4 Seat Toledo Volbloed van Hyundai Ifr Nieuw seizoen Nissan Micra Challenge Autodesign onder de Spaanse zon M CHRYSLER LOON OP ZAND Citroën Xantia van 1 miljoen Michelin Camping Caravaning Prijzen nieuwe Hyundai Lantra Wagon De k het 1 NU MET TIJDELIJK ZEER COMPLEET ACTIE-PAKKET Miljoenste WagonR Jeep Cherokee Classic met 2.5 turbo diesel motor of 4.0i automaat 3 MP Buitenlandse autowrakken volgens Auto Recycling Nederland geen probleem ;.JL_ DE TILBURGSE KOERIER DE AUTOMAAT Donderdag 25 februari 1999 pagina 6 DE TILBURG i len voor de Ni is de Zuid' ornaat. Het mooie maar voor dakrailing ook model gestaan vooi Europese regelgeving. A.P.K.-keuringen 50,- ex. CO-afstelling GRATIS Tussen het eerste ontwerp en het kant en klare pro duct ligt bij een nieuwe auto meestal een lange weg. Dat weet iedereen in de autowereld en vooral de ontwerpers. Hun arbeid moet onmiskenbaar, karakteristiek en toch volledig volgens de familie- identiteit van het concern zijn. Daarbij moet het ontwerp kooplust opwekken, dromen in vervulling laten gaan en (nieuwe) maatstaven zetten. Seat president Pierre-Alain De Smedt omschrijft deze nieuwe middenklassen als: “Een mijlpaal in de geschiedenis van de onderneming. De nieuwe Toledo is het eerste zichtbare bewijs van onze zelf standigheid bij de ontwikkeling en het design. De prijs van de Coupé F2 bedraagt f.44.950,=. zin Himmel, van eider van de gaat Miïcra rv-ueSign amenlijk ce aande- ïde gebruikte auto „„sag garantie, 1994 1993 1997 1988 1990 1992 1987 1993 1987 .11-1991 1988 1992 1992 1994 1990 2,3 >del- géïn- Het Nederlandse systeem heeft ook model gestaan voor de in jam. in Sinds de al meer len, heeft College Wie echter I organisatie van de Sint ANWB-keuring toegestaan Inruil mogelijk dat zich in de praktijk inmid dels heeft bewezen. Informeer bij uw Jeep-dealer naar nadere specificatie op. Op 21 december jl. heeft de Europese Raad van Ministers overeenstemming bereikt over de harmonisatie van regels voor autorecycling die zeer nauw aansluit bij het sinds 1995 in Nederland toegepaste systeem, Renova bv Ringbaan O Telefoon: (0 De Hoogt 12A 5175 AX Loon op Zand Telefoon (0416) 36 39 93 Fax (0416) 36 19 89 APK-keuringsstation tilburg r-S 2^-. van asten van iersel p-.Q/-CQz=-j Havendijk 36 - 38 (bij Piushaven) aSobeSjr I - Uitlaten - indien op voorraad tot 50% korting - Schokdempers gratis montage - 25% korting nvvd DIVERSE BANDEN TEGEN BODEMPRIJZEN U kunt bij ons terecht voor totaalonderhoud APK-keuringen, uitdeuken, spuiten, reparaties, 10.000 km-beurten en olie verversen. Financiering zonder aanbetaling mogelijk Steeds wisselende voorraad Kunt u er terecht "i er cha- igsmogelijk- ood, is er een “n honden een zwem- Het adres voor een goede gt met 3 tot 12 maanden Bovz Audi 80 2.0E Avant stationcar LPG BMW 316i, stuurbekrachtiging Daihatsu Cuore, nieuw model Ford Escort XR 3i Cabrio Ford Sierra 1.6 CL, 5-drs Ford Sierra 1.8 Turbo Diesel CLT Kombi Mazda 323,4-drs..... Mazda 626 Sedan, LPG Opel Kadett 1.3 Sedan Opel Calibra Opel Corsa 1.2S, 3-drs Peugeot 405 1.6 Break Seat Toledo 1.9 GL Diesel. Suzuki Swift, 3-drs„ auton Volvo 440 GL K6, LPG BEDRIJFSWAGENS VW Transporter diesel, st. bekr., lange wielbasis1995 VW Caddy 1901996 VW Transporter T4, dubb. cabine, lange wielbasis, diesel1993 Ford Escort 55 Van, benzine1988 Citroen Jumper1997 BROM SCOOTERS MOTOREN Honda CB 700 SC Motor Night Hawk. Yamaha BBS Met de F2-uitvoering van de Hyundai Coupé haakt het merk in de sportieve successen van deze auto tij dens het internationale ral- lykampioenschap. Ondanks de rijkere uitrusting geldt voor de F2 geen meerprijs, terwijl de auto voor f.l.500,= aan accessoires meekrijgt. Audi Design Studio in Münche zijn vak geleerd op het Royal C of Art in London. Zijn huidige team bestaat uit Fransen, Britten, Koreanen, Amerikanen, Duitsers, Australiërs, Italianen, Oostenrijkers en natuurlijk Spanjaarden. Al even gevarieerd zijn de taken: “Wij werken nauw samen met de eigen ontwerpstu- dio’s van de verschillende merken”, verklaart Himmel. Nederlands kenteken, die wordt afgegeven door een erkend aut- odemontagebedrijf. Dit houdt tevens in dat demontagebedrij- ven alleen een vergoeding kun nen krijgen als zij materialen verwijderen uit Nederlandse Pe nieuwe Toledo is ‘op de weg gezet’ door zo’n 85 creatieve talenten van Seat’s ontwerpaf deling in de hoofdvestiging Martorell bij Barcelona, de 72 ïnedewerkers van het VW- Design Center Europe in het nabijgelegen Sitges, alsmede het team van de Italiaanse top ontwerper Giorgio Giugiaro. ‘Multicultureel’, luidt dan ook de ‘leus’ voor het Mediterrane hutogevoel. De verantwoordelij ke personen zijn afkomstig uit nagenoeg alle landen van de Wereld: de chef van de Seat-ont- werpafdeling ten tijde van het ontwerp van de Toledo was de Duitser Peter Knapp, die sinds januari ‘99 een nieuwe positie in het concern-hoofdkwartier in Wolfsburg bekleedt. Zijn opvol ger is de in Italië geboren Walter de’ Silva, tot nu toe ver antwoordelijk voor de vormen Van Alfa Romeo. De 47-jarige Italiaan moet helpen om het sportieve en jeugdige imago van Seat verder uit te bouwen. Als hem dat bij zijn nieuwe werkge- Rond de zor nieuwe Zafi middenklas; het ondersti Astra. De o< duktieplann auto’s dit ja naar 145.00 gend jaar zc de Opel-fabi Bochum zul de produkti jl. stijgt de gestaag naa Opel verwal in het ruiml met een gro middenklas de Zafira. Standaard is de Coupé al voorzien van twee airbags, ABS, airco, sportstoelen, achterspoiler, elektrische ramen en spiegels, mist lampen en lichtmetalen wielen. ver net zo goed lukt als bij Alfa, waar onder zijn regie de succes volle modellen Alfa 156 en 166 ontstonden, dan moet het berei ken van hogere verkoopcijfers geen enkel probleem zijn. Als het gaat om het meest favoriete vakantieland, dan staat Frankrijk in de hele wereld op de eerste plaats. Miljoenen toeristen rijden er jaarlijks over de bochtige plattelandswegen, bezoeken hotels en bezienswaardighe den en genieten van het mooie land schep, lekker eten en het goede leven. Op het gebied van camperen verande ren de wensen en eisen. Na de rug- zaktoerist kwam de caravanbezitter die via een stroomvoorziening met de ‘beschaafde wereld’ verbonden bleef. Nu wil de toerist een eenvoudige vaste verblijfplaats met alle voorzie ningen, van waaruit hij zelf kan bepa len waar de boodschappen te doen en hoe de vrije tijd door te brengen. Niet meer sleuren met het eigen vakantie huisje op wielen over een grote afstand, maar comfortabel de sleutel van een bungalow in ontvangst nemen. De nieuwe uitgave van de Michelin-gids ‘Camping zowel nieuwkomers als de gevestigde orde. De kalender meldt negen wed strijden, waarvan er twee in het buitenland worden verreden, de Duitse Hunsruck en de Belgische Condroz Rally. Verder verschijnen de Micra’s aan de start bij de Rally van Hulst, ELE-rally, West-Brabant rally, Amsterdam rallysprint, Golden Tulip rally en de Euregio rally. Importeur Nissan Motor Nederland stelt 100.000 gulden aan prijzengeld ter beschikking, De eindprijs bedraagt £30.000,= onderverdeeld in £15.000,= voor de winnaar, £10.000,= voor de runner-up en £5.000,= voor het dit alles derde equipe. Dit geld moet wel lardoor de in het jaar 2000 worden besteed aan een extra te rijden EK of WK rally. De groei bij er volgens e van de impc vindt het be dealers zich Zafira en de Sintra uit p vanaf het m op de verscl markten bei Europa wer 45.000 Sint: gebracht. Eind januari liep in de Citroën- fabriek in het Bretonse Rennes de 1 miljoenste Xantia van de band, in dit geval een versie met nieuwe HDI die selmotor. Dagelijks verlaten er 400 nieuwe Xantia’s het fabrieksterrein, waarvan zo’n tweederde met een die selmotor. De Citroën Xantia kwam in 1993 op de markt en volgde in belang rijke mate de BX op die van 1982 tot 1994 werd geproduceerd in 2,3 mil joen eenheden. Het absolute record binnen Citroën komt de 2CV toe met bijna 4 miljoen stuks tussen 1948 en 1990. Naast de Xantia produceert Citroën in Rennes ook de XM en Concern-intem “In 1997 hebben wij 402.000 auto’s verkocht, in 1998 waren dit er 432.000. Op de middel lange termijn streven wij naar 500.000 eenheden”, verklaart Detlev Schmidt, Executive Vice- president Sales en Marketing bij Seat. Om dat te bereiken wordt de komende vijfjaar 2,3 miljard Mark in nieuwe model- en design-ontwikkelingen vesteerd. Een deel daarvan komt terecht bij het VW-Desq Center Europe, dat gezai eigendom is (met gelijke len) van de merken Volkswagen, Audi en SEAT en dat als een soort concem-intern ontwerp- en ideeënbureau fun geert. Directeur Erwin 1991 tot 1995 lei Zeer tevreden mag Suzuki zijn over de belangstelling voor de compacte en tegelijk ruime Wagon R, waarvan het eerste exemplaar in 1993 de Japanse fabriek verliet. In het eigen land is deze grappige Suzuki de bestverkochte compacte fami- lie-auto in het segment tot 660 cc en in oktober voerde deze Wagon R zelfs de algehele ver- koopranglijst in Japan aan. De Ter gelegenl jarig jubileu van Porsche fabriek een i vaardigd vai Deze auto w teerde oplag I jubileumjaa: i dashboard k een plaqueti Tot slot maakte het Franse merk vorig jaar in Dijon ruim 2 miljoen stuurinrichtingen, gepro- waarvan 83,5 procent bekrach- icent tigd en dat is meer dan drie keer zoveel als in 1991 Op de AutoRAI debuteerde de I vernieuwde uitgave van de I Hyundai Lantra Wagon, die J dezelfde wijzigingen heeft ondergaan als de sedan. De auto is vooral herkenbaar aan het vernieuwde front en achter lichten met een andere inde ling. De Lantra komt wat forser over dan de bestaande versie. Het meest verrassende is dat de Wagon voor dezelfde prijs wordt aangeboden als de sedan en wel vanaf f.32.995,=. Voor dat bedrag levert Hyundai de 1.5i GLX, maar er kan ook wor den gekozen voor een 1,6 en 2,0 liter 16-klepper. De duurste Lantra Wagon is de 2.0i GLX voor £36.495,=. Een dieselmo- I tor behoort ook tot de mogelijk heid, een 1,9 liter van Franse origine. De Lantra Wagon heeft uitgebreide bagagemogelijkhe- I den met een maximaal volume I van 1.400 liter bij een neerge klapte achterbank. Deze ban laat zich in twee delen omkli j- pen. De standaarduitrusting omvat onder meer twee air bags, gordelspanners met dr begrenzers, stuurbekrachtiging, elektrisch bediende voorportier ruiten en spiegels en centrale vergrendeling. autowrakken. Overigens wor den al jaren buitenlandse auto wrakken geïmporteerd met name voor de onderdelenhan del. Deze legale goederenstroom levert vanuit milieu-oogpunt volgens ARN geen problemen De Coupé F2 heeft een 138 pk sterke 2 liter 16-klepper die zorgt voor een top van 200 km/u. De auto krijgt een honingraat grille in de bumper en speciale dorpel- Vanaf maan Edition van Nederlands! Van deze Xs er 600 in on voorzien vai meegespotei pen voor, ch: snellingspoc bekleding. De Chrono i Xsara Berlii Ligne Séduc 1.4i en 1.6i daarduitvoe pleet met vi sche raambi vergrendelii diening en e stuurwiel. E J extra nog ee 1 terspoiler. E bij £32.190,: De eerste rally die dit jaar gaat meetellen voor de Nissan Micra Challenge is de Zuiderzeerally die op 9 april van start gaat. Deze rally vormt meteen de aftrap van eën tweede periode van drie jaar met een nieuw type Micra die aardig is opge waardeerd. Waar de bestaande versie het bij 100 pk voor gezien hield, gaat de nieuwe door tot 125 pk, waardoor meer spektakel kan worden geboden. De auto staat op grotere 15 inch wielen, heeft een verstelbare wielophanging om een nog bete re wegligging te verkrijgen en beschikt over een competitie- remsysteem. De gemiddelde snelheden zullen door c”' flink omhoog gaan, waardooi Micra Challenge een hele nieuwe uitdaging wordt voor De Raad van Hoofdcommissarissen van de politie heeft in de eerste week van dit jaar de bezorgdheid uitgesproken over de Belgische en Duitse autowrakken die sinds kort in grote aantallen naar Nederland zouden worden gebracht omdat er verschillen in regelgeving zouden bestaan tussen de Europese landen. “De ligging vlakbij SEAT speelde bij de keuze van een standplaats geen primaire rol. Doorslaggevend voor de vestiging in de buurt van Barcelona was eerder het verlangen om een onderdeel van een wereldconcern te zijn en zowel de Europese gedachten gang te interpreteren, als gebruik te maken van het Mediterrane licht.” Dat is namelijk niet alleen gunstig voor een algeheel gevoel van welzijn Caravaning” voor Frankrijk speelt op deze veranderende behoefte in. Er wordt veel informatie gegeven over lokaties, voorzieningen en prijzen. Michelin heeft zelf een selectie gemaakt van campings die de moeite waard zijn door de omgeving, voorzie ningen, onderhoud en de faciliteiten. Hierbij kunnen individuele criteria doorslaggevend zijn voor de keuze van een kampeerterrein, met een kampeerauto of zijn Iets, wat zijn de reserveringsi heden en het verhuuraanbc„ kinderspeelplaats en mogen 1 mee, zijn er tennisbanen of ei bad? De gids geeft antwoord op al deze vragen en biedt daardoor een prima advies voor de moderne ‘kam peerder’. De Michelin gids Camping Caravaning Selectie Frankrijk is voor £26,= te koop in de boekhandel, bij grotere warenhuizen, ANWB en VVV. Xsara berlines. Maar Citroën produceert ook op ande re plaatsen. De fabriek in het Spaanse Vigo maakte vorig jaar een recordaan tal van 338.880 stuks van de Berlingo/Partner, Xsara en C15. In de omgeving van het Franse Metz maakt Citroën motoren, vorig jaar zelfs een recordaantal van ruim 1,1 miljoen. Een tweede record betreft een aantal van 869.954 dieselmotoren in één jaar. Sinds september maakt Citroën in Metz de nieuwe HDI-diesels. Si bouw van deze fabriek zijn er a dan 10 miljoen dieselmotoren gemaakt en 15 miljoen benzine-exem- plaren. Een derde produktiere- cord vinden we in Metz-Borny waar in 1998 1,3 miljoen ver snellingsbakken werden g- duceerd, voor zo’n 75 procer.„ van alle Citroëns en Peugeots. beschermers. De velours matten en een aluminium pookknop geven een extra sportief en luxueus tintje aan het interieur. In het F2-pakket zit ook de metaallak. en harmonie (wie zou nu niet graag in de hartverwarmende ambiance van deze culturele Spaanse metropool wil len werken?), maar ook voor de voor designers en beslissers belangrijke beoordeling van de modellen bij dag licht. En dit leidt tot “verrukkelijke’ studiemodellen, zoals de Seat Bolero, waarvan de sportief-dynamische lijnen in de nieuwe Toledo terugkeren. (Bron: MediaMobil) langere en bredere Wagon R+, die inmiddels ook in Japan te koop is, werd in 1997 in Europa geïntroduceerd. Op dit moment kan men zelfs kiezen uit een 1,0 en 1,2 liter motor. De Wagon R+ heeft niet alleen een opvallende vormgeving, maar is bovendien functioneel een veel zijdig. Suzuki levert de Wagon R+ vanaf £19.995,=. Auto Recycling Nederland stelt nadrukkelijk dat de import van buitenlandse wrakken niets te maken heeft met het Nederlandse verwijderingssys- teem dat voorziet in een vrijwa ring op basis van een

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1999 | | pagina 26