HE PICTURE UK JZ'Sfö 295,- \^erpolis b Konterman: 'Feyenoord staat bij de ff supporters op een absolute eerste plaats' ERS )AG .30 DAG NIEUW IN TILBURG DE TILBURGSE KOERIER Dos Jerdag 18 maart 1999 - pagina 15 999 pagina 14 Hoofdsponsor zegd: "Van elke trainer leer je Kim Dijcks Victoria hoopt op terugkeer naar de top zoek. Vanaf de C-jeugd voetbal- 21 lossen: hij werd doodgestoken. Harrie Verhoeven Foto: Fotoburo A. Damen Bas Lippmann Alex de Coninck Foto: Fotoburo A. Damen t Peter Année HIT Het mooiste kodootje voor Uw sportvrienden den: 9.30 tot 17.30 lot 17.00 uur. b EN VRIJDAG ho nn iiiid i Buskaarten NAC en Fortuna Sittard SPOED fERKOOP PRIJS Hoewel Feyenoord op een stabie le eerste plaats staat in de compe- Teugels Konterman heeft het naar zijn zin ih Rotterdam. 'Vind je het gek? Kijk hier eens rond, dit is het lid van een hockeyclub Positie bij Willem II: directeur Commerciële Zaken Lengte: 188 centimeter Gewicht: 81 kilo mer' mochten we nooit komen. We zaten altijd tegenover elkaar in een andere ruimte en praatten chitectuur een prima gebouw, maar er gaat niets boven De Kuip, de sfeer van een echt voet balstadion! Bovendien heeft Feyenoord de grootste suppor- tersschare. Die mensen zetten echt alles opzij voor ons, gaan zelfs mee op een buitenlands Geel (directeur betaald voetbal) en Joop Hiele (keeperstrainer), had ik niet. Ik trok altijd alleen op met een ander jeugdtalentSep Graafschap als rechterverdediger te ontwikkelen. Victoria heeft in eerdere interviews niet onder stoelen of banken gestoken dat hij op die positie de top denkt te kunnen halen. 'Toen Willem II zich vorig jaar meldde, be- Voetbalclubs: Hansweertse Boys en RKSV Halsteren Beste voetbaleigenschap ik kan beter hockeyen. Ik sta in de Beste voetballer: Johan Cruyff Mooiste shirt: Willem II Mooiste stadion: Anfield Road van Liverpool. Daar zag ik de kwalificatiewedstrijd lerland-Ne- De ronde tafel, whiskey Laatst gelezen boek: Het par fum van Patrick Süskind derlands elftal onder de achttien jaar gespeeld en dan val je er op eens buiten.' Op papier had het talent Victoria op zijn twintigste dus al een in drukwekkende carrière achter de rug. Maar terwijl generatiegeno ten als Overmars, Van Bronck- horst en Hoekstra doorbraken in de Nederlandse competitie, was Victoria bang in zijn vaderland bestaande groep er helemaal in kon groeien, moesten de nieuwe jongens meteen de lat erg hoog leggen. Mijn laatste jaar bij Wil- Regeltjes Konterman kijkt met veel plezier terug op zijn tijd in Tilburg. 'Ik jaartje langer blijft. Hij betekent voor Willem II ook veel in de media Hekel aan: vrachtwagens die in halen en oneerlijke mensen Rondes Europees Konterman had moeite met het kijken naar de Europese wedstrij den van zijn oude club: 'Nee, ik heb Willem II niet gevolgd tegen Tbilisi en Betis Sevilla. We lagen er met Feyenoord al vroeg uit en ik vond het verstandig om even niet naar het succes van anderen te kijken. Ik kreeg al genoeg reac ties: "Was nu maar bij Willem II gebleven, dan had je tenminste twee rondes Europees voetbal gespeeld", maar daar heb ik me niets van aangetrokken. In de competitie volg ik Willem II wel, Zwolle en Cambuur. Als ik thuis kom, kijk ik altijd even op tele tekst om te zien wie wat gedaan heeft.' tegen Willem II liep uit in een overwinning voor de Rotterdam mers. 'Het was nipt, 3-2, maar lem II was tot nu het mooiste uit mijn carrière: we bereikten Euro pees voetbal.' basisplaats. Ik heb toen meteen gezegd dat ik weg wilde. Kor bach was voor mij niet de juiste man meer. Gelukkig is Co Adri- aanse een heel stuk eerlijker, al kan dat soms wel hard aanko men. Maar ja, dan raak je in de voorbereiding al geblesseerd. Ik speelde wel de eerste competitie wedstrijd tegen Ajax, maar daar na bleef ik kwakkelen. Eind okto ber werd ik geopereerd en werd me gezegd dat ik waarschijnlijk pas eind maart fit zou zijn. Het waren de zwaarste maanden uit zijn loopbaan.' Voor de winterstop speelde hij geen wedstrijd meer. 'Gelukkig herstelde ik sneller dan verwacht en kon ik in februari meteen aan de slag. Jeffrey (Prommayon) speelde op mijn favoriete rechts- backpositie en deed dat heel goed. Door mijn blessure heb ik niet de kans gehad de concurren tie met hem aan te gaan. Geluk kig kreeg ik de mogelijkheid om me op andere posities te bewij zen.' En die kans lijkt hij als rechtsmidden met beide handen aan te grijpen. Want hij barst nog steeds van ambitie en wil er bij Willem II alles aan doen om een oude belofte in te lossen. En of dat nu als aanvaller, rechtsachter lekker op '5', dus misschien kan ik het daar ook.' Zondag tegen GRATIS PARKEREN VOOR DE DEUR afhalen aan het loket Inlichtingen en wordt vervolgens een half uut voor aanvang van de wedstrijd verwacht bij de administratie van Willem II. herinnering wordt aangeboden door Fotoburo A. Damen. De ge- 3-4 0-3 Uit 26 4 Muziek: heel breed, van Bowie tot Lois Lane Favoriet gerecht Italiaans Werelddub: Manchester United, een club met een enorme uitstra ling en historie Favoriet televisieprogramma de politieserie Unit 13 en gekke bekkentrekker Mr. Bean. Het meest geleerd van: niet ie mand speciaal, je leert van veel mensen iedere dag opnieuw Huidig Willem II kan zich nog op veel gebieden verbeteren Ambitie: met Willem II naarde 20 miljoen en 11.000 seizoen kaarten Kampioen van Nederland Feyenoord Competitieprogramma een grote toverdoos Studio Sport: meer beelden en minder praten. 3-3 2-1 0-4 0-4 0-0 1- 2- 0-1 0-2 0-5 2- 3 0-1 3- 2 1- 4 0-2 2- 1 2-2 0-2 2-0 Totaal 51 8 6 37 2-1 6-1 0-0 0-2 3- 2 6-1 5-1 5-1 4- 0 2- 0 3- 2 4- 0 3- 2 5- 0 4- 1 0-1 3-1 3- 0 2-0 0-2 2- 0 4- 1 4-2 3- 2 Thuis 25 Thuis 1-2 Uit 0-1 er Paul var )0. I gesp. gew. gel. Sportprijzen van SPOREL Statistische feiten Willem II - Feyenoord PRINSENHOEVEN 20 TILBURG TEL. 013-5400274 Op zondag 4 april speelt Willem II in Breda tegen NAC. Op dit mo ment ontbreekt nog informatie omtrent de kaartverkoop. Wij ver wijzen u voor actuele informatie naar pagina 673/2 van teletekst. Op woensdag 7 april speelt Willem II in Sittard het eerder dit seizoen afgelaste duel tegen Fortuna. Reeds eerder aangeschafte (bus-) kaarten zijn uiteraard gewoon gel dig. Wilt u alsnog mee dan kunt u tot vier dagen voor de wedstrijd nog een buskaart kopen bij de sup porters service unit. Daar kunt u ook terecht voor uw entreebiljet. De supporters service unit is geo pend van maandag t/m vrijdag van 14.00 uur tot 19.30 uur en op za terdag van 11.00 uur tot 14.00 uur. Leeftijd: 37 jaar Woonplaats: Bergen op Zoom Burgerlijke staat gehuwd met Mary Kinderen: twee, Xander en Isabel spits Opleiding: HAVO en Academie voor Journalistiek in Tilburg. Bo vendien volgde ik allerlei trainin gen op commercieel terrein Maatschappelijke functies: in Bergen op Zoom ben ik bestuurs- derland voor het Europees kam pioenschap Basel heeft nooit de kans gekre gen om zijn belofte als talent in te Ja, misschien had ik tactisch wel wat rijper geworden, maar ik durf niet te zeggen dat ik daar met een andere manier van trainen eerder was doorgebroken. Een vrij bescheiden opmerking voor een jongen die op zijn zes entwintigste nog altijd gelooft in een terugkeer naar de top. Twee bekender is. 'Willem II heeft nog niet veel bekendheid binnen Eu ropa en daarbuiten. Een ander verschil is dat Feyenoord in princi- kwam in een moeilijke periode, pe bij de top drie moet eindigen. Bovendien is alles veel grootser opgezet. Je hebt met meer men- 1955- 1956 1956- 1957 1958- 1959 1959- 1960 1960- 1961 1961- 1962 1962- 1963 1965- 1966 1966- 1967 1979- 1980 1980- 1981 1981- 1982 1982- 1983 1983- 1984 1987- 1988 1988- 1989 1989- 1990 1990- 1991 1991- 1992 1992- 1993 1993- 1994 1994- 1995 1995- 1996 1996- 1997 1997- 1998 1998- 1999 de hij bij de 'kampioen in spe' en I Was pas zeventien toen hij debu teerde in het eerste van Feye noord. Het bleef echter bij één I wedstrijd. 'Ik was aanvaller en door het overtal aan spitsen - er waren er wel acht - kreeg ik geen van Basel. In de 'grote kleedka- kans te ontluiken'. Hetgeen ech ter niet inhield dat het superta lent Victoria onopgemerkt bleef. Toen hij acht jaar geleden bij Bay- veel over de toekomst.Sep van ern München kon gaan spelen I aarzelde hij geen moment. 'Er i waren genoeg mensen die me adviseerden in Rotterdam te blij- ven, maar ik had in München niet i minder kans door te breken dan bij Feyenoord. Bovendien lokte het avontuur'. Hij noemt zichzelf een multifunctionele voetballer, overal in zetbaar. Na ruim twee seizoenen voor Willem II maakte hij de overstap naar het fameuze Feyenoord en weet zich onder Beenhakker verzekerd van een basisplaats. Bert Konterman: 'Dit jaar is voor Feyenoord geen toevalstreffer.' Voor Raymond Victoria (26) komt tiende trainde ik met het eerste zondag een oude bekende op be- mee, maar van die problemen krijg je weinig mee. Echt contact met de vedetten, waaronder de nu bij Willem II actieve Martin van voorgoed uit de picture te raken. 'Na twee jaar kon ik bij Bayern München bijtekenen en ook an dere Duitse clubs toonden inte resse, maar ik wilde per se terug naar Nederland. Uiteindelijk werd het De Graafschap, dat toen nog in de eerste divisie uitkwam. Jan Wouters heeft ooit eens gezegd dat de Duitse manier van trainen mijn talent kapot heeft gemaakt. mooiste stadion van Nederland. Het is geweldig om hier de thuis wedstrijden te mogen spelen. erg goed geregeld, maar hier is ten zelfs uitkijken voor degrada- Tuurlijk, de Arena is mooi, qua ar- dat nóg professioneler.' tie. Toch was het een heel leuk Waar Adriaanse graag de teugels jaar onder Calderwood, de spe- in handen houdt, geeft Beenhak- lersgroep was erg prettig, vol- ker meer verantwoordelijkheid. 'Dat vind ik wel prettig. Het be- gens mij typisch Willem II. Toen kwam Co, dat was even wennen, net als mijn andere oude clubs leid van Co was goed, ik had daar er waren ineens allemaal regel- geen moeite mee, maar ik ben toch wel het type voetballer dat zelf zijn weg kan uitstippelen. voetbalkamp. Als ze een lijst zou- Wim van Hanegem heeft ooit ge- den maken van wat voor hen be langrijk is, staat Feyenoord op de eerste plaats, dan een tijdje niks en daarna vrouw, kinderen en werk.' Het grootste verschil met Willem II noemt Konterman dat de naam van Feyenoord door de wereld Indrukwekkend Anderhalf jaar later liep het bij Bayern München echter niet zo als Victoria gehoopt had. 'Door de buitenlandersregel kwam ik weer niet aan spelen toe. Op zich niet vreemd als je moet concurre- jaar geleden begon hij zich bij De ren met Brian Laudrup, Jan Wou ters en de Brazilianen Mazinho en Jorginho. Voor mij was dat extra rot omdat ik niet meer geselec teerd werd voor het Olympisch elftal. Tot ik naar Duitsland ging, heb ik eigenlijk altijd in het Ne en BN De Stem, VI Magazine Tricolores: een must voor elke supporter Commercie en emotie: zijn ab soluut met elkaar verbonden Raad van Commissarissen: het geweten van Willem II Bestuur: echte Willem ll'ers, ik kan er goed mee samenwerken Vrijwilligers: ongelooflijk be langrijk voor de club. Chapeau voor die mensen Supportersvereniging: meer mensen moeten lid worden. Op naar de 2000 leden! Publiek: wordt steeds enthou siaster, maar kan de spelers nog meer ondersteunen Co Adriaanse: ik hoop dat hij na Theater: niet veel tijd voor. Maar afloop van zijn contract nog een Vrije tijd: hockeyen bij Tempo en ik genoot enorm toen ik in Am sterdam het 'Cirque du soleil' zag. Een fantastisch evenement Kranten en sportbladen NRC Willem II stond tweede, maar Jaap Stam en Jean-Paul van Gas tel vertrokken. Daardoor zonk de sen te maken. In Tilburg was alles moed in de schoenen, we moes- erg goed geregeld, maar hier is De supporter die op bijgaande foto omcirkeld is, zal tijdens de wedstrijd Willem ll-Feyenoord uit- lukkige kan zijn toegangskaart geroepen worden tot 'supporter van de week'. De suppqrter van de week krijgt een mooie plaats op de hoofdtri bune en ontvangt een rondlei ding door het stadion, een blij vend aandenken en een uitnodiging voor het bijwonen van een busreis van de suppor tersclub. Bovendien mag de sup porter samen met een speler naar keuze of trainer-coach Co Adri aanse op de foto. Deze blijvende schouwde ik het meteen als een stap dichter bij de top, eigen lijk als een soort opstappunt. Ik denk dat je altijd wel ambitie moet hebben. Als je denkt datje op een gegeven moment aan je top zit is dat nergens goed voor. Je moet een doel hebben. Het is absoluut niet zo dat Willem II te min voor me is, maar ik ben na tuurlijk al bij hele grote clubs ge weest en zou me daar heel graag nog een keer willen bewijzen.' Kapelmeesterlaan 112a (Stokhasselt) Tilburg 013-4561199 Rondleidingen Willem ll-stadion Sinds de opening van het nieuwe I stadion hebben al een kleine 10.000 mensen een exclusief be zoek gebracht aan de thuishaven j van de Tricolores. Bent u ook be- nieuwd naar de kleedkamers, de business-seats en de bestuurska mer? Speciaal voor u organiseert Willem II tijdens openingstijden rondleidingen door het stadion. Dat kan bijvoorbeeld 's middag voorafgaand aan een wedstrijd. Hebt u met vrienden, collega's of familie een feestelijke bijeenkomst, waarbij een sportieve activiteit past, informeer dan eens naar de moge lijkheden. Ook voor een kinderver- jaardag zijn er leuke activiteiten. De prijs is afhankelijk het gekozen ar rangement en start al vanaf 5,- j per persoon. Bent u geïnteresseerd heem dan contact op met stadion- manager Paul van Bragt, tel. 013- 5490590 pakken. Dat gaan ze doen van de tbp vijf. We zijn er nog niet, daar om moeten we nu niet van de da ken gaan schreeuwen dat de weg öaar de Coolsingel al bijna gelo- pen is. Als iémand ons de das kan omdoen, zijn we het zelf door on geduldig te worden.' titie, is Konterman erg voorzichtig zijn club al kampioen te noemen. 'Er zijn nog wat wedstrijden te gaan en de clubs in de midden moot en vooral die in degradatie- gevaar moeten nu punten gaan Uitverkoop Willem II dubwinkel Afgelopen maandag is de uitverkoop in de Willem II dubwinkel gestart. Voor de gehele kledinglijn geldt een spectaculaire aanbieding. Daarnaast gelden er ook diverse kortingen op andere artikelen uit het assortiment. De openingstijden van de dubwinkel zijn: maandag t/m vrijdag van 14.00 uur tot 19.30 uur en zaterdag van 11.00 uur tot 14.00 uur. Sinds februari is hij hersteld van een ernstige blessure die hem bijna de hele eerste seizoenshelft aan de kant hield. Het waren de zwaarste maanden uit een carrière die tot dan toe niet hele maal liep zoals die had moeten lopen. Raymond Victoria over zijn loopbaan die ooit bij Feyenoord begon en 'hopelijk nog niet ophoudt bij Willemll'. 5 16 doelsal. 26-54 25-80 51-134 Foto: Fotoburo A. Damen Supporter van de week Willem II zoekt vrijwillige verkoopmedewerkers m/v Willem II zoekt vrijwilligers die een handje willen helpen in de Willem ll-clubwinkel. Ben je geïnteresseerd en enkele uren per week beschikbaar, neem dan contact op met Mevr. Elles Martens. Zij is tijdens opening stijden in de dubwinkel aan wezig en telefonisch bereik baar op 013-5490508. 1 Beste rechtsback Toch was hij ook verrast door de interesse van Willem II. 'Bij De Graafschap zat ik al een poosje op de bank. Was trouwens heel vreemd. Ik had me daar de laatste of rechtshalf is maakt hem niets jaren ontwikkeld als rechtsachter uit. 'Ik heb de ambitie nog steeds, en dat ging hartstikke goed. Frits Tot nu toe gaat het hartstikke Korbach had in de VI gezegd dat hij me de beste rechtsback vond die hij ooit had gezien. Ondertus- Feyenoord kan hij dat nog eens sen begon hij wel met me te laten zien schuiven en verloor ik zelfs mijn tjes. De voorbereiding was niet zwaar, we begonnen stap voor stap. Ik zat elke avond op het ter ras en op de kermis, dus zo zwaar De thuiswedstrijd van Feyenoord kan het niet geweest zijn. Wel iets, hoe het wel moet en hoe het voor diegenen die er later bij niet moet.Van iedere trainer kwamen, want het niveau kwam heb ik inderdaad iets geleerd. Ad- steeds hoger te liggen en waar de het telde. Dit keer gaan we ook riaanse en Berger hebben me ge- bestaande groep er helemaal in weer geniepig winnen. Het wordt leerd wat groepsvoetbal inhoudt en Calderwood heeft me leren genieten van het spel. Wijzigingen in competitieprogramma De wedstrijd Fortuna Sittard- Willem II is vastgesteld op woensdag 7 april. De uitwed strijd tegen Sparta is verhuisd naar zaterdag 1 mei. Deze wedstrijd wordt gespeeld in het stadion van Excelsior. Op zaterdag 27 maart werkt Willem II in het eigen stadion een oefenwedstrijd af tegen VW. Aanvang 14.00 uur, toe gang gratis. Vedetten i Op sportief en professioneel ge- bied is er bij Feyenoord sindsdien veel veranderd. 'Het was de pe riode dat het daar een stuk min der ging. In het jaar dat ik debu teerde bij Feyenoord kwamen ze niet verder dan de elfde plaats in de competitie. Vanaf mijn vijf- Willem II zoekt vrijwillige verkoopmedewerkers m/v Willem II zoekt vrijwilligers die een handje willen helpen in de Willem ll-clubwinkel. Ben je geïnteresseerd en enkele uren per week beschik baar, neem dan contact op met Mevr. Elles Martens. Zij is tijdens openingstijden in de dubwinkel aanwezig en telefonisch bereikbaar op 013-5490508. c/W* oaveRende U opENINGS. 1ste openinqsaktiviteitAANb'£Dingen woensdag 24 maart, tussen 15.00 en 1 8.00 uur Penalty schieten tegen Jimmy Vdll FeSSCm i t

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1999 | | pagina 15