o o f RVlaS on Stadionkrant Willem II TIK-week ’’■T' -- t ft - -7 Krosse probeert weer positief naam te maken F.® stadion I van 18 tot en met 22 augustus Dalem Noord en Leeuwerik krijgen busverbinding Landelijk experiment met snelheidsbegrenzers in Tilburg BEZORGERS GIL' Derde Kaartfestival voor 50-plussers 7. Oplage103.800 I an. Verier 505 Genomineerden industriestad prijzen DE GRONDLEGGERS VAN PARKET L aldusKrosse d| jï* Zondag op de Heuvel PTlBilburasa^ De s@ Koerier Toon [Willem II I FOTO PERSBURO VAN EIJNDHOVEN op het gebied van sport, o 6 Hans Krosse deelnemen K ft. MET SPOED Sport Cursussen B&W besluiten... Parochienieuws... Gemeentenieuws Donderdag 13 augustus 1997 41ste jaargang nr. 2065 PvdA-wet- i mag een So- bruynzeel vloeren ’ebruikers van het een alternatief I Meer dan 1000 nieuwe studen ten nemen deel aan de TIK-week 1998. LEES VERDER IN DIT NUMMER: Oplossing foto-speurpuzzelpag. 3 Uitagendapag. 5 Filmspag. 5 Stadionkrant (Uitneembaar) ..pag. 7 t/m 14 Pag-15 Pag-15 pag. 16 Pag-17 pag. 18 en 19^ u. I 1 REISBOEKWINKEL Nieuwlandstraat 16, 013-536 0438 ijgt voor zijn argument dat laraties wel degelijk kon- keringsg centraal De politie zal er ongetwij feld over kunnen meepra ten: het is (eindelijk) goed weer en dus neemt de ge luidsoverlast toe. Menig mens zal zich beklagen over wat er aan lawaai uit de open ramen en deuren of uit de tuinen van de buren komt. Blijkbaar weet niet ie dereen zich sociaal te ge dragen. Dat merk je bijvoorbeeld ook regelmatig door de pok- kenherrie die de house-dis- co’sop vier wielen produce ren. Het is verbazing wekkend dat niet alle onder delen van zo’n wagen in een mum van tijd door de door dringende bastonen los dreunen. En je vraagt je af of de solidariteitsgedachte zo ver gaat dat je meer pre mie voor de arbeidsonge schiktheidsverzekering moet gaan betalen om de toekomstige doofheid van dit soort types te vergoeden. Dit soort ‘pret’ is overigens wijder verbreid. Het getoe ter, gejank en gebonk dat bij de kermis hoort, is verdwe nen, maar wie denkt dat in het centrum nu rust heerst, heeft het mis. Net als bij de gewone buren, zijn er bij de cafés ook een aantal die geen rekening houden met de omgeving. Gevolg is dat wie lekker ontspannen klet send een terrasje wil pikken vaak bedrogen uit komt. Uit een belendend café of van een paar deuren verder klinkt luide muziek. En vaak gaat dat tegenwoordig ge paard met bas of diepe trom die op hartslagniveau of sneller de trommelvliezen te lijf gaan. Ook op respecta bele afstand zijn de onaan gename trillingen in je voet zolen voelbaar. Verschillende andere cafés moeten terecht) op last van de milieupolitie begrenzers op hun geluidsinstallatie la ten aanbrengen, maar som mige kunnen doen alsof ze schijt aan alles en iedereen hebben. Het mag niet, ge beurt toch en -opvallend ge- noeg-juist bij tenten waar van beheerders in het binnenstedelijk horecakoor het hoogste lied zingen, als het om hun belangen gaat. Het wordt tijd dat zij letter lijk en figuurlijk een toontje lager gaan zingen. En aan het beginsel dat gelijke monniken gelijke kappen horen te dragen, kan de plaatselijke overheid een steentje bijdragen. Of laat die haar oren teveel hangen naar de grootste bek? tan waarde net experi- genlijk sie.Ditjaar staat alles in het teken cultuur, amusement en het uit- van de Hemel en Aarde die de stu- gaansleven. Dinsdag 18 dententijd behoort te zijn. Tijdens om 12.00 uur wordt de TI 'TTK ...„-V „„v™ geopend, waarna op het p ma staan het TIK-festival (KUB- voor rekening van de gemeente. Eind mei 1999 gaat stadsdienst waarschijr (eindpunt van lijn 48) over nieuwe dienstregeling iddeldijkdreef, Langendijk, dat moment hoef u Uv ,v, Roodeschoolstraat, Renkum- laan, Reuverlaan, Dongewijk- Toekomst Om verkeersveiligheid te bevor deren zijn rijk, provincies, ge meenten en waterschappen op zoek naar nieuwe middelen o.a. op het gebied van snelheden. De mogelijkheden van communica tie tussen voertuigen en infrast ructuur worden daarbij steeds vaker onderzocht, zoals Auto matische Voertuiggeleiding. Een vorm daarvan is het Ameri kaanse PATH dat in de toekomst auto’s vrijwel zonder bemoeien is van de bestuurder naar zijn be stemming kan ‘sturen’. zijn wij op zoek naar enkele goede voor Oisterwijk, Udenhout en Berkel Enschot Enkele uurtjes per week, op de donderdag. Goede verdiensten. Kranten worden bij je aan huis afgeleverd. Interesse? Bel dan nu 5053596 of 06’53414758 taurant De Korenbeurs, Hotel Mercure, café Uit en Grand Café Verbeelding. te duidelijke- afspraken met het Rotterdamse college van B en W. afte met dat geld, jrdamse Sociale Dienst beschrijft (“geen successtory”), is het bleef eigendom van de gemeente, lurgse zomertraktaties. Zon- or K w 16 augustus zal op de Heuvel ging. Vrolijke parasols zullen de vangst met koffie‘plus’; 12.30 dit evenement voor 50-plussers deelnemers tegen de zon be- uur aanvang inschrijving en/of voor de derde keer worden geor- schermen. Mocht het onver- registratie; 13.00 uur aan vang ganiseerd. Wie graag een kaartje hoopt te koud of te nat zijn om kaartfestival; 17.00 uur einde legt kan onder deskundig oog het festival in de open lucht te laatste ronde en berekenen eind- van de wedstrijdleiders bridgen, houden, dan zal de organisatie uitslagen; 18.00 uur prijsuitrei- klaverjassen en rikken. Voor het uitwijken naar de cafés rond de king door wethouder Van Dies- eerst zal ook een groep uit België Heuvel. Inschrijven voor het sen. De sluiting zal swingend aan de wedstrijden deelnemen kaartfestival kan bij: café-res- omlijst worden. t Dit jaar worden de Tilburg Moderne Industriestad Prijzen in de categoriën Stedenbouw en architectuur en Duurzame ontwikkeling uitgereikt. De winnaar van deze gemeente lijke prijzen worden bekend gemaakt tijdens Tilburg Treffend op vrijdag 11 sep tember. Per categorie zijn drie kandi daten genomineerd. Bij Ste denbouw en architectuur zijn dat de verbouwde Theresia- kerk, Vabobag en het Regio kantoor Politie Midden en West Brabant. In de categorie Duurzame ontwikkeling zijn Philips KMT BV, Gereed- schapmakerij SMS BV en het Milieucafé genomineerd. De jury in de categorie Ste denbouw en architectuur staat onder voorzitterschap van wethouder Horvers van Ruim telijke ordening. Openbare werken, Stadsbeheer en Inte gratie stadszaken. De andere juryleden zijn directeur Haans van Handelsfirma J.C. Haans BV en architect M. Kroese. Kandidaten voor de categorie Duurzame ontwikkeling zijn beoordeeld onder voorzitter schap van wethouder Van Gurp van Volkshuisvesting, Milieu en Integratie wijkza- ken. Zijn mede-jury leden zijn prof.dr. J. Kramer van de KUB en directeur Marketing en Sa les R. de Brouwer van Hoog ovens IJmuiden. Breda, Sophiastraat 11 Tel.: (076) 521 48 48 Beetje vreemd... en opvallend Om de Willem II Stadionkrant goed te kunnen lezen en bewa ren dient u de Willem II-pagi- na’s uit het hart van deze Koe rier te nemen en vervolgens binnenstebuiten te vouwen. Bezoek onze internetsite voor een selectie uit deze editie www.tref.nl/tilburg/koerier Gemeentenieuws Genormineerde TMIprijzen aangewezen Twintig ISA-auto’s in Campenhoef Kaartfestival op de Heuvel en vele rubrieken A A A ra- O In de wijk Campenhoef in de Reeshof neemt het ministerie van Verkeer en Waterstaat samen met de gemeente Tilburg tussen de zomers van 1999 en 2000 experimenten met auto’s met snel heidsbegrenzers, die van buitenaf beïnvloedt worden. In de wijk en op de invalswegen komen bakens te staan die ervoor zorgen dat de auto’s niet sneller kunnen rijden dan geldende maxi mumsnelheid. Bewoners van Campenhoef kunnen gedurende circa twee maanden één van de twintig gestelde ISA-auto’s ge bruiken. Doel van het project is te bezien of er bereidheid is ISA in een woonwijk te gebruiken. Bovendien wil het ministerie ge gevens verkrijgen over effecten van ISA op het rijgedrag en on derzoeken wat de gebruikers van het systeem vinden. Daaruit moet blijken of ISA een alternatief kan zijn voor andere ver- keersremmende maatregelen. Intussen is Krosse al druk in za ken. Hij bouwt een praktijk op aL organisatie-adviseur voor overhe den. Dat hij daarbij nog spiratie put uit het bedt blijkt ook uit zijn boekje De Socia- Ie Dienst. Dienst of niet?, waarin kelijk is van je dienstverlening”, hij de primaire rechten van de uite- vindt de voormalige p-^a sgerechtigden (“klanten”) houder. Om die reden i d stelt: een snelle afhande- ciale Dienst of toekomstig Cen- ling van hun verzoeken, zonder al trum voor werk en Inkomen ook te veel rompslomp. niet té groot worden, stelt Krosse. Sociale Diensten kunnen volgens Tussen de zes- en achtduizend Krosse het nodige leren van com- klanten zijn goed te bedienen, merciële dienstverlening. Een ze- schat hij in. “Eerherstel? Dat zal moeten blijken. Wel was het in elk ge eer gevraagd te worden om dit boekje te schrijven.” Out trots, maar met wat meer zelfrelativering dan Tilburgers van hem gewend zijn, presenteerde Hans Krosse eind juli in het stadhuis van de Moderne Industriestad een cahier in de serie De effectieve ma nager. Hoewel hij daarin zijn tumultueuze tijd als directeur van de Wat hij aanschaf Rotterdamse Sociale Dienst beschrijft (“geen successtory”), is het “geen sleutelroman, maar een weergave van mijn inzichten uit de praktijk.” En dat doet Krosse volgens het vaste stramien van de se rie: beschrijving van het probleem, oplossingen, literatuur. ties van de club en over zijn nieuwe team. Verder is er aan dacht voor de nieuwe hoofd sponsor Interpolis en wordt de Willem II-selectie 1998/ 1999 gepresenteerd. Het wedstrijdprogramma voor het nieuwe seizoen vindt u van zelfsprekend ook terug in deze Stadionkrant. oo JÊn Om ervoor te zorgen dat bewoners in de in aanbouw zijnde wij ken Dalem Noord en Leeuwerik gebruik kunnen maken van openbaar vervoer, hebben B en W besloten om daar tijdelijk een kleine personenbus in te zetten. Met de huidige dienstregeling is het niet mogelijk de lijnen 47 en 48 door te laten rijden tot Leeu werik en Dalem Noord. Ook zijn nog niet alle straten begaan baar voor gewone bussen. Uit onderzoek is gebleken dat automobilisten over het alge meen best bereid zijn om zich aan de limiet te houden. Maar bewust of onbewust rijden zij soms toch te hard. Een snel heidsbegrenzer zou dus uit komst kunnen bieden. Nog onbekend is of de automo bilisten bereid zijn bepaalde de len van de rijtaak uit handen te geven en te vertrouwen op de techniek. Daarom gaat Verkeer en Waterstaat samen met de ge meente onderzoeken in hoeverre de Intelligente Snelheids Adap- tie (ISA) kan rekenen op draag vlak bij de gebruikers. Eerdere experimenten met ISA in Zwe den wezen uit dat mensen een dergelijk hulpmiddel na een pe- Hoewel hij graag het bedrijfsleven als voorbeeld neemt, moet de overheid volgens Krosse zelf ver- ajs ant^ocidelijk blijven voor de uit- w. v.v.he- voering van de sociale zekerheid. >g immer in- “Anders raakt de politiek de voe- idrijfsleven, ling kwijt met een deel van de n- plaatselijke bevolking die afhan- augustus riK-week de TIK-week maken de nieuwe geopend, waarna op het program- studenten kennis met alles wat ma staan het TIK-festival (KUB- Tilburg te bieden heeft, onder terrein), uit eten in de Tilburgse meer op het gebied van sport, binnenstad en sport tijdens de Nacht van Pendragon. Op 19 au gustus is er een Wereldse Woens dag in het Leijpark met ‘s avonds een verenigingenavond bij de drie studentenverenigingen. Een dag later staat de Duivelse Donderdag met kroegentocht in het centrum op de rol. Vrijdag 21 augustus is het tijd om te ontspannen op het Blauwe Meer met ‘s avonds het grote TIK-feest in de Stadssport hal. Zaterdag 22 augustus wordt de TIK-week afgesloten. “t voor de lijnlijk een egeling in. Vanaf ;ft de reiziger niet meer over te stappen van de klei ne personenbus op de lijnen 47 en 48. Dalem Noord en Leeuwe rik worden dan opgenomen in de gewone dienstregeling. De ge plande routes lopen via de Ren- kumlaan, Reedijkdreef en Mid- deldijkdreef. Krosse, die door het gemeentebe- hem te beginnen; er was geen of stuur van Rotterdam werd binnen- onvoldoende bewijs dat hij ruim gehaald om het puin bij de Sociale 70.000 gulden gemeentegeld voor Dienst daar te ruimen en na twee privé-zaken had gebruikt. Een jaar werd buitengegooid op be- zaak die Krosse tegen de Maasstad schuldiging van financieel gesjoe- aanspande bij de ambtenarenrech- mel, heeft deels al eerherstel be- ter loopt nog. Daaruit moet blijken haald. Onlangs liet het Openbaar of de Tilburgse oud-wethouder Ministerie weten geen zaak tegen (onder meer van Sociale Zaken) Na het succes van de eerste twee en trachten de wisselbeker in de edities is het kaartfestival niet wacht te slepen. De horeca van meer weg te denken binnen de de Heuvel staat vanzelfsprekend De Vt Tilburgse zomertraktaties. Zon- garant voor een perfekte verzor- Het programma: 12.00 uur ont- dag 16 augustus zal op de Heuvel ging. Vrolijke parasols zullen de vang A.t pi.^eeers deelnemers tegen de zon be- uur aanvt den geor- schermen. Mocht het onver- registratie :n kaartje hoopt te koud of te nat zijn om ndig oog bridgen, >r het f Uitgave: De Tilburgse Koerier bv^\ Dir.: J.A.J.M. de Beer Oprichter: J.H.G. de Beer Verschijnt in Tilburg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel-Enschot, Oisterwijk, Moergestel, Hilvarenbeek en Hulten Redactie-advertentie-afdeling en administratie: N.S. Plein 14-5014 DA Tilburg Postbus 10001 5000 JA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax. 013/5359985 E-mail: tilburgsekoerier@tref.nl Sluitingstijd voor advertenties dinsdagavond 22.00, redactie vrijdag 12.00. uitgezonderd sport: maandag 12.00 uur L—1 Voor mensen met een leeshandicap verschijnt een selectie uit De Tilburgse Koerier ook op cassette ingesproken. Int: Centrum voor Gesproken Lektuur, PB 24,5360 AA Grave - Tel.: 0486-482345 node gewenning gaan ren. Na afloop van h« ment wilden zij ISA eigc niet meer kwijt. De vakantie zit er weer op en vol nieuwe energie beginnen we weer met het maken van onze krant. De eerste editie van na de vakantie is er meteen één om te bewaren. In deze Til burgse Koerier is namelijk de Willem II Stadionkrant opge nomen. Een Stadionkrant waarin wij u in samenwerking met de Tricolores allerlei be langwekkende informatie aan bieden over Willem II in het nieuwe seizoen. Zo is er een terug- en vooruitblik van burgemeester Johan Stekelenburg en doet trainer-coach Co Adriaanse een boekje open over de ambi- Van 18 tot en met 22 augustus zul len meer dan duizend kersverse studenten het straatbeeld van Til burg in hoge mate bepalen. Dan kere grootte is nodig om alle des kundigheid in huis te hebben en ef ficiënt te kunnen werken. Een plat te, weinig hiërarchische organi satie, waarin bedenken en uitvoe ren van beleid zoveel mogelijk sa mengevoegd worden, is het ideaal. Dat vraagt een veel sterkere, onaf- »eval een steun krijgt voor zijn argument dat hankelijker positie van de consu- jderwets zijn declaraties wel degelijk kon- lenten die de klanten begeleiden, den op basis van-weliswaar niet al stelt Krosse. “Zij moeten een rui- „„I6 u, me verantwoordelijkheid hebben wordt namelijk voor de 17e keer en naar eigen bevind besluiten de TIK-week georganiseerd door kunnen nemen.” de Tilburgse Introductie Kommis- ging deelt schermen. jpt tL festival in de open lucht te tden, dan zal de organisatie uitslip vijken naar de cafés rond de king door wethouder Van Dies- voor De kleine personenbus rijdt sinds 27 juli vanaf de rotonde Bijsterveldendreef/Mechelen- straat (eindpunt van lijn 48) over de Middeldijkdreef, Langend” straat, Renkt taan, tseuvenaan, uungewijx- dreef naar het eindpunt rotonde Dongewijkdreef/Campenhoef- dreef (eindpunt lijn 47). De bus rijdt van maandag tot en met za terdag van 06.45 tot 18.15 uur. Na 18.15 uuren op zondag rijden de gewone bussen door tot aan de rotonde Lombardijenlaan/Reu- verlaan. De strippenkaart is ook voor de kleine personenbus gel dig. De BBA telt de reizigers en bekijkt op welk tijdstip de mees te reizigers van de kleine bus ge- q bruik maken. Na enkele maan- den wordt gekeken of de dienstregeling aangepast moet worden. De exploitatiekosten bedragen tot en met mei 1999 circa 175.000 gulden en zijn

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1998 | | pagina 1