HE PICTURE Friezen spiegelen zich aan Willem II i - SPOREL CS g ra ytvterpoZz.y Supporter van de week ien k IE I Mark Schenning: 'Eindelijk goede start' L Subaru F Willem II - Dinamo Tbilisi 3-0 pagina 14 Donderdag 17 september 1998pagina 15 DE TILBURGSE KOERIER Hoofdsponsor >nd 'Cambuur Leeuwarden wil herkenbaar voetbal spelen' Statistische Feiten Willem II - Cambuur Thuis Uit Frank van Dijck I Harrie Verhoeven nog wat volwassener en zelfverzet veen. uit. Dat zien de mensen aanstaand Peter van Soü Foto: A. Damen w-l Raymond Victoria =3 nplete Foto: A. Damen m.nl I Het mooiste kadootje voor Uw sportvriendei Kapelmeesterlaan 112a (Stokhasselt) Tilburg 013-4561199 Olympisch elftal naar Tilburg Schenning verruilde in 1996 Go Ahead Eagles voor Willem II. Zo wel in 1996 als in 1997 had hij een onfortuinlijke seizoensstart. Gekweld door blessures moest hij vanaf de zijlijn toezien hoe ook Willem II maar moeilijk uit de startblokken kon komen. Aan het begin van zijn derde seizoen be horen de startperikelen, zowel bij Schenning als bij Willem II tot het verleden. Cambuur Leeuwarden, komende woensdagavond te gast, zal daarvan de nodige hinder ondervinden. Woensdag 23 september ontvangt Willem II Cambuur Leeuwar- 'Aantrekkelijk aanvallend spel den, de nieuwkomer in de KPN-telecompetitie. Cambuur Leeuw- vanuit een door Han Berger ach- arden is het prototype van een club met stevige wortels in de tergelaten herkenbaar concept, is stad Leeuwarden en vooral de noordelijke helft van Friesland. 0-0 3- 3 4- 0 4-1 3- 0 2-1 4- 0 0-2 0-3 een tijdelijke aderlating. Bij Cam buur blijft de zeer trouwe suppor- tersschare er echt niet voor weg. De nationale competities zullen het altijd winnen.' Ambities Knorr verwoordt de ambities van de club als volgt: 'Handhaving in de KPN telecompetitie. Dat bete kent vooral het uitbouwen en pro fessionaliseren van de organisatie en haar financile draagvlak. Wat dat betreft spiegelen wij ons graag aan Willem II: Een goed ge organiseerde subtopper met voor zitter Jan Vullings die de grote lij nen bewaakt en een absolute top per, Co Adriaanse als coach.' AUTOMOBIEL BEDRIJF Het olympisch elftal speelt op 9 oktober, aanvang 20.00 uur, de eerste kwalificatiewedstrijd voor de Olympische Spelen van 2000 in Sydney tegen Isral in het Wil lem ll-stadion. oc M z. w O z 4-3 3-1 3-2 1-0 8-3 Uit 17 4 7 6 0-0 0-1 2- 2 3- 1 2-2 1-0 0-0 3-4 5-0 3-1 0-1 Beste voetballer waarmee ge speeld: Jan Wouters bij Bayern Mnchen. Beste tegenstander: met Yassine Abdellaoui, toen nog bij NAC, had ik veel moeite. Vertegenwoordigend elftal: ik speelde in de Oranje teams van 14, 16 en 17 jaar. Concurrentie: is gezond en stimu lerend. Training: in Tilburg wat pittiger dan bij mijn andere clubs. Favoriete club: Willem II. Mooiste shirt: het nationale team van Argentini. Mooiste stadion: De Kuip. Het is Dieptepunt: bij Feyenoord heb ik langdurig gesukkeld met bles sures. Vrije tijd: ik kijk graag naar films en breng graag mijn tijd door bij mijn vriendin. Hobby's: ik lees boeken met een spannende intrige. Laatst gelezen boek: het matre- se mysterie van Robert Ludlum. Kranten en sportbladen: Voetbal International en de locale krant. Muziek: Pop, R B, klassiek en opera. Ik was in het Sportpaleis in Antwerpen toen daar Luciano Pa- verotti zong. Prachtig! Favoriet gerecht: Rotti kip. Hekel aan: onrecht. Favoriete tv programma's: de comedy-serie "Friends" op Veronica. r Duits voetbal: spectakelvoetbal. 1-2 0-0 3-1 1-0 Radio Paloma Willem II Club show Ook vanavond is tussen zeven en negen uur een bekende Wil- lem'er te gast bij Radio Paloma in De Willem II Club Show. De pre sentatie van deze interactieve ra dio talkshow is in handen van Katja van der Linden en Marco Heering. De telefoon is een be langrijk onderdeel van het 'live' programma. Luisteraars kunnen bellen naar de studio om de gast vragen te stellen of om mee te doen aan een spelletje, waarmee kaarten voor de komende wed strijd te winnen zijn. Radio Palo ma is te vinden op de frequentie 106 FM. Radio Paloma is telefo nisch bereikbaar via het nummer 00-3214659192. Totaal 34 14 11 9 Sportprijzen van id s Vivio GLi 3 drs. vanaf 14.995,- o SUBARU uniek door prijs techniek Thuis 17 10 4 3 doelsal. 42-24 17-26 59-50 1967- 1968 1968- 1969 1969- 1970 1970- 1971 1971- 1972 1972- 1973 1973- 1974 1974- 1975 1975- 1976 1976- 1977 1977- 1978 1978- 1979 1984- 1985 1985- 1986 1986- 1987 1992- 1993 1993- 1994 Mark Schenning: 'Inderdaad ik had de afgelopen twee seizoenen geen geluk bij Willem II. In het be gin van het eerste seizoen brak ik mijn neus. Vorig jaar miste ik de start van Co Adriaanse door een achillespeesoperatie. Tot aan de winterstop stond ik buitenspel waarvan ik zes weken helemaal Mark Schenning Leeftijd: ik word 26 op 10 oktober. Zaakwaarnemer: Sport Promotion Woonplaats: Vught. Burgelijke staat: ongehuwd, mijn vriendin i§.Monique Backer. Broers: ik heb n broer. Opleiding: HAVO. de andere doelstelling. Dat is goed mogelijk met een gedreven, Het stadion met zijn grote, deels recht toe recht aan coach, in de aan winkels onderverhuurde ge- persoon van Gert Kruys en een bouw, ligt in een volkswijk. De tri- stevige organisatie. Dat kan om- bunes trillen regelmatig van de dat er een solidair collectief op het beleving en emoties van een zeer veld staat, een mix van jonge trouwe aanhang. Cambuur zal (Sandor van der Heide), creatieve dus nooit mikken op alleen maar (Leonard van Utrecht en Ren van televisievoetbal. 'Dat zal geen lang Rijswijk) en ervaren (Johan Abma, leven beschoren zijn', aldus Alfred Wim de Ron) spelers.' Knorr, commercieel directeur van Zoals Co Adriaanse duidelijk Cambuur Leeuwarden. 'Als PSV maakte wil Willem II ook aanval- en Ajax kiezen voor een interna- lend voetballen. Dat wordt dus tionale superliga is dat nationaal leuk aanstaande woensdag: Wil lem II - Cambuur Leeuwarden. UUT Clubartikel van de wedstrijd De Willem ll-winkel heeft voor de wedstrijd tegen Cambuur Leeuwarden de supportersvlag in de aanbieding voor slechts 20,-. (Op deze speciale aanbie- dingsprijs is geen Seizoen Club Card korting meer van toepas sing). De openingstijden van de club- winkel zijn: maandag t/m vrij dag van 14.00 uur tot 19'.30 uur en zaterdag van 11.00 uur tot 14.00 uur en tijdens de thuiswedstrijden van Willem II. Dan zijn ook de verkooppunten bij vak B en M geopend. R E If If E R Q KORVELSEWEG 99, TILBURG ULFVlXLIIÜ TEL. 013-5355575 Tilburg: gezellige stad. Supporters: Willem II heeft trouwe suppoerters ook bij "kleine wed- fl strijden." I Het meeste geleerd van: Maup Martens, jeugdtrainer van Feye- noord. Ambitie: in de top spelen van de vaderlandse competitie. I Kampioen van Nederland: Ajax, f want het beschikt over de beste I technische voetballers. L Spelregels: niet wijzigen wel over wegen of electronische waarne ming van buitenspel zinvol is. Voetbalhumor: soms ben je daar zelf het slachtoffer van maar je moet kunnen blijven lachen. Co Adriaanse: gaat recht door zee, is heel precies en kan van je een be tere voetballer maken. Peter'Anne rtder gesp. gew. gel. verl. beter dan bij andere coaches. Dus vergt. Het publiek verwacht, en zit ik regelmatig bij hem en Martin terecht, dat elke thuiswedstrijd kerder worden dan hebben we van Geel en van een makkie is ze- wordt gewonnen maar er zal on- een goed elftaken winnen we ker geen sprake. Toch wil ik me getwijfeld ook weleens een min- zo'n wedstrijd. Op dit moment niets kon doen. Gelukkig voor mij graag verder ontwikkelen om nog dere periode komen en pechmo- doet iedereen zijn stinkende best~ ging Adriaanse toen minder hard een keertje hogerop te komen, menten zoals laatst tegen Heeren- Hoe ik vind dat we Cambuur van start omdat hij de kwaliteiten Met mijn verdedigende taken op veen. Balverlies door fouten, Leeuwarden moeten aanpakkenf van de ploeg nog niet zo goed deze positie zit het wel goed, daar mensen die niet op juiste plaats 'Daar laat ik me nu nog niet over kende. Ik kon dus na mijn blessure profiteer ik van mijn ervaring, staan waardoor we op het laatste nog aardig aanklampen. Ditsei- Aanvallend moet het nog beter en moment een wedstrijd uit handen de woensdagavond vanzelf.' zoen is de start veel pittiger. We kan ik nog geen stempel op de geven, dat mag niet meer voorko- begonnen met een hoger condi- wedstrijd drukken.' men. Beschouw die pech als een tieniveau dus de trainingsintensi- leerproces. Als sommige jongens teit lag in het begin al veel hoger. Verwachtingen Als je er dan niet bij bent, wordt Mark Schenning: 'De hoge ver hef veel moeilijker om later aan te wachtingen voor dit seizoen mee pikken.ten blijven leven. Maar we moe ten wel met beide benen op de Nummer vijf grond blijven staan. We hebben Aan het begin van de competitie een volledig fitte selectie en als ie- is Schenning gekozen tot aan- dereen klaar is om in een wisse- voerder, misschien wel tot verba- lende samenstelling zijn taak uit te zing van hemzelf. Trouwens, het voeren dan zijn we een absoluut aanvoerderschap onder de regels geduchte tegenstander. De vijf- van Adriaanse lijkt een makkie, tienduizend mensen op de tribu- 'Inderdaad heeft Adriaanse de za- ne mogen kritisch zijn, moeten ken goed geregeld maar toch zelfs kritisch zijn, maar mogen niet moeten sommige punten worden vergeten dat het inpassen van zo- besproken en misschien nog wel veel nieuwe spelers iets meer tijd De supporter die op bijgaande mag de supporter samen meteen foto omcirkeld is, zal tijdens de speler naar keuze of trainer/coach wedstrijd Willem II - Cambuur Co Adriaanse op de foto. Deze Leeuwarden uitgeroepen worden blijvende herinnering wordt aan- tot'supporter van de week'. geboden door Fotoburo A. Da- De supporter van de week krijgt men. De gelukkige kan zijn toe- een mooie plaats op de hoofdtri- gangskaart afhalen aan het loket bune en ontvangt een rondleiding inlichtingen en wordt vervolgens door het stadion, een blijvend een half uur voor aanvang van de aandenken en een uitnodiging wedstrijd verwacht bij de admini- voor het bijwonen van een busreis stratie van Willem II. van de supportersclub. Bovendien Foto-.A. Damen Importeur: Subaru Nederland, Postbus 277, 1430 AG Aalsmec van Rob Jansen. Contractduur: 4 jaar. Lengte: 179 centimeter. Gewicht: 80 kilo. Positie: ik kan aan de gehele rech- Sterk: ik ben snel en beschik over groot en als toeschouwer zit je re- Clubs als voetballer: Feyenoord terkant spelen maar mijn voorkeur goede techniek. delijk dicht bij het veld. (6 jaar), Bayern Mnchen (2 jaar) en gaat uit naar positie 2. Zwak: aanvallend koppen. Wereldclub: Juventus. De Graafschap (5 jaar). Ik had het Speelt voor Willem II: sinds 1 juli Sliding: is niks mis mee. Handha- Hoogtepunt: overgang naar Wil- bij al die clubs goed naar mijn zin. 1998. ven! lemll. Wil iemand nog weten wat Willem II in Europa te zoeken heeft? Schitterend was het! Een spektakelstuk zoals we in de toch zeer rijke geschiedenis van Willem II nog nooit hebben aanschouwd. Nu nog het antwoord op een nieuwe vraag: hoe ver komt Willem II in de com petitie als het ook daar de tegenstanders trakteert op dit heerlijk aanvallende concept? Op de foto Man of the Match: Sami Hyypia. |^terpo/Zl

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1998 | | pagina 15