Ie DN Co Adriaanse: 'Vijfde plaats is nog haalbaar Tieme Klompe geen vraagteken meer V&t*polis DERS/ ;uicJ b Supporter van de week DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 4 februari 1999 pagina 15 39 pagina 14 stadion Het Stadionnieuws is een uitgave van Willem II1 Collecte Georgië Hoofdsponsor Willem ll-FC Utrecht ngenummerd, sss ihuisplein 13'0, Selectie Vakken Half seizoen Loge Noord/Zuid 280,00 Eretribune Noord/Zuid 225,00 LS senioren en LR rolstoel 105,00 uitverkocht N Kt/m 12 jaar 35,00 Ouderen in combi met kind t/m 12 jaar 115,00 Foto. Fotoburo A. Damen rken zoeken Gastheren en Gastvrouwen ringen. Op de training zie ik dat sollicitaties V. Statistische feiten Willem II - SC Heerenveen Uit bode Thuis Totaal Uit 9 Harrie Verhoeven Maarten Wijffels WillenHI 20 4 Willem II zoekt voor thuiswedstrijden ie bouwmilieu- Bouw en d renderende ing op het - en waterbouw n jin. De winterstop is voorbij. Voor veel supporters een verademing. Zaterdag hoeven zij hun geduld niet langer op de proef te stel len. Willem II speelt dan een interessante en belangrijke thuis wedstrijd tegen Heerenveen. De Tricolores mikken op winst. Ze willen mee blijven tellen voor een hoge positie op de ranglijst. Is dat nog mogelijk? 'Zeker niet onmogelijk', zegt Co Adriaan se. Hij weigert zijn doelstelling bij te stellen. 2-2 5-2 Vorig seizoen kondigde de doorbraak van Heerenveen-speler Tieme Klompe zich al voorzichtig aan. Deze voetbaljaargang is de 22-jarige verdediger definitief uitgegroeid tot een vaste waarde in het team van trainer Foppe de Haan. Een gesprek met een van de revelaties van de eerste seizoenhelft. punten voldoende om nog beslag te leggen op een ereplaats? Adri aanse: 'De vijfde of zesde plaats is nog steeds haalbaar. Ik sluit niet uit dat we uit de resterende 8 thuiswedstrijden 24 en uit de 7 uitwedstrijden 6 punten behalen. We evenaren dan het totaal van 55 punten van het vorig seizoen. Ik besef wel dat het heel moeilijk zal zijn om de thuiswedstrijden te gen Ajax en Feyenoord te win nen.' Prestaties Adriaanse zegt gematigd tevre den te zijn over de geleverde prestaties voor de winterstop. 'Van de vier UEFA-wedstrijden speelden we er drie uitstekend. De uitwedstrijd tegen Betis Sevilla verliep teleurstellend. De uitscha- min vertoonden de prestatiecur- ves van Heerenveen en Klompe stabiele lijn. De Friezen, die aan het einde van het vorige seizoen in Ruud van Nistelrooy hun smaakmaker naar PSV zagen ver trekken, begonnen met 13 pun- plaats in op de ranglijst. Halver wege is Heerenveen vierde, slechts een puntje verwijderd van de derde plaats die recht geeft op veel fraaier kunnen ogen. Net als Willem II veroverde Heerenveen vorig seizoen een Europees tic ket. Maar in het toernooi voor bekerwinnaars werden de Friezen keling tegen FC Zwolle voor de Amstel Cup was ronduit een de ceptie.' De oefenmeester gelooft niet dat de deelname aan het Eu ropees voetbal van invloed is ge weest op de matige prestaties in de competitie. Wel het vertrek van de basisspelers Konterman, Kolkka en Wijnhard. 'We moes ten er zeven talentvolle spelers voor terug halen. Om een hecht team op te bouwen moet je met je werk bijna weer opnieuw be ginnen. Willem II versterkte zich wel in de breedte maar tot nu toe niet in de diepte. Financiële rede nen beletten nu eenmaal het aantrekken van spelers van het niveau van de vertrokken voet ballers. De club kocht haar spe lers niet op basis van hun presta tie van het vorig seizoen maar op basis van hun potentiële moge lijkheden. Voor mij is het een uit daging om uit die talentvolle voetballers een maximaal rende ment te halen. Ik sluit niet uit dat dat dit seizoen al gebeurt.' de onverwacht uitgeschakeld door het Kroatische Varteks Va- razdin. TiemeKlompe wordt er liever niet meer aan herinnerd. 'We hadden ons er zoveel van voorgesteld. Voor de eerste keer in de geschiedenis Europa in, prachtig. De eerste ronde ging ook nog goed, de thuiswedstrijd in de tweede ronde wonnen we ook, maar wat er vervolgens in Kroatië gebeurde! We leken wel deed het ook goed ondanks dat zijn komst gepaard ging met een buut in het team van Marokko is een terechte bekroning voor zijn goede spel. Bombarda had een lange tijd nodig om zich aan te passen aan hettrainingsniveau tijd ten koste gaat van de verde diging. Uitgangspunt voor mijn team blijft echter: attractief aan vallend voetbal.' heeft om zich aan te passen aan hettrainingsniveau. Dat geldt ook voor Abdellaoui. Hij kan goed voetballen, misschien wel beter dan Kolkka. Van Kolkka ging echter meer dreiging uit door zijn snelheid en manier van jagen. Yassine is van goede wil, doet zijn best maar komt niet over de drempel om fysiek sterker te worden. Op de training valt hij vorig seizoen maar dat moet er nog wel uitkomen.' staf verbeterde. De dames Bep van Alphen en Janet Dijkstra run nen het spelershome fantastisch. ve redenen zou verlaten zou ik niet met een prettig gevoel weg gaan. Daarvoor heb ik het te goed naar mijn zin bij deze club.' De wedstrijd Willem ll-FC Utrecht, oorspronkelijk gepland op 20 fe bruari, is door de KNVB verplaatst naar 27 februari. De clubcard is twee jaar geldig. Veel supporters hebben de Wil lem ll-clubcard op 1 januari 1997 aangeschaft. Dat betekent dat de clubcard inmiddels verlopen is. Wij raden daarom iedereen aan om even de geldigheid van de clubcard te controleren. Is zij inderdaad verlopen, kom dan voor een nieuwe ducard naar de supporters service unit. U kunt dan voor welgeteld 12> 50 twee jaar lang kaartjes kopen voor de wedstrijden van Willem II. Neem voor een snelle afwerking uw huidige clubcard mee. BenM t/m 12 jaar en 65+ Aen L t/m 12 jaar en 65+ FenG t/m 12 jaar en 65+ EenH t/m 12 jaar en 65+ tersclub. Bovendien mag de sup porter samen met een speler naar keuze of trainer-coach Co Adri aanse op de foto. Deze blijvende herinnering wordt aangeboden door Fotoburo A. Damen. De ge lukkige kan zijn toegangskaart afhalen aan het loket Inlichtingen en wordt vervolgens een half uur voor aanvang van de wedstrijd verwacht bij de administratie van Willem II. voetbalactiviteiten met een studië marketing aan de HEAO in Gro ningen. Het is de perfecte combi- gens mij hebben profvoetballers tijd genoeg om er iets bij te doen. In onze selectie lopen trouwens meer jongens rond die aardig leen met voetballen bezig zijn is ook niks voor hem. 'Ik vind het lekker om mijn kop ook bij ande re dingen te hebben. Ik woon bij voorbeeld ook niet zoals de meeste voetballers in een eigen appartementje, maar heb een ka mer in een studentenhuis in Gro ningen. Gezellig, met jonge men- een mooi huis? Dat komt later wel. Ik heb nu nog weinig nodig. Wat dat betreft ben ik een echte student.' 115,00 95,00 200,00 160,00 175,00 145,00 150,00 130,00 135,00 110,00 igen iROEP n 013-5712334 De middagtraining is voorbij. Co ■Adriaanse oogt fris en monter na een lekkere douche. Op zijn knus se kantoor laat hij zich ontspan- nen interviewen. Anderhalf jaar geeft hij inmiddels leiding aan de technische staf en boekte warem pel het eerste het beste seizoen al een onverwacht succes. Hij lood- ste Willem II na een spannende race in de tweede competitiehelft Europa binnen. Dat riep bij de j supporters en sponsors grote ver wachtingen op. Met een elfde plaats en 25 punten uit 19 wed- strijden werden die dit seizoen nog niet ingelost. Is er een man I overboord? 'Nee', zeggen de sup porters. 'Willem II zal zich na de winterstop revancheren.' Denkt Co Adriaanse daar ook zo over? Zijn de tot nu toe behaalde 25 Naast de vacature van steward is er een vacature ontstaan in de functie van gastvrouw bij de Sponsor Service in het hoofdgebouw. De werkzaamheden vinden plaats rondom de thuiswedstrijden van Willem II. lnformatie:Willem II Nicole van Wieringen Tel. 013-5490590 Willem II is op zoek naar mannen of vrouwen die interesse hebben in de functie van steward. De nieuwe gastheer/gast- vrouw kan in een later stadium in aanmerking komen voor steward bij uitwedstrijden van Willem II. Willem II betaalt een gepaste onkostenvergoeding. lnformatie:Willem II Bureau Veiligheid EdoPeterse Tel. 013 5490540 39 14 13 12 61-62 3-0 3-0 2-0 0-0 2- 3 1- 0 0-0 0-0 3- 3 4- 1 2- 1 1-2 1- 0 2- 2 O t/m 12 jaar en 65+ gesp. gew. gel. verl. Thuis 2- 2 3- 0 2-2 0-3 0-5 0-2 1-0 1- 0 2- 0 3- 0 0-0 3- 2 4- 2 5- 2 jren 'oor 5.- •556991 9.00-17.00 ikel 8.41) gen zijn ijven, die onder neen AMvB O E P ar activiteiten: GSTERS je avonduren, unnen wij nog ig en vrijdag in rzijn I. Foto; Fotoburo A. Damen een stel amateurs. Niks lukte die middag. Onderschatting? Mis schien, het was in elk geval puur slecht van onze kant. En weet je wat nog het meest pijn deed aan de uitschakeling? Dat het ge- Hoe staat het met de geldigheid van uw clubcard? 1954-1955 1970- 1971 1971- 1972 1972- 1973 1973- 1974 1974- 1975 1975- 1976 1976- 1977 1977- 1978 1978- 1979 1984- 1985 1985- 1986 1986- 1987 1990-1991 1993- 1994 1994- 1995 1995- 1996 1996- 1997 1997- 1998 1998- 1999 Zes punten scheiden Willem II op dit moment van de vijfde plaats. Traditioneel hebben de Tricolores verdienteen compliment. Hill het moeilijk in uitwedstrijden. Jammer maar waar. Dat kost punten. Adriaanse: 'Toch speel den we in de eerste competitie helft een paar goede uitwedstrij den zonder te winnen: we verloren van Vitesse en Feye noord met 3-2, speelden gelijk tegen Heerenveen (2-2) en AZ (1 - die lijn zich voortzet. Valk en Arts spelen wat minder. Marcel is min- sen waren zeer hr der dominant dan het vorige sei zoen. Hij legt wat meer risico in maar hij heeft wel wat laten zien: hij is onze topscorer. Tijdens de winterstop doet zich dat pro bleem weer voor. Vermoedelijk heeft hij de laatste twee of drie jaar niet hard genoeg getraind Dat laatste is ook wat het Tilburg- zodat zijn lichaam nu moeite se publiek wenst. Adriaanse merkt terecht op dat de sfeer in het stadion aanzienlijk is verbe terd. 'Dat klopt. Je merkt en hoort steeds meer dat Willem II van een eliteclub een volksclub is geworden.' Een sponsorsgroep ontwikkelde inmiddels initiatie ven om van elke thuiswedstrijd een feest te maken. Iedere voet balliefhebber weet echter dat om de wave door het stadion te laten te dikwijls terug. Tot nu toe heeft gaan de inzet en de prestaties van de spelers primair blijven. Denk nog maar eens terug aan de sfeer toen Willem II in het ei gen stadion met uitstekend spel PSV met 4-2 versloeg. Wat vindt Adriaanse van zijn spelers? Hij laat zijn selectie de revue passe ren. 'Van Fessem won dit seizoen de concurrentieslag van collega doelverdediger Mampay. Jimmy houdt de ballen uitstekend tegen maar moet voetballend nog een stuk groeien. Ook de beheersing van het luchtruim kan nog wat beter. Prommayon speelt net als het vorig seizoen uitstekend en beurde tegen een ploeg waar nog nooit iemand van had ge hoord. Wat dat betreft had ik het toernooi liever verlaten op de ma- natie, vindt hij. 'Je hoort wel eens nier zoals Willem II dat over- dat studeren en voetbal een kwam. Zij kunnen tenminste zeg- moeilijke combinatie is. Maar vol gen dat ze zijn uitgeschakeld door een ploeg van naam.' De pijn zit nog altijd diep bij de ver dediger die vier jaar geleden werd weggeplukt bij de amateurs kunnen leren. Jan de Visser en van Roden. Hans Vonk studeerden bijvoor beeld makelaardij. Verder zit er Studie een stel op de trainerscursus en Ook FC Groningen hengelde des- op een Schoevers-opleiding.' Al- tijds naar zijn diensten, maar het verhaal van Heerenveen sprak hem naar eigeh zeggen meer aan. 'Tot een paar jaar geleden was ik nooit gefixeerd op een loopbaan als profvoetballer. Ik richtte me liever op het volgen van een studie. Toen ik met Fop pe de Haan sprak, kwam er een maatschappelijk medewerker van sen onder elkaar. En trouwens, de club mee. Die praatte over van wat moet ik op mijn leeftijd met alles en nog wat naast het voet ballen. Vooral het aspect dat de club het volgen van een studie stimuleerde, sprak me aan. In middels combineert Klompe zijn Foto: Fotoburo A. Damen De supporter die op bijgaande ingsplein 8, jeningstijden: linsdag (op 1 17.00-20.00 lens avonduren, ie afdeling telefoon 013- Otot 16.00 uur. avonduren, of afdeling immer 013- 455 19 10 6 3 doelsal. 38-27 23-35 t- en recreatie- >eheer’ door Sportlaan 15A, Tilburg, irg, SV ss ahout. i ter inzage van :n met 4 maart I milieubeheer’ tstraat 4, De collecte voor Georgië, die op ini- tiatief van de echtgenotes van en kele bestuursleden eind 1998 in het i’ stadion werd gehouden, is een da- verend succes geworden. Uiteinde lijk zat er een bedrag van maar liefst 50.000 gulden in de pot. Het geld zal worden aangewend voor een aantal elementaire voorzienin gen in Georgische bergdorpjes. Naar Georgische begrippen is de opbrengst een fenomenaal bedrag, waarmee heel wat projecten kun- f nen worden gefinancierd. Veel dank aan de gulle gevers en aan degenen die actief waren bij de in zameling! hij nog bijna niets laten zien. Cee- say speelt wisselvallig. Vorig sei zoen zag je een opwaartse lijn in zijn spel. Dat is nu wat minder. Schulp speelt nog onder de maat. Vergeet echter niet dat hij pas 20 jaar is. Promes heeft zijn familie naam nog nietwaar gemaakt. Hermes maakte een veel belo vend debuut en bewees dat het mogelijk is om komend van een amateurclub binnen drie maan den uistekend te presteren in het eerste team. Loeffen toonde zich een verdienstelijke multifunctio nele speler. Victoria, Koskinnen en Sanou stonden door langduri ge blessures buitenspel. Ik hoop dat ik de komende tijd veel ple zier van ze kan hebben. Samen gevat: potentieel is deze groep longontsteking. Hyypia en Schen- misschien beter dan die van het ning zijn goede verdedigers maar kregen voor de winterstop last van blessures. Hendriks had een moeilijke start maar maakfvorde- Gevoel Adriaanse beschrijft zijn werkom standigheden als ideaal. 'Mijn ei- ioog. Ik ben heel tevreden. Er is een fantastisch trainingsveld. De leden van de zijn spel met zijn lange ballen dan technische staf groeiden dit sei- Arts. Ik vertrouw op de terug- zoen steeds meer naar elkaar toe komst van zijn sterke spel. Ook bij en de organisatie bij de medische foto omcirkeld is, zal tijdens de Arts constateer ik een stijgende staf verbeterde. De dames Bep wedstrijd Willem ll-SC Heeren- lijn. Galések is een topper. Hij van Alphen en Janet Dijkstra run- veen uitgeroepen worden tot "supporter van de week". De supporter van de week krijgt een mooie plaats op de hoofdtri bune en ontvangt een rondlei ding door het stadion, een blij vend aandenken en een uitnodiging voor het bijwonen Peter Année van een busreis van de suppor- 1We voetbalden goed en wa ren dichtbij een overwinning maar schoten telkens toch wat te kort. Ook incasseerden we onno dig tegendoelpunten. Zo lieten onze centrale verdedigers tegen Vitesse en Feyenoord kostbare steken vallen. De wendbaarheid van Hyypia en Schenning kan niet speelt heel sterk. Ik hoop dat we verbeterd kan worden maar bei- hem kunnen houden. Ramzi is de Wanneer ik Willem II om spotlie den kunnen wel leren tactisch be- revelatie van het seizoen. Zijn de ter om te gaan met één tegen één situaties. Misschien moet ik het team in verdedigend opzicht ietsje bijstellen. Ik besef dat de keuze vbor aanvallend voetbal al- 'Het geeft een lekker gevoel dat er geen vraagteken meer achter mijn naam staat'. Van de achttien voor de winterstop een opvallend wedstrijden die Heerenveen voor de winterstop afwerkte, ver scheen Tieme Klompe zeventien keer aan de aftrap. Als centrale verdediger vormt hij met aan voerder Johan Hansma een solide ten uit de eerste zes wedstrijden koppel, waartegen menig aanval- en namen zelfs even de tweede Ier in de KPN-Telecompetitie een zware avond beleeft. Zelf is de jonge verdediger wel te spreken over zijn snelle ontwikkeling, al is er nog genoeg ruimte voor verbe- deelname aan de voorronden van tering. 'In de duels sta ik inmid- de Champions League. Toch had dels aardig mijn mannetje, die ze- het palmares van de club nog ventien wedstrijden bëwijzen dat ik het vertrouwen van de trainer heb gewonnen, maar vooral op bouwend moet ik meer brengen-. Nu is Heerenveen van achteruit nog te vaak afhankelijk van de in- na winst in de eerste ronde op speelpass van Hansma.' Niette- Arnica Wronki in de tweede ron- r; lui

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1999 | | pagina 15