NAC wil revanche r XnterpoZtv COMPACT zéér zuinig We gaan ook mee naar de finale in Moskou' 1 Feskens ziet overwinning voor NAC Sevilla: een sfeerbeeld F Supporter van de week Subaru agina 1 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 12 november 1998 paginal 3 Stadion Ik 1 /i 11 Wwillern IT Het Stadionnieuws is een uitgave van Willem II Hoofdsponsor Foto: Fotoburo A. Damen bij beslis ïtrokken jven :nte Harrie Verhoeven Statistische feiten Willem II - NAC De afgelopen twee jaar heeft hij van het publiek in Sevilla. En van Harrie Verhoeven Foto: Fotoburo A. Damen SN daar nog een bekend plein bijge- I AUTOMOBIEL- R F1/ l/F RO [bedruf dekkers Naar Sevilla... 6 I tur Postbus 277, 1410 AG Aalsmeer nporteur: Subaru Clubartikel van de wedstrijd Aanvang wedstrijd 18.00 uur Uitspraak van een zeer optimis tische supporter in de bus op weg naar Schiphol. In het vlieg tuig verzekert Greet ons dat ze bij de volgende UEFA Cup wedstrijd weer mee zal gaan. Een ander zegt 'dat we nog niet kunnen opstijgen want er staat een gebouw voor het vliegtuig!' Met het Willem II le gioen naar Sevilla was kortom een bijzondere ervaring. Willem van Hanegem kan AZ trainen, maar blijft Mister Feyenoord, zoals Johan Cruyff altijd Ajacied blijft. Willem II kent ook zo'n speler: John Fes kens. Al speelt hij alweer twee jaar bij aartsvijand NAC, zijn naam is onlosmakelijk verbon- genoemd speelt zondag tegen zijn oude club. 8-1 zege op 15 februari 1931. NAC stelde daar slechts 10 uitze ges tegenover, maar sloot in Bre da 17 derby's winnend af. Spe lers waren toentertijd honkvast. Zo bleven Louis Schollaert(Wil lem II) en "Rat" Verlegh (NAC) hun club zelfs 18 seizoenen trouw. Hoe anders werd dat na de invoering van het betaald voetbal. Maar liefst 25 spelers hebben zowel een geel-zwart als rood-wit-blauw verleden. Zulke transfers spelen vanzelfsprekend een rol bij de rivaliteit die de der by al jaren kenmerkt. De gemoe deren willen nog wel eens hoog vervoer van de luchthaven naar het centrum van de stad. Alles bij elkaar een onderneming die on geveer acht uur in beslag nam. veel meer wachten op de indivi duele actie van een speler. Het type voetballer dat ik ben, zou bij Willem II beter tot zijn recht ko men dan bij NAC.' Toch heeft de de historische betekenis van Sevilla voor de ontwikkeling van Spanje en West-Europa. Het ab- Vreemd gevoel Hij heeft het goed naar zijn zin bij NAC, vooral nu trainer Neumann middenvelder geen spijt van zijn overgang. 'Ik zie dat heel nuchter als een beslissing die ik heb ge- ik me twee jaar geleden had voorgesteld. Zo simpel is het. Ik heb tijdens de westrijden voor de In het lopende seizoen was NAC op vreemde bodem alleen bij Sparta succesvol, maar wanneer trainer/coach Ron Spelbos erin ten. Punten die ze goed kunnen gebruiken, maar dat geldt even zeer voor Willem II. De tricolores kunnen zich inmiddels volledig concentreren op de nationale competitie en willen blijven mee doen in de strijd om Europees NAC heeft al jaren niet meer ge wonnen van Willem II, toch is Fes kens optimistisch over de uitslag. Hij vindt Willem II momenteel wisselvallig spelen. 'Als ze hun spelletje van pressie kunnen spe- ik voorzie een mindere dag voor Willem II; het wordt 1-2.' Katja van der Linden Voetbal. De opdracht luidt dan ook: winnen. De 107e uitgave van de derby belooft zondagmid dag spannend te worden. Zorg dat u die niet mist. mann er meer vanuit ging dat de groep zichzelf wel zou corrige ren. Dit team heeft echter disci pline nodig.' uur in de charter naar Amster dam, aankomst bij het Willem II stadion exact 24 uur na vertrek. Men zat er doorheen, maar was het over één ding roerend met el kaar eens: 'Europa in' mag geen 35 jaar na nu meer op zich laten wachten. Een rood-wit-blauw le gioen vertrok naar Sevilla, een groen-wit legioen keerde terug in verwoordde ons gevoel heel treffend: 'Wat we in Sevilla heb- hele leven niet meer...’ Maar de finale in Moskou is echt nog een brug te ver. NaudJ. van der Ven De wedstrijd tegen NAC vangt aanstaande zondag om 18.00 uur aan. Op de wedstrijddag zijn de kassa's gesloten. Buskaarten FC TWente en FC Utrecht Buskaarten voor de uitwed strijden tegen FC Twente op zaterdag 21 november en FC Utrecht op zondag 29 no vember kunt u tot vier dagen voor de wedstrijd kopen bij de supporters service unit. Daar kunt u ook terecht voor uw entreebiljet. Raadpleeg teletekstpagina 673/2 voor actuele informatie omtrent eventuele combireizen. De supportersservice unit is geo pend van maandag t/m vrij dag van 14.00 uur tot 19.30 uur en op zaterdag van 11.00 uur tot 14.00 uur. Programma A1 jeugd (aanvang 14.30 uur) zaterdag 21 november zaterdag 28 november 1956-1957 1958- 1959 1959- 1960 1960- 1961 1961- 1962 1962- 1963 1966-1967 1979- 1980 1980- 1981 1981- 1982 1982- 1983 1985- 1986 1986- 1987 1993- 1994 1994- 1995 1995- 1996 1996- 1997 1997- 1998 FC Den Bosch - Willem II Willem II - Excelsior Willem II - FC Groningen FC Utrecht - Willem II De Willem ll-dubwinkel heeft voor de wedstrijd tegen NAC een luchthoornset in de aanbieding voor slechts f 25,-. (Op deze spe ciale aanbiedingsprijs is geen Sei zoen Club Card korting meer van toepassing). De openingstijden van de club- winkel zijn: maandag t/m vrijdag van 14.00 uur tot 19.30 uur en zaterdag van 11.00 uur tot 14.00 uur en tijdens de thuiswedstrij den van Willem II. Dan zijn ook de verkooppunten bij vak B en M ge opend. herinnering wordt aangeboden door Fotoburo A. Damen. De ge lukkige kan zijn toegangskaart afhalen aan het loket Inlichtingen en wordt vervolgens een half uut voor aanvang van de wedstrijd verwacht bij de administratie van Willem II. tersdub. Bovendien mag de sup porter samen met een speler naar Honderdduizend folders verspreid Als eerste club in Nederland heeft Willem II honderdduizend folders huis aan huisverspreid. De fol ders bevatten, uiteraard met het oog op het komende sinterklaas feest aantrekkelijke cadeaus, arti kelen en aanbiedingen uit de Wil lem ll-winkel. 13 54-47 0-0 0-1 0-1 0-2 FC Twente - Willem II FC Utrecht-Willem II Willem II - Vitesse Programma zaterdag 21 november zondag 29 november vrijdag 4 december Thuis 2- 4 1-5 3- 4 1- 0 0-1 2- 3 0-0 3- 1 2-2 2- 1 3- 1 2-0 4- 0 2-0 2-0 1- 3 2- 0 2-0 Uit 18 6 5 Uit 2-1 4-0 2-1 2-0 2-2 0-1 0-2 1- 4 2- 2 1-0 gesp. gel. verl. Totaal 36 16 Foto: Fotoburo A. Damen rten. Een m zieninger en. ^LTilburg^J| op de tribune, club. Ik heb er’ speeld en ik vind dat ze met op geheven hoofd het Europees to neel kunnen verlaten, ondanks de slechte wedstrijd in Sevilla. Ze hoeven zich nergens voor te schamen.' Vivio GLi 3 drs. vanaf 14.995,- o SUBARU uniek door prijs techniek NAC en Willem II hebben een langdurige gezamenlijke geschie denis die in 1913 begon. De onderlinge duels werden al vrij spoedig gekenmerkt door een gezonde rivaliteit en een typi sche derby-sfeer. Dat zal zondag niet anders zijn wanneer de ploegen voor de 107e(!) keer in competitieverband tegenover elkaar staan. De statistieken vallen in het nadeel van NAC uit. Geen wonder dat de Bredanaars uit zijn op sportieve revanche. De eerste ontmoeting dateert van oplopen, al is dat overigens geen ?3 februari 1913, toen Willem II solute hoogtepunt is een bezoek aan de Giralda. Op 3 november is (na de koude douche!) over ie ders rug liepen. Rood-wit-blauwe ben meegemaakt, vergeet je je shawls werden geruild tegen het groen-wit van Betis erf zingend jivan Willefn II met opgehjeven hopfd afscheid Het hoogtepunt van deze sup- portersverbroedering kwam on getwijfeld toen de Tilburgers het Eviva Espana inzetten. Ook bij het uitgaan van het stadion was de sfeer in één woord geweldig. De Spaanse ME vertelde tegen onze coördinator dat ze dit nog nooit hadden meegemaakt. De UEFA- vertegenwoordiger was vol lof over het optreden van de Neder landse en Spaanse supporters. De stemming bleef erin. Ondanks de uitschakeling had men volop ge noten van dit eerste echte Euro- het legioen naar het stadion Villa- pese avontuur, 's Nachts om één marin, waar anderhalf uur later het spektakel begon. Dat het klasseverschil tussen Betis en Wil lem II zo groot zou zijn, was voor menigeen een koude douche. Programma 2e elftal (aanvang 18.30 uur) maandag 16 november maandag 30 november De Boeings die Transavia had in gezet waren tot de laatste plaats gevuld met supporters, uitgedost met allerlei rood-wit-blauwe at tributen. Een kleurrijk gezicht. Voor velen was het hun vliegde- buut. Iedereen was het er over eens dat deze wedstrijd het 'ech te Europa Cup'-debuut mocht worden genoemd. Georgië was nu eenmaal niet bij de deur. In de eerste ronde ging de geplande reis door de hoge kosten dan ook niet door. Deze reis was daarom voor eenieder het begin van een Keus Europees avontuur, ook al blijft een eendaagse supporters- rèis geen sinecure: 's morgens rond zes uur vertrek vanuit het stadion met bussen naar Schip hol, vervolgens de vlucht naar Sevilla (afstand vanuit Amster dam 2000 kilometer) en tenslotte Het Zuid-Spaanse Sevilla is een goede voetballers aangetrokken en op papier stond er gewoon een goed elftal. Helaas is dat er nog steeds niet uitgekomen.' Fes- maakt; het is anders gelopen dan kens wijt dat vooral aan het col lectief van NAC en het gebrek aan een afmaker voorin. 'NAC heeft stuk voor stuk goede indivi- Europacup ook niet zitten balen den aan het team van de Trico- duele voetballers, maar dat gaat op de tribune. Ik ben blij voor de lores. D'n Beitel zoals hij wordt wel eens ten koste van het team- club. Ik heb er vijftien jaar ge- belang. Als ik Willem II dan zie spelen, dan staat daar veel meer een collectief dat goed verzorgd voetbal speelt. NAC speelt van zich wel eens afgevraagd of hij de nature opportunistisch en moet juiste keuze heeft gemaakt met zijn overstap naar de Bredase club. 'Toen ik naar NAC vertrok, had die club de beste papieren voor Europees voetbal. Er waren Winnen In de periode betaald voetbal troffen beide teams elkaar 36 keer in competitieverband. Aan vankelijk waren de Bredanaars duidelijk de sterksten, maar de laatste jaren heeft Willem II zich slechts zelden de kaas van het brood laten eten. Opmerkelijk is vooral dat de tricolores in de laat- slaagt een goed evenwicht in zijn ste 8 ontmoetingen tegen NAC 7 elftal te brengen, dan pakken de keer de nul hielden. Bredanaars ook buitenshuis pun- prachtige stad. De levendige hoofdstad van Andalusië heeft een rijk verleden. Tal van schitte rende monumenten getuigen van komen: het Plaza San Salvador. Na de aankomst van het suppor- terslegioeh volgde daar een soort nam de aanhang verbroederingsfeest met de ...En weer terug Na afloop van de wedstrijd heb ben de supportersgroepen van beide clubs elkaar nog ruim een half uur 'toegezongen', een bele- Tilburg. Een van de supporters venis waarvan de koude rillingen groep Willem H'ers (bestuur, ge nodigden en anderen) die de dag het Europa Cup-toernooi. tevoren waren gearriveerd. Fan tastische, carnavaleske taferelen speelden zich af op dat plein, on der het oog van vele Spanjaar den. De café's deden goede za ken, fotografen en journalisten konden zich naar hartelust stor ten op het uitgelaten en dorstige legioen uit Midden-Brabant. 's Middags was er ruimschoots gelegenheid de stad te bezichti gen en zich te laven in de gezelli ge Spaanse restaurants. Tegen acht uur 's avonds steeg de bloeddruk: bussen brachten De supporter die op bijgaande foto omcirkeld is, zal tijdens de wedstrijd Willem ll-NAC uitgeroe- keuze of trainer-coach Co Adri- pen worden tot 'supporter van de aanse op de foto. Deze blijvende week'. De supporter van de week krijgt een mooie plaats op de hoofdtri bune en ontvangt een rondlei ding door het stadion, een blij vend aandenken en een uitnodiging voor het bijwonen van een busreis van de suppor ts op taande. I met rgerdebat 'burg. gepre- ïrspec- 1 der m kunt u n het te sugges- jeven vooi t lijsttrek- lal van de :n geven bestuurd ïsluitvor' jrden, essen )it is dat de koop it nemen, ken is hei snte opef idereen tot een it. jat ie oepen bij i reactie II verschijnsel van de laatste jaren. zich met 4-0 de sterkste toonde. Op 17 januari 1943 bijvoorbeeld In de amateurperiode wonnen de werden de punten in Tilburg al- tricolores thuis 17 van de 35 ont- lesbehalve broederlijk verdeeld moetingen, met als uitschieter de (2-2). Vanwege ongeregeldhe den tijdens en na de wedstrijd werd Willem II gestraft met het spelen van een wedstrijd zonder publiek. van Dam ekkers var1 tijen de ten we Ikel >artijen isugges- Tgenomen torn. De muziek en ers van J! 18 10 2 6 doelsal. 34-25 20-22 KORVELSEWEG 99, TILBURG TEL. 013-5355575 plaats heeft gemaakt voor coach de bank moet zitten.' Het verschil Spelbos. 'Neumann is geen slech- tussen de twee trainers kan de te trainer, maar ik had een 33-jarige 'oude rot' goed aange- vreemd gevoel bij herp. Ik had het ven. 'Spelbos heeft de discipline idee dat ik er naast zou staan als strak aangetrokken, terwijl Neu- iedereen fit was. Zelfs al speelde ik beter dan anderen. Ik kreeg geen waardering, vandaar bijna mijn overstap naar RKC.' Feskens stond op het punt om een con tract te ondertekenen bij de Waalwijkse club, toen ineens Neumann naar Vitesse ging en Spelbos de nieuwe trainer werd. 'Ik had een gesprek met hem en hij maakte me gelijk duidelijk dat hij niet wilde dat ik vertrok. Ik heb len, krijgen we het moeilijk. Maar een eerlijk en goed gevoel bij hem. Dan heb ik er ook minder problemen mee als ik een keer op Radio Paloma Willem II Club show Vanavond is tussen zeven en negen uur weer een prominen te Willem H'er te gast bij Radio Paloma in De Willem II Club Show. De presentatie van deze interactieve radio talkshow is in handen van Katja van der Linden en Marco Heering. De telefoon is een belangrijk on derdeel van het 'live' program ma. Luisteraars kunnen bellen naar de studio om de gast vra gen te stellen of om mee te doen aan een spelletje, waar mee kaarten voor de komende wedstrijd te winnen zijn. Radio Paloma is te vinden op de fre quentie 106 FM. Radio Paloma is telefonisch bereikbaar via het nummer 00-3214659192

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1998 | | pagina 13