u I Hyundai Sonata iUIHil Rii-impressie. Ktfij Anniversary St^ejVlinivan'jj I I Stappen vooruit id y It Goirlese dealers Miss Nederland rijdt Skoda |ïïj [O| |iï Zesde plaats voor VerkooijenIVerdonk in Nissan Micra Challenge GM grootste exporteur naar Japan Nieuwe stads plattegronden van Michelin Zaterdag en zondag occasion-show Met extra St. Nicolaas-voordeel Zeven miljoen Chrysler Voyagers Z 7;. DE IILBURGSE KOERIER ut AUlOMAAi Donderdag 12 november 1998 pagina 5 pagina 4 K- s I g Tf h )641 grensde Chrysler huidige jmplete ektrisch d vijf- Igen lart. i.arm- jge- 987 995 995 994 993 996 994 990 993 995 994 987 988 992 991 994 996 995 996 994 992 994 997 994 hrysler De strijd is gestreden en Nelis Verkooijen heeft samen met navigator Geert Jan Verdonk .1997 1-1994 .1992 1-1998 .1998 i-1997 .1994 .1991 .1991 ..1994 .1997 I .1995 ..1993 .1992 .1991 (1993 11997 .1992 1-1993 ende seizoen. it jaar veel ups en m bepaald geen duk. Volgend jaar lus alleen maar p worden”, zegt Nelis and. inmiddels i echts s Bij GM President - was voorla direct na z Chairman rating nog 200 )0 km/u. W nieuwe Hyundai Sonata is een grote auto K Unet als zijn voorganger, maar betekent vooral op het gebied van techniek, rijge drag en uitrusting een flinke stap vooruit. Hyundai gaat er bovendien niet meer vanuit dat de auto een prijsbreker moet zijn, maar mikt op klan ten die voor een nette prijs een bovengemiddeld complete auto wensen. ■"t wat itgevallen lits zijn de helpt netjes mee, maar blijft de bestuurder voldoende gevoel geven. ABS wordt op iedere Sonata standaard gemonteerd en zorgt voor vei lige en korte remweg. het seizoen van de Nissan Micra Challenge afgesloten met een zesde notering in het eind- Op de Amerikaanse markt heb ben ruimtewagens een aandeel van 8 procent op de totale auto- klassement. De vorig weekend verreden Euroregio rally in de omgeving van Hengelo wist het Oirschotse tweetal af te sluiten met een vijfde plaats. den door de kopers zeer gewaar deerd. Alleen door continue ver beteringen is het mogelijk vijf tien jaar leider te zijn in een marktsegment. Hyundai-importeur Greenib wil de 4,71 meter lange Sonata in de zakelijke mid denklasse profileren als con current van met name de Japanse merken, auto’s die vrijwel zonder uitzondering kleiner zijn. Vol vertrouwen kijkt het duo uit naar het volger “We hebben dit jaa downs gehad er overdosis gel kan het er dl beter op berusten De Goirlese autodealers organiseren op zaterdag 14 en zondag 15 november een spraakmakende occasion-show. Een show die een bezoek meer dan waard is. Op de eerste plaats natuurlijk vanwege de uitstekende occasions die worden aangeboden. Daarnaast geven de bedrijven u bij deze gelegenheid speciaal St. Nicolaas-voordeel. Bij aankoop van een occasion geven de Goirlese dealers liefst vijftig procent korting op de rente bij financiering (max. f 10.000,- op 30 maanden). Indien geen sprake is van financiering is er contant voordeel voor de klant. De occasion-show is zaterdag van 10.00-17.00 uur. Zondag kunt u terecht van 11.00-17.00 uur. De deelnemende dealers zijn: - Spijkers, Dorpsstraat 47, Goirle, tel. (013) 5347771 - Van Oosterwijk, Fabriekstraat 33, Goirle, tel. (013) 5341540 5? - Gerard Wolfs, Tyvoortsebaan 4, Goirle, tel. (013) 5342838 - Van der Boom, Nobelstraat 7, Goirle, tel. (013) 5341261 - Cor Janssen, Nieuwkerksedijk 18, Goirle, tel. (013) 5344027 doende mate te variëren stoel een goede zitpositie kan worde gevonden. De stoelen bieden geen overdreven zijdelingse steun, maar de Sonata is dan ook geen sportwagen. Achterin is hoofd- en beenruimte meer dan voldoende beschikbaar. De bank is voorzien van twee afzonderlijk verstelbare hoofd steunen en een uitklapbare middenarmsteun. De portier grepen zijn met chroom bedekt en geven het geheel wat extra cachet. Op het gebied van vei ligheid biedt Hyundai alles wat men in dit segment mag ver wachten zoals twee airbags en op alle GLS-varianten ook zij- Binnen afzienbare tijd wil Michelin een complete serie stads plattegronden uitbrengen van diverse Europese hoofdsteden en andere belangrijke regionale steden. Zo is aan het rijtje Barcelona, Brussel, Lissabon, Madrid, Parijs en Rome in ook Amsterdam toegevoegd. Hierop wordt overigens ook gemeente Amstelveen weergegeven. De kaart heeft een schaal van 1 op 15.000 met een inzet in 1 op 10.000 van het centrum. Op de kaart zijn niet alleen de wegen aangegeven, maar kun nen fietspaden, voetgangersgebieden, eenrichtingverkeer en wegen in aanleg makkelijk worden afgelezen. Maar ook wie op zoek is naar een kerk, winkelcentrum, politiebureau, metro- en busstations, parkeerterreinen, vrijetijdslocaties, bezienswaar digheden en taxistandplaatsen vindt ze op de Michelin kaai Het uitgebreide stratenregister omvat ook een lijst met alai en telefoonnummers. Jaarlijks komt Michelin met een bijge werkte versie. De Michelin plattegrond van Amsterdam is voor f. 15,90 verkrijgbaar bij de boekhandel, warenhuizen, ANWB en VVV en 230 Nm bij 3750 tr/min. Nieuw is dat het merk een V6 biedt met een handgeschakelde vijfbak. Deze versie komt tot 212 km/u en haalt in 8,5 secon den de 100 km/u. De varit met automaat zet altijd m km/u op de teller en sprin 9,3 seconden naar de 100 De motoren doen netjes gedempt hun werk, maar gelukkig nog wel iets hooi Ook geluiden van t en banden worden leerd. De bedier en plezierig en i goed te overzien. De nieuwe Hyundai Sonata heeft een moderne wielophan ging voor met McPherson veer- poten en achter volgens het multi-link principe. Zowel voor als achter wordt een stabilisa- torstang gemonteerd. De Sonata is vooral een comforta bele auto, maar de vering is voldoende stug om in de boch ten niet overdreven over te hel len. De stuurbekrachtiging rosseriekleur zoals zilvergrijs en beige metallic. Overigens wordt iedere Sonata standaard in een metaalkleur geleverd. Twee motoren Hyundai levert in de nieuwe Sonata twee motoren en twee versnellingsbakken die met elkaar gecombineerd kunnen worden. De 2 liter 16-klepper is al bekend uit het vorige model en levert een vermogen van 136 pk bij 5800 tr/min en een kop pel van 180 Nm bij 4600 tr/min. De prestaties zijn bij zonder goed, zoals de accelera tie van 0 tot 100 in 9,6 secon den en een topsnelheid van 199 km/u. De moderne viertraps automaat doet slechts een geringe aanslag op deze cijfers, haalt 198 km/u en sprint in 10,5 seconden naar 100 km/u. Helemaal nieuw is een alumini um 2,5 liter V6 met 4 kleppen per cilinder. Hiermee haalt de Sonata een maximaal vermo gen van 160 pk bij 6000 tr/min De vijftiende verjaardag van de Chrysler Voyager valt samen met de produktie van het zeven- miljoenste exemplaar. In 1983 liep de eerste Voyager van de band, in het jaar dat Sally Ride de eerste vrouw in de ruimte is, de serie ‘Dallas’ het TV-scherm domineert, Ronald Reagan het Witte Huis bewoond, Michael Jackson op de top van zijn suc ces staat met Thriller en de film "Terms of Endearment’ record bezoekersaantallen trekt. Van de Voyager worden er jaar lijks zo’n 700.000 stuks gemaakt en in de Verenigde Staten heeft Chrysler nog altijd 45 procent van de MPV-markt in handen. De klantentrouw blijkt enorm hoog en nieuwe vindingen wor- r zijn jrbaar. aandrijving n keurig geïso- ming gaat licht i de carrosserie is verkopen. In 1992 verscheen de gefacelifte versie van de eerste generatie en de huidige Voyager stamt uit 1995, maar verscheen bij ons begin 1996. In ons land zit Chiysler met de Voyager ste vig in het zadel. De auto heeft een aandeel van 24 procent in het eigen segment. met 205/60/15 banden, terwijl de 2 liter 16-klepper het met 14 inch stalen velgen en 195/70/15 banden moet stellen. De achter kant is fraai van vormgeving, vooral doordat het kofferdeksel naar de randen afloopt en het middendeel in een soort van spoilerrand uitloopt. Op een over de volle breedte lopende aluminium rand staat de type naam te lezen en zit het slot voor de ontgrendeling van het kofferdeksel. Achter deze diep uitgesneden klep zit een ruimte van 396 liter, die bovendien uit te breiden is door de rugleuning van de achterbank in een 60/40-verhouding neer te klap pen. Overigens is het kofferdek sel net als het benzineklepje van binnenuit te openen. Mistlampen zijn op alle GLS- varianten in de voorbumper opgenomen. De lijnen van de Sonata, zoals bijvoorbeeld die ter hoogte van de portiergrepen loopt, zijn het best te zien in combinatie met een lichte car- de HEAO, richting Management, Economie en Recht. “Met deze studie kan ik veel kanten op en dat past pre cies in mijn plan om ooit een eigen zaak te beginnen. Dat heb ik, denk ik, van mijn ouders, die een garagebedrijf runnen. Ik wil graag mijn stu die afmaken. Zo’n titel is prach tig, maar die gaat over een jaar weer naar iemand anders. Een diploma niet, dat hou je altijd. Sierlijk Vooral het front vraagt gewenning, de fors uitgr kunststof koplampunüo gezichtsbepalend naast ovale grille met rechtopstaan de spijlen en in het midden het merklogo. Het profiel oogt sierlijk en langgerekt. Zowel de bumpers, stootstrips op de flanken en de portiergrepen zijn in de carrosseriekleur ges poten en dat geldt ook voor de buitenspiegels met uitzonde ring van de GLX-versie. Gelukkig hebben de portier ruiten een zwarte omlijsting voor het contrast. De 6 cilin ders staan standaard op spaaks lichtmetalen velg Eind oktober kreeg de net 19- jarige Miss Nederland ‘98 Nerena Ruinemans uit Steenwijk haar nieuwe Skoda Felicia GLX 1.6 overhandigd. Zij zal op 26 november as. ons land vertegenwoordigen tijdens de Miss World ‘98 verkiezingen. Haar auto is een Pacific Green metallic Felicia met een zeer complete uitrusting. Nerena heeft dit jaar haar VWO-diplo- ma gehaald en studeert nu aan airbags. De gordels voorin zijn voorzien van spanners. De por tieren worden centraal geopend en gesloten met een afstandsbe diening, de spiegels kunnen elektrisch van stand veranderd worden en ook de vier portier ruiten openen en sluiten zich met een druk op de knop. De GLS-uitvoering voegt hier onder meer een volautomati sche airconditioning, een bui tentemperatuurmeter, ver warmde spiegels, pollenfilter, een handige middenarmsteun met dubbel opbergvak en de genoemde houtafwerking aan toe. Helemaal aan de top van het programma staat de GLS -Wmm Scherper geprijsd Hyundai begint het program ma van de nieuwe Sonata met de 2 liter in GLX-uitvoering bij £46.995,=. Dat betekent dat de vanaf-prijs van de Sonata flink is gestegen, maar als de uitvoering wordt verge leken, kan gesteld worden dat de auto juist scherper geprijsd is. Daarboven zit de complete re 2.0i 16V GLS voor £51.995,= die voor f.3.500,= extra als automaat wordt aan geboden. De V6-reeks start met de handgeschakelde GLS bij £57.995,= en f.61.495,= voor de automaat. De meest luxueuze Sonata met onder meer lederen bekleding komt op £65.495,= inclusief auto maat. Aan het einde van de eerste dag stond Verkooijen echter ineens op 25 seconden achters tand, daarvan werd meteen in de volgende ochtend weer 6 seconden teruggewonnen, maar op hgt lange rechte trajecten kwam de motor van Verkooijen vermogen te kort en daarom konden Nelis en Geert Jan de directe concurrentie niet voor blijven. 5347722 rtsebaan x-’ 7, Goirle, tel. (013 lijk 18, Goirle, tel. Veiligheid Wat in het interieur direct opvalt is de forse ruimte zowel voor- als achterin. Bij voorpas- sagiers van een normaal pos tuur kunnen mensen achterin zelfs met hun benen over elkaar zitten. Het dashboard is er in meerdere tinten, waarbij de donkerste variant het best afgewerkt lijkt, maar dat is slechts gezichtsbedrog. Het ins trumentarium is compleet. De middenconsole is bedekt met een kunststof met hout-opdruk (GLS), een materiaal dat we tevens op de portierpanelen terugvinden. Het zou minimaal even stijlvol en moderner geweest zijn als Hyundai hier bijvoorbeeld voor aluminium had gekozen. Het stuurwiel kan in hoogte worden versteld, waardoor samen met de in vol- Daarom ga ik me na de komen de hectische maanden vanaf januari weer volledig aan mijn studie wijden. Dat kan geluk kig in goed overleg met de mensen van mijn opleiding. Zo kan ik het goed combineren met mijn rol als Miss Nederland.” Daarbij horen diverse fotosessies en inter views. Geen probleem voor Nerena in haar gloednieuwe Skoda Felicia GLX 1.6. Luxe die wordt uitgebreid met lederen bekleding, stoelverwar- ming en elektrische verstelling van de bestuurdersstoel. De Euregio rally betekent ove rigens ook het afscheid van de huidige Micra’s met een vermo gen van 100 pk. Volgend sei zoen zal er met sterke motoren worden gereden en daarmee stijgt ook het spektakel. Er werd nog driftig gestreden om de vijfde plaats in het eindklas sement, omdat tegenstander Brouwers op exact hetzelfde aantal punten stond. General Motors is de grootste Amerikaanse auto-exporteur naar Japan met 30.620 verkopen tot en met augustus dit jaar. Gevolgd door Ford met 16.020 en Chrysler met 6.392 voertui gen, volgens de cijfers die door de Japanese Automotive Manufacturing Associastion (JAMA) zijn gepubliceerd. “De export naar Japan was één van onze grootste prioriteiten”, ver klaarde John Costin, Executive Director GM International Product Center (IPC). “We hebben hard gewerkt aan gen uitge kiend leveringsprogramma voor de Japanse markt en deze resultaten zijn een bewijs dat we op het goede spoor zitten. De verkoop van de Chevrolet Blazer nam met 62 procent toe in een dalende markt, terwijl de afzet van de rechtsgestuurde Cadillac met 19 procent is toegenomen. Ook de Blazer is sinds kort met rechts stuur leverbaar. Japan ltd. is recent Mitsuru Sato aangesteld als int en lid van GM’s Asian en Pacific Strategy Board. Sato irheen president van Volkswagen Japan. Hij bezocht zijn aanstelling Detroit voor overleg met GM n Jack Smith en Rick Wagoner, President en Chief ope- Officer 1 NJ-LV-36

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1998 | | pagina 25