Galloper 1 Paard zonder merknaam Nissan Primera Trend K d Gouden stuurwiel voor Peugeot 206 IF 'W'- l/l/éer Peugeot 406 onder 40-mille Winterbeurt van Ford Chrysler en Daimler-Benz definitief samen DENISSEN 1.800,- £11 IEN 4G t\ 11 I lis I J TEN SI i Zo i i i i i DE TILBURGSE KOERIER DE AUTOMAAT Donderdag 19 november 1998 pagina 11 agina 10 van Het 7-persoons Trekkracht LIGER 41 Combineer een sportief pakket met een sportieve prijs. [Zondag 22 november open van 11 tot 17 uur Nissan Almera Sport vanaf 32.695,- Burg. Jansenstraat 52-56, Tilburg, Tel. 013 - 468 39 11 Idee van Garage Denissen B.V. In het segment terreinauto’s is de nieuwe Galloper prijstechnisch een aantrekkelijke nieuwkomer. Bovendien is de techniek en zelfs de vormgeving bekend. Toch verbergt deze auto zijn merknaam. Het is namelijk een Hyundai die via de Mitsubishi- organisatie aan de man wordt gebracht. aanschaft, heeft u dus een voordeel van maar liefst 1800 gulden. Waarmee deze Almera een van de voordeligste auto's in z’n klasse is. En met zaken als ABS, twee air bags, airconditioning, bumpers in de kleur van de carrosserie, elektrische buiten spiegels, sportantenne, toerenteller, kuip- stoelen en centrale portiervergrendeling, 1997 1994 1992 1998 1998 1997 1994 1991 1994 9 45 997 995 993 992 991 993 997 992 993 G A R..A G E 3 inter- 1 zijn als 'en car- zeri- en kg. Denissen B.V. vindt u de Almera Sport met maar )lvan iere &ien in -Tjjl co29-485-- skun- ijtje worden deze onderde ur dat de veel loper is in ie in ons Wij doen u een buitengewoon sportief aan bod: vier lichtmetalen velgen, dakspoiler met derde remlicht en buitenspiegels in de kleur van de carrosserie voor maar 200 gulden. Normaal betaalt u daarvoor 2000 gulden. Maar als u nu bij ons de Almera 1.4 Sport ook nog eens de compleetste. De Nissan Almera 1.4 16V Sport 3-deurs, nu vanaf f 32.695,-. Kom in actie en maak nu bij ons een proefrit! Alleen bij Garage C liefst een voordeel Afgelopen dinsdag 17 november is officieel het startschot gege ven voor de nieuwe onderneming DaimlerChrysler, het resultaat van de fusie tussen Chrysler Corporation en Daimler-Benz die een half jaar geleden werd aangekondigd. fabrieken naar 1900 eer jaar verwachto stuk van de nieuwe verkopen. benzinemotor en economische 2 liter turbodiesel. Tot de stan daard veiligheidsitems behoren ABS, twee airbags, gordelspan- ners, verstevigingsbalken in de portieren en een derde rem licht. Verder staat de Primera bekent vanwege zijn geavan ceerde onderstel en bijbehoren de fijne rij-eigenschappen. grendeling, roestvrijstalen dor- pellijsten en chromen portier- grepen. Aan de buitenkant wordt de Primera verder aan gekleed met sportieve wieldop pen en verchroomde deurklin ken. De extra uitrusting verte genwoordigt een waarde van tweeduizend gulden, maar de klant betaalt slechts £400,= extra. UITLATEN ri De Nissan Primera Trend is vanaf nu te zien bij Garage Denissen aan de Burg. Jansenstraat in Tilburg. Nu al is de nieuwe 206 van Peugeot een succes. Eind okto ber waren er al 150.000 orders genoteerd, waarvan 9.500 in Nederland. De dagproduktie van 1700 stuks wordt nu in de twee samen opgevoerd eenheden. Volgend <xóit Peugeot 500.000 de nieu we 206 te gaan deze prijs jaarlijks uitgereikt. De auto’s worden op een acht tal aspecten beoordeeld, zoals de prijs, het weggedrag, de prestaties, comfort en het ont werp. In de compacte klasse bleef de Peugeot 206 op bijna alle punten zijn concurrentie voor. Het is overigens de vijfde keer dat Peugeot een Gouden Stuurwiel krijgt; de 505, 205, 405 en 306 gingen de 206 voor. Aan het einde van het jaar worden zoals gebruikelijk weer de nodige prijzen uitgedeeld, ook in autoland. Zo heeft de Peugeot 206 van het Duitse weekblad ‘Bild am Sonntag’ een Gouden Stuurwiel gekregen. De jury bestaat uit 27 personen afkomstig uit de autosport, journalistiek en ook doorsnee- automobilisten uit de sport- en mediawereld. Sinds 1976 wordt De Galloper is een produkt van Hyundai Precision Industrie, een tak van het grote Hyundai- concern waar onder meer gereedschappen, locomotieven, helikopters, machines, tanks en containers worden gemaakt. Sinds 1991 maakt Hyundai Precision ook auto’s, de Galloper, een in licentie gebouwde Mitsubishi Pajero van de vorige generatie. specifieke wielen en mode gevormde buitenspiegels i nen nog aan dit rijtje- toegevoegd. En al d<=z.c u len samen zorgen ervooi erg vierkante Pajero er i vlotter uitziet. De Gallo’ Korea de typenaam, die land tegelijk als merknaam wordt gehanteerd. Hyundai- logo’s zijn op de buitenkant ver te zoeken, het galloperende paard is echter alom aanwezig. gespoten buitenspiegels, een regelbare interval op de ruiten wissers, een spoiler boven de achterdeur, airconditioning, ABS en op het dashboard een extra unit met hellingshoekme- ter, hoogtemeter en buitentem peratuurmeter. De driedeurs Galloper heeft een in twee gelij ke delen neerklapbare achter bank, terwijl de vijfdeurs altijd met zeven zitplaatsen wordt aangeboden. De inrichting van het inter is niet helemaal meer tijd. Het meubilair en panelen zijn bekleed r drukke, maar weinig kl stof. De middenconsole vrolijkt met kunststof p in houtopdruk en de rest van het geheel is erg grijs en som ber. Het instrumentarium heeft een grote snelheidsmeter en toerenteller en twee kleine instrumenten. Er is voorzie een bestuurdersairbag een passagiersexemplaar tot de mogelijkheden behoort. De portierenruiten worden elektrisch geopend en gesloten. De stuurkolom is in hoogte aan te passen en de bedrading en luidsprekers voor de audio- installatie zijn al aanwezig. Aan de buitenkant is iedere Galloper voorzien van lichtme talen wielen en centrale ver grendeling. Bij de intercooler- versies zien we bovendien mee- Grijs kenteken En alhoewel Hyundai Precis onderdeel is van het totale Hyundai-concem gaat de ver koop van de Galloper via een eigen kanaal. Zelfs in Korea staat de Galloper in een afzon derlijke showroom. Mitsubishi heeft in Europa de eerste ver- kooprechten op de Galloper en daarom heeft Mitsubishi Motor Sales in ons land Galloper Sales Nederland opgericht voor de verkoop van deze auto. Er zijn een aantal Mitsubishi per sonen- en bedrijfswagendealers Nissan-dealer Denissen iteert dit weekend de spe- j Nissan Primera GX Trend. Hierbij kan gekozen worden uit de drie carrosserie- varianten: sedan, hatchback en estate. De GX-uitgave van de Primera is normaal al bijzon der compleet met onder meer airconditioning en centrale ver grendeling. De Trend voegt hier bovendien elementen aan toe als velours bekleding, elektri sche raambediening, afstands bediening op de centrale ver- geselecteerd voor de verkoop dit produkt. totale leveringsprogramma is behoorlijk uitgebreid. Zo kan er worden gekozen uit de 4,09 meter lange driedeurs of de 4,62 meter metende vijfdeurs. De 2,5 liter 4 cilinder turbodie- selkrachtbron is er met of zon der intercooler en dat levert in totaal vier verschillende auto’s op. Het gros van de Gallopers zal echter op grijs kenteken worden verkocht en daarbij is er de keuze uit een hoog of nor maal dak en een laag of volle dig tussenschot. Vergelijken we de Galloper met de vorige Mitsubishi Pajero, dan moet gesteld worden dat het model duidelijk doorgeëvol ueerd is. De bumpers en het totale front zijn gemoderni seerd, de luchthapper bij de intercoolerversies heeft een andere vorm gekregen en nieuw zijn de randen langs de spatborden en deuren die in een contrastkleur worden ges poten. Andere achterlichten, Met ingang van december worden een aantal wijzigingen doorgevoerd in het programma van de Peugeot 406. Het gaat dan onder meer over de verrijking van de verschil lende uitrustingsniveau’s en de verlaging van de prijzen van de SR- en SV-uitvoeringen. Daardoor komt de Peugeot 406 weer beschikbaar onder de magische grens van £40.000,=. Alle 406-modellen hebben vanaf dat moment ABS en twee airbags. De SR 1.8 is £450,= goedkoper geworden, terwijl de 1,8-16V en 1.9 dt duizend gulden in prijs gedaald zijn. De 406 ST is gelijk gebleven in prijs, terwijl hoofdsteunen op de achterbank aan de standaard specificaties zijn toegevoegd. Nieuw in het programma is de 406 HDI met een 2 liter direct ingespoten turbodiesel volgens het common rail principe. Deze motor levert 110 pk en wordt uitsluitend in combinatie met het SV-uitrus- tingsniveau leverbaar voor f.63.000,= als sedan. De SV- versies hebben overigens allemaal zij-airbags bestaande uit een deel voor de bescherming van de romp en een ander deel dat de heup opvangt. DaimlerChrysler is een vooraanstaande autoproducent met een enorm aanbod dat varieert van middenklasse personenauto’s tot de allergrootste vrachtwagens, maar ook topfabrikant van trans portmiddelen en een wereldomvattend bedrijf op het gebied van de dienstverlening. Sinds 17 november staan de aandelen DaimlerChrysler genoteerd op de beurzen van Wall Street en Frankfurt en vanaf deze dag wordt de leiding van de onderne ming gezamenlijk gevoerd door Bob Eaton en Jurgen Schrempp. srieur De 4 cilinder 2,5 liter turbodie- van deze sel is een vertrouwde machine, de deur- die door Hyundai en Mitsubishi met een in diverse bestel- en terrein- kleurrijke auto’s wordt toegepast. De nor- 'e is opge- male turbodiesel levert een ver- panelen mogen van 88 pk bij 3800 est van tr/min en een koppel van 216 Nm bij 1700 tr/min. Een prima motor voor zware omstandighe den die een topsnelheid haalt van 136 km/u en voor de accele- ratie van 0 tot 100 respectieve- bag, terwijl lijk 23,5 (3-deurs) en 25,9 (5- iplaar niet deurs) seconden vraagt. De variant met intercooler komt tot 100 pk bij 3900 tr/min en 253 Nm bij 1800 tr/min. De top- jaar 250 exemj snelheid is met 140 km/u frac- auto te tioneel hoger, maar de accelera- daarna tiecijfers komen met 19,3 en 21,7 seconden gunstiger uit. De grotere trekkracht van de cooler-versie levert vooral voordeel in het terrein of als zware lasten moeten wordei getrokken. Beide motor- en i rosserievarianten mogen ovc gens een aanhanger trekken met een gewicht van 3000 De Galloper heeft een onafhan kelijke voorwielophanging met torsievering en een stabilisator- stang. Achter komen we de aloude Bajo-as tegen met schroefveren en ook hier een stabilisator. De carrosseriebe- wegingen worden redelijk in de hand gehouden, terwijl de Galloper op wegoneffenheden behoorlijk comfortabel is. De Galloper is al bij al een ver trouwd voertuig met bewezen kwaliteiten, tegen prijzen die zeer concurrerend zijn. De 3- deurs turbodiesel kost £54.990,=. De intercooler-versie komt op f.61.990,=. De vijfdeurs 2.5 TC kost £60.990,= en voor debut £69.990,= wordt de TCI voorge- reden. De 3-deurs op grijs ken teken begint bij £38.990,= excl. BTW en de 5-deurs start bij f.39.990,=. Galloper Sales Nederland verwacht het eerste :~3mplaren van deze gaan verkopen en hoopt door te kunnen groeien naar zo’n 500 eenheden op jaar basis. Tot en met zaterdag 28 november as. kunnen Ford-rij- ders bij OBAM Tilburg en P. van de Ven in Oisterwijk terecht om hun auto te laten controleren op tien vitale punten, zoals het koelsysteem, de V-snaren, wisserbla- den, remblokken, ruitensproeier-reservoir, accu en ver lichting. Deze inspectie kost slechts £29,95 inclusief BTW. Mochten bepaalde zaken niet in orde zijn, dan brengen OBAM en Van de Ven een reparatie-advies uit. Worden alle gecontroleerde onderdelen goed bevonden of worden de geadviseerde reparaties uitgevoerd, dan krijgt de klant een garantie-certificaat dat de goede werking gedurende de winterperiode garandeert. Als zich toch problemen voordoen, wordt de auto kostenloos gerepareerd en dat geldt voor zowel de onderdelen als het arbeidsloon (gloeilampen zijn uitgezonderd). Na de inspectie kan iedereen meedoen aan een leuke wed strijd waarmee een gezellige VIP-avond voor twee per sonen gewonnen kan worden. Ford-rijders zijn van harte welkom bij OBAM van P. van de Ven van maan dag tot en met vrijdag van 8.15 tot 17.00 uur en op zaterdag van 9.30 tot 12.30 uur. De Nissan Primera 1.6 Trend sedan begint bij £40.395,=. De Trend is er ook met een 2 liter ’Fl ■n SZ-NS-27 Denissen BV

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1998 | | pagina 29