HE PICTURE Willem II boordevol ambities De lijstjes van de nieuwelingen E3 ra. Fortuna Sittard gevaarlijke outsider ^7 1 S’i J pagina 8 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 27 augustus 1998 pagina 9 ^cter/w//s Internationaal Willem II CZ- Jeugdtoernooi HOOFDSPONSOR VAN WILLEM II Statistische Feiten Willem II - Fortuna Sittard Thuis Uit Foto: A. Damen ft u op pag. 5 bekendste club buiten onze lands- Harrie Verhoeven naakte Wim Vercauteren Groots voetbalfeest in Willem II stadion Het tijdstip van aanmelding voor ten bij vak B en M geopend. Radio Paloma Willem II Club show Supporter van de week ben, dan kunnen we ver komen; ling betreft een verloren jaar. speelt, kun je een doel stellen; Delano Hill Leeftijd: 23 jaar. Ernie Foto: A. Damen Peter Année 9 5 26-14 jaar leer ik nog bij. Onder leiding van Co Adriaanse hoop ik mijn ni veau weer te verhogen, zo naar de top- te komen en daar nog meer te leren, leren en leren. Alle nieuwe spelers van Willem II kregen dezelfde zes vragen voorgelegd. We geven de lezer eerst Hendriks deze vragen en vervolgens de antwoorden van de nieuwelingen. De vragen waren: dragen op de medespelers; 4. In de tweede of derde ronde; 5. Eerst een kleine club; Gewicht:80 kilo. Positie: verdediger. Bij voorkeur speel ik linksback. RKC-Willem II: ik was ziek en speelde niet goed. Willem II won verdiend. Sterk: goede mandekker en kop- sterk. Zwak de omschakeling van aan vallen naar verdedigen moet nog sneller. Sliding: een laatste redmiddel dat gehandhaafd moet blijven. Beste Willem lier: Arno Arts vanwege zijn gave techniek. Beste tegenstander: Met Talan van SC Heerenveen heb ik veel neerd gespeeld. De ploeg behaal de dan ook aansprekende resulta ten, zoals de 2-0 overwinning op Everton. De selectie van Fortuna Sittard toont weinig nieuwe ge zichten. Wilfried Bouma, gehuurd van MW, werd aangetrokken en Patrick Paauwe vertrok naar Feye- noord. Dat betekende voor de club geen verzwakking of versto ring van de balans in het elftal. Het leverde Fortuna Sittard wel veel financieel voordeel op. 12 14-44 0-0 3-0 0-2 2- 0 3- 2 5-0 2-0 4- 0 0-1 0-0 Op zaterdag 29 en zondag 30 au gustus organiseert Willem II de zesde editie van het internationale jeugdtoernooi voor D-pupillen en C-junioren. Was Fuji hoofdspon sor bij de eerste vijf edities, in 1998 verleent CZ groep haar naam aan het evenement dat top talent uit binnen- en buitenland bijeenbrengt. 'De organisatoren hebben gezorgd voor een schitte rend deelnemersveld. De Neder landse top, Ajax, Feyenoord, PSV en Willem II, moet het opnemen tegen Arsenal, Schalke 04, Lierse SK en FC Nantes. Op zondag wor den de kruisfinales en finales ge speeld. De wedstrijden op de jeugdvelden van Willem II (naast de ALO) beginnen op beide dagen om half tien. De finales staan zon dagmiddag om 14.40 uur (D-pu pillen) en 15.30 uur (C-junioreh) op het programma. De toegang is gratis. zullen laten zien dat zij goed kun- toeschouwer. Het voetbalfeest nen koppen, dribbelen, passeren dat onder auspicin staat van de en tijdens een partijtje aardig kun- Vereniging Coaches Betaald voet- nen voetballen. De kinderen krij- bal bëgint om 14.30 uur op de gen na afloop een paar leuke pre- velden van de amateur- en jeugd- sentjes zoals een uniek Air Miles afdeling bij het paviljoen geboden door Fotoburo A. Da men. De gelukkige kan zijn toe- 65,00 55,00 50,00 45,00 40,00 35,00 25,00 10,00 ZATERDAG 29 AUGUSTUS 19.30 UUR o-o 0-1 1- 2 0-0 2- 1 0-1 0-0 Uit 21 Totaal 42 9 16 17 40-58 2- 0 0-1 3- 1 Hill 1. speelstijl en de sfeer. Het is ook een bete re club dan RKC; 2. Ik denk op de vijfde of zesde plaats; gesp. gel. doelsal. Thuis 21 5-0 4-0 2-1 2-2 0-0 2-0 2-1 7-0 2- 2 3- 0 2-0 0-0 0-1 0-0 2-0 2-1 slag Waspik, onde rechts, straat rechts Kassa's gesloten Co-sponsers: •“H.wp Clubartikel van de wedstrijd Kaartverkoop UEFA Cup Aanstaande vrijdag wordt duidelijk voor exclusief en uitsluitend de sei- tegen welke tegenstander Willem zoenkaarthouders van Willem II II het in de strijd om de UEFA Cup start de verkoop op woensdag 2 op dinsdag 15 september en 29 september. Men is tot en met zon- september moet opnemen. Ook dag 6 september in de gelegen- dan pas bestaat er zekerheid op heid een kaart te kopen die toe- welke datum de tegenstander naar gang geeft tot de eigen, vaste- Tilburg komt. Hoe dit ook afloopt, plaats in het stadion. Het gaat der- duidelijk is al wel op welke manier halve om één kaart per persoon; en tegen welke kosten de Willem vanaf maandag 7 september kun- ll-supporters een kaartje kunnen nen seizoenkaarthouders en dub- bemachtigen. Wij geven u hier de card-houders toegangsbewijzen spelregels, de kaartverkoop vindt kopen voor de overige plaatsen, uitsluitend plaats via de bekende Ook hier geldt een maximum van Ticket Box van de Staatsloterij; één kaart per persoon. Hermes 1. De voetbal visie, de am biance, de or ganisatie en de professio nele uitstra ling; 2. Vijfde, zes de of zevende; Woonplaats: vanaf 1 september 3. Een bijdrage leveren aan het na- Tilburg. leven van het teambelang. Het uit- Partner: Regina Goedhoop. stralen van dat belang in trainingen Broers: ik heb een broer. Hij is 21 en wedstrijden. Er staan als men jaar en speelt bij de eerste klasser dat van mij verwacht. Het uitstralen Neptunes. van inzet en werklust en dat over- Opleiding: LTS constructie bank- werker-lasser, sportmassage en enkele computercursussen. Clubs. HWD, Neptunes, PSV, FC 6. In potentie een subtopper, Den Bosch en RKC Waalwijk, maar dat hangt af van blessures, Zaakwaarnemer: Roger Linze. het vertrouwen en de visie van Contractduur: 4jaar. een trainer. Lengte: 190 centimeter. 1969- 1970 1970- 1971 1971- 1972 1972- 1973 1973- 1974 1974- 1975 1975- 1976 1976- 1977 1977- 1978 1978- 1979 1982- 1983 1983- 1984 1987- 1988 1988- 1989 1989- 1990 1990- 1991 1991- 1992 1992- 1993 1995- 1996 1996- 1997 1997- 1998 Aanstaande zaterdag spelen de tricolores in het eigen stadion hun eerste thuiswedstrijd in het nieuwe seizoen. Een seizoen waarnaar vol verwachting is uitgezien. De voortekenen zijn im mers gunstig. Het aantal verkochte seizoenkaarten is tot record hoogte gestegen, er staan ons spectaculaire UEFA Cup-wedstrij- den te wachten en de ambities van de selectie reiken verder dan de op zich al knappe vijfde plaats in de vorige voetbaljaargang. Dat Willem II afgelopen weekend in de ArenA tegen een kleine nederlaag opliep doet daar niets aan af: die was ingecalculeerd. 1. Wat trekt jou aan bij Willem II? 2. Op welke plaats op de ranglijst staat Willem II aan het l eind van het seizoen? 3- Wat is jouw aandeel daarin geweest? 4. Hoever komt Willem II in de UEFA-cup? 5. Wat is jouw favoriete tegenstander in de eerste ronde? Tekst: ThomasRijsman 6. Waar ligt jouwtop? Foto's: Persburo van Eijndhoven oordeel over. heerlijke jaren. Laatst gelezen boek: De aan- Ambitie: ooit bij de top drie van slag van Harry Mulisch. Dat is wel Nederland voetballen. Misschien is heel lang geleden. dat Willem II wel. Kranten en sportbladen: Bra- Kampioen van Nederland: Ajax. bants Dagblad, Algemeen Dag blad en alle sportbladen. stratie van Willem II. Foto: A. Damen J 5004671 OOBylrw Victoria 1.De manier van spelen bij Willem II. Daar om vind ik mijn overgang naar Willem II een stap vooruit in de ontwikkeling >5 cm. hoog Ticket Box stadion De Ticket Box in het sta dion, die men kan vin den in de Supporters Service Unit, is dagelijks geopend van 14.00 tot 19.30 uur en op zater dag van 10.00 tot 14.00 uur. We maken ons kortom op voor zakelijk om het voortbestaan van een pra’chtseizoen. Maér dan zul- beide clubs te waarborgen. Fusies len zaterdag spijkers met koppen leiden, zo is in het verleden vaak geslagen moeten worden. En dat gebleken, zelden tot betere spor- zal nog moeilijk genoeg zijn, want tieve prestaties. Wel ontstaat er Fortuna Sittard is en blijft een ge- een grotere selectie maar een vaarlijke ploeg. Een blik op de on- hecht team is daarvan niet van- derlinge ontmoetingen van de zelfsprekend het gevolg. Boven laatste jaren zegt wat dat betreft dien moesten bij de fusie tussen voldoende. c stoffen 1J5 1,85 1,95 1,50 t25 1,25 1,50 1,95 1,50 Schulp 1.De trainer, de speelstijl, het stadion, de uitstraling van de club en het vertrouw en in mijn voetbal; kopener n voor yoga en ptember de ba- issage, op 10 :nsdagavonden ur. Polariteits- tens werkende evenwicht her- i en handelen, assage is een i die door mid- Begeleiding is onkers, polari- inhetdagelijk- oormeerinfor- g kunt u vanaf nemen met tel. oog- en oorstrelend BESTERDRING 87 TILBURG TEL. 5431489 Hummel Jacwm Hom groep Interpolis Verzekeringen Rabobank Tilburg CZ groep Zorgverzekeringen va begint er op an 09.30-12.00 van 12 lessen er 1 of 2 jaar in het afspelen melden of in- Reuling, tel. i, tel. 5426269. Proces den verzoend. Twee rivaliserende dert gevallen. Bij de invoering van het betaald clubs, die elkaar in sportief opzicht voetbal was Fortuna '54 de beste het licht niet in de ogen gunden. Weinig nieuwe gezichten club in Nederland en verreweg de vormden natuurlijk niet onmiddel- Fortuna Sittard is door de jaren bereiding. lijk de beoogde eenheid. Dat pro- heen uitgegroeid tot een vaste In de Intertoto-wedstrijden, die grenzen. Maar zoals zoveel clubs ces heeft jaren gevergd. Zo voer- waarde in de hoogste afdeling net geen Europese ticket oplever- het stadion voor deze boeiende kende ook Fortuna '54 in haar ge- den beiden clubs alleen al een lan- van het betaalde voetbal. Bert van den, en de oefenwedstrijden ter galavoorstelling! schiedenis veel ups en downs. Een ge discussie over de vraag in welk Marwijk, hoewel nog niet lang in voorbereiding op de competitie fusie met Sittardia was zelfs nood- stadion de cpmpetitiewedstrijden dienst, heeft daaraan een wezen- werd zeer verzorgd en gediscipli- veel doelpunten maak en veel as- gevaar en verwarring zorgen in de top vijf te brengen; defensie van de tegenstander; 4 Galavoorstelling De voorbereiding van Willem II verliep wisselvallig. Aan de ene kant klinkende overwinningen, soms met dubbele cijfers en met Fortuna '54 en Sittardia twee gespeeld moesten worden. De lijke bijdrage geleverd. Het kan werelddoelpunten, aan de andere voetbalculturen met elkaar wor- keuze is uiteindelijk op De Baan- geen toeval zijn dat het met For- kant ook enkele onnodige neder- tuna Sittard, sinds hij de trainers- lagen. Maar dat zegt weinig. Ge- scepter zwaait, crescendo is ge- nerale repetities horen nu een- gaan. Dat bleek ook uit de voor- maal niet vlekkeloos te verlopen. Het draait om de première. Daar om zaterdagavond allemaal naar 1Het positie ve voetbal, het stadion en het feit dat Willem II een club is met vele mo gelijkheden. En het is een subtopper; 3. Dat ik achterin optimaal verde- dag van 11.00 uur tot 14.00 uur en digheid tonen aan trainer-coach deelname aan het voetbalfestijn is 2. In ieder geval tussen de vierde dig en zo een belangrijke bij dra- tijdens de thuiswedstrijden van Wil- Co Adriaanse, zijn technische staf inmiddels gepasseerd. Jong en en zevende plaats. Hopelijk doen ge lever aan zo min mogelijk te- lem II. Dan zijn ook de verkooppun- en een aantal selectiespelers. Zij oud zijn in ieder geval welkom als we lang mee en halen we weer gendoelpunten; Europees voetbal; 4. De achtste finales; 3. In de eerste plaats wil ik per- 5.Meteen een topclub; soonlijk beter worden hier en zo 6. Op dit moment bij Willem II, uitgroeien tot een meer complete maar ik eindig bij de top drie, voetballer, zodat ook Willem II plezier aan me beleeft; 4. Uiteraard afhankelijk van de lo- Abdellaoui ting. Ik denk dat twee ronden 1. Het positie- mooi zou zijn. Europees voetbal is ve spel van Prijzen inclusief voorverkooptoeslag Loge Noord/Zuid Eretribune Noord/Zuid Vak F en G Vak E en H Vak O en P Vak B en M De Willem ll-winkel heeft voor de Vak A, C, L, N eerste thuiswedstrijd van dit seizoen Vak K (t/m 12 jaar) een speciale aanbieding. Voor slechts 16,50 komt u in het bezit van een fraaie 'Tricolores' shawl. (Op deze speciale aanbiedingsprijs is geen clubcard korting meer van toe- Naar schatting 160 kinderen in de Voetbalfeest T-shirt en cadeautjes passing). De openingstijden van de leeftijd van 7 tot en met 12 jaar van Sportlife en Voetbal Interna- dubwinkel zijn: maandag t/m vrijdag zullen op woensdag 2 september tional. van 14.00 uur tot 19.30 uur, zater- staaltjes van hun technische vaar- Radio Paloma heeft voor vanavond Raymond Victoria uitgenodigd. Hij zal in het programma Willem II Club Show tussen zeven en negen uur uitvoerig aan de tand worden ge- De supporter die op bijgaande gangskaart afhalen aan het loket voeld. De telefoon is een belangrijk foto omcirkeld is, zal tijdens de Inlichtingen en wordt vervolgens onderdeel van het 'live' programma, wedstrijd Willem ll-Fortuna Sittard een half uur voor aanvang van de Luisteraars kunnen bellen naar de uitgeroepen worden tot 'suppor- wedstrijd verwacht bij de admini- studio om de gast vragen te stellen ter van de week'. of om mee te doen aan een spelle- De supporter van de week krijgt tje, waarmee kaarten voor de ko- een mooie plaats op de hoofdtri- V DOLBY DIGITAL (AC-3) nir 1 tiajü-SPECIALIST! - arten de weke- veer,waareen- I yoga met spe lling op tember begint, vieren wij ons lereen (leerlin- welkom is. t 55, Tilburg. tel. 5350760 ilburgse eschool er gaat een be at. Behandeld n “Acol”. Er nd om al vanaf ierwijs met het en. De cursus >rdt op woens- 123.00 uur ge- a, Nieuwland- Bombarda 1. De profes sionaliteit, structuur, het spelsysteem, de visie en de uitstraling; 2. Minimaal de vijfde plaats; 3. Ik hoop dat ik daarin een groot van mijn voetballoopbaah; 2. Ik hoop netzo hoog als nu en aandeel mag hebben. Ondereen 2. Op de vierde of vijfde plaats; misschien wel hoger; groot aandeel versta ik heel veel 3. Ik hoop zo groot mogelijk. Ik wil voor mij vooral leerzaam en een Willem II met 3. Hopelijk is mijn aandeel dusda- wedstrijden spelen, veel goals ma- een vaste plaats in het team trachten ervaring; verzorgd tech- nig dat ik een basisplaats verover, ken, veel assists geven en voor veel te veroveren om Willem II naar de 5. Een club uit Engeland of Spanje nisch voetbal; veel doelpunten maak en veel as- gevaar en verwarring zorgen in de top vijf te brengen; met mogelijkheden voor de twee- 2.Zesde of ho- sists af lever; defensie van de tegenstander; 4. Dat hangt af van de tegenstander de ronde; ger; 4. Als het team een team is, dus 4. In de vierde ronde; en de vorm van de dag. Ik hoop na- 6. Weet ik niet. Ik denk dat de 3. Zoveel als we alles voor elkaar over heb- 5. Liever een middelmatige ploeg; tuurlijk in de finale; mogelijkheid er is om de top te mogelijk assists en goals; 6. Ik denk dat ik in nog erg veel 5. Ikwilliefstbeginnentegeneenredelijk halen in Nederland. Afgelopen 4. Je moet het eerst ervaren en als mende wedstrijd te winnen zijn. Ra- bune en ontvangt een rondleiding 5. Maakt niet uit, als je de cup wilt aspecten kan groeien. Om te we- goede tegenstander. Ik denk dan aan seizoen was wat mijn ontwikke- je volgend jaar weer Europees dio Paloma is te vinden op de fre- door het stadion, een blijvend winnen moet je toch simpelweg ten waar je top ligt moet je het het niveau van bijvoorbeeld Liverpool; ling betreft een verloren jaar. speelt, kun je een doel stellen; quentie 106 FM. Radio Paloma is aandenken en een uitnodiging van iedereen winnen; beste uit jezelf halen, alles geven 6.lk streef ernaar om op positie 2 in Maar met mijn 25 jaar is er nog 5. Klein clubje; telefonisch bereikbaar via het num- voor het bijwonen van een busreis 6. Mijn top is nog niet bereikt. Elk en dan maar zien hoever je komt, een topclub te voetballen. genoeg tijd om beter te worden. 6.Bijdetop. mer 00-3214659192. van de supportersclub. Bovendien - mag de supporter samen met een speler naar keuze of trainer-coach Hoogtepunt: mijn overgang van Muziek: R B, soulachtige muziek. Co Adriaanse op de foto. Deze Neptunes naar PSV. Favoriet gerecht: rijst met ge- blijvende herinnering wordt aan- Dieptepunt: is me bespaard ge- bakken kip en groenten. bleven. Hekel aan: oneerlijke mensen. Ronaldo ik heb met hem bij PSV Favoriete tv programma's: Stu- getraind en gespeeld. Zijn snel- dio Sport, avonturenfilms en do heid en bewegingen zijn ongeve- cumentaires op Discovery. naard; een supervoetballer! Co Adriaanse: hij is een perfec- UEFA Cup: in de eerste ronde tionist. Alles is in de puntjes gere- liefst winnen van een grote te- geld en moet perfect verlopen. genstander en in de tweede ron- Nieuwe bondscoach: Leo Been de spelen tegen een lichtgewicht! hakker. Jammer dat ik niet één jaartje Meeste geleerd van langer bij PSV kon blijven. Brandts Vrije tijd: een bioscoopje of een Willem II: er wordt hier meer van terrasje pikken. je gevraagd maar je krijgt er ook Hobby's: ik heb geen echte hob- meer voor terug zoals een nog be- by's. tere organisatie dan ik gewend was. moeite. Paars II: ik houd me niet met po- RKC: ondanks de strijd tegen de- Franse elftal Wat ik voorspelde litiek bezig en heb daar dus geen gradatie speelde ik daar twee kwam uit. Ze werden wereldkam pioen. Favoriete club: Juventus. Mooiste shirt: Willem II. Mooiste stadion het Feye- noordstadion heeft de meeste uitstraling.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1998 | | pagina 9