BIT iü 11 IIII □I F] oen era e ring 9 III III Wissen in alle hoekjes Nederlandse Porsche 911 Carrera Limited Edition Citroën Xsara issic Nieuwe uitvoeringen Peugeot 306 ND L Mitsubishi SSU zonder compromis Opel Sin tra moet veld ruimen voor Zafira Technitour voorjongeren van 12 tot 18 jaar Vaste onderdeelprijzen van Citroën Hoger serviceniveau Hyundai-dealers Innovam Groep presenteert nieuwste producten en wedstrijd voor jongeren tijdens Autovak RA1199 De kunst van het toevoegen. Mi IIII ISIS ibf DE TILBURGSE KOERIER DE AUTOMAAT Donderdag 25 februari 1999 pagina 7 knip in de in de t. Op de schijf ie viel sden. ificatie •"""OM De BMW 3-serie touring Edition met veel extra’s. Het mooie van de Edition-uitvoering van de BMW 3-serie touring zit ’m niet alleen in z’n eenvoud, maar vooral in z’n toevoegingen. Hij heeft bijvoorbeeld Park Distance Control, metallic lak, een dakrailing en volautomatische airconditioning en is er nu vanaf f 61.890,-. Elektronica Praktijk en Diagnose in de chneüten praktijk inmid- ezen. ise 1 voor BMW maakt rijden geweldig egels, „^.„^..„empera- metaallak bredere banden. Hc i normaal f.3.460,= stén, maar wordt nu De schotelwisser kost i automaterialenhandel inclusief 10 filterdoekjes. In de nieuwe stand (standnum- mer 0 418) kunnen bezoekers via persoonlijke gesprekken, l’fKBÖ 1 onder ftaal- zoerd in onderstel gecombineerd met een flinke 3,4 liter V6 motor en typisch Amerikaanse luxe. Transport. Deze auto bezit de verlengde carrosserie van de Sintra en een vergelijkbaar waanzinni Deze zijn gesteld do particip° wedstrijc afgehaal de zomer zal Opel de ve Zafira introduceren, een lasse ruimtewagen op rstel van de huidige oorspronkelijke pro- inning van 120.000 t jaar is opgetrokken .000 stuks, terwijl vol- Ise systeem heeft ;aan voor de Igeving. Uit een uitgebi van Hyundai-impoi Greenib Car BV is iliteits- en s Nederlands' ig jaar opnieuw 1. Een dealerorc" aft niet alleen t Tien dealers zijn uitgeroepen tot Hyundai Excellent-dealer van vanwege hun uitstekende prestatie. Tijdens de Autovak RAI 199 (15 Hm 20 maart) kun nen bezoekers nader kennis maken met de nieuwste produkten van drie van de vier werkmaatschappij en van de Innovam Groep. Innotech (technische opleidingen) zal tijdens de Autovak onder meer de nieuwe trainingenreeks ‘Elektronica Praktijk en Diagnose’ presenteren. Het Cardano Instituut (managementopleidingen, onderzoek en advies) presenteert de nieuwe topcursus Integraal manage ment voor de automotivebranche. Deze topcursus ontwikkeld en verzorgd in samenwerking met de Erasmus Universiteit Rotterdam is bedoeld voor de eindverantwoordelijken bij automobielbedrijven en be^r importeurs en voor diegenen die zich willen voorbe reiden op een eindverantwoordelijke functie. Innoflex (personeelsdiensten) laat tijdens de beurs ondernemers uitgebreid kennis maken met de voor delen van flexibel inzetbaar gespecialiseerd (en gediplomeerd) personeel en detachering van leer- ling-technici bij bedrijven. Voor jongeren die inte- van 310 pk. Uiteraard heeft de SSU vierwielaandrijving voor zien van het Active Yaw Control, dat de trekkrac' een ideale manier tusse linker- eri rechterwieler deelt. De automatische kent indien men dat we handmatige bediening. voor f.960,aangeboden. De Peugeot 306 Sport komt zodoen de op f.36.950,=. Van beide auto’s is een serie van slechts 150 stuks voor Nederland beschikbaar. Rond c nieuwe Za middenkla het onders Astra. De duktieplai auto’s dit j naar 145.000 stuks, terwijl vol gend jaar zo’n 200.000 Zafira’s de Opel-fabriek in het Duitse Bochum zullen verlaten. Sinds de produktiestart op 4 januari jl. stijgt de dagproduktie gestaag naar 900 eenheden. Opel verwacht een flinke groei in het ruimtewagensegment, met een grote nadruk op de middenklasse voertuigen zoals de Zafira. dat we stijl- SSU in de logo en het volgnummer. Specifieke elementen zijn meer de paars-zwarte met lak, een interieur uitgevoe Spacegrau leder, 18 inch Sportdesign-velgen, airconditio ning, stoelverwarming, Hifi- pakket, boordcomputer, cruise control, aluminium decoraties in het interieur, achterruitwis- Renova bv Ringbaan Oost 102a, Tilburg. Telefoon: (013) 542 21 33. met een ronde knip in de in de handpalm past. Op de schijf wordt een papieren filterdoek geklemd en vervolgens kan de bestuurder met een onderhand se of bovenhandse beweging alle moeilijke hoeken bereiken en reinigen, zonder hinderlijke vlekken of vette plekken achter te laten. tronicatoepassingen in auto’s - methodes om storingen te lokaliseren en op te lossen - werken met schema’s en moderne testapparatuur. De training wordt gegeven op vier niveaus: Basis, Technicus, Service Technicus en Specialist. De computer en CD-rom spelen en belangrijke rol in de trainin genreeks. Ook wordt veel aan dacht besteed aan praktijkopdrachten. De deelne mers krijgen voorafgaand aan de verschillende trainingen de lesstof thuisgestuurd, zodat i voorbereid aan de training „int. Tijdens de Autovak RAI kunnen bezoekers bij Innotech hun technisch testen. De rom test geeft aan op welk niveau gestart kan worden met de EPD-trainingen. toekomst in serieprodukten van net merk zullen terugzien. De SSU is 4,60 meter lang en maar liefst 2,02 meter breed. Aan binnenruimte is daardoor geen gebrek, vijf volwassenen hebben zeeën aan plaats. Onder de motorkap zit een 2,5 liter V6 twin turbo met een vermogen De nieuwe trainingenreeks Elektronica Praktijk en Diagnose de opvolger van de voormalige BTE-reeks (Basis Toegepaste Elektronica) leert au to technici: - omgaan met elektro- en elek- verstelbare buitenspiej regensensor, buitentem tuurmeter, metaallak en grotere wielen met bredere banden. Het pakket zou i moeten kost >reid onderzoek orteur s gebleken dat het kwaliteits- en serviceniveau van de Nederlandse dealers vorig jaar opnieuw fors is geste gen. Een dealerorganisatie heeft niet alleen te maken met de kwaliteit van het produkt, maar ook met de eigen kwali teit. Het onderzoek van Greenib werd soms aangekondigd, maar gebeurde in andere gevallen onverwachts. Erg belangrijk j- -M-x--j van je jjlgjj. mderzoeken, ri 1999 pagina 6 Onder de huidige vochtige weersomstandigheden slaan autoruiten nogal eens aan. Wie vervolgens de aanslag met de hand wegveegt, zal merken dat de ruit vettig wordt en dat zorgt bij een lage zonnestand of tegenlicht voor hinderlijke vlek- .ers bij Innotech hun ^en die het zicht beïnvloeden, sche kennis op dit gebied Nieuw ls e*n zogenaamde bin- De uitslag van de CD- nenwisser die tot in de verste hoekjes van de schuine voorruit komt. Het apparaatje bestaat uit een schotelvormige schijf mers als de leidt negen wed- ,ran er twee in het rden verreden, de ick en de iroz Rally. Verder Micra’s aan de lly van Hulst, st-Brabant rally, Uysprint, Golden de Euregio rally, san Motor It 100.000 gulden d ter beschikking, sdraagt f.30.000,= in £15.000,= voor .0.000,= voor de ’.5.000,= voor het Dit geld moet wel 10 worden besteed te rijden EK of zijn onder meer elektrisch bediende portierruiten, centrale vergrendeling, lichtmetalen wie len en ABS. Daarbij komen een bekleding met alcantara en leer bekend uit de GTI, elektrisch inkrijk speelt op ehoefte in. Er e gegeven over en en prijzen, en selectie igs die de moeite ingeving, voorzie- n de faciliteiten, 'iduele criteria voor de keuze van Kunt u er terecht o of zijn er cha- rveringsmogelijk- raanbod, is er een mogen honden inen of een zwem- itwoord op al daardoor een moderne “kam- i gids Camping Frankrijk is voor boekhandel, bij ANWB en VW. De groei bij de grotere MPVs is er volgens een woordvoerder van de importeur uit. Opel vindt het belangrijk dat de dealers zich focussen op de Zafira en daarom is besloten de Sintra uit produktie te nemen vanaf het moment dat de Zafira op de verschillende Europese markten beschikbaar komt. In Europa werden tot nu toe zo’n 45.000 Sintra’s aan de man gebracht. Wie echter binnen de Opel- organisatie na het verdwijnen van de Sintra nog een grote Het leveringsprogramma van de Peugeot 306 wordt uitge breid met twee aantrekkelijke versies, de Cabriolet Palm Beach en de Sport. Vorig jaar was de Palm Beach al een groot succes, zodat besloten werd dit model te blijven leveren volgens dezelfde receptuur. Het gaat om een cabrio voorzien van een elektrisch bediende cabriokap, lederen bekleding, metaallak en mistlampen voor. Bovendien wordt de basis 1.6 liter motor omgewisseld voor een 1,8 liter 16-klepper van 112 pk, die in het reguliere programma van de 306 Cabrio in ons land niet wordt aangeboden. Het totale pakket extra’s vertegenwoordigt en waarde van £12.245,= en daarvan wordt £8.245,= aan de klant doorberekend, zodat de 306 Cabrio Palm Beach ver krijgbaar is voor £58.145,=. Er kan worden gekozen uit de vol gende smaakvolle combinaties: donkerblauw metallic/abrikoos- kleurig leer/blauwe kap, bor deauxrood metallic/zwart leer/ donkerrode kap of antraciet metallic/rood leer/zwarte kap. De nieuwe Peugeot 306 Sport is gebaseerd op de XS 1.8-16V, goed voor een top van 192 km/u en acceleratie van 0 tot 100 in 11,2 seconden. Standaardelementen uit de XS Met directe ingang introduceert Citroën vaste prijzen voor onderdelen als accu’s, remblokken, achterdempers en trekha ken. Dat betekent dat de consument bij alle 160 Citroën-dealei in ons land kan rekenen op dezelfde prijs. Paul de Koning, directeur Commerciële Dienst Onderdelen van Citroën, zegt hierover: “Het maakt niet uit waar in het land je staat als opeens de achterdemper vervangen moet worden. Bij iedere Citroën-dealer kan men terecht en weet men zeker dat dezelfde prijs betaald moet worden als elders. Bovendien geeft Citroën de garantie dat de werkzaamheden door specialisten worden uitgevoerd met gebruikmaking van originele onderdelen. Het is voor Citroën de opstap om tot een echt one stop shopping con cept te komen, waar binnenkort ook een landelijk dekkende snelservice onderdeel van gaat uitmaken.” De prijzen van de onderdelen uit het Vaste Prijzen programma van Citroën zijn zeer concurrerend. In de loop van het zullen nog meer onderdelen in dit programma worden opgenomen. zoals de dunne, verticale kop lampen, grote ronde schijnwer pers, laser-achterlichten, rem lichten verstopt achter donker glas en de imposante 20 inch wielen met 295/50R20 banden. De sterk gebogen voorruit lijkt op die van de helikopters gebruikt door Amerikaanse mariniers. Mitsubishi belooft kenmerken uit de f Wie de Mitsibishi Super Sports Utility (SSU) ziet, begrijpt meteen waarom het Japansi merk deze auto in Amerika het eerst liet zien. Het is Mitsubishi’s idee voor een toe komstige auto voor recreatief gebruik. De SSU werd in Amerika ont wikkeld en gebouwd. De auto heeft een indrukwekkende uit straling met agressieve details, waaruit eenvoudig de sterke en minder sterke punten van de diverse dealers of de hele orga nisatie te halen zijn. Maar over de hele linie heeft Hyundai een flinke vooruitgang geboekt en dat is voor de importeur een bevestiging dat trainingspro gramma’s en andere initiatie ven om het serviceniveau op te voeren hun vruchten afwerpen. ruimtewagen wil kopen, kan uiteraard bij de dealer terecht voor de Amerikaanse Chevrolet acht op sen de m ver- e vijfbak zenst een ir.tc- Rondje autotechniek voor resse hebben in de autobranche kunnen deelnemen (hncfa^ontwikkelingen i aan een leuke en leerzame wedstrijd: Technitour. autobranche nieuwe teel nodig hebben, is er een groeien de behoefte aan leerlingen. Daarom besteed de Innovam Groep extra aandacht aan jeugdwerving tijdens de beurs. Door het aanbieden van voorde lige entreekaarten aan VBO- en MBO-scholen worden 2.100 leerlingen verwacht. Driekwart heeft zich opgegeven om mee te doen aan de Technitour. In deze wedstrijd moeten vragen over noviteiten van standhouders beantwoord worden, tijdens een uitgestippelde route. Meedoen loont de moeite, want er zijn üge prijzen te winnen! allen ter beschikking u door de bedrijven die iperen in de wedstrijd. De rijdforrnulieren kunnen zijn de uitkomsten iald worden op de stand. tentevredenheidsor Ter gelegenheid van het 50- jarig jubileum van de import van Porsche door Pon is door de fabriek een speciale editie ver vaardigd van de 911 Carrera. Deze auto wordt in een gelimi teerde oplage alleen tijdens dit jubileumjaar gebouwd. Op het dashboard krjjgt iedere auto een plaquette met het jubileum- ser, Xenon-verlichting en hoofd steunen met het Porsche-logo. De eerste tien exemplaren uit de serie zijn uit voorraad lever baar en ook de andere auto’s kunnen snel geleverd worden, omdat Pon hiervoor produktie- capaciteit heeft gereserveerd. Deze speciale Porsche 911 is te bestellen tot en met juli. Vanaf maart staat een Limited Edition van de Xsara bij de Nederlandse Citroën-dealers. Van deze Xsara Chrono worden er 600 in ons land geleverd, voorzien van een metaallak, meegespoten bumpers, mistlam pen voor, chroomkleurige ver- snellingspookknop en speciale bekleding. De Chrono is gebaseerd op de Xsara Berline en Coupé in Ligne Séduction uitvoering met 1.4i en 1.6i motor. De stan daarduitvoering is verder com pleet met vier airbags, elektri sche raambediening, centrale vergrendeling met afstandsbe diening en een verstelbaar stuurwiel. De Coupé heeft als I extra nog een meegespoten ach- 1 terspoiler. De prijzen beginnen bij £32.190,=. computerpresentaties en bro chures uitgebreid kennis maken met de werkmaatschappijen en hun produkten: Innoflex (perso neelsdiensten), Innotech (tech nische opleidingen) en het Cardano Instituut (manage mentopleidingen, onderzoek en advies).

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1999 | | pagina 27