HE PICTURE lnterpoZ/5 z \fiX^polis Beslissende fase Reinder Hendriks: 'niet tevreden, niet ontevreden' LLLM f te Supporter van de week i Donderdag 11 maart 1999 pagina 9 1999 pagina 8 DE "LBURGSE KOERIER Stadionmarkt Hoofdsponsor \1^/ Foto: Fotoburo A. Damen Boeve in technische staf Jos van Nieuwstadt luis Totaal Uit Foto: Fotoburo A. Damen 4 Harrie Verhoeven Harrie Verhoeven iSÜUr Het mooiste kodootje voor Uw sportvriendei Kapelmeesterlaan 112a (Stokhasselt) Tilburg 013-4561199 16 5 Uitverkoop Willem II diDwinkel Afgelopen maanlag is de uitver- lem II. In Doetinchem was hij de spil van één van Ie minst gepas- Tienduizendste seizoenkaart voor Thijs van der Hilst Mt nog eenderde van het programma voor de boeg, is de be- slsende fase in de competitie aangebroken. De Tricolores ac- ten nog vijf keer in uitwedstrijden (Fortuna Sittard, Roda JC, NC, Sparta en Cambuur). Thuis wachten duels zaterdagavond tqen De Graafschap en daarna tegen bijna-kampioen Feye- nord, AZ, Ajax, MW en ten slotte FC Twente. Half mei weten vt of Willem II zijn doelsteling heeft gehaald. akele uitzondering na ontlopen e clubs elkaar niet veel in sterk- bal. Het duel van zaterdag wordt dus een sleutelduel, een wedstrijd die in deze fase van de competitie van cruciaal belang is. De Graaf schap, met routiniers als Silooy, Viscaal, Roelofsen en niet te ver geten Godee, is voor menig club een lastig te nemen hindernis. De nieuwe (interim-)coach Jurrie zijn. Dat heeft buurman NAC on langs nog ondervonden. toen de echte voorbereiding be gon moest ik behoorlijk aanpo ten. Dan merkje de professione lere instelling van Willem II ten opzichte van De Graafschap. De trainers zitten boven op je en houden je wakker. Je krijgt wel meteen meer lucht en kracht. Toch had ik een beroerde start. Een week voor de wedstrijd te gen Ajax ging ik tijdens een mid- dagtraining door mijn enkel. Je bent iets vermoeid, minder scherp en loopt dan meteen een blessure op. Zo heb ik een maand in de lappenmand gezeten. Daar na moest ik wéér aan poten om bij de groep aan te klampen.' Oude bekenden Zaterdag is het een weerzien van oude bekenden. Onze supporters kennen Edwin Godee nog goed uit zijn Willem ll-tijd. In vier sei zoenen speelde hij 112 wedstrij den. Zijn fantastische traptech- niek, spelinzicht en wedstrijdmentaliteit maken hem tot een van de belangrijkste pij lers van De Graafschap. Bij Wil lem II spelen sinds het begin van het seizoen de oud-Graafschap- pers Reinder Hendriks en Ray mond Victoria. Beide spelers heb ben de aanpassingsproblemen overwonnen en ook de langduri ge blessure van Victoria is verle- Andere rol 'Bij De Graafschap speelde ik als laatste man, wat inhoudt datje het spel vóór je hebt. Bij Willem II kreeg ik de 5-positie van Konter- man, voor de laatste man, en dat is totaal anders verdedigen. Op die positie heb ik te maken met bijvoorbeeld Jari Litmanen, een schaduwspits die om je heen cir- ber vorig jaar in de thuiswedstrijd tegen NAC. Dieptepunt: dat zijn blessures aan mijn enkel en problemen die ik heb gehad met de groei. Contractduur: tot juli 2000. Sterke punten: snelheid, kracht in de duels en een goede pass in mijn rechterbeen. Zwakke punten: linkerbeen, ik ben niet explosief op de eerste beter en ik ben soms slordig. Het meest geleerd van: Toine van Mierlo en Clemens Bastiaan- sen. Vooral Clemens is veel met den tijd. De confrontatie tussen 'oud en nieuw' heeft iets speci aals, dat geeft extra motivatie aan deze spelers. dat ik tijdens de blessure van Sami niet heb kunnen overtui gen. Ik heb toen geen basisplaats kunnen afdwingen. Ik zit ermee in mijn maag dat ik niet presteer zoals het zou moeten. Ik weet ook niet waar het aan ligt. Tijdens de winterstop op Cyprus kwam de technische staf in een evalu atiegesprek tot de conclusie dat ze niet ontevreden was maar ook niet tevreden. Ik heb te weinig temperament en agressie, ik mis het killersinstinct en ik moet feller voor het eerst maar zo zit ik nou eenmaal niet in elkaar. Sportief gezien kom ik onvoldoende uit de verf en mijn zelfvertrouwen is daardoor ook een stuk minder. Nu moet ik me bewijzen in het tweede en sta reserve in het eer ste. Ook dat is een moeilijke posi tie. De Europese ervaring is in dat opzicht een lichtpuntje maar de huidige situatie is niet rooskleu rig. De toekomst is voor mij zo doende een vraagteken. Ik zit nu Het is in deze tijd niet gemakke lijk om mensen aan je te binden. Positieve resultaten zijn daarvoor noodzakelijk. Het is nog veel nmoeilijker om supporters blij vend aan je te binden. Dat is de boodschap die Co Adriaanse en zijn manschappen goed begrij- twaalfde man, de supporters, noodzakelijk. Het legioen in Til burg kijkt niet langer alleen maar passief toe, maar doet actief mee daar word ik gek van. Bijlmerenquête: maakt veel emoties los. De ene leugen na de andere werd verteld. Belachelijk dat pas na zoveel jaren deze in formatie vrijkomt. Verschrikkelijk gezellige en zinderende spanning in onze arena. Tegen de Graaf schap moet dat ook lukken. NaudJ. van der Ven jaar ga ik met mijn vriendin naar Frankrijk, naar Fréjus. Favoriete website: heb ik niet Op school kijk ik wel eens op In ternet en dan alleen naar de Wil lem ll-site. Kampioen van Nederland Wedstrijden Willem II verplaatst tersclub. Bovendien mag de sup porter samen met een speler naar keuze of trainer-coach Co Adri aanse op de foto. Deze blijvende herinnering wordt aangeboden door Fotoburo A. Damen. De ge lukkige kan zijn toegangskaart afhalen aan het loket Inlichtingen en wordt vervolgens een half uut voor aanvang van de wedstrijd verwacht bij de administratie van Willem II. start. Voor de geele kledinglijn geldt een spectaulaire aanbie ding. Daarnaast elden er ook di verse kortingen o andere artike len uit het assortnent. De openingstijden vn de clubwinkel zijn: maandag t/i vrijdag van 14.00 uur tot 1930 uur en zater dag van 11.00 ur tot 14.00 uur. 2-0 1-1 33 8 16 9 47-45 gesp. gew. gel. verl. 0-0 0-0 4-2 1- 2 2- 2 3- 1 2-2 Tilburg Thuis 3-3 2-1 2- 3 0-1 0-1 3- 0 2-2 2-2 4- 4 0-1 4-1 Foto: Fotoburo A. Damen Sportprijzen van SPOREL Statistisne feiten Willem II - Giafschap 17 3 9 5 doelsal. 3-23 18-22 Willem II organiseert speciale actie voor Reeshof Geboortedatum: 19 november 1979. Woonplaats: Waalwijk. Burgerlijke staat: ongehuwd, maar zet er wel bij dat ik een leu ke vriendin heb: Sandra. Opleiding: Mavo, PR en Com municatie aan "De Rooi Pannen" in Tilburg. Clubs: Desk, Willem II Speelt voor Willem II: vanaf 1992 toen ik in de C-jeugd begon, meters, aanvallend koppen kan Positie: rechtsback of in het cen trum. Voorstopper of libero dat maakt me niet uit. Sportief hoogtepunt: mijn de buut in het eerste elftal in novem- me bezig geweest en hij wist bij Geen overtuiging 'De plaats waarop ik het beste functioneer wordt nu ingevuld door Sami en die presteert goed. Daarbij moet ik ook zelf toegeven in een mindere periode, maar ik kom daar zeker sterker uit en dan breekt beslist een betere periode aan. Peter van Son mij de juiste snaar te raken. Beste voetballer in Nederland Jari Litmanen. Wereldclub: Manchester United, op vakantie geweest, maar dit Van der Hilst is al van kindsbeen af een aanhanger van Willem II. In zijn jeugd is hij als voetballertje terlands op de conduitestaat, als (RKTW en Longa) zelfs nog even in beeld geweest bij de talenten school van Willem II. Hoewel hij de thuiswedstrijden van Willem II altijd trouw heeft bezocht, was dit de eerste keer dat hij een sei zoenkaart aanschafte. En dat heeft hij geweten. Reinder Herdriks kijkt serieus. De mondhoeken blijven hori zontaal en zin woorden klinken rustig en zijn zorgvuldig geko zen. Hij heefide uitstraling die past bij het stereotype van een oer-Hollands! verdediger. Deze typering stond al met zoveel woorden in d> special van het Willem II Tricolores Magazine aan het beginvan dit seizoen, maar geldt nog steeds. 1955-1956 1957-1958 1969- 1970 1970- 1971 1971- 1972 1972- 1973 1977- 1976 1978- 197S 1981-198; 1984- 198' 1985- 198 1986- 198 1991-199 1995- 199 1996- 199 1997- 195 1998- 199 kelt en dat is niet alleen anders maar ook moeilijker verdedigen. Ik maakte de overgang naar Wil lem II met een bepaald verwach tingspatroon, voetballen en me zelf verbeteren. Maar eerst kwam de klad erin door die blessure in het begin van het seizoen en daarna doordat de trainer vond dat die positie voor mij niet de juiste is. Ik heb onvoldoende loopvermogen en snelheid. Victo- en gemener zijn. Dat hoor ik niet ria, die nu op 5 speelt, heeft dat wel. Daardoor voel ik me niet prettig in de huidige situatie. Ik ben een gevoelsmens. Om goed te renderen moet ik het ver trouwen hebben en me thuis voelen op mijn plek, maar ik geef toe dat moet ik ook afdwingen.' Sfeer Het aantal sfeersponsors wordt steeds groter. Binnen het Willem ll-stadion leeft een nieuw suppor- pen. Daarbij is steun van de terslegioen zich uit. De magische grens van 10.000 seizoenkaarten is bereikt. Voetbal leeft weer in Tilburg. Dat is te danken aan het collectief van trainers, spelers, be- en zorgt op die manier voor een leidsbepalers, maar zeker ook aan het steeds groter wordende supporterslegioen. Een soort 'poldermodel'! De belangen van beide clubs lo pen uiteen. De Graafschap wil zo snel mogelijk weg van de nacom- petitieplaatsen en zal daarin heus ifty-fifty wel slagen. Willem II ziet nog mo- aterdag wordt de reeks voortge- gelijkheden voor Europees voet- et met een wedstrijd tegen het DE 15-jarige De Graafschap, een van ie pioniers van het betaald voet- I ial in Nederland. Van de tot nu - :oe gespeelde 33 duels tussen De supporter die op bijgaande foto omcirkeld is, zal tijdens de wedstrijd Willem ll-De Graaf-, schap uitgeroepen worden tot 'supporter van de week'. De supporter van de week krijgt een mooie plaats op de hoofdtri bune en ontvangt een rondlei ding door het stadion, een blij vend aandenken en een uitnodiging voor het bijwonen van een busreis van de suppor- van de Reeshof naar het stadion worden gebracht en na afloop van de wedstrijd ook weer terug. Een prachtige kans om op een plezie rige en comfortabele wijze een thuiswedstrijd van de Tricolores bij te wonen! Hieronder melden wij puntsgewijs het hoe en wat van deze actie: X f Het hing in de lucht. Thijs van der Hilst had daarom al vroeg bij de deur van de Supporters Service Unit postgevat, maar toch voelde de student fysiotherapie zich overdondérd door het spektakel dat losbarstte toen hij inderdaad de 10.000ste seizoenkaart in ont vangst mocht nemen. De aan dacht van een aantal fotografen, toespraken van Adriaanse, voor zitter Vuilings en directeur Alex de Coninck, een groot aantal arti kelen uit de clubwinkel en een VIP-behandeling aanstaande za terdag vielen hem ten deel. Peter Boeve treedt op 1 juli 1999 toe tot de technische staf van Wil lem II. Zijn hoofdtaken bestaan uit het trainen en coachen van de tweede selectie, keeperstraining en het assisteren bij trainingen van de eerste selectie. Boeve heeft een contract voor twee jaar getekend. Eerder was hij, na een rijke voetbal carrière met onder meer zestien in- De KNVB heeft een aantal uitwed strijden van Willem II verplaatst. Het duel tussen Roda JC en Willem II is verzet van zaterdag 3 april naar don derdag 18 maart. Op zondag 4 april, eerste paasdag, speelt Willem II in Breda tegen NAC (was zondag 18 april). assistent-trainer en als trainer/ coach van het tweede elftal werk zaam bij Vitesse. Daarna had hij als hoofdtrainer RKC Waalwijk onder zijn hoede.Toine van Mierlo gaat zich vanaf het komend seizoen vol ledig richten op de jeugdopleiding. Joop Hiele, parttime keeperstrainer, verlaat Willem II. Willem II heeft voor alle inwoners van de Reeshof een bijzondere kennismakingsactie in petto. Geïn teresseerden kunnen voor welge teld één tientje per persoon aan staande zaterdagavond de wedstrijd Willem ll-De Graafschap bijwonen. Een bijzonderheid is dat zij voor dat geld ook met de bus Er zijn vier kaarten per persoon beschikbaar tegen een tientje per kaart. Haast u, want er zijn slechts 750 kaarten beschikbaar. Wij adviseren u de kaarten in de voorverkoop aan te schaffen om eventuele teleurstelling te voorkomen. U kunt daarvoor terecht bij Primera Van den Broek, .Heyhoefpromenade 77, (013-5713501) of bij het Willem II Stadion aan de Goirleseweg (013- 5490515). U kunt ook een kaartje bij instap in de bus kopen. De toegangskaarten zijn geldig voor vak C. De bussen vertrekken op 13 maart om 18.30 uur vanaf Winkel centrum HeyhoefNa afloop van de wedstrijd vertrekt de bus om 21.35 uur vanaf de ventweg Ringbaan Zuid ter hoogte van het stadion. Clubartikel van de wedstrijd De Willem ll-clubwinkel heeft voor de wedstrijd tegen De Graafschap de hoge hoed in de aanbieding van 24,95 voor slechts 19,95. (Op deze speciale aanbiedingsprijs is geen Seizoen Club Card kor ting meer van toepassing). De openingstijden van de club winkel zijn: maandag t/m vrij dag van 14.00 uur tot 19.30 uur en zaterdag van 11.00 uur tot 14.00 uur en tijdens de thuiswedstrijden van Willem II. Dan zijn ook de verkooppun ten bij vak B en M geopend. iA/illem II en De Graafschap ein digde ruim de helft (16 duels) in een gelijkspel. Dat was ook het geval bij de meest recente uit wedstrijd in deze voetbaljaargang Koolhof weet als geen ander uit (2-2), waarmee Willem II toen in zijn rijke spelerscarrière hoe in uit zijn handen mocht knijpen. In het wedstrijden het strijdplan moet voor Willem II zo goed verlopen vorige seizcen slaagden de Doe- Radio Paloma Willem II Club show Vanavond is tussen zeven en negen uur weer een prominen te Willem ll'er te gast bij Radio Paloma in De Willem II Club Show. De presentatie van deze interactieve radio talkshow is in handen van Katja van der Linden. De telefoon is een be langrijk onderdeel van het 'live' programma. Luisteraars kun nen bellen naar de studio om de gast vragen te stellen of om mee te doen aan een spelletje, waarmee kaarten voor de ko mende wedstrijd te winnen zijn. Radio Paloma is te vinden op de frequentie 106 FM. Ra dio Paloma is telefonisch be reikbaar via het nummer 00- 3214659192. komen had kunnen worden. Graag hier, maar ik ben niet ge- Uitgaan. m "The Talk" in Tilburg fixeerd op Willem II. Ik wil zover of in "Café Leo" in Waalwijk. mogelijk komen in het betaald Met een glimlach "Maaralleen voetbal bij welke vereniging dan als het kan." ook. Vakantie: ik ben al twee jaar niet Rondleidingen Willem ll-stadion Sinds de opening van het nieuwe stadion hebben al een kleine 10.000 mensen een ex clusief bezoek gebracht aan de thuishaven van de Tricolores. Bent u ook benieuwd naar de kleedkamers, de business-seats en de bestuurskamer? Speciaal voor u organiseert Willem II rondleidingen door het sta dion. Hebt u met vrienden, col lega's of familie een feestelijke bijeenkomst, waarbij een spor tieve activiteit past, informeer dan eens haar de mogelijkhe den. Ook voor een kinderver- jaardag zijn er leuke activitei ten. De prijs is afhankelijk het gekozen arrangement en start al vanaf 5,- per persoon. Bent u geïnteresseerd neem dan contact op met stadionma- nager Paul van Bragt, tel. 013- 5490590. Op 5 april, 2e paasdag, organiseert de supportersclub Willem II de tra ditionele stadionmarkt. Inschrijffor mulieren voor kraamhuur zijn ver krijgbaar bij de supporters service unit. Voor nadere informatie kunt u op werkdagen tussen 18.00 uur en 20.00 uur contact opnemen met M. Pijnenburg, tel. 013-4561672. Ft worden stuk voor stuk moei- tinchemmers er zelfs in tegen lie wedstrijden, waarin iedereen Willem II vier van de zes te beha- \n iedereen kan winnen. Op een len punten te pakken. In Tilburg werd het 1-1, maar uit verloor Willem II kansloos met 3-1Het 1. De vorm van de dag, blessure- blijft dus oppassen, evoeligheid, overbelasting, :horsingen en conditie, allemaal EC en nacompetitie ictoren die het resultaat in ne- atieve of positieve zin kunnen eïnvloeden. Hendriks maakt? in '98 de over- seerde verdedigingen in de KPN stap van De Graifschap naar Wil- Telecompetitie. In Tilburg moest hij de 5-positie bemannen omdat Bert Konterman naar Feyenoord was vertrokken. Eigenlijk een dubbele overgang dus. Hendriks: 'Ik was transfervrij en wilde ei genlijk wel naar een andere club. Toch was ik al in onderhandeling koop in de Willen II clubwinkel ge- met De Graafschap. Op dat mo ment toonde Willem II serieuze interesse. Ik vergelijk Willem II met Heerenveen. Een club met Europese doelstellingen, een mooi en goed gevuld stadion en een fijn publiek. Het gesprek met Van Geel en Willems zorgde voor de overstap. Tilburg kende ik nauwelijks, afgezien van het car naval en de grootste kermis.' 'De twee weekjes training in de lange vakantie waren leuk, maar Publiek tweede elftal: zo'n 50 tot 75 man vast publiek. Echte Willem ll-fans. Meestal personen van de oudere garde die alle wedstrijden van Willem II volgen. Ik vind dat leuk. Grootste voetbalergernis het supportersgeweld en onsportieve Feyenoord, want daar hebben ze spelers die wel uitdelen, maar het best ingekocht. niet kunnen incasseren. Zo'n Toine van Mierlo: ken ik al van- Cruz van Feyenoord bijvoorbeeld, af mijn twaalfde. Willem II heeft veel aan hem te danken. Hij heeft de jeugdopleiding van Willem II gestalte gegeven. Is een man van zowel een schouderklopje als de harde hand. Ambitie: ik hoop een basisplaats als je bedenkt dat een hoop voor- in het eerste elftal te bereiken. TK-10-W2-supporter Uit 2-2 1- 0 0-0 2- 0 0-0 2-1 0-2

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1999 | | pagina 9