NPO L. a Schoonheid is een rekbaar begrip 99 50, Nieuwe trend: henna schoonfóejd A BODY LINE .1 mei JT schoonheid lichaamsverzorging I iPtBiilfflj^^l friqprp] L hw A- DE TILBUI Donderdag 6 mei 1999 pagina 12 H M A -Jl N Ss Ik hou van natuurlijke schoonheid jrgt en er netje rtni ’’.lanotwini Alles waar ik van kan genieten Nleuwland scho Roos Simons, geflankeerd door twee vriendinnen Janet Saidhamidbeshir Uitstraling is best belangrijk pi Er verzorgd uitzien Chris Stockentree dot Ik respecteer ieders uiterlijk Angela Koo Is 9 Mevrouw Van den Ende Zeg maar Peter ■■■■HM Veldhovenring 90 Telefoon 5423781 LID VAN DE NEDERLANDSE PEDICURE ORGANISATIE Peter Joke Hoekman Een henna-tatoeage ter gelegenheid van een huwelijk. Ortheses IJSKELDERSTRAAT 25 - TILBURG- TEL.-.OI3-5458ZI 1 ELASTISCHE KOUSEN 1 BE Speciale aandacht voor voeten Erkend leverancier van. therapeutische elastische kousen Speciaal voor diabetici Erkend leverancier therapeutische elastische kousen Eventueel bij u thuis aangemeten Erkend leverancier alle ziekenfondsen Marion van Stiphout pedicure, kleur- en make up-advies Julianapark 27 5046 GB Tilburg Tel.: 013-5350402 Uw opticien HANS BERTENS 5 jaar Interfoot Tilburg OPEN DAGEN 28-29-30 ME11999 11.00-16.00 uur Vele aanbiedingen, kortingen en demonstraties 013-5447470 lichaamsverzorging ƒ50.00 p.mr ƒ45.00 p.mnd. ƒ40.00 p.mnd. Pedicure Lia Otten De Wip 5, Hilvarenbeek Tel. 013-5053766 06-51771000 maandag t/mi 09.00- 15.00 ?8ar292.£: woensdag ges behandeling v< huidanalys massageti gebruik va sauna aar rustige en Opmeten uitsluitend op afspraak. Desgewenst aan huis. Pedicure Een verfijnde henna-versiering op de rug van een hand. maar ik let nu wel wat meer op Volgens Angela is schoonheid ze er toch zo goed mogelijk uitzien.” gevraagd. Uiteindelijk besluit mevrouw jn Ende, 59 jaar, toch haar visie prijs te ge niet overdreven." Het verschil tussen jongeren en ouderen als het om schoonheid gaat verwoordt ze als volgt: “jongeren hechten er minder waarde aan, bij hen gaat het allemaal nog vanzelf.” Vakhandel voor voetverzorgers Interfoot, Esdoornstraat 15 - Tilburg Een goede voetverzorging is voor iedereen aan te be velen, maar in sommige ge vallen absoluut noodzake lijk. Sportbeoefenaren letten meetal op hun voeding en werken hard aan hun con ditie. En voor goede schoe nen wordt niet zelden een kapitaal neergeteld. Bij vrij wel elke tak van sport be gint de aanzet van een be weging vanuit de voeten. Door de voet neer te zetten zoeken we namelijk onbe wust naar de juiste li- chaamsbelans. En omdat de voeten tijdens sport vele malen zwaarder belast worden, dan wanneer we gewoon lopen, kan de kleinste likdoorn er al de oorzaak van zijn dat we de voeten verkeerd neerzet ten. Sommige ziektes maken de voeten extra kwetsbaar. Bij diabetici en reumapa- tiënten bijvoorbeeld kan zelfs het geringste wondje voor ernstige complicaties zorgen. De voeten van deze patiënten moeten daarom optimaal en vak kundig worden verzorgd. Baby’s en jonge kinderen moeten de banden en spie ren van hun voeten nog ont wikkelen. Het is belangrijk om de voeten daartoe de gelegenheid te geven door kinderen vaak op blote voe ten te laten lopen. In tegen stelling tot wat vaak ge dacht wordt, hebben kinderen in de eerste le vensjaren geen schoenen met extra steun nodig. In die periode is de enige functie van de schoen om de voet te beschermen Wanneer is iemand knap? Wat vinden we mooi? Betekent het schoonheid voor iedereen hetzelfde? De Tilburgse Koerier trok er op een zonnige donderdagmiddag op uit om een aantal willekeurige vrouwen en mannen hun schoonheidsidealen te ontfrutselen. uc TILBURGSE KOERIER fietsen netjes wegzetten en dat soort zaken.” Vertaald naar het uiterlijk van mensen is ze heel to lerant: “Ik respecteer iedereen hoe die eruit ziet. Al zou ik er zelf niet zo uit zien. Zolang ze er een Mooie dingen in z’n algemeenheid ander niet mee lastig vallen heb ik er geen problemen mee.” Be langrijk vindt ze wel dat mensen geen kapotte kleding dragen. Zelf zorgt ze ervoor dat ze er net jes en verzorgd uitziet. “Door mijn werk moet ik mijn haren wel op een bepaalde hoogte vastma ken. Make-up gebruik ik weinig.” Ze heeft een lichte oogmake-up Rachel van lersel aangebracht. “Sporten doe ik ab soluut niet. Het zou eigenlijk moeten maar ik ben heel lui." Ze Pedicure-Salon José Pijpers - tel.: 013-5443710 (diabetische voet) Voetartikelen Hulpmaterialen Andere ogen door gekleurde lenzen per paar Olmenpad 13 5061 BJ Oisterwijk Tel.: 013-5216701 - b.fl.g. 06-53449338 Henna is hier zo geliefd, omdat het geen echte, maar een tij delijke tatoeage is. De versieringen zijn zeer verfijnd door hun detaillering. In Nederland is deze mooie manier van versieren nog niet zo lang bekend, maar in India en Noord-Afrika be staat deze lichaamsdecoratie al eeuwenVroeger versierden de vrouwen er hun handen en voeten mee bij feestelijke ge legenheden. De henna-versieringen waren een teken van geluk. De hennaplant heeft hele kleine blaadjes. Deze worden geraapt, in de zon gedroogd en daarna gemalen tot een fijn poeder. Als je een henna-tatoeage gaat aanbrengen, meng je het poeder met warm water en olijfolie tot een papje. Dat ziet er - net als het poeder- groen uit, maar de afdruk op de huid is oranje van kleur. Er zijn overigens ook tubes te koop met nnnni.'TTHm Heren Dames Ochtendkaart openingstijden: ma.t/m vr. 10.00 tot 12.00 en 16.00 tot 21.30 zaterdag 10.00 tot 12.30 De 21-jarige Janet Saidhamidbeshir werkt bij een computerbedrijf. “Als iemand zich goed verzorgt en er netjes uitziet, is hij eigenlijk altijd mooiJanet vindt een goede lichaamsverzorging en een net uiterlijk erg belangrijk. Bij zichzelf brengt ze met wat lipstick en mascara lichte accenten aan. Haar natuurlijk krullend haar heeft ze wat opgelicht met een kleurtje. Mensen die niet fris en verzorgd zijn, stoten haar af. Op haar figuur hoeft ze niet te letten: “ze zeg gen vaak dat ik wat bij moet komen.” FITNESS KRACHTTRAINING CONDITIE TRAINING AFSLANKTRAINING STEPS AEROBICS VERKOOP VAN SPORTVOEDING ind “Ik let erop dat ik er altijd verzorgd uitzie.” Aan het woord is de 19-jarige parkeercontroleuse Angela Kools. “Als je mij vraagt wat schoonheid is, denk ik ook het eerst aan vrouwen en mannen die er verzorgd en mooi uitzien.” Criteria die Angela daarbij hanteert zijn een verzorgd kapsel, mooie tanden en een be schaafd gebruik van make-up. Zelf gebruikt ze wat lichte oogmake-up ter accentuering. “Ik ben bleek van mezelf. Maar ik ga echt niet zonnebanken of zo.” Haar lange haren worden een paar keer per jaar door de kapper van dode puntjes verlost. Of ze, nu de win- terkleding eindelijk in de kast kan verdwijnen en de luchtigere kleren tevoorschijn komen ook meer op haar figuur let? “Ik sport sowieso twee keer per week i m’n lijn dan anders.” I vooral voor jongeren belangrijk. “Als ze uitgaan willen straling is ook best belang rijk. Hoe je kijkt, je blik, hoe je lacht, een vriendelijk ge zicht.” Roos gaat nog niet uit. Als ze weggaat doet ze wel wat make-up op maar: “ik vind het ook belangrijk dat je er thuis netjes en verzorgd uit ziet.” Als ze naar de kapper gaat: “zorg ik er wel voor dat ie dereen het ziet.” Ze ge bruikt af en toe make-up: eye-liner en mascara en soms wat poeder. “Ik let Overal zie je ze: tatoeage-halskettingen, -ringen en -arm banden. Ook met een soort stempels kun je tijdelijke ta toeages aanbrengen. Maar echt mooi zijn de henna-ver sieringen, die wat langer op de huid blijven zitten. Deze groeiende trend die past binnen de toenemende belang stelling in Nederland voor de Afrikaanse cultuur. Samen met zijn zus geniet hij van een terrasje. “Zeg maar Peter.” Uit Boxtel. Hij is 40 jaar. Schoonheid? Hij schiet in z’n lach: “Vrouwen die er aantrekkelijk uit zien natuurlijk." Be langrijk daarbij is vooral een ver zorgd uiterlijk. Pe ter kijkt dan vooral naar het gezicht en de kleding. Ook bij zichzelf brengt hij die stelregel in de praktijk: “Ik doe aan mijn uiterlijk al wat mogelijk is. Wat meer haar heeft de natuur me jammer genoeg niet gegeven.” Wat hem stoort is dat sommige oudere mensen proberen door te jonge kleding er nog ‘bij te horen’. Zijn uitgangspunt is: je leeftijd accepteren en je naargelang kleden. Volgens Peter heeft schoonheid op iedere leeftijd z’n charme. Tieners zijn in zijn ogen het trendgevoeligst maar ouderen blijven zo is zijn mening, zeker waarde hechten aan een verzorgd uiterlijk. voorgemengde henna. Nadat het met een penseeltje of spuitje op de huid is ‘geschilderd’, duurt het op de rug van de hand 10 15 minuten om te drogen. Op de palm van de hand duurt het 5 a 10 minuten langer omdat deze vochti ger is. Om de henna beter in te laten trekken, wordt deze na opgedroogd te zijn opnieuw nat gedept met een watje met citroensap. Gewoon water is ove rigens ook goed. De henna-tatoeage blijft ongeveer twaalf dagen zichtbaar. Hoe langer je de henna in laat trekken, des te langer het duurt voor deze 'ge sleten’ is. Ze aarzelt even als ze om haar medewerking wordt c Van der ven. “Mooie dingen in z’n algemeenheid”. Ze hoeft niet lang na te denken over haar omschrijving van het begrip schoonheid. Vertaald naar uiterlijke schoonheid denkt ze vooral aan de uitstraling die iemand heeft door een verzorgd uiterlijk en ver zorgde kleding. “Ik vind datje moet proberen er zo goed mogelijk uit te zien.” Een tijdlang heeft mevrouw Van den Ende in Spanje gewoond. “Dat kleurtje mis ik nog steeds.” In de wintermaanden roept ze eens een enkel keertje de hulp in van een zonnehemel. “Maar volgende week ga ik lekker op vakantie naar’ Spanje.” Wekelijks bezoekt mevrouw Van den Ende de kapper. “Ik gebruik wat make-up, maar Besluitenlijst E april 1999: Samenwerking heerders (besli Er wordt ingest eenkomstomte bestuurlijk vera sen de gemeer Dommel, water: ;Tilburgsche Wé het Hoogheem bant. Ook wordt van een stuurgr Tiers van genoer In commissie Vertraging var helminakanaal 1999) Aan Rijkswater stuurd waarin ei vertragingen in Wilhelminakana ken. Awb-bezwaars 1999) Conform het adi ,de bezwaarschi ■tegen de afwijzir onder dwangso .vandemilieuver gen-onderhoud: gegrond verklaa Aanleg parallel De gemeente H; de voorbereidini van het op gror Tilburg te realist telweg Kreit baan. Samen met twee andere peuter- leidsters geeft Rachel van lersel, let niet echt op haar lijn. “Ik ben 25 jaar, de jongste peuters hun zoals ik ben.” Jip en Janneke-groep de fles. Volgens Rachel is schoonheid Omringd door bolderkar, buggy’s vooral voor pubers belangrijk. Ze en kinderwagens voorziet Ra- zijn op zoek naar, willen zich chel haar pupil van het hoognodi- identificeren met en lopen daar- ge natje. door met veel trends mee. “Ou- Als ze aan schoonheid denkt, be- deren willen er vooral verzorgd trekt Rachel dat vooral op haar uitzien, die zijn niet meer trend- omgeving: “geen troep op straat, gevoelig.” Is ze uitgaat zet ze, zo beaamt ze, wel haar beste beentje voor. Verlegen glimlachend: “dan heb ik wel sexy kleding aan.” In leeftijdsgebonden schoonheid gelooft Janet niet: “ik vind het voor iedereen be langrijk om er goed uit te zien en iedereen moet dat ook belangrijk vinden vind ik.” uiterlijk denkt Chris het eerst aan vrouwen. Hoe? Tja, toch het eerst hun figuur. Maar het ge zicht van een vrouw en zeker de ogen, zijn voor deze student heel bepalend. Zelf probeert hij zijn uiterlijk aan te passen aan z’n stemming. “Door je uiterlijk heb je een be paalde uitstraling.” Chris vindt een representatief uiterlijk, zeker in school- en werksituaties, be langrijk. Om dat te bewerkstelli gen bezoekt hij regelmatig de kapper. Sporten doet hij altijd wel, maar hij geeft grif toe in het voorjaar daar toch wat extra aan- Gedrieeën genieten ze van dacht aan te besteden. een bakje friet. Wie uitein- Chris Stockentree is 23 jaar en Of schoonheid leeftijdsgebon- delijk de vragen gaat beant- studeert aan de Academie voor den is? “Jongeren zijn meer op woorden? Na wat wikken Journalistiek. “Onder schoon- uiterlijkheden gericht. Later ga je en wegen wordt het Roos heid versta ik alles waarvan ik aan andere zaken waarde hech- Simons, de middelste van kan genieten. Dat hoeft niet iets ten. Hoe ouder je wordt, hoe het drietal. Leerlinge van tastbaars te zijn.” meer je je eigen waarden en nor- het Willem II college en 14 Als schoonheid beperkt wordt tot men aan gaat leggen.” jaar oud. “Als je er verzorgd uitziet. Een egale huid, net jes verzorgde haren en niet teveel make-up. En natuur lijk een redelijk normaal fi guur.” Roos weet goed te verwoorden wat zij onder schoonheid verstaat: “Uit- erop dat ik goed rechtop zit voor mijn rug.” Twee keer per week doet Roos buik- spieroefeningen. Of lijnen in haar vocabulaire voor komt? “Ik wil wel, maar ik heb altijd overal zo’n zin in.” Schoonheid is volgens haar leeftijdsgebonden: “Tot een jaar of twaalf maak je je vooral druk over kle ding, dan over je huid en ha ren en nog later worden vooral kleren en oorbellen belangrijk. Dan is er toch niets meer aan te doen.” R

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1999 | | pagina 12