5 I 1 ;ubishi de tilburgse koerier Tweede titel voor Ford Focus Nieuwe 1999 EV1 Vervoer in de kanaaltunnel Chinese Buick Opel Astra toerwagen raceconcept Opel stelt verkoopverwachting Frontera bij Hard rijden groot buurtprobleem Geen koude handen bij het ijskrabben Afstandbediening op stand- verwarming )TORS te.:r SS" voor 19.950,- li Peugeot tevreden over 1998 iinmiv jan 1999 ««pagina4 •7*-= DE AUTOMAAT Donderdag 21 januari 1999 pagina 5 installatie, voor 13.950,- XT Duurzaam veilig I, stuurbekr.. voor 19.950,- Informatielijn mg 1.312VGU Panel Van lang SB DC tier., dubbele cabine voor 12.950,- Belfort SDN RT r chtiging, hoogte- voor 32.950,- 1 ins XE2 :r, melallic/pearl- endeling voor 23.950, 3 compl ren. voor 14.950,- r 16V i een dealerlijst: uv x iiermosystems, 036- Ll. De Webasto Buzzer ’",63 inclusief BTW ex montage. voor 33.950,- Bij Opel vindt men een V6 of zelfs een V8 een logische keuze. Hiermee zou de auto een ver mogen van zo’n 800 pk kunnen ontwikkelen. Ie (NiMH) beter presterende lood- passagierstreinen nog eens 6,3 miljoer gaande goederentreinen werd tot slot deren vanEngeland naar Frankrijk o» jaar zal een start worden gemaakt Link, de eerste hoge snelheidsl’j eerste traject tussen Folkestone en Fawï gereed moeten zijn. HB l.óGLLimEd zing hun I genomine' vervolgens redakteun coureurs en technici op het testcircuit van het Franse Mortefontaine aan de tand gevoeld. Per land wordt dan een rangorde bepaald die wordt gelegd naast de voorkeur van de lezers. De auto die hiermee de meeste punten haalt, mag IB 1.616V GL IM de buzzer ten opzichte van een afstandsbediening is dat deze binnen heel Nederland werkt en een afstandsbediening vaak niet verder komt dan maximaal 600 meter. Uiteraard staat de buzzer volledig los van de bestaande bediening van de comfortverwarming. Voor informatie en Webasto Then 5359111 kost f.675,6! exclusief mc Dat de Focu verband hog blijkt onder meer i dat ook de lezers m Duitse Autobild de eerste plaats gezet in Sevel Argentinië goed is voor een extra produktiecapaciteit van 140.000 auto’s. De samen werking met Iran Khodra is met tien jaar verlengd. Daar wordt op dit moment de Peugeot 405 gemaakt. Van de nieuwe Peugeot 206 werden in de vier maanden tijd in Europa 250.000 bestellingen genoteerd. I Veel mensen vinden hun straat of buurt onveilig I omdat het verkeer er te hard rijdt. KINDEREN I VOORRANG, de Voetgangersvereniging en Vereniging Veilig Verkeer Nederland willen iets I aan die onveiligheid doen. Dat kan door het instel- I len van 30 km/uur-zones in woon- en winkelgebie- I den en het aanbrengen van snelheidsremmende maatregelen. waar 19«r« ook uitgc: de lezers autoblad, de Focus offici voor ma?’ W0,u verkiezing gel. zusterbladen 5 Lezers kunner XUE2 Diego, Phoenix en Tucson. De ultramoderne GM Ovonic NiMH accu’s stellen de EVI i taat tot meer dan 200 mijl ve te riezen onder een oplaad- beurt. De EVI accelereert in zo’n 9 seconden vanuit stil stand naar de 100 krn/u. m keuze maken. De meerde auto’s worden *ens door veertien hoofd huren en een team van Sinds 1 december jl. is er bovendien een dagelijkse directe vrachtdienst tussen Londen en Keulen. De omzet van de Eurotunnel Groep steeg in 1998 met 36 procent naar 618 mil joen Pond, een groei die vooral te danken is aan de shuttle ser vices. Eurotunnel is de absolute marktleider als het gaat om de verbinding tussen Engeland en het Europese continent. sus ook in Europees oge ogen zal gooien, meer uit het feit zers van het le Focus op de hebben. Niet'alleen werden er van de nieuwe Peugeot 206 in de laat ste maanden van vorig jaar al 112.000 exemplaren afgeleverd, over de hele linie is het Franse merk tevreden door de diverse verkoopstijgingen die in ver schillende landen werden bereikt. In totaal verkocht Automobiles Peugeot vorig jaar 1.313.800 auto’s inclusief bestelwagens. Dit komt neer op een stijging met 9,2 procent ten opzichte van 1997. Opvallend is het aandeel van 43,8 procent van auto’s met een dieselmotor tielijn: 0900 - 3 30 30 30 (45 cent per minuut). Hier krijgt u volop tips over de mogelijkhe den om samen met andere bewoners te werken aan meer verkeersveiligheid in uw buurt. De campagne ‘30 maakt je buurt weer prettig’ heeft ook een eigen website op internet (www.wn.nl/30km/).Als het gemotoriseerde verkeer binnen de bebouwde kom 30 km/uur of minder rijdt, daalt het aantal dodelijk verongelukte voetgangers daar tot bijna nul. En het aantal dodelijk verongelukte (brom)fietsers neemt met 25% af. Dat blijkt uit ervaringen die de afgelopen jaren in een aantal steden zijn opgedaan met 30 km/uur-gebie- den. Ook het aantal verkeersge- wonden kan fors dalen als een buurt wordt ingericht als 30 km/uur-gebied. In bepaalde gevallen is een afname van het aantal gewonden met 75% mogelijk. Steeds weer blijkt dat de snelheid van het verkeer acid batterijen en een Generation II electric drive sys tem. Satum zal belast blijven met de marketing van de revo lutionaire tweepersoons EV1 in 33 dealerbedrijven in het gebied rond San Francisco, Sacramento, Los Angeles, San zich de Europese Auto-1 noe men. De uitslag wordt bekend gemaakt aan de vooravond van de Autosalon van Genève begint maart. I Op basis van de nieuwe Astra I heeft Opel een toerwagen race- I concept ontwikkeld voor het I jaar 2000. Opel speelt hiermee I in op het volledig nieuwe toer- I wagenreglement dat volgend I jaar geldig zou kunnen worden. I Opel heeft op het gebied van I toerwagenraces de nodige ken- I nis in huis. Vorig jaar werd het I Super Toerwagen kampioen- in de totale Peugeot-produktie. In de zeventien Europese lan den gingen er 1.082.900 auto’s over de toonbank en dat is een verbetering met 8,1 procent. de van de kopers voor de 2, liter DTI motor. In het kien gamma is grijs het meest popu lair (25%). Opel heeft ook goede verwachtingen van de Frontera in de bestelautom de auto tevens op ken leverbaar is. De nieuwe Opel Frontera heeft een flitsende start gemaakt op deiNederlandse markt. De oor spronkelijke verkoopverwach ting van 300 auto’s in 1999 is inmiddels bijgesteld tot 430 eenheden. Opvallend is het aandeel van de nieuwe MV6 Voor de 1999-versie van de elektrische EV1 van General Motors zullen op een aantal punten technische verbeterin gen worden doorgevoerd. Zoals de geavanceerde nikkelmetaal- hydride (NiMH) accu’s, de perken blijven. De afmetin gen van de race toerwagen staan nog niet vast en het is ook nog de vraag welke motor gebruikt mag worden. Daarom wordt de produktie in Mulhouse opgevoerd van 7500 tot 9000 auto’s per week en in het Engelse Ryton van 2500 naar 3400 stuks. Shanghai-GM, een 21 maanden jonge joint venture tussen GM en China’s grootste automobiel- producent, heeft haar eerst auto geproduceerd. De 1999 Buick Xin Shi Ji rolde eind vorig jaar van de lopende band, in aanwezigheid van GM Chairman Jack Smi th en Chen Xiang Lin, president van de Shanghai Automotive Industry orporation (SAIC), GM’s joint venture partner. Verder waren ook zo’n 2.000 Chinese en Amerikaanse overheidsfunctio narissen, werknemers, leveran ciers en speciale gasten ter plekke. Zij zagen die eerste auto, een Chinese Buick versie van de Noord-Amerikaanse Buick Century en Regal, zijn versie waarvoor nog voor het einde van 1998 77 orders geno teerd werden. Hiervan is drie kwart voorzien van een auto matische transmissie. De Frontera Wagon loopt in totaal ‘4 op 1’ ten opzichte van de Sport. Bovendien kiest eender- historische debuut maken. “Niet alleen hebben we deze fabriek in slechts 18 maanden gebouwd, ook hebben wij alle voorwaarden geschapen op het gebied van kwaliteit, veiligheid, milieubescherming en produk- tietechniek om een hoogwaar dig produkt te kunnen bou wen,” aldus Smith. “Het is tevens een voorbode van nog veel meer.” De China Buick ver krijgbaar in drie modellen en afgestemd op de Chinese markt, zal vanaf juni in de showroom staan. Momenteel zijn er al 1.700 medewerkers in de nieuwe fabriek werkzaam, maar dat zullen er over enige tijd 3.000 zijn. Veel ongelukken door bijvoor beeld te hard rijden komen op heel veel plaatsen voor. Controles van de politie bieden maar een tijdelijke oplossing. Daarom wil de overheid de komende jaren alle straten en wegen in Nederland ‘duurzaam veilig’ gaan inrichten. Die duur zaam veilige inrichting moet ervoor zorgen dat de wegge bruikers “vanzelf de juiste snel heid aanhouden. 30 km/uur- gebieden zijn hier een goed voorbeeld van. Dankzij drem pels en andere snelheidsrem mende maatregelen is het niet logisch om hard door een 30 km/uur-gebied te rijden. In totaal werden er 231.000 Peugeot’s in landen buiten Europa verkocht, een winst van 14,7 procent. In het jaar 2003 wil Peugeot 25 procent van de totale produktie buiten Europa verkopen. Binnen dat streven past de bouw van een nieuw produktiecentrum in Brazilië, terwijl een meerderheidsbelang Een gecombineerde ijskrabber/sneeuwwisser met een extra lange steel zorgt ervoor dat men zo’n afstand neemt van de ruit of het besneeuwde oppervlak, dat men geen extra koude handen krijgt. De ijskrabber is voorzien yan een messing mes. Deze krabber is via een aluminium buis gekoppeld aaii de afneembare sneeuwwis- ser. Met deze wisser kan eenvoudig een dikke laag sneeuw worden weggeschoven. Dit handige accessoire is voor f.9,95 te koop bij Halfords. De set is compleet met een veger om de carrosserie sneeuwvrij te make I Hard rijden is een belangrijke I oorzaak van verkeersongeluk- I ken. In woonbuurten is 50 I km/uur eigenlijk veel te hard. I Als het verkeer maximaal 30 I km/uur rijdt, is het veel veiliger I en prettiger op straat. De drie I organisaties zijn daarom eind I vorig jaar een campagne begon- I nen: ‘30 maakt je buurt weer II prettig*. Samen met bewoners I en gemeenten willen de organi- I saties alles op alles zetten om I het aantal 30 km/uur-gebieden I de komende jaren fors uit I te breiden. schap in Duitsland gewonnen met de Vectra en wist de Calibra V6 in 1996 de ITC-titel bij zowel de rijders als merken in de wacht te slepen. Volgens Volker Strycek, Opel’s Racing manager moet een toerwagen voor de volgende eeuw tech nisch geavanceerd zijn, maar ook fascinerend, spectaculair en snel. De kosten moeten binnen Naast de titel ‘Auto van het Jaar 1999’ is de Ford Focus nu itgeroepen tot Auto-1 door i van het Nederlandse I Autoweek. Daarmee is 'ocus officieel kandidaat de Europese Auto-1. In aaar liefst veertien landen zordt eerst een locale Auto-1 jzing gehouden door de van Autoweek, m in deze verkie- bepalend is voor de veiligheid van een buurt. Hoe lager de snelheid, des te minder onge lukken er gebeuren. En als er dan toch een botsing plaats vindt, is de kans op ernstig let sel bij een lage snelheid veel kleiner. Langzaam rijden heeft nog meer voordelen. Omdat de dreiging van hard rijdend verkeer is verdwenen, voelen de verkeersdeelnemers zich in 30 km/uur-gebieden veel prettiger. Er is op straat weer plaats voor ouderen en voor spelende kinderen. En bovendien veroorzaken langzaam rijdende auto’s min der geluidsoverlast. Dat alles komt het leefmilieu ten goede! Iedereen kent in zijn of haar buurt wel één of meer onveilige verkeerssituaties. Wie van mening is dat de woonomgeving of de weg naar school onveilig is, kan deelnemen aan de cam pagne ‘30 maakt je buurt weer 1 prettig1. Voor informatie kunt u ‘I bellen met de speciale informa- Vorig jaar gingen er maar liefst 20 miljoen mensen en 11 mil joen ton goederen door de kanaaltunnel. Dit komt neer op een toename van 10 procent van het vervoer van auto’s en 26 pro cent van vrachtwagens. In totaal gingen er in 1998 3,3 miljoen auto’s door de tunnel en 96.000 bussen. Via de vrachtshuttles vervoerden Eurotunnel ruim 700.000 trucks en via de Eurostar en mensen. Via de door- ot 3,1 miljoen ton aan goe- of andersom vervoerd. Dit laakt met de Channel Tunnel Rail slijn in Engeland. Hiervan zal het ne en Fawkham Junction in 2003 Voor wie het comfort van een standverwarming in zijn of haar auto nog verder wil verho gen introduceert Webasto nu een Buzzer, waarmee of afstand de Thermo Top Comfortverwarmer kan worden ingeschakeld. Dit inschakelen gebeurt met behulp van de tele foon. De 1juzzer bevindt zich in de auto en is aangesloten op de ndverwarming. Door het szernummer te draaien rdt de verwarming geacti- :rd. Een groot voordeel van Bk DV65981 urtWEim

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1999 | | pagina 23