u g 2009 I Open Monumentendag: 35 panden te bezichtigen 11 Themagroep Fysiek-ruimtelijke kwaliteit formuleert 16 beleidsvragen 1 G in beeld 385. s&sssss ,-N DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 10 september 1998 - pagina 11 gina 13 ina10 SB) nkels uisplein 132 ir) geopend. ms IER De 35 opengestelde panden zijn: ans de iratis oesgt- ER Traktatie voor busreizigers Unentse Mert =R voormalige Ook het Trappistenklooster (Eindhovenseweg) is zaterdag te bezichtigen. (Foto MultiVision en Partners) Bouwrubriek Werken aan de weg iere ngbaar Mfmgsi uws Zie verder ook ’.meentenieuws op pagina 16 Tilburg 2009 - Van beelden naar visie ir. mee weten mee praten de itrum van Bebouwde Omgeving, Buitengebied Natuur, Centrum en Piushaven. De beelden en ideeën uit de beeldhouwfase van het stadsvisieproject Tilburg 2009 die in een eerder stadium bij die catego rieën waren ondergebracht, zijn inmiddels door de ambtelijke themagroep Fysiek-ruimtelijke kwaliteit samengevat. Resultaat: zestien beleidsvragen. Deze zullen, samen met de resultaten van de andere drie ambtelijke themagroepen (Economische kracht, Sociaal-culturele binding en Modern bestuur), gepresenteerd worden aan de politieke partijen met het verzoek ze te gebrui ken bij het samenstellen van hun verkiezingsprogramma’s. Ook zullen op basis van bij elkaar passende beleidsvragen drie of vier verschillende toekomstscenario’s geschreven worden die duidelijk maken welke gevolgen de verschillende keuzes hebben voor het toekomstige beeld van Tilburg. De themagroep Fysiek-ruimtelijke kwaliteit had drie bijeenkomsten nodig om tot de samenvatting van de beelden en ideeën binnen ‘hun’ thema te komen. In de themagroep hadden naast een medewerker van de af deling Stadszaken/Stadsplanning ook deskundigen zitting van de diensten Stads-, Wijk- en Publiekszaken. Themagroepleider Herman Rooney is tevreden over het werk dat in ‘zijn’ groep is verzet: "Ik denk dat de poli tiek door onze samenvatting van de beelden en ideeën in zestien beleidsvragen een goede en complete in druk krijgt van wat er door de bevolking is ingebracht op het gebied van fysiek-ruimtelijke kwaliteit." Globale probleemstellingen De leden van de themagroep Fysiek-ruimtelijke kwaliteit zijn tijdens de drie bijeenkomsten beziggeweest met het formuleren van globale probleemstellingen naar aanleiding van de beelden uit de beeldhouwfase. Herman Rooney licht toe: "Er zijn bijvoorbeeld beelden ingebracht waaruit blijkt dat er veel waarde wordt ge hecht aan het behouden en goed onderhouden van oude, karakteristieke gebouwen en stadsgezichten. In het huidige beleid wordt daar in bescheiden mate aandacht en geld aan besteed. De beleidsvraag die we hieraan De beleidsvragen die de vier themagroepen hebben geformuleerd zullen tijdens de Stadsconferentie op vrijdagavond 1 3 november worden voorgelegd aan de politieke partijen, met het verzoek er gebruik van te maken bij het samenstellen van hun verkiezingsprogramma’s. Zodat de inwoners van Tilburg bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart volgend jaar weten waarvoor ze kiezen als ze hun stem aan een be paalde partij geven. Want wie in de toekomst wel op een terrasje aan de Piushaven wil zitten, stemt ge woon op de partij die vindt dat de haven moet worden ingericht als centraal stedelijk recreatiegebied... 'Tilburg 2009 - van beelden naar visie'op Internet: http://www.tilburg.nl/stadsvisie Vrijdagavond 13 november: Stadsconferentie in Schouwburg Tilburg. Tilburg idee >rtKok 0 uur urtot :n- zonds iria- gemeente Tilburg Sportbedrijf apo 0 september 1997 april 1999 niet mee beslissen Piroi Riole hede de Vr afges werkzat nover -weg n, X u- aar waarschijnlijk tot het voorjaar van 1999, afhankelijk van het weer. erlijl- dat u ee •r) smaal Puc< Riolt 46. E omleidir- Durendaelweg, Be. Door de aanleg van e moet in- en uitgaand Berkel-Enschot reker met een or iakerk’(1873); 14, ‘Petrus Er zijn diverse activiteiten, o.m. een diapresentatie. I van 14.00 tot 22.45 uur; zondag 20 september van 12.30 tot 23.00 uur. Veemarktstraat, Tivolistraat Aanpassing bestrating tot en met week 40. gekoppeld hebben, is: ‘Moet er meer aan dacht en geld komen voor onderhoud en zorg voor monumenten? Mogelijkheden zijn: Opknappen van gevels, nieuwe functies voor oude gebouwen zoals kerken en fabrieken’.’’ Een ander voorbeeld: uit de beeldhouwfase kwam het idee naar voren om de Piushaven in te richten als jachthaven met aangrenzend allerlei recreatieve faciliteiten, en dat het ge bied tevens een woonfunctie moest krijgen. Maar in de huidige ‘Stad en Milieu’-benadering wordt ge dacht aan een multifunctionele inrichting waarbij ook werkgelegenheid aan de orde is. De beleidsvragen die naar aanleiding hiervan geformuleerd zijn: ‘Moet de Piushaven worden ingericht als centraal stedelijk recreatiegebied, met uitsluiting van (overige) werkgelegenheid? Moet het gebied bij het centrum worden getrokken?’ Banningstraat Tot half oktober afgesloten in verband met rioleringswerkzaam- heden en herbestraten. 3| najaar 1998 4 maart I 999 verkiezen t de mule- Ringbaan Oost De schilderwerkzaamheden bij het spoorviaduct duren nog ongeveer een week. Het verkeer van Noord naar Zuid moet gebruik maken van een andt tunnelbuis. 1999 - 2009 I’M m an 9.45 tot imber randeren van bouw werken is meestal een vergunning of 542 87 69). BenW maken bekend dat in week 36-37 bij de balie Bouwen, wonen, leefom geving de volgende aanvragen om bouwver- gunnm^binnengekomen zijn: fSSS&'Sff’1 v'r,rb“” Door werkzaamheden is een aantal wegen voor bepaalde tijd geheel of gedeeltelijk afgesloten voor door gaand verkeer. Voor meer informatie over wegaf- sluitingen kunt u bellen tel. 540 81 32. amheden bij de lt Frans ‘Diamantkruising’). arming, er blijft altijd >pen. jen maandag 5 van 12.00 In de Dillenburglaan komen verkeersdrempels. (Foto Evenementenbedrijf gemeente Tilburg) Rectificatie van 2 kantoorgebouwen aan de Dr. Hub van Doorneweg gepubliceerd. Dit bouwplan zal, nadat het is goedgekeurd door de welstandscommissie, op een later tijdstip nogmaals worden gepubliceerd. Waalwijkseweg (Udenhout) Aanleg verkeersdrempels en verhoogde kruisingen. Van 14 september tot ongeveer 5 oktober afgesloten. Omleiding via borden. H. de Keijserstraat Rioleringswerkzaamheden. Ook komt er nieuwe bestrating. De totale werkzaamheden duren tot half november. De Fallastraat Aanleg van een aantal verkeers drempels. De werkzaamheden duren ongeveer een week. - Stationsstraat 5, Herenhuis uit 19e eeuw; - Noordhoekring 99, Sint- Odulphuslyceum, (1930); - Frater Mattheushof 1, voormalig jongensweeshuis (1894); - Capucijnenstraat 76, kapel (1933); - Bredaseweg 204, kapel (1897) van missiehuis; - Reitse Hoevenstraat 129, Tongerlose Hoef, 17e-eeuwse boer derij; - Hasseltplein 7, Hasseltse kapel (ca. 1530); - Wilhelminapark 38, Woonhuis/winkel (ca. 1900); Wilhelminapark, park (1898); - Wilhelminapark 1, fabriekshal (1939); Dillenburglaan Aanleg twee verkeersdrempels. De werkzaamheden duren nog ongeveer een week. Als u op zondag 13 september met stadslijn 49 naar de Unentse Mert reist, ontvangt u van de buschauffeur een bonnetje. Dit kunt u inleveren bij de Infotent aan de Slimstraat, waar u een gratis stuk echte Udenhoutse Broeder wordt aangeboden. Stadslijn 49 vertrekt op deze dag een kwartier voor ieder uur vanaf het N.S. Station in Tilburg. Komt u met een andere buslijn naar het N.S. station, dan kunt u daar op buslijn BenW de volgende sloopvergunningen afgegeven: de volgende meldingen van bouwplannen: EBijsterveldenlaan141 vergroten woning Op grond van de Algemene wet bestuurs recht kan iedereen wiens belang recht streeks bij een besluit is betrokken, hier tegen een met redenen omkleed bezwaarschrift indienen. Dit moet dan gebeuren binnen zes weken na de dag waarop BenW het besluit hebben verzonden. Het bezwaarschrift dient men dan te richten schrift schorst de gegeven toestemming of vergunnning niet op. Bij de president van de Breda, kan eventueel een verzoek om voor lopige voorziening worden ingediend. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als het bezwaarschrift is ingediend. Kijkduinlaan Van 10 tot 17 september wordt gewerkt aan de verkeersdrempels. Het verkeer moet een andere route door de wijk nemen. Informatie over wegwerkzaam heden vindt u ook op pagina 139 van de gemeentelijke teletekst Tilburg-TXT op het kanaal van TV t Tilburg. Recreatief schaatsen Van 14 t/m 20 september krijgen bezoekers van het recreatief schaatsen 50 procent korting op de entree. Schaatsen en schaatsrekjes kunnen worden gehuurd tegen normaal tarief. Op woensdagavond 16 september kunt u een gratis introductietraining van Ijsclub Tilburg bijwonen. Wilt u meer infor matie over de tijden, dan kunt u bellen naar het IJssportcentrum telefoon 013-542 82 92. Internationaal IJshockeytoernooi Van 18 tot en met 20 september vindt in het nieuwe IJssportcentrum een Internationaal IJshockeytoernooi plaats. Vanaf vrijdagavond is iedereen welkom dit spektakel gratis mee te maken. De komende drie weken wordt er leder weekend een sportief toernooi geoi^aniseerd door de clubs die hun thuishaven hebben in het IJssportcentrum. IJshockeyclub Tilburg Trappers bijt het spits af tijdens een driedaags ijshockey- aan om eens de bus te nemen naar de Unentse Mert. Vanuit Tilburg en Berkel-Enschot rijdt stadslijn 49 u naar het centrum van Udenhout. Daar aangekomen loopt u direct de Unentse Mert op. 19.00 uur. Reeshof (Kerkenbosplaats 2) Openingstijden ma t/m wo van 8.30 tot 16.00 uur, do van 8.30 tot 19.00 uur en vr van 13.00 tot 17.00 uur, zaterdag uur tot 16.00 uur en dinsdag tot en i vrijdag van 9.00 uur tot 17.00 uur. e volgende bouwvergunningen verleend: 26.Vaartlaan 7 vergroten woning 28.Zevenheuvelenweg 15 bouwen verbin dingssluis (1998/1781/01/01) Van Kinschotplein e.o. Werkzaamheden aan riolering en bestrating, eerst in de Van Alphenstraat. Daarna volgen de andere straten in de omgeving. De totale werkzaamheden duren toernooi van 18 t/m 20 september. De Tiburgse club is gastheer van internationaal gerenommeerde teams uit Zweden en Frankrijk. Op zaterdag en zondag zijn er jeugd wedstrijden tegen gastclub Dordrecht. Ook zeker de moeite waard is de wedstrijd van Oud Tilburg Trappers tegen Oud Nederland op zondagmiddag. De ijsvloer is dan gevuld met oude vedetten. De toegang is gedurende het toernooi geheel gratis. De tijden: vrijdag 18 september var 17.15 tot 18.15 uur en van 19.4E 24.00 uur; zaterdag 19 septen.u - Goirkestraat 96, Nederlands Textielmusem; - Kap. Poellplein 2, smederij (1894) en wolmagazijn (1915); - Goirkestraat 78, koopmanshuis (ca. 1700); - Goirkestraat 68, St. Dionysiuskerk (1839); - De Schans 121, ‘Mark - Pater Dondersstraat J Bedevaartscomplex ‘1 Donders’; 49 overstappen. Vanaf de Unentse Mert vertrekt de bus circa 10 minuten over ieder uur naar Berkel- Enschot en Tilburg (N.S. station). U kent dat wel: lekker een dagje met het gezin erop uit. Allemaal met goede zin de auto in en rijden maar. Totdat u op de plaats van bestem ming aankomt en al gauw blijkt dat meer mensen met de auto gekomen zijn. Dat wordt dus zoeken naar een parkeerplaats. Om dit parkeerpro bleem te voorkomen, raden wij u - Kasteel De Strijdhoef, Schoorstraat 14, Udenhout (1760); - Schoorstraat 2 (Udenhout), woonhuis met bedrijfsruimte (19e eeuw); - Slimstraat 2 (Udenhout), neogotisch raadhuis (1849); Slimstraat 9 (Udenhout), St. Lambertuskerk (1841); Kreitenmdlenstraat 92 (Udenhout), ‘het Achterhuis’; - St. Willibrordstraat 1 (Berkel- Enschot), H. Willibrorduskerk - Torenpad 26 (Berkel-Enschot), ‘Oude Toren’ (15e eeuw); - Eindhovenseweg 3 (Berkel-Enschot), Trappistenbierbrouwerij; Berglandweg 22, Glasatelier Stef Hagemeier; -St. Josephstraat 137, Patriciërshuis '(1875); - St. Josephstraat 133, voormalige katoenfabriek (1862); - Gemeentearchief, Kazernehof 75, centraal informatiepunt, stallen voormalige Lancierskazerne (1842- 1846); -(Heuvel 47, deel grossierderij; ccinilaan, Berkel-Enschot leringswerkzaamheden tot week De straat is afgesloten en een ingsroute is aangegeven. daelweg, Berkel-Enschot ._.i een rotonde -■““-nd verkeer van ischot rekening houden >mleidingsroute. N65 De toe- en afritten van en naar ‘s Hertogenbosch ter hoogte van Berkel-Enschot zijn afgesloten. Ook hier moet het verkeer rekening houden met een omleidingsroute. Ook het gemeentelijk informatiecen trum, Stadhuisplein 132, is zaterdag (vanaf 10 uur) geopend. Gaat u komende zondag ook gezellig met buslijn 49 naar de Unentse Mert? Dan hebben de BBA en de gemeente Tilburg een verrassing voor u. Zij trakteren al deze busreizigers op een heerlijk stuk Udenhoutse Broeder! BBA en gemeente willen graag dat u eens proeft hoe deze stadsbus (en de Udenhoutse Broeder) smaakt! Deze folder is verkrijgbaar bij gemeentelijke balies in Tilburg, Udenhout en Berkel-Enschot, Nederlands Textielmuseum, openbare bibliotheken, gemeente archief, Streek VVV Hart van Brabant, ABN/AMRO, gemeentelijk informatie centrum en deelnemende monu menten. Informatie over de Open Monumentendag staat ook op Internet: http://www.tilburg.nl/stad/mon umentendag/index.htm - Heuvel 5, cafe (1909), m.n. authen tiek interieur; - Heuvelring 122, St. Jozefkerk (1872- 1889); - Willem-II-straat 47-49, De Vorst, Fabrikantenhuis (1865); - Willemsplein 1, Paleis (1847-1849) voor koning Willem II, vanaf 13 uur open; - Stadhuisstraat 6, St. Dionysiuskerk (1826-1829); - Heuvelstraat 141, Nederlands hervormde kerk (1823); Op zaterdag 12 september is het Open Monumentendag. Ook elders in deze Tilburgse Koerier kunt u daarover lezen. In de folder over de Open Monumentendag in Tilburg staat informatie over de 35 opengestelde panden, activiteiten, bijzonderheden, een plattegrond van de stad, etcetera. ronstraat liolerings- en bestratingswerkzaam- teden. Pironstraat tussen Vredeman /riesstraat en C. de Vriendtstraat :sloten tot week 46. De totale kzaamheden duren tot eind imber. Bouwplannen die afwijken van het bestemmingsplan Er zijn bouwaanvragen/meldingen binnen gekomen voor bouwplannen die in strijd zijn met het geldende bestemmingsplan, doch in overeenstemming zijn met een nieuw bestemmingsplan in ontwikkeling. Er zijn ook bouwaanvragen/meldingen binnen gekomen voor bouwplannen die slechts in geringe mate afwijken van het bestem mingsplan. BenW willen medewerking verlenen aan de volgende bouwplannen: BenW zijn voornemens medewerking te verlenen aan voormelde verzoeken. De bouwplannen en meldingen liggen gedu rende twee weken (van 11 september 1998 bedenkingen naar voren brengen tegen de voorgenomen medewerking. Deze dienen te Tilburg. Voor inzage kunt u terecht op de volgende bezoekadressen: Balie bouwen, wonen, leefomgeving: openingstijden ma t/m wo van 8.30 tot 16.00 uur, do van 8.30 tot 19.00 uur en vr van 8.30 tot 12.30 uur. - Udenhout, (Slimstraat 2) openingstijden ma t/m vr van 8.30 tot 12.30 uur en op -Sel& stijden ma t/m vr van 8.30 tot 12.30 uur en op donderdagavond van 16.00 tot g| maart 2| juni 1998 mee denken Diamantkruising Rioleringswerkzaar Prof. Romeinstraat Mannaertsstraat( ‘I Mogelijk filevor een rijstrook op

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1998 | | pagina 11