Nieuwe Seat Toledo nu in de showroom f Cadillac na 50jaar weer op Le Mans I 1 lur Bouw Toyota designstudio van start Autoproductie omlaag leze? Jubilerende Tulpenrally in Noordwijk van start Transporters aan Haté Bongers levert nieuwe DONK 1999 «pagina 8 DE TILBURGSE KOERIER DE AUTOMAAT Donderdag 1 april 1999 pagina 9 kxL Wij hebben goed gedraaid in 1998 Wij zijn uitstekend geluimd (D8) MODELJAAR 1999 ZOLANG Wij zien u dolgraag in een Rover En wij zijn momenteel zeer coulant De Rover 200. Vanaf fl29.990.- De Rover 400. Vanaf fl34-990.- De Rover 600. Vanaf fl 44.990.- Het is nu KORTOM ERG GOED ZAKENDOEN bij de Rover dealer Wij hebben momenteel een aantal ronduit inte rnaat die zijn er - de naam zegt ’t al - in een beperkte oplage. Profiteer van ons ronduit goede ressante auto’s voor u in de showroom staan. Dat humeur. Wij zien u bijzonder graag in een Rover. k about it. de modellen zijn bovendien ook nog eens u begrijpt met meer dan gemiddelde egards verschillende limited editions verkrijgbaar, wordt behandeld. Tot ziens. Prijs- en specificatiewijzigingen voorbehouden. PEUGEOT AUTOMOBIELBEDRIJF BINK B.V. Winkler Prinsstraat 30, Tilburg, Telefoon 013-5420143 2‘ PAASDAG GEOPEND van 11.00 - 17.00 uur .1992 wn1996 *11986 od1996 ..1991 .1991 ..1987 3,52 trast met de uitstekende resul taten die de autofabrikanten in de Europese (+8%). Ook lichte (+9%) 1EDRIJF ;1-Enschot Seat-dealers hebben de nieuwe Toledo nu B U in de showroom. Deze nieuwe vierdeurs sedan in de hogere middenklasse staat op hetzelfde onderstel als de Volkswagen Golfen Bora en de Audi A3 en is voor Seat een belangrijk model om met name op de zakelijke markt meer te gaan betekenen. e beste reden om voor omfortabele auto met uitgebreide veiligheids ei bij ons langs voor een n de Reugeot-dealer. van het ing van jt Banken <veuze toe. ceur aan ..ease vanwege de t het dealer- zswagen. Dat snel en efficiënt, len we het lokale lease- metalen wielen, zij-airbags, mistlampen voor en audio- installatie met vier luidspre kers. Deze auto begint bij £42.995,=. Voor nog eens dui zend gulden meer wordt de luxueuze Signum geboden met elektrisch bediende portierrui ten achter, elektrisch verstelba re en verwarmde buitenspie gels, een audio-installatie met 8 luidsprekers en een boordcom puter. Voor drieduizend gulden extra levert Seat de Stella en Signum met een viertraps auto maat. De 1.8 liter 20-kleppen motor van 125 pk i? te combi neren met de Sport- en Signum-uitvoering vanaf £45.495,=. PAASZATERDAG van 9.00 - 17.00 uur Rover 400 als voor de Rover 600. Van alledrie En natuurlijk in onze showroom, waar u zoals auto’s van voor 1940. De Mercedes 300 SL Gullwing is de meest bijzondere auto uit de Autotron-vloot. Het gaat om een precies veertig jaar oude race-uitvoering die gekenmerkt wordt door een ver laagde ophanging, een aan de buitenzijde geplaatste uitlaat, achterbrug met korte eindover- brenging, afwezigheid van schokdempers voor een lager gewicht, roll bar, wedstrijdrie- men en een elektronisch gere gelde brandstoftoevoer. trajecten en regelmatigheids- etappes. De gemiddelde snel heid zal volgens de Events Code van de Federation International des Vehicules Anciens (FIVA) niet boven de 50 km/u komen. Alle deelnemers worden inge deeld naar cilinderinhoud en klasse. Alle auto’s moeten voor 31 december 1971 gebouwd zijn. De Sportklasse is er voor deel nemers met rally-ervaring, maar voor mensen die het wat rustiger aan willen doen is er ook de Tourklasse. Nieuw dit jaar is de Vintage-klasse voor 300 SL Gullwing, Mercedes 300 Roadster, Jaguar Mkll, Jaguar XK120, Ferrari 250 GT Boano, Porsche 356 Cabrio, Aston Martin DB 2/4 en een Jaguar Mark IX. Er zullen maar liefst 195 equipes in Noordwijk acte de presence geven. En dat de Tulpenrally nog steeds populair is, blijkt wel uit de 500 aanmel dingen. De tocht van ruim 2500 km voert dit jaar naar Berlijn, terwijl de caravaan op 17 april in Noordwijk weer aan de finish wordt verwacht. De rit bestaat uit kaartleesproeven, bol-pijl Op 12 april as. gaat in Noordwijk de vijftigste International Historie Tulpenrally van start. Hoofdsponsor Autotron zal met maar liefst acht auto’s aan dit evenement deelnemen. Precies een halve eeuw geleden gaf Maus Gatsonides het eerste startsein voor zijn Rally des Tulipes. De afgelopen jaren heeft de rally zich ontwikkeld tot een volwassen historisch autosportevenement. Het Autotron zal aan de start verschijnen met een Mercedes geldt natuurlijk zowel voor de Rover 200, de Er zijn drie benzinemotoren leverbaar met inhouden van 1,6 via 1,8 tot 2,3 liter en vermo gens van 100 tot 150 pk. De dieselkeuze bestaat uit de ver trouwde 1,9 liter direct ingespo ten turbodiesel met 90 en 110 pk. Het maximale koppel wordt bereikt bij slechts 1900 tr/min en varieert van 210 tot 235 Nm. Beide motoren zetten prima prestaties neer, die een benzine-auto niet zouden mis staan. Voor zien we een onaf hankelijke ophanging volgens het McPherson principe en ach ter beschikt de Toledo over een semi-onafhankelijke constructie met torsie-as en schroefveren. Er zijn twee afstemmingen van het onderstel. Bij de Stella en Signum is de afstemming nadrukkelijk comfortabel, ter wijl de Sport en V5 een ver laagd onderstel hebben met een straffere afvering. d’Azur, waar op 8 maart jl. de eerste steen werd gelegd. Dit gebeurde in aanwezig heid van Mr. T. Otsuki, de executive vice-president van het nieuwe ontwerpcentrum en Mr. Jean-René Garnier, de prefect van het betreffen de departement. Direct vanaf de start zullen tussen de twintig tot dertig ontwerpers zich gaan bezig houden met Toyota’s ‘voor Europeanen door Europeanen’. Zij gaan in- en exterieurs vormgeven, kleu ren selecteren, prototypes bouwen en research verrich ten. Bij deze werkzaamheden moet de Franse Cote d’Azur als inspiratiebron dienen. Prijzen De Toledo-reeks begint bij £39.495,= voor de 1.6 Stella. De Toledo 1.6 is er ook in een Sport-uitvoering met sportstoe len, verlaagd onderstel, licht- René Schilders van Bongers Auto Lease overhandigt één van de sleutels van de zes nieuwe Volkswagens Transporter aan Diederik Banken, directeur van Haté. De bijzonder krachtige Toledo V5 staat aan de top van het programma met vier elektrisch bediende portierruiten, ABS/EDS, zij-airbags, boord computer, cruise-control, alarm en een bekleding met leer en alcantara. De auto heeft een sportonderstel, lichtmetalen wielen met brede banden en bovendien een audio-installatie met 8 speakers en een CD-wis- selaar. De prijs van £57.495,= lijkt zeer redelijk. Belangrijk zijn ook de dieseluitvoeringen. De 1.9 TDi 90 pk komt op £44.495,= en de 110 pk begint bij £45.995,=. ponenten worden al maanden lang getest. Als tegen het einde van de komende zomer het chassis gereed is, zullen de tests van de volledige auto beginnen. In 1950 deed Cadillac mee op Le Mans met een speciaal gebouwde aërodynamische car rosserie en een vrijwel stan daard Coupe de Ville, beiden voorzien van een 5,4 liter V8 motor uit 1949. De sportwagen kwam als elfde over de finish niet geheel zonder problemen. De Coupe de Ville deed het beter met een tiende notering, terwijl een Allard J2 voorzien van dezelfde Cadillac kracht bron de derde podiumplaats wist te veroveren. helemaal over te stappen op Volkswagen. Alle auto’s die door ons geleast worden, lopen via Bongers Auto Lease, ook de vreemde merken. In totaal telt ons wagenpark 64 auto’s, waar van 55 bestelwagens. Binnenkort komen er drie Polo’s, 1 Transporter en 10 Caddy’s bij. Deze auto’s zijn zowel een uitbreiding v park als een vervangin bestaande auto’s”, ligt de merk- en dealerkeu: “We geven de voorke Bongers Auto Leas° directe link met keu schap van Volksv - - werkt prettig, sr Daarnaast vindt belangrijk met een lokale lease maatschappij van doen te heb ben. Bongers Auto Lease is zeer flexibel, bijvoorbeeld ook als een auto teruggenomen moet wor den, omdat een medewerker weggaat.” Haté heeft inmiddels vestigin gen in Goirle, Tilburg en Capelle a/d IJssel en telt in totaal 115 medewerkers. De nieuwe Toledo is een 4,44 meter lange vierdeurs sedan met een degelijke en tegelijk vlotte uitstraling. De voorzijde trekt direct de aandacht met zijn brede, heldere koplampen en in drie segmenten opgedeel de grille. Aan de achterkant zijn de lichtunits door een reflectorstrook met elkaar ver bonden. Na een onderbreking van maar liefst een halve eeuw verschijnt Cadillac in juni volgend jaar weer aan de start bij de 24 uurs race op het circuit van Le Mans met de Cadillac Northstart Le Mans Prototype (LMP). Met deze deelname wil het merk haar sportieve inborst tonen alsmede de mogelijkheden van het Northstar systeem bena drukken. De auto wordt ontwik keld in nauwe samenwerking met specialisten Riley and Scott uit Indianapolis, die tot nu toe al een groot aantal auto’s in diverse sportcategoriën hebben gemaakt. De LMP krijgt een 4 liter versie van de V8 Northstar motor van Cadillac met twee turbocompressors. Diverse com- tiergrepen en buitenspiegels. Ook achter het stuur is de VW- invloed weer enorm groot. De materialen waaruit het dash board en de portierpanelen zijn gemaakt, komen zeer degelijk over. De bekledingsstoffen zijn uitermate fraai. Het interieur is afhankelijk van de buiten- kleur in meerdere tinten lever baar. De Toledo is ruim van opzet en vier tot zelfs vijf vol wassenen kunnen er prima zit ten. Hoofd en beenruimte zijn in orde en ook over het bagage- volume van 500 liter zal nie mand klagen. Standaard is de Toledo al zeer compleet met bij voorbeeld airco, centrale ver grendeling en elektrische ruit- bediening. De totale productie van perso nen- en bedrijfswagens in de wereld is vorig jaar met 2,2 pro cent gedaald tot bijna 52 mil joen voertuigen. Dit totaal kan worden onderverdeeld in 37,1 miljoen personen- en 14,8 mil joen bedrijfswagens. De terug gang in de personenautosector was vooral te wijten aan de eco nomische situatie in Azië, waar 9 procent minder auto’s van de band rolden. De productie in Zuid-Amerika daalde met 22 procent en die in Noord- Amerika met 3 procent. Deze cijfers staan in schril con- Eind vorig jaar maakte Toyota haar plannen bekend om aan de Franse Zuidkust een nieuw ontwerpcentrum te stichten. De bouw hiervan is begin maart van start gegaan. Begin 2000 moet Toyota Europe Design Development SARL operationeel zijn en ook de activiteiten van het huidige EPOC Design Centre in Brussel gaan herbergen. In Frankrijk zal het merk nieuwe modellen gaan afstemmen op de Europese markt, maar ook specifiek voor ons werelddeel auto’s gaan ontwerpen. Het nieuwe ontwerpcentrum wordt gebouwd in het Sophia Antipolis International Science Park aan de Cote VW-invloed De nauw aansluitende carros- seriepanelen zijn een kenmerk van de meeste produkten uit de VW-groep en Seat profiteert uiteraard van deze “kunde’ mee. Iedere Toledo is zeer compleet uitgerust met aan de buitenzij de meegespoten bumpers, por- jse lidstaten leverden op het gebied van t>) en zware bedrijfs auto’s (+18%) presteerde Europa bovengemiddeld. In Azië daalde het productievolu me in het lichte segment met 16 procent en bij de zware vracht wagens met 15 procent. In Noord-Amerika bleef de markt voor lichte bedrijfswagens sta biel en werd in de zware klasse een groei van 7 procent geno teerd. (Uit: RAI Voorrang) B Vrijdag 19 maart stonden voor de hoofdingang van Auto B Bongers zes stralend witte B Volkswagens Transporter gereed om te worden afgeleverd g aan Haté Holland B.V., gespe cialiseerd in bliksemafleiding en antennebouw. De zes auto’s werden inclusief complete besti- ckering geleverd door de afde ling Bedrijfswagens van Auto Bongers en worden geleast bij Bongers Auto Lease. Het bedrijf bestaat sinds eind 1995, vertelt directeur Diederik Banken. “Tijdens het aanbrengen van bliksembeveiliging op daken, kregen we steeds vaker de vraag of we ook antennes wil den plaatsen en dat heeft gere sulteerd in een afdeling waar op dit moment zo’n vijftig men sen werkzaam zijn.” “We hebben voor Volkswagen gekozen vanwege de bewezen kwaliteit, degelijkheid en de prijs en daarnaast was Auto Bongers een logische dealer- keus vanwege de jarenlange relatie die we met dit bedrijf hebben. We zijn zelfs bezig om

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1999 | | pagina 35