2009 Provinciale actie: zonneboilers goedkoper Fietspad Broekhovenseweg geopend Tilburg Wijnstad Tilburg Culinair ijs in beeld goudmijntje voor de politiek” “De beleidsvragen zijn een Donderdag 24 september 1998 - pagina 11 DE TILBURGSE KOERIER pagina 10 Werken aan de weg elingen en Foto Frans van Aerle. B Vergadering gemeenteraad 99 Tilburg 47 en Commissies Foto Persburo Van Eijndhoven. Zie verder ook euws meentenieuws op pagina 12 Van beelden naar visie mee weten mee praten Tilburg idee gemeente Tilburg Sportbedrijf juni 1998 mee denken De ambtelijke themagroep Sociaal-culturele binding bestond uit zes mensen, afkomstig van de afdelingen Stads-, Wijk- en Publiekszaken. Zij hebben zich gebogen over de beelden en ideeën die te maken hebben met de voorzieningen in de stad op het gebied van cultuur, sport, recreatie, zorg en onderwijs, maar ook met vei ligheid op straat en in het verkeer, armoede en de multiculturele samenleving. “Bij het vertalen van de beelden en ideeën van de burgers viel het ons op dat mensen over het algemeen méér vragen van de overheid”, zegt Jan Verhoef. “Ze willen meer voorzieningen, meer veiligheidsmaatregelen, meer zorg... Toch is er niemand die aangeeft dat hij of zij bereid is om daarvoor meer belasting te gaan beta len. Wat mij betreft ligt daar een taak voor de politieke partijen: hoe gaan ze daarmee om, wat doen ze ermee in hun partijprogramma's?” Afwegingen Na de Stadsconferentie op 1 3 november ligt de bal bij de politieke partijen. Die moeten gaan bekijken hoe ze omgaan met de dilemma’s die uit de beelden en ideeën van de burgers naar voren komen, en wel ke beleidsvragen zij zullen gebruiken bij het samenstellen van hun partijprogramma’s voor de gemeente raadsverkiezingen in maart ‘99. Jan Verhoef: “De politiek krijgt door dit stadsvisieproject een schat aan extra informatie die hen kan hel pen bij het maken van afwegingen. Hopelijk worden de politieke partijen erdoor aangezet tot het doen van uitspraken over de zaken die de burgers hebben aangedragen. En wie weet levert het op die manier een bijdrage aan een sterkere binding tussen de burgers en de politiek.” grootstedelijke uitstraling, maar aan de andere kant mag dat niet ten koste gaan van de gezelligheid en het kleinschalige karakter.” “Concreet komt dat bijvoorbeeld naar voren op het terrein van de spreiding van cultuur- en sport- voorzieningen”, vervolgt Jan Verhoef. “Er zijn beelden en ideeën van grootschalige voorzieningen voor cultuur, vermaak en sport in het centrum, maar ook blijkt er behoefte te zijn aan zulke voorzieningen op wijkniveau. Ook bij de beelden en ideeën die te maken hebben met kunst en cultuur is er sprake van zo’n tweedeling. Enerzijds wil men meer nadruk leggen op kwalitatieve en artistieke aspecten van kunst en cultuur waarbij de uitstraling van het cultuurbeleid belangrijk is, anderzijds blijkt juist dat er ook behoef te is aan kunst- en cultuurvormen die dicht bij de bevolking staan." ‘Tilburg 2009 - van beelden naar visie'op Internet: http://www.tilburg.nl/stadsvisie Vrijdagavond 13 november: Stadsconferentie in Schouwburg Tilburg. O september 1997 Tilburgs De inbreng aan beelden en ideeën van de burgers noemt Jan Verhoef‘echt Tilburgs’. “In de ‘oogst’ van de beeldhouwfase is meer terug te vinden dan de standaardthematiek van een middelgrote stad. Zo denk ik dat het iets typisch Tilburgs is dat mensen aan de ene kant wel oren hebben naar een stad met een maart 1998 >n richting "eleid via 2 ..ng is de rest., n door oude leren. Meer inl )9 of 543 87 De toekomstbeelden die door zo’n duizend Tilburgers zijn gemaakt tijdens de beeldhouwfase van het Stadsvisieproject ‘Tilburg 2009’ zijn door vier ambtelijke themagroepen vertaald in 50 a 60 beleidsvragen. “De vertaling die de themagroepen hebben gemaakt van de inbreng van de burgers is een potentieel goudmijntje voor de politieke partijen”, zegt Jan Verhoef, procesmanager van de themagroep Sociaal-culturele binding. De beleidsvragen, en de toekomst scenario’s die op basis daarvan zijn geschreven, worden op de Stadsconferentie op 13 november in de Schouwburg overgedragen aan de politieke partijen. ten goed op n een [teer te i omgeving >r de jury :est voor Hoorcommissie reclamanten bestemmingsplannen n een tot half ing (blad- gformu- vuld en de .b.t. het sn bijge- Openbare hoorzitting inzake bezwaarschriften van de heer mevrouw: evens van je tijdens Openbare hoorzitting inzake bezwaarschriften van de heer mevrouw: age vanaf 25 szaken. Maandag 28 september om 9.00 uur in kamer 120 van stadskantoor 1. i formulier svljf Les van de I Veenstra en o MultiVision 0 zal ;rdag 15 0 uur in een issie-verga 1/VOMIL. vergadering er geen :ken. De ning vindt adering van - Van Beurden, inzake planschade- vergoeding; - Paulissen, Grond-, Water- en Wegenbouw bv, inzake Wet voor keursrecht gemeente. ronstraat irings en bestratingswerk- nheden tot eind november. redeman de Vriesstraat en mdtstraat afgesloten tot Commissie voor de bezwaarschriften I najaar 1998 I jW9 nsdaling tijdvak drie en bepaald re reden jediend, le tijdvak indienen. ch telefo- z heerH. retaris van W, telefoon ixtel, telefoon en: 9.00 tot Door werkzaamheden is een aantal Wegen voor bepaalde tijd geheel of gedeeltelijk afgesloten voor door gaand verkeer. Voor meer infor matie over wegafsluitingen kunt u bellen tel. 540 81 32. e locaties :owel de als de controleren etheid. men ook iet invullen ilier. Het it m.b.t. leling Woensdag 30 september om 15.00 uur in kamer 120 van stadskantoor 1. in de behoefte voorzien van warm water voor een gezin. Op jaarbasis bespaart u al ongeveer 200 m3 gas of 1100 Kwh elektriciteit. Dat voelt u in uw portemonnee en tegelijker tijd spaart u het milieu! De uitstoot van het giftige koolstofdioxide gas (CO2), dat het broeikaseffect bevor dert, vermindert hiermee namelijk met 350 kg per jaar. Mocht u niet bij de informatie markten aanwezig kunnen zijn, dan kunt u een informatiepakket aanvragen bij het gemeentelijk informatiecentrum, de stadswinkel Berkel-Enschot of de stadswinkel Udenhout. Deze week krijgen veel particuliere woningbezitters het informatiepakket over de actie in de brievenbus. stadslijnen 41, 43, 44, 45, 46, 48 stoppen onder meer op de Heuvel. Met de BBA-streekbussen 127, 131, 132, 136, 137/138, 139, 140, 141, 142 en 143/146 is Tilburg prima bereikbaar. Voor een reis advies op maat kunt u bellen: 0900 - 9292. Het Sportbedrijf haakt daarop in. Onder deskundige begeleiding van een diëtiste en een aquasport - instructeur worden verantwoorde voedingsadviezen afgewisseld met actief bezig zijn in het water. Want meer bewegen en gezonde voeding blijken de meest effectieve combi natie om af te slanken. Vorig jaar vielen cursisten in tien weken gemiddeld zes kilo af! Voor niets gaat de zon op De zon verwarmt gratis het water dat in het dakpaneel (collector) zit. Dit verwarmde water gaat naar een boilervat. Ook wanneer de zon niet echt schijnt, kan een zonneboiler gemiddeld per jaar voor 50 procent Aqüaslank In samenwerking met voedingsad viesbureau Reduce organiseert het Sportbedrijf een unieke afslank cursus in combinatie met actief Aquasporten. De cursus van 10 weken start op woensdag 30 september in zwembad Stappegoor. Reduce van 19.00 tot 20.00 uur. Aquafitness van 20.00 tot 20.45 uur. Tien weken voor f 195.- Na de zomervakantie slaat bij veel mensen de ‘afslankwoede’ weer toe. Informatie over wegwerkzaam heden vindt u ook op pagina 139 van de gemeentelijke teletekst Tilburg-TXT op het kanaal van TV Krant Tilburg. Inwoners van Tilburg die een woning bezitten, kunnen voor een speciale prijs een zonne-combiketel of een zonneboilersysteem aanschaffen. Een zonneboileractie van de provincie Noord Brabant maakt dit mogelijk. Komende zaterdag is er van 11.00 tot 16.00 uur een informatiemarkt over dit onderwerp in winkelcentrum Wagnerplein. - M. van Zon, inzake illegale verbou wingen Klaverstraat 37; J. Kooijmans, inzake oplegging dwangsom; - Leusink en Van den Brekel, inzake besluit tot bekrachtiging van de besluiten tot het voeren van verweer. Woensdag 30 september om 16.00 uur in Paleiszaal. Degenen die tijdig hun zienswijzen hebben kenbaar gemaakt tegen het ontwerp-bestemmingsplan ‘Het Ringbaan Zuid Tot eind oktober riolerings- en bestratingwerkzaamheden aan de parallelweg tussen de Tatraweg en de Stappegoorweg aan de zijde van de even huisnummers. Het verkeer op de parallelweg wordt omgeleid. Kruising Heikantlaan Stokhasseltlaan Vervanging verkeerslichten. Kruising Dongenseweg - Swaardvenstraat Vanaf 28 september vervangen verkeerslichten. Dat duurt ongeveer 9 dagen. Verkeer vanuit Tilburg (Rueckertbaan) richting Dongen wordt omgeleid via de Baden Powelllaan en de Baron van Voorst tot Voorstweg. Verkeer vanaf het bedrijventerrein Kraaivei (Swaardvenstraat) in de r: Rueckertbaan wordt omgei dezelfde weg. Afgelopen zondag 20 september opende wethouder Horvers samen met twee assistenten op mountain bikes het nieuwe sternetfietspad aan de Broekhovenseweg. Dit fietspad maakt onderdeel uit van de Heuvelroute. Deze route aan de oostkant van de stad verbindt Hilvarenbeek met Tilburg Noord Udenhout. Tegelijk met de opening van het fietspad gaf de wethouder het start sein voor Brabant op de Fiets, Tilburg fietst mee. Deze fietsdag werd dit jaar voor het eerst georga niseerd door het Fietsforum Tilburg en Toerclub Tilburg ‘93. Vele fietsers hebben genoten van de diverse routes, de georganiseerde activiteiten en het prachtige weer. De gemeenteraad vergadert maandag 28 september om 17.00 uur. Eventuele voortzet ting 19 oktober om 19.00 uur. Op de agenda onder meer de volgende voorstellen. Diverse fabrikanten, de PNEM en de gemeente zijn met materialen en modellen aanwezig op de centrale binnenplaats. Op zaterdag 3 oktober is er een vergelijkbare markt in winkelcentrum Westermarkt, eveneens van 11.00 tot 16.00 uur. Indien u toe bent aan vervanging van uw huidige CV-ketel en u voldoet aan de gestelde voor waarden, dan kunt u via de actie gebruik maken van de speciale prijs van circa f 6.000,- voor een zonne- combiketel. Wanneer u al een combiketel heeft, dan kunt u natuurlijk ook alleen het zonnebol lersysteem aanschaffen tegen de speciale actieprijs van circa f 2750,- - Nemen van een voorbereidingsbe- sluit ten behoeve van de uitbrei ding van de Edah aan de Burgemeester van de Mortelplein; - Nemen van een voorbereidingsbe- sluit ten behoeve van de bouw van seniorenwoningen aan de Prof. Keesomstraat; Nemen van een voorbereidingsbe- sluit voor percelen gelegen aan de Molenakker te Berkel-Enschot; - Nemen van een voorbereidingsbe- sluit en een bekostigingsbesluit voor een locatie gelegen aan het Textielplein; - Onttrekken aan het openbaar verkeer van het binnenterrein Hoogtestraat; - Gemeentelijke prioriteitenlijst monumenten 1999 in het kader van Besluit Rijkssubsidiering Kempenbaan Van maandag 28 september tot en met vrijdag 23 oktober werkzaam heden. Tijdelijke wegafsluitingen, mogelijk filevorming en vertra gingen. De werkzaamheden starten op de rijstroken voor het verkeer dat Tilburg verlaat. Reeshof Aanleg vier verkeersdrempels in de Lombardijenlaan. Waar wordt gewerkt is de straat afgesloten. Maandag 28 september start aanleg vier verkeersdrempels in de Bijsterveldenlaan. Hier kleine omleiding. 1999, afhankelijk van het weer. Puccinilaan, Berkel-Enschot Tot week 46 rioleringswerkzaam- heden. Er is een omleidingsroute. Durendaelweg, Berkel-Enschot Door de aanleg van een rotonde moet in- en uitgaand verkeer van Berkel-Enschot rekening houden met een omleidingsroute. Waalwijkseweg (Udenhout) Tot ongeveer 5 oktober afgesloten. Aanleg verkeersdrempels en verhogen van kruisingen. De kruising met Quirijnstokstraat is inmiddels weer geopend. Zand, partiële herziening locatie Taxandriabaan/Wandelboslaan’ of ‘Moskee, Wandelboslaan’, en tevens spreektijd hebben aangevraagd in deze commissie, komen aan het woord. Tegen een ontwerp-bestemmings plan kunnen zienswijzen kenbaar worden gemaakt bij de gemeente raad. Degenen die hun zienswijzen kenbaar hebben gemaakt hebben de mogelijkheid deze mondeling tóe te lichten voor een speciale hoorcom missie. De zittingen van deze hoor commissie zijn openbaar. - Ontslag directeur Bedrijven P. Notermans; - Vaststelling rekening 1997 en de reactie van burgemeester en wethouders daarop; - Vaststelling van de ontvangsten en uitgaven in het kader van de over heveling van de saldi en andere voorzieningen onderwijs; - PC-privé project; - Eerste begrotingswijziging 1998 Regionale Brandweer; Intrekken van de verordening budgetadvisering; Het is goed eten en drinken in Tilburg. Tilburg Wijnstad/Tilburg Culinair vestigt hier komend weekend de aandacht op. Steeds meer mensen genieten mee van dit culinaire evenement. Drie dagen lang staat het centrum in het teken van spijs en wijn en nu ook van kunst. Meer informatie hierover vindt u elders in deze Tilburgse Koerier. Wie deze Zomertraktatie comfor tabel, snel en goedkoop wil bereiken, pakt natuurlijk de bus. De m april 1999 I niet mee beslissen 6g 1 999 - 2009 Hoe werkt het? Iedere week is er een informatieve bijeenkomst onder leiding van de diëtiste. Het gewicht wordt gecon troleerd en het weekmenu wordt besproken. Daarna volgt een geva rieerd Aquasportprogramma, gericht op conditie, spierverster king, coördinatie en souplesse. Bedoeling is de resultaten vast te houden door oude gewoontes te veranderen. Meer informatie: tel. 542 99 99 of 543 87 59. 4 maart 1999 verkiezen Restauratie Monumenten 1997 (BRRM 1997); - Versnelde plaatsing AaBe-complex op rijksmonumentenlijst; - Nationale Hypotheek Garantie voor woningverbetering en onder houd; Wijziging bouwverordening; - Vaststelling aankoopprijs Stokhasseltlaan 34; - Verkoop Goirkestraat 103; - Verkoop Capucijnenstraat 78; - Verkoop Tafelbergstraat 133-135; - Verkoop kapel Elzenhof; - Ruiling gronden met de Tilburgsche Waterleiding Maatschappij (TWM); - Tussentijdse grondprijsverhoging bedrijventerreinen en kantoren 1998. Piron Rioler zaaml Tussen Vre C. de Vrier. week 46. Banningstraat Tot half oktober afgesloten in verband met rioleringswerkzaam- heden en herbestraten. H. de Keijserstraat Rioleringswerkzaamheden een aanleg nieuwe bestrating tc november. Veemarktstraat, Tivolistraat Aanpassing bestrating tot en met week 40. Van Kinschotplein e.o. Werkzaamheden aan riolering en bestrating, eerst in Van Alphenstraat. Daarna in andere straten in de omgeving. De werk zaamheden duren tot voorjaar !ABANT

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1998 | | pagina 11