<r L 79S WIE DE DRIE GALGENLOOP DE PRIJSSNOEIWEKEN il Vlaanderen boven op Bosvreugd Variété Festival CVT Trappers klaar voor zwaar seizoen Overvecht Overvecht GóisRent ii Oplage103.800 ML 013-5446050 NU ZWANGER WONING TE KOOP gevraagd USD Tuincentrum Tuincentrum 1 I tl OP ALLE VOOR- H GEVORMDE VIJVERS II EN MEUBELKUSSENS De ïfe s© Koerier Bambi slaat toe bure ben, Kiircus Ronaldo: poëzie en humoristisch vakmanschap, vrijdag en zaterdag op het Bosvreugd Variété Festival. O Cemeentenieuws COMBI TUERUNGS Heuvelstraat 106 Tilburg-Centrum reset Mega-Movie Heuvel op 17 september FOTO: PETER LIGTENBERG t Op oefer De 6,2 km 491 Tilburgse ijshockeyclub presenteert nieuwe ijshal Piekbus rijdt vanaf 10 september Die lease of huur je tegenwoordig. Verkeersmaatregelen stadion Willem II Optredens in kiosk Heuvel I Piekbus gaat weer rijden en vele rubrieken zie pagina lOenll Rexwerk Personeel. Uitagenda Kunst en cultuur Geestelijk leven Cursussen Gemeentenieuws Rondom Hart van Brabant Kleurrijk Tilburg Films Sport.. Mega Vurige 40 VOOR MEER INFORMATIE OVER WILLEM II ZIE STADIONNIEUWS OP PAGINA 9 Dan snel naar BABYSUPER Niet de grootste wel de goedkoopste. Leenherenstr. 120 Tilburg tel. 013-5443378 LEES VERDER IN DIT NUMMER: Donderdag 27 augustus 1998 41 ste jaargang nr. 2067 meeuwen dat in en >unt- sche KODAK FOTO’S ZATERDAG 29 AUGUSTUS 19.30 UUR Bezoek onze internetsite voor een selectie uit deze editie www.tref.nl./tllburg/koerier De zuinigste CV-ketel Breda, Tel.: Prijs en aanvaarding in overleg 040-2833300 (ook 's avonds en in weekeinde) 0x15 (35mm film) Pag- 2 pag-5 pag-5 pag. 7 Pag-8 pag. lOenll •pag. 12 •pag. 13 pag. 15 pag. 15 pag. 15^ I ECHT BRUYNZEELPARKETLjwg^ ALLEEN OP DIT ADRES Rugdijk 2 Tilburg (Noord)/Selissen 3 Boxtel (A2 afrit 25) (Koopavond: donderdag en vrijdag) Sophiastraat 11 (076) 521 48 48 e erg. On- ;r Gerard t er vanaf Het Bosvreugd rijkelijk gevarie buren. Vanavond wor morgen vooral Vlaams len met friet in Uitgave: De Tilburgse Koerier bv Dir.: J.A.J.M.de Beer Oprichter: J.H.G. de Beer Verschijnt in Tilburg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel-Enschot, Oisterwijk, Moergestel, Hilvarenbeek en Hulten O 1 I Variété Festival ieerd prog -üd wordt i en zaterdag is I (en een beetj Bosvreugd Jour de Fête Zondag is vanouds dé feestdag van het Bosvreugd Variété Festi val, de Jour de Fête. Dat is ook de naam van de veertigkoppige Belgische fanfare die de dag om 14.00 uur opent. Geen marsen of polka’s, maar speciaal voor dit gezelschap geschreven arrar menten, waarvan de bron te den is bij Kurt Weil en Duke Ellinj uur treedt Jour de Vijverweide Het Panenka'™ theatrale act' kleinste rijdende schouwburg ter wereld kunnen 35 kinderen tus sen drie en acht jaar kunnen per keer een voorstelling bijwonen van speler Wouter V' zijn dommigheid, heid en voorliefde inge- grappen „evin- Vrolijk I ill, Nino Rota gezelschap igton. Om 16.30 de, toeschoi r de Fête weer op Je op. ca Theater is de eerste van de zondag. Inde j- schouwburg ter 5 kinderen tus- 21.00 uur. Daarna is er muziek. Morgen de Boerkes van Beerse, die met een mini-draaiorgeltje, trekzak en grote trom het Kem- pische lied wijze nieuw 1 terdagl stevige pot muziek, onder meer geïnspireerd door Sci Hawkins. ^HIBISCUS EL Prachtige Hibiscus voor buiten verkrijgbaar in diverse kleuren. Normaal 14^5" OO Vanavond is enigszins serieus van toon, maar- niet al te der leiding van zanger van Maasakkers wordt 20.30 uur gepraat worden over de Vlaamse en Nederlandse cul tuurbeleving. In het Bosvreugd- paviljoen komen de joumalis- ten/schrijvers Bob van Laerhoven en Jace van de Ven aan het woord, alsmede de lied jesschrijvers en -vertolkers Ro land van Rillaer en Tom Ameri ca en Rita de Bock en Toine van Gorp, deskundigen vanachter d’n toog. Na af eerste maal het Decap-c Voordekenr in 1964, heeft 92 toetsen en daarna eerst in een café i schipperskwartier nabij Steen in Antwerpen. Rugdijk 2 Tilburg (Noord)ZSelissen 3 Boxtel (A2 afrit 25) (Koopavond: donderdag en vrijdag) idigen ifloop zal voor de 1 tijdens dit festival -orgel Tiko spelen, iners: het is gebouwd n en stond ifé in het j het il, dat vanavond begint en tot en met zondag duurt, heeft weer een igramma. Deze keer staat dat in het teken van de cultuur van onze zuider- t smakelijk gepraat over wat de Vlamingen op dat gebied in hun mars heb- 's het fameuze Circus Ronaldo weer van de partij, en zondag is het ook weetje Waals) wat de vermaaksklok slaat. Dat een Decap-orgel en mosse- (Reeshofdijk 12) niet ontbreken, spreekt vanzelf. Redactie-advertentie-afdeling en administratie: N.S. Plein 14-5014 DA Tilburg Postbus 10001 5000 JA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax. 013/5359985 E-mail: tilburgsekoerier@tref.nl 24-jarige Mattias Frélin speelde vorig jaar bij Helsingborg in de Zweedse tweede divisie. Een sterke jongen met een goed schot en een uitstekend schaatser. 10 miles Galgenloop Berkel-Enschot ZONDAG 6 SEPTEMBER De 10 miles loop start om 14.00 uur (zowel de wedstrijdloop als ook de recreatieve loop) loop start om 14.10 uur (deze loop gaat door het centrum van Berkel-Enschot) De kinderloop start om 14.15 uur Start en finish zijn bij Boerderij Denissen wordt dr. Ian Malcolm (Jeff Goldblum) weer geconfronteerd met dinosaurussen. De toegang tot deze bijzondere filmvoorstel ling op de Heuvel is gratis. Vorig jaar wist dit evenement 6000-7000 bezoekers te trekken. Initiatiefnemer Marcel Dorele- ijers van Midi verwacht ook dit jaar een grote opkomst. “Mis schien kan dit filmspektakel wel een jaarlijks terugkerend evene ment worden”, vertelt Dorele- ijers. “Het is toch prachtig dat zoiets mogelijk is op de Heuvel/1 Sluitingstijd voor advertenties dinsdagavond 22.00, redactie vrijdag 12.00. 7 uitgezonderd sport: maandag 12.00 uur L *_J Voor mensen meteen leeshandicap verschijnt een selectie uit De Tilburgse toerier ook op cassette ingesproken. Inl.: Centrum voor Gesproken Lektuur, PB 24,5360 AA Grave - Tel.: 0486-482345 Vindingrijk Circus Ronaldo was in 1996 dé verrassing van het Bosvreugd Variété Festival. De bezoekers die de vindingrijke en humoristi sche Belgen toen zagen, waren razend enthousiast. Dat heeft al les te maken met de puurheid van de circus-poëzie en het vakman schap van dit artiestencircus zonder dieren, gevormd door een groep vagebonden uit de hoge school van vallen en opstaan. Dit jaar is het Circus cultureel am bassadeur van Vlaanderen, heeft het de nieuwe voorstelling Bric d Barak en staat het wederom op Bosvreugd. Deze voorstellingen -de enige Variété-activiteiten waarvoor entree geheven wordt- zijn te zien op vrijdag en zaterdag om Weerbaarder Op papier hoeft CVT Trappers voor geen enkele tegenstander onder te doen. Het lijkt zich vooral in de breedte versterkt te hebben en fysiek een stuk weer baarder dan vorig seizoen. Erva ren Tilburgse jongens als Frank Jacobs, Tino Rison, Marco Don ders en David Bouckaert zijn ge stopt met ijshockey op het hoog ste niveau. De buitenlanders Brad Shaver, Daniël Granqvist en Mikael Nilsson zochten hun heil elders. Jordy Geesink en de Belgische in ternational Koen Hermans komen de Tilburgse gelederen verster ken. Zij speelden vorig seizoen in Nijmegen. Perry Muller von Czemicki en Hes Roelofs zijn ook overgestapt naar CVT Trappers. Eindhoven was hun vorige club. Keeper Dennis van Gooi en ver dediger Jeffrey van lersel zijn vanuit de jeugd doorgestoten naar het eerste team. En Dennis Gosse lin en Henry de Kort keren terug op het oude honk. De Zweedse aanvallers Jens werkt wordt tijdens de wedstrij den en trainingen. Op het ijs en in het nieuwe krachthonk. Dat is in de visie van de Zweed ook nood zakelijk voor het type s] hem voor ogen staat. Ee teem dat vc beweging volgens st-;-1 st ningen zullen er niet veel meer zijn. Opvallend is dat in het nieuwe seizoen de twee-lijnen pass niet meer als buitenspel wordt be- strafd. Nisse Nilsson verwacht dat het spel daardoor een stuk sneller gaat worden. De kans op breaks is erg groot. Het is daar om bijna een noodzaak om snel le verdedigers op te stellen. CVT Trappers gaat vol ver trouwen het nieuwe seizoen in. De competitie zal echter zwaar zijn. Nijmegen, Heerenveen en Tilburg zullen naar verwachting de nodige tegenstand krijgen van Amsterdam. Dat heeft flink aan de weg getimmerd en veel sterke spelers aangetrokken. In Den Haag is ook flink met de geld buidel gerammeld. En als de voortekenen niet bedriegen zal Phantoms Deume over enkele weken ook van start gaan met en kele extra imports. Onder voorbehoud dat de ge- meente vergunning verleent is spel dat het op donderdag 17 september ogen staat. Een sys- om 21.30 uur weer zover. Dan zeel schaatsen en veel organiseert filmtheater Midi in ig vereist. Dit jaar dient samenwerking met de horeca op ,„.6_ de Nilsson elke wed- deHeuveleenMega-Moviefes- strijd om de punten te worden ge- hjn. In de openlucht en op een streden. Gemakkelijke overwin- scherm van liefst 20 bij 10 meter .,„„1 wordt dan de schitterende film The Lost World van Steven Spielberg vertoond. Met digitaal stereogeluid. Deze film is het vervolg op Jurassic Park. Vier jaar na de ramp in Jurassic Park titel i spannende Dis- De bambi’ s slaan Hemström en Par Persson zijn gebleven. Voor de buitenlandse versterking tekenen verder de Amerikaan Brian Wilson, de Ca nadees Keith Cassidy en de Zweed Mattias Frélin. Center Brian Wilson is afkom stig van Madison, Wisconsin. Coach Nisse Nilsson omschrijft de 25-jarige Amerikaan als een echte teamspeler, een geboren leider, een speler met een win- naarsmentaliteit. Hetzelfde geldt voor verdediger Keith Cas sidy (24), die het laatst actief was in het Canadese Winnipeg. De “Een nieuwe ijshal die zijn weer ga niet kent”. Met deze woorden omschreef Jan de Greef het nieuwe IJssportCentrum Til burg. Het enthousiasme van de voorzitter van Tilburg Trappers is begrijpelijk. De club krijgt in de nieuwe ijshal de beschikking over schitterende faciliteiten. Mooie grote kleedkamers, een eigen fitness-ruimte, een prach tig kantoor voor algemeen direc teur Theo van Gerwen en zijn medewerkers, een aparte confe- rentiekamer, een eigen plekje voor trainer-coach Nisse Nils son en fantastische horecavoor- zieningen, die door de club zelf worden geëxploiteerd. Veel beweging Tijdens de presentatie van zijn team zette trainer-coach Nisse Nilsson de toon voor het nieuwe seizoen. De selectie van CVT Trappers telt veel nieuwelingen. Die moeten zo snel mogelijk aan elkaar wennen. Nilsson ver wacht de nodige discipline van zijn spelers. En dat er hard ge- Toernooi CVT Trappers speelt komende zondag in het Duitse Iserlohn zijn eerste oefenwedstrijd. Be gin september volgt een trai ningskamp in Zweden. Daar wordt gespeeld tegen Limhamn en Pantem. Op 13 september volgt een oefenwedstrijd in Duisburg. In het weekend van 18 septem ber is het nieuwe CVT Trappers voor het eerst in eigen huis te zien. Dan vindt een internatio naal ijshockey toernooi plaats. Vrijdag 18 september spelen de Tilburgers om 20.30 uur tegen het Zwéedse Limhamn. Zondag 20 september om 18.30 uur is Amiens uit Frankrijk de oppo nent. Zaterdag 19 september vindt om 20.00 uur het treffen plaats tussen Amiens en Lim hamn. Theater Propop brengt ook twee de Boerkes van Beerse, voorstellingen; daarin brengt het een mini-draaiorgeltje, met hand- en stokpoppen een ;rote trom het Kern- poppenspel dat put uit de Jan op humoristische Klaassen-traditie. leven inblazen. Za- Beenhouwerij Janseghers laat in [brengt Del Valentinos een Filet Americain preparé Tour onder meer zien hoe men in dui- ireamin’ Jay zend seconden goulash maakt en waar de tv-worstjes vandaan ko men. Circus Bulderdrang is niet onder één noemer te vatten. Ca baret en muziek: het wordt de momenteel spannendste podi umact van Vlaanderen ge noemd. De Prins der Meligheid etaleert onaangepast- v^iuviuC voor ranzige a over sex en frustratie. België is een tweemans- ,--p dat korte stukken op louwer afvuurt: soms schokkend, soms teder, soms on nozel maar altijd recht op doel. Muziek is er verder van de Jopie In Jonkers Groep van de gelijkna mige zangeres/harpiste, die Latijns- Amerikaanse en Franse elemen- ten verweeft met jazz. Two Rus- Wuyts. sian Cowboys bestaat uit drie Belgen, die covers uit de cou ry- and eastershit van hilarisc teksten voorzien. De Willems Vermanderes geven het repertoi re van hun naamgever een geheel apart karakter. Wie alle teksten nog kent, mag meezingen. Bana Liège sluit het festival af: een tiental van origine Kongolese muzikanten die in Luik wonen. De Kinderen van Luik brengen vooral rumba-rock, maar ook soukous. Kortom: dansbaar spektakel om 19.00 uur. Trainer-coach Nisse Nilsson geeft een uiteenzetting over het nieuwe CVT Trappers. Brian Wilson, Mattias Frélin en Par Persson luisteren aandachtig mee. Aan de andere zijde van Nilsson algemeen directeur Theo van Gerwen. Gossiemoppie, was dat schrikken! Sta je op, blijkt er ineens van alles in de tuin weggevreten te zijn. Aan de oostkant van Oisterwijk schijnt het deze zomer met de regelmaat van de klok te gebeuren. Prachtige voor een spannende ney-film: toe!’ Onze regionale krant weet overigens ook van wanten. ‘Oisterwijk kampt met over last van reeën’ kopte het Brabants Dagblad deze week. Daarfloept het woord ‘overlast’ als vanzelf uit de tekstverwerker van de kop penmaker als het om de strijd tussen de beschaafde stadsmens en de terreur van struiken, bomen en beesten gaat. Van die bomen die plakspul op je auto laten vallen: getver! Spri of ander gevogelte zwermen komt aanzetten tijden blijft: jakkiebah! En dan nu de reeën van Ois terwijk. Stoute beestjes zijn het. En nog stiekem ook. Als het donker is, komen ze uit de bossen van landgoed Ne- merlaer. Door een bos- en heidegebied (“..nauwelijks onderhoud...die dichtbe- boste woestenij”klaagt een getroffene) besluipen de dieren de Oisterwijkse volkstuin- en villapercelen. En in het holst van de nacht dóen ze zich daar tegoed aan al wat voor hen eetbaar is. Weten zij veel, ze volgen hun instinct. Het is maar goed dat de mens dat van zijn soortgenoten niet mag, want anders was het jacht geweer al lang ter hand ge nomen. Het is niet leuk voor de volkstuinhouders die geen gelfl voor een hek hebben. Maar villabewoners die klagen, moeten daarmee maar gauw ophouden. Wil len ze eerst lekker dicht bij of zelfs in onze schaarse na tuur wonen, en dan accepte ren ze niet dat die natuur haar eigen gang gaat. Dat kan overigens maar een beetje, want er zijn al zoveel hekken, wegen en bebouwde kommen die door uitbrei ding met villawijken de flo ra en fauna steeds verder te rugdringen en verpesten. Verwend volk is het: van die types die hun golfbanen in (alweer..) de natuur verla ten om in stadscentra hun hobby uit te oefenen. Het is het soort mensen, dat eigen lijk beter rap kan verhuizen naar de penthouses van ser viceflats in stadscentra, waar ze op hun terras hun eigen kleine beetje kunst matige natuur kunnen scheppen. Fijn, hoog boven de grond waar akelige din gen kunnen gebeuren. Dicht bij de Schepper. Van 10 september tot 27 de cember kunnen busreizigers weer profiteren van de piek- busactie van de gemeente Til burg en de BB A. Met de Piek bus kan de busreiziger in deze periode op piekdagen voor slechts één gulden heen en weer naar het centrum. Aan de actie doen alle stadsbussen mee en de streeklijnen 139 en 140 naar Berkel-Enschot en Udenhout. Vervolg pagina 3 Een sterk vernieuwd CVT Trappers dat op papier de slag met de concurrentie ruimschoots aankan. Een juweeltje van een nieuwe ijshal met dito faciliteiten. Een verdere professionalisering van de organisatie. Tilburg Trappers lijkt klaar voor het nieuwe ijs- hockeyseizoen. Vorige week donderdag kwamen de spelers voor het eerst bij el kaar, een dag later stond een persbijeenkomst op het program ma. Bij deze gelegenheid presenteerde de club vol trots de nieuwe ijshal met de verschillende ruimten, die Tilburg Trap pers gaat beheren.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1998 | | pagina 1