5 iDe best Scherp uit de startblokken O \^erpolis Wie verre reizen maakt... Marc van Hintum LOON OP ZAND Haalt Vitesse de Champions League? F Ln L Supporter van de week DEKKERS TEL. 013^-5355575* CHRYSLER Donderdag 3 december 1998 pagina 13 DE TILBURGSE KOERIER 1000e lid in aankomst Hoofdsponsor Collecte voor Georgië 14.00 uur s cabaretier EMBER EMBER 30 uur :ht •14.00 uur CEMBER n Bingen Foto: FotoburoA. Darten .30 uur Surprise Transavia voor Willem II Vertrek directeur algemene zaken ECEMBER ral-20.30 Kerstbingo Statistische feiten ;-14.00 uur Willem II - Vitesse Arnhem .45 uur )oort 90 uur .TILBURG Harrie Verhoeven Vele jaren werkte zij er voor het Rode Kruis en weet daardoor pre- 90 uur iven, gratis •14.00 uur is paren dige plaats af te dwingen in de selectie. De liesblessure in '94 waardoor ik bijna een jaar buiten I spel stond gooide roet in het gesp. gew. gel. verl. Kersverse international Terwijl Van Hintum zich bezig hield met de Europese loting voor Vitesse hadden zijn collegae in de gaten dat rondom Mare andere zaken zich ontwikkelden. Mare: 'Ik was dan ook totaal verrast maar wel blij met de selectie. Weer een nieuwe en leerzame er varing. Ik ben er met flair inge stapt en omdat er onderling veel respect is ben ik als volwaardig lid opgenomen. Toch had ik tegen Duitsland nog beter kunnen voet ballen als ik maar meer aan de bal was geweest. Misschien kreeg ik wat minder de bal omdat ik nieuw wer voor nieuw bewijzen maar mijn kansen zijn wel toegenomen. Gewoon weer opnieuw hard werken dus.' veen op 6 februari 1999 alle res terende wedstrijden kan bijwo nen, inclusief de absolute top pers tegen Feyenoord en Ajax. Voor de kosten - vanaf f 35,00 (kindervak) - hoeft men het in ieder geval niette laten. Een pri ma tip met het oog op het sin terklaas- en het kerstfeest! Twente zich meer en meer kun nen meten met de grote drie. Tot een permanente doorbraak is het tot nog toe niet gekomen. De tijd lijkt er wel rijp voor. Vitesse is een van de belangrijkste kandidaten voor de aanval op de Vitesse-voorzitter Karei Aalbers heeft de lat zeer hoog gelegd. Een van zijn doelstellingen is het bereiken van een plaats in de prestigieuze Champions League. Voetballen tegen de absolute topclubs van Europa zou hem een enorme voldoening geven. Hij is immers de man achter de wederopstanding van het betaald een fraai ingelijste foto van het vliegtuig. Van der Slikken bena drukte dat Transavia dergelijke gestes vrijwel nooit doet, maar voor Willem II een uitzondering wenste te maken. Volgens de ge zagvoerder heeft zijn maatschap pij al vele voetbalploegen ver voerd, waaronder Ajax, Feyenoord, PSV en Glasgow Ran gers, maar nooit was de sfeer aan boord zo perfect geweest als tij dens de vlucht naar Georgië. Van daar dit uitzonderlijke gebaar. jeugdopleiding, een professioneel geleide organisatie en een begro ting die ruim tweemaal zo hoog is als die van bijvoorbeeld Willem II. Resultaten In eigen huis is Vitesse nauwelijks verslaanbaar. Het probleem zit kaar aardig in evenwicht. Zo is het voor Co Adriaanse vlak voor alleen op het conto van de Griek. Met onder meer Perovic en de kersverse international Reuser is dit aanvalstrio overal gevreesd. Prognose De 48e wedstrijd is voor beide Van Dommelen ervaart zijn be langrijke aandeel in de bouw van het stadion in de jaren 1993 en 1994 als een hoogtepunt in zijn werk voor de club. Van Domme len: 'Terwijl het normale werk doorging, kreeg en nam ik de verantwoordelijkheid voor de da gelijkse voortgang van de bouw van het nieuwe stadion. Het wa ren tropenjaren waarop ik met voldoening terugkijk. Ik ben nu aan iets nieuws toe.'Het bestuur neemt deze maand op passende wijze afscheid van zijn directeur. ander beeld te zien: Willem II won er in Arnhem slechts vijf, haalde twee keer één puntje weg en moest maar tiefst 17 keer in een nederlaag berusten. leen Roda JC slaagde erin om de tricolores te kloppen. Het thuispu bliek in Tilburg is steeds meer eén doorslaggevende factor. Het kan te halen. Gezien het programma in hét tweede deel van de compe titie is dat haalbaar, maar dan moeten er wel tegen de recht- worden gepakt. Een moeilijke op gave tegen de Arnhemmers, maar porters de naam van Willem II op een voorbeeldige wijze hebben uit deren van Georgië, die voor de moeilijke taak staan hun vaderland weer op te bouwen. In Tbilisi zijn wij in contact geko men meteen Nederlandse vrouw, Sandra Roelofs, die met een Geor- gisch parlementslid is getrouwd. AUTOMOBIEL BEDRIJF leerboeken, de waterleiding en de verwarming functioneren niet, ra men en vloeren zijn kapot. Met hele simpele projecten, die per ge val niet veel kosten, kan er al een heleboel worden gedaan. En reken maar dat deze projecten heel veel tersclub. Bovendien mag de sup porter samen met een speler naar keuze of trainer-coach Co Adri aanse op de foto. Deze blijvende herinnering wordt aangeboden door Fotoburo A. Damen. De ge lukkige kan haar toegangskaart afhalen aan het loket Inlichtingen en wordt vervolgens een half uut voor aanvang van de wedstrijd verwacht bij de administratie van Willem II. l3Heukelom enen 10 uur ■erom. 0-5 2-1 1-0 Uit 23 5 2 16 Totaal 46 13 9 24 52-82 2-0 0-1 2-2 2- 0 3- 1 wedstrijd tegen Willem II. Traditio neel een mooie maar moeilijke wed strijd want er staan grote belangen heeft Willem II ons een half uur onder druk gehouden en hebben we nog gelukkig kunnen winnen. Deze keer (ORST inoen Paul ave-20.30uur Ruiger Thuis 5-3 0-1 2- 1 3- 1 0-1 1-0 0-0 2-4 0-3 0-2 0-0 Uit 0-2 4-1 2- 1 3- 0 2-1 1- 0 6-0 2- 0 3- 1 3-2 0-1 2-0 2-0 IENAKEL 1)-20.30 uur m Brons en 23 8 denkbare combinatie ^^Tilburg^B Blauw 30-22.00 uur .00 uur ia.) 20.00 uur Subaru FORESTER 2.0 AWD vanaf 44.995,- o SUBARU AWO taehnisk 1*9.00 uur >agina 12 actie >t u bij inle- een gratis «den bij de e Markt or- samenwer- de impor- aakt niet uit ipstick is of e huls heeft, nieuwe lip- maken van op zaterdag :k inleveren relstraat. selectie aan een onderzoek onder- ?rpt, gaat dit voortaan ook doen or de selectie-elftallen A1 en B1 De Hoogt Telt Oefenprogramma De oefenwedstrijd van Willem II te gen Excelsior, oorspronkelijk ge pland op 16 januari in Rotterdam, is verzet naar 9 januari 1999 (aan vang 14.30 uur). Op 16 januari oe fent Willem II in Oss tegen TOP Oss (aanvang 14.30 uur). Voor 30 janu ari wordt nog een geschikte tegen stander gezocht. .30 uur odium, gratis 0-12.30 uur Lirg Big iptreden geres Rosa 00-22.00 uur I.OOuur About Mary 30-21.30 uur I.OOuur Morgenavond staat voor Willem II de moeilijke thuiswedstrijd tegen Vitesse op het programma. Vitesse is een ploeg waar je niet zomaar overheen loopt, daar kan Ajax over mee praten. Voetballers als Machias, Kreek en Van den Brom zijn gevestigde namen en samen met de voormalige Willem ll'ers Laros en Van Hintum kunnen zij zorgen vooreen avondje vol verrassingen. Niettemin is het huidige Vitesse een te kloppen tegenstander. Halve seizoenkaarten te koop Willem II heeft een aantrekkelij ke aanbieding voor degenen die Willem II in de tweede seizoens helft alsnog aan het werk willen zien. Bij de supporters service unit zijn vanaf nu tegen contan te betaling halve seizoenkaarten te koop, waarmee men vanaf de wedstrijd Willem ll-SC Heeren- 1957-1958 1967- 1968 1968- 1969 1969- 1970 1970- 1971 1972- 1973 1973- 1974 1974- 1975 1975- 1976 1976- 1977 1979-1980 1984- 1985 1985- 1986 1986- 1987 1989- 1990 1990- 1991 1991- 1992 1992- 1993 1993- 1994 1994- 1995 1995- 1996 1996- 1997 1997- 1998 Oogtesten Ton Lips Opticien Ton Lips uit Goirle, die re gelmatig de ogen van de Willem II- voetbal in Arnhem: in de jaren negentig is Vitesse onder zijn lei- ding uitgegroeid tot een van de topclubs in ons land. sultaten in de uitwedstrijden. Al leen bij Fortuna Sittard werd de volle winst gepakt. Tegen De Graafschap en AZ kwam men niet verder dan een gelijkspel. Ongetwijfeld spelen ook de lang durige blessures van belangrijke spelers bij de geel-zwarten een 'gevestigde orde'. De Arnhemmers prominente rol. Wat dat betreft beschikken over een aantal belang- houden Willem II en Vitesse el rijke ingrediënten zoals klassespe- lers, een modern stadion, goede Frans van Dommelen beëindigt op dat directeur algemene zaken. 31 december zijn werkzaamhe den voor Willem II. Op 1 maart 1986 trad hij in dienst van de c|ub als bedrijfsleider. Een jaar later be noemde het bestuur hem tot com mercieel directeur en in 1988 tot algemeen directeur. Later werd king in grote armoede leeft omdat het communisme dit mooie land met zijn gastvrije mensen econo misch volledig heeft afgebroken. Wij, Willem ll'ers die daar zo harte lijk ontvangen zijn, vinden dat we iets terug moeten doen voor de kin- bij het bezoek aan deze wedstrijd iets extra's in uw portemonnee te stoppen. Het komt goed terecht, daar kunt u zeker van zijn. Sandra Roelofs zal ons op de hoogte hou den waar het geld naar toe gaat en hoe het wordt besteed. Wij hou den u op de hoogte! Op 19 november had de heer Van naar Tbilisi reisde, voor Willem II der Slikken, gezagvoerder van het een verrassende surpise in petto: Transavia-toestel waarmee Wil lem II enkele maanden geleden de winterstop enorm moeilijk om een goede defensie op te stellen. Langdurige blessures teisteren het elftal van Willem II. Enkele maanden geleden ging de uitwedstrijd in het Gelredome ver- Willem II is thuis ook gevreesd. Al- loren met 3-2. Onverdiend welis waar, maar daaraan had Nikos Machias geen boodschap. Met drie doelpunten gaf de topscorer opnieuw zijn visitekaartje af. Maar natuurlijk nog beter, maar er zit al de doelpuntenproductie komt niet flink beweging in. Van het lauwe, saaie imago moeten we nu echt zien af te komen! Juist in wedstrij den waarin het echt ergens om gaat, kunnen de spelers en het publiek laten zien dat Willem II weer leeft en vooral meetelt. Het doel van Adriaanse is nog steeds ploegen cruciaal. Bij winst van Wil- om ook dit jaar Europees voetbal lem II wordt de aansluiting bij de subtop behouden. Verlies voor Vi tesse betekent dat de club in de tweede helft van de competitie alle zeilen zal moeten bijzetten om streekse concurrenten drie punten de Champions League te halen. In Tilburg hielden beide elftallen zich in het verleden in evenwicht, maar geen onmogelijke. de uitwedstrijden geven een heel NaudJ. van der Ven Foto: FotoburoA. Damen De supporter die op bijgaande foto omcirkeld is, zal tijdens de wedstrijd Willem ll-Vitesse uitge roepen worden tot 'supporter van de week'. De supporter van de week krijgt een mooie plaats op de hoofdtri bune en ontvangt een rondlei ding door het stadion, een blij vend aandenken en een uitnodiging voor het bijwonen van een busreis van de suppor- Buspasse-partout Bij de supportersservice unit kunt u nu een buspasse-par tout kopen voor 100,-. Daar mee bent uw verzekerd voor een plaatsje in bus voor alle overige uitwedstrijden van Wil lem II dit seizoen. 12A-5175AX Loon op Zand ilefoon (0416) 36 39 93 Fax (0416) 36 19 89 Radio Paloma Willem II Club show Vanavond is tussen zeven en negen uur weer een prominente Willem H’er te gast bij Radio Paloma in De Willem II Club Show. De presenta tie van deze interactieve radio talk- Clubartikel van de wedstrijd De Willem ll-dubwinkel heeft voor de wedstrijd tegen Vitesse een rood-wit-blauwe acryl shawl in de aanbieding voor slechts 9,95. (Op deze specia le aanbiedingsprijs is geen Sei zoen Club Card korting meer van toepassing). De openingstijden van de club- winkel zijn: maandag t/m vrij dag van 14.00 uur tot 19.30 uur en zaterdag van 11.00 uur tot 14.00 uur en tijdens de thuiswedstrijden van Willem II. Dan zijn ook de verkooppun ten bij vak B en M geopend. Op maandag 21 december om 20.00 uur organiseert de sup portersclub van Willem II haar jaarlijkse kerstbingo op de eerste etage van het Willem ll-stadion Terugblik reis naar Sevilla Woensdagavond 16 december blikt de supportersclub van Wil lem II terug op de reis naar Sevil la voor de UEFA-cup. Vanaf 20.00 wordt op de eerste etage van het Willem ll-stadion een vi deoreportage vertoond. Breng allemaal uw foto's mee om nog eenmaal te genieten van dit hoogtepunt van het seizoen. 8 doelsal. 29-34 23-48 Vrijwilligers gevraagd Willem II zoekt vrijwilligers die bereid zijn de affiches van de thuiswedstrijden van Willem II in de wijken De Blaak, Tilburg West en Theresia te bezorgen. Als u geïnteresseerd bent, neem dan contact op met mevr. E. Martens, beheerster van de Willem ll-clubwinkel. Zij is in de clubwinkel aanwezig op maandag t/m vrijdag van 14.00 uur tot 19.30 uur en za terdag van 11.00 uur tot 14.00 uur en telefonisch bereikbaar op 013-5490508 De UEFA Cup bracht Willem II hele maal naar Oost- en Zuid-Europa, waar onze spelers, sponsors en sup- cies waaraan het land het meest behoefte heeft. De grootste pro blemen doen zich voor bij de scho- gedragen. Allereerst op het veld na- len en de weeshuizen op het plat- tuurlijk, maar zeker ook daarbuiten: teland. Er zijn onvoldoende van onze tegenstanders, de UEFA- vertegenwoordigers en de plaatse lijke bevolking hebben we volop complimenten gehad voor ons sportief gedrag. Wie verre reizen maakt, kan veel vertellen. We hebben behalve de voetbalwedstrijden dan ook andere betekenen voor de kleine bergdor- dingen gezien. Met name in het pen in de Kaukasus. verre Georgië, waar de trotse bevol- De dames van de bestuursleden van Willem II willen voor deze pro jecten een inzamelingsactie hou den. Eenmalig tijdens de wedstrijd Willem ll-Vitesse op vrijdag 4 de cember, daags voor Sinterklaas. Kan het mooier? Wij vragen u nu al Er zijn echter kapers op de kust. Het verschil tussen de elftallen die momenteel in de bovenste helft van de ranglijst bivakkeren is erg klein. Topploegen als Ajax, Feye noord en PSV zijn ieder jaar in ge vecht om de hoogste voetbaleer. Voor het verloop van de competi tie is hét prettig dat ploegen als Vi- tot nu toe in de tegenvallende re- show is in handen van Katja van der tesse, SC Heerenveen en FC Linden en Marco Heering. De tele foon is een belangrijk onderdeel van het 'live' programma. Luiste raars kunnen bellen naar de studio om de gast vragen te stellen of om mee te doen aan een spelletje, waarmee kaarten voor de komende wedstrijd te winnen zijn. Radio Pa loma is te vinden op de frequentie 106 FM. Radio Paloma is telefo nisch bereikbaar via het nummer 00-3214659192. De supportersclub van Willem II hoopt zeer binnenkort haar 1000ste lid te kunnen verwelko men. De gelukkige zal op speciale wijze in de bloemetjes worden ge zet. Meld u daarom snel aan als lid, dan profiteert ook u van de vele voordelen die het lidmaatschap biedt. Voor Marc van Hintum zijn de omstandigheden de laatste maanden flink veranderd. Door I de selectie voor het Nederlands elftal en door het meespelen in en tegen Duitsland zijn de vrije minuten voor hem danig geslon- I ken. De aandacht en de vele in terviews maken dat Van Hintum overal naartoe wordt gesleept terwijl concentratie op het voet- bal noodzakelijk blijft. Mare: 'Ik laat me niet gek maken. Ik weet waar ik vandaan ben gekomen I en in welke diepe put ik heb ge- zeten. Toen ik in '92 bij Willem II kwam, van RKC, heb ik gewoon keihard gewerkt om een volwaar- was en nog geen optimaal ver trouwen genoot. Rijkaard was na afloop wel tevreden over mijn op treden maar toch geeft dat geen garantie voor een volgende selec- :eten. Ik heb de bodem van de put tie. Je moet je elke keer weer op- gezien maar door de begeleiding en door mijn motivatie ben ik er weer bovenop gekomen. De overgang naar Vitesse in '97 was een bewuste keuze. Ik wilde Moeilijke wedstrijd graag een keer Europees voetbal- 'Dat harde werken begint al in de len én dat is me gelukt: Alhoewel I ik me nu concentreer op Vitesse verlies ik Willem II niet uit het oog. Trouwens, ik krijg nog regel- ophetspel. In onze thuiswedstrijd matig bezoek van een paar Wil- -- lem ll-fans. Ik ben er trots op dat het contact tussen mij en de Wil- lem II supporters altijd erg goed is zullen we wat scherper uit de start- geweest. blokken moeten komen om niet on der druk te komen.' Peter van Son

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1998 | | pagina 13