2009 I 1 UB*meentenieuws Nieuwe subsidiemogelijkheden verbeteren eigen woning Discussiestuk Stadsvisie tijdens reactie-avond positief ontvangen in beeld s pslag vuurwerk milieubeheer' door: G. v.d. Broek, Stationsstraat 23, Tilburg. ‘Besluit tuinbouwbedrijven met bedekte teelt milieubeheer’ door: Van Groeningen SSSSSH5"” De meldingen liggen ter inzage van 5 november 1998 tot en met 3 december 1998 bij Wijkzaken. Donderdag 5 november 1998 - pagina 9 DE TILBURGSE KOERIER - pagina 8 gemeente Tilburg Sportbedrijf N '98 D LAAT! ;e en cijkei laart >rg dag >ep □urg iwe Reclame duurzaam klussen op stadsbussen West rg Foto MultiVision en Partners. Wet tnilieubeheer/Algemene Wet Bestuursrecht Speelobjecten Wandelboslaan and Zie verder ook op pagina 10 Wateroverlast voorkomen Foto Evenementenbedrijf gemeente Tilburg. euws Van beelden naar visie mee weten mee praten g In bijna iedere groep was enige kritiek te beluisteren op de toekomstperspectieven. Zo werd over het perspectief ‘Ondernemende Stad’ (alles in toekomstig Tilburg draait om werk en privatisering) opgemerkt dat het een nogal overdreven zwart wit beeld schetste. Andere mensen meenden juist dat de overdrijving in de perspectieven een goede basis vormden voor heldere discussies. Het Discussiestuk bleek hoe dan ook direct al een aanleiding voor levendige gesprekken over de toekomst van Tilburg. Tennislessen voor dejeugd Beleidsvragen Hoewel sommige beelden waren vertaald in meerdere beleidsvragen omdat ze een uitspraak deden over meerdere aspecten van de stad in de toekomst, konden de meeste aanwezigen hun beelden en ideeën ‘terugvinden’ in de beleidsvragen. In enkele gevallen werd gevraagd om een accent te verleg gen, zoals bij de vraag over de bereikbaarheid van de binnenstad vanuit de omliggende dorpen en wijken. Met name het openbaar vervoer vanuit Berkel-Enschot en Udenhout kwam daarbij volgens sommigen onvoldoende aan bod, in tegenstelling tot bijvoorbeeld de wijk Reeshof. Eén aanwezige kon zijn idee, over het opnemen van Tilburg in de noord-zuidverbinding Utrecht - Turnhout, helemaal niet terugvinden. ‘Tilburg 2009 - van beelden naar visie' op Internet: http://www.tilburg.nl/stadsvisie Vrijdagavond 13 november: Stadsconferentie in Schouwburg Tilburg. Ier van e thema van Tilburg idee -schap 4 00; troom: “Met name de toekomstperspectieven in het Discussiestuk vond ik erg leuk geschreven. Het viel me een beetje tegen dat de 51 beleidsvragen in het tweede deel wat ambtelijk van toon waren.” Het was één van de opmerkingen die tijdens de reactie-avond woensdag 28 oktober werd gegeven op het Discussiestuk Stadsvisie. Ruim honderd mensen waren naar het Gemeentelijk Informatiecentrum gekomen om te reageren op de perspectieven en de beleids vragen die door tekstschrijver Herman Vuijsje en ambtenaren zijn ontwikkeld op basis van de beelden en ideeën van burgers over Tilburg in 2009. Het stuk werd positief ontvangen, al moest er hier en daar nog een punt op de i worden gezet en werden de vier perspectieven soms als ‘te overdreven’ beoordeeld. Het doel dat de makers van het Discussiestuk hadden met de overdrijvingen leek daarmee meteen al bereikt: het ontketenen van levendige discussies. Tilburg g Tilburg Berkel- m 12 begin- nmerk van natuurlijke ialen is dat ze damp jn. Helaas zijn ze wel lak moeilijk te kleuren. De achterliggende gedachte van de ontwerper ceenconf runderen mensenl ijk. gedachte va op die plek: vindt van ru het bos en r de woonwijl i. Een kenmerk tiematerialen is da 'atend zijn. Helaas der en vaal. rijgen. an 3 05 53. te Tilburg betreffende f van Van Gend en Loos itwerper is dat er ifrontatie plaats i komende vanuit komende vanuit nschot •n wegens den vanaf rde nsluiting Melding AMvB (artikel 8.41) De volgende meldingen zijn ontvangen van bedrijven die onder de werkingssfeer van een AMvB milieubeheer vallen: iidieregeling voor het rticuliere woningverbe- cigenaar-bewoners van Het college van BenW Jrg betreffende een jden van schapen I van Dhr. Versteijen Vervolg Alle subsidieaanvragen die na 1 maart 1999 worden ingediend, worden beoordeeld aan de hand van de nieuwe criteria. Bij de beoorde ling van aanvragen die voor 1 maart rialen. isolatie doorlat duurde verkri. rkzaam- igina 139 iletekst aal van TV Na ontvangst met koffie in het Gemeentelijk Informatiecentrum werd een algemene inleiding gegeven over het doel van de avond: antwoord krijgen op de vraag of de beelden en ideeën uit de beeldhouwfase van het Stadsvisieproject Tilburg 2009 door de ambtenaren goed zijn verwerkt in het Discussiestuk. Anders gezegd: zijn de beelden en ideeën van de burgers correct vertaald in de 51 beleidsvragen aan de politieke partijen? Verdeeld in vier groepen gaven de aanwezigen - onder wie ook enkele raadsleden - vervolgens hun mening over die vraag. De aanwezigen bij de reactie-avond konden aan het eind van de bijeenkomst aangeven welke onder werpen zij graag aan bod willen laten komen in het debat tussen de woordvoerders van de politieke partijen op de Stadsconferentie op 13 november in de schouwburg. Deze avond zal beginnen met 'j. een ‘burgerdebat’ waar ook nog discussie onderwerpen kunnen worden meegegeven aan gespreks leider Marcel van Dam. Alle op- en aanmerkingen over het Discussiestuk die tijdens de reactie- avond zijn gemaakt zullen vóór de Stadsconferentie als aanvulling op het Discussiestuk aan de politieke partijen worden overhandigd. daarvoor wilt opgeven! Meer infor matie: tel. 013 455 74 79. Iburg tout rkel- te Tilburg >uderij van Dhr. hun deelname. Kost lessen van een t"”1 T-shirt) bedragen Meer informatie: tel. 013 542 99 99. 6 1999 - 2009 H i'Ae W W* Isolatietips Voorkom schimmelvorming door goede ventilatievoorzieningen en sten voor 10 uur (inclusief ;en f 60,00. Vorige week zijn er bijzondere objecten geplaatst op het grasveld op de hoek van de Wandelboslaan/Taxandriebaan. De objecten houden het midden tussen een kunstwerk en speeltoestellen. Ontwerper Huub de Kort uit Tilburg heeft de twee groepen speel- en kijkobjecten speciaal voor deze plek ontworpen. ur. el inzicht ie omwo- Jaarnaast wat de i de geluid- er infor- werd, ie een melk- erij van In dit natte jaargetijde zet de gemeente alle zeilen bij om wateroverlast zo veel mogelijk te voorkomen. Pompen draaien op volle kracht en dagelijks zijn veegploegen op weg om de vele vallende bladeren voor de riool- kolken weg te vegen. Omdat het echter onmogelijk is dagelijks alle straten te vegen, vraagt de gemeente ook uw mede werking. Wanneer u uw stoep veegt, veeg dan in ieder geval de bladeren De ene groep bestaat uit gescha kelde objecten die lijken op een kudde runderen in de kleuren zwart en wit. De andere groep bestaat uit objecten die een groep mensen voorstellen, deze hebben frisse Adres Wijkzaken Stadskantoor 1, Stadhuisplein 130, 5038 WG sau» n: 9.00 tot 16.00 uur. Voor inzage tijdens avonduren, of voor vragen, bei de afdeling Toezicht telefoonnummer 013-455 90 99. gen giëne (COVM) len van de vond. Die /ember in ijksweg 5 door te kiezen voor dampregule rende afwerkingmaterialen als kalk- pleister en witkalk. Denk ook aan dampregulerend behang. Kies voor gasgevuld HR glas (dubbelglas). Voor het dichtkitten van voegen kunt u het beste de minst schade lijke elastische kitten gebruiken. Dit zijn siliconenkit, polysulfidekit, buryleen en acryllaat zonder oplos middel. Deze zijn makkelijk verkrijgbaar. Bel het E-team voor gratis energie advies: 013-532 33 23. erleend voor: Schoorstraat 28a te Udenhout aan J. Keuninx een revisie vergunning voor een paardenhouderij, paardenpension en rund veehouderij (m/98/0063) Minosstraat (ong) te Tilburg voor het oprichten en in werki..o van een garagebedrijf voor vnl. vracl gens (m/98/0080) De beschikkingen zijn niet gewijzigd ten opzichte van de ontwerp beschikking en liggen van 6 november 1998 tot en met 17 december 1998 ter inzage bij Publiekszaken. Een ieder die bedenkingen heeft ingebracht tegen de ontwerp-beschik- king of wie niet verweten kan worden geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp beschikking of indien de beschik king is gewijzigd ten opzichte van de ontwerp beschikking, kan in beroep gaan bij Gravenhage. De beschikkingen worden van kracht op 18 december 1998, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en, met toepassing van artikel 8:81 Algemene Wet Bestuursrecht en artikel 36 Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. Een goede woningisolatie zorgt ervoor dat u zich comfortabel voelt in uw woning. Daarnaast bespaart u heel wat geld. Vanzelfsprekend neemt u meer isolatiemaatregelen wanneer u in een ouder huis woont. Voor het isoleren van uw muren en daken kunt u het beste gebruik maken van natuurlijke isolatiemate- Melding (artikel 8.19) De volgende melding is ontvangen voor het veranderen van een inrichting of de werking daarvan. Deze veranderingen beïnvloeden aard en omvang van de milieugevolgen niet of zijn gunstig voor de omvang. Heikantsebaan 16 te Berkel Enschot door J.H. van Esch ten behoeve van voor het bouwen van een nieuw kantoor alsmede de opslag van potgrond (pi0577044) Aanvraag en ontwerp-beschikking Aanvraag is ingediend voor: Kreitenmolenstraat 64 te Udenhout door Mw. L. van Balkom voor het oprichten en in werking hebben van een detailhandel in speelgoed en huishoudelijke artikelen alsmede de opslag en verkoop van vuurwerk t.b.v. de jaarwisseling BenW willen de gevraagde vergunning verlenen. De ontwerp-beschikking ligt met bijbehorende stukken van 6 november 1998 tot en met 3 december 1998 ter inzage bij Publiekszaken. Tot 4 december 1998 kan men mondeling of schriftelijk en met redenen omkleed bedenkingen inbrengen tegen de ontwerp beschikking bij burge meester en wethouders van Tilburg (per adres Koningsplein 8, 5038 WG Tilburg). Schrijf een aparte brief als u verzoekt persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot 4 december 1998 kan om een gedachtenwisseling worden verzocht, waar de aanvrager bij kan zijn (telefoon 5429074). Alleen wie tijdig bedenkingen tegen de ontwerp-beschikking heeft inge diend, of kan aantonen dat in redelijkheid niet te hebben kunnen doen, kan beroep instellen tegen de definitieve beschikking bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Ambtshalve wijziging voorschriften Het bevoegd gezag kan aan een vergunning verbonden voorschriften en beperkingen wijzigen, aanvullen of intrekken danwel alsnog beperkingen of voorschriften aan een vergunning verbinden. Op grond van artikel 8.22 en/of artikel 8.23 van de Wet milieube heer is besloten over te gaan tot het toevoegen van de voorschriften m.b.t. het lozen van afvalwater, behorend bij: De Posthoornstraat 6 te Tilburg, betreffende een transportbedrijf van Huybregts Holding bv (2113862) Jules Verneweg 120 te Tilburg, betreffende een distributiecentrum van Albert Heijnbv (2113814) Hermesstraat 1 te Tilburg betreffende een distributiecentrum van Euloc bv (2113863) St. Ceciliastraat 1 te een transportbedrijf va nv (2113815) Belle van Zuylenstraat te Tilburg betreffende een distributiecentrum van Hybregts Vastgoed bv (2113873) Siriusstraat 45 te Tilburg betreffende een transport- en distributiebedrijf met opslag- magazijnen (2113865) Groenstraat 20 te Tilburg betreffende een veetransportbedrijf van L.A.M. van de Oetelaar (2113860) Hultenseweg 81 te Tilburg betreffende een transportbedrijf en fouragehandel van Frans Thielen (2113872) In de week van 9 t/m 13 november start in de sport hallen Drieburcht, Dongewijk en Reeshof de cursus Balvaardigheid Mini-Tennis. Onder deskundige leiding kunnen kinderen van 6 t/m 12 jaar kennis maken met de selen van het tennisspel. De cursus wordt afgesloten met een gezellige testmiddag, waarna de kinderen een T-shirt ontvangen als herinnering aan 'oorstel imiddels is er een concept voor en nieuwe subsidieregeling opge teld. In grote lijnen komen de eranderingen op het volgende eer: de normen voor woninguit- reiding worden versoepeld, het even van subsidie wordt beperkt at maatregelen die de veiligheid en ygiëne van de woning verbeteren n het wordt verplicht achterstallig nderhoud aan de buitenkant van e woning aan te pakken. De nieui egeling is van toepassing op alle ooroorlogse woningen in de emeente Tilburg, dus ook in erkel-Enschot en Udenhout, r’°f en vloeroppervlak tot 125 lullen subsidieaanvra veten of ze al dan niet :ing komen voor subs ligenaar-bewoner ijke woning, kan comen voor subsi je keken naar het i Verlaging tarieven sporthallen Sinds 1 augustus zijn enkele verhuurtarieven van de sporthallen van het Sportbedrijf flink verlaagd. Tarieven per veld/per uur: Voetbal, hockey, handbal of korfbal: voorheen f 86,30 nieuw tarief f61,80. Basketbal: voorheen f 55,30 nieuw tarief f 41,20. Er zijn voor dit seizoen nog mogelijkheden om de velden te huren, ook inciden teel! Meer informatie: tel. 013-542 99 93 of 542 99 94. derij- Quirijnstoksi betreffende eei van de Abbec.c IJpelaarweg 5 inrichting voor tijdens de lammert! (2108702) Hoge Wal 2 te Tilburg betreffende een stieren- en geitenhouderij van Dhr. van Roessel (2108703) Groenstraat 98 te Udenhout betreffende een rundvee- en varkenshouderij van Dhr. van de Plas (2108704) BenW hebben de voorschriften danwel beperkingen gewijzigd. De beschikkingen zijn niet gewijzigd ten opzichte van de ontwerp-beschikking en liggen van 6 november 1998 tot en met 17 december 1998 ter inzage bij Publiekszaken. Een ieder die bedenkingen heeft ingebracht tegen de ontwerp-beschikking of wie niet verweten kan worden geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking of niet in de goot. Daardoor ontstaan verstoppingen voor rioolkolken in stoepranden en kan het water niet goed wegstromen. En dat kan weer leiden tot wateroverlast. Kijk dus zelf regelmatig of er geen bladeren voor de kolken liggen. Is dat niet het geval en stroomt het water gedu rende lange tijd toch niet weg, neem dan even gratis contact op met het klachtenmeldpunt van Wijkzaken, tel. 0800-1920. Zwemlessen Drieburcht In zwembad de Drieburcht worden iedere dag zwemlessen gegeven van een uur, volgens het nieuwe ABC- plan. Van maandag t/m vrijdag zijn er lessen van 16.00 tot 18.00 uur. Op zaterdag zijn er lessen van 09.00 tot 12.00 uur. Op de dinsdag start binnenkort een nieuwe groep waarvoor nog geen wachtlijst is. Reageer dus snel als u uw kind Hypotheekgarantie Behalve door het aanvragen van subsidie kunt u ook op een andere manier de kosten van een verbou wing beperken. Met ingang van 1 januari 1999 verleent de Stichting Waarborgfonds Eigen Woningen uit Zoetermeer namelijk hypotheekga rantie voor onderhoud en verbete ring van de woning. Met hypotheek garantie kan de rente op een hypotheek 0,2% lager zijn dan zonder garantie. U kunt voor hypo theekgarantie in aanmerking komen als voor de verbouwing een nieuwe hypotheek wordt afgesloten of als de bestaande hypotheek wordt verhoogd. Het Waarborgfonds toetst alle aanvragen voor hypo theekgarantie en kijkt daarbij onder meer naar de hoogte van de totale hypotheek, de waarde van de woning en het inkomen van de aanvrager. De gemeente speelt daarbij geen rol. Uitgebreidere informatie over de nieuwe hype theekgarantie kunt u krijgen bi. banken en het Waarborgfonds. houden en repareren van caravans van Dhr. van de Voort (2113859) Siriusstraat 120 te Tilburg betreffende Beelaerts van Bloklandstraat 10 te BenW zijn voornemens om over te gaan tot wijziging van de voorschriften danwel beperkingen. Daartoe zijn ontwerp-beschik- kingen opgesteld. De ontwerp-beschik- kingen met bijbehorende stukken liggen van 6 november 1998 tot en met 19 november 1998 ter inzage bij Publiekszaken. Tot 20 november 1998 kunnen schriftelijk en met redenen omklede bedenkingen worden ingé bracht tegen de ontwerp-beschikking(en) bij Tilburg). Schrijf een aparte brief als u verzoekt persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Alleen wie tijdig bedenkingen tegen de ontwerp-beschikking indiende, of kan aantonen dat in redelijkheid niet eerder Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. □ut, met !5m'. Ook ragers eerder et in aanmer □sidle. Iedere :r van een derge- i in aanmerking sidie. Er wordt niet t inkomen. indien de beschikking is gewijzigd ten opzichte van de ontwerp-beschikking, kan in beroep gaan bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ‘s-Gravenhage. De beschik kingen worden van kracht op 18 december 1998,tenzij voor deze datum beroep is inge steld en, met toepassing van artikel 8:81 Algemene Wet Bestuursrecht en artikel 36 Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. laar voordat het zover is, hoort de gmeente graag van haar burgers «t zij van de nieuwe regeling inden. Nadat deze inspraakperiode i afgerond, is het de bedoeling dat e nieuwe regeling per 1 maart 999 van kracht wordt. Adres Publiekszaken dinsdag (op afspraak) tevens van 17.00- 20.00 uur. Voor inzage tijdens avonduren, of voor vragen, bel de afdeling Ondernemingen telefoon 013-5429074. Ie gemeente Tilburg kent al jaren een subsi vrbeteren van woningen, de zogeheten partii tring. Per jaar maken ongeveer 80 tot 100 eij bopwoningen gebruik van deze regeling, beft besloten om de regeling te wijzigen. 0 september 1997 2 juni 1998 mee denken Vier stadsbussen met de tekst ‘Warm de winter in? Isoleren, goed voor u en het milieu’ rijden tot en met zaterdag 29 november door Tilburg. Dit gebeurt in het kader van een campagne van het minis terie van VROM. Het eerste thema van de campagne ‘Goed bezig met duurzaam klussen' is isoleren. Inspraak De nieuwe verordening is nog niet vastgesteld door de gemeenteraad. Dit zal pas gebeuren nadat er een inspraakperiode is geweest. Iedereen die zijn of haar mening inzage in het gemeentelijk informa tiecentrum aan het Stadhuisplein, bij de balie van Bouwen, Wonen en Leefmilieu in stadskantoor 1, bij de stadswinkel in Reeshof (Kerkenboschplaats 2) en in de stadskantoren in Udenhout en Berkel-Enschot. De inspraakreacties zullen worden voorgelegd aan de gemeenteraad. Op basis van de reacties kan de concept-verorde- ning worden bijgesteld. najaar 1998 4 maart 1999 verkiezen april 1999 niet mee beslissen worden ingediend, geldt de huidige verordening. Daarbij worden alleen compleet ingediende aanvragen getoetst. U moet de aanvraag altijd ondertekenen en de begrotingen en contracten, die u met de aannemer(s) heeft afgesloten, meesturen. Voor eigenaar-bewoners die momenteel bezig zijn met de voorbereiding van een verbouwing, is het belangrijk de voor- en nadelen van de huidige en de nieuwe regeling te bekijken om zo te bepalen welke regeling voor hen het gunstigst is. Ambtshalve wijziging voorschriften Het bevoegd gezag kan aan een vergunning verbonden voorschriften en beperkingen wijzigen, aanvullen of intrekken danwel alsnog beperkingen of voorschriften aan een heer is besloten over te gaan tot het toevoegen van de voorschriften m.b.t. het Kreitenmolenstraat 207 te Udenhout betreffende een veehandel en handelsonder- neming van Dhr. Schoenmakers (2108683) Vosheining 3 te Tilburg betreffende een Hazennest 10 te Tilburg betreffende een pluimveehouderij van Dhr. Mutsaers (2108690) Wijkvoort 25 te Tilburg betreffende een melkrundveehouderij van Dhr. Klljs Molenhoefstraat 16 te -- Oude Bosschebaan 5 te Udenhout betreffende een melkrundveehouderij en kalverfokkerij van Dhr. van Balkom Kulï 37 te Udenhout betreffende rundveehouderij en stierenmester Dhr. Burgmans (2108696) Mortel 2 te Udenhout betreffende een rundvee en varkensbedrijf van Dhr. van de Bredaseweg 469 te Tilburg betreffende een rundveehouderij annex paardenhou derij van Dhr. Aarts (2108699) okstraat 21 te Tiburg Ie een rundveehouderij van Dhr. jeelen (2108701) 54 te Tilbur or het houc tijd vs over de voorgestelde aanpassing van de subsidieregeling kwijt wil, kan dit tot 1 december aanstaande doen. Uw reactie kunt u schriftelijk richten aan de afdeling Wonen en Welzijn van de dienst Wijkzaken, Postbus 90157, 5000 LL Tilburg. Bij deze afdeling kunt u ook telefo nisch informatie inwinnen (tel.: 542 87 52). Het concept van de nieuwe verorde ning en het bijbehorende voorstel aan de gemeenteraad liggen ter rjXp?,±*npens 1/98/0063) -Jrg aan Veku bv •king hebben chtwa- Se’

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1998 | | pagina 9