sp Rover 75 Alle caravans bij elkaar I Rii-impressie 0 One of Britain's Fine Cars ind Kampeervakanties beginnen op de Kampeer Caravan RAI 98 Peugeot's wintercontrole ,r - i r XI M' 7. pagina 8 DE TILBURGSE KOERIER DE AUTOMAAT Donderdag 22 oktober 1998 pagina 9 résence Dikke tapijten Voor informatie,uw Rover-dealer Common rail De dynamische - 'o Compleet aanbod Veilig op vakantie de Openingstijden IF WW-39 Op proef Wie het kamperen eerst eens wil uitproberen, kan het best Wie de Kampeer Caravan RAI 98 bezoekt, is hele maal klaar voor de volgende vakantie. Zowel fer vente als beginnende kampeerders vinden er een brede keus: of ze nu een kampeermiddel willen kopen, huren of een camping zoeken. Tientallen nieuwe producten worden er geïntroduceerd. Toeristische tips, veel veiligheidsinformatie en leuke evenementen voor kinderen maken een bezoek extra aantrekkelijk. De Kampeer Caravan RAI 98 vindt plaats van donderdag 22 tot en met dinsdag 27 oktober 1998 in Amsterdam RAI. De BMW 320d luidt een totaal nieuw, dynamisch diesel- tijdperk in. En stelt met die ene ‘d’ meteen de nieuwe standaard vast. De direct ingespoten motor laat nog maar nauwelijks iets van zich horen. Innovatieve viercilinder- technologie blinkt uit in kracht en souplesse. Neem de proef op de som. En ontdek bij ons de diesel waar menig benzinemodel nu ai jaloers op is. 991 997 997 997 997 996 996 996 996 995 995 995 994 994 994 994 994 994 993 993 993 992 992 991 991 991 991 990 989 988 985 AUTOMOBIELBEDRIJF BINK B.V. Winkler Prinsstraat 30 Tilburg Telefoon 013-5420143 Deelname bij binnei Uw kind- A GREAT DRIVE De nieuwe BMW 3-serie sedan n, in de lai leer st instru- ntklass1-’ st witt it het f^amen met Jaguar zorgde het Engelse Rover voor de grootste primeurs op de Birmingham International Motor Show. Daar zag name lijk onder grote belangstelling van de samenge stroomde pers de nieuwe Rover 75, of liever seventy- five, het levenslicht. Deze 4,75 meter lange vier- deurs sedan vervangt in principe de huidige 800- serie en de bovenkant van het 600-programma. Vanaf maart zal de 75 worden geleverd voor prij zen vanaf ongeveer f.63.000,=. Renova bv Ringbaan Oost 102a, Tilburg Telefoon (013)5422133 mdig ale Atos is lichtmeta- 11e en wimpers, let i lever- sen van igens ook cam- akan- lkunnen 3 het pavil- Eigen Bezoekers kunnen met al hun technische vragen terecht bij Ambrusco- e impor- i onder undai Atos sr, lattenset Wie meer i Kampeer bijvoorbeeld ten, kan internet. 1 http://www.rai. Startgarantiebewijs een winter- pakket bestaande uit een fles ruitontdooier, anti-condens- doek, fles anti-vries voor de rui- tensproeier, slotontdooie: een ijskrabber. organisaties als FOCWA, Bovag en Veilig Verkeer Nederland. Bovendien introduceert de FOCWA op de beurs de Periodieke Aanhangwagen Caravan Keuring (PACK), een vrijwillige veiligheidskeuring voor uw caravan. Alles wat men van een Britse auto verwacht is in de Rover 75 verwerkt. De koets ken merkt zich door twee ronde koplampen die aan de boven kant door de motorkap worden afgeplat, de bekende chromen Rover-grille, een vrij hoge ach terkant met lichtunits die het meest op de 400 sedan lijken en een veelheid aan chromen bie zen en lijstjes. De toegangsprijs bedraagt fl. 20,-. Houders van Pas 65, CJP en groepsbezoek (vooraf aange meld) betalen fl. 15,-. Kinderen tot 12 jaar z ijn onder begeleiding gratis. Bovendien geldt RAIL Idee, waarmee de NS korting geeft op de combinatie van treinreis en entreekaartje. Het Technische paviljoen biedt alle informatie over onderhoud en veiligheid. Er staat een cara van op een brug, zodat ook de onderkant van een caravan eens goed te bekijken is. een camper of caravan huren. Zo is goed na te gaan waar je nieuwe aankoop aan moet vol doen. Daarom is er op de beurs de Verhuurroute. Aan de Verhuurroute vindt u alle leve ranciers die niet alleen cara vans verkopen, maar ze ook verhuren. Ze geven alle infor matie over tarieven en moge lijkheden: Bovendien kunt u bij de Verhuurroute meedoen aan een prijsvraag waarmee u een geheel verzorgde kampeerva- kantie en talloze andere prijzen kunt winnen. de leukste kampeerplekjes: van grote familiecampings met veel vermaak tot eenvoudig kampe ren op de boerderij. Verkeersbureaus uit onder andere Hongarije, Italië en Zweden tonen de mooiste cam pings in hun land. Voor vakan- tietips in Nederland I bezoekers terecht op joen ‘Lekker Weg in I o Land’, waarin VW’s, Nederlandse campings en attractieparken zich presente ren. Het meest favoriete camping- spel, Bingo, ontbreekt ook niet op de beurs. Iedere dag maakt u bij de Kanjer Karavaan van de Nationale Postcode Loterij kans op fraaie kampeerprijzen. Om alvast helemaal in kam- peerstemming te komen, is er een expositie van leuke, gekke, opvallende kampeerfoto’s. De 25 foto’s zijn winnaars van de fotowedstrijd die in samenwer king met Kodak is gehouden. wil weten over de Caravan RAI 98, exd over de exposan- een kijkje nemen op Het adres is -ii.nl. De Kampeer Caravan RAI 98 vindt van donderdag 22 tot en met dinsdag 27 oktober 1998 plaats in Amsterdam RAI. De openingstijden zijn van 22 tot en met 26 oktober 11.00 - 20.00 uur en op 27 oktober van 11.00 tot 17.00 uur. Alle motoren zijn leverbaar met een automaat, een nieuwe vijf- traps bak, waardoor Rover de eerste fabrikant is met een der gelijke versnellingsbak gekop peld aan een dwars voorin Veel aandacht is er besteed aan de inrichting van het interieur. Daar komen we echt hout multi-link Z-asconstructie. Zowel voor als achter wordt een subframe toegepast. Het geheel is vooral op comfort afgestemd, zonder daarvan nadelige effec ten op te wekken bij hoge snel heden. ABS en een elektroni sche remkrachtverdeling zijn uiteraard standaard. Rover gaat de 75 leveren met drie benzinemotoren en een diesel. De basiskrachtbron wordt een 1,8 liter 16-klepper van 120 pk, die goed is voor 195 km/u en een acceleratie van 0 ssiek tot 100 in 11,6 seconden, witte Daarboven krijgen we ver nieuwde varianten van de K- serie V6, een 2 liter van 150 pk en een 2,5 liter goed voor 175 paardenkrachten. De topsnelhe den liggen flink boven de 200 km/u en de acceleratie van 0 tot 100 bij de handgeschakelde versies duurt respectievelijk 10,2 en 8,8 seconden. geplaatste motor. Dieselrijders worden door Rover prima bedient. In het vooronder komt de 2 liter 16-kleppen turbodie sel bekend uit de BMW 320d, maar dan uitgerust met het common rail systeem. Deze motor levert 115 pk, houdt het pas bij 193 km/u voor gezien en trekt 11,7 tellen uit voor het sprintje naar 100 km/u. De exacte uitrustingsniveau’s voor Nederland zullen pas rond de Rai bekend gemaakt wor den. Maar de Rover 75 wordt leverbaar in drie uitrustingsva- rianten, er zijn 13 lakkleuren en vier kleurstellingen voor het interieur. Airco, cruise-control, front-/zij- en hoofdairbags, geïn tegreerde autotelefoon; tractie- controle, een navigatiesysteem, stoelverwarming, diverse audio- systemen, lichtmetalen wielen en een neerklapbare achter- bankleuning zijn standaard of kunnen als optie worden gele verd. Rover ziet voor de 75 auto’s als de Mercedes C-klas- se, Audi A4, Volvo S70 en BMW 3-serie als belangrijkste concur renten. Zo’n 220 exposanten tonen een compleet aanbod van caravans, vouwwagens en campers. Daarnaast zijn er ook tenten (vooral veel voortenten) en accessoires. Alle toonaangeven de merken presenteren hun laatste modellen toer- en staca ravans, campers en vouwwa gens. Luxe en comfort zijn daarbij sleutelwoorden, al is er in iedere prijsklasse wat te vin den. Daarmee is de Kampeer Caravan 98 bij uitstek de plek om u te oriënteren op de aan koop van een nieuw kampeer middel. Daar kunt u de volgen de zomer al van genieten. Voor het uitzoeken van de kam- peerbestemming is er veel toe ristische informatie. Campings uit binnen- en buitenland tonen Deelnameformulieren vindt u bij binnenkomst. Uw kinderen zijn van harte welkom op de Kampeer Caravan RAI. Niet alleen heb ben ze tot 12 jaar (onder bege leiding) gratis toegang, ze kun nen zich er ook naar hartelust vermaken. In het Kinderprogramma van Recreatiecentra Nederland kunnen de jongsten klauteren, kleuren, zich laten schminken en videofilms kijken. Bovendien krijgen ze een leuke verrassing. Voor de oudere kinderen heeft In de winterperiode worden auto’s door de lagere tempera turen en gure weersomstandig heden zwaarder belast. En zeker als de auto al wat ouder is, moet ie daar goed op voorbe reid worden. De Peugeot-dealer helpt u daarbij met de ‘Nationale Wintercontrole’, waarvoor tot 31 december afspraken gemaakt kunnen worden. Als de auto winter proof bevonden wordt, krijgt de klant een Startgarantiebewijs dat geldig is tot 1 april volgend jaar. Deze garantie staat voor een gegarandeerde starthulp aan huis als de auto onverhoopt toch een keer niet wil starten. Voor f.35,wordt de auto aan een visuele controle onderwor pen en kijkt men onder meer 'naar de accu, de banden etc. Bovendien ontvangt iedere klant bij zijn Scouting Nederland een avon tuurlijk programma. Bovendien geeft de bekende clown Ronald McDonald hier iedere dag een grappige veiligheidsshow. Amsterdam RAI maakt voor ieder kind dat de veiligheids show bijwoont, een rijksdaalder over naar het Ronald McDonald Huis van het VU-ziekenhuis in Amsterdam. tegen, wederom chroom, duurdere varianten fraa en dikke tapijten. Het mentarium bestaat uit vormgegeven klokken met wijzerplaten (Rover noemt zelf perkamentkleurig). Veel werk is er bij de ontwik keld gestopt in het stijf maken van de carrosserie en dat lijkt gelukt te zijn als we in de pers- documentatie lezen dat de buig- stijfheid van de Rover 75 tweeëneenhalf keer zo groot is als bij de huidige Rover 600. Het is ook de eerste nieuwe Rover waarbij men gebruik heeft kunnen maken van de expertise van het moederbedrijf BMW. De voorwielaangedreven Rover 75 heeft voor een McPherson wielophanging en achter een 1 XTXdB

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1998 | | pagina 27