TBK :n JlP TB/ De TBV, het KWH-label en kwaliteit >rs >rs g- 25 jaar Dennenrode Huursubsidie ier Binnenkort ook tuinbenodigdheden bij Karwei Vorselaars ig- g- - Dikke 8 voor huursubsidie-hulp V' V —I I I Stas'S» I pagina 20 Donderdag 17 september 1998 pagina 21 DE TILBURGSE KOERIER open huis vleermuiswandeling voor kinderen r zo'n i harmonia dansclub de kets mans. bant,i dahlia-show Eén jaar op lokatie Brakman Vossenberg soekmekaar FOTO: PETER LIGTENBERG alleenstaanden veteranen reünie Kunnen wij u nog beter van dienst zijn? WONINGCORPORATIE r papier- ninga kenn iene Huuradministratie: tel. 594 05 44 over fijn' Wordt u goed geholpen aan de balie? ’RODUCTS A Vraag het aan vóór 1 oktober Har vindt u van de kwaliteit van onze reparaties? ren sod atiecursus- n sociale jericht, rse over- iuceren van akt het ij treed je ft en leid je men werk je iok lever je keur uit 'apro A of or papier- jen dan verschillen- beschikken t sta je open 40+dansmiddagen de reit kalender dorpsleven udenhout en biezenmortel excursie groei en bloei fties in Bij gebleken 'olgen. RONDOM HART VAN BRABANT Technische storingen: dagelijks telefonisch van 09.00-12.00 uur, tel. 594 05 55 Dat de TBV is aangesloten bij KWH verzekert u van een prima service. srrom- kmu- manier waarop alles onderhou den wordt waardeer ik zeer." ze in 1 uitvoert, i een ‘hulp van agdienst Tent bereid te werken. Buiten deze tijden alleen in spoedgevallen (ook ‘s avonds en in het week tel. 594 05 55 *omii6co«roR»TiE Hen eekend): huurders ienstverlening. ie in de uil Al vele huurders hebben wij kunnen helpen met het invullen van hun aanvraag. Huurt u bij de TBV, denkt onderwerpen, Openingstijden: Het kantoor is geopend dagelijks (ma t/m do) van 09.00-12.00 en van 13.00-16.00 uur Op vrijdagen van 09.00 -12.00 uur Deze vragenlijst gaat over uw ervaringen met uw woningcorporatie. tuinaccessoires. Hiermee komt het to tale bedrijfsoppervlak op 4000 m2. Frans en Marcel Vorselaars poseren voorde vestiging van Karwei Vorselaars aan de Brakman. Zo werd de flat aan de Kwendelhofin 1973 gepresenteerd aan haar toekomstige bewoners. Huurders kunnen via een enquete hun mening geven over de TBV. bij de binnenkomt, op zoek naar een woning. Zo stelt het KWH-label eisen ten aan zien van de overzichte lijkheid van onze ont- vangsthal, de wijze waarop de klant infor matie krijgt over het wo- voortraject scholing en werk Feniks start op maandag 5 oktober een nieuwe cursus voor alleenstaande moeders. Onderwerpen die aan bod komen zijn: Hoe ga je om met je tijd, de toekomst van je kind, watgajedoen als je straks sollicitatieplichtig bent, wel ke mogelijkheden zijn er om een oplei ding te gaan volgen of een baan te zoe ken. De cursus vindt plaats op twee ochtenden: maandag en donderdag van 9.00 tot 11.45 uur. Als je wilt deel nemen of meer informatie wilt, bel dan 5421896. Deelname is gratis, kinder opvang is aanwezig. Feniks, Wilhel- miapark 62. Op donderdag 24 september begint het nieuwe dansseizoen van dansclub De Brent Taats- voor verstandelijk gehandicapten. Het doel is een gezellig avondje uit. Cursisten komen o.a. uit Loon op Zand en Uden hout. Contactadres en opgave DC De Kets: André v.d. Schans, tel. 0416- 272791. veulen-verkoop- presentatie platform gehandicapten berkel-enschot Zorgeloos huren bij een kwaliteits- corporatie! lezing over hartenergie Er zijn ±200 uitdrukkingen en gezeg des Over het hart. Daarin komt heel dui delijk tot uitdrukking dat liefde en vreugde, maar ook pijn en verdriet in je hart voelbaar zijn. Zaken die het hart betreffen komen in de lezing van Cla- sina Guiaux, autosofies therapeut, aan bod. Vrijdag, 18 september om 20.30 uur, Atelierstraat 109 (ingang Wagen straat, bordjes Yort-gim volgen); tel. 5423997. Kwaliteits-eisen De Stichting KWH staat voor Stich ting Kwaliteitszorg Woondiensten Huursector. Binnen deze Stichting werken corporaties uit het hele land samen op het gebied van de kwali teitszorg. Zij hebben een kwaliteits systeem ontwikkeld voor de dienst verlening van corporaties. Om het daarbij behorende KWH-label te krijgen, moetje als corporatie aan een groot aantal eisen voldoen. Van een goede voorlichting, grote be reikbaarheid, prima onderhoudsser- vice tot allerlei voorwaarden met betrekking tot een klantgerichte woningaanbieding. --gaanbod en over de gang van za- n.v>i rond de woningaanbieding. Het label belooft en garandeert hulp en Woningzoekenden: dagelijks telefonisch van 09.00 -12.00 uur, of op afspraak. Nimrodstraat 30 5042 WX Tilburg tel. (013) 594 05 94 Postbus 1120 5004 BC Tilburg De Karwei-vestiging aan de Von Sup- péstraat wordt in het voorjaar van 1999 uitgebreid met een showroom van 500 m2 voor de presentatie en verkoop van vloeren, plafonds, wanden en deuren. Vorig jaar opende Karwei Vorselaars een tweede vestiging in Tilburg. Aan de Brakman, nabij de groeiwijk Rees- hof, werd in eigen beheer een prachti ge bouwmarkt neergezet met een op pervlakte van 3000 m2. Zoon Marcel Vorselaars is daar samen met een aan tal deskundige medewerkers verant woordelijk voor de dagelijkse gang van zaken. Begin 1999 verwacht Kar wei Vorselaars het assortiment aan de Brakman uit te breiden met tuinhout en Vorselaars is sinds 1971 te vinden aan de Von Suppéstraat 35 in Tilburg. Eer der, sinds 1937, was de zaak gevestigd aan de Heikantse Baan. In de jaren ‘70 werd een sterke groei doorgemaakt. In het volgende decennium werd een nieuwe weg ingeslagen. “In 1982 en de periode daarvoor was ons bedrijf voor al gespecialiseerd in bouwmaterialen. Daarnaast hadden we een afdeling Doe-Het-Zelf”, vertelt Frans Vorse laars. “Niet veel later zijn we ons vol ledig toe gaan leggen op de Doe-Het- Zelf markt. Om ons vervolgens aan te sluiten'bij de Karwei-keten. Een fran- chise-organisatie die de aangesloten bedrijven in staat stelt, om gezamenlijk in te kopen en samen aan marketing te doen. We zijn daardoor in staat om erg scherpe prijzen aan te bieden. We le veren hoofdzakelijk aan particulieren en non-profit instellingen zoals scho len en gemeentelijke instellingen.” Wat vindt u van de TBV? Wat moet de TBV nog verbeteren om aan alle kwaliteitseisen te vol doen? Dat bedenken we niet van achter ons bureau. We vragen het u zelf. Wat zijn uw wensen en met name wat verwacht u van de TBV als het gaat om de te bieden service? Wordt u goed geholpen aan de ba lie? Is onze informatie duidelijk ge noeg? Deze vragen en nog vele an dere zijn opgenomen in een enquete die wij eind september steekproefs gewijs aan zo’n 1500 huurders van de TBV sturen. Het is van belang dat zoveel mogelijk enquetes wor den teruggestuurd, opdat we weten hoe wij u in de toekomst nog beter Indien u huursubsidie wilt ontvan gen, moet u dit ieder jaar opnieuw aanvragen. Als u dit nog niet gedaan heeft, reageer dan snel. Uw aan vraag voor huursubsidie voor het nieuwe tijdvak (1 juli 1998 tot 1 juli 1999) moet namelijk vóór 1 oktober bij het ministerie van VROM zijn. Voortdurend gemeten Het label garandeert de huurder en woning zoekende een hoge kwalilteit van de dienstverlening, maar het is ook een keur merk waarmee corpo raties zich onderschei den van andere. Bewaking van de kwaliteit is dus van groot belang. Daarom wordt iedere corpora tie na het behalen van het label nog ieder jaar twee keer getoetst op minimaal twee onder delen van het label. Voorschot Vorselaars neemt met de uitb van het assortiment een voorsetr de vestiging van een grote Duitse ke ten, die op bedrijventerrein Vossen berg een Doe-Het-Zelf zaak met aan verwante artikelen zal openen. De concurrentie wordt hierdoor groot. Ze ker omdat er inmiddels ook nog een an dere bouwmarkt is gevestigd. “Ik snap Er is een feestcommissie opge richt om het één en ander te or ganiseren. Winny De Kleerma- eker, voorzitter van deze commissie, woont zelf al vanaf het eerste uur in de flat. Ze woont er graag. "Het uitzicht is schitterend en bovendien zitje sral dichtbij. Dat is vooral i voor mensen die wat min der goed uit de weg kunnen. De indeling en de grootte van de woningen zijn prettig en de voorlichtingsbijeen komst migraine Op vrijdag 25 september wordt een voorlichtingsbijeenkomst geohuden onder de titel ‘Migraine, is meer dan hoofdpijn! Wat ier er aan te doen?’. De bijeenkomst is georganiseerd door het cluster Vrouwengezondheidszorg van het Regionaal Patiënten/consumen- tenplatform Midden-Brabant en wordt gehouden in de Kapel van het Twee- Steden ziekenhuis, Dr. Deelenlaan 5 in Tilburg van 13.00 tot 15.45 uur. aan de deelname zijn geen ksoten verbonden. De bijeenkomst is bedoeld voor pa tiënten en gebruikers van de gezond heidszorg en maatschappelijke dienst verlening in de regio Midden-Brabant. Voor informatie en aanmelding kunt u contact opnemen met mw. L. Heyh- mans, coördinator RPCP Midden-Bra- t, tel. 5441309. themabijeenkomst stalking Op donderdag 24 september organi seert Feniks een thema-avond over stalking. Een stalker kan veel leed aan- richten bij zijn slachtoffer. Van hinder- Kets om 20.00 uur bij zaal Den Br< lijk rondhangen in de straat via tele- aan de Van Heeswijkstraat 1 in Kaa foonterreur tot moord. Alles is heuvel. De Kets is een dandclub vc denkbaar. Soms moet het slachtoffer verstandelijk gehandicapten. Het d< zelfs verhuizen of onderduiken op een geheim adres. Feniks organiseert in sa menwerking met Stichting Anti Stal king (SAS) een avond voor (herken ning over het fenomeen stalking. Plaats: Feniks, Wilhelminapark 62 (tel. 5421896). Aanvang: 20.00 uur. Deze avond is alleen voor vrouwen. Huurt u een woning bij de TBV? Dan huurt u een woning bij een corporatie die streeft naar kwaliteit. Wij willen u zo goed mogelijk van dienst zijn. Daar om heeft de TBV zich aangesloten bij de Stichting KWH en probeert zij het zogenaamde KWH-label te Zoals ieder jaar wilden wij graag weten wat deze huurders vonden van onze dienstverlening. Vonden zij de informatie in de uitnodings- brief duidelijk en werden zij goed geholpen door qnze medewerkers? Voor de informatie in de uitnodi- Huursubsidie moet elk jaar opnieuw worden aangevraagd. Voor veel mensen is het invullen van het beno digde formulier een hele klus. De TBV helpt daar graag bij. Dit jaar hebben we in totaal zo’n 2200 men sen geholpen. Traditiegetrouw heb ben wij een huursubsidie-enquete gehouden om te weten of onze huur ders tevreden zijn over de hulp die de TBV biedt bij het invullen van de formulieren. Bijna de helft van hen vulde de enquete in. Gemiddeld ge ven zij de TB V een dikke 8. Harmonia heeft op woensdag 23 sep tember een openbare avond met pa ranormale waarnemingen a.d.h. van tekeningen doormevr. J. Wiering. Zaal De Goede Herder, Isidoriusstraat 6. Aanvang 20.00 uur. Zaal open 19.30 uur. Tel. info: 5433855. Activiteitengroep voor alleenstaanden D’n Opstap in Tilburg zoekt nog enke le mensen uit Tilburg en omgeving voor deze groep. Samenkomst elke maandag om 20.00 uur op een locatie T in Tilburg-centrum. Zowel mannen als n kijkcentrum De Reit Westertoren- vrouwen van 30-60 jaar zijn welkom. Iaan 4’ ov‘nde" 4°+’d“^ag^ Indien er belangstelling is worden ook Plaats °P: 20 ^mberJ25 °^ober’22 5363929 steeds gratls’ Buurtcentrum soekmekaar houdt open dag op zondag 20 september van 11.00 tot 16.00 uur. Op ‘t programma staan verschillende demonstraties. Daar naast wordt informatie verstrekt over activiteitengroep nlinAnntnnnrlAn ouderenwerk, huiskamerproject voor ouderen en de buurtraad. spraak in het huismeesterkantoor of de ontmoetingsruimte met onze me dewerkers te spreken. Omdat vorig jaar uit de huursubsidie-enquete bleek dat veel mensen het prettig hadden gevonden om in het complex te worden geholpen, hebben we dit jaar in veel complexen de mensen direct uitgenodigd in het huismees terkantoor. Wie dat om wat voor re den dan ook niet wilde, kon uiter aard gewoon bij het TB V-kantoor terecht. Heel veel mensen hebben gebruik gemaakt van de mogelijk heid om vlak bij huis hun formulier samen met een TBV-medewerker in te vullen. De TBV vindt het plezie rig de dienstverlening op deze ma nier dichter bij de huurders te bren gen. Wij zullen dan ook proberen deze service volgend jaar nog verder uit te breiden. van dienst kunnen zijn. Belangrijk is dat we uw verwachtingen en dat gene wat we als corporatie ook daadwerkelijk kunnen bieden op el kaar afstemmen. De meting zal uit wijzen welke zaken we moeten verbeteren om aan de KWH-ei sen te voldoen. Eind 1999 hoopt de TBV het label te behalen. Begin deze maand werd door scouting St. Lambertus uit Udenhout haar tweeëntwintigste jaarkalender gepre senteerd. Bij de gebruikelijke groeps foto’s deze keer de handboogschutterij Strijdlust in Vrede, de Politiehonden vereniging De Trouwe Wachter en de postzegelclub De Jonge Filatelist. Ook --'■-"'-lijke klassefoto’s van de meis- is een juiste inschatting geweest van c jongensschool zijn in de serie langer een vestiging van Karwei Vor -nen> waarvan gén uit ±1930! aieke foto’s behoort zeer zeker een fraaie opname van café De Schol uit 1920 met daarop het gezin van Harrie en Eva Scholtze-Vermeulen en een beschrijving van de ontstaansge schiedenis van dit bekende stationskof- fiehuis. In de directe nabijheid van dit café werd rond 1916 een nieuwe zui velfabriek gebouwd. Op een actiefoto is te zien hoe met paard en kar het stei germateriaal wordt aangevoerd. Al met al wederom een kalender met een zeer gevarieerde collectie oude foto’s van Udenhout en Biezenmortel. De kalen der is in Udenhout te koop bij de Rabo bank, ABN/AMRO Bank en de recep ties van stichting Prisma, Vincentius en zorgcentrum Eikelaar. De stichting Veteranen Oud Militairen (voorheen FOM) organiseert 28 okto ber de jaarlijkse reünie in de Gen. Maj. v. Stevenick kazerne in Oirschot. U kunt zich opgeven onder vermelding met hoeveel personen u komt bijM. de Gouw, Roland Holsthof 7, 5044 PP Tilburg. onderling contact Op donderdag 24 september worden de leden verwacht in wijkcentrum De Baselae’r, Hoefstraat 175. Vanaf 19.45 uur wordt er een optreden verzorgd door muziekvereniging Ovation. Le den die geen deel taxi hebben en zelf voor vervoer kunnen zorgen, kun nen dit aanvragen bij dhr. A. Westland op donderdag 17 september a.s. tussen 18.00 en 20.00 uur. Tel. 4552797. Dinsdag 22 september organiseert het Platform Gehandicapten Berkel-En- schot een voorlichtingsavond over de Wet Bijzondere Bijstanden de daaraan gekoppelde subjectsubsidie. De voor- ll.l.ting wordt verzorgd door dhr. H. van Dijk van de gemeente Tilburg. Aanvang om 19.30 uur in cultureel centrum De Schalm in Berkel-En- schot. lezing over drugs Op maandag 21 september zal H. Cort- hals, psychiater bij de GGZ Midden- Brabant een lezing houden over alco hol, soft- en hardrugs als risicofactoren voor mensen die gevoelig zijn voor psy choses. Hij zal ook ingaan op het beleid (wetten, huisregels en sancties) dat bin nen de GGZ Midden-Brabant op dit ge bied wordt gevoerd. Er zal -na de pauze- ruimschoots gelegenheid worden gebo den tot het stellen van vragen. Deze the- viaeor ma-avond wordt georganiseerd door Ypsilon, een vereniging van familiele- ,8. den van psychotische en schizofrene mensen. De bijeenkomst -die niet voor patiënten toegankelijk is- vindt plaats bij de GGZ Midden-Brabant, Jan Wier- hof 7. Aanvang 19.30 uur. open middag hoogvenne Zaterdag 19 en zondag 20 september Buurthuis Hoogevenne organiseert op houdt dahlia-vereniging Floralia in zondag 20 september van 13.00 tot Gilze haar jaarlijkse show. Dit gebeu- 17.00 uur een open middag met o.a. ren vindt plaats in de dahlia-tuin aan de info over het cursus aanbod, demon- gekop Hoevenaarsstraat te Gilze. Hier staan stratie mondharmonica vereniging, lichtir ±3000 dahliaplanten. Wel 100 ver- info anib, springkussen, kindem schillende soorten. Er worden o.a. melmarkt, grimeren en natuurlijk i bloemstukjes gemaakt en er is een lo- ziek. Het buurthuis is gevestigd aan het terij. De toegang is gratis. Kazernehof 76; tel. 5422730. tbreiding het gemeentelijk beleid in deze niet zo rschotop goed”, zegt Frans Vorselaars. “We hebben in Tilburg al te maken met een overaanbod op de Doe-Het-Zelf markt. Het is allemaal een beetje teveel van het goede. Zeker als een bedrijf veel aanverwante artikelen voert, zal er steeds meer bedrijvigheid uit de bin- nenstad wegvloeien.” informatie-avond herinrichting van hogendorpstraat De gemeente is van plan om de Van Hogendorpstraat opnieuw in te rich ten. Op 26 februari j.l. is er een infor matie-avond geweest. De belangrijk ste wens die tijdens de informatie-avond naar voren kwam, is meegenomen in het ontwerp. Dat was een oplossing voor het probleem van parkeren op de stoep. Verder is er be sloten dat de bomen in de straat ver vangen worden door sierperen. Tevens wordt de straat aangepast aan de eisen van een 30 km/uur gebied. Dit betekent dat de kruisingen verhoogd zullen worden. Er is een oplossing bedacht voor de problemen bij de kruising met de Goirkestraat. Door één parkeer plaats op de Van Hogendorpstraat weg te halen (de straat wordt dan breder), wordt de kruising met de Goirkestraat overzichtelijker. Het ontwerp van de plannen voor de Van Hogendorpstraat zal op donderdag 17 september om 20.00 uur in buurtcentrum De Papen clip worden toegelicht. Deze vereniging organiseert op zon dag 27 september vanaf hotel Ibis om 9.20 uur een excursie naar De heem- 1 niet tuin in Rucphen en het Arboretum in kun- Oudenbosch. De heemtuin telt ca. 450 soorten, verdeeld over 17 verschillen de getoonde leefgebieden. Neem zelf een picknick pakketje mee. Om om streeks 14.00 uur volgt in Oudenbosch een rondleiding door de voormalige kloostertuin, waaraan een Arboretum. Voor deelname opgeven voor 18 sep tember bij het secretariaat, Baardwijk- straat 14,5043 WV Tilburg. krijgen. Dit kwaliteitslabel verzekert u van een goe de service. Niet alleen gedurende de tijd dat u één van onze woningen huurt, maar al vanaf het mo ment dat u als woningzoekende naar ons woning aanbod komt kijken. ting Prisma te Biezenmortel uti. bezoekerscentrum Oisterwijk van volksfestival plaats. Dit jaar is gekozen tuurmonumenten aan de Van Tien- voorhetthema ‘FestivalTropical’. Het zenlaan 5 start op zaterdag 19 sep- festival is toegankelijk voor iedereen. om 14.00 uur een gezinsdag Artiesten die optreden zijn o.a. orkest thema ‘water’. Zelf op onder- Midi (Ned-Antillen), Breti-Boskopu 2r “kven. Met behulp van (Suriname), Sheha (Ecuador) en dans- loeppotje en een groep Labadivo (Nederland). Om 12.22...2.1... _ll._2__.l ilgeo pend. Het evenement duurt tot 17.00 gingsbrief gaven zij gemiddeld een 8,3. Toch vonden enkelen dat de brief te lang en te moeilijk was. Sommige anderen vonden echter dat de brief niet voldoende informatie bevatte en dat deze daarom niet dui delijk genoeg was. Je kunt het nooit voor iederéén goed doen, maar wij zullen volgend jaar de inhoud van de brief opnieuw kritisch bekijken. Voor de wijze waarop onze mede werkers de huurders te woord ston den gaven de huurders gemiddeld een 8,7. Een cijfer waar wij best een beetje trots op zijn. Aan die eerste tijd in de flat heeft Winny leuke herinnerin gen. "Vroeger organiseerden we tweemaal per jaar een gale- rijfeest. De één bracht koffie mee, de ander taart en ga zo maar door. Omdat we allemaal nieuw in de flat kwamen zocht je elkaar sneller op." Ook nu is er nog veel contact tussen de, inmiddels wat ouder geworden flatbewoners. Vooral in de nieuwe hal, tijdens het legen van de brievenbussen, wordt veel contact gemaakt. En dat is ook de bedoeling van de borrel straks; dat bewoners in de gele genheid worden gesteld een praatje met elkaar te maken. De bewoners van het eerste uur worden bovendien nog eens extra in het zonnetje gezet door de feestcommissie. De bekende bouwmarkt Karwei Vorselaars is komende week een jaar gevestigd aan de Brakman 77 in Tilburg. Een jaar waarin de hoge verwachtingen ook wat omzet betreft volledig waargemaakt konden worden. Dat er in de groeiwijk Reeshof een grote behoefte bestond aan Doe-Het-Zelf zaak Karwei Vorselaars -!jjste insc|,atting geweest van directeur-eigenaar F rans Vorselaars, die al orselaars heeft in Tilburg-noord. crohn en colitis ulcerosa vereniging Op dinsdag 22 september organiseert de afdeling Noord- Brabant West van 11 van‘ de Crohn en Colitis Ulcerosa Vereni- g*ng Nederland een thema-avond. Het /an deze avond is: Wat erstaan onder een ileo- ise? Dr. H.J.M. Oostvo- lisabeth zieken- ing geven over de rose. Deze operatie- Je pouch-opera- één van de op- i voor patiënten met Colitis en polyposis coli. De bijeen- rnen dat vleermuizen enge en vieze komst wordt7e^den in het auditori- dteren zijn, maar tijdens de excursie zal um van Jansten-Cilag BV. Dr. Jans- je erachter komen dat het slimme en se 150 aanv6 is om 2000 vooral nuttige dieren zijn. Iedereen die uur en6het is de omstreeks mee wil doen kan vooraf reserveren bij 22 (x) uur af te sluiten zaal is het bezoekerscentrum, tel. 5219209. om 19 30 uur avond is voor*^_ langstellenden gratis toegankelijk. In verband met het beperkt aantal plaat sen is aanmelding vooraf noodzake lijk. Voor nadere informatie en voor aanmelding van deze bijeenkomst kunt u contact opnemen met: mw. C. Brekelmans, tel. 4639588. moeder-aarde- wandeling Op zondag 20 september start om 11.00 uur bij het bezoekerscentrum Oisterwijk van Natuurmonumenten aan de Van Tienhovenlaan 5 een Moe- jder-aardewandeling voor volwasse- nen. Tijdens deze wandeling kunt u op ^fd±fDM'dden-Bra^ant Zdld ,Van een heel andere manier metde natuur het KWPN organiseert een veulen- kennis maken Door niet alleen de verkoop-presentatie op zaterdag 19 te gebruikerli die toch d over. september van 19.00 tot 22.0CI uur in 6komen zintui manage De Broeksie in Esbeek. Doel aanbod Doormiddei van enkele yoga- is aspirantkopers m contact te brengen meditatie en enkele spel- metdeeigenarenvandeveulensomde ietjes raken de deelnemers zich bewust aftet. V!u K°°r d’ van stemmingen, sfeer en krachten in zakeltjkhobby-fokkers tetevorderen. de natuur De6tijdsduur is i ,5 tot 2 uur. In de manege zal om 20.30 uur een Voor deze excuJrsie moet u zich vooraf dressuurshow gegeven worden door aanmelden bij het bezoekerscentrum niemand minder dan Tineke en Imke oisterwijk? telJ. 5219209. Bartels. U bent van harte welkom za- J r - terdagavond in de Broeksie in Esbeek. V0|ksfeStiVal pMSIHa g“iigen^hS gezinsdag ‘water’ in Zondag 20 september vindt in manage opgenomen, haznalzarcrnntnim De Hoefstede op het terrein van stich- lotdeum oezoeKerscentrum ting Prisma te BieZenmortel het 12e een sw In be Natui hove, tember coa - r-j met het thema‘water’. Zelf op onder- Midi (Ned-Antillen), Breti zoek in het Speykven. Met behulp van (Suriname), Sheha (Ecuador) er. u een vangnet, een loeppotje en een groep Labadivo (Nederland), zoekkaart kijken welke waterbeestjes 13.30 uur wordt het volksfestival er voorkomen. Het is verstandig om TT laarzen aan te trekken. Een aantal op- drachtjes kun je in het bezoekerscen trum uitvoeren. Er is een tentoonstel ling over water opgesteld en er wordt een videofilm vertoond. Deelname aan isdag is gratis. Het is noodza- n voor deze activiteit vooraf te reserveren via tel. 5219209. begeleiding bij het aanvragen van huursubsidie en een goede en snelle onderhoudsservice. Bovendien be vat het label duidelijke en overzich telijke afspraken over en weer rond wat de huurder zelf mag veranderen aan de woning en hoe de huurop- zegging zo klantvriendelijk moge lijk kan verlopen. groei bloei Donderdagavond 17 september, vanaf Op vrijdag 18 september vertrekt er 19.30 tot 21.30 uur houdt Groei vanaf het bezoekerscentrum Oister- Bloei open huis in het gebouw scho- wijk van Natuurmonumenten een lengemeenschap Quirijn, Gershwin- vleermuisexcursie voor kinderen van- straat 10, Tilburg Noord. Hier presen- af 8 jaar. Batmans zijn vleermuizen ging Nederland i teert de vereniging de geplande waarvan je verschillende soorten in het onderwerp va., activiteiten voor het cursusseizoen en Oisterwijkse bos en bij de vennen moeten ver de mogelijkheden voornieuwe cursus- vindt. Vleermuizen zie je vooral als het anaje anastomse? Dr H sen. Tevens staat er een ideeënbus schemerig wordt, ze gaan dan vliegen j cbjrurg jn het St Êlis waarin u uw plannen voor aardige be- om voedsel te vangen. Vleermuizen bui’s za] gen |ezjng „e zigheden of uw wensen voor het be- zijn op te sporen met behulp van een deo.anaie jmastom&L lichten van interessante onderwerpen, “batdetector”, dit is een apparaatje dat tecbnjek dje we7de i kwijtkunt. dehogegeluidenvandevleermuis(die tie wordi genoemd, is de mens met kan horen) op kan vangen, lossingen voor patiënter zodatje ze toch kunt horen. Vaak denkt ulcerosa e men dat vleermuizen enge en vieze komstwnl excursie zal slimme en edereendie 'reserveren el. 5219209. De flat "Dennenrode" is ge bouwd in 1973 en bestaat nu dus 25 jaar! Reden voor een klein feestje. Vandaar dat op 26 septembpr a.s. alle huidige be woners van de 144 woningen Zijn uitgenodigd voor een "aan geklede borrel", waaraan onder andere de TBV een bijdrage heeft gegeven. De borrel vindt plaats in de onlangs door de TBV gebouwde fraaie hal. In voorgaande jaren kreeg iedereen die al het jaar daarvoor huursubsidie had ontvangen altijd een uitnodiging om bij ons op kantóór langs te ko men. In sommige complexen was het al mogelijk om eventueel op af- Inspelen op uw wensen De TBV heeft altijd aandacht gehad voor kwaliteit. Bovendien onder zoeken we al sinds enkele jaren of u tevreden bent over een aantal facet ten van onze dienstverlening via te lefonische en schriftelijke enquetes. Deze enquetes blijven voorlopig ge woon bestaan, naast de vragenlijs ten voor het KWH-label. Wij willen immers op diverse manieren uw wensen inventariseren, zodat wij u nog beter van dienst kunnen zijn. Via deze tweewekelijkse halve pagi na in de Tilburgse Koerier zullen wij u regelmatig op de hoogte houden van de stand van zaken in het kader van het behalen van het KWH-label. men, bouwmaterialen, ijzerwaren, ge reedschappen, elektra, tuinaccessoi res, verf en behang. Op het gebied van verven onderscheidt Karwei Vorselaars zich duidelijk van andere bouwmarkten. De zaak be schikt namelijk over een unieke, volle dig computergestuurde verfmachine waarmee meer dan 20.000kleuren verf gemaakt kunnen worden. Verf en latex in hoeveelheden van 0,5-10 liter. Weet u het kleumummer niet, geen nood. Breng een voorbeeld mee en de machi ne maakt een scan om zelf het juiste nummer te bepalen. Van woningaanbieding tot huuropzegging De onderdelen van het kwaliteitsla bel hebben betrekking op ieder "lo gisch terugkerend" contact tussen de corporatie en de huurder. Dat be gint bij het moment waarop iemand bij de TBV - KWH-jinnm u in aanmerking te komen voor huursubsidie en heeft u geen bericht van ons gehad? Maak dan spoedig, maar in ieder geval vóór 1 oktober een afspraak met ons. Ook indien u twijfelt of u recht heeft op huursub sidie. Onze medewerkers helpen u zoals altijd graag verder. Wanneer u huurder bent bij een andere corpora tie, kunt u contact opnemen met uw eigen verhuurder. Compleet assortiment Bij de Karwei-bouwmarkten is een compleet assortiment gekoppeld aan scherpe prijzen. Daarnaast kan de klant bij Vorselaars rekenen op deskundig advies en een uitstekende service. Het assortiment bestaat in beide vestigin gen uit een veelheid productgroepen: keukens, sanitair, kasten en kastsyste-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1998 | | pagina 21