JU <HE PICTURE De best ii, We moeten met beide benen op de grond blijven \t\terpoZz\ LSfe IWilïëmlïy yO^^Polis Jimmy Calderwood blijft nuchter Jim en Jack willen winnen Supporter van de week DEKKERS tL%T3S-5355575' ^^G t -pagina 16 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 10 december 1998 pagina 17 Stadion Het Stadionmeuws is een uitgave van Willem II 1 IM lires door ische sin de Hoofdsponsor afel, 100jaar leidsdamast erten Milly Vakken Half seizoen 3 Loge Noord/Zuid 280,00 Eretribune Noord/Zuid 225,00 PROBAAT LS senioren en LR rolstoel 105,00 Foto: FotoburoA. Damen uitverkocht N ■schot dankzij de rest van het team.' K t/m 12 jaar 35,00 Ouderen in combi met kind t/m 12 jaar 115,00 -43Goirle leddensteen van de club anderhalf jaar gele- Koen van Santvoörd Statistische feiten Willem II - NEC iVenusbeeld JSEUMOP SOosterhout E 4-0 van Cockie ING sgd rc rlic ild, tekeningen BVO Willem II zoekt personeel n van Arnold Harrie Verhoeven ind, Fred van Radio Paloma Willem II Club show De reactietermijn sluit op 17 december 1998. Wim Vercauteren Dennis Schulp 30 uur Foto: Fotoburo A. Damen 2jr. Peter Année VUUr Het mooiste kodootje Willem! I L fr- T te schilderijen earanceatSea JM Het meest geleerd van: mijn ouders; lerrevoets, ■NEC was ooit het lelijke eendje van het betaald voetbal: de club streed structureel tegen degrada tie, het shirt deugde niet en het stadion was groot, kil en - vooral - slecht gevuld. Hoe anders is het ;nu. NEC leeft weer in Nijmegen. De open dag trok deze zomer ze ventienduizend belangstellen den, het aantal seizoenkaarthou- ders steeg tot on-Nijmeegse hoogte en èen nieuw stadion is in de maak. De naam die aan het onverwachte succes is verbonden is die van Jimmy Calderwood. ■Vanavond is tussen zeven en ne igen uur weer een prominente Willem ll'er te gast bij Radio Palo- ;ma in De Willem II Club Show. De presentatie van deze interactieve radio talkshow is in handen van Katja van der Linden. De telefoon ■is een belangrijk onderdeel van het 'live' programma. Luisteraars Leeftijd: 20 jaar; Woonplaats: Tilburg; Burgerlijke staat: ongehuwd. IMijn vriendin heet Marloes; Clubs: Volewijckers van mijn 8e tot mijn 10e jaar, daarna bij Ajax en het vorig seizoen bij Volendam; Olympisch team: twee invalbeur ten. Tegen Israël en Oostenrijk; Contractduur vier jaar; Collectief Vorig seizoen startte Calderwood in Nijmegen. De trainer kwam, zag en overwon. De doelstelling van het eerste jaar - niet degrade ren - overtrof hij ruimschoots: NEC eindigde op de achtste Het gaat goed met NEC. En met Jimmy Calderwood. De sympa thieke Schot stootte in zijn eerste seizoen in Nijmegen door naar de achtste plaats en ook dit jaar presteert zijn ploeg bo ven verwachting. Maar Calderwood laat zich niet gek maken. 'We moeten met beide benen op de grond blijven.' gesp. gew. gel. verl. Uit 14 5 6 3 0-0 0-3 kunnen bellen naar de studio om de gast vragen te stellen of om mee te doen aan een spelletje, waarmee kaarten voor de ko mende wedstrijd te winnen zijn. Radio Paloma is te vinden op de frequentie 106 FM. Radio Paloma is telefonisch bereikbaar via het nummer 00-3214659192. NEC is op zijn sterkst als het met drie aanvallers aantreedt. Om dat spelsysteem te kunnen uitvoeren, trok Calderwood Jack de Gier aan omdat de Pool Bociek, eenzelfde type speler, aan zijn meniscus is geopereerd en voorlopig niet in zetbaar is. Wij kennen de speciali teit van De Gier: oorlog in de zes tien. Bij Lierse SK kreeg hij daarvoor geen gelegenheid om dat trainer Daerden zijn ploeg een verdedigend concept oplegde en De Gier verstoken bleef van aan voer vanuit het middenveld. Het voordeel van zijn avontuur bij Lier se SK is dat De Gier liefst zes kilo is afgevallen. Hij voelt zich nu topfit en is in uitstekende vorm. De Gier plaats. 'Het gaat veel sneller dan we hadden verwacht', aldus Cal derwood. 'We willen elk jaar een stapje verder komen en op ter mijn uitgroeien tot een vaste sub topper. We liggen duidelijk voor op schema. Ook dit jaar gaat het goed. We hadden ons tot doel gesteld om tussen plaats acht en twaalf te eindigen, maar zoals het nu loopt moet een plaats bij de eerste tien mogelijk zijn.' De kracht van dit NEC schuilt in het collectief. Calderwood wei gert individuele spelers naar vo ren te schuiven als verklaring voor de goede resultaten. Na enig aandringen wijst hij op de sterke voorhoedespelers Maikel Ren- furm en voormalig Willem ll'er Jack de Gier. 'Maar', voegt Cal derwood er direct aan toe, 'ze kunnen alleen maar presteren len naar verdedigen; Interval-training: prefereer ik boven boslopen; speelt op huurbasis maar NEC heeft een optie tot koop. Het ver moeden is groot dat NEC die optie zal lichten. Sportieve revanche De wedstrijd van zaterdagavond is voor Calderwood natuurlijk niet zomaar een wedstrijd. De Schot was in totaal vier jaar aan Ben jij een teamplayer die een waardevolle bijdrage wil leve ren aan deze voetbalvereniging, neem dan telefonisch contact op met mw. Els Kroot-Colsters, manager Personeel Organisatie, Tel. 013 - 5490590. medewerker Cotass Administratie m/v medewerker Financiële Administratie m/v medewerker Personeels- en Salarisadministratie m/v genstander te beteugelen. Het is voor de toeschouwers dikwijls moeilijk om Pothuizen en Koning uit elkaar te houden. Niet alleen nier van spelen lijken ze veel op el kaar. De verdediging van NEC speelt al jaren samen, is daarom goed op elkaar ingespeeld en het voordeel daarvan laat zich nu gel den. Allure Het begint er steeds meer op te lij ken dat NEC dit seizoen een seri euze kandidaat gaat worden voor deelname aan de UEFA-cup. Wan neer het stadion is gerenoveerd zal de accommodatie geschikt zijn om 'Europees' te spelen en NEC nog meer allure te geven. Jimmy Calderwood is er in korte tijd in geslaagd uit de spelersgroep van NEC het maximale rendement te halen en dat is een compliment waard. Gezien de resultaten van Willem II in de afgelopen weken zal zaterdagavond de druk op de thuisclub liggen. De geschiedenis leert dat Willem II met NEC altijd moeite heeft. Als echte supporters houden wij vertrouwen en zijn ook zaterdag zoals gewoonlijk weer de twaalfde man. den zuur was: zijn contract werd niet verlengd. Calderwood hier over: 'Ik vond het jammer dat het FenG t/m 12 jaar en 65+ EenH t/m 12 jaar en 65+ BenM t/m 12 jaar en 65+ Aen L t/m 12 jaar en 65+ tersclub. Bovendien mag de sup porter samen met een speler naar keuze of trainer-coach Co Adri- herinnering wordt aangeboden door Fotoburo A. Damen. De ge lukkige kan zijn toegangskaart afhalen aan het loket Inlichtingen en wordt vervolgens een half uut voor aanvang van de wedstrijd verwacht bij de administratie van Willem II. nen, inclusief de absolute toppers tegen Feyenoord en Ajax. Voor de kosten hoeft geval niette laten. Een prima tip met het oog op het kerstfeest! 200,00 160,00 175,00 145,00 150,00 130,00 135,00 110,00 115,00 95,00 MIS 0-0 0-1 2-2 1-2 2-2 0-2 2-2 O t/m 12 jaar en 65+ Kerkhof KJE delbeers roets-Sabel DM, joort Muur Thuis 6-2 0-1 3-2 Uit 3- 2 0-0 4- 0 0-4 2-2 1-0 Huidig Willem II: een sterk team dat in de breedte is gegroeid; Kampioen van Nederland Ajax; Ambitie: slagen bij Willem II; Arbitrage: het niveau is beter dan in het buitenland; Amsterdam: wereldstad waar ik geboren ben en me thuis voel; Tilburg: de mensen zijn rustig en vriendelijk. Hun humor bevalt me; Voetbalhumor: heel belangrijk. Iedere speler wordt op zijn tijd gepakt; Supporters: moedig ons aan ook al gaat het eens wat minder. Totaal 28 9 11 8 50-39 n der Riet MREIJNEN TAAL lOt Zaakwaarnemer: Rob Jansen; Positie: spits, maar ik kan ook op de vleugels spelen of op positie 10; Lengte: 179 centimeter; Gewicht: 67 kilo; Sterk: goed koppen, tweebenig, scorend vermogen al gaat scoren me de laatste tijd wat moeilijker af; Zwak: omschakeling van aanval- zit muziek in ■NS-EN !L ato’s UST ■rk, tekeningen gon; Favoriet gerecht: witte bonen met tomatensaus; denkbare combinatie Sportprijzen van SPOREL Subaru FORESTER 2.0 AWD vanaf 49.995,- o SUBARU niek dööf Pr,,B ?0 0.00 uur ^3^ M t4Goirte 30-22.00 uur ■.00 uur kbout Mary a.l. 30-21.30 uur i.OOuur 45-21.30 uur i.OOuur oplichten van stan op de trap: onstelling over an Utrechtse 14 4 5 5 doelsal. 25-21 25-18 voor Uw sportvrienden 1964-1965 1974-1975 1979- 1980 1980- 1981 1981- 1982 1982- 1983 1984-1985 1986-1987 1989- 1990 1990- 1991 1994- 1995 1995- 1996 1996- 1997 1997- 1998 Wisselspeler: ik val dikwijls in. Op de bank zitten is niet echt leuk; Spanning: voor de wedstrijd er vaar ik een gezonde spanning, maar last van stress heb ik niet; Eindrangschikking: we gaan voor Europees voetbal. Ik hoop op een vijfde óf zesde plaats; Favoriete club en mooiste shirt: allebei Liverpool; Mooiste stadion: Nou Camp van Barcelona; Sportief hoogtepunt: debuut in ik zo kon genieten van Miss Sai- eerste elftal van Ajax, mijn eerste goal in de competitie en mijn de buut bij Willem II; Sportief dieptepunt: de stagna- Favoriete teievisieprogranm- tie in mijn ontwikkeling bij Volen- ma's: soaps zoals GTST; dam; Grote teleurstelling: als ik niet speel; Opa: hij is mijn grootste suppor- Jammer: dat ik niet iets zwaarder ter en komt altijd kijken; toon. Nu moet ik steeds mijn fy sieke kracht bewijzen; Laatst gelezen boek: een detecti ve: Baantjer; Kranten: de Telegraaf, Brabants Dagblad en de Koerier; Sportbladen: lees ik niet. Zo nu en dan Voetbal International; Muziek: Nederlands- en Engels talige muziek. Ik houd van veel genres maar verwachtte niet dat De supporter die op bijgaande foto omcirkeld is, zal tijdens de wedstrijd Willem ll-NEC uitgeroe pen worden tot 'supporter van de aanse op de foto. Deze blijvende week'. De supporter van de week krijgt een mooie plaats op de hoofdtri bune en ontvangt een rondlei ding door het stadion, een blij vend aandenken en een uitnodiging voor het bijwonen van een busreis van de suppor- Als trainer van Willem II had Jimmy Calderwood er natuurlijk de pest over in als in Tilburg werd verloren. Mocht NEC zaterdaga vond verliezen, dan zal hij er niet minder de pest over in hebben. Welke ploeg Jimmy ook traint, hij wil altijd winnen, ook al speelt hij tegen zijn oude liefde. Foto: Fotoburo A. Damen Buspasse-partout Bij de supportersservice unit kunt u nu een buspasse-par tout kopen voor 100,-. Daar mee bent uw verzekerd voor een plaatsje in bus voor alle overige uitwedstrijden van Wil lem II dit seizoen. Stempel, Kapelmeesterlaan 112a (Stokhasselt) Tilburg 013-4561199 Clubartikel van de wedstrijd De Willem ll-dubwinkel heeft voor de wedstrijd tegen NEC de suppor- tersvlag in de aanbieding voor slechts 20,-. (Op deze speciale aan- biedingsprijs is geen Seizoen Club Card korting meer van toepassing). De openingstijden van de clubwin- kel zijn: maandag t/m vrijdag van 14.00 uur tot 19.30 uur en zater dag van 11.00 uur tot 14.00 uur en tijdens de thuiswedstrijden van Wil lem II. Dan zijn ook de verkooppun ten bij vak B en M geopend. Hartslagmeters Willem II heeft 12 hartslagme- ters aangeschaft met een daarj- bij behorende laptop. De uit- 1 slagen van de conditietesten van de spelers kunnen daar door op verschillende tijdstip pen worden vastgelegd en ver- geleken. Met de aanschaf van dit gereedschap is weer een stapje vooruit gezet op de weg van verdere professionalisering van de medische staf. Vrijwilligers gevraagd Willem II zoekt vrijwilligers die bereid zijn de affiches van de thuiswedstrijden van Willem II in de wijken De Blaak, Tilburg West en Theresia te bezorgen. Als u geïnteresseerd bent, neem dan contact op met mevr. E. Martens, beheerster van de Willem ll-dubwinkel. Zij is in de clubwinkel aanwezig op maandag t/m vrijdag van 14.00 uur tot 19.30 uur en za terdag van 11.00 uur tot 14.00 uur en telefonisch bereikbaar op 013-5490508 Halve seizoenkaarten te koop Willem II heeft een aantrekkelijke terende wedstrijden kan bijwo- aanbieding voor degenen die Willem II in de tweede seizoens helft alsnog aan het werk willen zien. Bij de supporters service unit men het in ieder zijn vanaf nu tegen contante be taling halve seizoenkaarten te koop, waarmee men vanaf de wedstrijd Willem ll-SC Heeren- uit te halen was. Ik was behoorlijk veen op 6 februari 1999 alle res- teleurgesteld. Maar geen slecht woord over Willem II, hoor.' Van revanchegevoelens wil Calder wood dan ook niets weten. 'Re vanche? Nou, hooguit sportieve revanche. Het is logisch dat ik hier graag wil winnen.' NEC speelt zaterdag voor de volle winst. Calderwood licht toe: 'We zijn in vorm, terwijl Willem II het wat moeilijker heeft de laatste weken. Bovendien spelen we sterk in uitwedstrijden, we zijn pas één keer weggespeeld. Dat was uit bij Ajax, toen waren we niet bij de les. Daar komt bij dat Willem II het thuis altijd moeilijk heeft tegen NEC, kijk maar naar de resultaten van de afgelopen jaren.' Maar Calderwood rekent zich niet rijk. 'We moeten ons niet gek laten maken door de re de Tricolores verbonden: twee sultaten. Laten we eerst maar jaar als speler en twee jaar als den zuur was: zijn contract werd eens dertig punten halen, dan trainer. 'Willem II is een heerlijke niet verlengd. Calderwood hier- kunnen we daarna vrijuit voetbal club, ik heb er vier goede jaren over: 'Ik vond het jammer dat het len. Want dat is het mooie: bij gehad', zo vat hij samen. Maar ie- zo moest aflopen. Ik had namelijk NEC hoeft niets.' dereen weet ook dat zijn afscheid het gevoel dat ik nog niet klaar was met de spelers, dat er meer Naast Jack de Gier haalde Calder- Maes, Hennie de Romijn en Danny wood nog een aanvaller in de per- Hesp de scoringsdrift van de te- soon van Maikel Renfurm, die de vertrokken Abdellaoui moest doen vergeten. Vanuit een geslo ten defensie kan het aanvallend spel, zoals Calderwood dat wenst, qua uiterlijk, maar ook in hun ma- uitgevoerd worden. Het duo Pa trick Pothuizen en Marcel Koning slagen er goed in om met Luc f* i

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1998 | | pagina 17