Volvo S80 2.9 I AutoTest j r F Vrijage van Renault met de NS <1 Dikke Zweed VAN ROOSMALEN Alle Opeis in één doosje Extra voordeel Concurrerende 50.000ste Renault voor Clinidowns Rapid Service van Ford op gebruikte auto's bij Zuid Oost DE AUTOMAAT Donderdag 10 december 1998 pagina 3 DE TILBURGSE KOERIER agina2 i ijing Opblaasbaar gordijn Technische gegevens: Verbruik: Prijs: I 1999. af: nd tarieven. VOLVO Iers •at de er en BTW, zodat de klant g Iers lur van mae lame ver- j Rapid 5 tot en met Rapid me vol Admiral, legendarische GT of Manta. its 1 boek- Autobedrijven Ringbaan Zuid 3 TILBURG 013-5840000 Donderdag koopavond tot 21.00 uur Hoge Steenweg 85 LOON OP ZAND 0416-362450 Vrijdag koopavond tot 20.00 uur Volvo S90 verdween eerder ditjaar uit R Rhet programma, waarmee het tijdperk van de relatief vierkante carrosseriën bij dit Zweedse merk voorbij is. De nieuwe S80 geldt niet direct als opvolger, maar overlapt de S90 prijs- technisch toch volledig. Daarnaast is het opmerke lijk dat de S70 en S80 vooral naast elkaar staan. We reden de 2.9 liter 6 cilinder met ongeveer alles wat aan opties te bestellen is. digt uw* Renault T Roos, aan jaar hun lampjes voor en achter, zes luid sprekers en velours bekleding. 22 cc x 90 mm 1 pk bij 6000 tr/min i bij 4200 tr/min 1,822 meter, breedte 1,832 meter WklanM. ze kans maken op de Clio met NS-jaarkaart. Wint men deze combinatie niet, dan zijn er nog 15.000 dagkaarten van de NS te vergeven en iedere bezoeker krijgt sowieso een Renault rug- t met automaat ’id van 225 km/u ;cconden nodig om r™ de teller te krij- zijn schakel- i de omstan- Kangoo werd recent overhan digt door directeur verkoop van t Nederland, Piet de in de Cliniclowns die dit i eerste lustrum vieren. worden bediend. Dit 1st £14.500,= maar de kosten samen n de Volvo S80 hoog cijfer. Opel maar ook voor mensen die in het algemeen in autohistorie geïnteresseerd zijn. Voor de prijs hoeft men het niet te laten. De CD is voor slecht? f. 19,95 verkrijgbaar in de en tijdschriftenhandel Merk c Aantal cilinders: Cilinderinhoud: Boring x slag: Vermogen: Koppel: Afmetingen: Gewicht: Aanhanggewicht: Prestaties: Files, hoge parkeerkosten en rekeningrijden zijn onder ande re de sfeerbedervers voor de automobilist. Files en parkeer problemen zullen niet verdwij nen. Daarom moet er worden gestreefd naar goed openbaar vervoer én goede wegen. Het is in dit geval en/en en niet of/of. Renault wil via deze aktie haar klanten adviseren in sommige gevallen de trein te nemen. Renault en de trein zijn geen vijanden. Van 9 december tot en met 4 januari houdt Renault een speciale actie. Het doel is vooral om mensen naar de showroom te trekken, maar de manier waarop is nog niet eerder vertoond. Renault heeft namelijk een samenwerking opgezet met de Nederlandse Spoorwegen om zijn klanten bewuster met mobiliteit te laten omgaan. leuning geprogrammeerd naar achteren om de krachten op het lichaam af te bouwen. Verder omvat het standaard veilig heidspakket van de S80 onder meer twee normale airbags, twee zij-airbags en aan beide kanten de zogenaamde opblaas bare gordijnen die bij een zijde lingse aanrijding het hoofd van voor- en achterpassagiers beschermt. Het dashboard is luxueus van uitstraling, mede door de hout-accenten op dash board en portierpanelen, die overigens deel uitmaken van een optiepakket. Het stuurwiel is in twee richtingen verstel baar en daarmee wordt de zit- positie ideaal. Het dashboard geeft alle nodige informatie. De diverse bedieningsorganen zit ten op de juiste plek. De uitrus ting is behoorlijk compleet met elektrische ramen, een neer- klapbare rugleuning van de passagiersstoel om lange baga- gestukken te kunnen vervoe ren, een armsteun voorin, bui tentemperatuurmeter, lees- krijgt een Seat Mobiliteits Garantie van 12 maanden en kan kiezen uit een BP tankpas- je ter waarde van maar liefst duizend gulden. Dat betekent dat bijna 500 liter benzine en nog veel meer liters diesel of LPG gratis zijn. Ook kan men kiezen voor een rentevrije lening tot maximaal £10.000,= tot het jaar 2000. Het verkoopteam van Zuid Oost staat klaar om u onder het genot van een kopje koffie alles uit te leggen over deze actie. En als klap op de vuurpeil staan er op de CD ook nog een aantal videoclips. Kortom een CD voor de liefhebbers van tegelijk kostbaar is de Mobility line. Volvo combineert hierin een alarmsysteem, een naviga- tiecomputer, een Dolby- Surround audio-installatie met CD-wisselaar en een geïnte greerde telefoon met zelfs een luidspeker in de hoofdsteun. De telefoon, audio en navigatie- computer kunnen vanaf het pakket kos losse elementen £18.000,=. Motorisch is de Volvo S80 2.9 bijzonder. Niet zozeer vanwege de 2,9 liter 6 cilinder lijnmotor die een prettig vermogen levert van 204 pk bij 6000 tr/min en een vorstelijk koppel van 280 Nm bij 4200 tr/min, maar voor al vanwege de plaatsing. Deze lijnmotor ligt namelijk dwars voorin en dat werd nooit eerder vertoond. De zeer compacte vijf- versnellingsbak of de optionele automaat liggen bovendien nog eens in het verlengde van de motor. Van daaruit worden de voorwielen aangedreven. Voor het eerst sinds 1979 ver koopt Renault dit jaar meer dan 50.000 nieuwe auto’s en dat is reden tot feest. De 50.000ste auto, een gele Passieve partner De NS heeft afgesproken het eerste jaar niet met een ander merk in zee te gaan. De NS is nadrukkelijk de passieve part ner. Ook is er niet gewerkt aan een vervolg als Renault-rijders met hun treinkaartje in de hand uitstappen op het station. Er is geen samenwerking i treintaxi, metro of bus. In reclamecampagne wordt de naam van de NS niet eens genoemd, omdat ze zelf vinden dat het woord ‘trein’ synoniem is aan de NS. In de nabije toekomst mogen we van Renault meer acties verwachten waardoor de klant anders over mobiliteit zal gaan denken. De Kangoo past wat betreft karakter en functionaliteit prima bij de werkzaamheden van de clowns. De Cliniclowns Bram en Hansje waren zeer verrast toen zij tij dens hun werkzaamheden in het Sophia Kinderziekenhuis in Rotterdam ineens de sleutels van een gloednieuwe Renault in handen kregen. Buiten stond de gele auto versierd met een grote strik al klaar. De Cliniclowns zijn werkzaam in tien ziekenhuizen in het hele land, zodat de Kangoo zeer van pas komt. Maar het was niet alleen feest voor Renault en de Cliniclowns. Ook de kinderen werden extra verwend. Achterin de Kangoo stonden namelijk grote verrassingspak ketten met speelgoedgarages en miniatuurauto’s die door de clowns naar de kinderen wer den gebracht. Multi-link De auto haalt een topsnelhei en heeft 8,9 secor de 100 km/u op de gen. De bak past i programma’s aan digheden en chauffeur aan en heeft daarnaast een aparte winterstand voor wegrijden op gladde ondergrond. De versie met vijfbak haalt 235 km/u en sprint in 8,2 seconden naar de carrosserie helt zeker niet overdreven over in bochten. De prijzen van de Volvo S80 liggen op een aanvaardbaar niveau, althans als we naar de vanaf-bedragen kijken. Zo kost de S80 2.9 standaard f.90.800,=. Maar tellen we daarbij de vier ‘lines’, de auto maat en een paar opties zoals d,e snelheidsafhankelijke stuurbekrachtiging, elektrisch bediend schuif/kanteldak en bekerhouders, dan komen we al snel op £131.100,= en dat is toch een heel bedrag. De S80 is er ook met een 2,8 liter biturbomotor vanaf f.111.200,=. Het programma begint met een 5 cilinder voor £72.900,= die begin 1999 leverbaar wordt. Volvo-lines Maar Volvo heeft in haar prijs lijst de nodige ‘lines’ staan, aan trekkelijke pakketten om de uitrusting verder op niveau te brengen. Ons testexemplaar was maar liefst met vier pak ketten uitgerust. Binnen de Elegance-Iine vallen de lederen bekleding, het met leer beklede stuurwiel, de houtaccenten en een ander type lichtmetalen wiel. De Comfort-line omvat de mistlampen voor, cruise-control, boordcomputer, verlichte make- up spiegels en een electronic climate control. Dat betekent dat Volvo de S80 standaard zonder airconditioning levert en dat is in deze klasse een beetje lager. De Premium-line is de olgende in de opsomming met verwarmde voorstoelen, elek trisch verstelbare bestuurders stoel, inklapbare buitenspiegels met verlichting en koplamp- sproeiers/wissers. Zeer fraai en Grote koplampen De grille steekt hierbij nadrukkelijk naar voren en de grote koplampen liggen iets terug. De vorm van de grille wordt keurig in de motorkap doorgetrokken en deze lijnen vinden weer hun einde in de buitenspiegels. Deze zijn net als de bumpers en portiergre- pen in de carrosseriekleur ges poten. Gelukkig vormen de zwarte stootstrips op de flan ken en bumpers, de dito ruit en type: Volvo S80 2.9 il cilinders: 6 in lijn 2922 83 x 204 j 280 Nm lengte 4, 1541 kg 1800 kg (geremd) topsnelheid 235 km/u acceleratie 0-100 in 8,2 sec. stadscyclus 13,6 liter/100 km buitenwegcyclus 7,3 liter/100 km gecombineerd 9,7 liter/100 km £90.800,= Het interieur van de Voh verdient een erg 1o Allereerst is er meer dan vol doende ruimte voor vier tot maximaal vijf volwassen perso nen die ieder over een rolgordel en hoofdsteun beschikken. Twee buitenste exemplaren op de achterbank zijn door de bestuurder met een druk op de knop weg te klappen voor extra zicht. De voorstoelen behoren tot de beste van de hele auto- industrie. Ze zitten werkelijk als gegoten en geven op alle gewenste plekken meer dan voldoende steun. Na een ver moeiende dag is een ritje in de Volvo S80 een aangename onderbreking. Bovendien zijn de stoelen uitgerust met een whiplash-beveiliging. Bij een aanrijding wordt het lichaam direct opgevangen gaat de rug- 100 km/u. De motor is onder alle omstandigheden uitermate rustig en de automaat schakelt zeer plezierig. Het gemiddelde brandstofverbruik ligt bij de automaat op 1 liter op 8,2 kilo meter. Om het hoge vermogen probleemloos op de voorwielen los te laten, is de 2.9-versie van de S80 standaard voorzien van traction control en een stabili- teitsprogrammering. Bovendien heeft de Volvo een plezierig onderstel met voor McPherson veerpoten en achter een fraaie multi-link constructie. Op de wegligging en het comfort is weinig aan te merken. De auto is vooral op het rijden van lange afstanden afgestemd, maar laat zich ook tot een spor tiever rijgedrag verleiden. De afstandsbediening om de por tieren te openen is in de sleutel geïntegreerd. Hiermee kan ook de zogenaamde approach-ver- lichting worden ingeschakeld, waartoe zelfs lampen onderin de buitenspiegels behoren, erg handig bij instappen in het donker. Met een speciaal knopje kan verder van buitenaf het kofferdeksel worden ontgren deld. Het bagagevolume is met 440 liter heel behoorlijk en na het neerklappen van de achter bank in twee delen kan de ruimte worden uitgebreid via 615 tot maximaal 882 liter. Ford-rijders kunnen bij Obam Tilburg (Spoorlaan 175) en P. van de Ven aan de Bedrijfsweg 19 in Oisterwijk terecht voor de spe ciale Rapid Service. Dat is de naam van de landelijke fastfit organisatie waar Ford achter staat. Zonder afspraak rijdt u naar binnen en wordt direct geholpen, terwijl u geniet van een kopje koffie. Maar er zijn nog meer voordelen. De Ford Rapid Service maakt uitsluitend gebruik van originele onderdelen met een lange levensduur. Vooraf wordt de prijs van de reparatie of vervanging meegedeeld en de tarieven zijn concurrerend. Zo zelfs dat Obam en P. van de Ven de vergelijking met andere fastfït-organisaties aandurft. Uiteraard zijn alle tarieven inclu sief montage en BTW, zodat de klant geen onaangem rassingen krijgt achteraf. Ford-rijders kunnen bij de Serive terecht van 8.00 tot 17.00 uur van maandag vrijdag en op zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. De F Service van Obam Tilburg gaat overigens om 9.30 uur open en sluit om 12.30 uur op zaterdagen. omlijsting en dorpels voor het nodige contrast, waardoor de lijnen van de auto op een beschaafde manier worden ver sterkt. Vanuit een design-oog- punt vinden we de sterkste lijn voering van de S80 aan de ach terkant. In het achterspatbord zit langs de bovenrand een sterke knik, die in de achter- lichtunits wordt voortgezet. Het is ook dit onderdeel waaraan we het meest moeten wennen. Wel valt op dat de Volvo S80 mooier is in een lichte kleur, omdat dan veel details beter tot hun recht komen. De 2,9-versie van de Volvo S80 staat stan daard op lichtmetalen wielen, een 11-spaaks exemplaar onder de naam Regulus. De wielen onder ons testexemplaar heten Canopus, een 17 inch wiel, dat als optie leverbaar is. De Het is even wennen, de 4,82 meter lange Volvo S80. Zoals gezegd, geen vierkante ‘bak’ meer, maar een auto met opvallende en sierlijke lijnen. De auto toont groot en is dat ook. Fraai is de manier waar op de klassieke Volvo-grille in het front is verwerkt. centrum van een grote stad of reizend naar Schiphol beter de trein kan nemen. Het voordeel van de auto zit onder meer in het feit dat er meer bagage kan worden meegenomen en dat men meerdere plaatsen op één dag kan aandoen. Iedereen die een Renault rijdt van maximaal 4 jaar oud krijgt een mailing thuis en maakt kans op twee Clio’s samen met een NS-jaarkaart. Er zijn com mercials op de TV en de radio, waarin diverse Renaults op rails rijden. Ook mensen die geen mailing of het Renault Magazine krijgen, kunnen in de showroom van de dealer een gratis sleutel krijgen waarmee Van 10 tot en met 31 december heeft Seat- en Saab-dealer Zuid Oost aan de Ringbaan Zuid speciale aanbiedingen op gebruikte auto’s. Vanwege het enorme succes van Seat het afgelopen jaar, met maar liefst 50% meer verkochte auto’s, is het aanbod gebruikte auto’s zeer divers en uitgebreid, zodat er voor iedereen wel een geschikt model voor een pas sende prijs bij Zuid Oost gevon den kan worden. Iedereen die in de actieperiode een gebruik te auto koopt vanaf £7.500,= De nieuwe CD ‘100 jaar Opel’ schetst op afwisselende wijze de historie van het merk dat op de Nederlandse markt zo’n belangrijke positie heeft ver worven. Adam Opel heeft als oprichter nooit een auto gepro duceerd en verdiende zijn geld met naaimachines en fietsen. Pas in 1898 bouwden zijn zonen de eerste automobiel, terwijl de volledige overschakeling op autoproduktie pas van 1912 dateert. De CD geeft een uitge breid overzicht van de modellen die de afgelopen 100 jaar door het merk zijn geproduceerd. Natuurlijk worden de foto’s ook afgewisseld met een compleet verhaal over de Opel-historie. Uniek is bovendien dat de maker Ted Sluymer de koper van de CD laat bladeren door een aantal fraaie, oude folders. Wie haalt er immers nog de brochure van de Kadett uit 1936 uit de kast of die van de Win een Clio! Het idee tot samenwerking komt van Renault. Renault wil haar klanten duidelijk maken dat men bij een bezoek aan het TZ-DZ-531 XF-RF-74

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1998 | | pagina 27