Masaai is aangewezen op de diensten van FMS. Ze zouden anders dagenlang moeten lopen om een ziekenhuis te be reiken. Het echtpa! Heegvertrc kinder- De optredens van het clownsduo Los Gino’s lopen als een rode draad door het programma. De clowns laten jong en oud ongetwijfeld schateren van het lachen. Het programma laat verder jongleren en fantastische acrobatiek zien in verschillende hoedanigheden. In de piste en in de lucht. gebruikt gereedschap De Tilburgse ontwikkelingshulp-or- ganisatie Vraag en Aanbod Internatio naal werkt sinds kort samen met de Stichting Tilburg-Polen Oost-Euro- pacentrum. De Polenstichting zamelt al sinds jaar en dag ondermeer met suc ces kleding in voor diverse Oost-Euro- pese landen. Dit doet zij iedere zater dag- en maandagochtend van 9.00-13.00 uur op haar adres Goirke- straat 133. Vanaf 8 mei kunt u daar op genoemde dagen voortaan ook uw ge bruikt gereedschap inleveren. Vraaf en Aanbod Internationaal laat dit gereed schap opknappen in één van de 27 bij haar aangesloten solidariteitswerk- plaatsen en stuurt het vervolgens op aanvraag naar een Derde Wereldland. Behalve j> hoefte aan naai transistorradio's, rolstoelen, polskruk- ken, lappen stof, matrixprinters (geen computers), pennen, potloden en papier. dansen in deypelaer Op vrijdag 7 mei is er weer een gezel lige dans- en ontmoetingsavond voor _..K.-)aren en alleenstaanden van 18 er in wijkcentrum De Ypel- istraat 10 in Tilburg. De avond duurt van 20.00 tot 01.00 uur. In de gezamenlijke brief aan directie Noord-Brabant van Rijkswaterstaat wordt er op aangedrongen verdere ver traging zoveel mogelijk te beperken. Verder wordt Rijkswaterstaat om een bindend tijdschema voor de Projectno- ta gevraagd. Overigens heeft het rijk voorlopig al 100 miljoen gulden gereserveerd voor het Wilhelminakanaal in Tilburg in de periode na 2003. Hoewel de minister hierover nog een definitief besluit moet nemen, is deze reservering toch een positief signaal, vindt de gemeente. Minister Eveline Herfkens van Ontwik dag 3 juni tijdens de officiële opening dial-KRO Award uit. In samenwerkir Studio en Mikro-gids i prijs van 10.000 guld voor een persoon of organis re manier heeft ingezet voo; en/of vrede en veiligheid. Bi, om de wereld te verbeteren. Politieke lobby De verruiming van het Wilhelminaka naal van de westgrens van Tilburg tot en met industriehave heel li meent valt onder verantwoordelijkheid van het rijk. Aanpassingen hieraan komen dan ook in principe voor rekening van het rijk en dienen te worden r - men in de planning van rijkst voor verkeer en vervoer: het renprogramma Infrastructuur Transport (MIT). Voordat een proje komt, moet£vi.„ v rarisch ondernemen. Deze boeren en tuinders hebben duurzaam produceren hoog in het vaandel staan en laten graag zien hoe zij rekening houden met natuur, milieu en landschap. En wat er bij komt kijken om als boer of tuinder te produceren voorde wereldmarkt. Ie dereen is die dag welkom op de deel nemende bedrijven, die te herkennen zijn aan de richtingaanwijzers met de tekst ‘Welkom’ en hetlogo ‘Onderne mers van Nature’. De Tilburgse tocht komt langs de rund veehouderij van de familie Bierkens aan de Zandstraat in Moergestel; van uit Hilvarenbeek komen de fietsers langs het melkveebedrijf van Weiner Gerritsen aan de Prins Hendriklaan 4 in Esbeek. Van de melk die de koeien produceren wordt ijs gemaakt. Er is ook een minicamping. Voor wie ergens anders wil gaan fiet sen: informatie over startpunten in de rest van Nederland is telefonisch op te vragen bij de Landelijke Fietsdag. In folijn: 070-3141460. Meer informatie vindt u op internet: www.lekkerweg.nl. Kwaliteits verwijzingen Vorig jaar zijn 200 mensen, soms zelfs al voor aanvang van een traject, uitge vallen. Ook de rendementen van de verwijzing en de uitstroom zijn te laag, vindt de gemeente. Daarom moeten het Arbeidsbureau en de sector Sociale Zaken zowel de kwa liteit van de verwijzing als de bewa king van de verwijzing en het traject verbeteren. Ook zal het PLB er voor moeten zorgen dat meer mensen hun scholing afronden en daarna werk krij gen. Uit de resultaten over vorig jaar kan verder geconcludeerd worden dat te weinig werklozen meerdere cursussen naast of achter elkaar volgen. Van de cursussen ‘Algemeen onder steunend’ (toetsen Nederlands, reke nen, motivatietrainingen, diagnosti sche instrumenten e.d.). is vorig jaar nauwelijks gebruik gemaakt. Dit be- bruik heeft waarschijnlijk het vmui^ultaat negatief beïnvloed. Deze week is de afdeling Cultuurtechniek van de gemeente weer begonnen met het borstelen en branden van onkruid van straten en trottoirs. Deze mi lieuvriendelijke manier van onkruid verwijderen past de gemeente Tilburg al geruime tijd toe. Op die plaatsen waar de borstelmachines moeilijker kun nen komen, wordt het onkruid weggebrand. Ook direct tegen gevels en erf- afscheidingen wordt niet geborsteld om beschadigingen te voorkomen. Op die plekken zullen de bewoners zelf het onkruid moeten verwijderen. De gemeente Tilburg en kring Midden-Brabant van de Brabants Zeeuwse getoond worden in een Verkennings- Werkgevers (BZW) hebben in een brief aan Rijkswaterstaat hun onvrede studie. Bij een positieve uitkomst hier- uitgesproken over een nieuwe vertraging inde studie naar de verruiming van wordt het project dan verder uitge- van het Wilhelminakanaal. De vertraging wordt vooral veroorzaakt door werkt in de zgn. Planfase. Onderdeel een nieuwe methode om de kosten beter inzichtelijk te maken. Tilburg is met van deze uitwerking is het maken van het Wilhelminakanaal landelijk test-project voor deze methode en dat kost een kostenraming. Na deze studie extra voorbereidingstijd. Een te lange voorbereidingstijd houdt ook het ri- sico in dat de onderzoeksgegevens voor de studie gedateerd raken, stelt de gemeente. In de week van 6 april zijn de werk zaamheden voor de herinrichting van de binnenstad gestart. De nutsbedrij ven zijn in de Juliana van Stolberg- straat begonnen met hun werkzaamhe den aan kabeLen leidingen voor waterleiding, elêctra ên gas, centrale antenne, PTT en riolering. In de week van 10 mei gaat verder in de Heuvelstraat, in van de Juliana van Stolbergs V&D/Hema. Er wordt gewerkt vanaf de kant van de Heuvel richting V&D. De werkzaam heden nemen ongeveer vijf weken in beslag. Tijdens de werkzaamheden wordt de bereikbaarheid van bedrijven en winkels voor bezoekend publiek ge garandeerd. Waar nodig worden bijvoorbeeld loopbruggen geplaatst. De bereikbaar heid voor leveranciers is in deze perio de beperkt, maar er zijn omleidings- routes. Goed doel ANWB en VVV organiseren de Lan delijke Fietsdag jaarlijks op de tweede zaterdag in mei. Zij werken dit jaar sa men met Tros, Nederlandse Hartstich ting, ‘Ondernemers van Nature’ -de boeren en tuinders die dit jaar langs de routes open dag houden- en het Pro jectbureau Duurzame Energie -dat tekst en uitleg geeft bij opengestelde windtribunes. Een deel van de op brengst van de routeverkoop is be stemd voorde Hartenark. Dit congres en conferentiecentrum van de Neder landse hartstichting ligt in de bossen bij Bilthoven. Kinderen met een aan geboren hartafwijking, ouders, broer tjes en zusjes kunnen hier genieten van een geheel verzorgde en aangepaste vakantie. Tijdens de Landelijke Fietsdag is het I publiek van harte welkom bij een klei ne tweehonderd gastvrije boeren en tuinders. Deze Ondernemers van Na ture zetten de deuren wijd open en gaan de dialoog aan met de fietsers over ag- gaan. De totale kosten voor het i bedragen 4,3 miljoen gulden; bij na 2 miljoen komt van het Europees Sociaal Fonds, 1,2 miljoen van Ar beidsvoorziening en de rest dus van de gemeente. Parkeerverbod in Bisschop Zwijsenstraat Vorig jaar is in de Bisschop Zwijsen straat eenrichtingsverkeer ingesteld erï er zijn aan beide zijden van de weg fietsstroken gemarkeerd. Sindsdien is er sprake van overlast door geparkeer de auto’s op het trottoir en op de fiets stroken. De bewoners uit het gedeelte van de straat tussen Paleisring en krui sing Varkensmarkt/Primus van Gils- straat vinden dit een onveilige situatie. Het is gebleken dat het merendeel van de geparkeerde auto’s afkomstig is van mensen die niet in de straat wonen of werken. Zij hebben immers een ver gunning om in de directe omgeving te parkeren. Om het fietsverkeer te bevorderen en een goede doorstroming van het auto verkeer en openbaar vervoer te waar borgen, neemt het college van B en W binnenkort het besluit een parkeerver bod in te stellen. Dit betreft het gedeel te Bisschop Zwijsenstraat (begin Pa leisring) tot de kruising Primus van Gilsstraat/V arkensmarkt. Uit onderzoek is gebleken dat bij gara gebedrijf Toepoel geen extra parkeer plaatsen gerealiseerd kunnen worden. Het trottoir daar is breder dan in de rest van de straat, maar bij de aanleg van parkeervakken zou er slechts 75 centi meter overblijven voor voetgangers. Dit is onvoldoende, steltde gemeente. burg weer een aantal filosofische le zingen, die voor een breed publiek toe- ding in het beia gankelijk zijn. Doel van deze lezingen Kosten bij eiger is ook niet filosofisch ingewijden ken- lichtingen én o] nis te laten maken met belangrijke filo- (tel. 4682830) sofische thema’s en problemen en hen (5051980). een indruk te geven van het onderzoek dat aan de Faculteit der Wijsbegeerte op dit terrein wordt verricht. De lezin gen vinden plaats op de campus van de KUB,Warandelaan2teTilburginzaal _ro AZ 114. De aanvang is 20.00 uur. De gel werkgroep van de toegang is gratis. Op dinsdag 11 mei Tilburg voor het tier staat de lezing ‘Tussen Mitterand en gende jaar een vroeg, in het Leyaprk. C... voorjaar al in het donker met hun zang beginnen, wordt om 04.45 uur gesuu. bij Maria ter baan, op de hoek van de Ringbaan-Zuid en de Prof, van Buchemlaan. De wandeling duurt 1,5 a 2 uur. In kleine groepjes zullen alle ver schijnende soorten toegelicl ken worden. Warme kleding (h< nog koud zijn) en eventueel een kijker verhogen het kijkgenot. Iedereen is welkom en de deelname is gratis! De Award wordt voor het tweede jaar uitgereikt. Dit jaar zijn er vijf genomi neerden. Burgemeester Johan Steke- lenburg en KRO-presentator Aad van den Heuvel vormen de jury. Er is ook een publieksjury die bestaat uit de le zers van Mikro-gids en TV-Studio. Ze kunnen kiezen uit de volgende kandi daten: De 76-jarige Pola van der Donck uit Boxtel schreef het boek Martijn, broer over haar broer die aan aids c leed. Met de opbrengst van dit boek en donaties bouwde ze in Zambia twee hospitaaltjes voor terminale aids-pa- tiënten. Pola zet zich momenteel in voor de bouw van een kinderdorp waar 150 aidsweesjes een thuis moeten krij gen. Freelance journalist Harald Doornbos volgt de bloedige oorlog in voormalig Joegoslavië op de voet. Hij stelde de Kosovaarse kwestie aan de orde en doet verslag in vaak gevaarlijke om standigheden van de zin- en machte loosheid van een land in oorlog. Door het onrecht wereldkundig te maken gaat Doornbos de strijd aan tegen ter reur, geweld en intimidatie. neerzetten. deze regio. Vanwege deze bouwplannen moest Mevr. M.J. Johan Melissant het terrein met ingang phen; i van 30 april ontruimen. Oranje Johan Melissant is druk naar een ander (bij het terrein opzoek, maar dat lukt niet op een bij< korte termijn. Daarom heeft de gemeente besloten het parkeren van bedrijfswagens van Melissant op de openbare weg tijdelij ke toe te laten. Dit betek“* J-* - maximaal ,tien bedrijfswt spreid mogen wor2... o.r. de openbare weg aan de Spoorlaan en de Spoordijk (tot aan het kanaal). Als uiterste datum hiervoor is 1 juni 1999 gesteld. Als er daarna meer dan twee be drijfswagens op de openbare weg staan, krijgt Melissant een boete opgelegd. Zeven koninklijke onderscheidingen in Tilburg Zeven personen zijn op Koninginne dag 1999 door H.M. de Koningin ge decoreerd. Zij kregen hun onderschei ding in Tilburg uitgereikt door de burgemeester, dhr. J. Stekelenburg, tij- Gedeputeerde Si dens een bijeenkomst op donderdag 29 Noord-Brabant april. 200.000 gulden i Lintjes werden toegekend aan: dhr. F.W.M. van Berkel, wonende Burge meester van de Mortelplein. De onderscheiding is toegekend we gens het zich al dan niet op bestuurlijk niveau lange tijd actief inzetten op het gebied van de vakbeweging en het zich actief betonen op diverse andere maat schappelijke terreinen. Mevrouw J.M. van Geste' wonende Goudsbloem, ontving haar onderscheiding wegens uiteenlopende inzet (onder meer op terrein van toneel, carnaval, zorg, kerk, collectes) en daaruit voortvloeiende verdiensten gedurende 38 jaren voor de Udenhoutse gemeenschap. Dhr. W.J.A.M. Lemmens, wonende Friezenlaan, werd lid in de orde van Oranje-Nassau; wegens langdurige verdiensten al dan niet op bestuurlijk niveau met name op het gebied van het welzijn van de jeugd en ook op diverse andere terreinen (minderheden, cul tuur, sport en de politiek). Dhr.drs. S.D.M. Mateijsen, Hoge- schoollaan 241, is onderscheiden als ridder in de orde van Oranje-Nassau; toegekend wegens diverse nevenver diensten in het verlengde van zijn be roep als f— J’“- Hij level langrijke bijdrage Stichting De Beekse Beiaard uit Hilva renbeek organiseert 8 mei een beiaard- excursie naar Maastricht en Asten. In Maastricht worden de deelnemers tg naar een Derde Wereldland. door de stadsbeiaardier Matthieu e gereedschap is er ook veel be- Steyns rondgeleid in de St. Servaas en aan naai- en breimachines, wordt de beiaard bezocht en gedemon- Het Nederlandse Circus Royal slaat Ook paardendressuur neemt bij Circus volgende week zijn tenten op in Til- Royal een prominente plaats in. Daar- -xxx-zï-j-naast is er een onderdeel koeien- en schapendressuur. Het geheel wordt muzikaal begeleid door een orkest, dat bestaat uit interna tionale topmuzikanten. Hooggeëerd publiek in Midden-Brabant! Bent u klaar voor Circus Royal? Ga er maar eens goed voor zitten... zich 400 gegadigden aangemeld voor deze woningen. Helaas zijn er slechts 48 woningen, die kunnen worden toe gewezen. Van deze 48 woningen wordt een tien tal woningen toegewezen als bijzonde re verhuringen. Hieronder worden ver staan: toewijzing aan lichamelijk gehandicapten, rolstoeltoegankelijke woningen en medische urgenten. De overige 38 woningen worden toe gewezen conform de regels van Wo- ning-In-Zicht, waarbij inschrijvings duur en de verhouding huur-inkomen bepalend zijn. ivn wandeling Op zondag 9 mei organiseert het IVN een openbare wandeling in het Qui- echtparen er rijnstok park. Het prachtige Quirijn- jaar en ouder stokpark in Tilburg Noord grenst aan aer> Corellis de stad. Het is een park met veel varia- avond duurt tie, bijv, een dierenparkje, speelwei- wereldwinkeldag Zaterdag 8 mei geeft Wereldwinkel Til burg aan de Stationstraat 39 invulling aan de vierde Europese Wereldwinkel dag. Deze Wereldwinkeldag staat in het teken van foodproducten zoals chocola, koffie, rijst en suiker. Cacao staat cen traal gezien de dreiging van een Euro pese overeenkomst over de toelating van cacaovervangende vetten in choco lade, die een zware klap voor de cacao- boeren zou betekenen. Wereldwinkel Tilburg serveert op Wereldwinkeldag chocolademelk met een stukje chocola aan haar klanten om de cacaoboeren te steunen, maar ook om de bezoekers te laten proeven dat er niets boven choco la met echte cacao gaat. commissielid op lokaal, provinciaal en nationaal niveau. Dhr. R. Smulders, Jeroen Boschlaan, Berkel-Enschot; kreeg de onderschei- ding toegekend wegens inspanningen voor de samenleving (in het bijzonder in de gemeente Tilburg) door langduri- autoverhuurbedrijf ge bestuurlijke verdiensten voorde ke- ^kX“ hangen Vrerwinde-- ~ithoven laan, werd officier inde orde van Oran- weg. Bij het bedrijf zelf mogen slechts je-Nassau; wegens vele bestuurlijke twee wagens staan. nevenfuncties ook op landelijk niveau De eigenaar van het perceel op de hoek binnen het onderwijs. van Spoorlaan-Enthovenweg wil daar Daarnaast wegens een betekenisvolle een kantoorgebouw van vier lagen met bijdrage aan de herstructurering van de een eigen parkeergarage (twee lagen) gezondheidszorg en aan de cultuur in neerzetten. deze reg10- deze bouwplannen moest Mevr. MJ. de Swart, Nieuwstraat, Al- lissant het terrein met ingang phen; tenslotte werd lid in de orde van imen. Oranje-Nassau; wegens beroepsmatige s druk naar een ander (bij het St. Elisabeth ziekenhuis heeft zij r i bijdrage geleverd aan professie lisering van de ondememingsn"'J’ de gemeente besloten vrijwillige activiteiten (voor de Lu., 'an bedrijfswagens van bloem en een kerkkoor in Alphen). int op de openbare weg tijdelij- te laten Dit betekent dat er lateltenniStaiel DIJ bedrijfswagens ver- wr. lorden geparkeerd op KieVltslaeP Jongerenwerk West van Stichting Kompaan heeft de dienst Wijkzaken van de gemeente gevraagd bij wijk centrum ‘t Kievitslaer een tafeltenni stafel te plaatsen. Het verzoek is be sproken met de beheerder van het wijkcentrum en de bewonerscommis sie van de Reinevaarstraat. De tafel wordt in de week van 17 mei geplaats op het gras bij de ingang van de kin deropvang. Provincie steunt slachtoffers Kosovo van deze ingreep, leeftijd vluchtte ze, welijkt was, naar Lc ze als fotomodel ontdekt. Ze schreef in het boek Mijn woestijn over haar erva ringen en doet er alles aan om te voor komen dat andere vrouwen hetzelfde overkomt. Marian Zuure is Memisa-arts er bij de Flying Medical Service Het college van B en W stelt voor ding 1999 ruim 1,1 miljoen gulden ter be- plb I schikking aan het Praktijkleerbe drijf om dit jaar zo’n 550 tot 600 Til burgse langdurig werklozen te scholen om op die manier weer aan werk te komen. Het Praktijkleerbedrijf (PLB), vo rig jaar van start gegaan, is een sa menwerking tussen vrschillende on derwijsinstellingen waar gemeente en Arbeidsvoorziening in gezamen lijkheid scholing "inkopen’ voor werkzoekenden. vroege vogels in het leypark Op zondag 9 mei organiseert de Vo- gelwerkgroep van de KNNV afdeling lende achtereenvol- 1. vroege vogelwandeling Omdat vogels in het i het donker met hun zang irdt om 04.45 uur gestart i, op de hoek en de slingdui .zullen; :ht en beke- (het kan n verre- Bij een positieve i xdt het projec ui uc zgn. 1 van deze uitwérki. een kostenraming. N; neemt de minister van Verkeer en Wa- rstaat een besluit om in een bepaald ar geld te reserveren voor de uitvoe- ig.De Vérkenningsstudie voor het -,AA5 afgerond. Het keren dat zo’n tgebreid is gemaakt, waar- i al vertraging ontstond, ke lobby in het najaar van t de Tweede Kamer het maal door te laten gaan e Planfase. In september 1997 lieen uiteindelijk de startnotitie e Projectstudie. Hierin was een inning opgonomen: de uitge- plannen zouden in het eerste al van 1999 gereed zijn voor in spraak en overleg, nu dus. Door aller lei omstandigheden is de planning een aantal keren beperkt bijgesteld. En nu komt er een forse vertraging bovenop, zodat de studie pas begin volgend jaar klaar is.Inmiddels oriënteren steeds meer bedrijven zich op milieuvriende lijk vervoer over water. Ook groeit het vervoer via de containerterminal (Bar ge Terminal Tilburg, eind 1997 geo pend) voorspoedig.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1999 | | pagina 3