ra AïlaS La Trappe fietsroute uitgebreid 9000 Seizoenkaarthouders voor Willem II Circus Ronaldo weer op Variété Festival GasRent Volop vermaak en muziek op Haghorst’s Spektakel Zondag Street-Golf ’98 in binnenstad BEZORGERS L Oplage103.800 Ol 3-5446050 Koerier [2 Tilburgse WONING TE KOOP gevraagd De Koerier fat fait um Geen zeer De landelijk gelegen Trappisten Abdij O.L.V. van Koningshoeven te Berkel-Enschot. FOTO PETER LIGTENBERG finish Gecombineerd met een brouwe- o FOTO PETER LIGTENBERG 498 MET SPOED pag. 3 pag.4 Pag-5 Veel belangstelling voor Street-Golf in Breda. Die lease of huur je tegenwoordig. LEES VERDER IN DIT NUMMER: o een stuk authentiek spektakel. Donderdag 20 augustus 1998 41 ste jaargang nr. 2066 KODAK FOTO'S Tijdens het Haghorst’s Spektakel is er ook van alles te beleven op, naast en boven het Wilhelminakanaal. aan het Wil- Haghorst de Bezoek onze<uif4UiT4Mifr» voor een selectie uit deze editie www.tref.nl/tilburg/koerier Prijs en aanvaarding in overleg 040-2833300 (ook 's avonds en in weekeinde) grote i te ko ter De Overgehaald Koetje was tot de aanschaf van :1e :rtoire lap tot ol hu- Films Flex werk Personeel. Kuituur Seniorenwijzerpag. 7 Gemeentenieuwspag. 8 en 9 Sportpag. 11 Uitagendapag. 11 Geestelijk levenpag. 13 Mega Vurige 40pag. 14 Rondom Hart van Brabant..pag. 15 ^Cursussenpag. 15^ BABYSUPER GEWOON DE GOEDKOOPSTE Alles tegen superlage afhaalprijzen Leenherenstraat 120 Tel. 013-5443378 Alle dagen open! Do. koopavond De zuinigste CV-ketel maanden zijn o" excursies mogeli Voor informatie REISBOEKWINKEL Nieuwlandstraat 16, 013-536 04 38 tijd, Ome Ko, Theatergroep lek- :atergroep ’horstse To rs Vermaak igen, waren razend enthousiast. Dit jaar is het G ambassadeur van Vlaanderen, heeft het de v< lerom op Bos- telefonisch te reserveren open lucht zijn te 013-5801411/5801424. 28 en zaterdag 29 .00 uur. ker gespeel cf speciaal aangelegde zandbak. Maar meestal is het verder. Af hankelijk van de ruimte, die op die betreffende plaats is, kan zo’n eerste slag soms zo’n 150 meter bedragen. En bij ieder Street-Golf-toemooi moet je ook wel een keer over het water heen slaan. De wedstrijd Het is de bedoeling de baan in zo weinig mogelijk slagen te ne- o T genre brengt het Amsterdamse trio De Sjonnies. Deze groep, bestaande uit vader Ronnie Ruysdael en i zoons Friso en Constantijn )ben hun roots in de Amster damse Jordaan. In 1995 braken ze landelijk door met het opge itasy zorgen poetste nummer ‘Dansje de hel ivulling van nacht met mij’. Het reper 20.30 uur varieert van de echte smartlt, Zaterdag 22 de betere feestnummers, vol r mor en kolder. Gemeentenieuws Zondag Street-golf in centrum “Razend rood en blits blauw" in Textielmuseum Tennislessen bij Sport bedrijf en vele rubrieken zie pagina 8 en 9 Street-Golf wordt, net als het ge wone golf-spel, over 18 holes gespeeld. Het verschil is dat die 18 holes speciaal voor die ene dag worden aangelegd. In de binnenstad. Deels op plantsoe nen, langs de waterkant, in grote tuinen en op ander beschikbaar groen. Dat wordt speciaal ge maaid. En waar dat groen niet voorhanden is wordt op pleinen en parkeerplaatsen voor een gras neergelegd. Zo’n 50 tot m2, afhankelijk van de ruimte en de afstand van de eerste slag. zijn wij op zoek naar enkele goede voor Oisterwijk Enkele uurtjes per week, op de donderdag. Goede verdiensten. Kranten worden bij je aan huis afgeleverd. Interesse? Bel dan nu 5053596 of 06-53414758 -71 er va| diverse loopgroepen. Bijzonder, zeker voor de liefhebbers, is dé :not om in één van de Tiroler feesttent. De Kempische peddelen over het Egerland Freunde trakteren het Een tocht op een publiek op muzikaal sp ikw O o JD/ Zondag 23 augustus vindt de Zomertraktatie Tilburg Street- Golf ‘98 plaats. In januari‘96 bedacht Jan Baeten in en voor zijn stamkroeg Boerke Verschuren, in de Bredasewe wijk Ginneken, het spel Street-Golf. Het bleek zo’n succes, dat Baeten besloot het ook in andere steden te gaan spelen. Samen met twee vrienden, Rob van Valkenburg en Robbert Neeb, heeft hij het professio neel aangepakt en inmiddels wordt het in Nederland al voor het derde jaar gespeeld. Dit jaar in zes plaatsen: Maastricht, ‘s Hertogenbosch, Rotterdam, Amersfoort, Tilburg en Breda. Ook buiten Nederland is er belangstelling voor. waard. Iedereen maakt kans te gekke clowns tegen 1 men. En bij Poppentheate Toverdoos kunnen de kinderen genieten van bijzondere voor stellingen. Voor de allerkleinste bezoekers is een rit in de draai molen een hele belevenis. COMBI TUERLINGS Heuvelstraat 106 Tilburg-Centrum B25, De eerste klap is ook hier een in Haghorst en de directe omge- daalder waard: morgen staat op ving. Een heel ander de eerste dag van het driedaagse brengt het A.v.s:c.da.nov i evenement een spraakmakende Sjonnies. Dez- groep op de planken: de in 1989 opgerichte band Van Dik Hout, zijn die de laatste jaren tot de top in hebt Nederland behoort. Tussen de optredens door zal de drive-in- show van Radio Fante- voor de muzikale opt Spektakelpop dat om 2( van start gaal augustus is het Back to the Haghorst, een pro- gramma-onderdeel J weg te denken is. Het verwijst naar de dansavonden in Hag horst, eindjaren ‘60 beginjaren ‘70, en oefent een grote aantrek kingskracht op ‘oudere jonge ren’ die weer eens ouderwets willen gaan stappen, en op de jongere garde die ook eens wat wil proeven van de sfeer van toen. Een band die in die tijd let- ning te zullen schreeuwen. Dat terlijk nog in de kinderschoenen dit historische getal promotio nele veiplichtingen schept moge blijke uit bijgaande foto. In het voorjaar van 1996 opende de Commissaris van de Konin gin van Noord-Brabant, Mr. F.J.M. Houben, de La Trappe fietsroute t.g.v. het 200-jarig be staan van de provincie Noord- Brabant. De fietsroute bleek oer. groot suces en wordt inmiddels door duizenden fietsliefhebbers gefietst. De bewegwijzerde rou- behoefte er “een dagje uit” van te te is 36 km lang en voert door de maken. Boerbrouwerij P mooiste stukken van Hilvaren- Schaapskooi heeft gevolg gej beek, Biest-Houtakker, Berkel- ven aan deze wens en de fie Enschot, Moergestel, Ois In de hal aangekomen bleek dat een deel van de Willem II staf en de verzamelde pers al enige tijd met spanning stond uit te kijken naar deze 9000ste. Alle aandacht overrompelde hem nogal. Een mijlpaal voor Willem II. Het is namelijk voor het eerst in de ge schiedenis van de voetbalclub dat er zoveel seizoenkaarten zijn verkocht. Het feit dat Willem II Europees gaat zal hier ongetwij feld mee te maken hebben. Reden voor de club om dit eens goed te vieren. Allereerst werd Koetje het volledige aankoop bedrag a ƒ250,- teruggeven. Te vens kreeg hij een fors boeket aangeboden voorzien van een lint in de kleuren van de tricolo res en tot slot een verrassingpak- ket van de hoofdsponsor. In het bijzijn van onder andere aanvoerder Mark Schenning werd het een en ander met een glas champagne beklonken. De dorpskern Haghorst in de gemeente Hilvarenbeek van nog geen duizend zielen zet komend weekend voor de achttiende keer het Spektakel voor jong en oud op touw. Ook deze editie - op 2122 en 23 augustus- staat weer bol staan van entertainment, muziek, theater, fascinerende demonstraties, info en promotie. Ongetwijfeld zullen dit jaar weer vele duizenden mensen kenni smaken met deze verrassende activiteiten. Vrijdag en zaterdag avond treden er bands op in een grote feesttent. Zondag is er het echte Haghorst’s Spektakel. De voorstellingen van Circus Ronaldo in de c" zien op vrijdag 2 augustus om 21.00 uur. Verschillen in cultuur Er zijn tribunes aanwezig. Voor- De eerste avond van het Bos verkoop ((12,50) bij CD-Select vreugd Variété Festival is enigs- *t al leze Kimbelijn. De Hagl neelvereniging Ons brengt een smeuïg toneelstuk. Een pijler in het programma is dit jaar zeker de vernieuwde vlieg- show, die nu in tot één geheel is gebundeld. Vanaf 16.00 uur vliegen boven Haghorst ruim een uur onder meer een Mitchell B25, een Staggerwing, een Yak50, een zweefvliegtuig en een groep Ultra Lights. Tevens is het dit jaar weer mogelijk om te gen vergoeding helikopter- vluchten boven Haghorst en om geving te maken. De jongste bezoekertjes kunnen hun hartjes ophalen bij de diverse attracties die het Spektakel voor hen in pet to heeft. In kinderdorp kan de jeugd naar hartelust springen, klimmen en ravotten. De Oud hollandse spelenhoek en de hoek (Westermarkt 130), Boekhandel zins serieus van toon en gaat Livius (Nieuwlandstraat 56) of sprekend over het thema van de: >aat. 7 ■■et weer tijd voor 'torst, een pro- :1 dat niet meer Klapper De klapper van het weekeinde is natuurlijk het Spektakel op zon dag. Dan is er werkelijk vanaf 11.30 uur van alles te doen voor jong en oud. Het publiek kan vanaf 12.30 uur met volle teugen genieten van het straattheater van stichting Pitboel Theater, Water Familie Valentijn, Peter en Gon- Dankzjj de n j stond, was Satisfy. Ondanks hun bezoekers ook dit jaar trakteren Muzikale bijdragen zijn jeugdige leeftijd maken deze KijXlijn. Ete HaghorstTo op een sierend watersport- muzikanten toch al aardlg furore neelverenifiinE Ons Vermaak spektakel. Zeker bijgoed weer is het een genot vele kano’s te rustige water. reusachtige banaan of een water scooter is een heel andere wijze om zich over het water voort te Vervolg op pagina 3. w duurt kan men spreken van een Berkel- ven aan deze wens en de fiets- onvergetelijk dagje uit. De in de venseweg isterwijk route uitgebreid met een lus van route opgenomen La Trappe Nel den B( Vijf kilometer Zo ontstaat een route over een kleine vijf kilometer waar al spe lend een heerlijke wandeling kan worden gemaakt. Niet door de scht natuur maar door een stad. En kom je vaak op plekjes stad, waar je misschien n< van je leven geweest bent Alle holes zijn Par'* gen, dat i de gi nen. Degene die hem op deze middag vergezelde. de seizoenkaart overgehaald Hij beloofde Willem II het ko- door een vriend, zo gaf hij te ken- mend seizoen naar de overwin- blijke uit bijgas Uitgave: De Tilburgse Koerier bv Dir.: J.A.J.M. de Beer Oprichter: J.H.G. de Beer Verschijnt in Tilburg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel-Enschot, Oisterwijk, Moergestel, Hilvarenbeek en Hulten Redactie-advertentie-afdeling en administratie: N.S. Plein 14-5014 DA Tilburg Postbus 10001 5000 JA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax. 013/5359985 E-mail: tilburgsekoerier@tref.nl Slu rtingstijd voor advertenties dinsdagavond 22.00, redactie vrijdag 12.00. uitgezonderd sport: maandag 12.00 uur Voor mensen met een leeshandicap verschijnt een selectie uit De Tilburgse Koerier ook op cassette ingesproken. Int: Centrum voor Gesproken Lektuur, PB 24,5360 AA Grave Tel.: 0486-482345 Circus Ronaldo was in 1996 dé verrassing van het Bosvreugd editie van het festival: Vlaande- turele grens Variété Festival. De bezoekers die de vindingrijke en humoristi- ren. Onder leiding van zanger Nederland sche Belgen toen zagen, waren razend enthousiast. Dit jaar is het Gerard van Maasakkers zal er Brabant, Circus cultureel ambassadeur van Vlaanderen, heeft het de volgende week donderdag vanaf Vlaming! nieuwe voorstelling Bric a Barak en staat het wederom op Bos- 20.30 uur gepraat worden over de kunst en vreugd. Vlaamse en Nederlandse cultuur beleving. In het Bosvreugd-pa- via viXoen Praten dan met elkaar de joumalisten/schriji Laerhoven en face van de Ven, de liedjesschrijvers en -vertolkers Guido Belcanto en Tom America en Rita de Bock en Toine van Gorp, deskundigen vanachter d’n toog. Zij proberen antwoord te is tussen Vlaanderen en 1 ligt (onder of boven en zo ja welk?), hebben igen meer respect voor m cultuur, en zijn ze te be scheiden of hun kunnen en kun sten? Na afloop zal voor de eerste maal tijdens dit festival het De- jvers Bob van cap-orgel TIKO in gang gezet worden. De muziek buiten op de andere dagen zal nauwgezet door de gemeente beluisterd worden op luidheid en (sluitings)tijd. Volgende week in de Koerier meer over de rest van het Bos geven op vragen als waar de cul- vreugd Variété Festival. men. Het maximum aantal sla gen is 6 per hole. Totaal maxi maal 108 slagen dus. Meer mag niet. Er nemen circa 200 mensen deel aan het evenement. Voor ie dereen zijn de regels gelijk. Een handicapverrekening kan niet bij Street-Golf. De beste wint. Street-Golf wordt gespeeld door golfers. De meeste zijn geoefen de spelers. De rest is beginnend dag speler of wil gaan beginnen. Het 100 is de bedoeling, dat er ook een promotionele werking voor de golf-sport vanuit gaat. Het motto is: “We brengen niet de mensen naar de golfbaan, maar de golf baan naar de mensen”. Het toernooi in Tilburg telt mee voor het Nederlands kampioen schap Street-Golf. Zondag 6 sep- ----tember is de Nederlandse kam- pleisterplaatsen bieden moge- kom je vaak op plekjes in die pioen bekend. lijkheid voor zowel een drankje stad, waar je misschien nog nooit als een hapje. Gedurende de van je leven geweest bent. Start en finish van Tilburg maanden juli en augustus is het Alle holes zijn Par 3. Dat wil zeg- Street-Golf '98 zijn gelegen bij mogelijk op iedere werkdag om gen, dat de bal altijd met één slag Café Cher aan het Piusplein. Voor de meer ervaren fietser spronkelijke route aan te sluiten. 14.00 uur aan te sluiten bij een op de green geslagen kan wor- Daar zetelt ook de wedstrijdlei- sroute bleek een bleek echter dat 36 km aan de Ook deze uitbreiding is geheel brouwerij-excursie. Buiten deze den. En dan resten er twee slagen ding. korte kant was. Een route van ca. bewegwijzerd. maanden zijn op iedere werkdag om de bal te “putten”. Soms is 60 km zou meer aansluiten bij de excursies mogelijk op afspraak die eerste slag erg kort. Er wordt hAhnAftoAr“AAnriaaif»iiit”v!>nte Gecombineerd met een brouwe- Voor informatie over de La één of twee keer vanuit een bun- De rij-excursie die circa twee uur Trappe fietsroute: Bierbrouwerij ker gespeeld. Een natuurlijke of :ge- duurt kan men spreken van een De Schaapskooi BV, Eindho- speciaal aangelegde zandbak. I 3, Berkel-Enschot; loer, tel. 5358147. maar daarop hun opleiding Bovendien: s geen zeer. Een heus dilemma is het an dere geval. Een eerder beeld lijkt zo rooskleurig en vol to lerantie: in een en dezelfde zomer worden in Amsterdam zeer vreedzaam en met veel lol de Gay Games gehouden en probeert de Middenbra- bantse politie op Roze Maandag homo’s en lesbo’s als nieuwe personeelsleden te werven. Een paar weken later echter gebruikt een of ander dronken eikeltje het woord ‘‘homo’’ niet als geu zennaam, maar als scheld woord. In plaats van daar boven te staan, hun neus op te halen, vatten sommige agenten dat inderdaad op als een belediging en delen een vette boete uit. Je zult maar homo zijn en bij de po litie in Tilburg werken: wat moet je dan van die collega's denken? van de brandweer zijn de moeite bewegen. Bezoekers kunnen ook een uitgebreide oefening gaan meemaken op het gebied van ca lamiteitenbestrijding. Die wordt georganiseerd in samenwerking met de brandweerpost DiessenJ Hilvarenbeek, Tilburg, ANWB, Rode Kruis, GGD, EHBO, het St. Elisabeth Ziekenhuis, Lotu- spatiënten en Rijkswaterstaat' De aanvang van de oefening i§ omstreeks 14.30 uur. en Tilburg. Het start- en eind- 28 km. Vanuit de bestaande rou- punt is bij de schitterende Trap- te leidt de lus naar Spoordonk, pisten Abdij O.L.V. van Ko- Oirschot, door de schitterende ningshoeven te Berkel-Enschot. Kampina naar Oisterwijk om vervolgens daar weer op de oor spronkelijke route aan te sluiten. Ook deze uitbreiding is geheel Soms zijn de korte stukjes in de krant heel leerzaam. Of erg verhelderend. Zo lever de enig sprokkelwerk op een regio-pagina van onze ver sie van het Brabants Dag blad een typisch beeld op van de werkwijze van de po litie. In verschillende be richtjes werd gemeld dat de politie hier bij ons in Tilburg het afgelopen weekend boe tes heeft uit gedeeld. H et cen trum moet veiliger worden en direct straffen uitdelen aan overtreders draagt daaraan bij, is de achterlig gende gedachte. Lik-op-stuk-beleid heet dat en in sommige gevallen is het een beetje rare benaming, maar dat zal u uit het vervolg wel duidelijk worden. De praktijk? Twee mannen die een andere man slaan, kre gen elk een boete van 500 gulden. Een man die een an der een klap verkocht, ver moedelijk omdat het slacht offer de dader nog geld schuldig was, is goedkoper uit: 300 piek. Een dronken zwerver die na sluitingstijd een café niet wil verlaten, kreeg ook een bonnetje mee: 250 pietermannen dokken of zitten. Dat is allemaal nog goed te begrijpen. Tot je een ander berichtje leest, op dezelfde pagina. Twee andere man nen zijn ook in de nacht van zaterdag op zondag be keurd: wegens belediging. Iemand uit Berkel-Enschot moet 850 gulden betalen of de cel in, omdat hij een klap tegen een politiewagen gaf en “kutwouten” tegen de agenten zei. Minder lang brommen of 300 piek over maken is het lot van de man die het waagde “homo's” te roepen naar politiemensen. Dat roept twee vragen op. De ene is of het uitschelden van agenten en tegen een auto slaan erger is dan het meppen van een mens zon der uniform. Politie-agent zijn is niet altijd een pretje, maar daarop worden ze in hun opleiding voorbereid. Bovendien: schelden doet geen Een Voor voetbalclub Willem II een historisch moment. Met spanning werd afgelopen dins dagmiddag rond de klok van vier uitgekeken naar de 9000ste seizoenkaarthouder die de poort van het Willem II Stadion zou passeren. De gelukkige, de uit Tilburg afkomstige Ronnie Koetje, liep uiteindelijk iets later als verwacht en niets vermoedend over het parkeerterrein rich ting secretariaat.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1998 | | pagina 1