LXC7 - i lvpi icv VI '9 Hyundai XG 30 nei VW Lupo voor War Child Opel-primeur op Cabrio '99 in Rosmalen ur jdag Eigen internet sites voor alle Renault- dealers Business Class r*jrm il 1999 pagina 24 Jaargang 11 nr 17 Donderdag 29 april 1999 Oplage 104.000 Uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. Dato Deze week Autotest Smart Pulse pag. 3 DEALERS Wit plastic Autofabrikanten en importeurs doen maar wat graag geheim zinnig als er nieuws aan zit te komen. Als autojournalist wil ik ..013 5423030 natuurlijk zo snel mogelijk het .013 I 5420143 nieuws brengen, dus zit regel matig importeurs op de hielen en soms levert dat iets op. In .013 1 5364011 ieder geval blijf ik daarmee beter de hoogte wanneer nieuws te verwachten is. Zo belde ik recent met de Mitsubishi-impor- .013 14634355 teur over de wijzigingen die aan .013 I 5355575 de Carisma binnenkort worden .013 1 4683911 doorgevoerd. AutoWeek had Geen slecht figuur namelijk een aantal spionfoto’s .013 I 5363924 geplaatst en van dezelfde ..013 I 5355655 importeur had ik inmiddels een ..013 I 5802020 uitnodiging ontvangen voor de Houtmotief presentatie van de nieuwe .01315478980 Geen opties Carisma’s die in het Dutch ..013 I 5443330 meedoen. Maar wanneer komt nu de informatie van het pro- duktiemodel? Foto’s waren op .013 I 5422133 het moment van bellen nog niet ..013 5053944 beschikbaar en zullen naar ver wachting begin mei verstuurd worden. Maar er werd mij al meteen gemeld dat wederom AutoWeek beslag had kunnen leggen op het foldermateriaal van de nieuwde auto en hiervan ..013 I 5430022 een aantal foto’s af zou drukken die niet via officiële weg verkre- .013 14647676 gen zouden zijn. Kortom, kijk ons als importeur niet boos aan, wij kunnen er ook niets aan doen! En inderdaad afgelopen week had AutoWeek uitgebreid de vernieuwde Carisma in haar kolommen. Als een merk al zover gevorderd is met ‘nieuws’, hoe zit het dan met de produk- tie en distributie. Nou, die ver nieuwde auto wordt al volop geproduceerd en op transporters vanaf Born door het land rond gereden. Open en bloot? Nee hoor, alleen de neus en achter- partij zijn met wit plastic afge plakt, omdat daar de zichtbare wijzigingen te vinden zijn... Tony Vos www.kluitmans.nl trappen e.d. ie :ere etc. Groot aanbod occasions ERLEN, fCHEN. Alle denkbare moderne technieken zijn door Hyundai samengebracht in één model, de nieuwe, grote XG 30. Een uit de kluiten gewassen limousi ne die nauwelijks meer te wensen overlaat. Maar de grote vraag is of Hyundai een klein partijtje kan gaan meeblazen in het segment waar vooral de Europese toppers de dienst uitmaken. alle Mitsubishi modellen imf Hs De f ger dag •Ford Van Rijn Volvo Van Roosmalen ...013 I 5840000 Kia Schapendonk013 I 5331206 Peugeot Spijkers Goirle013 I 5347771 Opel Gebr. Vullings013 I 4680468 Alfa Romeo Wouters Daihatsu Ad v.d. Wouw0416 I 363412 SeatSaab Zuid Oost. •VW/ Audi Auto Bongers013 15321411 Renault Van der Boom Daewoo Auto Braat Tilb. ..013 1 4680044 Chrysler Chrysler L op Zand.0416 1 363993 Peugeot Collaris Subaru Dekkers Nissan Denissen Skoda Elan Suzuki Gijsbers Honda De Graaff Mazda Van Heumen Mitsubishi Kluitmans •Seat Auto Noordhoek..013 14553678 Ford Obam Tilburg013 I 5350045 •BMW MOTORS u ueaenKen, jns allemaal in te bouwen De Automaat is een uit van De Tilburgse 7" Dealer Associatie Omstreken, verschijn Tilburg, Goirle, Riel, ies zijn i r een nh installati uie bij feld respect die bij ons i Nederlands spieren we. SVV Tevreden Maar ook is ei tronische ondersteu middel van ABS, els IK'S Automobielbedrijf Kluitmans b.k TILBURG, kapt. Hatterasstraat 1l (ind. Loven) tel.: 013-5443330 I Toerwagenkampioenschap gaan De letters XG staan volgens de Nederlandse importeur voor ‘Extra Glorie’, een naam die bij een Koreaan ongetwij- e J speet afdwingt, maar s nuchtere iders wat op de lach- verkt. zijn. De nden onder itgave Koerier i.s.m. i Tilburg en ’jnt in geheel Tilburg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moergestel en Hilvarenbeek. Sluitingstijd: I redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur Het interieur valt niet op van wege een erg fantasievolle vormgeving, maar vooral door het materiaalgebruik en de kleurkeuze. Standaard wordt de XG namelijk uitgerust met lederen bekleding van de stoe len en achterbank inclusief een deel van de portierpanelen en de armsteunen. De voorstoelen kunnen volledig elektrisch wor den ingesteld en worden met een druk op de knop verwarmd. Het gaat om stevige fauteuils met een comfortabele zit en goede ondersteuning. De stand van de bestuurdersstoel is in een geheugen op te slaan. De achterbank biedt royaal plaats aan twee volwassenen en is voorzien van een uitklapbare middenarmsteun (met opberg ruimte) en drie verstelbare hoofdsteunen. De gebruikte kunststoffen komen degelijk over en zijn donkergrijs en beige. Op de portierpanelen, de console en het dashboard heeft Hyundai panelen in houtmotief aangebracht, die in dit geval matglans zijn afgewerkt. In de De jaarlijkse cabriotentoonstel- ling in het Autotron in Rosmalen wordt gehouden op 7, 8 en 9 mei en laat weer alles zien op het terrein van open auto’s en het maximaal genie ten van zon en wind. Alle mer ken die cabriolets in het pro gramma hebben, zullen zich weer presenteren, terwijl een merk als Opel deze keer een heuse Nederlandse primeur toont in de vorm van de experi mentele Speedster Concept, dit recent op de autotentoonstel ling van Genève aan het publiek werd getoond. Het is bovendien de eerste keer dan een autofabrikant op de cabrio- tentoonstelling een studiemodel laat zien, een model dat hoogst waarschijnlijk in serieproductie zal worden genomen. Zoals gezegd levert Hyundai de XG in één zeer complete uitvoering voor een prijs van £82.500,=. Opties zijn er niet, al zou men nog een nivagatie- systeem, audio-installatie en schuifdak kunnen bedenken, zaken die overigen in ons eigenland ii zijn. In haar documentatie gaat Hyundai met de XG voorzich tig de vergelijking aan met modellen van BMW, Mercedes en Audi. De kersverse Koreaan steekt ze met zijn scherpe prijs/uitrusting ver houding stuk voor stuk de loef af, maar dat is niet het enige dat telt. Eerlijker is het te kij ken naar bijvoorbeeld de Xedos 9, Nissan Maxima, Chrysler 300M en de Toyota Camry 3.0 en ook dan slaat de Hyundai geen slecht figuur. De XG is 4,86 meter lang en biedt daardoor flink de ruim te. De buitenkant oogt uiterst klassiek met de nodige ooster se trekjes. Chroom zien we op de flinke grille, bumpers, por- tiergrepen, achterklep, stoots- trips en rond de ruiten. Het is vreemd dat Hyundai op het front geen merknaam of logo plaatst. Een opmerkelijk detail vormen verder de gele mistlampen in de voorbumper, terwijl de overige lichtfuncties uiteraard achter helder glas te vinden zijn. De vormgeving van de achterkant doet nog het meest denken aan de nieuwe Bentley Amage en dat is voor Hyundai natuurlijk geen slecht vergelijk. Dit effect wordt vooral verkregen omdat het kofferdeksel wat hoger ligt dan de spatborden en achterlichtunits. De gesloten lichtmetalen wielen met aan de randen een veelheid aan spa ken worden voorzien van 205/65 Michelin banden. De portieren kennen geen ruitom- lijsting, maar de aansluiting tegen de rubbers is goed, waar door geen overmatig windge ruis is te bespeuren. Sterker nog, de Hyundai XG is fluister- stiï, het enige irritante geluid dat het door ons gereden exem plaar maakte, kwam van de later gemonteerde steun voor de mobiele telefoon. remkrachtverdeling en traction control. Hyundai levert de auto in ons land in slechts één uit voering voorzien van een nieuwe 3 liter V6 motor die familie is van de 2,5 liter uit de Sonata. De 24-klepper maakt gebruik van een variabel inlaatkanaal, waardoor over een breed toerengebied een hoog koppel wordt verkregen. De motor bereikt zijn maximale vermogen van 187 pk bij 5700 tr/min en produceert 258 Nm bij 4000 tr/min. De 1579 kg wegende Hyundai haalt hier mee een topsnelheid van 225 km/u en accelereert in 9,3 seconden vanuit stilstand naar de 100 km/u. En dat in combi natie met een standaard vijf- traps automaat. Het gaat hier om een zeer moderne transmis sie met de mogelijkheid om ook handmatig te schakelen. Door de pook naar rechts te duwen komt men in het sequentiële schakelbereik. Pook naar voren duwen is opschakelen en naar achteren wordt teruggescha keld. De bak schakelt op logi- populaire Nederlandse zan- r Marco Borsato heeft op vrij- g 23 april jl. een nieuwe Volkswagen Lupo in ontvangst genomen uit naam van de orga nisatie War Child, waarvoor Borsato een ambassadeursfunc- tie vervuld. De auto wordt ter beschikking gesteld door VW- nporteur Pon’s Automobiel landel uit Leusden in de per- De Speedster is in samenwer king met Lotus ontwikkeld, heeft een aluminium chassis en een kunststof body. De motor zit achterin direct achter de stoelen, een nieuwe 2,2 liter met een vermogen van 147 pk. Hiermee sprint de 800 kg wegende Speedster in nog geen 6 seconden naar de 100 km/u en haalt een top van ruim 220 km/u. Cabrio ‘99 in het Autotron in Rosmalen is geopend op vrijdag 7 mei van 14.00 tot 20.00 uur en op zaterdag 8 en zondag 9 mei van 10.00 tot 17.00 uur. De entreeprijs bedraagt £15,= voor volwassenen en f.7,50 voor kin deren van 4 tot 12 jaar. Kinderen tot 4 jaar mogen gra tis naar binnen. Als een van de eerste automer ken in ons land heeft Renault een internet-site gebouwd waar op alle dealers met een eigen site aanwezig zijn. Alle informa tie die wordt opgevraagd loopt via de dealersite. Bezoekers tik ken hun postcode in en worden doorgelinkt naar de dichtsbij- zijnde dealer, maar men kan ook de site van een andere dealer bezoeken. Renault is voorlopig uitgegaan van een basissite met informatie over de dealer zelf, maar ook over occa sions en de nieuwe Renault- modellen. Waarschijnlijk zullen vanaf de zomer nieuwe services worden aangeboden zoals Renault Rent en een zoekpro gramma naar een geschikte occasion. Als alle dealers een eigen e-mail adres hebben, kun nen bezoekers van de site bro chures en testritten aanvragen bij de dealer van hun voorkeur. De nieuwe importeurssite van Renault Nederland is op dit moment in ontwikkeling en zal veel meer gericht zijn op de onderneming en het merk Renault. Deze site zal in het najaar operationeel z' Renault-site is te vine www.renault.nl. sche momenten zonder schok ken en verdient daardoor een hoog cijfer. Over de souplesse van de motor kunnen we ook niet anders dan tevreden zijn. Het onderstel is aan de smaak van de Europese koper aange past. Voor zien we moderne double wishbones en achter een multi-link constructie met McPherson veerpoten. Er wor den rondom stikstofgevulde dempers toegepast en zowel voor als achter een stabilisator- stang. Tot enkele jaren geleden waren we gewend aan gezapig verende, grote Koreaanse auto’s, maar de XG sluit beter bij onze smaak aan. Sportiviteit mag er niet van worden ver wacht, maar de vering en dei ping zijn prima op onze Europese rij-omstandigheden afgestemd, ook bij hogere snel heden. Bovendien is de XG standaard uitgerust met Electronic Controlled Suspension (ECS) waardoor duiken en overhellen bij afrem men en in scherpe bochten wor den voorkomen. De auto verlaat de dealer met een volledige garantie van drie jaar of 100.000 km en zes jaar carrosseriegarantie. Hyundai is zich terdege bewust dat men met de XG nog marktaandeel moet gaan veroveren, omdat er geen voorganger van het model geweest is. Men richt zich in eerste instantie op de kopers van de grote Aziatische auto’s, mensen die topklasse willen rijden tegen een schappelijke prijs en met een bij telling die binnen de perken blijft. Toyota Autonova013 1 5351035 Mercedes Benz Autoparc0416 I 361553 Citroën Bertens Rover Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14, 5014 DA Tilburg I Tel. 013/5368805 Fax 013/5359985 Redactie: Tony Vos Tel. 013/4686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg verleent directe hulp aan kinde ren in oorlogsgebieden en houdt zich vooral bezig met traum averwerking door middel van muziek en andere creatieve middelen. Op dit moment is War Child actief in Bosnië-Herzegovina, Soedan, Georgië, Tsjetsjenië, Zuid-Afrika, Afghanistan, Tibet en Kosovo. middenconsole is bovenin een display opgenomen waarop de functies van de boordcomputer af te lezen zijn. Ook beschikt de XG standaard over een volledig automatisch geregeld klimaat beheersingssysteem met aircon ditioning!. De spiegels worden net als de vier portierruiten elektrisch bediend. Kofferdeksel en benzineklep zijn van binnenuit te openen en de portieren ontgrendelen cen traal met behulp van een afstandsbediening. Het stuur wiel is met leer bekleed, in hoogte verstelbaar en heeft een aantal knoppen waarmee de cruise-control kan worden bediend. Op het gebied van vei ligheid biedt het topmodel uit de Hyundai-reeks twee normale airbags, twee zij-airbags in de rugleuning van de voorstoelen, gordelspanners met krachtbe- grenzers en een derde remlicht. sr de nodige elek- 1'-'-tuning door elektronische soon van general manager dhr. J.J. van der Valk. War Child realiseert een groot aantal hulpprojecten voor kinderen in oorlog. Marco Borsato bedacht zelf dat een gesponsorde auto een bijdrage zou kunnen leve ren en zocht contact met Pon. De Lupo wordt door medewer kers van War Child in Nederland gebruikt. War Child

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1999 | | pagina 25