I 'Met deze trainers raak je nooit uitgeleerd \vterp°lis Delano Hill Sportpark Olympia LOON OP ZAND Het stadion Supporter van de week Sï. maakt en lingsplan -ij klink^oint CHRYSLER W ÏÏÏJk, SS i bezwaar imming ol lent van dl DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 5 november 1998 pagina 11 paginal 0 Hoofdsponsor Completer worden Twee Finnen op proef bij Willem II Clubartikel van de wedstrijd Peter van Son Radio Paloma Willem II Club show Statistische Feiten Willem II - RKC Waalwijk Ton Verkerk 'Een wedstrijd met extra emotie' Aanstaande woensdag om 20.00 uur moet Willem II het opnemen aankomst in de eerste divisie in 2 Verkerk zag veel coaches komen Peter van Son Harrie Verhoeven w*1 Willem ll-dubwinkel ruimt op OP DS Recordtijd Immers, dat stadion is wèl spik splinternieuw. Het werd, nadat het oude stadion binnen tien da- tot onder het nulpunt gedaald door de medicijnen en ondanks nieuwe stadion de club weinig sportief succes heeft gebracht. modatie weer als voorbeeld voor Excelsior en, als gezegd, Dordt '90. Ook twee Belgische clubs zijn bij RKC hun bouwlicht ko men opsteken. Ook in de nieuwbouw heeft RKC de prijzen buitengewoon pu- hard aan. De onzekerheden ver dwijnen steeds meer door de steun van de groep maar zeker ik zo snel mogelijk bij de groep horen. Ik kon bijvoorbeeld niet mee sprinten en de trapoefenin- gen in de cirkel, waarbij korte sprintjes noodzakelijk zijn, moest ik halverwege afbreken. Ik heb gejankt van ellende, pijn en ver moeidheid.' klasse waren met name de streekderby's met Bet Kaatsheu- velse DESK in de jaren '70 en '80 bijna berucht vanwege de lagere de betaalde sectie. Waar de an dere (her)intreders (RBC, Emmen, Vooral sinds de overstap naar het profvoetbal, gezet onder trainer Leen Looijen en met spelers als Leo van Veen (later trainer) en de huidige manager Marcel Brands (die bij Feyenoord nog speelde met zijn huidige Willem ll-collega hard, Valk, Hill, Van Arum, Lam mers en Van Hintum. In de staf treffen we namen als Looijen, Verèl, Verkerk en Brugel met zo wel een geel-blauwe als een rood-wit-blauwe (ex)identiteit. Natuurlijk wordt de derbysfeer tussen de twee eredivisieclubs uit het voormalig Stadsgewest Mid- lem II heeft gedaan. In 1979 kwam ik bij Willem II net nadat onder anderen keeper Samarzic en Ton van de Ven de promotie naar de eredivisie hadden ge vierd. Ik was als leraar lichamelij- de ploeg uit de gevarenzone te brengen en om samen met Mar- beide elftallen spelen voetballers die zowel bij Willem II als bij RKC hebben gespeeld. Daarnaast moet RKC winnen om van de wat ik fout heb gedaan en daar baal ik dan verschrikkelijk van. nu druk bezig met het uitbouwen van de scouting maar daar moet wel een draagvlak aan ten grond slag liggen. En in die zin is Willem II al veel verder.' De wedstrijd 'Woensdag zullen wel worden te rug gedrukt door Willem II dus moeten wij slim zijn en met coun ters proberen te scoren. Het liefst spelen we aanvallend vanuit een stoppen bespreek ik met de jon gens. Ik hoop dat er veel publiek komt want de gezangen vanaf de tribune stimuleren ons enorm.' uur weer een prominente Wil- )e Willem II Club Show. De pre- 4-3-3 systeem maar we zijn afhan kelijk van het spelersmateriaal. We weten dat Willem II angst heeft voor ons en we zulen er dan ook alles aan doen om de wedstrijd te de wedstrijd tegen RKC Waalwijk de Willem ll-supportersvlag in de aanbieding voor slechts f 20,-. (Op deze speciale aanbiedingsprijs is geen Seizoen Club Card korting meer van toepassing). De openingstijden van de dubwin- kel zijn: maandag t/m vrijdag van 14.00 uur tot 19.30 uur en zater dag van 11.00 uur tot 1 4.00 uur en tijdens de thuiswedstrijden van De supporter die op bijgaande foto omcirkeld is, zal tijdens de wedstrijd Willem ll-RKC Waalwijk uitgeroepen worden tot 'suppor ter van de week'. De supporter van de week krijgt een mooie plaats op de hoofdtri bune en ontvangt een rondlei ding door het stadion, een blij vend aandenken en een uitnodiging voor het bijwonen van een busreis van de suppor- Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.00 uur Zaterdag van 9.00 uur tot 12.00 uur ten kunnen. Het zijn Patri Pasa- nen van FC Lahti en Roope Haei- lala van FinnPa. Zij zullen meespe len in de vriendschappelijke wedstrijd VOAB-Willem II, die op donderdag 12 november in Goir- le wordt afgewerkt. Vrijdag 6 november start de Wil lem ll-clubwinkel met een gran dioze opruiming van diverse club- artikelen voor aantrekkelijke prijzen. Wees er snel bij want de aanbiedingen zijn geldig zolang de voorraad strekt. 3-2 1-2 1-4 Delano Hill groeit wedstrijd na wedstrijd. Waren zijn handelin gen in het begin van de competitie onzeker, nu grijpt hij reso luut in, staat aan de basis van de aanval en komt steeds vaker op over links. Een opmerkelijke vooruitgang zeker als men weet dat Delano pas vier jaar prof is en vanuit een diep dal bij Willem II kwam. Kapt. Hatterasstraat 23, 5015 BB Tilburg Tel. 013 5360096. Fax. 013 5353554 tersdub. Bovendien mag de sup porter samen met een speler naar keuze of trainer-coach Co Adri- aanse op de foto. Deze blijvende herinnering wordt aangeboden door Fotoburo A. Damen. De ge lukkige kan zijn toegangskaart afhalen aan het loket Inlichtingen en wordt vervolgens een half uut voor aanvang van de wedstrijd verwacht bij de administratie van Willem II. Totaal 26 10 9 41-38 Foto: Fotoburo A. Damen Bijzondere Ideeën in bouwbeslag Exclusiviteit in bouwbeslag 13 Thuis 0-0 2- 2 1-0 3- 0 0-2 4- 2 3- 1 0-2 4- 1 1-0 1-2 3-2 Uit 2- 0 3- 3 3-1 2-2 2-0 1-2 0-0 1-0 Tilburg gesp, gew. gel. verl. LUS Moer" ap/ Vanavond is tussen zeven en negen ui lem ll'er te gast bij Radio Paloma in De sentatie van deze interactieve radio talkshow is in handen van Katja van der Linden en Marco Heering. De telefoon is een belangrijk on derdeel van het 'live' programma. Luisteraars kunnen bellen naar de studio om de gast vragen te stellen of om mee te doen aan een spelletje, waarmee kaarten voor de komende wedstrijd te winnen zijn. Radio Paloma is te vinden op de frequentie 106 FM. Radio Pa loma is telefonisch bereikbaar via het nummer 00-3214659192. 112A- 5175 AX Loon op Zand 3lefoon (0416) 36 39 93 Fax (0416) 3619 89 De Willem ll-clubwinkel heeft voor Willem II. Dan zijn ook de verkoop punten bij vak B en M geopend. 'Het is geen excuus maar op 10 mei, de laatste competitiewed strijd van RKC tegen Heereveen, ging ik het ziekenhuis in met een fikse longontsteking. Na een week te zijn volgestopt met anti biotica mocht ik weer naar huis met als gevolg dat ik geen na- competitie kon spelen omdat het lichaam tijd nodig heeft om te ■herstellen. Daarna was mijn wed- 'De eerste competitiewedstrijd, strijdritme weg, mijn conditie was uitgerekend tegen Ajax, werd ik opgesteld dus wilde ik me bewij zen. In die drang maakte ik fout 'de contacten met Willem II maak- op fout, de conditie was nog on- Kennelijk hebben de Dordtse Bobo's dus nog niet gehoord van de splinternieuwe stadions van Willem II, NAC, FC Twente, Heer- enveen en andere subtoppers, die een behuizing in aanbouw hebben, zoals Sparta, Fortuna en Roda. En zelfs vergeten zij hun ei- blieksvriendelijk gehouden: 25 gen directe voorbeeld en inspira- tiebron, Sportpark Olympia van RKC in Waalwijk. tergrond dan op de voorgrond. Maar in een elftal is het belangrijk Zwolle zit ik in een dip. Ik weet ven. Hoe een begin te maken met datje elkaar coacht. Ook op dat de aanval, het strak in te passen en hoe op te komen over links. Hans Verel maakt mij mondiger. Ik ben van huis uit een ingetogen gebied heb ik nog veel te leren. Willem II is voor mij op alle gebied Tegen RKC moeten we voor onze duidelijk een stap hoger.' supporters iets terug doen. Hoe we RKC onder de mat zullen ve werd ontslagen. Dat was voor mij niet nodig geweest. Nu Jol gekomen is, is men wel in staat om versterking te zoeken. Visie is dus heel belangrijk. We hadden Ik heb nog tot '88 het doel verde- al een schaduwelftal en we zijn digd en daarna Roland Janssen begeleid en de C-jeugd getraind. Ik heb nog met Willem II gespro ken over de functie hoofd oplei dingen maar het leraarschap be taalde toen beter. Via hoofdtrainer Unitas en Desk kwam ik in '94 bij RKC. Sinds 1 juli van dit jaar ben ik daar full time en ik hoop in mei te slagen voor de cursus coach betaald voetbal.' Willem II heeft van 4 tot 18 no vember twee Finnen op proef in huis om te bekijken of zij wellicht Foto: Fotoburo A. Damen een versterking vormen van de huidige selectie. Het betreft twee 18-jarige jeugdinternationals, die beiden in de verdediging en op het middenveld goed uit de voe- deurkrukken knoppen meubelbeslag voordeurbeslag garderobes sanitaire accessoires 1984- 1985 1985- 1986 1886-1987 1988- 1989 1989- 1990 1990- 1991 1991- 1992 1992- 1993 1993- 1994 1994- 1995 1995- 1996 1996- 1997 1997- 1998 ter, 'het is in vier maanden gebouwd - dat heb ik nog nooit meegemaakt!' En manager Lagarde: 'Dit stadion vindt zijn ge lijke niet in Nederland. De hele subtop van de eredivisie is er ja- TOP) bleven hangen in de eerste loers op.’ Volgens hetzelfde artikel in VI is de accommodatie van Dordrecht, die plaats biedt aan 4.000 toeschouwers, alleen hier en daar vertimmerd. modern en klassiek in messing chroom RVS nylon kristal hout 'ericht aan van de 500 EA Den en schors- >ndanks het besluit ermijn In een voorlo- ingediend. >t In Is beslist. i heeft ingt ichte van acht nt dat hij tat is gulden voor de eretribune, vijf tien gulden en f 12,50 voor de overige plaatsen. Prijzen voor de seizoenkaarten zijn navenant. Geen wonder dus dat het aantal verkochte seizoenkaarten de laat- gionen van het amateurvoetbal, ste drie jaren ruim verviervoudigd Na de invoering van de hoofd- is van circa 700 tot 3.200. Jam- gen volledig was gesloopt, tussen mer, doodjammer alleen dat het 15 mei en 15 september 1996 i neergezet door de bouwers van aannemer en RKC-sponsor Van Wijnen. Omdat de mensen tij dens de bouwvakvakantie door- werkten verrees er in recordtijd een compleet nieuw stadion met 6.500 overdekte zitplaatsen (als de 'hoeken' ook worden volge- bouwd komen daar nog 1.200 i plaatsen bij), inclusief hoofdge bouw en een verwarmde gras- mat. Gelijk gelegd met die in de ArenA en nog niet vervangen. Het enige 'oude' aan het nieuwe stadion is de lichtinstallatie, af- komstig van het vroegere NAC- I terrein aan de Beatrixstraat in Breda. Het nieuwe RKC-stadion is gro tendeels gebouwd naar het voor beeld van Heerenveens Abe Lens tra Stadion. In Waalwijk heeft men echter gekozen voor een zelfdragende dakconstructie a la i het Willem ll-stadion, zodat de toeschouwers niet door daksteu- nen worden gehinderd. Op zijn I beurt diende de nieuwe accom- ging te veranderen. Hij was als keeper en jeugdtrainer in totaal elf jaar verbonden aan Willem II en speelde 207 officiële wedstrij den. 'En ik had nog graag bij Wil- Paul Vroom lem II gezeten. Elke keer als ik thuis kom van een wedstrijd kijk ik eerst op teletekst naar wat Wil- seizoen vertrokken zeven spelers naar goede clubs. In de voorbe reiding had Peter Boeve al aange geven dat er onvoldoende was aangevuld. Het bestuur gaf aan dat er geen geld was. De resulta ten bleven uit, omliggende partij- ke opvoeding verbonden aan het en lieten hun stem horen en Boe- Mollerinstituut in Waalwijk en dacht in '83 dat het niet te com bineren was met voetbal. Toen dat wel mogelijk bleek ben ik in '85 terug gekomen bij Willem II. De Hoogt Teli Uit 13 3 5 5 doelsal. 23-17 18-21 800 RA k om voor iiend. Een n gedaan divisie of zelfs rap weer verdwe nen (Vlissingen) stroomde de Rooms Katholieke Combinatie na de verzorger Willy van der Steen hebben in de loop des tijds Olym- tegen rivaal RKC. Een wedstrijd met tal van pikante aspecten. In 1984 vlotjes door naar de eredivi- pia voor de Goirleseweg verwis- sie (nacompetitie in 1985, '86, '87, kampioen eerste divisie in 1988). Op dat hoogste niveau draaide RKC meestal uitstekend mee in de middenmoot. Tenmin ste, zolang er in het oude, krak kemikkige stadionnetje uit de amateurtijd werd gespeeld, op het hobbelige veldje dat daarbij hoorde. Opgericht in 1940 bereikte RKC pas in de jaren '60 de hoogste re- den-Brabanf nog verhoogd door- cel Brands de cultuur in de vereni- ballerij trekt me nu eenmaal dat RKC speelt in de kleuren van Tilburg: geel en blauw, toevallig ook de kleuren van Willem U's oude Tilburgse rivaal NOAD. seld of andersom. Enkele namen uit recente jaren: de spelers Wijn- onderste plaats af te komen en zal de ploeg zich willen bewijzen tegenover de nieuwe coach Martin Jol. Ook voor Willem II staan belanmgen op het spel: het zal ook deze wedstrijd willen en moe- winnen en om daarmee uit de on- ten winnen om de vijfde plaats in beeld te houden. derste regionen te verdwijnen. Niettemin blijft het voor mij een Ton Verkerk, vele jaren een gede- Voldoende draagvlak wedstrijd met een extra emotie. Ik gen sluitpost bij Willem II, werkt Verkerk zag veel coaches komen ken veel Willem ll'ers en dat wil ik nu als assistent-coach bij RKC om en gaan zoals Leo van Veen, Kees graag zo houden.' van Kooten, Bert Jacobs, Peter Boeve en nu Martin Jol. 'De voet en mijn ambitie is groot. Ik wil me in de toekomst graag toeleggen op de opleidingen en op het ma nagement. Bij RKC moet een cul tuurverandering komen en die moet bovenaan in de club begin nen. Op het einde van het vorige Lagere voetbalhartstochten Niettemin is RKC nog altijd verre- Onlangs viel in Voetbal International te lezen dat Dordrecht '90 weg de succesvolste 'late instap- over een nieuw stadion beschikt. 'Ongelooflijk!', zei de voorzit- per'vanuit het amateurvoetbal in Martin van Geel) blijkt er tussen de Waalwijkse club en de tricolo res een vruchtbare uitwisseling te hebben plaatsgevonden van spe lers en technische mensen. Maar liefst 25 spelers en trainers alsme- Adriaanse. Hij leert me hoe ik een persoon en werk liever op de ach- Downstemming vent goed moet afstoppen en tergrond dan op de voorgrond. 'Na zo'n wedstrijd als tegen hoe daar een vervolg aan te ge le ik me zorgen over mijn toe- voldoende en toen was de ellen- Icomst. De overgang naar Willem de compleet. Door de steun van II ging gelukkig toch door maar in de groep en van de technische re tussenliggende twee weken en medische staf gaat het nu elke 'dat de jongens trainden kon ik al- wedstrijd iets beter maar ik kan leen maar het krachthonk bezoe- nog veel beter en daar werk ik "ken. De eerste echte trainingsda- gen waren voor mij een hel. Tnerzijds mocht ik me niet over Ide kop jagen en anderzijds wilde ook door de aanwijzingen van Co Sinds de ingebruikname heeft voetbalhartstochten die daarbij RKC twee' kéét hacorn petit ie tot ontlading plachten te komen, moeten spelen, terwijl de huidige -1 J--L positie op de ranglijst al tot een trainerswisseling heeft geleid.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1998 | | pagina 11