Auto Bongers r\jrn I m Slaat nieuwe w^gen i - 4 1 Rover 400 Richmond Honda's Audi naar Le Mans najaarsinspectie Nieuwe actie van Daewoo f. SS mte Autoparc bv Taxi Korthout - //V THE P/CH/PE llyZZl I l. l gina4 DE AUTOMAAT Donderdag 19 november 1998 pagina 5 DE TILBURGSE KOERIER ..V.to Bongers ge .Vj 9.00 tot 14.00 uur als éénl Bij de ngers i! ïëiT ïn! Gisterenavond, woensdag 18 november, verrichtten de Tilburgse loco-burge- meester W. Luijendijk en dhr. B. Veenendaal, directeur Pon’s Automobiel Handel de officiële heropening van Auto Bongers in Tilburg. Deze heropening die samenhangt met de merkenscheiding tussen Volkswagen en Audi wordt feestelijk voortgezet met een open huis tot en met zondag 22 november as. lart staat 3rd en 1 plevere open )0 uur LA’S lA’s OYOTA >va Tilburg. 35. avond open )0uur OYOTA >va Tilburg. 35. vangt: ap een ieder- jkheid door extra it kunnen er van een ;oper ver steur Johan zelfs van terecht.” 'e^ten^ban Deze kaart staat op kenteken geregistreerd en kan een inruil- voordeel opleveren tot maxi maal f. 10.000,= boven op de ANWB/BOVAG koerslijst. Verder kan men met de Kris Kras Kanskaart een Daewoo Lanos winnen. De aanbieding geldt alleen bij aankoop en registratie van i nieuwe Daewoo bij de officii dealer tot en met 31 december 1998. De komende weken zullen vele honderdduizenden Nederlandse automobilisten een zogenaamde Kris Kras Kanskaart van Daewoo op de zijruit van hun auto aantreffen. - o*- Op onderstaande foto overhan digt de heer T. Bogers, verant woordelijk voor de verkoop Fleetsales, de sleutels aan het echtpaar Korthout. Dat door de uitstraling van het merk, dit het imago van het Taxibedrijf gunstig beïnvloedt, is een bewuste keuze en een goede zaak besluit de h. Korthout. Voor een bedrag van slechts f.35,kan iedere Honda-rijder bij zijn of haar dealer terecht voor een uitgebreide najaarsinspectie om probleemloos de komende wintermaanden door te komen. Alle belangrijke onderdelen worden aan een controle onderwor pen zoals de radiator, het koelsysteem van de motor, V-snaar of multiriem, accu, slangklemmen, oliepeil, wisserbladen, verlich ting, verwarming, ruitensproeiers, remvloeistof, bandenspan ning en uitlaat. Na afloop van de controle ontvangt de Honda- rijder geheel gratis een ‘Schone Handen Bandenwissel Pakket’ dat bestaat uit een grondzeil, handschoenen en een Dirty Wheel Bag’ waarin de vuile band kan worden opgeborgen en dus niet de binnenzijde van de kofferruimte smerig maakt. Ook levert Honda hierbij een stapsgewijze instructie voor het ver wisselen van een wiel. Na een afspraak wordt de najaarsinspec tie ‘klaar terwijl u wacht’ afgehandeld. Het jonge ondememersecht- paar beschikt inmiddels over een wagenpark van twintig Mercedessen. In de haast oneindige reeks extra aangeklede modellen van Rover volgt nu de 400 Richmond, een limited edition die verkrijgbaar is met de 1,6 liter 16-klepper van 111 pk en de 105 pk sterke 2 liter direct ingespoten turbodiesel met intercooler. De standaarduit rusting bestaat bij elke 400 al uit een bestuurdersairbag, air conditioning en gordelspanners. De Richmond heeft bovendien ABS, een passagiersairbag, een s een open sportwagen Is projectnaam R8. De ‘■’“B van het ervaren team ihold Joest en de tech- ische adviezen van de Ingelsman Tony Southgate gistiek proces jk maar eens naar kswagen, een merk met een tal modellijnen van Lupo tot ssat en alle afgeleide varian- Een verkoper heeft tegen woordig zijn handel vol om op de hoogte te blijven van alle motoren, uitrustingsniveau’s, actiemodellen etc. Bij Audi zien Het moge duidelijk zijn dat ondanks dat Auto Bongers in hetzelfde pand is gebleven er zoveel veranderd is dat een hernieuwde kennismaking op z’n plaats is. U bent er van harte welkom, ook op zondag 22 november as. van 11.00 tot 17.00 uur en vrijdag 20 novem ber tot 21.00 uur. Onlangs leverde Autoparc uit Loon op Zand weer twee nieuwe Mercedes «E»-klasse sedans met de nieuwe CDi- motoren, aan Taxibedrijf Bert Korthout b.v. te Berkel- Enschot. Dit gebeurde op 31 oktober, de datum dat het taxibedrijf 12,5 jaar bestond. Een heuglijk feit waarmee Autoparc de familie Korthout van harte feliciteert. met leer bekleed stuurwiel, hoogteverstelling op de bestuurders- en passagiersstoel en extra notenhouten accenten. De achterbank is voorzien van een middenarmsteun en hoofd steunen. De vijfdeurs-uitgave krijgt ook nog fraaie 7-spaaks lichtmetalen wielen. De Rover 416 Si Richmond 5-deurs komt op f.38.990,=. De sedanuitgave mét dezelfde motor kost £39.990,= en de diesel vergt een investering van f.45.490,=. van Eerd, voorstellende Icarus, een mens/vogel uit de Griekse mythologie die op het punt staat om uit te vliegen. Overigens zijn diverse werk stukken van Van Eerd de komende vier weken in de showroom van Auto Bongers te bewonderen. Normaal wordt een opening De reden waarom ze weer voor het merk met de ster hebben gekozen, is volgens de h. Korthout de hoge betrouwbaar heid, de lage kilometerkost- prijs, de veiligheid en het com fort. georganiseerd als een nieuw gebouw wordt betrokken, in dit geval niet. Maar ondanks dat het huidige pand al 20 jaar oud is, is het helemaal gerenoveerd. Al het schilderwerk is opnieuw gedaan en er hebben diverse interne verbouwingen plaatsge vonden. Dit proces heeft bijna 2 3 jaar in beslag genomen, omdat alles stap voor stap moest gaan om de dagelijke gang van zaken niet te belemmeren. Aan de buitenkant zijn er nu twee ingangen, één voor Volkswagen en één voor Audi. In de showroom is een scheidings wand aangebracht en op korte termijn zal ook de werkplaats receptie voor beide merken worden gesplitst. De achter grond is dat beide merken een verschillende klantenbenade ring vragen. Het is bovendien met de huidige modellenpro gramma’s ónmogelijk dat mede werkers van alle produkten op de hoogte zijn. Overigens heeft Auto Bongers ook gespeciali seerde bedrijfswagenadviseurs die zich helemaal verdiepen in de vervoersproblematiek van de zakelijke klant en een aange past advies leveren. “Dit specia lisme kun je niet meer universele autoverkop ichten.” Zegt directe ngers. Het centfale thema is ‘Het ins laan van nieuwe wegen’ voor Auto Bongers. Het gehele bedrijf heeft een nieuwe organi satiestructuur gekregen en is nu onderverdeeld in kleinere eenheden, de zogenaamde busi ness units. Het is de bedoeling dat medewerkers hierdoor een beter overzicht krijgen, meer Klantenbenadering De officiële handeling bestond uit de onthulling van een bron zen beeld gemaakt door de Oirschotse kunstenaar Hans eigen verantwoordelijk gaan dragen en daardc persoonlijke aandacht geven aan de klant. Speciaal voor de komende 24 Uur van Le Mans heeft Audi een nieuwe auto ontwikkeld, waarvan minstens twee exem plaren voor het evenement wor den aangemeld. Het is r met als r expertise van Rein! nisch- *J- Engeloma steen, waardoor een rustige omgeving wordt geschapen. De auto’s worden als éénling gepresenteerd. Bij de gebruikte auto’s geldt weer een andere filosofie. Deze staan zo opge steld dat klanten via een loop pad rond kunnen wandelen en dan ook daadwerkelijk het vol ledige aanbod tegenkomen. De Audi-occasions worden in de Audi-showroom gepresenteerd volgens de A-selectie stijl, een nieuw huismerk voor gebruikte auto’s van het eigen merk. Deze A-selectie draait op dit moment proef bij een aantal dealerbe- drijven en zal binnenkort ook bij Auto Bongers worden inge voerd. we eigenlijk hetzelfde verhaal, ook zo’n zes verschillende modellijnen en bovendien nog een kleinere auto en ruimtewa gen op komst. De splitsing tus sen Volkswagen en Audi werkt absoluut in het voordeel van de klant omdat deze te maken krijgt met ter zake kundige verkopers die van alles binnen het eigen merk op de hoogte zijn.” Auto Bongers heeft eigenlijk vier business units, naast die voor Volkswagen en Audi ook voor bedrijfswagens en occa sions. In de werkplaats is ook een opdeling gemaakt, niet naar merken, maar naar soort werk. De afdeling onderhoud en reparatie verricht de normale werkzaamheden. In principe worden de auto’s ‘s morgens gebracht en zijn ‘s avonds klaar. Daarnaast is er de Express Service voor reparaties die bin nen een uur uitgevoerd kunnen worden, zoals kleine beurten en het vervangen van banden, uit laten, het opsporen van een rammeltje en kleine storingen. De klant kan hierop wachten. Daarnaast is er nog de aflever- werkplaats speciaal voor het klaarmaken van nieuwe en gebruikte auto’s. Bongers: “Door deze opdeling in de werkplaats worden mensen meer individu eel verantwoordelijk voor het eigen produkt of dienst. Alle verantwoordelijkheden neerleg gen bij een chef zou niet goed zijn. Het logistieke proces in de werkplaats wordt via de werk plaatsbalie gestuurd. Deze balie is overigens om 7.30 uur al open om klanten te ontvangen die vroeg hun auto komen bren gen. En op zaterdag kan men Bij de ontwikkeling is men ervan uitgegaan dat de klant met zijn auto de centrale rol vervuld en daaraan hangen verschillende modules, zoals een klantenrelatiesysteem, maar ook speciale systemen voor de autoverhuur en facture ring.” Johan Bongers benadrukt dat een dealerbedrijf meer is dan een gebouw, dat is slechts een stuk hardware, het zijn de men sen die de invulling geven. Het aantal medewerkers is overi gens uitgebreid en dat is logisch. Er wordt meer aan dacht aan de klant gegeven en daar zijn meer mensen voor nodig. Wie door de verschillende showrooms wandelt, proeft de verschillende sferen. De Volkswagen-showroom is inge richt volgens het marktplein- principe. Een aantal auto’s staat in een cirkel opgesteld, het ziet er levendig en gezellig uit. Bij de Audi-showroom wor den natuurlijke materialen toe gepast zoals hout en natuur- dient een 8 cilinder turbomotor. Op dit moment wordt gereden op de eigen testbaan, later zul len diverse circuits worden aangedaan. Met 200.000 toeschouwers is de 24 Uur van Le Mans het groot ste autosportevenement in Europa. Maar de wedstrijd is ook in Azië en de VS zeer popu lair. hebben dit project gebracht tot waar het nu staat. Coureurs die de afgelopen jaren voor Audi successen hebben behaald in de toerwagensport, zullen achter het stuur plaatsnemen. Zo zullen Frank Biela, Emanuele Pirro, Rinaldo Capello en Yvan Muller van de partij zijn op Le Mans. Er is een intensief testprogramma opgezet. Voor de aandrijving Nieuw automatiserings systeem In het verlengde van de werk plaats ligt de 24 uurs service van Auto Bongers. Een klant met pech draait het normale nummer van Auto Bongers en wordt buiten werktijd doorge schakeld naar de dienstdoende monteur. Hij bezoekt de klant en bepaalt of er aan huis gere pareerd kan worden of dat de auto mee moet naar de werk plaats. Erg trots is Johan Bongers op het nieuwe automatiseringssys teem dat het uit 1980 stam mende oude systeem vervj “We hebben nu in één klaj nieuw systeem waarmee ii een werkt en dat op dit moment de absolute top is in de autobranche. Het is door impor teur Pon zelf ontwikkeld en Volkswagen heeft het voor heel Europa overgenomen. Het is een modulair systeem met een mainframe als kloppend hart. ROVER

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1998 | | pagina 23