LET OP Sint Nicolaus Puzzel V Brabant houdt voor het eerst waterschapsverkiezingen Tilburg Jo< a Koffie drinken met de boswachter Prisma en CBV presenteren eigen film VURIGE 40 FANTASY FM in de Tilburgse Koerier van volgende week verschijnt de Moergestel krijgt eigen vredesherdenking Veranderingen standplaatsen bibliotheekbus Herdenking Tilburgse bevrijding Schaaklegende Viktor Korchnoi komt naar Wintertijd instellen? Aardlekschakelaar testen! Fair play-idee is geld waard Woudenberg-voorstelling kiSsïïs»» het schoolterrein van de voc.. in het CVA besluit wordt gehandhaafd. wanl 0| °l DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 22 oktober 1998 pagina 12 DE TILI Ook via kabel 95.6 Radio DEZE VORIGE WEEK WEEK TW ARTIEST TITEL/ARTIEST Wilier 22 25 23 13 24 25 18 1999 24 27 21 28 14 29 31 10 22 30 12 31 15 12 10 32 20 12 33 26 29 34 boom, boom 15 13 35 35 16 16 15 38 projecten 23 37 18 19 38 36 19 27 39 37 20 30 40 28 Stat Wilier TiBiNo activiteiten gesp Fonds bottom-up beloont originele initiatieven Vrijwilligers werk Waterhuishouding De Brand Scandin Toen Ko was, kee donna: te toppe Ook al is dienst bi heeft er opgesto "vergelijk II heb ge riaanse r bijbrach’ regelt d« jes. De o .dacht en goed. Bc •aan de s| steeds v. -Willem II ganiseer PSV nog wordt gt maar dn voetbal.1 Drie sei hemel, droegei speelt F had bij gaat stc overwil be- rol •ne der Bra- 1955- 1956- 1958- 1959- 1960- 1961- 1962- 1965- 1966- 1979- 1980- 1981- 1982- 1983- 1987- 1988- 1989- 1990- 1991- 1992- 1993- 1994- 1995- 1996- 1997- B W- BESLUITEN gel. veri. doelsal. ven ond herder, afstemn lijk is. IV1 Het S 25 oktober, den boorn- motorket- zien De informatie-avond in café-restau- rant ‘t Centrum, Slimstraat 1 in Uden- hout, begint om 20.00 uur en iedereen is van harte welkom. How doïlrve The first night Stardust Musk sounds better with Kelly Price Friend of mine Deeper underground Bailando in de kapel Kruisvaarders, dienst plaats Blokóll.Inh' dag 25 oktob dacht besteed 12.30 uur is er een H. Johannes Ont tend aan de ker legging bij het i lin Barber, des D*mr?l stad* IW1 HfcwnyOJain:»- RADIO FANTASY VZW - Schoolstraat 66 - B-2381 Weelde-België Telefoon: 00-3214657676 Fax: 00-3214659798 ,wor- h gaat J°°P «eld. heb brui- ilbug en omliggende plaatsen door de 15th Scot- tende dagen wordt deze bevrijding op verschil- laten komen, chone regen- k daarvoor inge- Verlengen looptijd Intentie-overeen- WtEK WIEK 21 17 A/anavon uur weer Jl'er te ga Willem II tie van dt show is ii Linden ei •foon is ei van het 'I raars kun om de ga mee te d' waarmer wedstrijc lorna is t( '106 FM. nisch ber '00-3214 otheek of naar een wijkbibliotheek toch wel ver is. Daarnaast verandert er voor één stand plaats de tijd waarop de bibliotheek bus komt. Dit op verzoek van de be zoekers van de bibliotheekbus in deze standplaats. In Loven (St. Willebrord- straat) komt de bibliotheekbus voor taan op dinsdagavond van 18.15 tot 19.00 uur in plaats van op woensdag middag. Hieronder alle veranderingen nog eens kort op een rijtje: standplaat sen die vervallen: Reeshof Boxmeer- singel en Kievit Midwoldestraat; nieuwe standplaatsen: Dalem-Noord, midden Renkumlaan, woensdag 14.00-15.15 uur en Reit, Prof. Gim- brèrelaan, dinsdag 19.15-20.00 uur; nieuw tijdstip standplaats Loven, dins dag 18.15-19.00 uur. rij, noem maar op. Op vele terreinen vuil afva moeten we als moderne samenleving Veel bet antwoord geven op de vraag hoe we met water wensen om te gaan. Water verdient de volle aandacht, eenvoudig weg omdat het zo’n belangrijke rol speelt in ons leven. En daarom zijn de waterschapsverkiezingen die dit jaar plaatsvinden ook zo belangrijk. Het is ‘n manier om iedereen erbij te betrek ken”, aldus Van der Weijden. Binnen afzienbare tijd komen er aller lei vernieuwingen op ons af. Van der Weijden noemt een aantal voorbeel den: “Over enige tijd zullen erin woon huizen meerdere soorten water worden gebruikt. Er zal een kraan zijn voor het drinkwater, maar bijvoorbeeld voor het doorspoelen van de wc Zal dan een mindere kwaliteit water worden ge bruikt. Of heel iets anders: het is zonde om schoon regenwater via het riool bij De boswachters van Staatsbosbeheer in de bossen van Dorst, Breda en Chaam houden op 24 en 25 oktober open dagen. Zij zetten van 10.00 tot 16.00 uur de deuren open om iedereen een kijkje te gunnen in de keuken van Staatsbosbeheer. Maak kennis met de boswachter en de andere “groene” me dewerkers van Staatsbosbeheer. vaar het geluid van een motorketting- zaag. Sta oog in oog met vervaarlijk uitziende, maar vriendelijke Schotse Hooglanders. Zie hoe behendig Ev, dercollies schapen drijven op com mando van een herder. Of ga met een Baroniegids op onderzoek in het ge bied. In het weekend van 24 en 25 van 10.00 tot 16.00 uur worde stammen bewerkt met een tingzaag. Het is verrassend om te hoe een boomstam veranderd in een to- My favourite game Savage Garden To the moon and back Aaliyah Are you that somebody Everybody get up One for sorrow B’Witched Cest la vie Boom, boom, I Y^Jro^Hw one DJJean U got my love George Michael Outside Van Dik Hout De keuzes die je maakt Ultimate Kaos Millennium Kompaan wordt vanaf 1 januari 1999 i drie jaar een extra incidentele subsidie verstrekt van ƒ107.100,- voor de inzet v uur jongerenwerk in Oud Noord; een s die van 81.000,- voor de aanschaf en Testen belangrijk Tijdens het testen gebeuren er twee lingen: het functioneren van de aard lekschakelaar wordt gecontroleerd en het mechaniek van de aardlekschake laar komt in beweging, waardoor het wordt gesmeerd. Vanwege dat laatste is regelmatig testen van belang, voor uw eigen veiligheid. De wijkorganisaties Binnenstad en Noordhoek presenteren ook dit jaar weer een gezamelijk activitei tenaanbod voor jeugd vanaf 10 jaar. Tweewekelijks, op woens dagavond van 19.00 tot 20.00 uur, is buurthuis Binnenstad aan de Langestraat 13 het startpunt voor die activiteit. Woensdag 28 okto ber staat er een bowling op het pro gramma. Voor meer informatie: buurthuis Binnenstad, tel. 5423198. Per 1 november veranderen de stand plaatsen van de bibliotheekbus. In de Reeshof is vorig jaar een nieuwe wijk bibliotheek geopend. De animo voor de standplaatsen in de Boxmeersingel en in de Midwoldestraat is erg terug gelopen. Deze twee standplaatsen zul len dan ook vervallen. Hiervoor in de plaats zal in Dalem- Noord, in het midden van de Renkum laan, de bibliotheekbus voortaan op woensdagmiddag van 14.00 tot 15.15 uur staan. Een tweede nieuwe stand plaats komt in de Reit, Prof. Gimbrè- relaan. Hier staat de bibliotheekbus op dinsdagavond van 19.15-20.00 uur. De keuze voor deze twee nieuwe standplaatsen is gebaseerd op het ge geven dat de afstand ovor de inwoners van deze wijken naar de centrale bibli - wijk daar een toespraak houden. De doedelzakband Scots Pipes and Drums uit Tilburg geeft een optreden. Leerlingen van de Graaf van Ursul ba sisschool dragen zelf geschreven tek sten voor. Een krans wordt gelegd. Het monument van generaal Barber is onthuld op 25 oktober 1994. De plek waar het beeld staat is toen uitgeroe pen als de plek om jaarlijks samen te komen. De onthulling maakte onder jong en oud veel emoties los en toen ei genlijk al is het idee ontstaan dat Moer gestel een eigen herdenking moest krijgen. Deze staat dus los van de gemeentelij ke 4- en 5 mei-viering in Oisterwijk, waarbij de Moergestelse samenleving nadrukkelijk acte de présence zal blij ven geven. Door middel van de herdenking op 25 oktober krijgt Moergestel een gele genheid om in eigen kring stil te staan bij oorlog en vrede. idag 25 oktober vindt om 10.00 uur ’".pel St. Josephzorg aan de isvaardersstraat een herdenkings- -i—.s voor de gevauenen van vi Moergestel wordt op zon- tober ook uitgebreid aan- 1 aan de herdenking. Om <*en dienst in de kerk van onthoofding. Aanslui- ïrkdienst vindt de krans- t monument van Sir Col- ïstijds commandant van Eind oktober 1944 werden Tilt tish Division bevrijd. De kome lende plaatsen herdacht ELKE WOENSDAG VAN 4 TOT 7 FANTASY’S FAVORIET: MEJA ALL ABOUT THE MONEY Presentatie: Frank Marinier $n»«a»lty fanA Um Sighting Ingokl Een goed fair play-idee is geld waard. (Sport)organisaties, individuen, scho len en verenigingen kunnen net als vo rig jaar initiatieven indienen die toler antie en fair play bevorderen. Nieuwe en originele ideeën kunnen in aanmer king komen voor een financiële bij drage van de Stichting Sport, Toleran tie en Fair Play Nederland (STFPN). In 1997 werden in totaal zeven initia tieven, van individu tot clubs, gehono reerd. Dit jaar zijn reeds drie nieuwe ideeën beloond. De STFPN probeert tolerantie en fair play op en rond de sportvelden te be vorderen. Niet door vage plannen, maar door de uitvoering van succes volle projecten voor bijvoorbeeld ba sisscholieren, die op jonge leeftijd le ren dat winnen en verliezen bij de sport hoort. Een project is het zogenaamde ‘Fonds bottom-up initiatieven’. Dit fonds maakt het mogelijk dat iedereen (individuen, organisaties, buurthui zen, wijkcomités, overheden, scholen en verenigingen) in aanmerking ko men voor financiële steun. Voorwaar de is dat een positieve bijdrage wordt geleverd op het gebied van tolerantie en fair play. Het meest bekende gehonoreerde ini tiatief over 1998 is tot nu toe het ge- dragsconvenant van de KNVB Dis- Verloopt de test wel goed, zet dan de aan/uit-knop weer in de aan-stand (veelal aangegeven met de letter T). Pas in maart 1975 werd de aardlek schakelaar in nieuwbouwhuizen een verplicht onderdeel van de installatie. Het kan dus zijn dat u in uw meterkast geen aardlekschakelaar aantreft. Ook in dit geval kunt u het beste een instal- jr inschakelen om een aardlek- takelaar te laten plaatsen. Op zaterdag 24 oktober om 20.30 uur is de voorstelling Roos gaat trou- wen/Ellen is weduwe te zien in het CVA-theater aan de Ringbaan Oost 8. Een bijzonder enerverende toneel avond, even venijnig als humoristisch, staat de bezoekers te wachten van de voorstelling geschreven en geregis seerd door Helmert Woudenberg en gespeeld door Studio 5 uit Amsterdam. Studio 5 is de acteeropleiding die in 1995 door Helmert Woudenberg, ex- Werktheateracteur, en Vera Boots werd opgericht. In deze Studio trainen amateurs en professionals gezamenl ijk volgens Woudenbergs elementenme thode en brengen zij per seizoen een productie uit Op basis van improvisa ties wordt door Woudenberg de tekst geschreven die hij ook regisseert. On der de verzamelnaam Bel de dokter even! toont Studio 5 pregnante geval len uit de huisartsenpraktijk van Ank Boerema. Uit het oorspronkelijke vier- menten aarde, water voor een aspect van 1 Behalve het sameng’ en professionals maakt zigheid van veel Ic de voorstelling extra aantrekkelijk. Kaarten kunt u tijdens kantooruren re serveren bij het CVA, tel. 5363936. Waterschap De Dommel houdt op maandagavond 26 oktober in café-res- taurant ‘t Centrum in Udenhout een in formatie-avond over de plannen om de Milieuvriendelijk jaar zijn diverse mogelijkheden onder- eD StHlvo! 60 WOIll zocht. Op 6 oktober heeft het bestuur lijk overleg ‘De Brand’ een principe besluit genomen over één van die oplossingen. Het doel van dit besluit is te komen tot een voor alle betrekke partijen aanvaardbare oplossing. Lv avond begint met uitleg over de geko zen oplossingsrichting door water schap De Dommel. Na de pauze is er een mogelijkheid om vragen te stellen aan een forum, waarin de gemeente Tilburg, Stichting Noord-Brabants wordt stilgestaan bij allerlei Landschap en waterschap De Dommel pecten. De avond wordt, op vertegenwoordigd zijn. Tijdens de georganiseerd in Midden- pauze kunt u de kaart van het voorlopig buurthuizen en wijkcentra, technisch plan bekijken. Tot en met 4 november wordt het derde Fontys Schaaktoernooi gespeeld. Ook dit jaar is de organisatie er in geslaagd de unieke formule te handha ven: elf jonge en vooral sterke “grootmeesterlijke studenten” die het op nemen tegen de meester in het schaak, de schaaklegende Viktor Korch noi. Het deelnemersveld is sterk en indrukwekkend met namen als: Viswanathan Anand. Vladimir Kramnik, Michael Adams, Veselin To palov, Loek van Wely en Jeroen Piket. Gezien de rating van de deelne mende internationale grootmeesters is het toernooi ingedeeld in catego rie 18 van de FIDE-wereldranglijst. De rondes beginnen dagelijks, met uitzondering van de rustdagen 27 ok tober en I november, om 13.30 uur. Vanaf 14.30 uur zullen deskundige commentatoren, waaronder de internationale grootmeesters Predag Ni kolic en Jan Timman, de partijen met het publiek bespreken. Tevens zijn de partijen, die op elektronische borden gespeeld worden, op de monito ren te volgen. Vrije toegang op alle speeldagen. De Nederlandse schaakliefhebbers kunnen de partijen op Teletekst (pa gina’s 831/832) volgen en schakers over de hele wereld kunnen het toer nooi zet na zet via Internet volgen (http://www.FontysChess.nl). Assisteren in een peuterspeelzaal, wandelen met iemand in een rol stoel, het geven van administratie ve ondersteuning, het helpen op bouwen van tentoonstellingen, het begeleiden van een kinderkook- café, oppassen bij chronisch zie ken, gehandicapten of demente renden, zorgen voor de dieren bij een kinderboerderij. Dit is zomaar een greep uit allerlei verschillende mogelijkheden die er zijn binnen het vrijwilligerswerk. Honderden organisaties, onder andere op het gebied van sociaal-cultureel werk, kinderopvang, onderwijs, hulp verlening, ouderen en gehandicap ten, gezondheidszorg, milieu en derde wereld zoeken vrijwilligers die willen helpen bij allerlei activi teiten. Onder de titel ‘Vrijwilli- gerswerk...ik?’ brengt de Vrijwil- ligerscentrale een nieuwe folder uit. Hebt u tijd over, wilt u wel eens weten wat er allemaal mogelijk is binnen het vrijwilligerswerk dan is deze folder iets voor u! U kunt de folder gratis afhalen bij de Vrijwil- ligerscentrale. Natuurlijk kunt u ook langskomen. Van maandag tot en met donderdag tussen 13.00 en 17.00 uur bent u van harte welkom Dé Vrijwilligerscentrale, St. An- naplein 21; tel. 5434572. daan. /n commissie: OCZ, 20 november 1998 onder uitnodiging van de commissie GESB Herziening afwijzingen huisvestings voorzieningen Aan de Stichting Speciaal Onderwijs Tilburg wordt een aanvullende vergoeding van ƒ793,- toegekend in verband met de te tref fen brandveiligheidsvoorzieningen aan het schoolgebouw Bisschop Janssensstraat 1 a. De kosten van het aanbrengen van akoesti sche voorzieningen in één lokaal van het schoolgebouw Bartokstraat 31 wordt voor bekostiging in aanmerking gebracht. Subsidieverzoek Internationale Studen tenvereniging AIESEC Aan de Studentenvereniging AIESEC wordt een subsidie van ƒ1.220,-beschikbaar ge steld als bijdrage in de kosten van het “re ception weekend" voor 80 buitenlandse stu denten die in Nederland een stage doorbrengen. De portefeuillehouder zal op 17 oktober 1998 om 19.00 uur kennismaken met deze groep. In commissie: C Spoedprocedure Schans Aan de Stichting Speciaal Onderwijs Tilburg wordt een vergoeding van ƒ21.537,75 toe gekend voor het aanbrengen van mantelbui- zen in het schoolgebouw De Schans 135. Verzoek om bijdrage kunsttoepassing Ingestemd wordt met een bijdrage van ƒ10.000,- ten behoeve van de kunsttoepas- Edu sin9 b'ide geluidswerende muur aan de Ba- ”7' roniebaan, onderdeel van het nieuwbouw- ;n de project Friezenlaan. 'eren Gids mantelzorg het Aan Steunpunt Mantelzorg wordt onder voorwaarden een subsidie toegekend van ƒ7.200,- voor de uitgave van de derde regio nale editie van de Mantelzorggids. Aan de stuurgroep wordt medegedeeld dat men zich bij de verspreiding van de gids dient te rich ten op mantelzorgers zelf en dat de financie ring van de gids in de toekomst opgevangen Vandaag gaat de film ‘de Hoofddoek’ in première tijdens een feestelijke presentatie in Villa de Vierjaargetijden. De film is een initiatief van het Centrum Buitenlandse Vrouwen en Prisma. Zij hopen met deze film meer begrip te kweken voor onderlinge verschillen. Filmmaakster Saadet Metin maakt een rondje door Nederland. Ze neemt de kijker mee naar de markt, naar de kledingimporteur op de hoek, ont moet studentes die zich niet op hun kop laten zitten, praat met een arts in een ziekenhuis en een chauffeur van een directielid. Ze neemt de kijker («ik mee naar Turkije, waar de chef van een televisiezender een hoofd doek draagt en de beste mannequins de laatste islamitische mode showen. De hoofddoek. Een simpel stukje stof. Voldoende stof voor felle discus sies en grote debatten. Met film, informatieboek en handleiding voor the mabijeenkomsten en discussies willen Prisma en CBV meer begrip kwe ken voor onderlinge verschillen. Film en informatiepakket zijn te bestellen bij Prisma, tel. 5441440 en CBV tel. 5359043. tempaal, stoel, of ander kunstwerk. Op zondag zaagt een mobiele houtzaag- machine boomstammen tot planken. Vragen worden onder het genot een kopje koffie met u behandel deren gaan z.g. braakballen pk inforuimte Oudhof aan de Stouworeer. meldkamer en een nieuw r Of opdrachten uitvoeren op het kabou- catiesysteem van de Regions Er- terpad. Formatie jongeren Oud M* ting- In de boswachterij Dorst is een wande- verzoek ambulant jon< ling mogelijk binnen de hekken van het "anKomoaan word* reservaat de Leemputten. De wande- Bor- lingen starten bij het kantoor aan de Wethouder van Dijklaan 19 te Dorst. Ook hier staan de kantoordeuren open voor een bezichtiging en een kopje koffie. Kinderen leren hoe bloemen te boetseren van klei uit de leemputten of gaan zelf bomen zagen. In het kantoor aan de Gilzeweg 59 te Chaam ziet u hoe de bosbeheerders anno 1998 werken. Bulten demonstre ren Bordercollies hoe zij schapen drij- w" onder commando van een schaap- uviuvi'. Hier blijkt dat een perfecte ~r ‘;mming tussen mens en dier moge- Het is raadzaam om zelf, in uw meter kast, regelmatig de aardlekschakelaar te testen. Dit kan met de testknop op de schakelaar. Velen laten dit achterwege omdat na het testen alle klokken van elektrische apparatuur, zoals video’s en wekkers, opnieuw moeten worden ingesteld. KEMA adviseert daarom de test tenminste twee keer per jaar te doen: bij het ingaan (dit jaar in de nacht van 24 op 25 oktober) en bij het aflopen van de wintertijd. Dan moeten de klok ken toch opnieuw worden ingesteld. De aardlekschakelaar is één van de slimste beveiligingen bij gebruik van elektriciteit De schakelaar controleert namelijk continu of er geen stroom weglekt uit de elektriciteitsinstallatie, als dat wel het geval is, bijvoorbeeld via een menselijk lichaam of een defect apparaat, dan schakelt hij meteen de stroom uit, waarmee ernstige gevolgen worden vooorkomen. Voor correcte Moergestel krijgt een eigen, jaarlijks terugkerende herdenking van oorlog en bevrijding. Op zondag 25 oktober, de dag van de bevrijding van het dorp, vindt voor de eerste keer deze vredes herdenking plaats bij het monument van generaal Barber op de hoek van de Raadhuisstraat en de Herengoedstraat, vlakbij het riviertje de Reusel. De herdenking bestaat uit twee onder delen. Rond 11.30 uur is er een dienst in de kerk. Daarna gaat het naar het ge neraal Barber-monument, dat is ge noemd naar de commandant van de Schotse divisie die op 25 oktober 1944 Moergestel heeft bevrijd. Dat gebeur de rond het middaguur. Dat de eigen vredesherdenking zich eveneens rond 12.00 uur afspeelt heeft dus een historische achtergrond. Het beeld van generaal Barber staat op de plek waar de Schotten het dorp bin nentrokken. Nu zal burgemeester Y. Kortmann van de gemeente Oister- de 15th Scottish Division, plaats. De kranslegging door het gemeentebe stuur en schoolkinderen wordt opge luisterd met muziek van de Dutch Pi pes and Drums. In Oisterwijk vindt op maandag 26 ok tober een eenvoudige bloemenhulde plaats bij de graven van de gesneuvel den door enkele oudstrijders op het kerkhof bij de kerk St. Petrus Banden. Dinsdag 27 oktober wordt op het Oor- logskerkhof gelegen aan de Gilzer- baan, om 11.00 uur door leden van de Bond van Wapenbroeders, afd. Mid- den-Brabant, een krans gelegd. De of ficiële herdenking van de bevrijding van Tilburg vindt om 18.00 uur plaats bij het monument van de 15th Scottish Division op het Stadhuisplein. Sochot nodigt naast de Dutch Pipes and Drums, de inwoners van Tilburg uit hierbij aanwezig te zijn. De erewacht bij het monument wordt verzorgd door de oudstrijders, leden van Stichting Veteranen Oud-Militai- ren. Op vrijdag 23 oktober gaan de leerlin gen van groep 8 van basisschool De Zuidwester aan de Staringstraat om 13.30 uur voor een korte herdenking naar het monument De Kei, gelegen aan de Coba Pulskenslaan. De Kei her innert aan de drie geallieerde piloten die in het huis van Coba Pulskens door de Duitse soldaten werden vermoord. Om 15.00 uur gaat groep 8 van de De Zuidwester, locatie Ringbaan West, naar het Coba Pulskensmonument in de Diepenstraat om een bloemenhulde trict Noord. In dat convenant, dat in middels is ondertekend door de mees te clubs in het noorden, staan concrete aanwijzingen voor verenigingen, be stuurders en trainers om de verloede ring van het voetbal tegen te gaan. STFPN is van mening dat de (vaak zwijgende) meerderheid van tolerante sporters steun verdient. Die brede ba sis wordt nogal eens overschaduwd door negatieve zaken in de sport, zoals verbale en fysieke agressie, racisme en vandalisme. Het ‘Fonds bottom-up’ wil de boel omdraaien: goede en posi tieve ontwikkelingen belonen. Alle inzendingen worden beoordeeld aan de hand van een aantal criteria die bij de stichting aangevraagd kunnen worden. Kleine projecten kunnen in aanmer king komen voor een bedrag tot ƒ3.000,-. Bij grote projecten kan er meer dan ƒ8.000,- worden verstrekt. Tot welke categorie een project be hoort, hangt onder meer af van het doel van het initiatief, de inhoud van de boodschap, de omvang van de doel groep en een sluitende begroting. Criteria voor het Fonds bottom-up ini tiatieven kunnen worden aangevraagd bij: ST FPN, Fonds bottom-up initia tieven, Postbus 53, 3828 ZH Hoog land; tel. 033-4330994. Volumia Hou me vast No matter what La tribu de Dana Lauryn HiH BW W°P Dei'ree I Ufo Faithless God is a DJ Jennifer Paige Nomads Yakaleto Aerosmith 1 i Don't want to miss a thing All Saints Bootie call Anouk Sacrifice Alanis Monssette Thank U Another Level 1 Henk' Westbroek 1 Zelfs je naam is mooi Kelly Family I will be your bride R. Kelly Half in a baby Queen Wydef Jean Another one bites the dust Niels van Gogh werking is het echter noodzakelijk de aardlekschakelaar regelmatig te tes ten. Nadeel van zo’n test is dat de stroom wordt uitgeschakeld, waardoor elektrische klokken, wekkers en appa raten met een ingetrouwde klok zoals video’s en magnetrons opnieuw moe ten worden ingesteld. Daarom is het handig zo’n test te combineren met het ingaan van de zomer- of wintertijd. lateur Elke installatie die na 1975 is aange- schak legd of grondig is herzien, is van één of meer aardlekschakelaars voorzien. Deze bevinden zich in de meterkast. Testen kan simpelweg door op de daar voor bestemde testknop te drukken Ti (voorzien van de letter ‘T’). De aan/uit- dii knop moet nu met een flinke tik naar de lel uitstand springen (veelal aangegeven met de letter ‘O’). Gebeurt dat niet, of hapert de knop, haal er dan snel een er kende (Waarborg-)installateur bij om de aardlekschakelaar te vervangen. schrijvingen van een bus voor het ambulant jongerenwerk voor drie jaar en een subsidie van ƒ59.500,- voor de inzet van 20 uur am bulant jongerenwerk in Oud Noord in 1999. Dekking uit budget Grote Stedenbeleid. In commissie: SA W, 9 november 1998 Grote Stedenbeleid/Economie en Werk/Actieve benadering potentiële star- In het kader van het Grote Stedenbeleid wordt ingestemd met de start van het project Actieve benadering potentiële starters' en de wijze van financiering. In commissie: SA W, 9 november 1998 Steunpunt vluchtelingen en nieuwko mers Aan de Stichting Nieuwkomers en Vluchte lingenwerk wordt medegedeeld dat inge stemd wordt met de inzet van de zelf gere serveerde financiële middelen voor een steunpunt voor vluchtelingen en nieuwko mers. Op grond van een tussenevaluatie die voor 1 november 1999 moet worden voorge legd zal subsidie worden toegekend. In commissie: SAW, 9 november 1998 Boekwerkje Tilburg Uit het budget stadspromotie wordt ƒ50.000,- beschikbaar gesteld voor de ver vaardiging van een boekwerkje over Tilburg. Monumentenvergunningen reclame-ui- tingen Conformjiet advies van de monumenten commissie wordt een monumentenvergun ning verleend voor St. Jospehstraat 137 en Heuvelring 122. Voor Heuvel 19a wordt on der voorwaarde een monumentenvergun ning verleend. De monumentenvergunning voor Heuvel 48a wordt geweigerd. Opsporing exlosieven Tilburg-West Ingestemd wordt met het onderzoektraject en het communicatietraject inzake het op sporen van explosieven in Dalem-Zuid. Vaststelling gebruiksvoorwaarden par keergarages Vastgesteld worden de algemene gebruiks voorwaarden voor de parkeergarages Tivoli Koningsplein, Emmapassage en Louis Bouwmeesterplein en de gebruiksvoorwaar den voor abonnementen (met uitzondering van de Emmapassage). In commissie: ROS Achterborg WSW ten behoeve van borg stelling lening SVW ,M„ ,aI ngestemd wordt met een overeenkomst van 9 november 1998; de Stichting Verantwoord Wonen voor een smber 1998 nieuwe lening groot ƒ6,5 miljoen. -y jncernbegrotlng 1999 Beschikbaarstellen sponsorbijdrage IJs- Op basis van nadere ontwikkelingen (infor- hockey matie gedurende de afgelopen maanden) Aan de Stichting Beheer Ijshockey- en In wordt de actualisering van dé Cóncernbe- Line Hockey Belangen Tilburg Trappers groting 1999 vastgesteld. wordt een sponsorbijdrage verleend van In commissie/ABS/Mid. 23. oktober ƒ6.000,-ten behoeve van het seizoen 1998/1999. waa, -mber1998 Correctie sportsubsidies 1998 en over- z’uJZ Concemmarap 1998-2 gangsregeling sportsubsidies aemon- |ngestemd wordt met de beslispunten van In het kader van de “Sportstimuleringssubsi- n de ele- het concemcontrollingsrapport over de pe- dies 1998” worden nabetalingen gedaan -i- -- aan. RKVV Joag Brabant ad ƒ5.413,92; Handbalvereniging White Demons ad ƒ2.626,92; DOS ad ƒ756,-; Invaliden Sport club Tilburg ƒ123,04 en Voetbalclub Hier onymus ad ƒ1.845,60. Aan sportverenigin gen uit Berkel-Enschoten Udenhout wordtin totaal ƒ55.777,43 uitbetaald volgens de overgangsregeling in het kader van de ge meentelijke herindeling. In commissie: GESB, 16 november 1998 i toepas- Voortgang onderzoek bestaansrecht De subsidié- Poort Aan de instellingen Traverse, De Bocht en De Poort wordt opdracht gegeven om het re gionaal aanbodprofiel voor 1 januari 1999 op papier te zetten. Medegedeeld wordt dat er geen extra middelen beschikbaar zijn voor inpassing van De Poort binnen de maat schappelijke opvang. In commissie: ÓCZ, 20 november 1998 Tussentijdse aanvraag IKA PBBBK1998 Ingestemd wordt met het advies van de ad viescommissie van de Tilburgse Kunststich ting inzake het verlenen van een incidentele subsidie van ƒ10.000,- aan Stichting jubi leum Erasmus-KUB ten behoeve van het project “Ervaring versus Environment”. In commissie: OCZ, 9 november 1998 (mededeling) Incidentele subsidie-aanvragen stelpos ten Onderwijs, Cultuur, sport en Zorg De ingediende subsidie-aanvragen uit de t van 36 stelposten Onderwijs, Cultuur, Sport en Zorg i subsi- in het derde kwartaal van 1998 worden afge- ndeaf- daan. Besluitenlijst B en W-vergadering d.d. 13 oktober 1998: Monumentstatus Schoorstraat 19, Uden hout (besluit 6 oktober 1998) Aan de raad wordt voorgesteld niet in te stemmen met plaatsing op de rijksmonu- mentenlijst van het pand Schoorstraat 19 te Udenhout. Na besluitvorming door de raad wordt aan het ministerie van Onderwijs, Cul tuur en Wetenschappen advies uitgebracht. Het besluit wordt aan de eigenaar van het pand kenbaar gemaakt. In commissie: ROS, 19 oktober 1998 Gastarieven Udenhout en Berkel-En- schot (besluit 6 oktober 1998) Gezien de beperkte omvang (tussen de ƒ2,- en ƒ6,- op jaarbasis) wordt besloten dat een afzonderlijke compensatieregeling voor de hogere gasrekening 1998 in de kernen Ber- kel-Enschot en Udenhout niet opportuun is. Awb-bezwaarschrift tegen verlening kap- vergunning voormalige Angela-Mavo (besluit 6 oktober 1998) Conform het advies van de Commissie voor de Bezwaarschriften worden de bezwaren jen de verlening van een kapvergunning 12 coniferen, 2 prunussen en 1 wilg op het schoolterrein van de voormalige Angela- Mavo ongegrond verklaard. Het bestreden besluit v.™.j: Verlengen looptijd Int komst Pieter Vreedeplein Ingestemd wordt met een verlenging van de looptijd van de Intentie-overeenkomst Pieter Vreedeplein e.o. tot 15 januari 1999 inzake het gezamenlijk maken van een ontwikke lingsplan voor de herontwikkeling van het Pieter Vreedeplein en omgeving. In commissie: ROS, 9 november 1998; GESB, 16 november 1998 Actualisering Concernbegro1'— basis van nadere maiie gedurende d_ ■■“rdt de actualiserir.y y.oting 1999 vastgesteld. In commissie:.ABS/Mia 1998 In raad: 3 november 1998 en stijlvol en wonen Stijlvol en prettig wonen, en tegelij kertijd rekening houden met het mi- lieu: Hoe doe je dat? Het milieu Edv- ken catie Centrum Midden-Brabant en De Brabantse Milieufederatie prober deze vraag te beantwoorden door 1 organiseren van de informatie-avond ‘Stijlvol Wonen’. Tijdens de avond geeft een deskundige tips en adviezen voor woninginrichting, waarbij tevens wordt stilgestaan bij allerlei milieu-as- pecten. De avond wordt, op aanvraag, ring van de gids in de toekomst opgevangen --j *'-JJ n_Brabantse dient te worden binnen de begroting van het ouunnuizen en wijkcentra. Het spits Ste^missie: OCZ, 7november 1998 wordt afgebeten door wijkcentrum Effecten precarioheffing Heyhoef op dinsdag 27 oktober. Aan- De conclusies van de effecten van het beleid vang: 20.00 uur. Voor informatie en/of met betrekking tot toepassing van de hard- boekingen kunt u bellen met Iris Duk- heidsclausule bij aanvragen voor vrijstelling ker van het Milieu Educatie Centrum *an Precarioheffing worden ter kennis ge- OCZ, 9 november 1998 re constructiefout sio De aalwater terecht te la‘“ ster is het om het schor water apart op te vangen. Ook c worden nu systemen bedacht en voerd.” Hoe moeten we in Brabant met water omgaan? Iedereen in de provincie kan daarover meebeslissen. Dankzij de waterschapsverkiezingen. Eind okto ber worden de formulieren rondge stuurd en dan hebben de kiezers ruim een week de tijd om per post hun stem uit te brengen. Het is voor het eerst dat de totale Bra bantse bevolking aan deze verkiezin gen kan meedoen. Voorheen konden alleen gemeenteraadsleden stemmen. De provincie heeft besloten om ieder een van 18 jaar en ouder een recht streekse stem te geven omdat water als onderwerp steeds meer de aandacht vraagt in de huidige maatschappij. De verkiezingen verlopen als volgt: op de kandidatenlijsten die de kiezers thuis krijgen gestuurd, staan enkele ca tegorieën. Deze categorieën maken onderscheid tussen de belangen van burgers (al of niet met een eigen huis), boeren en bedrijven. Kiezers kruisen, in de categorie waartoe ze behoren, een kandidaat aan en sturen vervolgens het biljet retour aan het waterschap. Zo worden per waterschap vertegenwoor digers gekozen die te zatnen het be stuur vormen (de ‘Vergadering van Hoofdingelanden’). Uit hun midden wordt het dagelijks bestuur van het schap gekozen. Het waterschap onderscheidt vier groepen belanghebbenden: ingezete nen: alle inwoners vanaf 18 jaar; ge bouwd: belastingplichtige eigenaren van gebouwen (vooral huiseigenaren en bedrijven); ongebouwd: belasting plichtige eigenaren van ongebouwde gronden (vooral agrariërs en natuurbe- -u heerders); bedrijfsgebouwd: gebrui- isterwijk, kers van bedrijfsruimten. Nogal wat Brabanders mogen meerde re stemmen uitbrengen omdat ze deel uitmaken van verschillende catego rieën. Zo zullen inwoners met een ei gen huis twee stembiljetten ontvangen. Agrariërs die eigenaar zijn van een boederij en landbouwgrond, mogen zelfs drie stemmen uitbrengen. ,,oi concemcontrollingsrapport over de pe riode april tot en met augustus 1998 en met de concem-managementrapportages. In commissie: ABS/Mid, 23 oktober 1998 en andere commissies In raad: 3 november 1998 Vaststelling productbegroting BAT/Stadsreiniging Vastgesteld wordt de productbegroting 1999 van BAT/Stadsreiniging. Evaluatie contractsubsidies Aan de raad wordt voorgesteld in te stem men met de beleidsregels voor de to-,™- sing van het systeem van budgetsubsidië- ring in de gesubsidieerde sector. In commissie: ABS/Mid, 23 oktober 1998 In raad: 8 december 1998 Tariefvoorstel Rioolrechten 1999 Aan de raad wordt voorgesteld de verorde ning Rioolrechten 1999 vast te stellen. In commissie: ABS/Mid, 23 oktober 1998 r- In raad:3november 1998 genot van Tussentijdse rapportage ndeld. Kin- Brandweer ilniypn in Kennisgenomen wordt van de ontwikkehn- IUIZKII lil gen op het gebjed van de nieuwe QpZet van iwareet. meldkamer en een nieuw radiocommuni- t kabou- catiesysteem van de Regionale Brandweer. „d Noord/subsidie- jongerenwerk Oud Veel mensen weten niet wat het water schap doet. Als er maar schoon water uit de kraan komt. Zolang er geen over stromingen plaatsvinden, maken we ons ook niet druk over de dijken. Pas bij calamiteiten rijzen er vragen. “Wa ter is op allerlei fronten van vitaal be lang voor ons dagelijks leven. De rol van water in ons leven wordt schrome lijk onderschat”, aldus Thom van d Weijden, voorzitter van de Noord-Br bantse Waterschapsbond. “Water heeft zoveel raakvlakken; daar mag je je schouders niet voor ophalen. Ik kan nu wel allerlei ernstige zaken opnoemen zoals wateroverlast, overs tromingen of de dramatische verdro ging die gaande is, maar waterbeheer is meer dan alleen het voorkomen van dergelijke ellende. Waterbeheer heeft te maken met gezondheid, met natuur, wonen, recreatie, stedenbouw, visse- luik, over twee avonden verdeeld, t den in Tilburg de eenakters Roos trouwen en Ellen is weduwe gespeel In Roos gaat trouwen dreigt een brui loft door mazelen verstoord te worden. Ellen is weduwe van een befaamd kan- kerspecialist, die de ziekte zelf onder de leden bleek te hebben. Voor dokter Boerema zijn de ziektebeelden al vlug verdacht en is er iets anders aan de hand! De voorstelling vormt de afsluiting van een workshop in het Centrum voor Amateurkunst Noord-Brabant, waar bij Vera Boots de methode d< streert. In deze methode staan sr, lucht en vuur i het toneelspelen. igaan van amateurs laakt ook de aanwe- I kleurrijke personages VaaR itrekkelijk. BAT/I /astgesti /an BAT/ 0

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1998 | | pagina 12