Programma '99 Openbaar carnaval in Kruikenstad fo0ES I I s l ■1 r Feest met boodschap en W J 1999 «pagina W J De Tilburgse Koerier, Donderdag 11 februari 1999,42ste jaargang nr. 2091oplage 104.000 FOTO: A. DAMEN 13.00 uur. uit weer •en barst en r ziet! an en u Johan Stekelenburg burgemeester van Tilburg an rruitrepa- vanging juiste gen risico t! Denissen, erwijl het w.a.- 20.11 uur Kruikenconcert in Schouwburg Tilburg. Na 22.11 uur feest met diverse orkesten. Verscheidene carnavalsverenigingen beginnen 's avonds in hun residenties met activiteiten. Bovendien is er vanaf 20.30 uur de kroegendweiltocht in het centrum, waaraan bijna veertig cafés deelnemen. 13.45 uur. Start Kènderstoet op het Willemsplein (voor het paleis-raadhuis). Route: Stadhuisstraat Schouwburgring, Schoolstraat Heuvelstraat Heuvel. 15.15 uur. Prijsuitreiking Kènderstoet op de Heuvel. 16.00 uur. Boeliekroeliefist met de Vengaboys op het Piusplein. 22.00 uur. Ut Subiet het einde van carnaval 1999 op de Heuvel. Met de bekendmaking van het motto voor carnaval 1999-2000 en om 24.00 uur de officiële sluiting; dan licht Joep d'n Twidde het beeld van de Kruikenzeiker weer van zijn sokkel. De voorbereidingen zitten erop. Zowel de Carnavalsstichting als de tientallen Car navalsverenigingen hebben de afgelo pen maanden veel werk verzet om het zottenfeest te organiseren. De activi teiten in de bouwhal lopen nu ten ein de, de Carnavalsdeuntjes zitten in de hoofden van honderden muzikanten en de draaiboeken voor de festivi teiten zijn samengesteld. Vertrek van de carnavaleske redame-optocht en aansluitend d'n Opstoet vanaf de Piushaven. De route is als volgt: St. Josephstraat, Korte Heuvel, Heuvelring, Spoorlaan, Stationsstraat Vanaf zaterdag zullen tiendui zenden Kruiken en Kruikinnen met elkaar het gezelligste feest van het jaar vieren! Namens mijn Adjudant, Raad van XI, Lijfwacht en Hofkapel, wens ik u heel veel plezier! En vergeet niet... does gauw 'waauw aon! Het Tilburgse carnaval ontwikkelt zich steeds verder tot een volksfeest met een brede uitstraling in de regio. Dat komt doordat de organisatie zorgt dat het carna val bij de stad past; niet het minst doordat elk jaar een passend motto wordt gekozen. Ook daarin is men dit jaar weer geslaagd. Ge woon doen,en ontspannen jezelf zijn kan heel goed gelden als de Tilburgse variant van de Haagse onthaasting. Hard werken is goed, maar je werkt om te leven en niet anders om. O ja, ik zal dit jaar geen carnavals-single op nemen. Maar u kunt natuurlijk prima nog eens mijn verrassing van vorig jaar opzetten. En verder zal ik dit jaar niet verkleed gaan als politie man. Voor het tweede jaar mag ik u, als Prins van Kruikenstad voorgaan. 1 Vorig jaar heb ik met mijn gevolg kunnen ervaren in welke fantastische sfeer Carnaval in onze stad wordt gevierd. Dat enthousiasme en die gezelligheid, hopen wij dit jaar opnieuw te beleven. Nog maar twee dagen! En dan dendert de Prinsetrein- om 14.11 uur-Kruikenstad binnen. Aansluitend zal burgemeester Stekelenburg, naar ik hoop, de sleutel van de de stad overhandigen. Het be stuur van de stad gaat daarmee tijdelijk over in mijn handen. Het sein dat Carna val in Kruikenstad kan losbarsten. Vier dagen feesten en plezier maken en het leven van alledag eens van een andere kant bekijken! Een van mijn eerste daden als burgemeester van Til burg was dat ik mij vorig jaar intensief in het Til burgse carnaval heb gestort. Ik moet zeggen dat de kennismaking mij prima bevallen is. Het informele contact met alle lagen van de bevolking heeft mij veel nut en genoe gen verschaft. Je leert de 'echte'stad ook eens van een andere kant kennen. Nieuwlandstraat, Heuvelstraat, Schouwburgring, Bisschop Zwijsen straat, Primus van Gilsstraat, Piusstraat, Piusplein, Heuvelring. Duo's en eenlingen kunnen zich tot enkele uren voor de start inschrijven. 16.30 uur. Prijsuitreiking op de Heuvel. 12.45 uur. Kruikenmis in de Heuvelse kerk 14.30 uur. Het Kruikenpaar Wieske Gaoper en Janus d'n Buitevrijer wordt op de Heuvel door Prins Joep d'n Twidde in den onecht verbonden. 15.00 uur. Ut Kaajbaanden Festival op de Korte Heuvel, meej veul muziek. 18.45 uur. Uitzending Kruikenmis op Tilburg TV 13.00 uur: Opwèrm-uurke in de Harmonie aan de Stationsstraat 14.11 uur: Aankomst van Prins Joep d'n Twidde op het centraal station. 15.00 uur: Burgemeester Johan Stekelenburg overhandigt de stadssleutel Prins Joep d'n Twidde. 15.45 uur: Op de Heuvel wordt de Kruikenzeiker op zijn sokkel geplaatst 16.30 tot Receptie van de Prins en zijn gevolg in de schouwburg. 18.15 uur Alle Kruiken en Kruikinnen zijn welkom. aan

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1999 | | pagina 1