25-50% OPHEFFINGS UITVERKOOP Janssens w Fietsforum Tilburg organiseert extra activiteiten op fietsdag PERZISCHE TAPIJTEN ‘Den Boovenste Biste’: Spectaculair openingstoernooi CVT Trappers Buiten genieten in Brabant Milieucafé in ‘De Plaats’ Week van het Platteland l’5 Basisschool Loven 75 jaar 1’5 VERHUIZINGS-UITVERKOOP Directiewisseling Fuji Photo Film Bruidsmodeshows bij Harteleijn Enorm in pasvorm jaarlijkse prijs voor verdienstelijke Tilburgers Wijnkoperij Le Décanteur Besterdring 44 - 5014 HL Tilburg De totale voorraad wordt verkocht voor DE HELFT VAN DE PRIJS! SANITAIR EN BADKAMERS WIE ANDERS OP HET GEHELE ASSORTIMENT: Wijnen - port - champagne en Wijnaccessoires - karaffen etc. DE KEUZE VAN»»» Kennismakingsavond bij het Katholiek Vrouwengilde pagina 2 Donderdag 19 september 1998 pagina 3 DE TILBURGSE KOERIER Vervolg van pag. 1 9 M usicAllfactory. FOTO: JAN VAN EERD ONTWERPERS EN BOUWERS VAN BADKAMERS FOTO: PETER LIGTENBERG KEES REIJNEN rft 95 1 pjn' TILBURG ,95 6th vrije heef 17-0998 BEELDEND KUNSTENAAR uitleen... De nazomer biedt veel gelegenheid voor een avondje tafelen buitenshuis. Wij serveren diverse menu's w.o. Wijnstadmenu al vanaf 49,- per couvert. 0 De nieuwe directeur van Fuji: dhr. Hayashi. Geopend op donderdag, vrijdag en zaterdag vanaf09.00 uur tot 18.00 uur Programma Het volledige programma is als volgt: die het monument geadopteerd jitgenodigd. 14.00 uur: tE jzon- Dan Noordhoek- ïhele dag voor even een telefonisv Kom snel - zoek uit - en profiteer TUburg, Besterdring 1, 013 - 5420504 igsavond jescholen tappegoor) op VERKOOP EN INSTALLATIE VAN BLOKENWEG 3 WASPIK Langs de A59 afslag 35 Hier staat voor u een gratis glas melk te wachten. De start van de fietstocht is van 10.00 tot 13.00 uur bij cafetaria Van de Ven, De tuin van Brabant, Kerkstraat 24 in Haaren. De lengte van de tocht is 38 km. optreden van i de Tilburgse den: aa> jongens school i Fuji I renfilms, fotopapieren offsetplati voor met name de Europese markt, werken 1.500 mensen. In 1997 b droeg de omzet 1,2 miljard gulden. Informatie grote Tilburgse bibliotheken op Internet KUNST^ l COMFORTABEL OP STAP... Elegant dameslaarsje met moderne gilly- vetersluiting. Geheel uit soepel kalfsleder. Met alle karakteristieken van de echte City- Way: veel teenruimte voor optimaal draag- comfort en een soepele, lich* JE Een jurk uit de collectie Glamour van Phoenix. van RIJSWIJK SCHOENEN^ nog typisch Bra- ervaat; een klein- hap waarvan ha in bezit iggevelboer- lerisestraat in istieviering ir samenkoi an 12 Wanneer je, vanuit de stille Poststraat het domein van Kees Reijnen betreedt, ben je -ongemerkt- al over een kleine voorbode gestapt van wat je binnen te wachten staat wanneer je de strakke, sobere gang verlaat. De route leidt door het mooie Brabant se buitengebied van Haaren, Uden- hout, Helvoirt en Vught met vele mo numentale boerderijen. In Haaren wordt u getrakteerd op beschuit met ibeien. In Biezenmortel kunt u het uiologisch melkveebedrijf van de fam. Martens bezichtigen. De NCB heeft zondag een fietsroute uitgezet: “Oud-Brabantse boerderijen fietstocht”. vanuit de geda trum gelegen 1< jnen woont en zou lenen voor eer waarbij moeten gangs lijk z stenaars rond de I één motiei BLOEM. Eenr 12.00 uur. Er wordt een bijdrage ge vraagd van slechts ƒ10,- p.p. Vooraf aanmelden is verplicht: Jan van Roes- sel, tel. 5424930. Er is plaats voor 100 deelnemers. In de derde week van september vin den in Brabant drie evenementen plaats rondom het leven in het buiten gebied van Brabant. Het zijn de Week van het Platteland, de Week van het Landschap en Brabant op de Fiets. Het is voor de eerste maal dat de drie eve nementen worden gepresenteerd onder de gezamenlijke noemer: ‘Buiten in Brabant’. Tussen 18 en 27 september worden volop buitenactiviteiten geor ganiseerd. Zo is er bijvoorbeeld een Landelijk ontbijt, kan men kamperen op de boerderij en deelnemen aan ver schillende fietstochten. Boeren en tuinders nodigen belangstellenden uit vreemdelingen dienst DE KEUZE VAN...is een initiatief van de Tilburgse Koerier en de Kunstuit leen Tilburg. In deze rubriek motiveert een al dan niet bekende Tilburger waarom een bepaald werk uit de Kun stuitleen zijn/haar speciale voorkeur geniet. restaurant „ka GelliRe” Heuvel 39. Tilburg Tel. 013-543II32 Trail Team presenteert een geweldige show waarin de (on)mogelijkheden van de mountainbike worden getoond. Naast een informatiemarkt ku""-" deelnemers zelf ook een gekke door deel te nemen aan luchtige en leerzame activiteiten, zoals literatuur, mens en water, opera, wereldgods diensten, kunstgeschiedenis, brocante en kunst en andere onderwerpen, zoals vermeld in het programmaboekje. alleen is in visueel opzicht de i onontkoombaar, ook de andere jen worden in ‘De Kamer’ be- brandt corstius gasthoogleraar Hugo Brandt Corstius, taalkundige, li terator en columnist zal in 1999 als gas thoogleraar optreden aan de Faculteit der Letteren van de Katholieke Uni- versiteit Brabant. Vanaf januari 1999 zal hij een college verzorgen over het thema «conscious ness». Ook studenten buiten de letterenfacul teit kunnen dit college als keuzevak volgen. Daarnaast zal Branct Corstius een openbare lezing voor zijn rekening nemen. tuatie zo; toen werden de beide scholen verenigd tot de r.k. basisschool Loven. In 1985 zorgde de nieuwe wet op de basisschool voor nogmaals een fusie, nu met kleuterschool ‘t Hummeltje. Het gebouw werd daaraan aangepast en in 1987 was het hele onderwijs voor 4- tot 12-jarigen onder één dak. Belgisch international Koen Hermans p en Jordy Geesink hebben Nijmegen v verlaten. De beide aanvallers spelen dit Zondag seizoen in Tilburgse dienst. Vanuit de jeugd van Tilburg Trappers zijn doel man Dennis van Gooi en verdediger Jeffrey van lersel doorgedrongen tot het eerste team. Het internationale toernooi komend weekeinde geeft Nisse Nilsson uitste kende mogelijkheden, om verder te sleutelen aan zijn jonge team. De be- kercompetitie start begin oktober. Met Limhamn en Amiens heeft de or ganisatie aantrekkelijke tegenstanders in huis gehaald. De Zweden zijn geen onbekenden meer voor de Tilburgse ijshockeyers. Begin september verloor CVT Trappers tijdens een oefencam pagne in Zweden nog ruim van Lim hamn. De spelers zullen zich daarom graag revancheren. Ere-wedstrijd g om 16.00 uur staat een bijz dere wedstrijd op het programma. 1 vindt namelijk een ere-wedstrijd plaats tussen Oud Tilburg Trappers en een se lectie van oud-intemationals. Een goe de aanleiding voor de supporters om de sterren van vroeger weer eens aan het werk te zien. En een mooie gelegenheid om op ge paste manier afscheid te nemen van de Tilburgse jongens, die aan het eind van vorig seizoen hun loopbaan in het eer ste team van Trappers afsloten. In de gelederen van Trappers komen we ondermeer tegen David Bouckaert, Tino Rison, Marco Donders, Frank Ja cobs, Hans Christiaans, Louis Maas, Klaas van den Broek, Guus Bakker, Theo van Gerwen en Antoine Geesink. Nog slechts één weekend hebben belangstellenden de kans om een bezoek af te leggen wel een bloemetje meenemenaan De Kamer'. Poststraat 23, een kunst project van de beeldende kunstenaars Paul Bogaert en Kees Reijnen om zich al daar te laten verrassen, overweldigen, ontroeren of desoriënteren door de ware ‘Verwandlung’ van een ruimte die normaliter als woonkamer dienst doet. DSW met Kop van Jut op Bedrijven Kontakt Dagen Dit jaar presenteert de Dienst Sociale Werkvoorziening (DSW) Tilburg zich op de Bedrijven Kontakt Dagen met een originele Kop van Jut. Met deze at tractie illustreert DSW haar motto ‘Uw kopzorg, onze zorg’. De Bedrijven Kontakt Dagen vinden op 16en 17sep- tember plaats in de Stadssporthal. Niet alleen de Kop van Jut verbeeldt het thema van DSW voor deze Bedrij ven Kontakt Dagen. Ook de standin- richting is geïnspireerd door het motto. De inrichting bestaat uit een tiental hoofden op sokkels, die getooid zijn met creaties van de Tilburgse hoeden- maaktster Maria Driessen. De hoofden en hoeden illustreren het brede aanbod van diensten in diverse sectoren zoals administratie, catering, toezicht, zorg en industrie. DSW detacheert jaarlijks meer dan 1500 medewerkers in zeer uiteenlopende functies binnen deze sectoren.DSW is een breed werkbe- drijf voor gesubsideerde arbeid, dat werkgelegenheid biedt aan ruim 3500 mensen in de regio. Bij haar presenta tie op de Bedrijven Kontakt Dagen staat detachering -het uitlenen van per soneel- centraal. DSW biedt bedrijven diverse mogelijkheden om (gesubsi dieerde) arbeidskrachten in te lenen. Noboyuki Hayashi is met ingang van 1 oktober de nieuwe algemeen directeur van Fuji Photo Film BV. Hij volgt Mo- tohiro Ujihara op, die terugkeert naar Japan om zitting te nemen in de Raad van Bestuur van de Fuji Photo Film J Corporation Ltd, het moederbedrijf I van Fuji Tilburg. Hayashi (58) is sinds I 1963 in dienst bij Fuji. Tot voor kort I was hij algemeen directeur van de Fuji- I vestiging in Fujinomiya, waar onder meer fotopapier gemaakt wordt. Photo Film BV produceert kleu- ïlms, fotopapieren offsetplaten name de Europese markt. Er 1.500 mensen. In 1997 be- George Petemousek, John MacDonald en Joe Buchley zullen als coaches op treden. In het team van de oud-intema tionals spelen o.a. Bert en Henk Hille, Ronnie Berteling, Tony Collard, Hein van den Heuvel en Johan Toren. worden op deze dag méér dan 200 ac tiviteiten georganiseerd. De vele af- o, '7 J zijn te vinden bij attracties, monumenten, musea, boe renbedrijven en horecagelegenheden. Clowns, luchtkussens en muziekbands zorgen voor extra gezelligheid. De Week van het Landschap start 19 september Het Brabants Landschap nodigt u uit om tijdens deze week natuurgebied de Mortelen te bezoeken. Een magnifiek en r bants landschapreser schalig oud cultuurlandschap Brabants Landschap 900 h< heeft. In de prachtige lang- derij, gelegen aan de Lopen= Oirschot midden in het natuurgebied de Mortelen, kan men een tentoonstel ling bekijken en worden diavoorstel lingen en video-presentaties gehou- J— Men is welkom van 19 tot en met tember van 10.00 tot 16.00 uur. vmiuit de boerderij is een speciale wandel- en fietsroute uitgezet. Voorde jeugd zijn er op 19,20, 26 en 27 sep tember speciale activiteiten. Op deze dagen kan men ook deelnemen aan ex cursies onder leiding van natuurgid- sen. Tevens wordt tijdens de Week van het Landschap een wandelroute in ge bruik genomen die ook geschikt is voor rolstoelgebruikers. Deze route heeft een permanent karakter. een flitsende mountainbikeshow weg geeft. Vanuit de vertrekpunten kan de deel nemer kiezen uit routes die variëren van ongeveer 30 tot 58 kilomter. Alle routes gaan door het buitengebied van Tilburg en Oisterwijk en de meeste bieden de mogelijkheid om er een zo genaamde stadsroute aan toe te voe gen. Deelnemers aan de stadsroute kunnen meedoen aan een prijsvraag. Meefietsen betekent meer dan louter de route te volgen. Om deze dag nog aangenamer te maken kan de deelne mer tijdens deze dag onder andere de volgende bezienswaardigheden be zoeken: Koetsemuseum. gratis toe gang; Trappisteiïklooster/bierbrouwe- rij, binnenplaats van het klooster en de brouwerij zijn vanaf 13.00 uur geo pend, gratis toegang (consumpties zijn voor eigen rekening); Palingkwekerij De gasten komen onder leiding van John Hindle, die geregeld contact heeft met Tilburg via Theo Dekker van het Oranje Comité. Zij nodigen belang- Zondag 20 september worden onder de paraplu van Brabant op de Fiets diver se fietstochten in Tilburg georgani seerd. Toerclub Tilburg’93 heeft in sa menwerking met het Fietsforum Tilburg een aantal routes uitgestip peld. Op deze dag is een aantal leuke activiteiten georganiseerd voor jong en oud. Tussen lO.OOen 14.00 uur kunnen deelnemers zich inschrijven bij de ver trekpunten café Bet Kolen, Broekho- venseweg 111 in Tilburg en Camping De Reebok, Duinenweg 4 in Oister wijk. Om de fietsdag extra feestelijk te be ginnen opent wethouder Horvers van Ruimtelijke Ordening, Stadsbeheer, Openbare Werken en Integratie Stads- zaken om ongeveer 10.00 uur het fiets pad Broekhovenseweg bij vertrekpunt café Bet Kolen. Dit doet hij in samen werking met het Be One Trail Tearn dat diend: er zijn bloemengeluiden waar te nemen, bloemengeuren op te snuiven, er valt bloementhee te drinken, terwijl ook de tastzin desgewenst aan zijn trekken komt. Je lijkt een soort schrijn te betreden, of een surrealistische hotelkamer, aan alle kanten word je ondergedompeld in een volslagen vreemde wereld, echter bestaande uit alledaagse, hoogst her kenbare elementen. Op iedereen heef dit bloemengeweld een andere uitwer king, de respons van de bezoekers is mede bepalend voor de benoeming van het project. Niet alleen verwijst de bloemenkamer naar de Barok, met z’n overdadige ef fectbejag en z’n trompe l’oeils, maar ook naar kunstenaars als Rauschen berg en Polke. Bovendien refereert ze aan de flowerpowertijd en dringt in de verbloemde kamer een vergelijking met een LSD-trip zich op. Groot ver schil met de Barokke kunst is evenwel dat het in het bloemenproject niet draait om het zo hogelijk gewaardeer de vakmanschap dat de Barokke kun stenaars ten toon spreidden, maar juist om de gevoelswaarde die de directe confrontatie met het bloemenfeno- meen teweegbrengt. Het door Reijnen gekozen bord van bloemenkunstenaar Geer Pouls past exact in hetgeen hem momenteel be zighoudt, niet alleen vanwege het kit scherige cliché bord-bloemen-zwaan, maar ook vanwege Pouls’ ideeën om- ii i- trent kunst, cultuur en natuur zoals die iLau- tot uitdrukking komen in zijn bloe- p de menzaak annex galerie‘Brutto Gusto’ daad- (letterlijk ‘slechte smaak’) in Rotter- f dam. Op woensdag 23 september (aanvang 20.30 uur) is er het 22e Milieucafé in café De Plaats aan het Piusplein 61 Op 10 september is de Piekbus weer van start gegaan. Een goedkope bus is één, maar hoe zit het met kwaliteit en comfort van de Tilburgse bussen? De medewerkers van het Milieucafé on derzoeken dat op dit moment en bren gen op 23 september verslag uit. Ze onderzoeken nog meer. De mening van de Tilburger over het Pieter Vree- deplein. Groen of grijs? Ook over de uitkomsten hiervan bericht het Milieu café. Wegens succes geprolongeerd: 75 Jaar basisschool Loven, is aanlei ding voor een groot feest. Dat begint op zondag 20 september om 10.30 uur met een eucharistieviering in de Lo- vense kerk. Na een samenkomst voor genodigden is er van 12.30 tot 14.30 uur een grote reünie voor oud-leerlin- gen die voor 1994 de school verlaten hebben. Op maandag komt het Scapi- no ballet samen met de kinderen een onvergetelijke voorstelling voorberei den en uitvoeren. Dan is er op woens- sobere gang verlaat, dag een spelletjesdag en op vrijdag is Het idee ontstond ger het feest op diverse plaatsen in de wijk en afsluitend een gezamenlijke maal- om eens met extra aandacht naar het platteland te komen kijken. BB Zij zijn niet alleen maar bezig met hun stapmogelijkheden zijn t werk, maar ook voor een belangrijk attracties, monumenten, deel verantwoordelijk voor het platte land. Zondag 20 september vindt voor de derde maal de Brabantse Fietsdag plaats, met meer dan 100 fietstochten startend op 85 locaties in geheel Noord-Brabant. De tochten zijn ge schikt voor het hele gezin; de afstanden variëren van 15 tot maximaal 50 kilo meter. Op alle startlocaties is speciaal voor deze dag een boekje verkrijgbaar waarin alle tochten van de Brabantse Fietsdag staan beschreven. In Brabant De Richting Tilburgse Taol heeft een bijzondere prijs ingesteld. Deze prijs heet ‘Den Boovenste Biste’ en wordt jaarlijks toegekend aan een p-1 een groep die zich verdienstel.j gemaakt voor het welzijn van de Til burgse samenleving. De eerste keer dat deze prijs wordt uitgereikt is op 6 no vember aanstaande tijdens het eerste lustrum van het Groot Diktee van de Tilburgse Taol. Iedere Tilburger kan een persoon of een organisatie voor dragen voor deze prijs. Dat kan tot ui terlijk zaterdag 26 september. Voor drachten richten aan het secretariaat van de jury, p.a. Wielingen 13, 5032 TL Tilburg. Fax 013-4685825. Indien gewenst kunnen op dit adres ook de re glementen worden aangevraagd. STT heeft de prijs ingesteld ter gele genheid van het vijfjarig bestaan van deze organisatie. In die tijd heeft de stichting hard aan de weg getimmerd om de aandacht te vestigen op het gro te culturele belang van het Midden- TV8-atrice Karen Bruers (Zanzibar en het Benske. Vorige keer presenteerde zij zich als voorzitster van de Frits den. Ms Horvers fanclub. Ook dit keer is zij te 27 zien in een verrassende rol. Vanuit Milieuwethouder Roel van Gurp geeft in het Milieucafé opening van zaken. In de milieukwis worden vier Raadsle den (PvdA versus VVD) getest op hun kennis van natuur en milieu in Tilburg. En Tiny Kokx verzorgt een column. Wè nun Henk was Tilburgs bekendste folkband. De opvolger van deze band heeft haar eerste optreden bewaard voor het Milieucafé. Vrijdag 18 september, 20.30 uur: CVT Trappers - Limhamn Zaterdag 19 september, 1 Tilburg Trappers E - Dordrecht 1 16.00 uur: Tilburg Trappers D - Dordrecht D 20.00 uur: Limhamn - Amiens Zondag 20 september, 12.30 uur: Tilburg Trappers C - Dordrecht C 16.00 uur: Oud Tilburg Trappers - Oud Nationaal Team 18.30 uur: CVT Trappers - Amiens Brabantse dialect. Dat de naam van de prijs in het dialect is gesteld is dan ook niet vreemd. Tilburg kent al een aantal i persoon of prijzen, zoals de Vredesprijs, de stelijk heeft Emancipatieprijs, gemeentelijke on- derscheidingen in de vorm van legpen ningen en een hele serie Moderne In dustries tad-prijzen. Maar Tilburg kent geen prijs waarvoor iedereen in aanmerking kan komen die zich op een bijzondere manier verdien stelijk heeft gemaakt voor het welzijn van de Tilburgse samenleving. ‘Wel zijn’ wordt volgens hetjury-reglement verstaan als een zeer breed begrip: zorg voor anderen, cultuur, sport, gezond heidszorg en sociale-, maatschappelij ke-, economische, commerciële en ecologische aspecten worden ertoe ge rekend. De prijs kan worden toegekend aan een persoon, instelling of organi satie. Winnaars van deze prijs zijn te beschouwen als ambassadeurs van onze stad. Mensen op wie elke Tilbur ger trots kan gaan. vazen, f wasgoed, categorie scheen te dien bleek deze van overst kaans« van bebloemde voorwer terwijl de bloemmctiev; kertijd uitstrekten bratotderomantis ra Ashley. Het kip-of-ei vraag, werkelijk niet zon dringt de commerci laat Reijnen daarbij in het mi Toen het idee eenmaal j was de jacht op bloemen ei i m Kranslegging bij Schots monument ven geopend voor een habbekmts j werd met gemak een overvloed aan ge bloemd materiaal verzameld. Tenslotte vond de metamorfose plaats en werd Reijnens kamer onherkenbaar omgetoverd tot een barokke bloemen zee. Tegelijkertijd werd daarmee de kamer verbloemd: hoeken en plafonds verdwenen achter bloemige lappen, een gebloemd zeil neemt de onbevan gen bezoeker de vaste grond onder de voeten weg. Deze ontkenning van de :a van de ruimte heeft als neven-* dat bezoekers haast onbewust wn mvuw houvast zoeken en het ver stoorde evenwicht trachten te herstel len om aan hun desoriëntatie te ontko men. Niet on bloem c ,999- zintuige en -rokerij, gratis toegang en toastje paling; Textielmuseum, gratis toe gang; De Pont, stichting voor heden daagse kunst, op vertoon van deelne merskaart ƒ2,50 entreekosten; Noordbrabants Natuurmuseum, op uitproberen, vertoon van deelnemerskaart ƒ2,50; Clown Japie vermaakt de kinderen en Milieu Educatie Centrum, gratis toe- maakt met ballonnen de leukste fiet- gang; Scryption, i.v.m. 10-jarig jubi- sen leum gratis toegang. Om een hongerig gevoel na de.fiets- Lppcf nn dp HpiivpI tocht te voorkomen kunnen deelne- L eest opoe Heuvel mers smikkelen op de rijdende p^. Vanaf 13.00 uur vinden diverse activi- tjesfietsUiteraard is de muziekfiets teiten plaats op de Heuvel. Het Be One ÜOk van de part jj i De mooiste dag van je leven. Voor bij na alle bruidjes is de huwelijksdag toch hét hoogtepunt van hun leven. Iets waar bruidsboetiek Harteleijn uit Waalwijk graag haar steentje aan bij wil dragen. Om aanstaande bruidjes vrijblijvend kennis te laten maken met de nieuwe collectie bruidsjurken, or ganiseert deze bruidsmodespeciaal- zaak aan de Grotestraat 153 in Waal wijk op zaterdag 19 en zondag 20 september shows waarin deze nieuwe collectie getoond wordt. Deze mode shows vinden plaats in het kader van Waalwijk Modestad, een activiteit waaraan dit weekeinde vele Waalwijk- se modehuizen aan deelnemen. Wie de shows van Harteleijn, die plaatsvinden in de geheel vernieuwde bruidsboetiek wil bezoeken, doet er verstandig aan :n plaats te reserveren. Dat kan isch via nr. 0416-343108. I langstraat _eruime tijd geleden lachte dat de in hartje cen- lokatie waar Kees Rei en werkt, zich uitstekend ;n bijzonder project, het publiek betrokken zou worden. De ‘kamer’ als uit- oangspunt drong zich op. Aanvanke- „j.. zou een vijftal kunstenaars zich over dit thema buigen, maar tenslotte bleven Reijnen en Bogaert samen over. De gedachte vatte post om één aspect van de (huis)kamer uit te lichten, met een cameralens op één element in te zoomen. Hierover filosoferend werden de kun- s bij hun omzwervingen in en Heuvelstraat telkens weer met notief geconfronteerd: DE tmaal hierop gefocused bleek deze overal op te doemen: Op jurken, kleden, tapijten, gordijnen, borden, vazen, pedaalemmers, haar spelden, wasgoed, badmutsen...: geen e^een te ontkomen. Boven- i bleek deze onontkoombaarheid de bloem culturen en standen te rstijgen: ook Turkse of Marok- ise winkels of markten waren niet i bebloemde voorwerpen gespeend, vijl de bloemmotieven zich tegelij- .._n van Sengers en Wi- -‘ische wereld van I .et antwoord op kunnen mensen daad- rnder bloemen of cie deze aan ze op et midden. In (>eer “ouls bloemenkunstwer- geboren was ken ‘s de vanitas-gedachte onmis- i en dito motie- kenbaar aanwezig. Immers, de bloem is hét symbool van ontlui kend, groeiend, bloeiend en tenslot te verwelkend en afstervend leven. Tegelijkertijd vormen de vergane bloemen een voedingsbodem voor nieuw leven en verwijzen zo behalve naar vergankelijkheid en betrekke lijkheid tegelijkertijd naar de eeu wige cyclus van leven en dood. I Op vrijdag 25 september is de vreem- ‘1 delingendienst Tilburg, J ring 182 te Tilburg, de gel X het publiek gesloten. Tilburg bezit veel bibliotheken die sa men een enorme bron van informatie vormen: boeken, tijdschriften, platen, kaarten, handschriften, microfiches, UC£C1I11U1 audiovisuele materialen en elektroni- net c sche databestadnen. Die bibliotheken http7/bit c hebben gewoonlijk een eigen doel- v groep, maar in de praktijk blijkt dat veel mensen graag van meer dan één bibliotheek gebruik maken. Daarom werken de grote Tilburgse bi bliotheken samen onder de naam Bi bliotheek en Informatienetwerk Til burg (BIT). Bij het BIT zijn aangesloten: de Katholieke Universi- teit Brabant, de Openbare bibliotheek Tilburg, de Theologische Faculteit Til burg, de Fontys Hogescholen, Tilburg en de Hogeschool Brabant, locatie Til- woensdag 23 september van 19.00- 21.30 uur, waar tussen de bedrijven door zangers en dansers J de MusicAllfactory van i Dans- en Muziekschool. De leden is gevraagd naar deze avond te komen met hun dochters en vrien dinnen om over de programma-in- houd geïnformeerd te worden. Het KVG-bestuur hoopt nog meer vrouwen te inspireren om op een ge zellige manier “bij de tijd te blijven” Wie meer wil weten over het KVG en het lidmaatschap daarvan of over deze avond kan terecht bij het secretariaat op tel.nr. 4673946 Op 1 september 1923 openden de Lo- vense scholen voor het eerst hun poor ten. Nu 75 jaar later, is dat aanleiding voor een flink feest voor leerlingen, oud-leerlingen en de wijk. De wijk Lo ven had in enkele jaren een stormach tige ontwikkeling doorgemaakt. Er be stond al een eigen kerk en het werd tijd dat er ook eigen onderwijs kwam. Het kerkbestuur, in die tijd schoolbe stuur, liet twee gelijkvormige scholen bouwen. De St. Elisabethschool voor de meisjes aan de Bankastraat en de St. Franciscus van Salesschool voor de burg. Over de dienstverlening van de jongens aan het St. Willebrordplein. BIT-bibliotheken was al enige jaren De kleuters werden gesitueerd in de zg. een folder beschikbaar. Sinds kort is bewaarschool ‘t Hummeltje onder het deze informatie beschikbaar via Inter- meisjespatronaat. de website van het BIT: In 1966 verhuisde de jongensschool t.obtilburg.nl. De website be- naar de Bankastraat. Door het bijbou- vai gegevens over o.a. locaties, ope- wen van enkele lokalen konden alle ningstijden, tarieven, dienstverlening leerlingen van Loven geherbergd wor- en collectie-inhoud van de bibliothe- den: aanvankelijk de meisjes boven, de ken. Vanuit deze website is het ook jongens beneden, maar al snel werd de mogelijk om de uitgebreide website en school gemengd. Tot 1982 bleef de si- tijd. de catalogus van de Katholieke Uni- versiteit Brabant (incl. de Theologi sche Faculteit Tilburg) en de Openba re Bibliotheek Tilburg te raadplegen. De websites van de overgie bibliothe ken zullen in de loop van 1999 be schikbaar komen. Op vrijdag 18 september om 10.30 uur stellenden en alle bekenden van de vo- brengt een groep Engelse en Schotse rige bezoeken uit bij deze kranslegging veteranen een bezoek aan Tilburg en bij het Paleis Raadhuis aanwezig te gaat een krans leggen bij het Schots zijn. monument “Scotland the Brave”, na- Nadelunch vertrektdegroepom 13.30 mens de 6th Royal Scots Fusiliers As- uur naar Moerrgestel, waar het monu- sociation. De groep van de 5th Divi- ment van Generaal Barber wordt be sion Workshop komt over met 12 zocht. Verder rijdt de colonne naar voertuigen en enkele motoren uit de 2e Spoordonk waar de brug genoemd is Wereldoorlog. Bij de kranslegging is naar de vroegere commandant van de logica va de groep kinderen van basisschool De 6th R.S.F., Colonel Mackenzie. Op werking vrijdagavond neemt de groep deel aan een njetn de Lichtstoet in Eindhoven, de jaarlijk se herdenking van de bevrijding. In de bespreking met John Hindle komt ook aan de orde welke plannen het Oranje Comité heeft voor herdenk van 55 jaar bevrijding in oktober 1S In het kader van de “Week van het Plat teland” organiseert de NCB kring Mid den Brabant diverse activiteiten. De boeren en tuinders van Goirle en Riel organiseren een brunch op zondag 20 september. Het belooft iets speciaals te worden door de produkten die geser veerd worden, zoals soep, zult, rauwe en gekookte ham, diverse soorten brood, kaas, roomboter, jam, eieren, melk/koffie/thee en fruit. Dit alles wordt u aangeboden in een sfeervolle boerenschuur. Al zittend op een pak stro kunt u zich tegoed doen aan streek- WU1U eigen produkten. Voor de kinderen zijn aardt er dieren waar ze naar hartelust mee biolo kunnen ravotten in het stro. De moder ne land- en tuinbouw wil zich presen teren in een nostalgische omgeving en u laten meegenieten van het goede van het platteland. De brunch wordt gegeven bij fam. De Loos, Abcovenseweg 42, Goirle (hoek Bakertand), aanvang tussen 11.00 en Het Vrouwengilde is méér dan een vrouwenclub met ruim 350 leden. Het is een vereniging met een uitgebreid scala van activiteiten. Het KVG wil graag nog meer vrouwen van 40 jaar en ouder kennis laten maken met het uitgebreid programma van cursussen en lezingen, die voor zowel ‘s avonds als overdag zijn gepland. De muzikale kennismaking z)i vindt plaats in de Fontys Hoges ,r_ (Pyreneeënweg 3, Stappegoi

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1998 | | pagina 3