Co Adriaanse op jacht naar nieuw succes 'Willem II heeft fantastisch gepresteerd De informatiestroom van Willem II Burgemeester Johan Stekelenburg Verbeterde service in stadion MOLENAAR MEUBELEN m1- pagina 8 Foto: A. Damen J Oud-burgemeester Brokx, voorzitter Vullings en burgemeester Stekelenburg met zijn echtgenote. Foto: A. Damen nen. missen over het reilen en zeilen Katja van der Linden kaarthouders. het bestuur besloten een com- Katja van der Linden noemen zoals bij NAC gebeurde. sen die dat zeggen zijn onvol- I Co Adriaanse n e.d. 'SSO, etc. Hij groeide op in Utrecht en krijgt nog altijd de rillingen bij het horen van klinkende namen als DOS en Elinkwijk. Tegenwoor dig is hij meer fan van Ajax. Tot grote afschuw van zijn zoons, die weer voor Feyenoord zijn. Hij is geen burgemeester van Am sterdam of Utrecht, maar wel sinds een jaar van Tilburg. Hoe staat het met het Willem II gevoel van Johan Stekelenburg? Willem II op Internet: WWW.willem-ii.nl E-mail Willem II willem-ii@willem-ii.nl Algemene Informatie over Willem II: www.gemeentegids.com (kiezen voor Noord-Brabant en Tilburg) Internet-pagina supportersclub: www.sup-club-willem2.nl Gian Santegoeds en Peter Année Tilburg Kreitenmolenstraat 105, Udenhout Tel. 013-5113650 Drentse kast (de originele uitvoering) Massief eiken kast, vervaardigd met massieve panelen in zowel zij- Co Adriaanse windt er geen doekjes om: Willem II moet ook het komend seizoen minstens op de vijfde stek kunnen eindigen. De Amsterdamse oefenmeester in Tilburgse dienst steekt zijn kop dus niet bepaald in het zand. 'Je moet als club altijd ambitie uit stralen. Wanneer iets mislukt heb je niet automatisch gefaald.' de wedstrijden toe te gaan. He- wacht ze in de linkerhelft van het van de 400 voor hen gereserveer- laas zit mijn agenda vaak overvol rijtje bij Studio Sport.' de stoelen op het nieuwe combi- Club van formaat en moet ik er veel overslaan. De natievak:E/F. 'Ik hoop, waarschijnlijk net als ie- burgemeester krijgt een seizoen- dereen, dat Willejm II in de eerste kaart en voor het College van Bur- Iers en de trainer erop. 'We stre- aanbod van Willem II artikelen, ven ernaar om de pagina zo actu- Deze wordt verstuurd naar sei- eel mogelijk te maken', zegt Van zoenkaarthouders, sponsors en 'Jullie hebben goed gevoetbald', 'je maakte een schitterend doel punt', 'je hebt een lekker kontje' en 'heb je zin om maandagavond naar de kroeg te komen?'. Zo maar een aantal berichten voor de spelers die regelmatig op het e-mail adres van Willem II binnen komen. De club vindt het belang rijk dat ze voor de supporters goed bereikbaar is. Vandaar dat ze alle mogelijkheden aanwendt gina van de NOS kun je weinig om de trouwe aanhang op de kwijt, maar die van de TV Krant hoogte te houden. Tilburg telt vijf pagina's. Zo heb ben we meer ruimte voor achter- Internet is hiervoor zeker het me- grondinformatie. We kunnen iets dium bij uitstek. Judith van den dieper op de zaken ingaan,' legt Broek, commercieel medewerk- Van den Broek uit. Voor elke ster, vertelt dat je mee moet met thuiswedstrijd komt er ook een de nieuwe ontwikkelingen. 'Elke commercial op met de wedstrijd- dub heeft wel een eigen homepa- aankondiging. ge. Je kunt gewoon niet achter- Op Radio Paloma (106 FM) is op blijven. De supporters moeten donderdagavond tussen zeven en goed geïnformeerd worden en negen uur voor elke thuiswed- het is belangrijk dat de betrokken- strijd de Willem II Club Show te heid van de mensen vergroot beluisteren. Spelers, trainer, spon- wordt.' Van den Broek is de per- sors, supporters, bestuursleden en soon die als eerste de e-mail be- wie ook maar iets met de club te richten leest. 'Ik geef de bood- maken hebben, zijn dan te gast, schappen door aan de spelers. Co Luisteraars kunnen vragen aan de Adriaanse is eigenlijk de enige die gasten stellen en kaartjes voor de altijd antwoord geeft.' Dit seizoen wedstrijd winnen. Leuke bijkom- wordt er op de internet-pagina stigheid is dat speler Marco Hee- een voorspellingsquiz gehouden, ring mede-presentator van dit waarmee wedstrijdkaartjes kun- programma is. nen worden gewonnen. De pagi na wordt bijgehouden door Geert Reclame van Erven van Sher-lock Software. De club blijft ook reclame maken Op 23 augustus speelt Willem II Vertrouwen zijn eerste competitieduel in de Het vertrouwen bij spelers en pu- ArenA tegen Ajax. De Tilburgse bliek groeide. De Vlam sloeg in de supporters kunnen nauwelijks pan toen Heerenveen werd ach- wachten op de bevrijdende af- terhaald en op de laatste compe- trap. Op zaterdag 29 augustus titiedag zelfs voorbij gestreefd: ontvangen de tricolores in het ei- Europees voetbal was na 35 jaar gen stadion Fortuna Sittard. On- een feit. getwijfeld verloopt de start van Met voldoening laat Adriaanse het seizoen anders dan het vorig het cijfermateriaal van de twee jaar. De eindrangschikking in de voorgaande seizoenen de revue PTT Telecompetitie leidde ertoe passeren. In '96-'97 uit 34 wed- dat Willem II nu vrijgesteld is van strijden 35 punten met 34 doel- het spelen van voorronden in de punten voor en 51 tegen; in '97- Amstelcup. Dit keer dus geen el- '98 55 punten met 66 doelpunten lendige nederlaag zoals vorig jaar voor en 58 tegentreffers. Twee bij SHO in Oud Beijerland. Geen seizoenen geleden twee uitover- Co Mriaanse - aanloopproblemen voor Co Adri- winningen, vorig seizoen vijf. Wil- aanse die herinneren aan het vo- lem II legde de basis voor de vijfde de organisatie rond zijn team per- waren de 64 gele kaarten die de Nieuwe spelers rig seizoen toen hij letterlijk alles plaats in de 17 thuiswedstrijden, fect moest zijn en gebaseerd op spelers in het seizoen voor zijn Het vertrek van rasvoetballers als fungeren. Van een moderne spits uit de kast moest halen om zijn Daaruit behaalden de tricolores samenwerking en respect voor el- komst opliepen. Door op de trai- Kolkka en Van der Vegt en sterke verwacht ik dat hij meer kan sco- Kloon team op de rails te krijgen. Toen 38 punten. Buiten Tilburg ging kaar. Hij legt uit dat grondige wij- ning voor bepaalde overtredingen persoonlijkheden als Konterman ren dan alleen intikkertjes en dat Onlangs werd Adriaanse weer kwamen zelfs bij hem even twij- het met 17 punten duidelijk min- zigingen en het beleid van de me- scherper te fluiten en eventueel en Wijnhard - toch vier belangrij- hij een bal kan.vasthouden en te- eens vergeleken met de man met fels bovendrijven. 'Telkens wan- der. Adriaanse beseft dat er in uit- dische staf leidden tot verminde- disciplinaire straffen op te leggen ke spelers - moest op korte ter- rugleggen. Dat laatste beheerste wie hij jarenlang samenwerkte: neer ik een stapje verder wilde, wedstrijden nog progressie ge- ring van langdurige blessures, daalde het aantal kaarten in het mijn worden opgevangen. Dat ge- Wijnhard nog niet helemaal.' Louis van Gaal. Een vergelijking konden de spelers de belasting boekt moet worden. 'De wil om te 'Ook onze speelwijze speelt daar- vorige seizoen tot 36. beurde tot tevredenheid van Adri- die bij Willem U's oefenmeester niet aan Bovendien moesten de winnen is er, maar de durf die we in een rol. Wanneer je veel aan de aanse. Zeven nieuwe spelers Nederlands talent eerder voldoening dan irritatie op- spelers en ik enorm aan elkaar thuis wel laten zien mis ik nog te bal bent raak je minder snel ge- Ambities tekenden een contract. Mariano Adriaanse prefereert het aantrek- wekte.'Er zijn natuurlijk wel veel wennen. Het was een onrustige veel op vreemde bodem. Daar is blesseerd.' Hij zorgde voor nog Adriaanse wil niet te lang stil staan Bombarda van FC Groningen, De- ken van nieuwe spelers op de Ne- overeenkomsten. We hebben de- periode met veel negatieve publi- een sterkere mentale instelling veel meer. De kwaliteit en het on- bij het behaalde succes.'Na de lano Hill van RKC, Yassine Abdel- derlandse markt. Bij voorkeur zelfde achtergrond, we hebben citeit.' De resultaten werden ech- voor nodig.' ter steeds beter. Zo werden top- ploegen als PSV en Vitesse onder Verbeteringen meer het slachtoffer van de Til- Adriaanse ging bij zijn streven burgse dadencjrang. naar verbeteringen niet over een wedstrijd en de cooling down na nacht ijs. Uitgangspunt was dat de training. Een doorn in zijn oog moeilijker.' De Amsterdammer is sities zijn nu dubbel bezet, al mijn verhuizen en geen onredelijke sa- vergelijking op. Ze moeten me ze- ronde een club van formaat en Regelmatig nemen we een zakelij- ook maar een beetje inzit overal wordt bijvoorbeeld niet gespro- de club op het randje van de fi- komst moeten we ook blijven sa- naam tegenkomen. Mijn voorkeur ke relatie mee. Een voetbalwed- en nabeschouwing van de wed- verschijnt de Merchandising Cata- een feestje van maken. De rondrit ken over de KUB, maar over Til- door de stad was mooi en ik stond veel meer. De kwaliteit en het on- bij het behaalde succes. 'Na de derhoud van het trainingsveld ver- wedstrijd tegen Sparta was ik van- laoui van Rayo Vallecano, Ray- haalt de club transfervrije spelers een identieke opleiding gevolgd beterden sterk. Hij bracht meer zelfsprekend blij. Maar al vrij snel structuur aan de in klassieke war- was ik met mijn hoofd weer bij barda heeft Adriaanse variatiemo- we er in de eerste ronde uitvlie- gelijkheden voor de spitspositie. gen. Je bent natuurlijk erg afhan- 'Op die plaats kunnen ook Cee- een goede zaak zijn wanneer het kelijk van de loting.' say, Sanou na zijn herstel en inci- aantal toegestane buitenlanders denteel Schenning spelen, terwijl per team tot een maximum wordt Loeffen als hangende spits kan beperkt.' 'Ik vind het fantastisch wat de met open mond te luisteren naar dub het afgelopen jaar heeft ge- Co Adriaanse, die la Louis van presteerd. De kansen om kam- Gaal de menigte toesprak.' pioen van Nederland te worden zijn natuurlijk betrekkelijk gering. Europa Maar dat een club als Willem II 'De stad heeft er voordeel bij dat dan wel de vijfde plek behaalt, is de club Europa ingaat. Tilburg en van grote klasse. Europa ingaan is Willem II horen bij elkaar. Het is een terechte beloning voor het geweldige reclame voor de stad, spel van de ploeg. Nee, ik was niet maar het gaat me te ver om te verbaasd dat er zo'n geweldig zeggen dat Tilburg zich nu een feest op 10 mei uitbrak. Ik had er plek op de Europese kaart heeft al rekening meegehouden, want verworven. De stad heeft al meer Willem II wel rekenen op de steun Het nieuwe stadion is er gekomen ronde een makkelijke tegenstan- gemeester en Wethouders zijn er Hij werkt de wedstrijdverslagen uit voor de thuiswedstrijden op de het afgelopen jaar heb ik al snel een naam in het buitenland dan in van de gemeente. Dat is in het en ook het feest in mei organi- der treft en dat ze in de tweede ook nog twee vaste zitplaatsen, die daarna gelijk op internet ko- BBA-bussen en boven de Febo in geleerd dat Tilburgers als heter eigen land. In het buitenland verleden ook altijd gebeurd. Toen seerde de gemeente. In de toe- ronde een club van formaat en Regelmatig nemen we een zakelij- men. Daarnaast komen de voor- de Heuvelstraat. Begin september nanciële afgrond stond, heeft de menwerken met een open positie- gaat uit naar een Engelse, Duitse strijd is een goed moment om strijden en interviews met de spe- logus met een zeer uitgebreid burg University. Natuurlijk kan gemeente een impuls gegeven, ve mind. Willem II heeft een plek of Italiaanse club. Hoewel, als ik ontspannen wat bij te praten.' in de samenleving én de gemeen- dan weer de supportersrellen tij- te moet de juiste voorwaarden dens het WK in Frankrijk zag, zeg Linkerhelft scheppen om de club te laten blij- ik in mijn hoedanigheid van bur- Ik heb er alle vertrouwen in dat de den Broek. Ook de supportersclub relaties. Daarnaast krijgen het Tri- ven draaien. Maar als bestuurder gemeester: dan toch maar liever ploeg het in het komend seizoen krijgt een eigen pagina op het in- colores Magazine en het wed- Willem II blijft zijn serviceverlening boodschappen aan de toeschou- kochte seizoenkaarten aan studen- moet je altijd weer afwegen wie een Scandinavische club. Maar ja, weer goed gaat doen. Ik vind Ad- temet. strijdbulletin een andere lay-out. aan de klanten en supporters ver- wers kunnen worden doorgegeven, ten heeft er toe geleid dat vak N en op welk moment wat nodig daar komt weer geen club van- riaanse een prima trainer die stra- Tenslotte gaat de supportersclub beteren. Aan de vooravond van Het huidige tussenstandenscore- (aan de zuidzijde van het stadion) is heeft. Je kunt niet altijd voor top- daan met een naam die klinkt als tegisch erg sterk is en die zijn spe- Teletekst ook een magazine uitgeven: The het nieuwe seizoen worden een bord aan de zuidzijde van het sta- vergroot. Dit ging ten koste ging sport kiezen, want de stad kent een klok. Voor de Europese wed- Iers goed kan motiveren. Het is Maar niet alleen de computer Wave. Deze zal zes maal verschij- nieuw scorebord en geluidsinstal- dion blijft gehandhaafd maar zal van plaatsen van vak O. Neutrale ook heel wat amateurclubs die de strijden zullen we sowieso extra jammer dat Kolkka, Wijnhard en wordt gebruikt. Ook de televisie is latie^genstalleerd, terwijl ook de gesplitst worden in twee units. supporters en vooral mensen die in nodige steun kunnen gebruiken, maatregelen nemen. Je moet daar Konterman zijn vertrokken, maar- een prima medium om mensen te vakindeling werd verbeterd. Een groepsverband kaarten bestellen Aan de andere kant, Willem II zit op inspelen. Nee, ik ben niet het de club heeft goede aankopen ge- informeren. Op de teletekstpagi- De slotconclusie is dan ook dat overwicht van de wijzigingen. Geluidsinstallatie om een thuiswedstrijd van Willem niét te wachten op bijvoorbeeld type dat een wedstrijd gaat ver- daan. Persoonlijk ben ik zeer ge-na van de NOS heeft Willem II zijn niemand bang hoeft te zijn iets te Gebleken is dat de geluidsinstalla- II bij te wonen kunnen bij voorkeur subsidie van de gemeente. Maar bieden. Ik probeer liever risico's uit charmeerd van Bombarda. Daar plek op dubpagina 673. Nieuw dit Scorebord tie onvoldoende vermogen heeft plaats nemen in vak C. Dit vak is het is wel logisch dat ze van de te sluiten en te voorkomen. Ver- verwacht ik wel het een en ander jaar zijn de teletekstpagina's op de van de club. Het publiek dat het komende sei- om bij een goed gevuld stadion de dus niet bestemd voor seizoen- gemeente verwacht dat die een bieden zou ik echt pas in het ui- van, die zal in deze ploeg echt wel TV Krant Tilburg (602). 'Op de pa- zoen de thuiswedstrijden van Wil- toeschouwers te vermaken en kaarthouders. deel van de openbare orde tijdens terste geval doen. Wat dat be- zijn goaltjes meepikken. Ik denk lem II bezoekt zal nog beter dan boodschappen goed verstaanbaar wedstrijden voor haar rekening treft, gaan we niet opzij voor het echt dat Willem II weer mee kan voorheen op de hoogte gehouden over te brengen. Daarom heeft Interpolis neemt. Daarvoor hebben we ook supportersgeweld.' doen voor Europees voetbal. Of worden van het verloop van com- het bestuur besloten een com- Werknemers van hoofdsponsor een intensieve samenwerking met 'Ik probeer zoveel mogelijk naar laat ik het liever zo zeggen: ik ver- petitiewedstrijden op andere vel- pleet nieuwe geluidsinstallatie aan Interpolis kunnen gebruik maken politie, de club en de stewards.' den. Zowel aan de noordzijde als te brengen, aan de zuidzijde van het stadion zijn lichtkranten geplaatst waarop tus- Vakken senstanden, opstellingen en andere De toename van het aantal ver niet bang voor te hoge verwach- verlangens zijn ingewilligd. Nu is larissen eisen. Adriaanse: 'Twee ker geen "nep-Van Gaal" gaan tingen. 'We moeten streven naar het afwachten hoe de nieuwe zaken waren heel belangrijk. De de vijfde stek. Of zelfs nog hoger! aankopen zich gaan manifeste- nieuwelingen moesten of over Dat vind ik een belediging. Alsof Je moet je sportieve ambities ren.' een Nederlands paspoort beschik- ik Van Gaal zou imiteren. De men- nooit onder stoelen of banken Vooral de komst van Abdellaoui ken of in Nederland opgeleid zijn. steken. Wanneer je ze niet waar was van cruciaal belang. 'Na het Aan die eisen is voldaan. Onze doende geïnformeerd. Ik heb me kunt maken wil dat nog niet zeg- vertrek van Kolkka beschikten we nieuwe spelers verstaan allemaal genoeg geprofileerd met een ei gen dat je faalt. Aantrekkelijk niet meer over een echte linksbui- onze taal en kennen de Neder- gen voetbalvisie en uitstraling,. Als voetbal voor een goed gevuld sta- ten. Die zijn erg schaars', aldus landse voetbalcultuur. Dat is be- hoofdcoach ben ik al werkzaam dion is ook een belangrijke priori- Adriaanse. Het vertrek van Wijn- langrijk. Ceesay, Sanou, Szekéren sinds 1984, Louis pas sinds 1991. teit. Eindigen we op de achtste hard werd opgevangen door het Koskinen krijgen dit seizoen drie leder die me kent weet dat ik in plaats, maar zitten er tien- tot elf- aantrekken van Bombarda. De on- lessen Nederlands per week. Dat die veertien jaar geen spat ben duizend mensen in het stadion, dergewaardeerde Argentijnse voorkomt dat ik alles drie keer veranderd.' dan heeft de club het toch goed spits was bij Groningen nogal moet uitleggen. Jammer dat de gedaan.' eens bankzitter. Adriaanse ver- drie topploegen zoveel spelers uit Wanneer Adriaanse Europees wacht dat hij bij Willem II beter tot het buitenland halen. Kennelijk voetbal ter sprake brengt, tempert zijn recht komt omdat de Tilbur- vindt men bij Ajax, PSV en Feye- hij de verwachtingen. 'Europees gers in tegenstelling tot Gronin- noord dat er in Nederland niet ge- voetbal moet je zien als toetje, gen aanvallend spelen. Met Bom- noeg talentvolle spelers rondlo- Geen man overboord wanneer barda heeft Adriaanse variatiemo- pen. Ik ben het daar niet mee eens. Het zou voor het voetbal mond Victoria en Reinder Hend- die niet ouder dan 26 jaar zijn en en staan open voor vernieuwin- riks van De Graafschap, Erwin bij hun oude club ondergewaar- gen. Allebei werkten we bij Ajax ming up vóór de training en de het nieuwe seizoen. Ik dacht: zo, Hermes van Rijnsburgse Boys en deerd worden. Deze spelers moe- en we prediken beiden aanvallend we krijgen het straks dus nog Dennis Schulp van Ajax.'Alle po- ten bovendien naar Tilburg willen voetbal. Daarmee houdt iedere

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1998 | | pagina 17