Ik Subaru Legacy Touring Wagon 2.0 LX DEKKERS AutoTest )0M NU Veelzijdig karakter Nissan Denissen Nieuwe Saab 9-5 Estate debuteert bij Zuid-Oost biedt 25% meer tijdens voorjaarsshow Nieuw logo voor Seat Grijs kenteken uitvoeringen Opel Frontera Rijder van het jaar in Auto van het jaar XI L mm john crook Standard Hbus& C ra kliföt iilsg DE TILBURGSE KOERIER DE AUTOMAAT Donderdag 11 maart 1999 pagina 3 999 «pagina 2 ren AUTOMOBIELBEDRIJF KORVELSEWEG 99, TILBURG TEL 013-5355575 aditie. 536 40 11 SEF=1T iruikte auto en 90 auto's. 17.950, 22.950, 22.950, 22.950, 22.950, 38.950, 21.950, 21.950, 14.950, 12.950, - 13.950, - 25.950, 37.950, 31.950, 22.950, 23.950, 39.500, 24.250, 10.950, 19.950, - 32.950, - 27.950, 36.950, 29.750, 25.950, [Wagon ig, voor breide inspectie “vering wordt de Officieel Subaru-dealer voor Tilburg e.a. ïleden introdu- ieuwe van i ski’s, kano’s. Tjd >ten. in onze showroom i ii ENAULT TTe zou verwachten dat een grote, compleet uitge- ruste auto voor een nette prijs zeer eenvoudig in ons land te verkopen is. Maar op een of andere manier gaat die vlieger voor het Japanse Subaru niet helemaal op. Met de nieuwe Legacy Touring Wagon bewijst Subaru wederom een zeer ruime en prettige stationwagon te kunnen leveren. De standaard roofrails komen pas bij het vervoeren van 3, fietsen, surfplanken en Afmetingen: Gewicht: Prestaties: Verbruik: Prijs: moeite boven de 1 komt. He onderstel Legacy wordt gevormd c1 poten terwijl s constructie is Het comfort st doende hoog i in bochten is en ook duikneigingen bij stevig remmen blijven achterwege. ABS is standaard. Aantal cilinders: 4, bc Cilinderinhoud: 199z Boring x slag: Vermogen: op 10 uit- “1 van de wordt aan de voorkant door McPherson veer- ■wijl voor een multilink gekozen, staat op een vol- niveau. Overhellen er nauwelijks bij een quiz gevolgd door diverse praktijktests. Een daarvan is een 24-uurs economy-run met een Ford Focus. Het zal niemand verbazen dat de winnaar een Ford Focus mee naar huis krijgt. De wedstrijc wordt in september afgeslote En of men nu met een visuit- rusting op pad gaat, naar de Ardennen rijdt om te gaan klimmen of veel boodschappen moet inslaan voor een feest, de Legacy is prima op al deze taken berekend. De prijs van de nieuwe Touring v zijn opmerkelijk gunstig al voor de door ons gereden LX die voor £44.995,= in de prijslijst staat. De iets comple tere GL-uitgave start bij £47.995,= en de krachtige 2.5 GX staat voor £62.995,= in de prijslijst. ringsvarianten als bij de perso nenwagen: Wagon, Limited en MV6. En datzelfde geldt voor de motoren. Aan de basis staat een 2,2 liter 16V 4 cilinder van 136. Verder biedt Opel een nieuwe 3,2 liter V6 van 205 pk en de moderne 2,2 liter 16V turbodiesel met directe inspui ting van 115 pk. De standaard handgeschakelde vijfbak kan bij de V6 en diesel worden inge wisseld voor een viertraps automaat. Subaru heeft zich ontwikkeld tot een zogenaamde ‘speciality brand’, een fabrikant met eigenzinnige modellen en bij zondere technieken, waar men ook zeer trouw aan blijft. Dat verklaart wellicht ten dele de vrij bescheiden positie van het merk op de Nederlandse markt. Vervolg van pagina 1. Op droog wegdek is het trou wens erg moeilijk om de Elise onverwacht te laten reageren. Dat het chassis enorm stijf is, blijkt wel op wegoneffenheden. Geen kraakje of piepje te horen en dat illustreert toch het beste het verhaal van David. De wiel ophanging is overigens ook van aluminium, double wishbones rondom met schroefveren en Koni schokdempers. Technische gegevens: Merk en type: Subaru Legacy Touring Wagon 2.0 LX a -ilinders: 4, boxer a</94 cc 92 x 75 mm 125 pk bij 5600 tr/min 184 Nm bij 3600 tr/min lengte 4,68 meter, breedte 1,70 meter 1450 kg topsnelheid 188 km/u acceleratie 0-100 in 10,8 sec. 1 liter op 10 km £44.995,= Gunstige prijzen De Subaru Legacy Touring Wagon is een auto die zeer breed inzetbaar is voor zowel zakelijk als privé-gebruik. Elise kan worden genoten. Rond een uur of drie begint het te regenen. De foto’s zijn geluk kig gemaakt, maar het opspat tende water draagt zeker niet in positieve zin bij tot de stilte in het interieur. De werkzaam heden die de wisser uitoefenen zijn ook voor verbetering vat baar, maar al bij al blijft de Elise natuurlijk prachtig speel goed. Toch merk ik dat ik na bijna 200 kilometer bij het oprijden van het Lotus-terrein best intensief bezig ben geweest. Ik zet de 11 IS naast mijn huur-auto en hevel mijn papieren en fotospullen over. Ik heb het even gehad, de indruk is compleet. Maar als ik mor gen weer ‘n dagje mag, mogen ze me zo weer bellen. Op 12,13 en 14 maart debu teert de nieuwe Saab 9-5 Estate bij Automobielbedrijf Zuid-Oost b.v. in Tilburg. Deze nieuwe stationwagon paart de alom gewaardeerde Saab-kwali- teiten als maximale veiligheid en een stijlvol design met de extra gebruiksmogelijkheden van een royale stationcar. Het is voor het eerst sinds 20 jaar dat het Zweedse Saab weer een stationwagon levert. De 9-5 Estate is niet alleen mooi om te zien, maar heeft bovendien een laadruimte die tot maar liefst 2000 liter kan worden uitgebreid. In de vloer van de laadruimte zitten zogenaamde Cargo Tracks, een bagageverankering die uit de vliegtuigindustrie is overgenomen. Tussendifferentieel Technisch zijn Subaru’s uitzon derlijke auto’s. De 2 liter motor ademt door 16 kleppen, daar is niets vreemds aan. De vier cilinders liggen echter twee- aan-twee plat tegenover elkaar, waardoor we over een zoge naamde boxermotor spreken. maken met de Focus. Eén van de gestelde vragen kan name lijk alleen na een proefrit wor den beantwoord. Na deze eerste ‘test’ volgen nog vijf selectierondes waaruit de uiteindelijke winnaar of winna res naar voren komt. De tweede ronde is opnieuw Drie hoofdsteunen De Legacy Touring Wagon staat 15 inch stalen wielen met keu rige wieldoppen en 195/60 ban den. Een derde remlicht is hoog tegen de achterruit geplaatst en uiteraard kan de ruit wor den schoongeveegd door een wisser. Het interieur is ruim van opzet, maar helaas erg grijs van kleur. Het meubilair is met een sterke stof bekleed die een lang leven beschoren lijkt. De interieurruimte is voor- en achterin royaal, op de achterbank kunnen gemakke lijk drie personen zitten. De hoofdruimte is door het ver hoogde dak al helemaal geen probleem. Alhoewel de LX de basisversie in de Legacy-serie is, is de uitrusting alles behalve kaal. Zo heeft de auto stan daard twee airbags, centrale verp-endeling, een toerenteller, getint glas, stuurbekrachtiging en elektrisch bediende voorpor tierruiten. Ook de spiegels wor den van binnenuit in stelling gebracht. De stoelen kennen de normale verstelmogelijkheden, terwijl de stuurkolom in hoogte te variëren is. Vanaf vandaag tot en met zaterdag 21 maart a.s. houdt de aktieve Tilburgse Nissan dealer een spectaculaire voor jaarsshow met veel voordeel voor de consument. Wie tjjdens de actieperiode besluit tot de aanschaf van een Nissan van zijn keuze, krijgt voor zijn huidige auto een inruilprijs die maar liefst 25% boven de waarde volgens de ANWBZBOVAG-koerslijst ligt. De voordelen kunnen hierbij oplopen tot ruim f5.000,-. Hierdoor kan vrijwel iedereen een goede zitpositie vinden die ook op langere ritten comforta bel is. De stoelen zijn wel wat diep geplaatst, maar dat levert voor het overzicht naar voor en opzij geen problemen op. De achterbank beschikt over drie flinke hoofdsteunen. En ondanks het feit dat het mid delste exemplaar lager is, kan voor een optimaal zicht door de achteruitkjkspiegel beter tot verwijdering worden overgaan (uiteraard niet als de middelste zitplaats wordt gebruikt). een beetje triest uit de ogen terwijl daar toch helemaal geen reden toe is. Het profiel van de Touring Wagon toont zeer langgerekt en die indruk wordt door de opge geven lengte van 4,68 meter volledig bevestigd. De auto oogt goed afgewerkt en zakelijk. Iedere vorm van frivoliteit ont breekt echter, zonder de auto saai te noemen. Kenmerkend voor vrijwel iedere Subaru is het ontbreken van een ruitom- lijsting op de portieren en dat is vooral bij neergelaten ruiten een typsich gezich als de deu- open gaan. Toch sluiten de ruiten goed tegen de rubbers af en extreem windgeruis blijft achterwege. Aardig is de daklijn die vlak achter de voorruit omhoog loopt, een detail dat van een aantal terreinauto’s is overge- 3/2/1-plan of f 2.500,- korting Naast de 25% extra inruil- waarde krijgen de kopers van een Micra, Almera, Primera en Sunny Wagon ook nog het Nissan 3/2/1-plan. Dit plan geeft de consument recht op 3 jaar gratis garantie, 2 jaar gratis onderhoud en 1 jaar gratis all-risk verzekering. Op een beperkt aaiital door Denissen speciaal ingekochte Nissans kunt u i.p.v. het 3/2/1- plan een kontante korting van maar liefst f 2.500,- krijgen. nomen. De achterkant doet nog het iheeste aan de vorige Legacy denken, vooral door de vorm van de achterlichten. De Touring Wagon heeft een brede en diep uitgesneden ach terklep die een forse toegang biedt tot de bagageruimte. Deze kan zoals te verwachten is in etappes worden uitgebreid uit gaande van een volume van 530 liter achter de achterbank. Een rolhoes over de bagage ontbreekt in deze basisversie. De achterbank kan worden neergeklapt waardoor met liefst 1645 liter beschikbaar is. Stapelvoordeel tot f 7.500,- Wie het voordeel van de hoge inruilprijs en het gratis 3/2/1- plan (of de f 2.500,- korting) bij elkaar op telt, komt al gauw tot de conclusie dat het voordeel kan oplopen tot zo’n f 7.5Q0,-. Wilt u meer weten over o.a. de exacte voorwaar den van de actie, dan bent u van harte welkom bij Nissan dealer Denissen aan de Burg. Jansenstraat 52-56 te Tilburg (west), er ligt een aardige attentie voor u klaar. Om te kunnen voldoen aan de wettelijke eisen is de grijs-ken- teken-versie voorzien van een verhoogd dak, dichte zijruiten achter en een volledig vlakke laadvloer. Hierdoor heeft de Frontera een laadruimte van bijna 2000 liter. Erg plezierig zijn de hoge aanhanggewichten van 2600 kg voor de 2.2-16V tot 2800 kg voor de V6. De prijs lijst start bij £48.375,= exclu sief BTW. Samen met Autovisie organi seert Ford de verkiezing tot ‘Rijder van het Jaar’, waarbij de Ford Focus als ‘Auto van het Jaar’ een belangrijke rol speelt. Wie in aanmerking wil komen voor de titel ‘Rijder van het Jaar’ dient vijf vragen te beant woorden en een proefrit te gaan Vier maanden gel ceerde Opel de ni« Frontera, een vierwielaange- dreven terreinauto in twee car- rosserievarianten, waarvan er inmiddels al 500 stuks werden verkocht. Het leveringspro gramma wordt per direct uitge breid met een bedrijfswagen versie op grijs kenteken. Deze besteluitvoering is geba seerd op de vijfdeurs Frontera met lange wielbasis. De klant kan kiezen uit dezelfde uitvoe- De Saab 9-5 Estate heeft net als de sedan drie krachtige tur bomotoren, van een 2 liter van 150 pk tot de V6 van zelfs 200 pk. Veiligheid heeft volop de aandacht gekregen getuige de standaard airbags, zij-airbags, ijzersterke kooiconstructie en actieve hoofdsteunen die de kans op whiplash sterk verkleinen. En Saab levert de nieuwe 9-5 Estate vanaf £83.450,=. Automobielbedrijf Zuid-Oost is gevestigd aan de Ringbaa Zuid, tegenover het Willem stadion. Opspattend water De Elise 111S heeft een een voudig pookje met aluminium knop en de bak heeft ‘gewoon’ vijf overbrengingen. Ze zijn inderdaad prima gekozen, zodat in ieder verzet maximaal van de eigenschappen van de Ruitomlijsting De nieuwe Legacy vervangt zijn gelijknamige voorganger en heeft ook nadrukkelijk een aantal typische trekjes van het bestaande model overgeno men. Toch is de gehele carros serie nieuw. Het front heeft een enigszins ovale grille en verbaasd kijkende koplampen achter helder glas. Wie deze onderdelen goed bekijkt zal de aparte vlakverdeling opvallen. Maar al bij al kijkt de Leagcy Hierbij hoort een kenmerkend roffelend geluid dat bij deze Legacy slechts in de verte waarneembaar is. De kracht bron levert een keurig vermo gen van 125 pk bij 5600 tr/min en komt tot een verdienstelijk koppel van 184 Nm bij 3600 tr/min. Hiermee beschikt de Touring Wagon over voldoende souplesse zodat veelvuldig schakelen niet nodig is om vlot te presteren. De 1450 kg wegende auto haalt een top snelheid van 188 km/u en heeft - 10,8 seconden nodig om vanuit stilstand de 100 km/u op de tel ler te zeten. De motor is gekop peld aan een vijfversnellings- bak die via een tussendifferen tieel alle vier de wielen perma nent aandrijft. De verdeling van de aandrijfkrachten is afhankelijk van de rijomstan- digheden. De Legacy biedt door deze standaard voorziening extra veiligheid onder natte omstandigheden en op gladde ondergrond. Bovendien is de vierwielaandrijver in het voor deel als er een aanhangwagen getrokken moet worden. Tegenover dit extra gebruiksge mak staat wel een gemiddeld brandstofverbruik dat met Op de Autosalon van Genève presenteerde Seat haar nieuwe Corporate Idenity, waardoor het merk met een nieuwe huisstijl het volgende millenium instapt. De kleu ren zijn rood en zilver die staan voor het enthousiaste, jeugdige en sportieve karak ter van het Spaanse merk. De gestyleerde ‘S’ van Seat is ronder geworden en de kleur blauw heeft plaatsgemaakt voor rood. Bovendien is de gestyleerde ‘S’ uit de naam Seat verdwenen, waardoor het makkelijker leesbaar is. h - I fik

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1999 | | pagina 21