L i CD Wie zoet is krijgt letters in het Scryption WWW3 c HAMERS Smakelijke tentoonstelling over oerhollandse traditie idee 21 Kunstenaars beschilderen muren Argument Het Grote Gevecht FAXX Drie lezingen bij Faxx: Het Grote Gevecht ■X Muzikale top-ontmoeting op Europees niveau Donderdag 29 oktober 1998 pagina 21 DE TILBURGSE KOERIER ’t Vurtouw legr 9 Drones in the Bones. FOTO PETER UGTENBERG Moderne variant van de Sixtijnse kapel in wording? >se Actie Zon in de schoorsteen F •GlobalLife. FOTO: SANNE PEPER. in Goirle Stef Bos. FOTO: HANS COOPMANS. mode in maat 50 t/m 140 ZONDER AFVOER Concert Symfonie-orkest Conservatorium 9 De komedie van de liefde. FOTO: JORIS-JAN BOS it met listen. rol van de schrijver, de re- ’tand het )od, A •Wl ilomon. 4.30 uur i.s.m, FAXX - PODIUM VOOR HEDENDAAGSE KUNST Dunantstraat 1, Tilburg reserveren: (013) 5841010 LEZINGEN I CYCLUS 1DOE HET ZELF Prinsenhoeven 5 - Tilburg - Tel. 013-5426245 RINGO STARR De Zonnebloem, afdeling Heikant- Quirijnstok, roept mensen op een Sinterklaaspakketje te maken voor een zieke, gehandicapte of hulpbe hoevende oudere. Dit in het kader van de actie ‘Zon in de schoorsteen’. Via deze actie wil men langdurig zie ken, lichamelijk gehandicapten en hulpbehoevende ouderen die dreigen te vereenzamen, met Sint Nicolaas verrassen. Het hoeven geen dure Concertzaal 1 dit seizoen iet Brabants zijn Warmte... waar en wanneer umaar wilt ZONDER GAS ZONDER ELEKTRICITEIT Er ligt een brochure voor u klaar en we steken de kachel ook graag voor u aan. prestatie. Zo ho' certwedstrijd is aan de kwaliteit ook aan het enthousiasme waarmee sa men gemusiceerd wordt. En van dat enthousiasme kan men getuige zijn op het Euroconcert, waar Orpheus onder Hoewel de beide gastorkesten piep jong zijn vergeleken met gastheer Or pheus, hebben zij hun sporen reeds ruimschoots verdiend. De Concert band voor Vlaanderen heeft zich sinds de oprichting in 1984 ontwikkeld tot een symfonisch blaasorkest van inter nationale faam. De stichter en dirigent Jozef Ratajczak beoogde een orkest op te richten dat open zou staan voor alle jongeren die via muziekacademie of conservatorium over een degelijke muzikale opleiding beschikken. De kwaliteit van het orkest mag blijken uit de vele eerste prijzen die men won in binnen- en buitenland. De Concert band voor Vlaanderen heeft een sterke affiniteit met het symfonische reper toire. Zo staan voor het Euroconcert onder andere werken van Shostako vich en Ravel op het programma. Het Symphonisches Blasorchester - Blaserphilharmonie uit hetZuid-Duit- jamin van het gang Graef in i de muziek- Regensburg, nam hij zich ymfonisch blaasorkest op te „hten. Hij liet er geen gras over groei en. Nog datzelfde jaar was het orkest een feit en in juli 1994 werd het eerste concert gegeven. Graef heeft afgere- kend met vooroordelen die in Duits- '~"d rond blaasmuziek bestaan, waar- men geneigd is te denken aan rsen, biertenten en volksmuziek. In i vijfjarig bestaan is de kwaliteit en populariteit van de Blaserphilhar- sburg alleen maar toege- et veelzijdige repertoire Den Bosch onder ande- i Kabalevskij en Orff ten zondag 1 nov. 14.30 u. entree f 10,00 Victor Vroomkoning 'De vijand is in ons' Over de oorlog als metafoor voor onze samenleving; 1 grote gevecht met de doe ons eigen private einde. i verhaal van twee j bijzondere omstanc ïrlandse, hij Turk. Ver- i door een grote liefde, iden door hun dromen. In Ne- I voelt hij zich ontheemd, in dje kan zij niet wonen. e kleine intieme voorstelling toont ïlijke dilemma’s van een mul ei bestaan, niet in politieke of Op 30 oktober vindt in de Cc Tilburg het eerste concert in d plaats door studenten van het Conservatorium. Uitvoerenden Symfonie-orkest en Kooro.l.v. Jac van Steen. Op het programma staan wer ken uit het Weense Klassicisme. Van Beethoven zal de 2e symfonie in D grt worden uitgevoerd en van Mozart het pianoconcert in d kit. In dit laatste werk is Reineke Broekhans de solist. Zij stu deerde in mei af aan hét Brabants Con servatorium voor het diploma Uivoe- rend Musicus. In de Ent’actemuziek uit ‘Thamos, König von Aegypten’ van Mozart verleent het koor haar me dewerking. Het concert begint om 20.30 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de balie van Schouwburg Tilburg. Pallesen (gitaren en banjo) samen met de Schotse muzikanten Martyn Ben nett, Phil Bancroft en Tom Bancroft. De zeven werkten al eerder samen in projecten waarin de gezamenlijke inte resses en de verschillen in achtergrond en intepretatie duidelijk naar voren kwamen. Van deze voedingsbodem maken ze in Drones in the Bones goed °ebruik: melancholieke melodieën, jpzwepende grooves en de ongedwon- i sfeer van de jamsessies in Ierse en etdeon- iteit van Donderdag 29 oktober, 20.30 uur: Utrechts Barok Consort - ‘Melo dieën', met verteller Ton Lutz Het programma ‘Melodieën’ van het Utrechts Barok Consort is een muzika le reconstructie van het gelijknamige boek van Helmut Krausser. In het boek vertelt de auteur het verhaal van de middeleeuwse alchemist Castiglio. Hij slaagt er niet in goud te maken, maar vindt 26 melodieën. Melodieën die kunnen genezen, die vijanden kunnen afschrikken en nog vele andere uitwer kingen hebben. De werken komen in de componist zelf, een zangeres en een scratcher. Wat als die personen bij el kaar brengt zijn de gedichten van Ja mes Purdy. Hij vermengt een zinde rend verlangen naar liefde en sex met natuurbeschrijvingen. Als hij eenmaal verliefd is, dan is zijn wereld een para dijs, met dien verstande, dat het ineens kan omklappen in een nachtelijke hel vol pijn, verdriet en onderdukt genot. Dinsdag 3 november, grote zaal, 20.15 uur: Het Nationale Toneel De komedie van de liefde Wenen, 1914. Eerste deel: nachtelijk bal in de paleistuinen van Perosa. Het lijkt wel een sprookje. Maar de oorlog dreigt. En dan is het tijd om afscheid te nemen: soms van een geliefde, soms van het leven, soms van het gezond verstand. Tenslotte is er de hereniging van de personages aan de Deense kust, in het plaatsje Gilleleije waar door de warme golfstroom palmen groeien. Het zal kortstondig zijn, want de oor log breekt uit. Arthur Schnitzlers ‘De Komedie van de Liefde’, vijf jaarna het einde van de Eerste Wereldoorlog geschreven, is een prachtige beschrijving van een sa menleving die moest verdwijnen. De groots gemonteerde opvoering van Het Nationale Toneel laat de onder gang van een tijdperk zien als het ein de van een sprookje. De wals vliegt uit de bocht, de eeuwige liefde blijkt wel degelijk eindig. Een ondergang in schoonheid. 3. Lezing joodse economen door Ar nold Heertje, hoogleraar economie UvA. Voorzitter is Ernst Hirsch Ballin, hoogleraar internationaal recht aan de KUB. en Voor de muzika le omlijsting zorgt Dijn klezmer-klarinettist Marcel Sali- Op 12 november van 13.30-14.: presenteert Studium Generale studievereniging Efact het program ma: Patrick Morley (“ik ben kpn”). Plaats: zaal YZ 1 van de Tilburgse uni- versiteit. Op het programma staat dan een lezing over de telecommunicatie markt door Patrick Morley, lid van de Raad van Bestuur van KPN. Morley is bij velen bekend van de nieuwe recla mecampagne van KPN “Ik ben Patrick Morley, ik ben KPN”, waarmee het na tionale telecombedrijf talent wil bin nenhalen en -houden. Die campagne is geen overbodige luxe, want de concur rentie in telecomland groeit snel. Het aantal aanbieders in Nederland loopt al tegen de honderd. De programma's van Studium Gene rale zijn gratis en voor iedereen vrij toegankelijk, tenzij anders vermeld. Voor meer informatie: Studium Gene rale, Katholieke Universiteit Brabant; tel. 013-4662135. Zaterdag 14 november, de dag waar op Sinterklaas aankomt in ons land, start in het Scryption een bijzondere chocoladelettertentoonstelling speci aal voor kinderen van 4 tot en met 8 jaar. Chocoladepieten die meteen vanuit Wijk bij Duurstede doorreizen naar Tilburg openen om 15.00 uur de tentoonstelling. kado’s te zijn. Het gaat om het gebaar, om een aardige attentie, liefst wat feestelijk verpakt en zo mogelijk ver gezeld van een rijmpje of briefje. De Zonnebloem hoopt dat ook dit jaar weer velen aan de actie willen mee doen. Iedereen kan deelnemen. Wilt u een zieke of gehandicapte verrassen met een pakje vol “zon en vriendelijk heid”, neem dan voor 13 november contact op met Anny Musters, tel. 4552247. De afdeling Kunstreflectie van Faxx begint in het voorjaar met een nieuw programma in een nieuwe opzet. Er worden drie vaste onderdelen gepro grammeerd: een lezingencyclus, een werkgroep-programma en een reeks ‘verdiepende’ lessen. In het najaar zijn er alvast een drietal le zingen geprogrammeerd, onder het thema: ‘Het grote gevecht’. Dat kan zowel slaan op de worsteling bij de tot standkoming van kunstwerken als op de strijd om de gunst van het publiek, maar ook bijvoorbeeld om de vernie ling van kunst in de openbare ruimte. Op 1 en 22 november en 13 december zal op zondagmiddag vanaf 14.30 uur een spreker op dit thema ingaan. ideologische termen, maar als hoogst persoonlijke ervaring, vermakelijk en ontroerend tegelijk. Regisseuse Mechtild Prins: “De multi culturele samenleving is meer dan een maatschappelijk verschijnsel en een pakket wetten, regels en voorzienin gen. Achter politieke beleidstakken en ni^rpnnnannonieuiinei sociologische analyses gaan individu- Regensburg is de benjai en schuil, gewone mensen met hun Euroconcert. Toen Wolfga persoonlijke belangen en emoties. 1993 .dl“r wehrd van X j... school in Regensburg, n< Over zo n persoonlijk geschiedenis voor een fonisCh glaas wil ik vertellen, hoe het multiculturele richten H J )iet er in het leven dóórklinkt. - d. De Vorst, De Salon, Willen II-straat 49. Bij tijd en wijle laat hij weer eens wat van zich horen, Ringo Starr. Al duurde het deze keer wel lang. Acht jaar gele den verscheen zijn laatste album. Dit jaar werd de tijd pas weer rijp geacht voor een nieuwe cd Vertical Man. Toch heeft ex-Beatle Richard Starkey in de tussentijd niet stilgezeten. Inte gendeel. Met Jack Bruce, Peter Framp ton, Gary Brooker, Simon Kirke en Mark Riviera, een Allstarsband trok hij de afgelopen jaren de wereld rond. Tot hij, en zijn platenmaatschappij, het weer eens tijd vonden voor een nieuw album. Het typische Starr-geluid is weer optima forma te horen op Vertical Man, waarvoor Starkey, samen met Sorry en uit Ber- o.a. Hudson, Grakal en Dudas voor de songs tekende. Eén gouwe ouwe staat er, in een aangepast jasje op:Love me do. Daarnaast blijkt Ringo ook wel wat te kunnen met het aloude Que sera sera. Meest typerende song is het titel nummer Vertical Man dat zo van een oud Beatles-album geplukt zou kun nen zijn. Wat niet betekent dat de an dere dertien songs het beluisteren min der waard zijn. Vertical Man is mede dankzij de inzet van vrienden als Har rison, McCartney, Alanis Morissette, Steven Tyler (Aerosmith) en zelfs pro ducer George Martin een album ge worden waar het speelplezier in alle songs doorklinkt. Opgewekte, onge compliceerde songs, met een behoor lijk meezinggehalte. Ringo blijft de Yellow Submarine Man. Forever. (Mercury/MW) Donderdag 29 en vrijdag 30 okto ber, 20.45 uur: Fact met ‘Global Life’, een klein docudrama. Gebaseerd op de authentieke tekst van interviews met twee mensen die in onze straat zouden kunnen wonen, gunt ‘Global Life’ de toeschouwer een blik in de huiskamer van een echtpaar. Een alledaags verhaal van twee gewo ne mensen in bijzondere omstandighe den. Zij Neder bonden gescheic derland Turkije I Deze de werkel: ticultureel Een moderne variant van de Sixtijn se kapel of een metrostation vol graf fiti: eind volgende week zal duidelijk zijn hoe 21 Tilburgse kunstenaars vertoningsruimte Argument omge toverd hebben. INgewanden is de naam van het project dat afgelopen zaterdag van start ging. Koninklijke Harmonie Orpheus uit Tilburg organiseert op zondagmiddag 1 november een bijzonder concert in de aula van de Hogeschool ‘s-Herto- genbosch. Omdat de deelnemende orkesten uit drie Europese landen af komstig zijn, heeft het concert de titel “Euroconcert" gekregen. Naast Orp heus zelf zullen de “Concertband voor Vlaanderen” uit Massenhoven in de Belgische Kempen en het “Symphonisches Blasorchester - Blaserphilhar monie - Regensburg" uit Zuid-Duitsland optreden. Vrijdag 30 oktober, 20.00 uur, Stu diezaal: Moving Mime Weekend 1998 - The bells in the tower talk to the moon Bewegingstheater in kader van Mo ving Mime Weekend. Solo-voorstel- ling van Inge Cauwenberg op het grensvlak tussen performancekunst en dans. De muziek die ze gebruikt is van Mahler, afgewisseld met natuurgelui den. De toeschouwer wordt uitgeno digd de tijd te nemen om te zien, anders te zien en de verbeelding te laten spre ken. Inge Cauwenberg leefde zeven jaar in Japan. De invloed van die cul tuur is onmiskenbaar aanwezig in de details van de beweging. Vrijdag 30 oktober, 2130 uur, grote zaal: Moving Mime Weekend 1998-Pels We zijn op bezoek bij een heel gewone familie: twee dochters, twee zoons en een vader. Het is een gewone zondag, geen verplichtingen. Het gezin leeft haar neurotische tics uit in alledaagse handelingen als het gezamenlijk aan tafel zitten, televisie kijken, wakker worden en naar bed gaan. Een spran kelende afstudeervoorstelling van stu denten van de mime-opleiding in Am sterdam. Zaterdag31 oktober, 21.30 uur, gro te zaal: Bang the inside Poetry in concert Ambient theater in het kader van het Moving Mime Weekend. Voor twaalf gedichten van de Amerikaanse cult- schrijver James Purdy creëerde Harry de Wit ambient geluidslandschappen. Deze muziek wordt op het podium in gevuld door een danseres, een vee-jay Generale aan de Katholieke .«eit Brabant (KUB) presen- 5 november van 13.00-15.00 ima Joodse intellectu- 1 de KUB. Het pro- volgt uit: Vrijdag 30 oktober, 21.00 uur: Drones in the Bones. Een aangename zoektocht naar de overeenkomsten en verschillen tussen folkmuziek en improvisatie. Tartan, whiskey en jazz? Ja zeker! De invloed die de Ierse en Schotse folk op de ont wikkeling van jazz gehad heeft, wordt vaak vergeten. Voor de Amsterdamse saxofonist Jor- gel rit Dijkstra (Podiumprijs 1995) alle re- °P2 den initiatief te nemen tot het project gen sfeer van de jamsessies in I< Drones in the Bones. Hierin werken de Schotse pubs komen samen met Nederlandse improvisatoren Jorrit voorspelbaarheid en de intensit Dijkstra (saxen, klarinet en tin whist- vrije improvisaties. les), Mischa Kool (contrabas), Joost Paradox, Telegraafstraat 62. Buis (trombone en SPECIALIST IN: KRAAMKADO'S COMMUNIEKLEDING DOOPKLDING Nergens meer keus tegen de scherpste prijzen 35 merken waaronder Feetje, Miniman, No-Ho, Ikks, Lego Kidswear, Les Robes, Kanz, That's Donald, Sturdy, Mijntje, Brabant Pop Gids 1999 In januari 1999 verschijnt een- nieuwe editie van de Brabant Pop gids. Een on misbaar naslagwerk, dat jaarlijks wordt uitgegeven door Stichting Bra bant Pop, met daarin de gegevens van iedereen die zich in Noord-Brabant met popmuziek bezig houdt. Iedereen die wel eens op zoek is naar de gege vens van een persoon of instelling die actief is in het Brabantse popcircuit wordt met deze gids op zijn of haar wenken bediend. Zo zijn in de gids de belangrijkste gegevens terug te vinden over: bands, podia, popcollectieven, boekingskantoren, oefenruimtes, fes tivals, media, studio’s, facilitaire be drijven enz. De gids verschijnt in een oplage van 1250 exemplaren en vindt aftrek door heel Nederland. Stichting Brabant Pop wil de gids graag zo com pleet mogelijk uitbrengen. Daarom wordt iedereen die in de gids thuis hoort, maar nog niet bij Stichting Bra bant Pop bekend is, verzocht zich in te schrijven. Stichting Brabant Pop is met name op zoek naar gegevens van nieuwe bands. Een telefoontje naar nummer 013-5423337 is voldoende om een plaatsje in de gids te krijgen. Bovendien is opname in de gids geheel gratis. Telefonisch inschrijven is mo gelijk tot uiterlijk 7 november. hoog scoren op een con- is niet alleen te danken icit van de musici, maar meer een muzikale vertolking geeft van verhalen uit duizend-en-een-nacht in een compositie van Rimsky-Kors- akov. Wie de symfonische blaasmu ziek een warm hart toedraagt, mag dit Euroconcert met muzikale bijdragen uit drie landen beslist niet missen. Locatie: Aula van de Hogeschool aan de Sport laan 215 in Den Bosch. Da tum: zondag 1 november. Aanvang concert: 14.00 uur. Kaarten kan men telefonisch bestellen via nummer 013 5365536. Voor zover nog beschikbaar kan men op 1 november kaarten kopen aan de zaal. Als je op de dag van de opening je schoen zet in het Scryption zit daar, als je naar huis gaat, een verrassing in! Je kunt in het museum ontdekken hoe cho- colade wordt gemaakt. Ook wordt er antwoord gegeven op vragen waar je anders niet zo snel bij stil staat. Bijvoor beeld op de vraag waarom Sinterklaas eigenlijk chocoladeletters cadeau geeft aan zoete kindertjes. Sinterklaas is zelf aanwezig in het Scryption in de week enden van 21 en 28 november.Een ten toonstelling over chocoladeletters isna- Zondag 1 november opent Victor Vroomkoning (dichter) de cyclus met de lezing: De vijand is in ons’Over de oorlog als metafoor voor onze samen leving; Saving Private Ryan (Spiel- - - berg) en Platoon (Stone) tegen het licht MlCiaagCOIlCeri van ons eigen leven gehouden. De uit- i. vergrotende rol van de schrijver, de re- «4 UI C11 gisseur. De held als creatie aan de ha van Unforgiven (Eastwoord). Eén en ander zal aanschouwelijk gemaakt worden met video-fragmenten. Te vens leest Vroomkoning J~~ J vóór Allerzielen funeral.. o uit de Nederlandse literatuur. Aanvang 14.30 uur. Faxx, Dunant straat 1. Voor meer informatie/reser- vering: tel. 5841010. ngt men in I werken van i lore. ninklijke Harmonie Orpheus uit burg staat onder leiding van Hennie maekers. Het curriculum vitae van órkest telt vele hoogtepunten, arvan het meest recente niet onver- Id mag blijven. In 1997 behaalde aheus op het Wereld Muziek Con- irs in Kerkrade een eerste prijs in de ncertafdeling met het predikaat :er goed”. Voor een debutant op het stival der festivals” geen geringe Zonder er bij stil te staan komt de in spiratie, als een spoor van inkt, dat langzaam in hem binnendringt. En zo ontstaat dan een programma, waarin het woord gezongen, gesproken, ge schreeuwd en verzwegen wordt. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van het Jan van Besouwhuis, Thomas van Diessenstraat 1 in Goirle, of tele fonisch te reserveren via nummer 5343400. Zondag 1 november, 14.30 uur: Familievoorstelling ‘Firma Luchtdicht’. Theatergroep Timbila speelt de leuke, boeiende en leerzame voorstelling ‘Frima Luchtdicht’. Een familievoorstelling die geschikt is voor iedereen vanaf 6 jaar. Eigenlijk is ‘Firma Luchtdicht’ een concert met theatrale elementen. De drie spelers geven op een vindingrijke manier vorm aan alles wat met muziek en lucht te maken heeft. Tijdens de voorstelling wordt er een reuzenorgel gebouwd met echte balgen, pompen, slangen en pij pen. Stil zitten is er niet bij. U kunt als publiek naar hartelust meeblazen, - zuchten en -zingen. En dankzij de hulp van een aantal kinderen aan het eind van het concert, wordt er afgesloten met een daverend slotakkoord. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa van het Jan van Besouwhuis, Thomas van Diessenstraat 1 in Goirle, of tele fonisch te reserveren via nummer 5343400. Vrijdag 30 oktober, 20.30 uur: Intiem theaterconcert Stef Bos. Stef Bos is de meester van het literaire luisterlied. Zijn talent is al lang en breed erkend en beloond met diverse onderscheidingen. De afgelopen jaren wist Stef Bos zijn publiek als chanson nier steeds opnieuw te overtuigen met poëtische teksten en sterke composi ties. Stuk voor stuk pareltjes met een enorme diepgang, op intieme wijze ge bracht. Stef Bos ziet het scheppen van een lied telkens weer als een wonder. De eigenzinnige dichter en zanger schrijft over dingen die hem raken. Studium G Universitei teert op uur het programr e/eninzaalYZl van< gramma ziet er als vo 1. Inleiding in de joodse cultuur e joodse intellectuelen door Rabbi Lody van de Kamp; 2. Bespreking van Albert Einstein aan de hand van autobiografische en bio grafische tekstfragmenten door Her man de Regt, docent filosofie KUB; i met het versieren i een heleboel ver- nen, maar die van chocoladeletters zien er bijna al hetzelfde uit. Je ziet op de tentoons ling voorbeelden van deze letters e mag lettervormen voelen. Ook kom je er achter waarom Sinterklaas altijd hetzelfde lettertype uitkiest om er cho coladeletters van te maken.Bezoeker- tjes die komen als zwarte piet hebben gratis toegang. Het Scryption is geves tigd aan de Spoorlaan 434. Na vijf eerdere succesvolle edities or ganiseren De Buskes ook dit jaar weer ‘t Vurtouw. Zoals gewoonlijk vindt dit evenement plaats op de laatste zater dag van oktober, dus op 31 oktober in Groot Kafee ‘t Vaticaan, Heuvel 2 te Tilburg, ‘t Vurtouw is bedoeld om or kesten alvast warm te laten draaien voordat het camavals-gebeuren op de 11/11 weer losbarst. Gezelligheid, feesten en vooral een lekker stukje mu ziek staan voorop. Ook dit jaar is het gelukt om een leuk en vooral divers aantal orkesten uit te nodigen: uit Til burg komende de volgende orkesten: Als je maar van straat band, 013, Vat- tebieren en natuurlijk De Buskes zelf; ook orkesten van buiten Tilburg zijn van de partij: uit Sas van Gent Tands- jen Bei, uit Teteringen Ruiten 11, uit Udenhout Maramper en De Notenkra kers, uit Oisterwijk Sorry ;r. rit 2~ kel-Enschot Fiesta Servessa. Het pro gramma begint om 20.00 uur en zal tot in de kleine uurtjes duren. De entree is gratis. Voor alle kille en koude dagen Is de energiezuinige Zibro Kamin kachel een uitkomst. In voor- en najaar kunt u de centrale verwarming uit laten, 's Winters is het een prima bijverwarmtng Voortaan snel, voordelig en aangenaam warm in uw woonkamer, keuken, studeer- of hobbykamer.. precies daar, waar u dat maar wilt. Een afvoer is niet nodig. Zibro Kamin kachels branden op Zibro Plus en hebben een rendement van bijna 100%. Al ruim vijfjaar vertonen kunstenaars in Argument voornamelijk ruimtelijk werk, variërend van sobere ingetogen installaties tot ruimteverslindende ex plosies als Troep. Deze maand is voor het eerst alle aandacht gericht op de wanden van de ruimte. Vanaf zaterdag 24 oktober tot en met vrijdag 6 novem ber zijn 21 Tilburgse kunstenaars daar mee in de weer. Wat dat oplevert? Wie zal het zeggen? De meeste kunstenaars hadden vorige week zaterdag eerst nog geen iJ- ze met de nog maagdelijk witt zouden aanvangen. De stemr in het begin dan ook wat g maar toen de eerste streken op ren waren gezet, kregen ook de aanwe zige niet-kunstenaars zin om mee te doen en ontstorfd de sfeer van een ge concentreerd werkende klas. Tot vrijdagmiddag 6 november heb ben de kunstenaars de gelegenheid door te werken. Zondag 8 november Qflirlilim r-DnDra I O KI IR om 16.00 uur is de feestelijke opening. kMUlllUIII Vlvllvl dit IXCI) Wie zijn nieuwsgierigheid niet tot die zondag kan bedwingen, kan in overleg met de op dat moment aanwezige kun stenaars al eerder een glimp opvangen. Daarna is het resultaat nog te bezichti gen van 8 tot en met 22 november. Aan INgewanden werken mee: Mar- Schalk, Tineke Schuurmans, Manon ■T idee wat tjjn (je goer Anne van Buul, Marc Simons, Bibi van der Valk, Esther van 'itte muren Crombach, Els Ewalds, Maurice der Veen en Y.O.W.I. timing was Hanssen, Esther Heitzer, André Jans- Vertoningsruimte Argument, Korte giechelig, sens, Killing Jordens, Jan Karremans, Schijfstraat 17. Openingstijden: don op de mu- Helena Klakocar Vuksic, Inge Koe- derdag 14.00 tot 21.00 uur, vrijdag tot nen, Jeroen de Leijer, Dima Michaël, en met zondag 14.00 tot 18.00 uur. Jacob Put, Anna Reinders, Marjolein taurlijk niet alleen om naar te kijken, maar ook om te snoepen Wat is het verschil tussen pure, witte en melkchocolade? Hoe smaken en rui ken cacaobonen,cacaopoeder en ca caomassa? Eerst zie je dus hoe choco lade gemaakt wordt en daarna kun je zien hoe zwarte Piet er met lettervorm- pjes chocoladeletters van maakt. Dat is moeilijkerdan het lijkt! Je mag de cho coladepieten helpen van de letters.Er zijn Op zondag 1 november wordt in de se rie groepsconcerten 1998 ingevolge de iwelijk gemaakt subsidieregeling van de Stichting ‘'"“gmenten. Te- Amateurkunst een middagconcert ver eng op deze dag zorgd door de volgende koren: So- icraire gedichten bralteth, Les Amis, dameskoor Caeci- lia, Aquarel, Malkander en Liederenkring Udenhout. Aanvang 12.20 uur. Plaats: Concertzaal. De toe gang is gratis. Het optreden van ieder koor duurt 20 minuten. Blaosorkest De Filterkes ganiseert voor de derrie handen van diverse componisten uit de Dolle Blaosaovend, zoal renaissance en barok en deze verwer- in het café bistro D’n ken ze in hun composities. Het naast de Frankenhal in Utrechts Barok Consort heeft een pro- avond wordt gehouden o gramma gemaakt rondom de composi- oktober, aan vang 20.15 ties met deze mysterieuze melodieën, medewerking van 11 bla; Hetgaatomberoemdewerkenals'Mi- de regio: De Vreukers, serere’ van Allegri en het ‘Kyrie’ van Muziekkapel 013, De I Palestrina. ActeurTon Lutz vertelttus- Zaasies uit Haarsteeg, sen deze werken door het verhaal van pers, Dina’s Boemorke de melodieën die erin verwerkt zijn, wijk, De Grenskapel ui Het Utrechts Barok Consort komt met Zwabbers, Herrie Mir Ni eenorkesteneenkoormetvijfsolisten. teekers uit Udenhout. E Dirigent is Jos van Veldhoven. gratis. I el, De Pees- lit Goirle or- ide keer een gewoonlijk ïik, gelegen joirle. Deze

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1998 | | pagina 21