Seat Toledo Baleno Sport Nieuwe Suzuki GIJSBERS TILBURG BV ”de beste Accord ooit gemaakt” Met ‘n Belgisch accent r^jrm AUTOBEDRIJF DE GRAAFF TILBURG B.V. Q] Maak kennis met de nieuwe Honda Accord ...vanaf 12 november a.s. bij 7uicr)osrbv mivji ram Jaargang 10 nr 39 Donderdag 5 november 1998 Oplage 103.800 Uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. Dato Deze week Autotest Opel Astra 1.8-16V CDX sedan pag. 3 DEALERS 013 I 5423030 .013 I 5420143 .013 14634355 ..013 I 5355575 .01314683911 ..013 I 5363924 .013 1 5355655 Familiegelijkenis .013 I 5443330 .013 I 5422133 Leer en alcantara .013 I 5053944 Lees verder bladzijde 5 .013 I 5331206 .013 I 5347771 .013 4680468 ..013 I 5430022 .0416 I 363412 .013 14647676 Bosscheweg 296 TILBURG Tel. 01 3-5355655 een open Tony Vos HONDA NIEUWE TOLEDO! AUTO SPORT Evenwicht in de file Kom ‘m bewonderen zaterdag 7 nov. in Oisterwijk Het Britse weekblad ‘The Economist’ heeft een uitgebreid artikel opgenomen over het file probleem in de wereld. Onder de titel ‘To travel hopefully’ wor den ondermeer diverse oplossin gen die worden toegepast besproken en vergeleken. Te den ken valt dan aan een uitgebreid net van treinen en metro’s in de steden Toronto en Bangkok, een zeer actueel verkeersinformatie- systeem in het Amerikaanse Seattle, een speciaal belasting en vergunningenstelsel in Singapore, betaalstroken in Californië en een spitsheffing in Oslo. Als deze systemen worden vergeleken blijkt in sommige gevallen de verkeersintensiteit te zijn afgenomen, maar over het geheel gezien blijft het autoge bruik toenemen. The Economist stelt dat openbaar vervoer in dicht bevolkte gebieden een goede oplossing is, maar dat het snel verouderd raakt en traag blijft. We kennen het filepro bleem maar al te goed in ons land. Het openbaar vervoer is zo weinig aantrekkelijk dat als er ..ergens meer ruimte op de weg ontstaat, nog meer mensen voor de auto kiezen. Ook speciale spitsheffingen schieten aan hun doel voorbij als de bedenkers althans een vermindering van de verkeersintensiteit voor oger hebben. Zeer spitsvondig bestempelen de schrijvers van het artikel de betalers van de filekostën ook als de veroorza kers en daar zit natuurlijk waarheid in. Daarnaast draagt de auto ook bij aan de welvaart en levensgenot en dat zijn zaken die zich moeilijk in geld laten uitdrukken. Voor zover het mij nog niet helder voor ogen stond, heeft iedereen de keuze uit in de file staan of reizen met het openbaar vervoer of bijvoor beeld verhuizen. Uit het artikel blijkt verder dat overal ter wereld mensen graag autorij den, op weg naar het werk hun kinderen naar school willen brengen en op de terugweg boodschappen willen doen. Is er echter een einde aan de toename van files'? Ja, stelt The Economist. Er wordt vanzelf een evenwicht bereikt waar mensen mee kunnen leven. De explosieve groei van het verkeer hebben we in Europa wel achter de rug, terwijl juist de revolutie in de informatica het mogelijk maakt thuis te werken of zelfs in de auto in een file... We kunnen niet wachten om hem aan u te laten zien, als eerste wel te verstaan! Want nog voor de landelijke introductie van de nieuwe Accord, geven wij een unieke vóór-presentatie. Tot zaterdag 7 november a.s. van 15.00 tot 18.00 uur. Grootste Seat-dealer van Nederland! De bovenkant van het dash board is in alle gevallen zwart, Leharstraat 19-21, Tilburg Tel. 013/4553678 Z^ER ZIT MEER IH SUZUKI Redactie: Tony Vos Tel. 013/4686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Auto Oisterwijk bv Sprendlingenstraat 27, Oiterwijk. Tel. 013-5215959 Goirkestraat 144a-146, Tilburg. Tel. 013-5802020. Donderdag koopavond. HONDA. ^zijn ir overstapt l team van Binnenkort in onze showroom! 65 JAAR geregelde ekleding en een uiivang van de race nning om te iad immers 1 -Ferrc Khi l N >11 J17TI van de Finse McLaren-Mercedes rijder Mika Hakkinen. _e Fontana -oval iet teken van Bobby Rahal. oulaire d het na meer 1 drie Indy Car n en gaat zich zijn taak als nieuws dat s het feit ^ampioen Rond de komende AutoRAl in februari introdu ceert Seat haar nieuwe Toledo op de Nederlandse markt. Deze nieuwe auto is een flinke vierdeurs sedan die op hetzelfde onderstel staat als de Volkswagen Golf, Audi A3 en Skoda Octavia. Met de nieuwe Toledo toont Seat een ander gezicht, dat we op alle komende nieuwe produkten van het merk terug zullen zien. <"n Fontana in J. de laatste race ?rie verreden, de Het kampioen- in een vroegtijdig 1st. De Italiaan rdi prolongeerde zi'~ lakte daarna beke JOendjaar et Formule 1 uuuuen is t-embleem 1 best wel 1. De ‘midden- De race in Fontana was er ech ter niet minder spannend om. In de beginfase ging de strijd voor al tussen Jimmy Vassër, Mario Andretti en Greg Moore. Ook de Toyota Autonova013 1 5351035 Mercedes Benz Autoparc0416 361553 Citroen Bertens Rover Bink VW I Audi Auto Bongers013 1 5321411 Renault Van der Boom 013 I 5364011 Daewoo Auto Braat Tilb. ..013 1 4680044 Chrysler Chrysler L. op Zand .0416 1 363993 Peugeot Collaris Subaru Dekkers... Nissan Denissen Skoda Suzuki Gijsbers... Honda De Graaff013 I 5802020 Mazda Van Heumen01315478980 Mitsubishi Kluitmans Seat Auto Noordhoek.,013 4553678 Ford Obam Tilburg013 5350045 •BMW •Ford Van Rijn Volvo Van Roosmalen ...013 I 5840000 •Kia Schapendonk... Peugeot Spijkers Goirle Opel Gebr. Vullings.. Alfa Romeo Wouters Daihatsu Ad v.d. Wouw. Seat I Saab Zuid Dost Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur S EA i Uw adres voor SEAT NIEUW ADRES: Ringboon Zuid 301, Tilburg 013-4647676 De Suzuki Baleno sedan en sta tionwagon ondergingen kort geleden een aantal belangrijke wijzigingen. Het kon uitblijven dat ook de driedeurs Sport ver gelijkbare veranderingen zou doormaken. Jos Verstappen was duidelijk opgelucht dat het allemaal voor bij was. Hij kreeg veel te weinig aandacht binnen het team van Stewart en het materiaal dat hem ter beschikking stond was hopeloos onvoldoende. Volgend jaar is de Limburger er waar schijnlijk niet bij. De enige twee plaatsen die nog niet bezet zijn zijn bij Minardi en Arrows en dat zou zelfs nog een stap terug betekenen. Jos mikt op een test contract bij een gerenommeerd team en de geruchtenmachine wil dat hij een goede kans maakt om als testrijder betrok ken te raken bij het project van Williams-BMW. Wij wachten maar af. Tot zover de rubriek Automaat Sport voor dit jaar. Het seizoen is ongeveer afgelopen, dus hou den we er enkele maanden mee op. De nieuwe Toledo is een 4,44 meter lange vierdeurs sedan met een degelijke en tegelijk vlotte uitstraling. De voorzijde trekt direct de aandacht met zijn brede, heldere koplampen en in drie segmenten opge deelde grille. In het midden is een levensgroot Seat- geplaatst en dat had wat minder gemogen, omlijsting van deze ‘n Dat op één onderstel zeer ver schillende carrosseriën gebouwd kunnen worden, dat bewijst het Volkswagen-con- cem op het ogenblik met vele nieuwe modellen in de (hoge re) middenklasse. Technisch komt de Toledo dan ook niet alleen overeen met de reeds genoemde modellen, maar ook met de Volkswagen Bora en zelfs de Volkswagen New Beetle. Op het circuit van Suzuka in Japan werd afgelo pen zondag de strijd om het wereldkampioenschap Formule 1 beslist in het voordeel Deze compacte driedeurs heeft een nieuw front gekregen met zwarte grille en heldere kop lampen. Onder de motorkap zit een 1,6 liter 16-klepper met een vermogen van 96 pk bij 6000 tr/min en een koppel van 134 Nm bij 3000 tr/min. Hiermee kan een topsnelheid worden behaald van 175 km/u. thermostatisch g airco, velours bel boordcomputer. Terugkijkend op het seizoen mogen we toch wel concluderen dat Mika Hakkinen de terechte kampioen van 1998 is. De Fin heeft keihard gewerkt en nage noeg foutloos gereden. Bovendien was hij zeker de sportiefste van de twee. Mika had geen psychologische oorlogs voering of kamikaze-acties op de baan nodig om zijn titel te beha- grille’ wordt over de motorkap voortgezet. Aan de zijkant loopt de onderkant van de ruitlijn iets omhoog naar de hoog opge trokken achterzijde. Beeldbepalend is ook de diepe groef boven de stootstrips op de flanken. Het profiel toont enige familiegelijkenis met de Cordoba en de naar beneden breed uitlopende C-stijl heeft iets Saab-achtigs. Aan de ach terkant vinden we wederom een typisch Seat-detail. De ach terlichten zijn door een reflec- torstrook met elkaar verbon den. Door het hier gebruikte heldere glai3 komt de achter kant enigszins Japans over. Maar al bij al overheerst de krachtige, serieuze en uitste kend afgewerkte aanblik. De nauw aansluitende carrosse- riepanelen zijn een kenmerk van de meeste produkten uit de VW-groep en Seat profiteert uiteraard van deze ‘kunde’ mee. Het is overigens grappig dat Seat dit nieuwe topmodel laat maken in de Brusselse VW- fabriek waar dagelijks ook vele honderden Golfs van de band lopen. Iedere Toledo heeft aan de buitenzijde meegespoten bumpers, portiergrepen en bui tenspiegels. Belangrijk is de keuze van de carrosseriekleur. In donkere tinten komt de Toledo erg somber over en ver dwijnen verschillende fijne details van het design. Zilvergrijs, beige metallic, rood en felblauw staan de auto uit stekend en zijn absoluut aanra ders. Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14, 5014 DA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax 013/5359985 De standaarduitrusting mag bijzonder compleet genoemd worden met onder meer 14 inch lichtmetalen wielen, meegespo ten bumpers, twee fullsize air bags en airconditioning. Maar ook elektrisch bediende portier ruiten en buitenspiegels, cen trale vergrendeling, sportstoe len met aangebouwde hoofd steunen en een in twee delen neerklapbare achterbank zijn van de partij. De vernieuwde Suzuki Baleno Sport is verkrijgbaar in flitsend rood of meer ingetogen zwart. De auto kost £26.996,=. jonge Schot Dario Franchitti kwam sterk opzetten maar hal verwege de wedstrijd ging zijn motor in rook op. Andretti knal de hard in de betonnen muur en in de slotfase volgden nog enkele rijders zijn voorbeeld. Het leek er even op dat de race onder geel zou eindigen maar met nog enkele ronden voor de boeg werd het veld weer los gelaten. Jimmy Vasser schoot als een raket over Greg Moore heen, won de wed strijd en pakte daarmee de twee de plaats in de rangschikking terug van Franchitti. Voor de aanvc was de spanning om te snijden. Hakkinen had immers vier pun ten voorsprong op Ferrari cou reur Michael Schumacher maar tijdens de trainingen veroverde de Duitser de pole-position en daarmee leek het nog e zaak. De race op zondag werd echter een anti-climax. Door koppelingsproblemen veroor zaakte Schumacher een tweede herstart en moest reglementair, evenals Jarno Trulli die de eer ste herstart op zijn geweten had, vanuit het achterveld vertrek ken. Schumi reed een fantasti sche inhaalrace maar in ronde 32 explodeerde de rechter ach terband van zijn Ferrari en het was over en uit. Op de oval van Californië werd d in de CART ser Marlboro 500. schap was al ir stadium beslis Alex Zanardi j titel en maak dat hij volger naar het Williams bestuurdersstoel, twee airbags en een opklapbare armsteun achterin. Opmerkelijk is dat Seat alle Toledo’s standaard gaat aanbieden met een aircon ditioning. Kortom, een instap- versie die nog weinig te wensen overlaat. Deze basisversie draagt de naam Stella en wordt gevolgd door de Sport met een audio-installatie, sportstoelen, mistlampen in de voorbumper, lichtmetalen wielen, een sport onderstel en zij-airbags. Aan de top staat de luxueuze Signum met elektrisch bediende achter- portierruiten, elektrisch ver stelbare, verwarmde en inklap bare buitenspiegels, ABS, cen trale middenarmsteun voorin, De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. Dealer Associatie Tilburg en Omstreken, verschijnt in geheel Tilburg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschót Oisterwijk, Moergestel en Hilvarenbeek. Wie instapt en achter het stuur gaat zitten voelt zich meteen thuis. Ook hier is de VW- invloed weer enorm groot. De materialen waaruit het dash board en de portierpanelen zijn gemaakt, komen zeer degelijk over. De bekledingsstoffen zijn uitermate fraai, zeker in de top- versie waar een combinatie van leer en alcantara de Toledo bij zonder chique maakt. Het inte rieur is afhankelijk van de bui- tenkleur in meerdere tinten uitgevoerd. de onderzijde kan in meerdere tinten worden geleverd. Het interieur van de Toledo is ruim van opzet en vier tot zelfs vijf volwassenen kunnen er prima zitten. Hoofd en been- ruimte zijn in orde en ook over het bagagevolume zal niemand klagen. Standaard is er name lijk 500 liter voor handen en dat is gemakkelijk uit te brei den tot 830 liter als de achter bank wordt neergeklapt. De standaard interieuruitrusting bestaat onder meer uit getint glas, centrale vergrendeling met afstandsbediening, vijf hoofdsteunen, in twee richtin gen verstelbaar stuurwiel, hoogteverstelling op de De slotrace op de stond vooral in het het afscheid van I De uitermate popu Amerikaan houdt dan 250 races en c titels voor gezien r concentreren op zij teameigenaar. Ander r nog bekend werd was dat de Formule 3000 kampit van dit jaar, Juan Pablo Montoya, de opvolger wordt van Alex Zanardi bij het Scotch- Target team van Chip Gannassi. IB LM-2627-WN tl XB-TV-97 1

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1998 | | pagina 19