I IJF kW s ilg gj Japanse minicar groeit S BMW levert motorpakken aan Marechaussee Handen vrij met gel-oordop voor GSM-telefoon Donny Crevels rijdt test in Formule 1 Seat wederom wereldkampioen rally Tweede 'kijkboek' van Michelin Maak nu nog even de proefrit van het jaar. Teruggang bedrijfsautoverkopen tijdelijk S: S: IS: 4.950,- s S: *7.950,- S: «pagina 4 I DE TILBURGSE KOERIER DE AUTOMAAT Donderdag 3 december 1998 pagina 5 lij ver oster ■s I S3 IG www.ford.nl 372 d Een nieuwe auto kopen was niet altijd even makkelijk. Iedere keer weer kiezen tussen veiligheid, degelijkheid en uiterlijk. Iedere keer weer concessies doen. we ook z'n prestaties noemen. Wie zich met de Ford Focus op de weg begeeft, zal versteld staan van z'n wegligging. Dankzij de nieuwe onafhankelijke wielophanging stuurt u de Ford Focus met het grootste gemak de bochten door. Wat gelukkig minder opvalt is het motorgeluid. In z'n klasse komt u werkelijk geen stillere auto tegen. U rijdt de Ford Focus vanaf f 32.995,-. Bij de Ford Dealer kunt u nu terecht voor een enerverende proefrit. je ;aat .1997 .1997 .1997 .1996 .1996 .1996 .1996 1996 .1995 1995 .1994 .1994 1994 .1993 1993 1992 1992 1992 1992 1991 1991 1991 1991 1991 1991 1990 1990 »f >or K>r x>r w K>f icr tor tor >or i het naar LID OVAG AUTO nalisten zijn hten voor omdat hier 90f »0f oor »r »r XK w >or 27.1 21.950 31.950 5.950,- De Ford Focus brengt daar nu verandering in. Kijkt u maar eens naar het inmiddels karakteristieke New Edge Design. Ronde vormen en scherpe hoeken zorgen samen voor een fascinerend uiterlijk. Kunt u zich voorstellen dat daarachter het ruimste interieur van z'n klasse schuilgaat? Opvallend mogen expectmore. de nieuwe fordfocus vanaf ƒ32.995,- Dongen, OBAM Dongen, 0162 - 3165 7L Oisterwijk, Automobielbedrijf P. van de Ven Oisterwijk B.V, 013 - 528 26 80. Tilburg, OBAM Tilburg B.V, 013 - 535 00 45. Waalwijk, Automobielbedrijf P. van de Ven Waalwijk B.V, 0416 - 56 86 86. (Wij t^n) De Koninklijke Marechaussee heeft op donderdag 15 oktober jl. uit handen van K.A. Wiese, directeur van BMW Nederland, 150 BMW motorpakken gele verd gekregen. De overhandi ging vond plaats in de Willem III Kazerne in Apeldoorn. Aanwezig waren de Commandant Koninklijke 3.950, - 1.450, 2.950, - Marechaussee General Majoor Fabius en Majoor Terpstra als mede 35 berijders van de ver schillende motorpools van de Marechaussee. De geleverde BMW motorpakken werden aan de wensen van de KMAR aangepast. Ze zijn wind- en waterdicht door gebruik van een Gore-Tex membraan. Er Van de zeventig miljoen auto’s de motor beperkt tot 660 cc. De die in Japan rondrijden is maar minicar kent lagere belasting- liefst een kwart een zogenaam- tarieven en dankt de grote pop ulariteit aan het parkeergemak en de milieuvriendelijkheid. Vooral door deze twee thema’s wil de Japanse overheid de minicar extra gaan bevorderen. Daarom zijn de afmetingen sinds 1 oktober jl. aangepast. De Japanse minicar mag nu 1,48 meter breed zijn en 3,40 Voor iedere coureur is de Formule 1 een droom. De Nederlander Donny Crevels is een flinke stap verder in het verwezenlijken van deze grote wens. Als winnaar van het Italiaanse Formule 3 kampioenschap heeft hij de mogelijkheid een testrit te maken in een Formule 1 auto van het Minardi Team. Crevels is overi gens de vierde Nederlander die op buitenlandse bodem een Formule 3 kampioenschap wint. Jam Lammers, Jos Verstappen en Tom Coronel gingen hem voor. Gian Carlo Minardi heeft hoge verwachtingen van Crevels. “We zijn altijd verheugd en tegelijk ook nieuwsgierig als we jonge coureurs in onze auto’s laten rijden.” wigd. Zo zat Bibendum op een ezeltje in Griekenland om de reisgidsen te promoten, speelt hij een partijtje golf met Michelin golfballen, fiets hij ontspannen rond en rijdt hij op winterhanden door een besneeuwd Skandinavië. Het boek “Bibemdum, het Michelin- mannetje in de reclame” telt in totaal 250 afbeeldingen en is onder meer in het Frans en Engels te koop bij de grotere boekhandel voor f.55,De getoonde affiches en reclames zijn gekozen vanwege hun internationale karakter en tonen hiermee een eeuw grafi sche kunst en tegelijk de ont wikkeling van Michelin. meter lang, waardoor extra ruimte is gemaakt voor interi eur en veiligheid. De motorin- houd is gelijk gebleven. Dat de Japanse merken hierop meteen inspelen, blijkt uit het feit dat rond 1 oktober maar liefst 16 nieuwe minicars volgens de nieuwe eisen verschenen. De eerste auto die ook in Europa wordt geleverd is de nieuwe Daihatsu Cuore. zijn diverse protectoren in de pakken verwerkt ter hoogte van de rug, ellebogen, schou ders, heupen en knieën. De reflexiestrepen zorgen voor een goede zichtbaarheid in het ver keer. De berijders ervaren de nieuwe pakken als een duidelij ke verbetering ten opzichte van de bestaande kleding De verkoop van lichte en zware bedrijfsauto’s maakt de komen de jaren, onder invloed van de verslechterde economische omstandigheden, pas op de plaats. Dit jaar daalt de afzet wereldwijd met zo’n 3,1 procent tot 15,5 miljoen voertuigen en volgend jaar krimpt de mondia le verkoop met een kleine 2 procent tot 15,2 miljoen eenhe den. Lang zal de economische winter echter niet duren, want met het binnentreden van het derde millenium begint volgens The Economist Intelligence Unit een opgaande verkoopcy clus die tot 2008 zal duren. Volgens de Britse anaL_t„. vooral de vooruitzicht Europa rooskleurig, Gmuat de mogelijkheden voor een expansie van het truckpark het grootst zijn. De Europese bedrijfsautomarkt groeit naar verwachtig van 1999 tot 2007 met 6,3 prcoent van 1,6 tot 1,7 miljoen eenheden. Een toename die zich overigens hoofdzakelijk in het lichte segment zal afte kenen. (Uit; Rai Voorrang) In de felbevochten 2 liter-klasse van het wereldkampioenschap rally heeft Seat voor het derde achtereenvolgende jaar met de Ibiza Kit Car de eindoverwin ning weten te behalen. Het hele seizoen heeft het Spaanse merk deze klasse gedomineerd. In de periode van 1996 tot en met 1998 heeft Seat van de 30 wed strijden maar liefst 14 overwin ningen kunnen halen. In totaal stond de Seat 23 keer op het erepodium en werden alle ral ly’s op gravel gewonnen. In 1999 zal Seat met de vier- wielaangedreven World Rally Car deelnemen aan het World Rally Championship. In de rally van Groot Brittannië werd de potentie van deze auto recent al getoond. Het nieuwe rallyseizoen gaat in januari van start met de Monte Carlo Rally. In de 2 liter klasse eindigde na Seat de merken Peugeot, Volkswagen, Renault en Hyundai. liefst een kwart een zogenaam de minicar. Deze auto’s zijn piet langer dan 3,30 meter en niet breder dan 1,40 meter. Bovendien wordt de inhoud van Eerder dit gaf Michelin een rijk geïllustreerd boekwerk uit over het 100-jarig bestaan van Bibendum, het bekende Michelin-mannetje. In 1898 kwam dit beeldmerk tot leven. Hij verscheen op een reclame poster met in de hand een bokaal met spijkers en glas scherven met de tekst: “Nunc est Bibendum, le pneu Michelin boit l’obstacle”, oftewel: “Nu is het tijd om te drinken. De Michelin band verzwelgt de obstakels.” Vanaf dat moment is Bibendum aan de verovering van de hele wereld begonnen. Diverse kun stenaars hebben hem op affi ches en in advertenties vereeu- In steeds meer landen wordt het bellen met slechts één hand aan het stuur verboden. En Nederland zal daar in de toe komst ook een stokje voor gaan steken. Nieuw is een gel-oordop die verbonden is met een mini speaker en mini-microfoon die rechtstreeks gekoppeld worden aan de mobiele telefoon. Er zijn zes verschillende maten oorgels die zich door de lichaamswarm te van de gebruiker vormt naar de oorschelp. De trillingen van de stembanden worden via kaakbeen getransporteerd i de microfoon in het oor. Het systeem is volledig tweerich tingsverkeer, zodat bellers elkaar kunnen onderbreken. De complete set kost £129,= en is beschikbaar onder meer bij Halfords vóór 12 populaire mobiele telefoons van onder meer Nokia','Ericsson, Panasonic en Motorola. Ï999 Ik 100 Years of the Michelin Man in posters

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1998 | | pagina 25