2009 in beeld I Veel optredens in kiosk Heuvel n 1 1 Themagroepen op zoek naar de grote lijnen LaT--'*’' Bosvreugd Variété Festival: Dag Vlaanderen i 4 Donderdag 27 augustus 1998 - pagina 11 DE TILBURGSE KOERIER gina 10 gemeente Tilburg Sportbedrijf ■’aan Zuid /ond 10 oktober Politie jen en akkoord len: Werken aan de weg (Foto Evenementenbedrijf gemeente Tilburg) De carnavalskiosk op de Heuvel. Wet milieubeheer/Algemene Wet Bestuursrecht toorgebouwen inhuisje Aanleg rotonde aan de Durendaelweg uws Van beelden naar visie o lur. mee weten mee praten ïrïffa Tilburg idee ‘Tilburg 2009 - van beelden naar visie'op Internet: http://www.tilburg.nl/stadsvisie Vrijdagavond 13 november: Stadsconferentie in Schouwburg Tilburg. Bij de eerste ordening zijn alle beelden en ideeën op een eenvormige manier in woorden samengevat en on dergebracht bij de vier thema’s die ook in het Crotestedenbeleid worden gehanteerd: ‘economische kracht’, ‘sociaal-culturele binding’, ‘fysiek ruimtelijke kwaliteit’ en ‘modern bestuur’. Binnen ieder thema werden de beelden en ideeën daarna inhoudelijk gegroepeerd: alle ideeën over verkeer en vervoer bij elkaar, alles over jongeren bij elkaar, alles over bebouwing bij elkaar, enzovoort. De vier ambtelijke themagroepen zijn nu bezig om de grote lijnen bloot te leggen binnen iedere groep van De tweede fase van het stadsvisieproces ‘Tilburg 2009’ is in volle gang. Alle beelden en ideeën, die tijdens de beeldhouwfase zijn aangedragen door zo’n duizend (Til)burgers, moeten worden verwerkt tot visies. Medewerkers van de afdeling Stadsplanning/ Stadszaken zijn daar, samen met deskundige collega’s van verschillende gemeentelijke diensten, druk mee bezig. De eerste ordening van de beelden is gemaakt en ook de thema’s die daar door - als het ware vanzelf - naar voren kwamen, zijn in kaart ge bracht. Op dit moment buigen vier ambtelijke themagroepen zich over de opgave om de stromingen binnen ieder thema samen te vat ten in ‘grote lijnen’. Zo komen beleidskeuzes tot stand die worden voorgelegd aan de politieke partijen, in de hoop dat zij de keuzes die hen aanspreken zullen verwerken in hun verkiezingsprogramma’s voor de gemeenteraadsverkiezingen in maart ‘99. Om een idee te geven welke gevolgen de verschillende beleidskeuzes kunnen hebben voor de toekomst van de stad, wor den drie tot vier toekomstscenario’s geschreven waarin de keuzes verwerkt zijn. ideeën. Die grote lijnen worden vertaald in beleidskeuzes die vervolgens worden bekeken in relatie tot het huidige beleid van de gemeente. Naar verwachting zullen er dan enkele tientallen nieuwe beleidskeu zes overblijven. Scenario's Begin september zullen de themagroepen klaar zijn met het formuleren van de beleidskeuzes. Die keu zes passen natuurlijk niet allemaal bij elkaar - soms zullen ze zelfs lijnrecht tegenover elkaar staan. Daar om worden er half september drie of vier verschillende toekomstscenario’s geschreven die gebaseerd zijn op bij elkaar passende keuzes. De scenario’s geven op die manier een beeld van de uitwerking die de verschillende keuzes kunnen hebben op Tilburg in de toekomst. De beleidskeuzes en de toekomstscenario’s worden toegestuurd aan de deelnemers aan de beeldhouwfa se. Tijdens een bijeenkomst in oktober krijgen zij gelegenheid erop te reageren: herkennen zij hun beeld/idee nog steeds in de uitwerking door de themagroepen? Stadsconferentie Tijdens de Stadsconferentie op vrijdagavond 1 3 november in de Schouwburg zal over de beleids keuzes en de scenario’s van gedachten gewisseld worden met geïnteresseerde Tilburgers en de politieke partijen. Hoewel alleen de deelnemers aan de beeldhouwfase persoonlijk zullen worden uitgenodigd, is uiteraard iedere Tilburger van harte welkom. Naar verwachting zullen de politieke partijen een aantal beleidskeuzes gebruiken bij het samenstellen van hun verkiezingsprogramma’s voor de gemeenteraadsverkiezingen op 3 maart 1999. En zo zou het stadsvisieproject ‘Tilburg 2009’ er dus toe kunnen bijdragen dat de Tilburger begin volgend jaar letterlijk voor z’n eigen toekomst kan kiezen... september 1997 aMEMBOTI»'9» van )e Eir wee rthal 5 uur, >rweg schot t aar] de uaclweg. it wordt eweg en de g van de mg. Het ;forma- '01) ren vereni- ngrud, indhoven) t” reek gestreme jroten •ning inderen leren 1 in Berkel-Enschot. (Foto Evenementenbedrijf gemeente Tilburg) Vanuit het centrum, Wandelbos of Reeshof is deze Zomertraktatie irgroten uwen 2) ie on der WvB naar noord is de hele :md. Tennislessen Vanaf maandag 7 september kunt u weer deelnemen aan tennislessen van het Sportbedrijf Tilburg. Onder deskundige begeleiding kunt u de Beschikking Wij hebben vergunningen verleend voor: Mechtildisstraat 2 te Tilburg aan P.H.M. Spijkers voor het oprichten en in werking hebben van een interi- eurbouwbedrijf (m/98/0030) Tilburg eikant, Tilburg; sur, filbr-' Fabriekstraat 34 de Brandweer Tilburgi de gehele inrichting or vergunning voor een b zerne (m/96/0121) )t 16.00 u mduren, ding ier013- techniek op peil houden dan wel verbeteren. De tennislessen worden op maandagavond gegeven in de Stadssporthal en op vrijdagmiddag in Sporthal Drieburcht. Speciaal :n ivm De Stichting Stadskern tekent in samenwerking met de gemeente, het CDA en de Stichting Amateurkunst voor de organisatie april 1999 I niet mee beslissen Adres Wijkzaken Stadskantoor 1, Stadhuisplein 130, 5038 WG Tilburg. Openingstijden: 9.00 tot Voor inzage tijdens avon voor vragen,'bel de afdel Toezicht telefoonnummt 90 99. e wet :n wiens n besluit n met rschrift beuren ag rebben zhrift tan S90155, men van st de zergun- ent van bank tbus n even- rlopige iiend. pas zwaar- heeft inge- m dat in rede- ikunnen dien teger -■-“de Gezellige drukte tijdens het Bosvreugd Variétéfestival. (Foto Persburo Van Eijndhoven) maart 1998 van de voorstellingen. Aanstaa zaterdag treedt van 20.30 tot 2 uur de volksdansgroep Mie Katoen op. Het programma voor de volgende weekenden: dagmiddag lessen in de stads sporthal. De lessen worden gegeven op de volgende uren: Maandagavond Stadssporthal 18.00 - 19.00 uur, 19.00 - 20.00 uur, 20.00 - 21.00 uur, 21.00 - 22.00 uur, 22.00 - 23.00 uur. Start op maandag 7 september, kosten voor een 16 lessenkaart bedragen f 232,00 (f 14,50 per les). Ringbaan Zuid Volgende week wordt het spoorvia duct aan Ringbaan Zuid opnieuw geschilderd. Ook worden de deksels A65/N65 Reconstructie van de A65/N65 ten noorden van Berkel-Enschot. Tot circa 21 oktober is de toe- en afrit aan de noordzijde van de Druiventros afgesloten. Verkeer vanuit ‘s Hertogenbosch wordt onder andere via de nieuwe afrit 3 (Tilburg Noord) omgeleid. Verkeer richting ‘s Hertogenbosch wordt omgeleid via Heukelom. Langendijk Herinrichting Langendijk.(Het gedeelte tussen de Lombardijelaan en Langendijk is afgesloten tot en met week 37. Bij de Middeldijkdreef afgesloten in verband met de aansluiting op de nieuwe weg. Het Bosvreugd Variété Festival heeft dit jaar als thema ‘Dag Vlaanderen’. Komend weekend kunt u aan de Reeshofdijk 18 terecht voor een groot artistiek aanbod van onze zuiderburen: animaties, muziek en uiteraard Variété. Meer informatie over het festival vindt u elders in deze Tilburgse Koerier. Van Kinschotenplein Grote opknapbeurt vanaf 3 september. te Tilburg aan 3 een nieuwe, omvattende brandweerka- Puccinilaan Berkel-Enschot Wegens rioleringswerkzaamheden tot week 46 afgesloten. Melding AMvB (artikel 8.41) De volgende meldingen zijn ontvangen van bedrijven die nr de werkingssfeer van een AMvu milieubeheer vallen: ‘Besluit woon- of kante milieubeheer’ door: Zwijsensticbting, Bredaseweg 375, Tilburg; Postkantoren B.V., Westermarkt 37B, Tilburg. ‘Besluit horecabedrijven milieube heer’ door: Cafetaria de Hei’ - Leharstraat 42 Auberge du Bonhei Bredaseweg 441, Tilburg. ‘Besluit opslag goederen milieube heer’ door: SCA Hygiëne Products B.V., Kronosstraat 1, Tilburg; Scheinemacher Holding B.V., Geworenhoekseweg 10, Tilburg. De meldingen liggen ter inzage van 27 augustus 1998 tot en met 24 september 1998 bij Wijkzaken. Aanvraag en ontwerp-beschik- king Aanvragen zijn ingediend voor: Groenvenseweg/Dongenseweg (ong) te Tilburg door Openbare Werken gemeente Tilburg voor het oprichten en in werking hebben van een tijdelijk gronddepot voor de opslag van schone zwarte grond die vrijkomt bij bouwwerken in oost Tilburg (m/98/0074) Industrieweg 1 te U Jos van den Bersselas B.V. voor het i deren van de (m/98/0084) BenW willen de gevraagde vergun ningen verlenen. De ontwerp beschikkingen liggen met bijbeho rende stukken van 28 augustus 1998 tot en met 24 september 1998 ter inzage bij Publiekszaken. Tot 25 september 1998 kan men monde ling of schriftelijk en met redenen omkleed bedenkingen inbrengen tegen de ontwerp beschikkingen bij burgemeester en wethouders van Tilburg (per adres Koningsplein 8, 5038 WG Tilburg). Schrijf een aparte brief als u verzoekt persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot 25 september 1998 kan om een gedachtenwisseling worden verzocht, waar de aanvrager bij kan zijn (telefoon 542 90 74). Alleen wie tijdig bedenkingen tegen de ontwerp beschikking heeft inge diend, of kan aantonen J-* J* lijkheid niet te hebben doen, kan beroep instellen tegen de definitieve beschikking bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Kreitenmolenstraat 67 te Udenhout aan J.J.M. van de Plas een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een timmerwerkplaats (m/98/0032) De beschikkingen m/96/0121 en m/98/0018 zijn gewijzigd ten opzichte van de ontwerp-beschik king, de beschikkingen m/98/0030 en m/98/0032 zijn niet gewijzigd ten opzichte van de ontwerp beschikking. De beschikkingen liggen van 28 augustus 1998 tot en met 15 oktober 1998 ter inzage bij Publiekszaken. Een ieder die beden kingen heeft ingebracht tegen de ontwerp beschikking of wie niet verweten kan worden geen beden kingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp beschikking of indien de beschikking is gewijzigd ten opzichte van de ontwerp-beschik king, kan in beroep gaan bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ‘s-Gravenhage. De beschik kingen worden van kracht op 16 oktober 1998, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en, met Veemarktstraat Aanpassing bestrating bij het Popcluster aan de Tivolistraat. In dit kader wordt Ook de bestrating v< de Veemarktstraat aangepast. Dt Veemarktstraat is tot en met week 40 afgesloten. Door werkzaamheden is een aantal wegen voor bepaalde tijd geheel of gedeeltelijk afgesloten voor door gaand verkeer. Voor meer infor matie over wegafsluitingen kunt u bellen: tel. 540 81 32. n van een Durendaelweg Berkel-Ens< ingediend Er wordt nog steeds gewerkt aan reconstructie van de Durendaelw Verkeer vanuit Udenhout omgeleid via de Berkelsev Hoolstraat. Ook de aanleg rotonde is nog in volle gan verkeer ter hoogte van de Durendaelweg/ Ploegschaar/ Kruisakker is daarom gestremd. H. de Keijserstraat Vanaf 7 september werkzaamheden aan de riolering. Ook komt er nieuwe bestrating. Dillenburglaan Vanaf 31 augustus aanleg van twee verkeersdrempels. Voor iedere drempel staat een week gepland. Vanaf komende maandag twee weken afgesloten. goed bereikbaar met de BBA- buslijnen 46 en 47. U kunt het beste uitstappen bij de halte NS Station West of de halte Verzorgingstehuis; Kievitshorst. U loopt vervolgens binnen tien minuten naar het festi- valterrein. 2 juni 1998 mee denken najaar 1998 4 maart 1999 verkiezen Informatie over wegwerkzaam heden vindt u ook op pagina 139 van de gemeentelijke teletekst Tilburg-TXT op het kanaal van TV Krant Tilburg. Banningstraat Tot half oktober afgesloten in verband met rioleringswerkzaam heden en herbestraten. De ‘carnavalskiosk’ staat tot 18 oktober op de Heuvel. In deze kiosk zijn de komende maanden verschillende optredens, variërend van een koffieconcert tot een volksdansoptreden. Volgend jaar komt er een definitief podium op de Heuvel. Woensdagmiddag Stadssport. 13.45 - 14.45 uur, 14.45 - 15.45 t 15.45 - 16.45 uur. Start op woensdag 9 september, kosten voor een 15 lessenkaart bedragen f 217,50 (f 14,50 per les). Vrijdagmiddag Drieburcht 13.15 - 14.15 uur, 14.15 - 15.15 uur. Start op vrijdag 11 september, kosten voor een 14 lessenkaart bedragen f 203,00 (f 14,50 per les). - Zaterdagavond 5 september Seniorenorkest - Zondagochtend 6 september Koffieconcert door l’Echo des Montagnes - Weekend 12 en 13 september Countryweekend Donderdagavond 17 september Megamovie Zaterdagmiddag 19 september Canzonette - Zaterdagavond 19 september Oberelf Pilskapelle - Weekend 26 en 27 september diverse acts in kader van Tilburg- Wijnstad/Tilburg Culinair - Zaterdagmiddag 3 oktober TOV - Zaterdagavond 3 oktober Accordeonvereniging Zondag 4 oktober Koffieconcert door Volt - Zaterdagavt Bigband - Zaterdagmiddag 17 oktober Souvenir des Montagnards - Zaterdagavond 17 oktober PTT Harmonie - Zondag 18 oktober Modedag met modeshows en muziek Peronstraat Tussen de Vredeman de Vriesstraat en de C. de Vriendtstraat afgesloten tot week 46. Aanleg nieuwe water leiding, vooruitlopend op de herin richting. Hultenseweg 71 te Tilburg aan L.B.C. Wouters en J.C.J.M. Wouters- Verhoeven een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een vee- en transportbedrijf (m/98/0018) 6 1999 - 2009 to w boM toepassing van artikel 8:81 Algemene Wet Bestuursrecht en artikel 36 Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen- voórlopijje voorziening is ino- bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. „,'0074) 1 te Udenhout door lersselaar Constructie uitbreiden en veran- constructiewerkplaats ?n oi uw

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1998 | | pagina 11