7/ a 1T interpols De best 'Ajax mist een spits 59 AF o SUBARU Martin van Geel: 'begroting blijft achter' c Bartels ACflEj795 H^MERSI W&xpolis 1 F - LAMINAATVLOEREN NERGENS GOEDKOPER!!! 399 ^149 DEKKERS KORVELSEWEG 99, TILBURG 549 ~SS- 199 599 LANDIA 399 39 Dennis Schulp 399 Supporter van de week Donderdag 22 april 1999 pagina 13 DE TILBURGSE KOERIER 11999 pagina 12 Hoofdsponsor profvoetballer redt'. cieden kijken'. In zijn hart is Bas Lippmann Martin van Geel Foto: Fotoburo A. Damen de Champions League. Het geld van slechts 16 miljoen op de tien- Jeugdopleiding zoekt vrijwilligers 18 Peter van Son Harrie Verhoeven iur Het mooiste kodootje voor Uw sportvrienden Prinsenhoeven 5, Tilburg, 013-5426245 Ramzi, Galasek en Hyypia geselecteerd Veel rood-wit-blauw in Oranje beneden 18 jaar contrast met de startpremie, geld per wedstrijd en geld per punt uit Profcontract De mooiste herinnering die hij van zijn periode bij Ajax heeft, is de ondertekening van zijn prof- bij Willem II. Als er iemand in komt, brengt hij altijd wel iets ex tra's.' Zelf kwam hij dat jaar nog Adil Ramzi maakt deel uit van de selectie van Marokko, die op 28 april in Arnhem een oefenwed strijd afwerkt tegen Nederland. Op dezelfde dag vindt de wed strijd Polen-Tsjechië plaats. Tomés Galések maakt deel uit van de Tsjechische selectie. Eveneens op 28 april treedt Sami Hyypia met het Fins elftal aan tegen Slovenië. club automatisch naar de strijd om de UEFA Cup. De clubs op de vierde en vijfde plaats en de be kerwinnaar gaan ook naar de had toen van hem gehoord dat ik bij de selectie voor het volgende seizoen zou zitten. Na de trai nerswissel vertelde Morten Olsen dat hij me niet nodig had.' Schulp verwijt Olsen dat hij de jeugd helemaal geen kans gaf. 'Olsen had het gewoon helemaal niet in zijn hoofd om jeugdspelers door te laten stromen. Hij kocht een aantal buitenlanders en liet Ie. Dus speculeren over wie naar welk toernooi gaat kunnen we in deze periode maar beter achter- onnodige druk op onze spelers en daar ben ik niet blij mee.' Nieuwe impuls Willem II kreeg een geweldige De jeugdopleiding zoekt voor volgend seizoen nog enkele en thousiaste medewerkers. Het gaat om uiteenlopende functies zo als: elftaIleiders voor jeugdselectieteams grensrechters voor jeugdselectieteams scheidsrechters voor pupillenwedstrijden op zaterdagmorgen reserve-chauffeurs voor de Willem ll-busjes Zij die interesse hebben in één van deze functies kunnen voor meer informatie contact opnemen met Dhr. Daan Miete (voorzitter Commissie BVO-Jeugdopleiding), tel. 013-5424783 Schulp nog steeds een "echte" Ajacied. 'Ajax heeft het mooiste een vol stadion, meer sfeer, een betere uitstraling, dat zijn alle maal duidelijk aanwijsbare posi- en dat na zo'n succesvol jaar waarin we drie spelers verkoch ten en diverse keren voor een uit verkocht stadion speelden. Door omstandigheden bleef het com merciële gedeelte achter bij het sportieve gedeelte, maar in de huidige directeur commerciële Europees avontuur kunnen we dus goed gebruiken.' Foto: Fotoburo A. Damen Voor deze klus kunnen ze van Dennis Schulp geen gebruik meer maken. Het doelpunt dat hij in het seizoen '96-'97 voor Ajax scoorde weet de Willem ll'er zich nog precies te herinneren. 'Ik was net in het veld gekomen voor Ro nald de Boer. Martijn Reuser nam een corner die werd afgeslagen. Hij gaf hem nog een keer voor. De bal ging over het hoofd van een verdediger van FC Groningen heen en ik kon hem zo binnen glijden. Dat moment zal me altijd wel bijblijven.' van pas komen. Van Geel: 'Maar dat is op dit moment niet het doel. Wij gaan ervoor om weer Europees te voetballen en dat op zich is al een unieke topprestatie voor Willem II. Als er meer volgt, is dat een toegift. Uiteraard be hoort dat tot de mogelijkheden, als we punten blijven pakken en anderen de punten laten liggen. Maar daar mag je niet vanuit gaan. Trouwens, per wedstrijd wordt de druk op onze spelers groter en daar moeten ze wel mee om kunnen gaan. Stel dat we hoger uitkomen, dan is dat in cidenteel. Gezien de begroting is zoiets structureel niet mogelijk en dat baart me zorgen. Bovendien schieten we er weinig mee op als de begroting van andere vereni gingen met vier miljoen stijgt en die van Willem II ook. Dan staan we in dat opzicht nog op dezelfde plaats. Met andere woorden, onze begroting moet flink groei en, anders kunnen we onmogelijk blijven voldoen aan de verwach tingen van onze supporters. Het eventueel verdwijnen van Bra bantse BVO's uit de competitie biedt geen soelaas. We vissen al lemaal in dezelfde vijver. Om structureel een subtopper te blj- ven moet er in Tilburg iets gebeu ren. Maar laten we eerst zondag met een uitverkocht en sfeervol stadion de wedstrijd tegen Ajax afwerken. Daarna zien we wel weer verder.' De supporter die op bijgaande foto omcirkeld is, zal tijdens de wedstrijd Willem ll-Ajax uitgeroe- week'. De supporter van de week krijgt een mooie plaats op de hoofdtri bune en ontvangt een rondlei ding door het stadion, een blij vend aandenken en een uitnodiging voor het bijwonen van een busreis van de suppor- AUT0M0BIEL- BEDRIJF 3-2 2-4 1- 0 2- 1 1-4 1-0 0-1 0-1 4- 1 8-2 5- 0 3-1 1-0 1- 0 3-1 3-0 0-0 3-1 7-0 5- 1 3-0 6- 1 2- 0 bij Willem II.' "Ajax van het zuiden" Schulp vindt de stelling dat Wil lem II "het Ajax van het zuiden" is, wel logisch. 'We spelen ver zorgd, attractief voetbal en gaan voor de winst. De laatste tijd ko- gesp. gew. gel. verl. Thuis 24 5 Thuis 0-0 0-1 5-1 2- 4 3- 5 0-1 2-3 0-4 1- 3 0-3 0-2 0-1 2- 5 Uit 2- 2 5- 0 3- 1 2- 2 6- 0 3- 2 7- 0 3- 1 4- 0 Kapel meesterlaan 112a 013-4561 Uit 25 0 3 22 T STOFZUIGER i zuigkrachlregehng, hulpstukken, metalen denkbare combinatie Sportprijzen van SPOREL Subaru FORESTER 2.0 AWD vanaf 49.995,- AWD techniek TWÏrg 110.00 EN 11.00 U ’E 100 KLANTEN! (Stokhasselt) Tilburg >1199 Willem II zoekt vrijwillige verkoopmedewerkers m/v fegeld. School gaat altijd voor het meedoen. Eigenlijk net zoals nu voetbal. Als het slecht gaat op school dan moeten de trainingen 1967-1968 1956-1957 1958- 1959 1959- 1960 1960- 1961 1961- 1962 1962- 1963 1965- 1966 1966- 1967 1979- 1980 1980- 1981 1981- 1982 1982- 1983 1983- 1984 1987- 1988 1988- 1989 1989- 1990 1990- 1991 1991- 1992 1992- 1993 1993- 1994 1994- 1995 1995- 1996 1996- 1997 1997- 1998 1998- 1999 Verschil De recette- en televisie-inkomsten uit die buidel zou Willem II goed de of elfde plaats staat. Van Geel: uit de UEFA Cup staan in schril verliezend bekerfinalist niet auto- 'Het imago, de betrokkenheid van de supporters, steeds vaker prestaties. Ambitieuze spelers zijn steeds meer en eerder geneigd om naar Willem II te komen dan twee jaar geleden. Waar ik me echter zorgen om maak, is het matisch naar de UEFA Cup. Daar- budget. Onze begroting maakte over neemt de UEFA een beslis- tersdub. Bovendien mag de sup porter samen met een speler naar keuze of trainer-coach Co Adri- pen worden tot 'supporter van de aanse op de foto. Deze blijvende herinnering wordt aangeboden door Fotoburo A. Damen. De ge lukkige kan zijn toegangskaart afhalen aan het loket Inlichtingen en wordt vervolgens een half uur voor aanvang van de wedstrijd verwacht bij de administratie van Willem II. Zondag speelt Willem II tegen landskampioen Ajax. Vergeleken Gaal, die het beste met hem voor met vorig seizoen staan de Amsterdammers er een stuk minder had, vertrok naar Barcelona. 'Ik goed voor. Ajax moet knokken voor Europees voetbal. De daarvoor benodigde mentaliteit lijkt door Jan Wouters na de bekerwedstrijd tegen Feyenoord hervonden. Willem ll'er Den nis Schulp (21), begin dit seizoen van Ajax overgenomen: 'Ajax zit niet in een dip, ze missen alleen de spits die de ballen er op het juiste moment inschiet.' I was mijn eerste jaar in de A's. Ik ben dat seizoen tweede op de topscorerslijst en derde op de lijst van, voetballer van het jaar ge- i yycyden. Als enige kreeg ik toen Willem II zoekt vrijwilligers die een handje willen helpen in de Willem Met nog vijf wedstrijden voor de boeg (thuis tegen Ajax, MVV ll-clubwinkel. Ben je geïnteres- i seerd en enkele uren per week beschikbaar, neem dan contact op met Mevr. Elies Martens. Zij is tijdens openingstijden in de dub- i winkel aanwezig en telefonisch bereikbaar op 013-5490508. En Schulp kan het weten. Hij steeg. In binnen- en buitenland speelde bijna tien jaar bij Ajax. Als waren de Amsterdammers bijna voetballertje van tien werd hij ontdekt en "groeide op" in de voetbalschool van Ajax. 'De niette verslaan. Schulp: 'Het team was in die glorietijd zo goed de jongens van mijn elftal die op elkaar ingespeeld. Iedereen echt heel goed konden voetbal len links liggen. Spelers als Arno Splinter, Rody Turpijn en Milan Berk-Beelenkamp kregen geen kans en zitten daarom nu alle maal te verpieteren in het tweede niet aan spelen toe. 'Kiki Musam- van Ajax of zijn verkocht aan bui- pa en Nordin Wooter waren toen de grootste talenten en mochten steeds invallen. Ik heb het jaar daarop mijn debuut gemaakt.' tenlandse clubs. Jan Wouters wil de jeugd nu weer gebruiken, maar die jongens hebben de an derhalf jaar onder Olsen zowat geen ervaring opgedaan.' Morten Olsen Schulp had geen zin om nog een Schulp meent dat je behalve kwa- jaar voor het tweede te spelen en liteit een flinke portie zelfvertrou- werd uitgeleend aan Volendam. 'Willem II was toen ook al geïnte- shirt van de hele wereld. Als je resseerd, maar ik wilde dicht bij huis blijven omdat ik mijn studie nog niet had afgerond. Een jaar later had Olsen me nog steeds en FC Twente, uit tegen Sparta en Cambuur) zijn de speculaties over een Europees avontuur voor Willem II niet van de lucht. Sommige, wel heel erg optimistische supporters durven zelfs te tieve effecten van de sportieve denken aan de Champions League, alsof het halen van een UEFA Cup-plaats geen unieke prestatie zou zijn. Martin van Geel, directeur voetbalzaken, blijft daarentegen liever met twee voeten op de grond De Willem ll'ers Nelson Wau en Jo- ris Mathijsen speelden op 14 april in Oranje beneden 18 jaar tegen Italië. De wedstrijd, afgewerkt in Heerenveen, ging met 1-0 verloren. Willem ll'er Frank van Kouwen zat bij Oranje op de bank. Statistische feiten Willem II - Ajax jjh hifi video oog- er» oorstrelend BESTERDRING 87-91 TILBURG TEL. 5431489 TRTCOMBINATIE wen en geluk moet hebben om de top te bereiken. En dat laatste liet hem een beetje in de steek. 'Ik heb alle jeugdelftallen van contract. 'Ik was zeventien en het Ajax en het Nederlands elftal doorlopen en kreeg echt te horen niet nodig en tekende ik alsnog dat ze iets in me zagen. Ik mocht in het laatste jaar van Van Gaal vier keer invallen en scoorde een keer. Ik verwachtte er op een ge- een A-contract aangeboden. Dan geven moment heel veel van. hoor je toch opeens een beetje bij Maar dan komt er een trainer uit de grote jongens.' Dat gebeurde in het eerste jaar waarin het Ajax JVC DIGITALE VIDEO CAMERA Beeld en geluid van de hoogste kwaliteit Zéér klein en makkelijk Digitale beeldstabilisator 2999? 100x super zoom DV-uitgang BARTELSPRIJS 1 QQQ Met alle accessoires: I wvwj in beuken en ahorn woon/slaapkamer kwaliteit HDF basis EN685 getest 2.51 m2 per pak 1DOE HET ZELF L XM.I DIGITALE MAGNETRON Radio Paloma Willem II Club show Vanavond is tussen zeven en negen uur weer een prominen te Willem ll'er te gast bij Radio Paloma in De Willem II Club Show. De presentatie van deze interactieve radio talkshow is in handen van Katja van der Linden. De telefoon is een be langrijk onderdeel van het 'live' programma. Luisteraars kun nen bellen naar de studio om de gast vragen te stellen of om mee te doen aan een spelletje, waarmee kaarten voor de ko mende wedstrijd te winnen zijn. Radio Paloma is te vinden op de frequentie 106 FM. Ra dio Paloma is telefonisch be reikbaar via het nummer 00- 3214659192. g jeugdopleiding is daar perfect ge- met genoeg kwaliteit kon zo daaronder lijden. Ik heb er niet II onder geleden. Heb eerst zonder problemen mijn MAVO gehaald en ben daarna MEAO bank en I verzekeringen gaan studeren. dat al ziet en je komt het veld op en al die mensen kijken naar je, dan staat de tegenpartij tevoren al met 2-0 achter. Die uitstraling is zo fantastisch. Ajax heeft goe de spelers, maar het ontbreekt ze momenteel alleen aan zelfver trouwen.' Schulp meent dat Ajax niet onderschat moet worden. 'Ik denk niet dat ze op dit moment in een dip zitten. Ze spelen ge- het buitenland en die gooit op- voor de winst. De laatste tijd ko- woon goed voetbal, alleen heb- eens alles in de war.' Voor Schulp men er ook steeds meer oud-Aja- ben ze nu even niet de spits rond- van Van Gaal naar grote hoogten waren de druiven zuur. Louis van cieden kijken'. In zijn hart is lopen die het voor ze afmaakt'. Totaal 49 5 40 doelsal. 29-61 16-95 45-156 Onduidelijkheid is troef. Het is zelfs nog onzeker wie voor welk over neemt de UEFA een beslis- in twee jaar een groei door die Europees toernooi in aanmerking sing een week voor de bekerfina- we in één jaar hadden verwacht komt. Van Geel: 'De eerste en tweede plaats in de nationale competitie geven recht op deel name aan de Champions League, wege laten. Dat legt alleen maar De derde geplaatste vereniging mag aan de voorronde van de Champions League deelnemen. Die voorronde omvat een thuis- en uitwedstrijd. Bij verlies gaat de impuls door het Europees voetbal zaken heb ik veel vertrouwen. en haalde daaruit een positieve fi- Een nieuwe impuls uit nog zo'n nanciële winst. Het hoogst haal bare voor Willem II en een opti male prestatie als men bedenkt UEFA Cup. Maar als de bekerwin- dat de club met een begroting naar zich al heeft geplaatst voor een Europees toernooi gaat de Foto: Fotoburo A. Damen Clubartikel van de wedstrijd De Willem ll-clubwinkel heeft voor de wedstrijd tegen Ajax een feestmuts in de aanbie ding voor slechts F119,95. Er is een keuze uit 10 verschillende modellen. (Op de speciale aan- biedingsprijs is geen Seizoen Club Card korting meer van toepassing). De openingstijden van de dub- winkel zijn: maandag t/m vrij dag van 14.00 uur tot 19.30 uur en zaterdag van 11.00 uur tot 14.00 uur en tijdens de thuiswedstrijden van Willem II. Dan zijn ook de verkooppun ten bij vak B en M geopend. Ajax vindt dat de opleiding erbij hoort. Op zo'n jonge leeftijd we- ten ze immers nooit of je het als eek 2220

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1999 | | pagina 13